Nieuw Westerling trekt Bandung binnen Beperkte eer der altaren voor Vincent Pallotti PAUSELIJKE ZEGEN VOOR ONZE LEZERS Chinese communisten sluiten vriendschapsverdrag met Stalin NHD Nieuwe revolutie in Indonesië De vrijheid van de kiezer Watersnood in V.S. PC eet5te %.&ligvetkLating in het -tjeilig Indrukwekkende plechtigheid in de Sint Pieter Internationalp Bidweek Geen verzet van Indonesische leger Moskou vaart er economisch wel bii Russen winnen Berlijns spoorwegincident- Minister Goetzen veroordeelt actie Een gevaarlijke actie Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m./minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig(Vondel) E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank A S H VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 23 Januari 1950 4 45e Jaargang No. 11776 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Ad interim. In „De Volkskrant" heeft de staatkundig hoofdredac teur, prof. Romme, een tweetal artikelen gewijd aan het Rapport van het Centraal Stembureau aan de minister van binnenlandse za ken over het ontwerp van een nieuwe Kieswet. Naast een aantal goede, meer formele wijzigingen van de hui dige regeling van het kiesrecht, stelt het Rapport ook twee diep gaande veranderingen voor, die ten doel hebben het algemeen individuele kiesrecht en de even redige vertegenwoordiging zo con sequent mogelij L te vervolmaken. Onder de geldende regeling kan de kiezer een voorkeurstem uit brengen, doch slechts éénmaal, dus slechts met betrekking tot één candidaat. Het Rapport wil nu de kiezer meer vrijheid geven door hem toe te staan bij de uitoefe ning van zijn kiesrecht de volg orde van de candidaten op de lijst zijner keuze, naar eigen wens, te bepalen. Bij de tweede ingrijpende ver andering, die het Centraal Stem bureau voorstelt, wil het de kiezer nog meer vrijheid geven. Het be treft hier de verkiezing van de gemeenteraden in gemeenten met niet meer dan 6000 inwoners. In deze kleine gemeenten wil het Rapport de kiezer het recht geven in volgorde zijner keuze de can didaten te stemmen van meer dere partijen. Het Centraal Stembureau motiveert dit laatste met de bewering, dat bij de ver kiezingen voor de gemeenteraad de kiezer door andere motieven wordt geleid dan door het poli tiek beginsel. Dit laatste voorstel heeft niet de instemming van prof. Romme en naar onze mening terecht. Het is onwenselijk, dat de kiezer, zij het dan alleen in kleine gemeen ten, bij de uitoefening van het kiesrecht alleen maar heeft te kijken naar zijn heilige huisjes, aldus prof. Romme. En hij voegt daar zeer juist aan toe, dat elke gekozene in de raad daar zit om de gemeentepolitiek in haar geheel mee te bedrijven en dan is het al te stelselloos en tegen het alge meen welzijn wanneer men de stem van de kiezer ten goede wil laten komen aan mensen van ge heel verschillende politieke be ginselen. Spreekt prof. Romme zich uit tegen deze vrijheid, die het Rap port aan de kiezers in de kleine gemeenten wil geven, anders is het met het voorstel om de kiezer een naar eigen goedvinden meer voudige* voorkeurstem te geven. Omtrent dit voorstel behoudt prof. Romme zijn oordeel voor en wil hij graag weten hoe zijn lezers over dit punt denken, hoewel wij uit zijn artikel de mening putten, dat ook de meervoudige voorkeur stem niet de sympathie van prof. Romme heeft. Wij zijn dan ook zo vrij te me nen, dat wij ook op dit punt het eens zijn met de geleerde schrij ver. In het huidige bestel zijn de politieke partijen de organen, die de candidaten stellen en daarbij tot plicht hebben een zekere va riatie toe te passen, om zo aan deskundigheid en maatschappelijk milieu recht te doen. Het zou on juist zijn, dat in de Vertegen woordigende Lichamen alleen onder wijsspecialisten, landbouw- of arbeidersvertegenwoordigers zouden zitten. Daarom stemmen wij in met het in de K.V.P. gel dende systeem van kwaliteits zetels. Een grote partij moet nu eenmaal zorgen, dat zij in ieder geval beschikt over bepaalde des kundigen in Kamers, Provinciale Staten en Gemeenteraden. Het voorstel van de meervou dige voorkeurstem dringt de poli tieke partij op de achtergrond en geeft de kiezer een vrijheid, die te groot voor hem is. Nu mag het waar zijn, dat ook in het voor gestelde systeem alleen die per sonen in de Vertegenwoordigende Lichamen komen, die door een partij candidaat zijn gesteld. Het zou dan echter mogelijk zijn, dat belangengroepen het zover zouden kunnen drijven, dat aan de geva rieerde deskundigheid van de ver tegenwoordiging afbreuk zou wor den gedaan. Dit laatste bezwaar geldt speciaal de partijen, die ge baseerd zijn op een bepaalde levensbeschouwing, met name dus de K.V.P. en de Protestants-Chris telijke partijen. Voor partijen, die in hoofdzaak gefundeerd zijn op maatschappelijk milieu, als de P.v.d.A. en de V.V.D., bestaat dit bezwaar bijna niet, omdat de kie zer, die de lijst van deze partijen wil stemmen, alleen nog om zui ver persoonlijke redenen van zijn meervoudige voorkeurstem ge bruik zou behoeven te maken. Daarom is voor deze partijen de opvatting van het Rapport van kracht, dat de kiezer, die van zijn meervoudige voorkeurstem ge bruik maakt, „het tegenover de lijstvolgorde zal afleggen". Wij zien met belangstelling het oordeel tegemoet van de minister van binnenlandse zaken en twij felen er niet aan, dat mocht deze zulke diepingrijpende veranderin gen in onze Kieswet willen aan brengen, niet alleen binnen de beide Kamers, maar ook binnen de partijen die zich over deze voorstellen nu al kunnen bera den een warme strijd zal ont staan. M.P.J. 10.000 PERSONEN DAKLOOS CHICAGO. 22 Jan. (AFP) In Arkansas en Tennessee ziin bijna tienduizend personen dak loos geworden door een over stroming van de St. Francis- rivier. Een roeiboot sloeg om en er wordt een dode en een ver miste gemeld. Daarbij geschiedde ook de voor lezing van het Pauselijk Decreet, waarbij de zaligverklaring is af gekondigd; die voorlezing deed een der Kanunniken van het Ka pittel van de Sint Pieter, in tegen woordigheid o.a. van de officialen van de Riten-Congregatie. On middellijk na de voorlezing hief de „Capella Giulia" van de Sint Pieter het machtig en jubelend „Te Deum" aan, waarna het doek, dat de beeltenis van Pallotti boven het altaar bedekte, wegviel. Dan gebeurt er iets, zeker als men dit voor het eerst meemaakt,, vreemds voor Westerse begrippen: de me nigte barst in enthousiasme los, er wordt hartstochtelijk geapplau disseerd en het hoera-geroep van de geestdriftige gelovigen over stemt geruime tijd de schone zang van het koor.... Buiten zet de geestdrift zich voort. (Van onze redacteur) ROME, 22 Januari. Een der sierlijke vogels van de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij heeft ons dan, na een voorspoe dige reis langs de avondlijke hemel, vol heldere sterren en koude vriesluchten, in de nacht van Vrijdag op Zaterdag op het Ro meinse vliegveld veilig aan land gezet. Wij vertellen daarvan nog wel eens nader. De reis had ook een bepaald doel in verband met het Heilig Jaar: met veel plechtigheid is vandaag in de Sint Pieter de zaligverklaring geschied van de dienaar Gods Vincent Pallotti, de stichter van de Sociëteit van het Katholiek Apostolaat. In ons land en in België is hij vrijwel onbekend, daar zijn Congregatie daar geen huizen bezit, maar in tal van andere landen, wel zestien in totaal, is zijn werk verspreid en ook het missiewerk is haar niet vreemd. Pallotti stierf op 22 Januari I Een Pontificale Hoogmis in de 1850, dus vandaag precies hon- hoofdkerk van Rome heeft van- derd jaar geleden. Hij is in Rome daag de plechtigheid ingeleid, geboren op 21 April 1795 en ont wikkelde na zijn priesterwijding veel actie op sociaal-godsdienstig terrein. Hij oefende zijn aposto laat uit onder de jeugd en onder de arbeiders en deed grote dingen op het gebied van het onderwijs ook voor jonge boeren. Ook was hij geestelijk leider op verschil lende priestercolleges in Rome. In 1835 werd zijn Katholiek Apos tolaat goedgekeurd door de H. Stoel en het ontwikkelde zich met wonderbaarlijke vruchtbaarheid tot ver buiten de grenzen van Italië. Priesters traden toe, waar na officieel gevestigd wordt de Sociëteit van het Kath. Apostolaat en aan zijn vele stichtingen van weldadigheid werden zusters ver bonden, die in een apart Insti tuut werden verenigd. Zijn ideaal was „het geloof en de liefde te vermeerderen, te ver dedigen en te verspreiden". Is het wonder, dat Paus Pius XI eens, nu 18 jaar geleden, verklaarde, dat Pallotti door zijn werk „niet alleen het wezen, maar ook de naam van de Katholieke Actie heeft ontdekt"? En het is evenmin wonder, dat zovele duizenden, vooral uit de stad Rome, heden naar de mach tige Sint Pieter trokken, om ge tuige te zijn van de grote plech tigheid, waarvan deze Romeinse Zalige het middelpunt was! Zalig nog niet „heilig" verklaard. Wat is het verschil? Op de eerste plaats geschiedt een heiligverkla ring met nog meer luister. Ver volgens mag een Dienaar of Die naresse Gods, die heilig ver klaard wordt, in heel de gemeen schap der Katholieke Kerk wor den vereerd; de verering van een Zalige is slechts toegestaan in het diocees van afkomst Rome in dit geval nochtans! en in de kerken en kapellen van een reli gieuze orde of congregatie, waar toe de Zalige behoort. Nu, dat is over een uitgestrekt deel van het Universum: in tal van Noord- en Zuid-Amerikaanse landen, in vele landen van West-Europa en in de missie van Centraal- en Zuid- Amerika, Australië en Indië. De afbeelding van Pallotti hangt, zoals gebruikelijk is, temidden van versieringen aan het balkon van de voorgevel van de Sint Pieter en (nog bedekt) boven het altaar van de absis van de Basiliek. Dan zijn er voorstellingen van de won derbare feiten, die voor de zalig verklaring door de H. Congregatie der Riten als wonderen zijn er kend: zij zijn aan de balkonnen van de twee voorste pilaren van de koepel van de Sint Pieter aan gebracht. Intentie voor 23 Januari Terugkeer tot de Heilige Sacramenten van alle slech te en afvallige Katholieken. Intentie voor 24 Januari: Bekering der Joden en Mo hammedanen. De voornaamste plechtigheid had in de namiddag plaats. Dan begaf ook de Heilige Vader zelf zich naar de Sint Pieter om tijdens een hoogplechtig lof de relieken van de nieuwe Zalige te vereren. Dat is een grootse plechtigheid, zoals de St. Pieter ze zo vaak in de historie onder vele opeenvol gende Pausen heeft gekend. De Basiliek is geheel met gelovigen gevuld. Een grote menigte houdt zich op in het middenschip. De vier tribunes tegen de kolommen van de koepel zijn vol met hoog waardigheidsbekleders, zoals het Corps Diplomatique, leden van de Romeinse adel en de familie van de H. Vader. Als de Heilige Vader aan de ingang verschijnt, gezeten op de draagstoel, in mozzetta en stool, schallen de zilveren bazuinen. Een overweldigende indruk was het toen op dat moment alle elec- trische kaarsen werden ontstoken. Het is een kleine, maar indruk wekkende stoet. Voorop een af deling van de Zwitserse wacht in groot uniform, dan enige Geheim- Kamerheren, in de sierlijke paarse mantels, gevolgd door Hunne Eminenties de Kardinalen van de Curie, in hun prachtige scharla kenrode gewaden. Leden van de Pauselijke lijfwacht in van goud blinkende uniformen omgeven de „Sedes Gestatoria", gedragen door acht lakeien, gekleed in rood da mast. Een aangrijpend schouwspel, aangrijpend door de hoge waar digheid van de Vader der Chris tenheid, door de schittering van kleurige gewaden en kledij! Langs de tweehonderd meter lange mid dengang wordt de Paus, door een juichende menigte heen, naar Zijn altaar gedragen, terwijl Hij zege nend de handen ever He menigte uitstreK De JTaua emeu uver en bidt. Het Allerheiligste is al uitge steld en het zangkoor van de Sint Pieter zingt de ons zo vertrouwde lofzangen. Want waar ter wereld men ook komt, overal klinkt in dezelfde taal het „Adoremus". het „Tantum Ergo". Na de zegen met het Allerhei ligste overhandigt de Postulator van het proces aan de Paus een relikwie van Vincent Pallotti, in een kunstig schrijn vervat. Dit geschenk gaat vergezeld van een kostbaar bloemstuk van prach tige rozen. Hiermede is de plechtigheid, welke een waarlijk diepe indruk bij ons achter laat, ten einde. De H. Vader neemt weer plaats op Zijn draagstoel, de trompetten schallen, de Paushymne klinkt op, zakdoeken wuiven, de „Eviva's vullen de kerkruimte, totdat de Paus verdwenen is door de deur, welke de Basiliek met de Aposto lische Paleizen van het Vaticaan verbindt. Vincent Pallotti is in de lange rij der zaligen „een menigte, die niemand tellen kan" op genomen! Buiten de Basiliek juicht de menigte. De H. Vader verschijnt voor een der vensters van zijn hooggelegen werkkamer en zegent allen. Onze hoofdredacteur, de heer H. N. Smits, is Zondag morgen om negen uur door Z.H. de Paus in speciale audiëntie ontvangen tegelijk met de andere katholieke journalisten, dis Vrijdagavond een, door de K.L.M. ge organiseerde, luchtreis naar Rome maakten. De H. Vader onderhield zich, in het Engels, ook met de heer Smits, informeerde belangstellend naar ons blad en zeide hier na: ,,Ik zegen u en al uw medewerkers en hun gezinnen, alle lezers en hun families". Het gezelschap was zeer onder de indruk van de Hoge Persoonlijkheid van de H. Vader, die ondanks Zijn ver gevorderde leeftijd nog een krachtige indruk maakte. In een kleine maar indrukwekkende stoet wordt de H. Vader op de draagstoel de Basiliek binnengeleid BANDUNG, .23 Jan. (Reuter). De commandant van het „leger van de Ratu Adil", de voormalige reserve-kapitein van het K.N.I.L., Westerling, is vanmorgen vroeg Bandung binnen getrokken. Het hoofdkwartier van de T.N.I. te Bandung is bezet Ook Tjimahi is in zijn handen. HONGKONG, 22 Jan. (Reuter) Van gewoonlijk betrouwbare Chi nese zijde werd heden te Hongkong vernomen dat de Chinese commu nistische leider Mao Tse Toeng en maarschalk Stalin te Moskou een Chinees-Sovjetrussisch vriendschaps verdrag hebben gesloten. Er zijn gedurende verscheidene weken onderhandelingen over het sluiten van dit verdrag gevoerd. De reis van de Chinese communis tische minister van Buitenlandse Zaken, Tsjou En-Lai, naar Moskou, had ten doel het vriendschapsver drag met de Sovjet-Unie namens de Chinese communistische regering te ondertekenen. Men bezit geen enkele aanwijzing uit officiële bron over het verdrag, dat tussen Mao Tse Toeng en de Sovjet-Unie zou zijn gesloten. Men meent evenwel, dat het verdrag, Voordat president Sukarno van de Verenigde Staten van Indo nesië zich naar India begeeft ter bijwoning van de onafhan kelijkheidsfeesten, heeft hij een bezoek gebracht aan zijn moeder te Blitar ter in ontvangstneming van haar zegen voor zijn voorgenomen reis. Volgens de Koran is het zich verdienste lijk maken tegenover zijn moeder een van de hoofdwetten in het leven van de mens. wat de economische hulp van de Sovjet-Unie aan het communistische China betreft, onder meer zou be palen, dat de Sovjet-Unie China zal behulpzaam zijn bij de ont wikkeling van de petroleuminstal- laties in de provincies Sinkiang en Kansoe en een aanzienlijke hoeveel heid spoorwegmaterieel zal leve ren. Hef zou hier namelijk gaan om de vorming van een gemengde ChineesSovjet-Russische petro leum maatschappij onder Russische leiding, doch waarvan de Chinezen 51 procent van de aandelen in han den zouden hebben met het oog op de exploitatie van de petroleum- velden in Joemen. en Woesoe. Be halve de petrolëumraffinaderijen, die overeenkomstig die verdragen zouden worden opgericht, zou voorzien zijn in de oprichting van staalbedrijven en industriële installaties. Met betrekking toi de Sovjet hulp tot verbetering van de trans portmiddelen wordt in een niet be vestigd rapport gewag gemaakt van een ontwerp tot de aanleg van wegen langs de beide hellingen van de Tiensjan-bergketen en van de mogelijkheid tot het aanleggen van een spoorweg in hetzelfde gebied. De Sovjet-Unie zou de Chinezen 125 locomotieven en duizenden goe derenwagons leveren evenals het nodige materieel tot verdubbeling van de spoorweg Mandsjoerije Peking. GEBOUWEN ONTRUIMD BERLIJN, 22 Jan. (Reuter). Een hoge functionaris van de Ber- lijnse spoorwegen heeft verklaard, dat de bovengrondse spoorweg van Berlijn Maandag weer nor maal zal functionneren „nu het hoofdgebouw weer in handen is van zijn wettige eigenaars" De Amerikaanse autoriteiten, die Dinsdag de vordering door de West-Berlijnse politie van het in nun sector gelegen gebouw toe stonden, gaven Zaterdagavond last tot ontruiming van het gebouw. u en toe verbrak een ge weerschot of het geratel van een machinegeweer de stilte in de nog lege straten, aldus een correspondent van Reuter. Niets wees op enig verzet van de troepen der Indonesische republiek. Enkéle uren voor de aanval, zo gaat Reuters correspondent verder, vertelde Westerling aan Reuter, dat hij van plan was de Tentara Nasional Indonesia, de geregelde strijdkrachten van de republiek, in West-Java op te rollen, het kabinet te arreste ren en een nieuwe regering te laten vormen Een woordvoerder van het In donesische leger te Djakarta heeft verklaard, dat Bandung is aange vallen door „meer dan zeshonderd man ongeregelde troepen, die de stad uit het westen en noorden binnenvielen". Het Indonesische kabinet was te Djakarta in vergadering toen de aanval begon. Drs Hatta, de eerste minister, onderbrak de vergade ring voor overleg met de Neder landse Hoge Commissaris. Daarna gaf hij een verklaring uit, waarin wordt gezegd dat hij en de Hoge Commissaris besloten hadden, dat „gezamenlijk zou worden opge treden". Een Indonesische woordvoerder legde dit uit als te betekenen, dat de Nederlandse legerautoriteiten zouden pogen de Nederlandse de serteurs in bedwang te houden, die in het leger van Westerling die nen. Het Nederlandse leger heeft nog een divisie-hoofdkwartier te Bandung, maar alle Nederlandse strijdkrachten zijn daar, evenals elders in Indonesië, in kazernes geconsigneerd. Westerling's troepen hebben ook het hoofdbureau van politie te Bandung bezet. Het normale contact met Djakarta werd ver broken, toen een der telefooncen trales in handen der aanvallers viel. Westerling deelde aan A.P. mede, dat hij nu oprukt naar Diakarta om Sukarno en „zijn kliek" gevangen te nemen. Van de zijde van de Neder landse troepen te Bandung is ver klaard, dat de strijdkrachten in de kazernes zullen blijven in afwach ting van instructies. Volgens Reuters correspondent stonden Nederlandse burgers aan het hoofd van enkele pelotons van Westerling. De aanvallende troe pen waren gekleed in groene uni formen, gedeeltelijk gemotori seerd en hadden de beschikking over voldoende automatische wa pens. Zij vertelden aan de corres pondent van Reuter, dat kort na het begin van de aanval de Indo nesische strijdkrachten, die de dorpen in de buurt van Bandung bezetten, naar de heuvels waren uitgeweken. Nederlanders in Bandung? Volgens berichten beheersen de Nederlandse troepen de stad Ban dung goed, blijkbaar na een in formele overeenkomst met de troepen van Westerling, aldus Reuter. De Indonesische troepen, die zich uit de stad hebben terugge trokken bereiden, naar men meent in Lembang, een tegenaanval voor. 's-GRAVENHAGE, 23 Jan. (ANP) Minister Goetzen, de minister zon der portefeuille, die tevens op treedt als waarnemend minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, heeft ons medege deeld, dat nog geen bevestiging van de Hoge Commissaris binnen is van de berichten, welke heden morgen door de persbureaux wer den gegeven. Met grote bezorgdheid heeft de minister deze berichten door de radio beluisterd. „Ik moet", zo zeide hij, „een dergelijke actie ten sterkste ver oordelen, omdat ik voorzie, dat de consequenties daarvan niet anders dan funest voor Indonesië kun nen zijn". Onderzoek naar „Truculenf'-ramp LONDEN. 22 Jan. (Reuter) Door het Zweedse consulaat- generaal te Londen is heden be kend gemaakt dat het onderzoek naar de oorzaak van de aan varing tussen de Zweedse tank boot Divina en de Britse onder zeeboot Truculent op 26 Januari a.s. zal beginnen. Het onderzoek vindt plaats als gevolg van be moeiingen van het Zweedse con sulaat-generaal. Ad interim. De daadwerkelijke actie van Westerling heeft op nieuw de aandacht gevestigd op Indonesië. De vroegere K.N.I.L.- kapitein heeft het opgenomen voor de belangen van de federa listen, die worden bedreigd door het streven van de regering-Hatta om de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië geleidelijk aan om te vormen tot 'n unitaristi- sche, een éénheidsstaat, die altijd het ideaal van Djogja is geweest. De Republiek der Verenigde Staten van Indonesië is de vrucht van een revolutie tegen het Ne derlandse gezag. Bij de Ronde Tafelconferentie is deze revolutie om zo tezeggen gelegaliseerd. Nederland en de R.I.S. hebben zich verbonden in een Unie, die bedoelt de samenwerking tussen beide staten op basis van gelijk waardigheid voort te zetten. Met deze Unie werd een eind gemaakt aan een strijd, die Nederland in geen geval kon voortzetten en dus ook niet kon winnen. Nu doet zich het tragische feit voor, dat juist een Nederlands ex-officier de lei ding heeft van een militaire actie tegen de regering van de R.I.S. die, ook in het Nederlandse belang behoefte heeft aan rust. Of en in hoever de actie van Westerling succes zal hebben staat nu nog niet vast. Maar wel zeker is, dat, juist omdat hier een actie onder leiding van een Nederlander plaats heeft, deze onnoemelijk veel schade voor de Nederlandse zaak kan opleveren. Daarom is deze actie af te keuren, die ook niet goed gepraat kan worden met te wijzen op het belang der federa listen. Want dit is een zaak, die nu binnen de R.I.S. zelf uitge maakt moet worden. In een ver klaring van Hatta over de actie wordt gezegd, dat hij en de Ne derlandse Hoge Commissaris, Dr Hirschfeld. besloten hebben, dat „gezamenlijk zou worden opgetre den". In hoever hierbij gebruik zal worden gemaakt van de Neder landse troepen, die thans, in af wachting van hun repatriëring in de kazernes zijn geconsigneerd, valt niet te zeggén. Maar wanneer onze jongens nu nog moeten wor den ingezet, dan is dat een bittere pil, die men van een ex-Neder lands officier niet verwacht had te moeten slikken. Westerling speelt dus om meer dan één reden gevaarlijk spel. M.P.J. De Kolenbon Voor de uitbetaling van de kolengulden, tegen in levering van bon 544 van levensmiddelenkaart 909 aan de nostkantoren, zijn Dinsdag 24 Januari aan de beurt de letters Kr t.m. Le Men dient zich met de uitgeknipte bonnen aan het loket te vervoegen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1