Tweede Kamer (in vacantiestemming) aanvaardt garantiewet voor ambtenaren R.K.A.F.C.I-V.V.W.I Mr. De Graaf (K.V.P.) boekt een succes De Beurs Adverteert in dit blad Openbare verkoping ,/T WAPEN VAN HEEMSKERK" GEZELLIG KERSTBAL Openbare verkoping EEN GROTE SORTERING tionroiis BAL Zqferdag 24 December 1949 PAG. 7 Kerstspeech van dr. Kortenhorst Twee oud-illegalen in arrest gesteld Meer vrijheid voor de bouwnijverheid Sigaren-kartel verlengd De moordenaars van A. M. de Jong Naar wij vernemen: Jongeman gedood door vrachtauto Prins Bernhard 2 Jan. naar Curasao Marktberichten Verzekerings Mqqtschqppij actief Vertegenwoordiger PRETTIG KERSTFEEST en een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR!! JANS0N, Vrouwenstraat 13, Alkmaar Meubeltransporten Binn. Buitenland JAC. KOOP, TELEF. 2166, ALKMAAR UITVOERING H H. WAARD NOORD „En de bossen zingen hun lied" BAL NA Dancing SWART Feest Kerst Bal DE DANCING Alkmaar te Bergen BAKKERIJ J. OUWEHAND Gulden Vlies - Alkmaar ,,'N VREEMD GEVAL" Opsporing „Aardstralen" met Wichelroede N. Keiiser. Westdijk 6a, Alkmaar ALVORENS TOT INVENTARISATIE tegen sterk gereduceerde prijzen (tot 50 voortaan geopend S. J. A. KEESOM PROFITEER Kinderwagen JONGKIND's Motorenhandel GELD beschikbaar op le hypotheek CHR. DE VRIES C0ÖP. BOERENLEENBANK TE URSEM L. O. P. „GOUDEN HOOFD - WESTERBLOKKER jydekem over hem dlt- r die sneeuw werd het k het bos en nu leek aloof alle leven weg- s. populieren waren nog ils altijd. Die konden it eens helemaal ru»- jd waren er wel wat ren of takken in be- hadden zij weer hun oorover gebogen. Dan straatweg zien en een van een nabij dorp. den zij de andere bo- s verteld. Maar op het den die toch geen zin ;eren. Die zaten nog over het lot van die oompjes te piekeren, [achten de populieren }g wel aan, maar zij >oven zoveel afleiding, sr konden vergeten. an zjj dan toch ineens t te wrijven. Hebben >ed gezien? Het begint worden en zij moeten lqjken. Br is echter ring mogelijk: in elk sen daar in het dorp an de denneboompjes roor het raam. En op n twijgen zijn kaarsjes s een helder licht ver- j van dat licht kunnen dere bomen zien, die zijn als de populieren, maar niet over uitge- erder in het bos staan sbomen naar die licht- De grootsten onder rel, dat de mensen nu ren. Zij vinden het een zij daarvoor elk jaar denneboom in hun >n dat die dan met al le kaarsjes het sym- van het licht, dat het oor zijn komst in de .cht heeft. Daarom be- mebomen het hele jaar rbiedig stilzwijgen. En allemaal tegen het af- het bos opzien, hoopt enneboom in stilte, dat s een kerstboom mag TANTE HERMIE. de restaurants. De e, entre-métier en ichaaltjes. De chef- r een leek onbegrij- en worden hier per een janboel is het eranderd. Misschien iet wel samen." om ben je van mening vroeg ik. Ik was be er tenminste voor uit, weet," zei hij en het genblik sloeg de deur rug dicht. liet onaangenaam ge- was een raar compli- r een compliment was ras de eerste prettige dert mijn aankomst op riep mij niet om vier k was al wakker. Door d ik niet goed kunnen ik was blij dat ik op het onmenselijk vroege ijt. Ik waste me onder eve douche en zocht m tafel op. We wissel- .orgengroet en daarbij conversatie. Nadat hij kop koffie verzwolgen i we naar de omheining .delde paarden klaar boys deden al hun best t al te nieuwsgierig te Straight stelde ze aan noemde hun achter- gson, Toomey en Oleo. 9» C (Wordt vervolgd) (Van onze parlementaire redacteur) Aan de vooravond van het Kerstreces heeft de Tweede Kamer x.h.s. het wetsontwerp dat bepaalde waarborgen geeft aan burgerlijke overheidsdienaren in Indonesië aanvaard. In de namiddag kwam er even spanning toen het er om ging het element van vrijwilligheid sterker tot uitdrukking te doen komen! De katholieke afgevaardigde, mr. de Graaf, die ook tijdens de Ronde Tafel Conferentie steeds voor de ambtenaren op de bres heeft gestaan, ging hierbij aan de kop. Zijn amende ment bedoelde ook de hoogte en de duur van de te verlenen onderstand in de wet vast te leggen. baan. De heer Bieuwcnga (A.R.) die nog iets over het allerlaatste agendapuntje, bijdrage in de kosten van landverhuizing naar Australië, wilde zeggen, werd met jongensachtig geloei ontvangen. Dit was de vergeeflijke reactie op weken van parlementaire top prestaties. Nadat de rust was teruggekeerd, zei de heer Bieu- wenga wat hij op zijn hart had en daarna kon ook dit wets ontwerp worden aangenomen. Rede van de voorzitter Voor het K-rstreces van de Tweede Kamer heeft de voorzit ter. dr. Kortenhorst. een rede uitgesproken, waarin hü o.m. zei- de: „De gelegenheden, dat het de voorzitter uwer vergadering ge geven is in uw midden het woord te voeren zijn zeldzaam. Mii dunkt, dat er alle reden is om het door miin voorganger, de heer van Schaik. in 1930 geno men initiatief om voor Kerstmis een huiselijk woordje te spreken, in ere te houden. Het geeft mij gerede aanleiding u allen hulde te brengen voor de inspanningen, die gii u hebt getroost om een hoogst belang rijk en tevens tijdrovend pro gramma af te handelen in ruim negen uren minder dan waaron gii aanspraak hadt mogen maken. Gedurende het zittingsjaar 19491950 vergaderde de Kamer in het openbaar gedurende 42 dagen, waarbij 19 avondvergade ringen, met een totaal van 266 uren (waarvan 21 dag- en 12 avondvergaderingen samen 126 uren, door het begrotingswerk in beslag werden genomen). 647 malen heb ik aan de spreeksters en sprekers het woord mogen geven, 525 maal aan leden dezer vergadering en 122 maal aan ministers of staatssecretaris sen. Ruim twee millioen woorden, geladen van staatkundige wijs heid zijn tot „mijnheer de voor zitter" gesproken en hebben de ruimte van deze zaal gevuld. Dat is 1/4 milioen woorden meer dan in 1930 in dezelfde periode nodig zijn gebleken. Merkwaardig is. dat twintig iaar geleden de voorzitter 1280 redevoeringen mócht aanhoren, terwijl gelijk gezegd over mijn hoofd slechst de helft van dit aantal is uitgestort. Dit be tekent zonder twiifel, dat de werkwijze der Kamer een meer geconcentreerd karakter heeft ge kregen." Nadat de Kamervoorzitter een overzicht had gegeven van de belangrijkste wetsontwerpen die in het afgelopen jaar ziin behan deld, deelde hii mede. dat on voorziene omstandigheden voor behouden, de Kamer niet vóór 31 Januari 1950 zal worden bij een (geroepen. Alsdan kunnen de leden ver wachten. dat op de agenda onder meer zullen verschijnen de ont werpen betreffende: de onder nemingsraden, de wederopbouw- wet, de voorschriften betreffende In eerste aanleg stond minisr ter Götzen hier bepaald afwij zend tegenover. Vooral de z.i hoge bedragen, die de heer de Graaf in zijn hoofd had, maak ten hem kopschuw. Voor over heidsdienaren in vaste dienst wil de de afgevaardigde gedurende twee jaren een onderstand van 60 ten honderd van de eerste 500. —en 40 ten honderd van de rest van de activiteitswedde. De overheidsdienaren in tijde lijke dienst zouden gedurende een jaar een onderstand van 30 ten honderd moeten kunnen ge nieten. Na enig over en weer ge praat. waarbii de minister het been stiif hield, liet de heer de Graaf ziin eis inzake de ambte naren in tijdelijke dienst vallen. De minister deed toen ook op zijn beurt een concessie door zich accoord te verklaren met een onderstand voor het vaste per soneel ten bedrage van 40 ten honderd. Wat toen gedaan? De Kamervoorzitter koos de tegen woordig meer en meer gebruike lijke weg: hii schorste de ver gadering ten einde de strijdende partijen gelegenheid te geven tot onderling beraad. Na heropening van de vergadering bleek er in derdaad een compromis uit de bus te zijn gekomen. Het vaste personeel wordt gesplitst in kost winners en niet-kostwinners. Voor de eerste groep zal de onderstand 50 ten honderd van de eerst 500.bedragen en 30 ten honderd van de rest van de activiteitswedde. Niet-kostwim ners krijgen resp. 40 en 20 ten honderd. Het resultaat zal on getwijfeld niet iedereen bevre digen. maar het élement van de vrijwilligheid is op deze wijze toch zeker niet onbelangrijk ver ruimd. Al met al een aardig suc ces voor de jonge katholieke af gevaardigde de Graaf. Ook was er verschil van me ning tusen minister en Kamer over een amendement-de Kadt. Het bedrag van f 175.- 's maands, dat in de afvloeiingsvoorwaarden genoemd wordt, wilde hii bepaald zien op 300.Ook hier bracht het beraad uitkomst: het werd 250.Een ander amendement- de Kadt (P.v.d.A.) nam de minis ter zonder meer 'over. Het garan deert overheidsdienaren in tijde- liike dienst voorafgaande aan 1 Maart 1942 en indien zii in vaste dienst waren naar het oordeel van een desbetreffende commis sie met hun gezinsleden een vrije overtocht naar Nederland op redeljike voorwaarden. Bii amen- dement-Meyerink (A.R.) nam de regering de verplichting op zich om bepaalde in dit kader te tref fen regelingen binnen drie maan den bij wetsontwerp bii de Ka mer in te dienen. Nadat deze laatste kluif ver werkt was, brak zich de vacantie stemming bii de Kamerleden gemeenschappelijke regelingen, de paardenwet en de nota inzake de deviezenpositie. Eerst daarna komt de behande ling van de hoofdstukken Oorlog, Marine en Overzeese gebieds delen en van het Landbouwegali- satiefonds aan de orde. De voorzitter besloot met de woorden „Geachte medeleden: Tk wens u allen alsook onze medewerkers in dit ons dierbaar huis en de parlementaire pers. die zich zo loffelijk bejivert ons voor on deugd van iidelheid en zelf genoegzaamheid helpen te behoe den een gelukkig kerstfeest en een gezegend nieuwjaar toe. Tegen twee vooraanstaande figuren, die hun sporen in de ille galiteit hadden verdiend, T. E., bijgenaamd José en J. P. S., be kend als Bram, is door de Justitie een strafvervolging ingesteld. De eerste is naar het Huis van Bewa ring overgebracht, de ander wordt bewaakt in een psychiatrisihe inrichting, waarin hij tijdelijk moest worden opgenomen. E. was enige tijd na de oorlog hoofd van de politieke opsporings dienst, de P.O.D., te Rotterdam. Hij verdween toen plotseling uit die functie. Hii wordt er van ver dacht belangrijke bedragen te hebben verduisterd ten nadele van politieke delinquenten. S„ die de laatste jaren secretaris was op een consulaat-generaal te Rotterdam, genoot tijdens de be zettingsjaren het vertrouwen van Joodse landgenoten, die hem, voordat zij werden weggevoerd of vrijwillig onderdoken, grote sommen geïds en waardevolle goe deren in bewaring gaven. Van hen, die niet ziin teruggekeerd, zou hü het in bewaring gegevene te eigen bate hebben aangewend. Tussen beide zaken wordt door de justitie verband gezocht. E. zou n.l. van de gedragingen van S. op de hoogte ziin geweest. Maar waarom, zo wordt er gevraagd, heeft hii dan als hoofd van de P.O.D. niet ingegrepen? Van 1 Juli 1949 af was reeds een algemene rijksgoedkeuring verleend voor bouwwerken tot een bedrag van 500.Thans acht de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting de ti.id gekomen om deze goedkeu ring uit te breiden tot werken, waarvan de bouwsom de 2000.- niet overschrijdt. Van 1 Januari af behoeft dus voor bouwwerken, die minder dan 2000.kosten, geen rijks- goedkeuring meer te worden af gegeven. Wel zal voor de uitvoe ring van bedoelde werken, even als voor de oorlog steeds het ge val was, een gemeentelijke bouw vergunning moeten worden aan gevraagd. Voorts behoeft geen rijksgoed keuring meer te worden aange vraagd voor werken aan opstal len, waarvoor geen gemeentelijke vergunning nodig is op grond van de Woningwet of het Keten- besluit: voor werken van de pro vincies, gemeenten en water schappen: rijkswaterstaat, de rijksgebouwendienst, de genie, de marine, de noordoostpolder- werken en de domeinen: voor werken van normaal onderhoud der Nederlandse Spoorwegen en de domeinen. In een gehouden vergadering heeft een groot aantal sigaren fabrikanten, omvattende ruim 75 pet. van de Nederlandse sigaren- productie, definitief besloten het reeds enige tiid van kracht zijnde conditiekartel in de sigarenindus- trie voorlopig tot 1 Juli 1950 te verlengen. De samenwerkende fabrikanten hebben zich contrac tueel verplicht aan afnemers slechts te leveren onder rembours. Tevens is een lijst opgemaakt met uitsluiting van alle andere van afnemersadressen, aan wie, adressen, tegen grossierskorting mag worden geleverd. Alle andere tabaksvergunninghouders kunnen slechts sigaren ontvangen tegen de vastgestelde winkelierskorting. Men heeft zich verder contrac tueel verplicht geen extra kortin gen, in welke vorm ook. te verle nen. Tenslotte werd afgesproken geen reclame te maken in dagbla den. periodieken en bioscopen. PROCUREUR-FISCAAL EIST LEVENSLANG Vrijdagmorgen eiste de procu reur-fiscaal bij het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof, Mr. Drabbe, levenslange gevangenisstraf met ontzetting uit de burgerrechten voor het leven tegen de 35-jarige D. Bernhard en de 33-jarige L. Th. van Gog, beiden uit Amsterdam. Aan beide verdachten was ten laste gelegd, dat zij in October 1943 met Lages, Blumenthal en Oehl- schlaegel overeen waren gekomen om de schrijver A. M. de Jong op zettelijk van het leven te beroven. Mr. Drabbe meende dat een beroep op overmacht hier niet gold, omdat de verdachten als zij zich in een dwangpositie hadden bevonden dit aan eigen schuld te wijten had den. De uitspraak is bepaald op 31 December a.s. moeten in Nijmegen nog ongeveer 130 straten worden hersteld, die door oorlogsschade gedeeltelijk vernield waren is in het gezin van W. van Til- burg-de Bont te Bergen op Zoom een drieling geboren, twee meis jes en een jongen. De kinderen wegen elk ruim drie pond doch zijn goed gezond brak gisterenmorgen brand uit aan boord van het in de Rotter damse haven liggende s.s. „Echo", groot 968 ton. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie en de schade viel mee is in de „Vakraad voor de grote metaalnijverheid" overeenstem ming bereikt over de loonsherzie- ning overeenkomstig de richtlij nen van de regering was de 30-jarige B. van M. uit Sassenheim minder gelukkig. Deze zag n.l. zijn vonnis van drie maan den, wegens het veroorzaken van een dodelijk auto-ongeluk, door het Gerechtshof bevestigd werd de vrachtrijder A. K. uit Katwijk aan Zee, die door de Rechtbank tot twee maanden was veroordeeld wegens dood door schuld, in hoger beroep door het Haagse Gerechtshof vrijgespro ken VIANEN. Vrijdagmorgen had op de verkeersbrug over de Lek een ernstig ongeval plaats. Een 19-jarige loodgietersknecht begaf zich met zijn bakfiets naar Vrees- wük en werd achterop gereden door een vrachtauto, komende uit de richting den Bosch. De bestuur der van de auto schijnt de bakfiets niet te hebben opgemerkt en reed er boven op .met het noodlottig gevolg, dat bakfiets en jongen on der de auto terecht kwamen. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer onder de auto uitge haald en is tegen de avond aan zijn verwondingen overleden. Post voor troepenschip „Asturias" Post bestemd voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Astu rias", welke in e e n der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk 29 December in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te bevatten: aan boord van het troepenschip „Asturias" op de terugreis naar Nederland. De naam van de ver moedelijke haven mag dus niet vermeld worden. Prins Bernhard bracht met de Prinsesjes Beatrix en Irene een bezoek aan Londen, waar de prinsesjes een voorstelling bijwoon den van het beroemde Bertram Mills Circus. Prinses Beatrix en prinses Irene tijdens de voorstelling VASTE STEMMING yOOR INDONESISCHE FONDSEN AMSTERDAM. 23 Dec. De Amsterdamse effectenbeurs had op deze laatste beursdag voor Kerstmis een vriendelük voorko men.Het koersverloop gaf geen voortzetting te zien van de da lende tendenz der laatste dagen, maar was in zo goed als alle sec toren stijgende. Men schreef dit gedeeltelijk toe aan dekkingsaan kopen van de beroepshandel in verband met het lange aanstaan de weekend, maar ook aan het publiek, dat door de vaste stem ming licht in de markt gelokt werd. Bovendien maakten de be richten, waarin sprake is van be ëindiging van het Fox-contract een gunstige indruk. H.V.A. stond doorlopend in de belangstelling en avanceerde van 154 tot 169 1/2. Ook de tabaks- en rubberwaarden bleven niet ach ter en zagen zich winsten van vier tot vijf punten toebedeeld. Deli Mii. sloot op 146, gisteren 141 1/4, Amsterdamrubber no teerde tegen slot 143 (138 1/2). Ook voor de minder actieve soor ten was de stemming vast. In Kon. Olie was de handel iets levendiger dan op de beide vorige dagen. Het hoofdfonds gold 296 tot 298, slotkoers 297 1/4. De industriemarkt was voor de internationale waarden goed prijshoudend maar de omzetten waren betrekkelijk gering. De minder courante soorten waren over het algemeen beter gedis poneerd. Op de scheepvaartmarkt ging, voor zover waarneembaar, iets meer om dan de laatste dagen. Dit ging gepaard met kleine koersverbeteringen: voor scheep vaartunie drie punten en Hol landAmerika lijn twee punten. De staatsfondsenmarkt gaf een kleine verbetering te zien voor de conversielening 1947. de ove rige guldensleningen waren on veranderd. De dollarslening was op 99 bii"a een punt hoger dan gisteren. Deze stiiging werd in verband gebracht met. de hervat ting der handel in Amerikaanse certificaten per 2 Januari a.s. Tegen het einde had de markt, vooral voor cultuurfondsen, een levendig voorkomen. gesloten werd op het hoogste punt van de dag. Prolongatie 2 1/4 Officieel wordt medegedeeld dat de reis van Z. K. H. de Prins der Nederlanden overeenkomstig de wens van "de regering behalve de Nederlandse Antillen en Suri name ook de nabuurlanden Vene zuela en Brazilië zal omvatten. In aansluiting hierop zal de prins een officieel bezoek brengen aan Me xico en Canada. De datum van vertrek is thans definitief vast gesteld op 2 Januari a.s. De Prins zal zich daartoe, na de nieuwjaarsontvangst van het Corps Diplomatique door de Ko ningin en de Prins in het paleis op de Dam, te Rotterdam op Hr. Ms. Karei Doorman inschepen. De Karei Doorman wordt op 18 Januari te Willemstad verwacht. De overtocht van Curagao naar Venezuela (La Guaira) zal per Hr. Ms. kruiser Jacob van Heems- kerek geschieden. De verdere trajecten zullen wor den afgelegd met de regerings- Dakota PHPBA, die aan boord van de Karei Doorman zal worden meegevoerd. De Prins wordt omstreeks half Maart in Nederland terug ver wacht. De terugreis naar Neder land zal per vliegtuig geschieden. Het ligt in de bedoeling, dat Z.K. H. het volgend iaar een tweede reis naar Zuid-Amerika zal on dernemen, om dan Argentinië en enige andere landen te bezoeken Waterschappen Met ingang van de eerste Woens dag in December 1949, zijn be noemd tot dijkgraaf van het wa terschap de dertig gemeenschap pelijke polders op Texel, P. Bak ker Azn. te Den Burg op Texel; met ingang van 1 Januari 1950: tot dijkgraaf van het ambacht van West-Friesland, genaamd „De vier Noorder Koggen". P. Chr. J. Pe ters, te Medemblik; tot heemraad van het ambacht van West-Fries land, genaamd „De Vier Noorder Koggen", vanwege de Medemblik- ker Kogge, J. Wit te Hauweit, en vanwege de Hoogwouder Kogge, A. Schipper te Opmeer. DE R.K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE SCHERMERHORN De opening van de R.K. Lagere Landbouwschool te Schermerhorn zal plaats vinden op 2 Jan. 1950. Als hoofd van de school is be noemd de heer P. A. Schaper te Spanbroek, die leraar was aan de Landbouwschool aldaar. NIEUWJAARSRECEPTIE COMMISSARIS DER KONINGIN De Cómmissaris der Koningin in Noord-Holland, Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, zal op 7 Jan. des middags een nieuwjaars receptie houden in het gebouw der Prov. Griffie aan De Dreef te Haarlem. Auto-ongeval bij Gouda Donderdagavond tegen midder nacht is een wagen van een Neder lander, die terugkeerde van een reis naar Duitsland even over de brug bij Gouda geslipt. De wagen draaide enige malen rond en bots te tegen het hek van de weg, waar door hij aan een kant geheel werd opengereten. De bestuurder had geen letsel. ALKMAAR, 23 Dec. Tomaten A 34—86: Witlof I 40—52. H 26—38; Bloemkool 8—26; Rode kool 6—9,70; Savoye kool 5,50—7; Groene kool 7 —15; Spruikool I 23—55, II 20—24, Boerekool 2532, Winterpostelein 12; Sla 4,50—16; Andijvie I 35—62; II 11 29; Rode bieten 67; Winterpeen 5,50—9,70; Was'peen 8—32; Uien I' 17 —24; II 6—13; Prei I 26—37,50; II 11 —19; Soep 11—21; selie 9—17! Knol soep 1719; Druiven, Alicant 1,03 1.15. Appels Bismarck 1116, Bram- ley Seedling 11—15, Goudreinette 20 38, Groninger Kroon 823, Jona than 2043, Present van Engeland 17—43, Zoete Campagner 13, Zoete Winterkroon 11—18. Peren, Gieser Wildeman 816, Winterjan 514. ALKMAAR, 23 Dec. 1 stapel boerenkaas 824 kg f 2,50 per kg. LANGEDIJK, 24 Dec. 5000 fii'oene kool 18.30.f—26.70; 40.000 kg gele kool 5.50—10.40: 35.000 kg rode kool 6—12.40; 75000 kg witte kool 8—11.70: 4000 kg uien 22.90—23.50: grove 22.20—23. vraagt voor haar agentschap BERGEN, een Flinke bestaande portefeuille. Bijver dienste. Brieven onder no. 18189, Bureau van dit blad. (WAALWIJKS VAKMAN) (Het adres voor SCHOENEN en TASSEN SPUITEN) Reeds in T92o" was ons werk prima In |950 231 het nog heter zijn! De R.K GEM TONEELVERENIGING „PIUS XI'' te H.H Waard Noord geeft op 26 DEC. (Tweede Kerst dag) en 28 DEC a.s. een uitvoering in de zaal van de heer JAC. GROENLAND. Opgevoerd wordt: Toneelspel in 3 bedrijven Voorverkoop van kaarten Tweede Kerstdag na de Hoog. en Late Mis aan de zaal. Zaalopen: 6.30 uur Zaalsluiting: 8 uur te ALKMAAR Mr. JOH G. C. ZIJNEN, Notaris te Alkmaar zal op DONDERDAGEN 29 DEC. 1949 bij opbod en 5 JANUARI 1950 bij af slag en combinatie tel kens des nam. 3 uur pre cies in 't Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alk maar in het openbaar verkopen: VIER HUIZEN en ERVEN te Alkmaar aan de C. W. Bruinvisstraat no. 11, 13. 15 en 17 samen groot 3.35 A. elk perceel verhuurd voor f 6.10 per week. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemde notaris, Oudegracht 291 en ten kantore van notaris T. W. Attema, Laan Copes van Cattenburch 141, Den Haag. Bezichtiging Dinsdags 2-4 uur. i f U komt in EGMOND-BINNEN op het m.m.v. RYZA (radio trompettist) Begeleid door de „RHYTHM BOYS" (extra versterkt) 2de Kerstdag 7-12 uur Geen verhoogd tarief BREEDSTRAAT 33 TELEFOON 2201 TWEEDE KERSTDAG, vanaf 7 uur ONDER DE MISTLETOE in de stemmingsvol versierde zaal BAND W. BLEY O Mr. JOH G. C. ZIJNEN, Notaris te Alkmaar zal op WOENSDAGEN 28 DEC. 1949N}ij opbod en 4 JANUARI Ï950 bij afslag en combinatie telkens des nam. 3 uur precies in het café van de heer G. Nieu- wendijk te Bergen in het openbaar verkopen de volgende percelen te Ber gen: 1. VIER HUIZEN met voor- en achtertuin, inge richt voor onder- en bo venwoningen aan de Ber kenlaan 12, 12a, 14, 14a, 16, 16a en 18, 18a, samen groot 17.10 A. De bene denhuizen zijn verhuurd elk voor f 23 en de bo venhuizen zijn verhuurd elk voor f20.50, alles per maand. 2. TWEE HUIZEN, schu ren en erven aan de Ko- gendijk 10 en 12, groot 1.64 A. en 7.24 A., elk ver huurd voor f 3.90 p. week. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voorn, notaris, Oude gracht 291 en voor de per celen onder 1 tevens ten kantore van notaris F. W. Attema, Laan Copes van Cattenburch 141, Den Haag. Bezichtiging Dinsdags 2-4 uur. MIENT 4 Telefoon 2569 MAANDAG 26 DEC. (2e Kerstdag) 8 uur, „De Komedianten", Dir. Joh. Kaart Ed. v. Kinsbergen 'n vrolijke griezelgeschiedenis met o.a. JOHAN KAART Matthieu v, Eijsden, Dick van Veen, Mimi Lint- velt, Piet Urban, Joh. BouwmeesterKluun. Entrée: f 3,f2,50 f2,— en fl,50 (r.l.) Kaartverkoop en plaatsbespr. vanaf morgen ochtend dag. van 113 uur, behalve le Kerstdag In het Café-Restaurant GER VISSER AAN DE VLEUGEL Medewerker Bur. MIEREMET OVER TE GAAN, BRENGEN WIJ VANAF DINSDAGMORGEN 9 UUR t.e.m. 31 DECEMBER WOLLEN, KATOENEN, ZIJDEN STOFFEN, HAUTES NOUVEAUTÉS Het KANTOOR is van 912.30 en 25 uur des Zaterdags 91 nur Accountant Leraar M.O. Boekhouden MIENT 25 - ALKMAAR Een zo goed als nieuwe niet van nieuw te onder scheiden, zeer modern, lage prijs. Tevens een Riiwiel met Mosquito hulpmotor. Met garantie. Heerhugowaard. Tel. 317 N.V. NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Agentschap Alkmaar Voordam 11 Tel. 4924 STOFFENHUIS KOUSENBAR LANGESTRAAT 93 - TEL. 4326 - ALKMAAR Die heeft qe/eerd-bij AUTORIJSCHOOL 2DE KERSTDAG Officiële opening Aanvang 2.30 uur Terr. Westerweg overdekte tribune verwacht RENTE en AFLOSSING van voorschotten vóór of op 31 December a.s. Bijschrijving van rente en controle spaarboekjes op 7 Febr. 1950. S. DOL, Dir.; P. J. OUD, Kass. Ursem, 23 December 1949 Gooi het oud papier niet weg. Bewaar T Liefdewerk Oud Papier 2e KERSTDAG a.s., omi 7 uur' Prima muziek van „THE COCKTAIL MIXERS" Entrée f 1.Beleefd aanbevelend TH. W. VAN DEN HEILIGENBERG

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 7