Nieuw Drs. Bos zat tot in het inli „over zijn oren GELD Voortaan 125 gram koffie in de zes weken Marinebasis Surabaja aan de Alri overgedragen edities v0°r alkmaar, hoorn, den helder, schagen I We kunnen weer aan de surrogaat Italië erkent de R.I.S. Maar hij volgde niet de bekende weg om aan geld te komen Connolly tegen erkenning van rood bewind in China Dagorder vice-admiraal Kist Hongaarse regering beveelt massa-nationalisatie slijke kracht I I I I I t-egenwoordiger I >reesmann laar en belegen December 'entarisatie DTE N =rfindustrie RREBIJN" n.v. Alkmaar Ver. ,,Danza' WJAARSBAL" NHD s Vrijdag 30 December 1949 45e Jaargang No. 11756 Loonsverhoging in de textielindustrie Voorlopig nog tegen dezelfde prijs Geheimzinnige behandeling van de deviezenzaak Officier overtuigd maar handhaaft eis 1949: gunstig jaar voor kolenproductie Van Reede krijgt vijftien jaar Franco moet worden gelijmd Een gevecht tegen een haai Geen incidenten bij de overdracht W. VOGT BLIJFT AVRO-DIRECTEUR De onderwijzers en de salariëring Weer Nederlandse vissers opgebracht 1500 maatschappijen getroffen De Kon. Marine in Indonesië i gevraagd: :en bekend merkartikel in een groot warenhuis m ervaring, referenties an een pasfoto vóór ander No. 6164, ourbetstr. 2, Amsterdam DE ZAANSTREEK oordholland: che. Leeftijd tot 25 jaar in ervaring, referenties pasfoto onder No 6163, ourbetstr. 2, Amsterdam 15 ct 20 ct 20 ct 15 ct 15 ct 20 ct slagroom aur slagroom 15 ct 20 ct ROZIJNEN f 1.— 100 gram 75 ct stuk 25 ct 32 33 ct. per ons ct. straat Alkmaar. a.s., 8 uur: :-orkest „THE GUSO- 1. v. Guus Spelten. irgenochtend dagelijks ran niet van wezen ierling gezicht en zei: Goed zo! Natuurlijk Jiks hoor, dat hou ik oord, nietwaar? Hele- dat het gerucht van t de geachte geheim- eenmaal tot de taak dingen aan de schout anderen, dat ook deze i ambt gehoorzaamde, n, dat Peter een zak ïdaar!" zei de schout, ij aan te geven! Dat n komen!'* HET FEIT Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.4? per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Buiten God is veilig. t nergens (Vondel) H VAN HEDEN Paqina I Kantoren: HOORN, Draccfsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 43b2 K2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200' DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 458 K 2240 Tussen de Textiel Werkgevers Federatie en de Bedrijfsunie van Textielarbeiders is overeenstem ming verkregen over de toepas sing der vergunning van het Col lege van Rijksbemiddclaars om binnen bepaalde grenzen tot een loonsverhoging over te gaan. Partijen bij de C.A.O. stellen zich voor op de uurlonen voor de mannelijke arbeiders van het 20e jaar af een geleidelijk oplopende verhoging toe te passen en wel zo, dat het minimum uurloon voor geschoolde arbeiders in de derde gemeenteklasse, waarin de voor naamste textielgemeenten als En schede, Hengelo, Tilburg enz. zijn gerangschikt, op 24-jarige leeftijd gebracht worden van 80 cent op 86 cent per uur, in welke nieuw basisloon dan de z.g. Joekesgul- den is verwerkt. Voor andere ge meenteklassen en andere groepen worden overeenkomstige verho gingen toegepast. De Italiaanse Regering heeft de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië erkend. Ook Turkije, Luxemburg en Eire besloten de R.I.S. .volledig te erkennen. De Chinese nationalistische troepen, die na een moeizame tocht door het woeste Kouang Si-gebergte de grens van Frans Indo-China bereikten, werden onmiddellijk daar ontwapend. Een lange kolonne nationalis ten bij de Franse grenspost. PFIJIFjl Het koffierantsoen is vermin derd tot 125 gram per zes weken. De eerstvolgende koffiebon, wel ke op 26 Januari 1950 zal worden aangewezen, zal dus recht geven op 125 gram koffie. De regering is tot deze maatregel genoodzaakt in verband met de zeer hoge prijzen van koffie op de wereld markt. Indien Nederland in staat en bereid zou zijn deze hoge prijs op de wereldmarkt te betalen, zou de koffieconsumptieprijs in ons land nagenoeg verdubbeld moeten worden en f 8.25 a f 8.50 per kilo moeten bedragen. De noodzaak tot zuinig beheer van de beschikbare deviezen koffie moet bovendien voorna melijk in gebieden met harde valuta worden gekocht heeft de regering doen besluiten voor lopig koffie niet meer in die ge De tweede behandeling, die de economische politierechter aan de Haagse deviezenzwendel besteedde, was zo geheim, dat zelfs de deurwaarder en de parketwachter de zittingszaal moesten verlaten, terwijl ook de getuigenlijst voor een ieder geheim was. lars voor „zakeliike doeleinden" nodig had. Een ter geheime zitting afgelegde verklaring geeft te ken nen, dat voor inlichtingen moet worden betaald. Vast staat, dat drs. B. waardevolle inlichtingen meebracht, doch dat hij voor ver krijgen van geld niet de. overigens aan weinigen bekende, weg volg de. Drs. B. was bevreesd voor lekken. ,,En met reden", zei de verdediger. Zijns inziens ligt de conclusie uit de feiten voor de hand. Zowel mr. Beelaerts als drs. B. protesteerden tegen een uitlating van de officier van justitie, dat tussen de oud-burgemeester en drs. B. een onzuivere zakelijke verhouding zou hebben bestaan. De politierechter bepaalde de uitspraak op 4 Januari. Hij wiist schnfteli.ik vonnis. Derde verdachte hoort drie maanden eisen De Rotterdamse econoom C. W. van der Kooy ofwel Pleysier hoorde drie maanden met aftrek eisen wegens medeplichtigheid in de deviezenaffaire Visser-Bos Deze verdachte heeft 2000 dol lar van de oud-secretaris van de burgemeester der residentie in Zwitserlandontvangen. Volgens de secretaris, drs. W. B„ voor in lichtingenwerk in Oost-Europa- volgens verdachte W. C. van Derk' voor uitsluitend zakeliike doel einden in Polen. Ook hier schrif telijk vonnis op 4 Januari. Er waren zeven getuigen op geroepen. Hiertoe behoorden vooraanstaande figuren uit de inlichtingendienst alsook de secretaris-generaal van binnen landse zaken. Hoewel de Offi cier van Justitie in deze ge heime zitting tot de overtui ging kwam, dat drs. Bos, de vroegere secretaris van de ex- burgemeester van Den Haag, belangrijk werk voor de inlich tingendienst heeft gedaan, bleef hij bij zijn eis tot 5'/= maand gevangenisstraf, omdat Bos, naar het oordeel van de Officier, niet kon aantonen, dat het door hem in Zwitser land opgenomen geld van de politieke delinquent B. inder daad voor inlichtingen werd besteed. De verdediger, Jhr. mr. C. H. Beelaerts van Blokland, bestreed deze opvatting van de Officier. Drs. B. heeft bewezen, aldus de verdediger, dat zijn verklaringen van 23 Mei af absoluut betrouw baar waren. Hij zat tot „over zijn oren" in het inlichtingenwerk. Hij ■was een vertrouwensman en hij is er in geslaagd een specificatie voor zijn uitgaven te geven, waar van de juistheid globaal kan wor den bevestigd. Aan mede-verdachte van der K. werdeh 10.000 Zwitserse francs ter hand gesteld. Deze ontkent, dat hii een bepaald gedeelte hier van heeft ontvangen. Toen op 23 Mei mr. V„ de Haagse oud-burgemeester. de, dat hii een requ voor 50.000 Zwitserse francs bii de zerische Kreditantstalt' had on dertekend, was er voor ars. is. geen aanleiding meer om onwaai - heid te spreken- teneinde v. te sparen. Waar de verklaringen van drs. B. en van der K. elkaar niet dekken, zal men drs. B. moe ten geloven, aldus de verdediger. In de geheime zitting we™ aan getoond, dat voor van der ..attracties" bestaan vV kennen, dat hii, behalve 2000 dol lar. ook 2000 francs van drs. a. h Voorteshfsdde verklaring van van der K. ontzenuwd, dat hu RAMING OVERSCHREDEN HEERLEN, 30 Dec. Naar thans gebleken is, hebben de Staatsmijnen op 23 December j.l. de productie, welke voor deze mijnen in 1949 op 7.200.000 ton geraamd was, overschreden. Op die dag bleek namelijk, dat de gezamenlijke productie van de vier mijnen gestegen was tot 7.211.832 ton. Verwacht kan wor den, dat de totale productie over 1949 ruim 7.300.000 zal blijken te zijn. De productie van de ge zamenlijke Limburgse mijnen over 1949 zal waarschijnlijk ongeveer 11.600.000 ton bedragen. In 1948 was de totale productie der Lim burgse mijnen 11.230.326 en in 1947 10.104.345 ton. Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde de 49- jarige G. van Reede tot een ge vangenisstraf van 15 jaar met af trek van de tijd, doorgebracht in preventieve detentie en ontzet ting uit de rechten voor de tijd van het leven. De veroordeelde had als spion voor de Duiters gewerkt en in die functie illegale groepen aan de Duitsers verraden. Gezien het grote aantal getuigen, dat in deze zaak moest worden gehoord, heeft het Hof drie zittingsdagen aan de behandeling gewiid. De eis was levenslang. WASHINGTON (Reuter). Senator Connally, voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkin gen, heeft op een persconferentie verklaard tegenstander te zijn van de erkenning van het communis tische bewind in China. Hij meent dat het er thans vooral op aankomt, dat de Ver enigde Staten gebruik maken van hun invloed en hulpbronnen, om verdere uitbreiding van het com munisme in Azië tegen te gaan. Al dan niet erkenning van het Chinese bewind moet z.i. afhan- zl'n yan de verdere ont wikkeling in China. Minister Acheson had hem verzekerd, dat „JLL0116 rekening zou worden gehouden met het oordeel van de Senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen, alvorens enige stap zou worden gedaan in de richting van een Amerikaanse erkenning van het bewind van Mao Tse Toeng. Connally zeide wel voorstan der te zijn van erkenning van Spanje door de Ver. Staten. Ik heb geen sympathie met de rege ring-Franco, doch Spanje is, be zien van het standpunt van de verdediging van West-Europa, strategisch gelegen. Het zou in ons voordeel zijn een ambassadeur te Madrid te hebben, om onze ?i ,nsen ?n Spanje te behartigen. Ik ben niet van mening, dat de Verenigde Staten verplicht ziin rekening te houden met de aan beveling van de Verenigde Naties, om de Spaanse regering niet te erkennen, aldus senator Connally. Twee mannen en een vrouw voeren in de -nabijheid van de kust van de Australische staat Victoria in een zeilbootje. Eén van de mannen lag zeeziek op de bodem van hei vaartuigje. Zijn situatie werd nog veel on aangenamer, doordat een twee en een halve meter lange en tweehonderd kilogram wegen de haai plotseling aan boord van het vaartuigje sprong en de inzittenden met bek en staart belaagde. De zeezieke verloor bijna het bewustzijn, doch na een wanhopige strijd slaagde hij er in overeind te komen. Op hetzeljde ogenblik ging hij weer neer door een slag met de staart van het ondier. De drie leverden een gevecht van tien minuten tegen de haai. Eén van hen was een ervaren visser; hij had wel eens ge hoord dat de beste manier om een haai te verdoven is hem op de neus te slaan. Hij bracht dit in toepassing „en de hemel zij dank werkte het", aldus verklaarde hij later. Een slag met de roerpen stelde de haai definitief buiten gevecht. Het einde bracht ook nog gelde lijk gewin; aan land gekomen verkochten de zeilers hun buit aan een handelaar in vis. MOH. HATTA IN ZWITSERLAND ZUERICH (Zwitsers Tel.ag.) Drs. Moh. Hatta is Donderdag middag met een speciaal vliegtuig van de K.L.M. uit Amsterdam in Zuerich-Kloten aangekomen, in gezelschap van prof. Supomo. Hij werd op het vliegveld begroet door de Nederlandse Consul-Ge neraal in Zuerich. Een der leden van het gezelschap deelde mede, dat het bericht, dat Moh. Hatta zich in Zwitserland onder behan deling moet stellen van een oog arts, onjuist is. VIETNAM ONAFHANKELIJK PARIJS, 29 Dec. (Reuter). Vertegenwoordigers van Frankrijk en Vietnam hebben Donderdag 'te Saigon een overeenkomst gete kend, waardoor het in Maart ge sloten verdrag van kracht wordt. Vietnam wordt thans een onaf hankelijke staat in de Franse Unie BATAVIA, 29 Dec. (Aneta). Gevraagd naar het aantal inci denten op beide dagen van de plechtigheden, zeide de chef van de algemene dienst van de politie van Batavia, commissaris Kooy, dat er geen enkel incident is ge meld, ondanks het feit, dat er honderdduizenden mensen op de been waren en opeengepakt ston den. Tientallen mensen ziin flauw gevallen, maar ernstige ongeval len zijn er niet gemeld. „Het publiek was zeer correct: uiter aard enthousiast, maar nergens is ook maar een "wanklank gehoord", aldus commissaris Kooy. Ook de criminaliteit is de af gelopen dagen beneden het nor male gebleven. Er zijn in de pe riode van 24 tot en met 28 Dec. 10 inbraken gemeld, ondanks het feit, dat de buitenwijken en de kampongs vrijwel waren leegge stroomd. Bovendien ziin deze ge vallen van geringe betekenis. In Surabaja zijn de dagen van de souvereiniteitsoverdracht even eens zonder een incident verlo pen. De Nederlanders vlagden veelal alleen rood-wit in verband met het advies om deze dagen geen driekleur uit te steken. De Nederlandse troepen in Surabaja waren niet geconsigneerd. bieden aan te kopen, zodat de koffievoorziening van de Neder landse bevolking moet worden beperkt. Gedacht is aan de invoering van een nationale melange van surrogaat en echte koffie. Hier tegen zijn evenwel vele bezwa ren voor de bedrijven, voor de overheid en voor de consument. Controle op de samenstelling van de melange is bijvoorbeeld on uitvoerbaar, terwijl een bezwaar van huishoudelijke aard is, dat zij, die de voorkeur geven aan echte koffie zij het dan, dat zij zich hierbij beperkingen die nen op te leggen van het ori ginele product verstoken zouden blijven. De regering heeft daar om besloten de nog aanwezige voorraden koffie normaal te blij ven distribueren, doch met een vermindering van het rantsoen. Op deze wijze kan de rantsoene ring nog geruime tijd worden voortgezet. De prijs van de aldus gedistribueerde koffie zal niet hoger zijn, dan de thans gelden de prijs, doch naarmate de voor raden „goedkope koffie" uitge put raken, zal een geringe prijs stijging onvermijdelijk zijn. Daarnaast zal koffiesurrogaat van goede kwaliteit vrij in de handel in ruime mate verkrijg baar zijn. De grondstoffen voor een goed surrogaat zijn in vol doende mate aanwezig. Het algemeen bestuur van de AVRO is gisterenmiddag ruim zes uur in vergadering bijeen ge weest ter bespreking van het ver zoek van de directeur, de heer W. Vogt, om ontslag wegens ver schil van mening met het dage lijks bestuur, in het bijzonder met de voorzitter, de heer C. de Clercq. Na afloop van de vergadering werd het volgende communiqué verstrekt: „Het algemeen bestuur der AVRO heeft in zijn vergadering van heden de ontslagaanvrage van de directeur niet aanvaard. Het heeft de gerezen geschillen met het dagelijks bestuur bespro ken en bijgelegd en in aansluiting daarop heeft het zijn volledig ver trouwen uitgesproken in het be leid van de directeur en hem ver zocht aan te blijven. De heer Vogt heeft aan dit verzoek voldaan". MOTIE NAAR REGERING In de gisteren te' Leeuwarden gehouden vergadering van de Nederlandse Onderwijzersvereni ging werd met algemene stemmen besloten een motie ter kennis te brengen aan de regering en de Staten-Generaal, waarin diepe teleurstelling en verontwaardi ging wordt uitgesproken over de salariëringsmaatregelen, waardoor de onderwijzers niet worden ge lijkgesteld met de ambtenaren. Dat de onderwijzers niet zijn be trokken bij de laatste z.g.n. „tech nische herziening" der ambtena rensalarissen, wordt een schen ding van het in 1946 met de rege ring getroffen accoord genoemd, fnuikend voor de goede geest in het onderwijzerscorps en schade lijk voor het onderwijs. Margarineprijs wordt niet verhoogd 's-GRAVENHAGE, 29 Dec. Naar wij vernemen, Jigt het niet in de bedoeling van de regering, de margarineprijs op 1 Januari a.s. te verhogen. OSTENDE, 29 Dec. (Belga). Vier Nederlandse vissersboten zijn door de zeepolitie naar Ostendc opgebracht, omdat zij in de Bel gische territoriale wateren visten Het zijn de „Br. 9", „Br. 41", „Br 24" en „Br. 42", alle uit Bruinisse. De lading (ong. 8000 kg haring) en de netten zijn in beslag geno men. SURABAJA, 29 Dec. (Aneta). De marinebasis Surabaja werd Dinsdagmiddag om 20 minuten voor 6 door haar commandeur, F. T. Burghard, overgedragen aan kolonel Subiakto. Na een rede voering van commandeur Burg' hard, werd de Nederlandse vlag neergehaald en het rood-wit ge hesen. De torpedobootjager „Korte naer" schoot 21 saluutschoten af, welke beantwoord werden door een batterij van de Alri, welke de Nederlandse vlag hees, overeen komstig het internationaal cere monieel als een oorlogsschip een bevriende basis bezoekt. Woensdagochtend volgde de plechtige overdracht van de kor vetten „Morotai" en „Tidore". die overeenkomstig de wens van Su karno genoemd zullen worden naar de Indonesische zeehelden Patiumun en Hang Tuah. Vice-admiraal F. J. Kist heeft Donderdag de volgende dagorder uitgevaardigd: „Bij koninklijk be sluit ben ik op het moment van de souvereinfteitsoverdracht eer vol ontheven uit het ambt van commandant der Zeemacht in het Oosten en hoofd van het Depar tement van Marine in Indonesië en benoemd tot vlagofficier van De Hongaarse regering heeft Donderdag een verordening ge publiceerd, op grond waarvan alle ondernemingen met meer dan tien werknemers in Hongarije gena tionaliseerd worden. Ook buiten landse ondernemingen vallen on der het besluit, dat schadeloos stelling garandeert aan de eige naren. Het regeringsbesluit vermeldt o.m. de volgende buitenlandse ondernemingen: Standard Electric Company, de Hongaarse Tele foonmaatschappij, Vacuum Oil, Shell, Philips, Radio Brown Bo- cery, de Brits-Hongaarse Jute Industrie en verscheidene textiel fabrieken. De nieuwe, drastische nationa lisatie is Woensdag zonder voor afgaande publicatie meegedeeld aan vakverenigingsleiders en de leiding der betrokken bedrijven. Volgens de directeur van eco nomische zaken, Erno Gero. zou den de buitenlandse eigenaren van industriële bedrijven in Hon garije hun belangen hebben ge bruikt om „organisaties voor spionnage en sabotage op te rich ten". Alle vergunningen en patenten komen aan de staat. Officieel is verklaard, dat de Hongaarse rege ring niet tot nationalisatie van kleine bedrijven of fabriekjes zal overgaan. Naar schatting vallen 1500 maatschappijen te Boedapest en omgeving onder de bepalingen van het nationalisatie-besluit. Men meent, dat de kleinere be drijven uiteindelijk in coöperaties zullen worden samengevoegd. Zweeds protest Het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat Zweden ziin han dels- en betalingsovereenkomst met Hongarije buiten werking heeft gesteld als protest tegen de nationalisatie van alle Zweedse ondernemingen, waarin meer dan 10 personen werkzaam ziin. De Zweedse regering heeft haar ge- j zantschap te Boedapest opdracht gegeven om krachtig te proteste ren tegen deze nationalisatie. Koning Leopold verkoopt villa in België BRUSSEL, 29 Dec. (A.N.P.). „La Nation Beige" verneemt van betrouwbare zijde, dat Koning Leopold zijn villa te Het Zoute heeft verkocht aan een maat schappij voor onroerende goede ren ter plaatse. de Koninklijke Marine in Indone sië, voerende het bevel over het perosneel en de onderdelen van de Koninklijke Marine alhier. Ge lijktijdig is in de positie van de Koninklijke Marine in deze ge westen verandering gekomen, dat zij niet meer vanzelfsprekend, maar op verzoek van de V.S.I. hier vertoeft. Enerzijds volgt hier uit, dat het marinepersoneel hier te lande een behandeling kan ver wachten als gast, anderzijds rust op u de plicht u als correct gast te gedragen". Tevens werd bekend gemaakt, dat met ingang van 24 December j.l. de werving van personeel voor de Koninklijke Marine in Indo nesië is stopgezet. Door de Marine Voorlichtings dienst wordt medegedeeld: Dezer dagen zullen naar Hol- iandia (Nieuw Guinea) enkele eenheden van de Kon. Marine vertrekken, namelijk een korvet. Hr. Ms. „Boeroe" en zes Cata- lina's van de MLD. Aangezien Nieuw Guinea im mers voorlopig nog onder Neder lands bewind zal blijven, heeft de Koninklijke Marine daar dus rechtstreeks een taak te vervul len. Tot commandant van de Kon. Marine op Nieuw Guinea is be noemd de kortgeleden tot kapi tein-luitenant ter zee bevorderde luitenant ter zee der eerste klasse A. H. J. van der Schatte Olivier, tot voor kort commandant van Hr. Ms. torpedobootjager „Evert- sen". De afdeling Indonesische marine van het departement reeft reeds een tweehonderd verzoeken om dienstneming bii de Indonesische marine, waarvan zij de vorming voorbereidt, ontvangen. Deze aan meldingen kwamen uit alle delen van de Archipel. Daar er nog niets bekend is omtrent de wijze van samenstelling van de Indonesische marine, kon de werving nog niet beginnen. Maar deze zal wel niet lang meer op zich laten wachten. Opvolger van Merle Cochran WASHINGTON, 29 Dec. (ANP- Aneta). Het Witte Huis heeft gisteren de benoeming bekend ge maakt van Edward A. Dow junior tot vertegenwoordiger der Veren Staten in de commissie der Ver Naties voor Indonesië, als opvol ger van Merle Cochran. De heer Dow werd in 1912 in Omaha (Nebraska) geboren en bekleedde functies in de buiten landse dienst. In 1938 was hii Amerikaans Handelscommissaru in Batavia INBRAAK TE LAREN Door verbreking van een ruit hebben Woensdagavond onbeken den zich toegang verschaft tot de tijdelijk onbewaakte villa van mevrouw Schuringa aan de Rijks weg te Laren. Twee slaapkamers werden nagenoeg leeggeplunderd. Een grote hoeveelheid bed-, toi let- en tafellinnen, biina alle onder- en bovenkleding van de bewoonster, voorts Smyrna- en Marokko-vloerkleedjes en -kleden werden gestolen. Uit de hall wer den zilveren en met zilver gemon teerde toiletartikelen, een bont van steenmarter en een stofzuiger ontvreemd. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. TROEPENSCHIP „GROTE BEER" Het troepenschip de „Grote Beer" wordt omstreeks 10 Januari 1950 te Amsterdam verwacht. In het paleis aan het Koningsplein te Djakarta (Batavia) hacd Dinsdagmiddag de ondertekening plaats van het protocol van de bewindsoverdracht door de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, de heer A. H. J. Lovink en de Sultan van Djogja Aan de tafel van links naar rechts: Anak Agung, minister van binnen landse zaken, de Sultan van Djogja, dr. A. H. j. Lovink Staande J. van Boetzelaer en van Ravesteyn Radiografisch overgebrachte foto ANP/A

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1