Nieuw Prins Bernhard scheepte zich in op de „Karei Doorman" Raad voor de Luchtvaart veroordeelt de leiding van Aero-Holland Amerika moet Formosa verdedigen Groenlo geeft kapitalen uit voor vermaak en drank Koningin en Prins ontvingen het Corps Diplomatique 26.29 aan jenever per hoofd nHd Wereld in 't onzekere over Formosa Dinsdag 3 januari 1950 45e Jaargang No. 11759 m-Alkmaar ^I.V. Naco Geen oude misdaad te Uithoorn Waf de zeeridders presteerden „Smaldeel Antillenvertrok naar de West Koningin en drie prinsesjes deden de Prins uitgeleide Op de Nieuwjaarsreceptie Nehroe roept hulp in van geleerden Britse nota aan Hongarije Schip uit Delfzijl aangevaren De lonen in de vervoersbedrijven Het vliegongeluk van Koos Vor rink Vliegtuig onvoldoende uitgerust voor vlucht bii ongunstio weer Ook de piloot was ongeschikt Een brief van oud-president Hoover Ml Maar het Congres wil bezuinigen Bankdirecteur gearresteerd Ook Robert Taft vraagt hulp ns- :ei- che dat alle aar a!) Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.45 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 HET FEIT familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN E. J- M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. Vondel s H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77, tel. 43b2 K2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200' DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 VRIJ BOVENHUIS, Tel. aanwezig. IJ HUIS te Alkmaar 48, Amsterdam e wegdek in de 1 en EA, ingaan- in het dienstre- worden gereden DE DIRECTIE 1-HUGO BOYS 2 1—2 erspannende dan d is het Hugo Boys 1 overwinning te grootste tegen- race naar het r glad en moeilijk "rein in Sint Maar te clubs elkaar ont- ischouwe van een enthousiaste toe- 'n half uur lang op en neer. Toch en reeds dat Hugo wedstrijd de boven- n en dat bleek ook uur spelen, wordt n corner toegewe- or de rechtsbuiten irdt genomen. Het t, een goal"! Hier- hu de Heerhugo- 0 voorsprong, rust kwam hierin ng. Ook na de rust •1 duidelijk koe af- ladde veld werkte beide ploegen. In anval losten de server een hard eiligdom van kee- deze greep, maar i en met een tik- linksbuiten Groot i om de stand op n e achterstand lie- t Sint Maarten de :en en zij gooiden ;n niet lang daar- loorzetten beloond tige goal van de trooker. Meer en panning, maar het de goed leidende bracht het einde, te vermelden dat n verdiende Hugo ig was en dat •ders een flinke or het kampioen- iring I.C. ZEN. Don- >nd een gezellige ats in een der Begonnen werd len door - Ad- Evangelie. Hier- en koek geser een gepraat was gedames is van- lervolgens werd d gehouden, wat rd door een ge- nuziek verzorgd Stam. srpleging - Bij het examen afgenomen in ?kenhuis te Alk lezer dagen onze M. Meester. ke Stand Geboren: Geer- v. M. Brommers- s. n. Warring 30 j., jaar; Jacob Ber- oba Smit 37 jaar. haha!" Grete 2: „Nou poe, tweetal was de slimme in te maken. 1 mooi boek, maangename ;at. (Zo ziet ens nog wel :lk somstijds ellig het nu int het reeds ongemerkt I Volgens mededelingen van de districtscommandant der rijkspo litie in de provincie Utrecht is er voorshands geen reden om aan te nemen, dat de vondst van een geraamte onder de vloer van een huis aan de Kromme Mijdrecht straat in Uithoorn een oude mis daad aan het licht zou hebben ge bracht. Het huis beter misschien ge zegd krot waaronder het ge raamte werd gevonden, is tot voor kort bewoond geweest door een oude man, die niet meer wel bii het hoofd was. De man is enkele weken geleden gestorven en om dat de woning totaal vervuild was werd besloten haar af te breken. Hierbij zijn delen van een ge raamte gevonden, onder andere een gedeelte van een schedel. De betrokken iustitie-autoriteiten en ook de politiedeskundige dr. Zel- denrust. hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Hoewel nog geen volledig resultaat van dit onderzoek vast staat, is toch wel gebleken, dat het gebeente ten minste vijftien jaar oud is. Van een recente misdaad zo er al van een misdaad gesproken mag worden is dus geen sprake aldus de districtscommandant. Het is niet uitgesloten, dat de oude man. die vroeger op het kerkhof in de omgeving heeft ge werkt. de beenderen vandaar heeft meegenomen als curiositeit. In 1949 zijn de motorredding boten der Kon. Noord- en Zuid- Hollandse Redding Mii. 68 maal gealarmeerd. Zij verleenden dien sten aan Nederlandse. Deense Duitse, Engelse, Finse. Franse, Griekse, Noorse, Poolse en Zweed se schepen en vaartuigen, die zich in moeilijkheden bevonden. In totaal werden 93 schipbreu kelingen gered, t.w. 34 Neder landers. 3 Duitsers, 12 Finnen. 26 Polen en 18 Zweden. Het sedert de oprichting van de Kon. N.Z.H.R.M. geredde aantal schipbreukelingen is gestegen tot 7328. De mieserige regen had toch weinig Rotterdammers gisteren weerhouden naar de rivier te gaan om daar het Koninklijk Gezin te begroeten en toe te juichen bij het scheep gaan van Prins Bernhard op de „Karei Doorman", die tesamen met de zee gaande onderzeebootjager „Johan Maurits alsmede de lichte kruiser „Jacob van Heemskerck" het „smaldeel Antillen" vor men. Prins Bernhard maakt de reis naar de Antillen mede als inspecteur-generaal der Kon. Marine. Omstreeks half twee gingen de eerste autoriteiten aan boord van 't vliegkampschip, allereerst am bassadeur van Canada en de ge zanten van Argentinië. Brazilië, Mexico en Venezuela, alsmede mr. dr. R. H. Pos en mr. Gorsira, ver tegenwoordigers in ons land van Suriname en Curacao, daarna o.m minister-president dr. Drees en de ministers van den Brink, van Maarseveen, Götzen, de staats secretaris van Marine en de direc teur van het kabinet van H. M. de Koningin. Op het spido-ponton vormden matrozen van het smaldeel de ere wacht, en stond ook de marine kapel opgesteld. Een half uur la ter .omstreeks twee uur. arriveer de daar de bevelhebber der Zee strijdkrachten. vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, de chef van het Militaire Huis van H. M. de Ko ningin, vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen en de burgemees ter van Rotterdam, mr. P. J. Oud. Precies kwart over twee kon digden de tonen van het Wilhel mus en een luid gejubel aan dat Honderd zes en twintig genodig den, Ieden van het Corps Diploma tique en hun dames hadden zich Maandagochtend in 35 auto's naar het paleis op de Dam te Amster dam begeven om de Nieuwjaarsre ceptie van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden bü té wonen. Minister Stikker was de eerste, die kort na half tien, op het paleis arriveerde, enige minu ten later gevolgd door Koningin en Prins. De Nieuwjaarsreceptie is een der kortste geworden, die in de af gelopen jaren op het paleis is ge houden. Klokslag elf uur reed de laatste auto reeds weer voor, die van minister Stikker, en was de receptie, die ruim een uur had ge duurd weer ten einde. Vier minu ten later verschenen de Koningin en de Prins in de hoofdingang en begaven zich onder gejuich der weinigen, die het kleurige schouw spel in de druilerige regen hadden gadegeslagen, in snelle vaart naar Paleis Soestdijk. De Prins wilde' namelijk, precies volgens schema, weer om half twaalf in Soestdijk terug zijn om de laatste voorberei dingen te kunnen treffen voor zijn reis naar de West. Achter elkander waren de am bassadeurs van China, Canada, En geland, België, India, de Verenigde Staten, en Frankrijk, Pauselijke In ternuntius en de gezanten van Noorwegen, Luxemburg, Zweden, Argentinië, Finland, Griekenland, Peru, Brazilië, Venezuela, Polen, Hongarije, Portugal, Oostenrijk, Joegoslavië, Turkije, Italië, Zuid- Afrika, Tsjechoslowakije, Liberia en de Charge's d' affaires van Israël (voor de eerste maal op een Nieuw jaarsreceptie), Cuba, Australië, Mexico, de Sowjet-Unie, Denemar ken, Roemenië, Columbia, Zwitser land, Chili, Egypte en Spanje van de Nieuwe Zijds Voorburgwal af voor het paleis gerëden. POONA. (Reuter). Pandit Nehroe, de eerste minister van In dia, heeft op de jaarvergadering van het Indische wetenschappelijke Congres, in aanwezigheid van tal rijke buitenlandse geleerden, onder wie het echtpaar Joliot-Curie, ver klaard, dat zijn land zulke belang rijke problemen had op te lossen, dat het geen tijd had er over te denken zich met machtspolitiek be zig te houden. Hij verzocht de ge leerden en technologen van de ge hele wereld zijn land te hulp te komen bij het opvoeren van zijn levenstandaard. ,.Ik vraag u geen vage raadge vingen", zo zei hij, „maar practi- sche hulp voor het oplossen van de vitale problemen van mijn land. de sociale en de economische proble men". De erewacht, bestaande uit de 2e Compagnie Jagers van het le Ter ritoriale bataljon, gelegerd in de nieuwe Alexanderkazerne in Den Haag onder leiding van kapitein P. J. Heyse in fleurige groene jager tenue en de Koninklijke Militaire Kapel, eveneens gekleed in cere monieel tenue, het uniform der grenadiers, onder leiding van kapi tein Rocus van Yperen, zorgde voor de protocolaire ontvangst. OVER VERDWIJNING VAN ENGELSE JOURNALISTE LONDEN. 2 Jan. (Reuter). Een woordvoeder van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Engeland Honga rije een nota heeft gezonden met het verzoek een onderzoek in te stellen naar de gemelde verdwijning van een Britse journaliste, dr. Edith Bone, in Hongarije. De nota werd 22 December door de Britse legatie in Boedapest ingediend, vol gens de nota zou dr. Bone ruim drie maanden geleden reeds per vliegtuig uit Boedapest naar Enge land hebben moeten terugkeren. de koninklijke stoet is gearriveerd. Hare Majesteit was gekleed in een lange donkerbruine bontman tel, de prins in admiraalsuniform. En zowaar, de oudste drie prinses jes zijn er bij. Terwijl de regen gutst, hetgeen Hare Majesteit die o.m. ontvan gen wordt door de bevelhebber der Zeestrijdkrachten en burge meester Oud de zo menselijke verzuchting ontlokt: „Wat een weer. wat een wee/r". Na de inspectie van de ere wacht gingen de hoge bezoekers naar de spido-ponton, waar de „Stad Rotterdam" langszij ligt. Prins Bernhard helpt de Koningin galant bij het overschrijden van de loopplank, achter het Konink lijke Paar volgen lachend, hand in hand naast elkaar, de prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, die ook achter haar ouders op het bootje gaan, dat spoedig daarna koers zet naar de op 200 meter afstand liggende „Karei Doorman" die gepavoiseerd werd zodra het bericht was binnen gekomen, dat de koninklijke auto de grens der gemeente had overschreden. Aan boord van het vliegkamp schip werden de hoge gasten door de commandant van het smaldeel, schout bii nacht J. J. L. Willinghe, en de commandant van de Karei Doorman, kapitein ter zee C. W. Slot. ontvangen. Na de begroe ting werden de commandanten van de schepen en de officieren van de Karei Doorman aan Konin gin en Prins voorgesteld. Wanneer de Koningin en de prinsesjes de „Karei Doorman" weer verlaten, joelt de bemanning van het vliegdekschip, terwijl er 35 saluutschoten gelost worden. Ook de bemanningen van de an dere schepen joelen bii het pas seren. Precies om half vier meert de „Stad Rotterdam" aan de steiger van de Koninklijke Roei- en Zeil vereniging „De Maas". Parmantig stapt prinses Margriet over de loopplank, gevolgd door de Konin gin, burgemeester Oud en de an dere twee prinsesjes, waarna in het clubhuis een thee wordt aan geboden. Om vier uur passeert de zee gaande onderzeebdotjager „Johan Maurits". en de Koningin begeeft zich in gezelschap van de prinses jes aan boord van de „Stad Rot terdam". die opnieuw uitvaart in de richting van de „Karei Door man". Langzaam passeert het ge vaarte. getrokken door enige sleepboten. Tot de Veerhaven vaart de „Stad Rotterdam" met het hoge gezelschap aan boord naast de „Karei Doorman" mee, om de vertrekkenden nogmaals een vaarwel toe te roepen. Sire nes loeien ten afscheid en om half vijf meert de „Stad Rotterdam" voor de tweede maal. Dan neemt de Koningin afscheid van de auto riteiten en wordt de bemanning van de „Stad Rotterdam" door burgemeester Oud aan Hare Ma jesteit voorgesteld. Als de Koningin met de prin sesjes voor de ingang van het clubhuis verschijnt, wordt zij met luid gejuich van de mensen, die ondanks de regen op de Veerkade staan te wachten, ontvangen. Ten slotte stappen de Koningin en de prinsesjes in de auto. die hun naar Paleis Soestdijk terug brengt. IN DEENSE WATEREN De 250 ton metende uit Delfzijl afkomstige Nederlandse kustvaar der „Limfjord", is om 7 minuten voor middernacht op 31 December 1949, tussen Kaap Arcona en Born- holm in de Deense wateren twee keer het slachtoffer geweest van een aanvaring met een Russisch schip. De eerste keer werd er geen noemenswaardige schade aange richt .doch toen het Nederlandse schip, teneinde de aandacht te trekken, seinen gaf en zijn zoek lichten in werking stelde, rea geerde het Russische vaartuig door onverwacht de verkeerde kant uit te varen. Zodoende werd de „Limfjord" ten tweeden male ge ramd, waarbij haar wand werd ingedrukt en het roer beschadigd. Hierna stoomde het Russisch schip volle kracht vooruit en verdween. De Nederlanders konden de naam van het schip niet vaststellen. De „Limfjord" heeft zes uur stuur loos rondgedreven en wat water binnengekregen, maar werd ten slotte door een Duits schip een Deense haven binnengesleept. Volgens de Nederlandse gezag voerder was de brug van het Rus sische schip verlaten. Aan boord van de „Limfjord" bevond zich een bemanning van vijf koppen. Niemand kreeg enig letsel. Het schip was geladen met stukgoederen op weg van Gdynia naar Denemarken. Zoals we reeds in ons blad van 29 Dec. j.l. mededeelden, zijn de besprekingen tussen de organisaties en de Directies van de diverse ver voersbedrijven in volle gang. Nader kan nog worden medegedeeld, dat de beslissing van de Directie van de Spoorwegen na 4 Jan. a.s. kan worden tegemoet gezien, terwijl ook de beslissing t.a.v. het wegver- voerspersoneel spoedig kan worden verwacht. Welke beslissingen zul len worden genomen en in hoe verre hieraan prijsstijgingen zijn verbonden is nog niet bekend, zo dat reeds gepubliceerde berichten in bepaalde bladen met het nodige voorbehoud moeten worden geno men. De Koningin en de oudste drie prinsesjes deden Prins Bernhard uitgeleide te Rotterdam, van waar de Prins met de „Karei Doorman" vertrok voor een reis naar de West. De bovenste toto toont: H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard inspecteren de erewacht, die op het Willemsplein te Rotter dam was opgesteld. Onder; Hand in hand naast elkaar vol gen de prinsesjes Haar ouders bij het aan boord gaan van de sloep, welke de vorstelijke per sonen naar de „Karei Doortnarv" bracht. De Raad voor de Luchtvaart heeft Maandag uitspraak gedaan in de zaak van het ongeval op 17 januari 1949 overkomen aan het vliegtuig van de N.V. Aero-Holland, waarbij het Tweede Kamerlid Koos Vorrink ernstig werd gwond. Het toestel stortte neer op de oostkust van het Deense eiland Falstar. De beide bestuurders werden gedood. De Raad constateert met stellig heid, dat de vlucht onder de be staande omstandigheden met dit onvoldoende uitgeruste vliegtuig niet had behoren te worden uitge voerd. Zo was met het radiosta tion van de luchthaven Kopenha gen verbinding op enigszins gro tere afstand niet mogeliik. terwi.il het bovendien onmogeliik was de radio-telegrafisch uitgezonden weerberichten op te nemen. Blijkens de verklaring van ge tuige Lenstra van het K.N.M.I. is Bij de aankomst ten paleize te Amsterdam waar een Nieuw jaarsreceptie werd gehouden voor de leden van het Corps Di plomatique, inspecteren Konin gin Juliana en Prins Bernhard de erewacht bestaande uit gre nadiers en jagers WASHINGTON, 2 Jan. (Reuter). Oud-president Herbert Hoover heeft de republikeinse senator William F. Knowland, leider van een groep congresleden die wensen dat de Verenigde Staten een halt toeroepen aan het in China voortschrijdende communisme en te dien einde de nationalisten volledige steun zullen verlenen, een brief geschreven, waarin hij erop aandringt, dat Noord-Amerika Formosa zal verdedigen en „in het. gebied van de Stille Oceaan een muur tegen het communisme zal opwerpen". Hoover verklaart in zijn brief dat hij er van overtuigd is dat de Verenigde Staten van hun vloot gebruik moeten maken om, indien noodzakelijk, For mosa, de Pescadores-ei landen, die tussen Formosa en het Chi nese vasteland zijn gelegen en mogelijk het ter hoogte van de Zuid-Chinese kust gelegen eiland Hainan, veilig te stellen. Te Washington circuleren vele geruchten over het standpunt dat de Verenigde Staten thans ten aanzien van het Chinese vraag stuk zullen innemen. Volgens één van deze (onbevestigde) geruch ten, waarin „officiële bronnen" worden geciteerd, zou aan presi dent Truman zijn voorgesteld de nationalisten op Formosa wapens te leveren, in ruil waarvoor de Verenigde Staten het recht zou den moeten verkrijgen bases op Formosa te vestigen. Senator Knowland verklaarde niets van het hiervoor genoemde voorstel, dat aan Truman zou ziin gedaan, te weten. Hij zeide in het geheel niet in te zien waarom de Verenigde Staten, indien zij de I wet van 1946. nationalisten op Formosa zouden steunen, in ruil voor hun hulp ba ses op dit eiland zouden vragen, daar de Chinese nationalisten evenveel recht hebben op Ame rikaanse militaire hulp als de Sta- ten-ondertekenaren van het Noord-Atlantisch verdrag. In al deze geruchten en veron derstellingen wordt echter met één factor onvoldoende rekening gehouden en wel met de finan ciële. Het thans in zitting zijnde congres is op inkrimping van de Amerikaanse staatsuitgaven uit; het wil de hulp der Verenigde Staten aan het buitenland op dras tische wijze beperken. Het is daarom onwaarschijnlijk dat de Amerikaanse regering thans enig voorstel bij het congres zal indienen, waardoor de uitga ven voor Amerikaanse militaire en economische hulp aan het bui tenland aanzienliik zouden stij gen. Zelfs de voorstanders van een Amerikaans-Chinese bezetting van Formosa geven toe dat alle aan dacht dient te worden geschonken aan de kosten-factor. Algemene verkiezingen in joego-Slavië BELGRADO, 2 Jan. (Reuter). Einde Maart aanstaande zullen in Joego-Slavië algemene verkiezin gen gehouden worden. De nieuwe volksvergadering zal in April bij eenkomen. De huidige zal op 20 Januari over haar ontbinding stemmen. Haar mandaat eindigt 30 Januari, de vierde verjaardag van de afkondiging van de grond de eerste bestuurder Protiva er op gewezen, dat de weersomstan digheden tengevolge van een op tredend warmtefront op de route zeer ongunstig waren en dat dit front naar verwachting niet voor 20.00 uur Gmt Kopenhagen zpu zijn gepasseerd. Zo de gezagvoer der niettemin meende de vlucht diezelfde dag te moeten onderne men, had hij haar met het oog op de veiligheid in elk geval enige tijd moeten uitstellen. Het is de Raad onbegrijpelijk, dat de leiding van Aero-Hol- land tot het doen uitvoeren van de onderhavige vlucht onder de bestaande omstandigheden heeft besloten. De Raad concludeert tenslotte: 1. Dat althanse voor zover de gegevens waarover kan worden beschikt, reiken, het ongeval in belangrijke mate het rechtstreeks gevolg is van onvoorzichtige na vigatie door de gezagvoerder. 2. Dat de leiding der Aero-Hol- Dr. Plesman ter observatie opgenomen Naar wij vernemen is dr. A. Plesman, president-directeur van de K.L.M., die lijdende is aan een oogontsteking. Maandag voor en kele dagen ter observatie opgeno men in de neurologische kliniek St. Ursula te Wassenaar. land onvoldoende waakzaam is geweest, door niet te voorkomen, dat de vlucht onder zeer ongun stige weersomstandigheden werd uitgevoerd met een vliegtuig, niet voorzien van een voldoende radio uitrusting en door een gezagvoer der die een karaktereigenschap eigen was, waardoor hii niet de nodige waarborgen bood om on der moeilijke omstandigheden de vlucht te volbrengen, terwijl niet door middel van link-training ziin geschiktheid als vliegtuigbestuur der op gezette tiiden was getoetst. Zaterdagmorgen zijn de direc teur en drie employé's van de „N. V. Oudewaterse Bank" ge arresteerd op last van de officier van justitie te Rotterdam, in ver band met manipulaties bii de ef- rectenregistratie. De positie van de beleggers bii de „N. V. Oude waterse Bank" zou door deze ar restaties niet in het geding ko men. In de loop van Zondag ziin de gearresteerden in vrijheid ge steld behalve de directeur mr. C. H. V. De bekende republikeinse senator Robert Taft verklaarde op een Maandag door hem ge houden persconferentie, dat de Verenigde Staten Formosa te gen elke aanval door de Chinese communistische legers moeten verdedigen Hij verklaarde zich voorstander van afdoende Ame rikaanse hulpverlening aan de Chinese nationalisten om een verdere uitbreiding van het communisme in Azië te voor komen. De inwoners van Groenlo hou den van een borreltje, maar wel een beetje te veel ook naar het oordeel van burgemeester H. J. Schoemaker, die over dit euvel in zijn Nieuwjaarsrede enkele cijfers gaf. Ook voor vermaak geeft de burgerij kapitalen uit. De burgemeester noemde deze feiten zo ernstig en zo bedenkelijk dat hii het noodzakelijk heeft ge acht, de rooms katholieke en de protetsantse geestelijkheid hier over in te lichten en hun mede werking in te roepen ter beteu geling van dit kwaad. Burgemeester Schoemaker zeide dat de parochie Groenlo, die pl.m. 7000 zielen telt en iets groter is dan de gemeente Groenlo. in 1949 aan diverse vermakelijkheden heeft uitgegeven een bedrag van f 63.492.te weten f 22.117. voor bioscoopbezoek, f 12.255. voor toneel, voor sport f 3.546. voor dansen f 12.255.en voor kermisvermakelijkheden f 18.308.- Aan alcoholische dranken (du sterke dranken, uitgezonderd bier en andere zwak-alcoholhoudende dranken) werd in 1949 uitgegeven f 184.072.wat neerkomt op een totaal verbruik van 26.296 liter of 3 liter per hoofd, met een waar de van f26.29 (zuigelingen, vrou wen, enz. meegerekend). Ter vergelijking, en voor inge zetenen. die een aansluiting op drinkwaterleiding te duur moch ten vinden, zeide de burgemeeste' dat deze slechts f8.per hoof' per jaar vraagt. Aan deze toestand moet een einde komen, aldus burgemeester Schoemaker .zo niet goedschiks dan maar kwaadschiks.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1