DAMPO KERST- S.R.C. OP BEZOEK BIJ KOEDIJK M! Voetbalprogramma le klassers 30-JARIG JUBILEUM PUZZLE Opinies uit mijn dagboek Berkhouter derby zal veel belangstelling trekken Zaterdag 24 December 1949 PAG. 5 Inhaalprogramma op 2e Kerstdag Onvolledig program toch belangrijke wedstrijden Kaas- en Boterstation Noordholland Vrije" woningbouw te te te n Harry doet't zo... In de afdeling Noordholland Hugo-Boys - W.G.W. Een huis voor zoekenden Op 2e Kerstdag gaan een aan tal le klassers een inhaal-pro- gramma afwerken. In West I zal Zeeburgia na het succes van verleden week wel een serieuze poging doen haar puntenbezit ten koste van DOS te vermeerderen. Van Ajax, de leider van West II, mag ver wacht worden, dat het een overwicht op SVV in doelpun ten zal kunnen uitdrukken. De verliezer van EDO-Xerxes zakt naar de benedenste helft van de ranglijst af. Enschedese Boys gaat opnieuw -cn moeilijke uitwedstrijd tege moet, thans tegen Hengelo. Wage- ningen is in staat Go Ahead in bedwang te houden. Nijmegen staat in het teken van de derby NJE.C,Quick. Wanneer Limbur- gia zich nu ook door V.V.V. zal laten overtroeven, en (of) P.S.V. van Sitt. Boys wint, zijn de Brun- summers leider af. Kerkrade zal het Brabantia zeer moeilijk maken, en N.O.A.D. heeft goede kansen tegen M.V.V. In de andere Zuidelijke afdeling kan men succes van Maurits tegen N.A.C. verwachten. Eindhoven's positie tegen Longa is lang niet safe, maar Juliana zal alles op al les zetten tegen het concurreren de Emma en een overwinning ligt voor de mannen van Spek'hei in het verschiet. Bleijerheide zal in de Hertogstad tegen B.V.V. hoogst waarschijnlijk wel aan het kortste eind trekken. 2e, 3e, 4e KLASSERS Alcmaria heeft op 2e Kerstdag haar uit-wedstrijd tegen Volen- dam in te halen. Een tripje naar het land der wijdgebroekte vissers, dat niet zonder gevaren is en dat de Alkmaarders bij een falen in gezelschap van de hekkensluiters zou kunnen brengen, ware het niet dat men nauwelijks mag aannemen dat Rapiditas bij AFC ook maar enige kans op succes heeft, Zaandijk zal trachten haar positie ten koste van HVC te verbeteren. In de B-afdeling wint Water graafsmeer van WFC, terwijl WA een zwaar karwei krijgt tegen een zich herstellend Stormvogels. Voor onze derde klussers staan nog heel wat wedstrijden op het program. Vitesse ontmoet in Ter rasvogels een gelijkwaardige te genstander en hetzelfde is het ge val met S.D.W.Zilvermeeuwen. Kinheim kan door een zege op Be verwijk uit het gevaarlijke gebied komen waar de slagen vallen. Wij betwijfelen echter of dit de bezoe kers wel zal gelukken. In 3B is het programma volledig. G.V.O. krijgt het zeer zwaar in de uit-wedstrijd tegen Z.S.G.O. I.V.V. maakt een klein kansje tegën Z.V.V. Q.S.C. gaat met vlag en wimpel winnen van D.T.S. Half weg zal alle krachten moeten in spannen om zich de Kennemers van het lijf te houden. En Succes gaat een overwinning tegemoet te gen A.D.O., dat momenteel onder aan de ranglijst staat. Het Hoornse Hollandia zal het tegen het Amsterdamse D.C.G. zwaar te verantwoorden krijgen! Helder blijft heer en meester over n.E.M. W.M.S. maakt geen schijn van kans tegen Velsen en K.V.V. kan zich door een zege op Bloe- mendaal verder van de laatste plaats distanciëren. Texel heeft tegen N. Niedorp natuurlijk een gemakkelijke job, maar het treffen BergenWater vogels zal zeer spannend worden en er valt weinig omtrent de uit slag daarvan te voorspellen. De „grote" wedstrijd in 4A is natuur lijk: B.K.C.—Grasshoppers, omdat daarvan zeer veel afhangt. B.K.C. heeft momenteel de leiding, maar de club uit Hoogwoud staat er re latief beter voor. In 4B kon Berdos wel eens met een goed resultaat uit Purmerend huiswaarts keren, alhoewel de Bergenaren een eventuele winst niet voor niemendal zullen krijgen. Zouaven gaat Z.A.P. aan de tand voelen. Ook weer zo'n wedstrijd, waarvan men van te voren aan voelt, dat zij een zeer groot ver rassend element bevat. Hetzelfde geldt voor St. George—Westfriezen, twee tegenstanders die elkanders krachten kennen en dus op hun hoede zijn. De Rijp maakt in An- dijk tegen de gelijknamige club weinig kans. Van groot belang is het treffen: R.K.A.F.C.V.V.W. Beide clubs staan aan het hoofd van de rang lijst. De Alkmaarders bezitten echter drie verliespunten minder. Men vergelijke: V.V.W. 10 7 0 3 14 R.K.A.F.C. 8 5 3 0 13 Het is duidelijk, dat de Wervers- hoofers bij een nederlaag voorlo pig de tweede viool zullen gaan spelen. Schellingwoude, de hekkenslui ter van 4C, moet haar krachten meten met Assendelft» en zal het waarschijnlijk niet tot een over winning* brengen. Gezlen,„ „e krachtsverhouding tussen W.S.V. en Energia mag verwacht worden, dat de eerste met de beide punten huiswaarts zal keren. En dan H.S.V. Limmen Voor de bezoekers een wel moeilijke taak, omdat de Hei- loo'ers de laatste weken buitenge- woon goede prestaties hebben ge leverd, die het ^est^. v00r toe komst doen verwachten. Gisteren werden in Victory Hotel de algemene ledenvergaderingen gehouden van het Kaas- en Boter- contrólestation Noordholland, die beiden thans hun 30-jarig bestaan vieren. Na de ledenvergaderingen werd ter gelegenhid van dit jubi leum een feestvergadering gehou den. Het ledental van het Botercon- trólestation bedroeg 1 Januari 120, n.l. 41 zuivelfabrieken, 28 melkin richtingen, 50 handelaren en 1 zelf- karnende boer. In 1949 zjjn tot he den nog uitgetreden 3 melkinrich tingen en 2 handelaren. Het leden tal bedraagt dus thans 115, n.l. 41 zuivelfabrieken, 25 melkinrichtin gen, 48 handelaren en 1 zelfkarnen- ed boer, ofwel 60 producten, 42 om- pakkers en 13 handelaren. In de commissie voor het nazien van de rekening en verantwoording over het boekjaar 1949 en de begro ting over 1950 werden gekozen de Coöp. Zuivelfabriek „De Tijd'- te Beemster, de Coöp. Zuivelfabriek „Vita Nova" te Beets en de heer L. de Laat te Amsterdam. Bij de rond vraag werd de propaganda voor het rijksmerk aan de orde gesteld. De directeur, Ir. de Waal antwoordde dat de reclame voor het rijksmerk en voor het Z.K.B.-merk de volle aandacht had. Het ledental van het kaascontro- lestation Noordholland bedroeg op 31 Dec. 1948 136, n.l. 38 kaas- en boterfabrieken en 98 zelfkazende boeren. In de loop van 1949 traden tot heden uit 3 zelfkazende boeren, terwijl nog een zelfkazende boer toetrad. Het ledental bedraagt nu dus 134, n.l. 38 kaas- en boterfa brieken en 96 zelfkazende boeren. In de commissie voor het nazien van de rekening en verantwoording over 1949 en de begroting voor 1950 werden benoemd de Coöp. Zuivel fabriek „de Volharding'' te Hem, de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang Koegras" te Julia- nadorp en de heer Jac. Wiering te Zwaagdijk. Het entree-geld werd voor 1950 opnieuw bepaald op f 1.per koe of per 300 kg. in het afgelopen boekjaar bereide kaas. In de jubileumbijeenkomst die de vergaderingen volgde, heette de heer Nobel, dir. van het kaascon- trolestation, de aanwezigen welkom in het bijzonder de autoriteiten op het gebied van de zuivel, die bij dit jubileum aanwezig hadden willen zijn, en de heer Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel. De directeur der beide stations, de heer Ir. D. C. de Waal hield een uitvoerige feestrede, waarin hij de geschiedenis der beide jubilerende stations in het kort weergaf. Hier na dankte de heer Nobel degenen, die aan de opbouw en de uitoefe ning van de werkzaamheden van de stations hebben meegewerkt. Hij herdacht de heer C. de Boer, die 't vorig jaar is overleden, met enige ogenblikken stilte. Aan alle jubila rissen reikte hjj als geschenk een bedrag onder couvert uit. De jubi larissen waren Ir. D. C. de Waal, dir. der belde stations en de heren W. J. Oudejans, K. Gootjes, J. Schotsman, K. de Wit, Jb. van Am- stel, J. Vos, P. de Boer en P. de Oude. Ook aan de weduwe van de heer de Boer werd een dergelijk ge schenk aangeboden. De heer Govers, voorzitter van het botercontrole^tation, sprak ver volgens een alleraardigste, geestige feestrede uit, die hij op rijm had ge steld. Hij bood de andere 30-jarige jubilarissen, de heren de Waal, No bel en Davelaar, resp. een vulpen en een vulpotlood, een boekenbon en een reisnecessaire aan. Daarna sprak Dr. Boekei, dir. v. da rijlcszuivelinspectie, als vertegen woordiger van de regering. Namens alle Nederlandse kaas- en boter- stations sprak voorts de heer van Balen Walther uit Leeuwarden, die de heer de Waal een bloemstuk aanbood. Dr. Kruisheer, dir. van het rijkszuivelstation te Leiden sprak vervolgens woorden van gelukwens. Na hem sprak de heer Keestra, die de jubilerende verenigingen in geestige bewoordingen gelukwenste namens het Zuivél Kwaliteitscon trole Bureau. BALSEM geneesmiddel bij diverse verkoudheden HOESTBONBONS NEUSDRUPPELS (Advertentie.) (Advertentie) Zoals U leerde lopen, 10 kunt U een slaapkamer inrichten, stap voor stap. Koop eerst een ledikant van mooi, blank eiken, l pers. voor F. 78.- Als U weer wat geld be schikbaar heeft, schaft U een hang- of legkast aan voor F. 96 - Later weer een tafel voor F. 28.-, een toiletkast voor F. 108.- en een paar nachtkastjes a F. 23-40 Zo komt U stap voor stap aan een moderne slaapkamer, zonder verschil in stijl of kleur. Kettingmeubelen zijn alleen bij de Tijdgeest, Bilderdijkstraat 77- 85 .Amsterdam MEUBELEN PIET WINDMEIJER NAAR INDONESIË De Delftse cineast de heer P- N. Windmeijer die o.a. grote bekend heid verwierf door zijn onderwater fotografie, is met de Johan van Ol- denbarneveld naar Indonesië ver trokken. Gedurende zes maanden zal hij in Niwinverband lezingen houden en zijn kleurenfilms ver tonen over onderwaterfotografie, de Middeiandse zee en de haring visserij. Daarna zal hij zich naar Nieuw Guinea begeven om, in op dracht van de paters Franciscanen een kleurenfilm te maken over het leven van de bergpapoea's. De heer Windmeijer, die ook nog enige op drachten van cultuurmaatschap pijen heeft, denkt ongeveer twee twee jaren in Indonesië te blijven. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft voor het jaar 1950 een landelijk contingent van 3500 woningen beschikbaar ge steld voor de bouw van woningen waarvoor geen rijkssteun wordt verlangd. Deze woningen mogen een maximum classificatieinhoud hebben van 500 m3. Alle gemeente besturen zijn van 1 Januari 1950 af gemachtigd zelfstandig rijksgoed keuring voor de bouw van deze woningen te verlenen, die boven dien niét ten laste van het reeds toegewezen woningcontingent zul len komen. De plannen dienen bij het gemeentebestuur te worden in gediend. OP HET NIPPERTIE Wedstrijden afgelast De sportpagina was al gereed toen gisterenavond het bericht kwam, dat verschillende wedstrij den- zijn afgelast. In het Oosten n.l. WageningenGo Ahead en N.E.C.Quick, in Zuid I Kerk-1 radeBrabantia en Limburgia V.V.V. en in Zuid II Eindhoven Longa; hiervoor in de plaats kwam MauritsLonga. In Noord is ingelast de wedstrijd Leeuwar denFrisia. KRING KENNEMERLAND- ZAANSTREEK AFDELING HANDBAL Alle verenigingen worden er op attent gemaakt, dat de Competitie standen, welke Maandag 19 Dec. in dit blad hebben gestaan, zijn bijge houden tot en met 27 November 1949. Op 2e Kerstdag wordt door A.O.G. niet gespeeld. Het Bestuur wenst langs deze weg haar leden en dona teurs een Zalig Kerstfeest. HET BESTUUR. I 7 9 12 14 17 19 22 Horizontaal Dit voorwerp vertelt de dames wie de schoonste in het land is Zonder vermelding van naam Walskoning Gekorreld zetmeelgrof heet het cassave Overeenkomst tot levering en betaling Dit gebeurt aan het einde van elk leven Met een spade omwerken Wordt met zilver verge leken in zeker spreek woord Weekdag t 5 i Ésfl 7 e i-r. 9 K> H 12 u - Ik f b Éy 'te n 16 ill Éls ie P a li I;;-: Verticaal Bladgroente Door de Redactie tot U f;erichte Kerstwens ong schaap Proper Vordering Deel van een tennispartij Badplaats in de Ardennen Oppervlaktemaat Plaats aan de Ambleve met waterval Waterbewoner Schrijfartikel Vertrouwelijke, adviseren de mededeling Plaats bij Bennekom Noodsein Kloosterzuster Lichte steek met puntig voorwerp Plaatsje bij de Purmer ZATERDAG 24 December '49. Mijn vrienden van de C.P.N. hebben in de Tweede Kamer weer hun uiterste best gedaan met enige reclame-moties. Maar dit is nog niks. Daar ligt de propaganda al te dik op. In de provincie Noordholland hebben ze succes gehad. Dpt is waard, om tot ver over de pro vinciale grenzen heen bekend te worden. Temeer, omdat dit gewest beroemd (of berucht) is, zijnde 't enige, dat (dankzij de P.v.d.A.) nog een commu nist in het college van Ged. Staten heeft. Dit college had voorgesteld, tot nader order het subsidie voor de opera te laten vervallen. De meerder heid van de Provinciale Staten wilde dat niet. Dus bleef dit subsidie gehandhaafd. En nu schreeuwt „de Waarheid" het uit: Wij hebben het subsidie voor de opera gered! Maar in dezelfde krantenkop wordt met vette letters over twee kolom vermeld, dat de C.P.N. tegen de begroting heeft ge stemd. Tegen de gehele be groting!! Dus is er niets gered, maar alles vernietigd! Ten minste door de communisten. Gered is de hele zaak door de andere, de tegenstanders van dit subsidie incluis. Slikken de C.P.N.-ers, de sympathisan ten ën de meelopers van „de Waarheid" nou alles? Een ho peloos geval, vrees IK. DE OMGEKOMEN REDDERS VAN STELLENDAM Gift voor nagelaten betrekkingen De rederij van het Zweedse s.s. ,,Aslog" het schip waarnaar de reddingsboot „Koningin Wilhelmi- na" op weg was om hulp te ver lenen heeft opdracht gegeven aan haar agenten te Rotterdam om haar deelneming te betuigen aan de familieleden van de twee om gekomen opvarenden van de red dingsboot. Deze deelneming ging vergezeld van een gift van duizend gulden aan elk der families. C0 Hij it een van die lang zame rokers, die voor zichtig hun sigaretje rollen, aansteken... en dan haast niet meer uit de mond nemen. De rokers van de korte trekjes en de lange as! Ook voor hèn geldt: Hoe je 'I doet... met Mascotte gaat-ie goed! Ingez. Mededeling Zo gaan we dus voetballen met de Kerst. Een ongewoon iets, de laatste jaren op onze groene velden, maar het feit, dat een vrijwel volledig programma door de afd. Noord-Holland is vast gesteld, heeft ons wel doordrongen van de noodzaak van deze maatregel. Het is nu maar te hopen, dat de diverse clubs zoveel mogelijk volledig aan de start zullen kunnen verschijnen, dan kan men nog een plezierige Tweede Kerstdag, beleven op en om de voetbalvelden. De eerste klassers Een zeer belangrijk programma in IA eist al aanstonds aller aan dacht op. Aan de kop gaan UaVU en SVA twee zeer zware wedstru- den tegen resp. Beemster en ODIZ tegemoet en het zal ons werkelijk meevallen, als daar geen puntenverlies uit zal ont staan. Vooral SVA zal het tegen mede-candidaat ODIZ niet gemak kelijk hebben. De mannen van Nooy zijn echter voor geen klein tje vervaard en zullen hun huid zo duur mogelijk verkopen. US VU moet in de Beemster winnen en nu de ex-tweede klasse kam pioenen iets zijn afgezakt, is een zege niet onmogelijk. Aan de staart gaat Broek in Waterland met kansen de thuis wedstrijd tegen Westzaan tege moet. En als er eens gewonnen zou worden, dan verkeert de ge hele staartgroep in rep en roer. Daarom zal ook bij Uitgeest- DREO het spek de pan uitvliegen en hoewel de thuisclub ontegen zeggelijk favoriet is, zien we de Rijpers toch niet geheel kansloos vertrekken. In IB is de match van de dag tussen Sporters en SEW verzet naar Nieuwjaarsdag, maar ook in Medemblik tussen MFC en Strandvogels zullen de naar span ning azende supporters hun deel wel vinden. Strandvogels verde digt daar haar allerlaatste snip pertje van een kansje en MFC zal haar fraaie positie zeker niet zon der meer prijs willen geven. Als u het ons vraagt, zien we in MFC de winnaar. Valken zal tegen Blokkers goed partij proberen te geven, maar de Fruitmensen zullen door punten verlies hun kansen niet willen verminderen. In Hoogwoud een interessante ontmoeting tussen nen de mannen van Vulker win nen, maar er zal hard voor moe ten worden gewerkt. En de we tenschap, dat elk nieuw punten verlies de afstand tot de kopgroep steeds groter maakt, zal hen o.i. dat beetje aansporen dat nodig is om te zegevieren. Bij KGB-RK DVO is de onderste plaats in het geding. We hebben die rode lan taarn altijd zo'n beetje als een onding beschouwd in handen van KGB en nu is er morgen toch zeker een kans op de eerste zege, want RKDVO is niet zo sterk als vorige jaren. En met die zege zou men weer aansluiting krijgen met andere liefhebbers voor die wei nig benijdenswaardige positie van hekkesluiter. Koedijk-SRC: de match van de dag in het hoge Noorden. Beide clubs nog ongeslagen, beide clubs met Geel Zwart ernstig kam- pioenscandidaat. Terreinvoordeel spreekt in het voordeel van Koe dijk, maar SRC zal zeker maar weinig onderdoen voor de geel zwarten en o.i. met succes haar kans op de titel kunnen verdedi gen. Een gelijk spel zal dicht in de buurt van de werkelijke uit slag liggen. Geel Zwart als derde man krijgt VIOS op bezoek en alleen de naam VIOS betekent voor de Zandtemers al een waarschuwing. Altijd immers hebben deze twee aloude tegenstanders elkaar het vuur na aan de schenen gelegd en dat zal nu ook wel weer zo zijn. Een kleine zege voor de thuisclub ligt wel in de liin der verwachtingen, al zal elk ander HOSV en Sijbekarspel. Dat kun- resultaat ons niet van verbazing doen omvallen. Alkmaar-St. Victor biedt de' Obdammers kans op een gelijk spel, temeer daar de Westerweg- bewoners daar de laatste wedstrij den patent op hebben. Het zou de middenmootpositie van beiden versterken. In de Langedijk krijgt LSVV een unieke gelegenheid op beide punten en daarmee gepaard gaande een verlaten van de zo gevaarlijke voorlaatste plaats. Kaagvogels, dat tegen Geel Zwart Zondag j.l. een weinig sympa thieke wedstrijd speelde, waar aan middenvoor de Vulder debet was, komt op bezoek en daar kan LSVV o.i. van winnen. Het moet, LSVV-ers, dus alle krachten in spannen, opdat die fatale plaats overgedaan kan worden. De tweede klassers Zowel Knollendam als Egmon- dia kunnen Maandag hun thuis wedstrijden in overwinningen omzetten en daardoor twee pun ten uitlopen op het niet spelende Groot-Schermer. Wel zullen resp. Zaanse Boys en Kwadijk zo goed mogelijk partij geven, maar suc ces zullen ze niet boeken. Wie dat wel kan is St. Bavo, dat brandt van verlangen om de smadelijke 50 nederlaag van Zondag j.l. uit te wissen tegen een op bezoek komend Purmerland. Zullen we na de hele serie gelijke spelen thans eens een zege van de Ur- semmers mogen begroeten? Het zou welkom zijn voor een betere stand op de ranglijst. Jisp-Graftdijk, een nabuurderii met kansen voor beiden, alhoewel de thuisclub favoriet is. Beide elftallen kunnen de punten nog be^t gebruiken, zodat spanning niet zal ontbreken. In 2B is Twisk-Zwaagdiik ver zet naar Nieuwjaarsdag, maar de grote aandacht zal naar Berkhout gaan, waar de beide plaatselijke clubs elkaar de loef zullen pro beren af te steken. Zowel EDO als Berkhout hebben nag kam pioenskansen, de eerste iets beter dan de ander, en dus een reden temeer, dat we daar een buiten gewoon spannende strijd tege moet kunnen zien. Woudia heeft tegen Zwaagdijk zo teleurgesteld, dat we ze tegen Wit-Rood met angst in het hart in het veld zien verschijnen. Zou ook Wit-Rood van de inzinking kunnen proftieren? D.W.B. krijgt visite van HEO en dat zou dus op een nederlaag uit draaien, als we de stand bekij ken. Maar we hebben nog steeds een zwak voor DWB, d.w.z., dat we ze niet zo zwak achten, als ze er op het ogenblik voorstaan en als HEO het maandag zou win nen, dan vinden we dat een ver dienstelijke prestatie van de Hoog- karspelaren. Spartanen gaat de zware tocht naar de Wieringermeer, waar Fle- vo twee klasse sterker is dan uit. Wanneer een recruut 10 dagen in Militaire Dienst is wordt hem me degedeeld dat hjj 's avonds van 6 tot 10 uur de kazerne mag verlaten. Zojuist uit het vrije burgerleven gekomen valt 10 dagen vastzitten niet mee, Daarom trekken dan ook allen de poort uit, staan op straat en lopen ergens heen. Waarheen? Dat weten ze niet. Ze dwalen rond in de hun vreemde omgeving en be landen tenslotte in een café want ze willen toch wat gezelligheid hebben en eens uitrusten van hun dwaal tocht. Zo gaat het als in een garnizoen geen Militair Tehuis Is. Ze dwalen, ze zoeken. Zij voelen zich in zeke re zin als Maria en Josef in de Kerstnacht. Alle huisdeuren zijn voor hen vreemd, ze durven niet aan te kloppen of komen dikwijls terecht op een plaats waar ze niet thuis horen. Maar als er een R.K. Militair Te huis is, dan is hen tevoren door de aalmoezenier duidelijk gezegd, waar ze dat kunnen vinden en waar ze dus in die vrije uren naar toe moeten gaan. Daar vinden ze een huis vol gezelligheid, waar ze zich kunnen vermaken en hun studie en liefhebberijen kunnen beoefenen. Zulk een huis is er nog niet in de grote garnizoensplaats Ede. Boven dien zijn daar zeer weinig katholie ke familie's, die onze katholieke jongens gezelligheid kunnen bieden in hun eigen sfeer. Dit huis moet er komen!! Volgend jaar Kerstmis moet het er staan!! Dit Kerstfeest, dit liefdefeest, moet niet aan u voorbijgaan zonder dat ook gij ter liefde van de zoe kende en dwalende H. Familie in de Kerstnacht, een gift gegeven hebt voor de zoekende en dwalen de jonge mannen, die in Ede in garnizoen zijn en nog zullen ko men. Dit zullen er duizenden zijn. Zij zijn onze medebroeders, zij zijn de 'christenen, waarin Chris tus nu in 1949 nog voortleeft op deze aarde en om onderdak vraagt. Mijn oprechte dank aan allen, die reeds hun gave stuurden per giro, postwissel of in een enveloppe in de bus van de redactie van deze N. J. VAN BOHEMEN Legeraalmoezenier Stationsweg 110, Ede. Gisteren mochten wc weer een flink aantal giften noteren. Har telijk dank voor de bijdragen van: N.N. flwed. G. f2.—; B.E. f5.—: N.N. f6.—: F.v.d.V. f 1— S. fl.—S.V. fl—G.G. fl— J.H. f4—; N.N. f2.50; K.D. f2—; G.S. f2—; Zi.F. f5—; W.K. f5—; J.S. f2.50; J.P. f10— „Prutspatje" f 2.50; F.deG. 2. ter ere van St. Jozef f2.50: C.D. f2—; K.A. fl—N.N. fl— E. fl—fam. S.L. f 1—C.D.K. f2.50; C.S. f2.50; I.O. fl.50: H. f0.50; N.N. fl—J. fl—K. f 1L.L. f 1—; P.K. f 0.50. ROTTERDAMS EN AMSTERDAMS ELFTAL Het Rotterdams elftal, dat Zon dag 1 Januari te Rotterdam een wedstrijd zal spelen tegen de Zwaluwen, is als volgt samen gesteld: Doel: van der Torre (Excel sior): achter: Steenbergen (S.V. V.), en Hey (R.F.C.): midden: Blankemeyer (Feijenoord), Ver meer (Excelsior) en de Kreek (Neptunus); voor: van der Tuyn (Hermes D.V.S.), van Steenber gen (Feijenoord). Schrumpf (S. V.V.), Beun (Xerxes) en Jack Heyster (Hermes D.V.S.); reser ves: van der Peppel (Xerxes), Verboom (Excelsior), Mink (Nep tunus) en Koning (Xerxes). De samenstelling van het Am sterdams elftal, dat 1 Jaunari te Amsterdam een wedstrijd zal spelen tegen een Zwaluwen-elf tal, is als volgt: Doel: van Raalte (Blauw Wit); achter: Boonkamp (Blauw Wit) en Potharst (Ajax); midden: van der Hoeven (Ajax), van 't Hart (Ajax) en Stoffelen (Ajax); voor: van der Ruit (Volewijckers). La- kenberp (Blauw Wit), Meijer (Spartaan), Michel (Ajax) en Drager (Ajax): reserves: Hage naars (Volewiickers), Wimmers (Blauw Wit), Wiertz (D.W.S.) en Biljouw (Zeeburgia). LOVINK NAM AFSCHEID BATAVIA (Aneta). De Hoge vertegenwoordiger van de Kroon en mevrouw Lovink hebben Za terdagochtend tèn paleize Ko ningsplein een receptie gehouden in verband met hun vertrek naar Nederland. Prins en prinsesjes terug uit Londen Z.K.H. Prins Bernhard en de prinsesjes Beatrix en Irene zijn Vrijdagmiddag met de K.L.M. convair „Gerard Terborgh" het gewone lijntoestel uit Lon den op Schiphol teruggekeerd van een kort bezoek aan Londen. De prinsesjes hadden daar onder meer een voorstelling van het circus .Mills" bijgewoond. RUWE HANDEN (Adv.) EERSTE KLASSE WEST I Zeeburgia-DOS WEST II SVV-Ajax EDO-Xerxes ZUID I Helmondia-RBC PSV-Sitt. Boys Kerkrade-Brabantia Noad-MVV Limburgia-WV ZUID II Juliana-Spcl. Emma Maurits-NAC BVV-Bleyerheide WEST I 2e KI. A: Volendam-Alcm. Victr. AFC-Rapiditas Zaandijk-HVC 2e KI. B: Watergraafsm.-WFC WA-Stormvogels WEST n 2e KI. B: Quick-RFC HVV-Emma WEST I 3e Kl. A: Terrasv.-Vitesse '22 SDW-Zilvermeeuwen Beverwijk-Kinheim 3e Kl. B: ZSGO-GVO IW-ZW QSC-DTS Halfweg-de Kennemers Succes-Ado '20 3e Kl. C: DCG-Hollandia Helder-DEM WMS-Velsen KW-Bloemendaal 4e Kl. A: Texel-N.Niedorp Bergen-Watervogels BKC-Grasshoppers 4e Kl. B: Purmerend-Berdos Zouaven-ZAP St. George-Westfr. Andijk-De Rijp RKAFC-VVW 4e Kl. C: Schellingw.-Assend. Energia-WSV '30 HSV-Limmen

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5