HJALMAR ANDERSEN VEROVERDE OOK DE WERELDTITEL D.I.O/s enthousiasme door Forward bedwongen Zwaargewicht Broekman doorploegde moeizame 5000 m. Verdiende V.V.A.-overwinning Machteloze Alcmaria voorhoede Vitesse door H.R.C. overspeeld 2 doelpunten van v. d. Meulen brachten Helder 2-0 zege VIOS opende nieuw kleedlokaal en verloor van S.R.C. Nuttige zege van Hollandia op matig spelend W.M.S. West-Frisia speelde een slechte wedstrijd Alcmaria Victrix-A.F.C. 7-3 Duitse renners naar Asser 7.7.? Vraagt S.V.W.-Hugo Boys 4-2 MAANDAG 20 FEBRUARI 1950 PAGINA 5 De 28-jarige vracht-autobestuurder Hjalmar Andersen heeft het klaar gespeeld in één seizoen het Noors, het Europees en het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats te veroveren, een zeldzame prestatie. Na de oorlog was het nog niet voor gekomen, dat dezelfde rijder èn de Europese èn de wereld titel veroverde. Maar de kleine, krachtig gebouwde en reeds drie weken in topvorm zijnde Andersen, de wereldrecordhouder op de 10.000 meter, slaagde er in deze phenomenale prestatie, welke algehele bewondering in de internationale schaatsen rijderswereld heeft afgedwongen, te verrichten. Toch is het behalen van de wereldtitel niet gemakkelijk voor Andersen gegaan. De weersomstandigheden voor deze kampioenschappen waren zeer ongunstig, d.w.z. ongunstig voor het ijs, want het was gedurende twee dagen heerlijk voorjaarsweer en het zonne tje deed de toplaag van de baan smelten. Op de tweede dag bleek dat voor degenen, die op de 1500 meter in een der laatste ritten aankwamen, een zware handicap. Van der Voort moest het al in de eerste rit van de 500 meter opnemen tegen Seyffarth. Hij was dus in het nadeel, ook al omdat hij niet wist hoe precies gestart zou worden. Hij werd dan ook door het startschot ver rast. Daarna reed hij min of meer voorzichtig, omdat hij niet met het ijs vertrouwd was, hij gaf zich niet helemaal zo als we dat van hem gewend zijn. Met dat al reed hij een prima race, en hij was na Broek man op deze afstand de snel ste Nederlander. Broekman had in de zesde rit de Canadees Mackay tot tegen stander. Mackay is zoals men weet een uitnemend sprinter, maar op deze baan kon hij toch niet goed uit de voeten. Hij won, zoals ver wacht werd, maar toch met niet meer dan negen meter voorsprong op onze landgenoot die boven ver wachting goed in vorm was. Huiskes reed tegen Liaklev erg ongelukkig. Hij maakte in beide bochten een fout en kon de Noor niet ernstig bedreigen. Heus reecj de vijftiende rit al leen, een grote handicap, waarbij nog kwam, dat de conditie van het' ijs er uiteraard niet beter op was geworden. Hij haalde een behoor lijke vaart op het eerste rechte stuk en in de bocht, maar toen ging de gang er uit, begrijpelijk, omdat hij geen partner had die hem kon opstuwen of die hij kon achtervolgen. Hoorbaar door het ijs Kees Broekman kwam op de 5000 meter in de derde rit uit tegen Kolar. een Tsjech, die geen rol van betekenis zou spelen. De Nederlander startte op een schema dat iets boven dat van Andersen lag, en onmiddellijk was .merk baar dat hij in veel betere vorm verkeerde dan Zondag 3.1. Doch op dit ijs kon onze landgenoot niet tot een topprestatie komen. Door zijn gewicht sneed hij hoorbaar door het ijs. Kees heeft echter tot het laatst toe gevochten en we zeggen niet te veel als we staande houden dat hij op behoor lijk ijs niet veel bij Andersen achter zou zijn gebleven. Van der Voort paste een zeer verstandig? tactiek toe tégen Hed- lund die razend snel startte en daarna wat afzakte. Van der Voort probeerde hem'niet te volgen doch reed zijn eigen race alhoewel hij veel last had van het zachte ijs. Heus kon tegen Ojala in het geheel niet uit de voeten. Maar hij verdient een pluimpje voor zijn stug volhouden. Huiskes had onge lukkig geloot want hij kwam pas tegen het eind van de middag op de baan toen de bochten vol komen uitgetrapt waren. Hij heeft echter gevochten voor wat hij waard is. Op de 1500 meter wisten onze landgenoten hun ritten te winnen. Van der Voort had de handicap, evenals Andersen, om als een der laatsten op deze afstand te star ten. Hü noteerde een tijd, welke nog een stuk boven die van Huis- EEN GRAFSTEEN TE ROME (Vervolg van pag. 3) uit zichzelf zo vol afwisseling en verscheidenheid, zo boordevol en sprankelend van leven, dat zijn biografie van meet af aantrekke lijk is en haar spanning onafge broken behoudt. Hij zelf heeft in zijn kleurrijke taal gezorgd voor de altijd rake typering van de verschillende opeenvolgende pha- sen van zijn bewogen bestaan en Josef Holzner kende het historisch milieu waarin het zich afspeelde voldoende en beschikte daaren boven over zoveel literair talent, dat hij van zijn boek een waar meesterwerk heeft weten te maken. Joannes Chrysostomus in zijn tijd (4e eeuw) verdroeg het kwa lijk,-dat niet allen deze man (d.i. Sint Paulus) kenden zoals eigen lijk wel behoort. Er zijn er, zegt hij in de lezing van het Brevier op de tweede Zondag na Epipha- r.ie, die zelfs niet weten hoeveel brieven hij heeft geschreven. Dat komt niet zozeer voort uit onwe tendheid als wel hieruit, dat zij deze niet lezen en dus Paulus niet leren liefhebben. Men voere niet aan, zo gaat de bisschop van Con- stantinopel verder, dat men geen tijd daarvoor heeft en zich met andere zorgen en bezigheden moet inlaten. Laat dat waar zijn, geeft hij toe, maar hebt dan toch min stens belangstelling voor wat anderen voor u bijeen gebracht hebben en tracht u dat eigen te maken. Dr. Holzner heeft ons Paulus nader gebracht in de bloedwarme werkelijkheid van diens leven. Er wordt wellicht in Nederland sen satie genoeg gemaakt rondom een of andere roman, die men volgens een opdringerige reclame beslist moet lezen. Paulus van Holzner heeft iets dergelijks niet nodig, het spreekt voor zichzelf. Dit boek is beter, leerzamer, verheffender, méér verrijkend en tegelijk span nender, boeiender dan welk ander ook. S., pr. kes lag, hetgeen abnormaal mocht worden genoemd, want Van der Voort is dit seizoen steeds enkele seconden sneller dan Huiskes op de 1500 meter geweest. Op de 10.000 meter bleek het ijs. in de eerste rit, na geruime- tijd onderbreking van de wedstrijd, zeer behoorlijk te zijn, getuige ook de tijd van Andersen, die met 17 min. 40,8 sec. nog heel wat secon den beneden de 18 minuten grens bleef. Broekman en Liaklev reden aan vankelijk gelijk; na zes ronden lagen zij nog tegen het tijdschema van Andersen, maar daarna moes ten beide rijders het laten lopen, waarbij de Noor een kleine voor sprong op onze landgenoot nam. Met een derde plaats op de 10.000 meter achter Andersen en Liaklev heeft Broekman zich gerehabili teerd in deze wedstrijd. Van der Voort eindigde als negende op de 10.000 meter. 500 meter; Eerste rit: 1. Seyffarth (Zwe den) 50,4, 2. Van der Voort (Ned.) 51.6. Zesde rit: 1. Mackay (Canada) 49.7, 2. Broekman (Ned.) 50,6, Negende rit: 1. Liaklev (Noorw.) 51,4, 2. Huiskes (Ned.) 52,8. Vijftiende rit: 1. Heus (Ned.) 53,2, (alleen). Uitslag: 1. Werket (V.S.) 47,3; 5. Ander sen (Noorw.) 49,1; 12. Broekman 50,6); 21. Van der Voort 51,6; 26, Huiskes 52,8; 27. Heus 53,2. 500 meter: Derde rit: 1. Broekman 9 min 37,2 sec,; 2. Kolar (Tsj. SI.) 10 min. 2,4 sec. Achtste rit: 1. Hedlund (Zwe den) 9,28,2; 2. Van der Voort 9,48,7. Negende rit: 1. Ojala (Finland! 9,55,8; 2. Heus 10.34,2. Veertiende rit: 1. Huiskes 9,57,2; 2. Mackay (Canada) 10,6,-. Uitslag: 1. Andersen (Noorw.) 9,15.4; Broekman 9,37,2; 12. Van der Voort 9,48,7; 18. Huiskes 9,57,2; 23. Heus 10,34,2. 1500 meter: Vijfde rit: 1. Heus 2,46,4; 2. Pontonnie (F.) 2,49,3. Zevende rit: 1. Broekman 2.39,8; 2. Laitinen 2,42,-. Tiende rit: 1. Huiskes 2,44,1; 2 Hanzlik (Tsj.SI.) 2,49,4. Veertiende rit: 1. Van der Voort 2,46,2; 2. Loerincz (Hong.) 2,54,6. Uitslag: 1. Werket (V.S.) 2,31,1; 6. An dersen (Noorw.) 2,38,7; 9. Broek man 2,39.8; 15. Huiskes 2,44,1; 19, Van der Voort 2,46,2; 20 Heus 2,46,4. 100.000 meter: Derde rit: 1. Liaklev (Noorw.) 17,58,4; 2. Broekman 18,07,-. Zesde rit: 1. Van der Voort 18,46,6; 2. Laitinen (Finl.) 19,6.4. Uitslag: 1. Andersen 17,40,8; 2. Liaklev 17,58,4; 3. Broekman 18,07,-; 9. Van der Voort 18,46,6. De eindstand 1. en wereldkampioen Hjalmar Andersen (Noorwegen) 210.580 pun ten; 2. Odd Lundberg (Noorwegen) 211.567 punten; 3. Johnny Werket (V.S.) 212,195 punten; 4. Ken Hen ry (V.S.) 214.408 punten; 5. Goethe Hedlund (Zweden) 214.433 punten; 6. Ivar Martinsen (Noorwegen) 215.718 punten; 7. Kees Broekman 215.937 punten; 8. Reidar Liaklev (Noorwegen) 215.983 punten; 9. Kornel Pajor (I.S.U.) 216.207 pun ten; 10. K. Laitinen (Finland) 220.660 punten; 11. Van der Voort 222.200 punten. Wedstrijden tegen degradatie-candidaten xijn nimmer te onder schatten en zijn dikwijls een struikelblok voor die clubs, die een gooi doen naar de bovenste plaats. Clubs, die in de gevaarlijke zóne verkeren, stellen alle pogingen in Het werk de fatale plaatsen te ontlopen, spelen enkel op winst, omdat zij toch niets meer te verliezen hebben. De opgave, die Alw. Forward had D.I.O. te kloppen, was dus geenszins een gemakkelijke en de zwart-witten bleken daar zodanig van doordrongen te zijn, dat zij er niet in slaagden hun eigen spel te ontplooien. Deze opgave werd voorts in niet geringe mate verzwaard, doordat op het zeer effectvolle veld de bal de gekste capriolen maakte, hetgeen de zwartwitten kennelijk parten speelde. D.I.O. was op haar zoveelste tij- vermogen van de Haarlemmers De vuurtoren van Westkapel Ie was in de oorlog een gemakke lijk mikpunt. Het bovenste ijzeren gedeelte is dan ook deerlijk gehavend uit de strijd gekomen. Klinkers, metaalbewerkers en schilders zijn om beurten bezig geweest met de herstelwerk zaamheden. Het noodlicht, dat nog steeds brandt, kan thans binnenkort worden vervangen door het grote licht. Op deze foto ziet u vuurtorenwachter Waterman, die met zorg het dubbele lenzenstel, met een sterkte van 1 500 Watt en een straal van 35 km, de dagelijkse poetsbeurt geeft. Zo heeft Alcmaria ook in deze thuiswedstrijd tegen AFC beide punten moeten afstaan en we mogen niet zeggen, dat het on verdiend was. Niet dat de Am sterdammers zulk een geweldige indruk maaktén, integendeel, het was ook maar zeer matigjes, doch hun spel en juist dat der voor hoede was toch iets beter dan dat van Alcmaria, waardoor de weegschaal in het voordeel der Amsterdammers oversloeg. De voorhoede van Alcmaria demonstreerde een grote mach teloosheid, zodat het AFC-doei maar weinig werkelijk in gevaar kwam. Voor de rust hebben beide voorhoeden tevergeefs getracht een doelpunt te maken, 'n strijd waarbij de achterhoeden baa9 bleven. Reeds dacht men aan 'n 00 stand, toen Alcmaria een hoekschop kreeg te nemen. Deze goed door de rechtsbuiten geno men, bood Ditsel een kans en goed toelopend kopte hij de bal in het net. Zo werd het toch 10 voor Alcmaria. Na de hervatting bood de strijd een 20 min. bijna hetzelfde beeld als daarvoor, maar toch kwamen de AFC'ers meer opzetten en de Alc. verdediging moest alle zei len bijzetten. Een hoekschp werd Alc. noodlottig, want Afink's po ging om de bal te onderscheppen mislukte en de opnieuw inge schoten bal ging in 't doel 11. Alcmaria kwam toen opzetten en de achterhoede drong gevaar lijk.op, wat juist 'n kolfje naar de hand was van de niet zo snelle, maar wel tactische AFC mid denvoor en die kreeg daardoor een vijf minuten later zijn kans en het was 12. De Alcmarianen probeerden 'n gelijk spel te forceren en de striid werd voor een groot ge deelte afgespeeld op AFC-helft, waar de Alc. voorhoede zich te pletter liep tegen de goede AFC- verdediging. Intussen bleken de enkele AFC uitvallen niet zon der gevaar en bij een dezer uit vallen brak de spil onverwacht rioor en voor de Alc. verdedigers konden ingrijpe» lag de bal reeds achter Afink. Dat was de beslissing, want al probeerde de Alcmaria voor hoede nog het verloren terrein te herwinnen en zagen we nu enkele goede schoten, het werd toch duidelijk, dat deze voorhoe de niet bij machte was, de AFC defensie te doen capituleren. In een door West-Frisia slecht gespeelde wedstrijd gelukte het WA een zeer verdiende overwin ning te behalen. Met 10 bleven de Amsterdammers in de meerder heid, dank zij een doelpunt van hun midvoor Böhne, die met zijn linksbuiten Fellinga tot de uitblin kers behoorden. Bij West-Frisia was het vooral C. Stelling die een uitmuntende wedstrijd speelde. Arie Post verdedigde zijn doel zeer goed, al was hij meermalen niet klemvast. De rest van het elftal was er hopeloos uit. Invaller Kra mer speelde niet onverdienstelijk, maar had totaal geen steun van zijn medespelers. Het begin was erg hoopvol. Snelle aanvallen wisselden elkaar af en binnen een minuut waren er aan beide zijden al twee corners geno men. W.F. was in deze periode niet de mindere, maar het juiste schot ontbrak. Jb. Simons probeerde eenmaal een goede kans, maar het schot werd liggend door doelman Ten Tusschede gestopt. VVA toonde hierna zijn meerder heid, mooie open aanvallen en vooral uitstekend plaatsen, iets dat bij W.F. zeer werd verwaarloosd. Na een snelle ren van linksbuiten Fellinga volgde een snel schot dat de lat deed trillen. Even later speelde Langendijk onverantwoord terug op zijn doelman, middenvoor Böhne liep toe en juist voor Post in kon grijpen, had hij het leder langs hem geplaatst 0—1. Dit was niet de enige blunder van de W.F. achterhoede, talrijke mistrappen volgden, maar hiervan wist VVA, niet meer te profiteren. Ook na half time was WA favo- Hij rolt ze met z'o vingers, zo mooi en gaaf als 'n ander alleen maar met 'n ma chientje kan. Hij maakt ze prachtig dun: dan doet hij langer met zijn shag. En voor zijn vloeitjes kiest hij Mascotte, want... Hoe je 't doet..."* met Mascotte gaat-ie goed (Adv.) Toen midvoor de Vries na 15 mi nuten een corner afgemeten naar Koster plaatste en deze het leder keurig in het doel schoot betekende dit het keerpunt in de tweede helft want de eerste 10 minuten waren de gasten beslist sterker en vooral Eyckhof en rechtsbuiten ,v. Ween losten enige goede schoten, doch steeds stond Dijkshoorn op de goe de plaats, zodat het geweldige of fensief op niets uitliep. Hierna was het H.R.C. dat veelal domineerde. Toen de goed-leidende scheids rechter 5 min. over half drie het spel liet aanvangen ontstond reeds spoedig een hachelijke situatie voor doel, rechtsb. W. Zonneveld schud de Bol van zich af en stelde hierna rechtsbinnen v. Ween in de gele genheid te scoren, doch alleen voor de keeper staande schoot hij hoog over. Deze speler zocht in het begin 't doel verscheidene malen te hoog, dat was ook het geval toen Swart een schot van v.d. Valk uit het doel schoot en v. Ween weer over schoot. Direct hierop ging het Vi- tesse-doel door het oog van de naald toen G. deVries van zeer grote afstand hard tegen de lat schoot. Na 25 min. was een halve mistrap van de jeugdige Tromp de oorzaak van 't eerste H.R.C. doel punt, want de hal kwam bij G. de Vries, die nadat hij de keeper uit zijn tent bad gelokt deze met »n boogballetje passeerde 1—0. Tien minuten voor de rust werd het mooiste doelpunt van de wed strijd gescoord, rechtshalf J. Zonne veld sloeg een H.R.C. aanval op, passeerde A. de Vries en gaf hier na een prachtige pass aan v. Ween die de bal in volle sprint onhoud baar scoorde 11. Na de hervatting maakte H.R.C. na 15 minuten reeds het vermelde doelpunt. Door dit doelpunt geïn spireerd overspeelde H.R.C. de talauwwitten geheel, steeds waren 't de Werker en de Vries die de bal prachtig aan hun voorwaartsen af gaven en er ontstonden enige goede kansen doch steeds wisten de gas ten in te grijpen. Bij een snelle uit val was het weer v. Ween die ge lijkmaakte, doch de scheidsrechter was het niet ontgaan, dat deze speler de bal in buitenspel-positie scoorde, zodat dit doelpunt gean nuleerd werd. 20 Minuten voor het einde beging keeper Zonneveld, die verleden jaar een veel betrouwbaarder indruk maakte een blunder. Bij een pass van G, de Vries naar Rijkers wei felde h\) een moment waarvan Rij kers profiteerde door de bal vlug naar de ongedekte Koster te spe len, die van deze kans dan ook dankbaar gebruik maakte. De aanvallen van Vitesse waren zeer gevaarlijk en vooral Eijckhof bezorgde veel verwarring in de Ra- cing-achterhoede doch door te kort spel konden Bot en Swart steeds ingrijpen. Enige minuten voor het einde kreeg G. de Vries de bal op een presenteerblaadje van Rijkers, doch de rode midvoor schoot naast. De laatste minuten werd het spel minder van gehalte wat echter niet te verwonderen was, daar 't tempo zeer hoog was geweest. riet, de ploeg maakte een goede indruk en speelde zeer sportief. W.F. probeerde nog van alles om de bakens te verzetten, maar het mocht niet 'meer baten. De stand bleef I0 voor VVA en hiermede is West-Frisia's kans om eventueel de eerste plaats te bezetten, voor goed verkeken. Scheidsrechter van Waalwijk uit Doorn behoorde tot een der hesten op het groene veld. Andere week komt osv in Enkhuizen en wij geloven stellig dat hiermede de beslissing om de bovenste plaats in de Westelijke 2de klasse B zal vallen. delij'ke veld veel beter thuis, liet zich door de leiders-positie van Alw. Forward niet intimideren, zat fel op de bal en gooide alle krach ten op de aanval om een eenmaal verkregen voorsprong met man en macht te gaan verdedigen. De Alw. Forward achterhoede stond dus onder zware druk. maar D.I.O. slaagde er niet in de Hoorn- se verdediging te overrompelen. D.I.O.'s voornemen kon bovendien niet worden verwezenlijkt, doordat Alw. Forward's voorhoede ander maal toonde doelpunten te kunnen scoren en vier keurige goals toon den ditmaal hun schotvaardigheid aan. Een prima wedstrijd is het niet geworden, daarvoor speelden de zenuwen een te grote rol. Zo slaag de Alw. Forward er niet» in door lange passes de vleugels aan het werk te zetten en zeer tot zijn on genoegen beleefde v. d. Pol een rustige middag. De supporters, die niet in grote getale aanwezig kon den zijn, doordat de Verkeersin- spectie rijvergunning geweigerd had, ademden eerst gerust toen scheidsrechter van Holland het eindsignaal deed klinken. De wedstrijd Dadelijk na de aftrap belegerde Alw. Forward het Haarlemse doel. Met het forceren van een spoedige beslissing hoopte men het weer standsvermogen van D.I.O. te bre ken. Het leek aanvankeliik dat men in dit voornemen zou slagen, toen reeds na 5 min. Henk Pieterse een reprise gaf van zijn in de wedstrijd tegen S.D.W. gescoorde goal door op dezelfde wijze rustig maar on houdbaar de zeer goede D.I.O. kee per te passeren. Het weerstands- De wedstrijd tussen Helder en WE kunnen we verdelen in twee geheel verschillende speelhelften. De eerste helft speelden de withem- den een goede oartij voetbal, waar bij V.V.E. maar heel weinig in de melk had te brokkelen. Keer op keer trokken de witte aanvallers op het heiligdom van de V-doelman de Blok af, waarbij vooral de beide Helderse binnenspelers v. d. Meulen en Darlijn uitstekend opbouwend werk lieten zien. Dat het slechts bij twee doelpunten, beide door v. d. Meulen gescoord, bleef, was hoofd zakelijk te wijten aan de wijze, waarop enkele goede scoringskan sen door onzuiver schieten en treu zelen om zeep werden gebracht. Reeds na 7 minuten kwam bij een goed opgezette H-aanval de bal in het bezit van Darlijn. die echter royaal over de bal heen schoot, waarna de bal bij v. d. Meulen te recht kwam, die van dichtbij de Blok met 'n venijnige schuiver pas seerde. Kort hierna snorde de Leur door de geelrode defensie, maar hij schoot rakelings naast. Driehuis kreeg ook enkele presentjes van zijn op maat spelende binnenspelers, maar te lang wachten deed deze ballen een gemakkelijke prooi wor den van de trapvaste V-defensie. Na ongeveer een half uur werkte Het VIOS-terrein is weer een betere accomodatie rijker gewor den door de opening en inzege ning van het nieuwe kleedlokaal, dat er werkelijk keurig uitzag en waarvoor alle hulde aan de bouwers. De inzegening ge schiedde na een kort woord van de Geestelijk Adviseur, door de Pastoor vaii Warmenhuizen, ter wijl onder de aanwezigen voorts werd opgemerkt, de heer Sougé, voorzitter van de afd. Noord- Holland, die de afd. voetbalsport zo'n warm hart toedraagt. Hij en de andere talrijke toe schouwers hebben in ieder geval ook kunnen genieten van een behoorlijk partijtje voetbal waarbij tenslotte SRC een ver diende 31 zege behaalde. Deze zege was echter voor de groenhemden geen gemakkelij ke. VIOS was er kennelijk goed in en van plan haar overwinnin genreeks voort te zetten. Het feit echter, dat SRC een kam pioenskans had te verdedigen, riep de Schagenaars op tot ver woede weerstand, waardoor een gelijk opgaande strijd ontstond, waarbij tenslotte SRC de score opende na een. geweldige rush van de rechtsbuiten Blokker, die van het middenveld af de bal meenam en na doelman en ver cjedigers te hebben gepasseerd de bal in het doel deponeerde. Een even fraai tweede doel punt na de rust gescoord bracht de stand op 02. Een voorzet van B. Sinnige werd ineens door midvoor Stam ingekogeld. Dat was 20 en het begon erop te lijken, dat de SRC-ers een flinke zege gingen behalen. Maar VIOS gaf de moed niet op en plaatste SRC met de rug tegen de muur. Aanval na aanval golfde op het De organisatoren van de TT As sen hebben in principe besloten eventuele inschrijvingen van Duit se merken en renners te aanvaar den voor de TT-races, die dit jaar wederom internationaal op 8 Juli op het circuit in Drente worden gehouden. Schagense doel af, maar de ver dediging met aan het hoofd aan voerder de Wit gaf niet thuis. Toch zou het 12 worden uit 'n Overigens onbegrijpelijke penal ty, die de zwak leidende scheids rechter Wit aan VIOS toekende en die onberispelijk werd benut. Een „geheide" handsbal even la ter in het VIOS doelgebied, door vriend en vijand geconstateerd, zag de heer Wit over het hoofd Het verdiende en verlossende derde SRC-doelpunt kwam ter wereld uit een vrije schop, die rechtsbuiten Blokker ineens van zeker dertig meter afstand in het VIOS doel schoot. Zo overwon SRC de Warmenhuizers en be hield daarmee zijn kans op 't kampioenschap. de Wijker achterhoede onvoldoen de weg, waarvan v. d. Meulen dankbaar profiteerde door de te laat reagerende de Blok te pas seren. Kort voor het verstrijken van de eerste helft maakte de V- doelman nog etn hnrd schot van Driehuis onschadelijk. Na de rust was de Leur op de linksbuitenplaats bij Helder ver vangen door v. d. Blom. die reeds een wedstrijd in de benen had. Zo als -reeds gememoreerd was in de ze helft het spel geen schaduw meer van het peil van voor de rust. Kansen waren er voor de whites genoeg, doch ze bleven on benut. Naarmate de speeltijd vor derde, begon het spel van de wit- hemden nonchalanter te worden, vooral de voorhoede deed er be trekkelijk weinig meer aan. Mede hierdoor kon VVE enkele malen gevaarlijk dicht voor het heilig dom van Boekei doordringen, maar de H-doelman bleek in de juiste van brak echter niet en zou in de ge hele wedstrijd niet te breken zijn Enige minuten voor de rust aan brak verhoogde Alw. Forward de score. Voortreffelijke samenwer king lussen v, d. Pol en Hart hood v. d. Pol de gelegenheid zijn aan voerder een voorzet aan te bieden, waaruit met een kopbal Alw. For ward's 2de goal genoteerd kon worden. (20) Na de rust domineerde aanvan kelijk- D.I.O. Het boekte ook succes toen na enige minuten een ogen schijnlijk ongevaarlijke bal door effect over een der Forward-spe- lcrs sprong, waarna de D.I.O.-mid- voor" op zeer beheerste wijze de bal over de uitlopende keeper in het' doel tikte (21). De strijd was nu weer geheel ópen en D.I.O. vermenigvuldigde haar aanvallen op de Alw. Forward veste. Deze toonde zich echter een hechte muur en liet zich -niet ver rassen. Bij een snelle Alw. Forward aan val wist de D.I.O. rechtsback de bal slechts met de hand te stoppen cn uit de vrije schop, genomen op het, randje van het strafschop gebied schoot Henk Pieterse langs 'het bekende „muurtje" zuiver in de hoek (31). Nog gaf D.I.O. niet op en ver kleining van de achterstand was zeer goed mogelijk geweest, maar op het beslissende moment trapte de D.T.O. linksbuiten Korevaar rovaal over de bal. Met een kopbal scoorde Hart Alw. Forward's vierde goal. (4—1). Deze stand werd 4—2, toen 10 mi nuten voor het einde een door kee ner de Vries tegen de lat gestompte hal resoluut achter hem werd ge deponeerd. Ondanks alle moeite slaagden heide clubs er niet in verandering in de stand te brengen en aldus boekte Alw. Forward haar achtste overwinning. (Advertentie) 'n Vleugje tocht kou of'vocht en het begint met een voorbijgaande stramheid. Maar als ge niet dadelijk uw maat regelen neemt, voelt ge U met rheumatische pijnen allengs tot lam heid geslagen en gedoemd tot ein deloze pijn, slapeloze nachten en een ongenietbaar humeur Kruschen Salts stimuleert op weldadige wijze de natuurlijke werking uwer bloedzuiverende organen en' naar mate die weer naar behoren hun functies verrichten, nemen uw pijnen allengs af en maakt uw neerslachtigheid weer plaats voor een montere kijk op het leven; durft ge uw dagtaak met vreugde weer aan. Waarom zoudt ge het niet eens met Kruschen proberen? Ge zult verbaasd zijn over het re sultaat en verrukt over het won der, dat over U kwam en waar door ge Uzelf weer leert kennen als een ander herboren mens. vorm en was voor de VVE-aanval Kruschen is verkrijgbaar bij alle een onoverkomelijk struikelblok. In de H-achterhoede werd trouwens deze. middag toch degelijk en so iled verdedigend werk te zien ge geven, vooral Bal toont steeds meer, dat hij sinds de aanvang van het seizoen met sprongen vooruit is gegaan. Doelpunten kwamen er niet meer. Helder verzoende zich met deze 20 stand en WE zag geen kans meer om Boekei te ver schalken. Toen de goed, doch een beetje te veel fluitende scheids rechter Entjes het einde aankon digde, had de beste ploeg gewon nen. uw behanger G.B. BEHANGSELS Hollandia heeft het weten klaar te spelen de twee punten thuis te houden in een wedstrijd, die met de rust was beslist. Toen was het n.l. 21 en die score werd in het be gin van de tweede helft tot 31 opgevoerd; de withemden lieten zich toen intimideren en waar schijnlijk ook door de slechte lei ding het is niet prettig het te moeten zeggen gaven ze er de brui aan. Na de aftrap had Hollandia al geprobeerd de gasten te overtroe ven, maar dit lukte toen nog niet. Wel waren de aanvallen van de thuisclub gevaarlijker. De achter hoede van WMS was steeds ver op gedrongen en als de middenlinie der roodwitten met verre schoten haar voorhoede aan 't werk stelde, waren de doorbraken vaak verrassend. Zo glipte Groot een keer door de verdediging, doch de bal raakte precies de hoek van de paal en werd weer weggewerkt. Technisch waren de Amsterdammers niet slecht, doch te langzaam. In 't bijzonder in de voorhoede, waar de linksbuiten te veel alleen probeerde. Een kwartier voor de rust sloeg midvoor Bakker spijkers met koppen; hij brak door de verdediging en bracht met een hard schot de stand op 10. De Am sterdammers zouden echter geen Amsterdammers zijn, als ze dit er bij lieten zitten en geen twee minu ten later drukte linksbuiten Sinne- ker het optimisme van de Hollan- dianen door v. d. Kooy te passeren. 11. In deze eerste helft hadden de buitenspelers aan beide zijden weinig te doen en ze trokken dan ook herhaaldelijk naar binnen. Kort voor de thee ging Groot in een soloren door de verdediging, maar juist toen keeper van der Meer zou moeten ingrijpen, werd hij gehaakt. Hiervoor werd een penalty toege kend en Bakker strafte de overtre ding af met een vliegend schot. 2-1. Hollandia was in het begin van de tweede helft nogal wat van plan en er werd een reprise gegeven van de penalty van voor de rust. Groot werd weer gehaakt, tenminste dit constateerde de scheidsrechter, en Bakker mocht de overwinning veilig stellen, want toen was het al te zien, dat de gasten niets mee kre gen, In de rest van de wedstrijd wa ren de gastheren nog overwegend in de aanval, maar de vele kansen die ze zichzelf nog schiepen, lieten ze onbenut op één na; dat was toen Groot de bal van rechts kreeg en de stand op 41 bracht. Linksbuiten Aalbers schoot tien min. later nog een penalty naast. Het laatste kwar tier bood weinig verrassends. Apotaekers en Drogisten Het was in alle opzichten een goede dag voor S.V.W. Op de eer ste plaats was er zeer veel publiek en we hebben een pittige wedstrijd gezien. Voordat de strijd een aan vang nam werd de middenvoor van S.W.V. gehuldigd in verband met zijn 500e wedstrijd voor S.V.W. De voorzitter sprak woorden van feli citatie en overhandigde Jan een nieuwe shirt dat hem met veel ce remonieel werd aangetrokken. Ook de aanvoerder van Hugo Boys schonk namens zijn elftal een bloemruiker. Direct na de aftrap zat S.V.W. fel op de bal en men kon merken, dat de spelers het advies van-hun trai ner goed begrepen. Geregeld was men voor de Hugo Boys veste. Ei' werd zeer goed op de vleugels ge speeld en het Hugo Boys doel werd onder schot genomen. Had men in die periode een beetje beter uit gekeken, dan hadden de 2 buiten- speldoelpunten zuiver kunnen zijn. Ook Hugo-boys probeerde het, maar de S.V.W.-ers sloegen iedere aanval af. Het ging zo een tijdje door totdat na een bliksemsnelle aanval de linksbinnen van S.V.W. met een pracht doelpunt zijn club de leiding gaf. Steeds beter nog ging nu 't S.V.W.-motortje draaien en nog voor do rust wist de rechts buiten er 20 van te maken. Een pracht schot van één der Hugo Boys voorwaartsen had beter lot verdiend. Nog eenmaal wist men het Hug0 Boys doel te vinden, maar weer was het buitenspel. Na de rust had S.V.W. weer het beste deel van het spel en reeds kort na de aftrap, kreeg de linksbinnen de bal toegespeeld, deze gaf een mooie pass naar de middenvoor en het was 30. Hugo Boys is een beetje ontmoedigd als het kort daarna door de linksbuiten van S.V.W 40 wordt. De rechtsbuiten van de groenen krijgt de bal, schiet op doel, de ke per mist en we denken reeds dat er weer een goal wordt gemaakt als de linksbinnen er net niet bij kan en de bal uit loopt. Nu gooit Hugo Boys alles op de aanval en kort daarna heeft hun rechtsbuiten werkelijk succes: 41. Ook S.V.W. komt nog enkele malen flink opzetten, maar het begint er op te lijken, dat men het welle tjes gaat vinden want de vermoeid heid begint een woordje mee te spreken. De rechtsbuiten van Hugo Boys blijft actief en Hugo Boys pro beert er meer uit te halen en in derdaad, hetgeen wederom dezelf de speler gelukt en met een juweel van een doelpunt maakt hij e, 42 van. Nog een ogenblik en dr scheidsrechter fluit voor het eind en een dol gelukkig S.V.W.-teen- verlaat het veld.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5