PEILS' Heel Bergen huldigde dokter Poot Nieuwe schoollokalen werden plechtig ingewijd Alkmaarse kegelelub Koekoek in het goud r INVITATIE Firma Koster Bij zijn zilveren artsenjubileum net meisje ALKMAAR EN OMSTREKEN FLADDERAC Het proces tegen Louwers geopend Marktberichten PAGINA 2 DONDERDAG 2 MAART 1950 VEERTIG JAAR JOURNALIST ALKMAAR. Vandaag viert de nestor van de Alkmaarse jour nalisten, de heer Tjeerd Adema, zijn 40-jarig ambtsjubileum. De heer' Adema kwam in 1918 naar Alkmaar, waar hij tot aan de be zetting de in brede kringen zeer gewaardeerde en graag gelezen hoofdredacteur was van de Alk maarse Courant, waaraan hij nog steeds, thans als chef van de stads redactie, verbonden is. Hij schreef voorts een groot aantal jongens boeken en ontspanningsromans. Van 1936-1940 was hij lid van het hoofdbestuur van de N.J.K., waar in hij ook thans weer zitting heeft. Ook is hij voorzitter van de afd. Noord-Holland van de N.J.K. Voor het maatschappelijk leven in Alk maar maakte hij zich verdienste lijk door zijn lidmaatschap van diverse besturen en actie-comité's. Hij is o.a. voorzitter van de Open bare Leeszaal alhier en lid van de Stichting tot behoud van de Kaas markt. Hedenmiddag wordt de jubilaris temidden van de kring zijner collega's in intieme kring gehuldigd. Wij voegen bij de vele wensen die hem vandaag onge twijfeld zullen toekomen gaarne de onze, als die van een collega, die de jubilaris in de vele jaren dat hij in Alkmaar werkte heeft leren waarderen. Insluiper op pad ALKMAAR De Districtscom mandant der Rijkspolitie van het District Alkmaar waarschuwt de bewoners van de gemeenten in de omgeving van Alkmaar tegen een insluiper, die zich in de avonduren, tijdens afwezigheid van de bewo ners, toegang verschaft in woningen en het daarbij speciaal op geld en sieraden gemunt heeft. Brandweer onthult gevelsteen ALKMAAR. Een paar corpsen van de Alkmaarse Brandweer met hun hoofdlieden hebben gistermid dag een vredige plechtigheid ver richt, die met het nodige brand weerritueel gepaard ging. De brandmeester van het corps „Kracht en Vlughlid", de heer H, de Visser heeft aan de Zeeweg in Heiloo een nieuwe woning laten bouwen. Gistermiddag boden hem daar zijn brandweer-collega's een gevelsteen aan, vergezeld van een oorkonde. Dat de brandweerlieden na de onthulling nog aan het blus sen geslagen zijn, lijkt ons wel waarschijnlijk, al zal het dan alleen maar ten behoeve van intieme bin nenbrandjes zijn geweest. FA. JAN KUHNE JUBILEERDE ALKMAAR. Het heeft de fa. Jan Kuhne. die gister haar zilveren zakenjubileum vierde, niet aan be langstelling ontbroken. Toen wij gistermiddag een bezoek aan de be kende zaak aan het Verdronken- oord brachten' prijkten in de rui me winkel een schat van bloemen, waarmee zakenrelaties en clientèle uitdrukking hadden gegeven aan hun medeleven. De dag- werd begonnen met een plechtige H. Mis in de St. Lauren- tiuskerk, waar de familie Kuhne ongetwijfeld aan de Gever van alle goed dank zal hebben gebracht voor dé zegen over gezin en zaken in de voorbije 25 jaar ontvangen. De directeur van de firma, de heer Jan Kuhne, had daarna in de zaak een warme hulde in ontvangst te nemen; hij immers was het die jaren geleden de durf aan de dag legde om het te klein geworden pand in het Fnidsen te verlaten en met vertrouwen op de toekomst zich in het fraai en ruime pand aan het Verdronkenoord te vesti gen, waarin de zaak met 't groeien van de zoons, de medefirmanten, een nieuwe toekomst tegemoet ging. Er was dan ook reden tot feest vieren. De heer Ton Kuhne maakte zich de tolk van de kinderen, door de vader te danken voor zijn lei ding en vooruitstrevend beleid: mede namens de andere zoons en verder namens de ca. 65 leveran ciers bood spr. de heer Kuhne een neonverlichting aan voor de gevel, waarvan be tekening en de namen van de schenkers in de zaak ter inzage lagen. Het was ongetwijfeld een grote verrassing voor de heer Kuhne, die verder in de loop van de dag tal van gelukwensen in ont vangst had te nemen. Namens het personeel sprak de heer Denneman een woord van gelukwens tot de firmanten. Van de receptie s mid dags, werd een zeer druk gebruik gemaakt en in de gezellige, ruime kamers van de woning boven de zaak werden de bezoekers verver singen aangeboden. Uit het vele bezoek tijdens de receptie bleek wel, hoe goed de fa. Jan Kuhne ip Alkmaar en wijde omgeving staat aangeschreven. Wij wensen de fa. Kuhne nog vele ju bilea in de toekomst toe. Adviseur voor verlichtingsprojecten ALKMAAR. De heer Thom. Hoogervorst, Magdalenenstraat 5, alhier, heeft tengevolge van een met succes op ,4 Februari afge legd examen het Philips-diploma behaald, dat hem bevoegdheid geeft op te treden als adviseur voor verlichtingsprojecten. Tot hem kan men zich dus in het vervolg om advies wenden, wanneer men wil weten hoe men zijn electrische verlichting beter, goedkoper, eenvoudiger en wat al niet, kan laten aanleggen, hetgeen natuurlijk bij verbouwing of nieuwbouw van zeer groot belang kan zijn. Bij elke nieuwe aanleg van electrische voorzieningen kan u de heer Hoogervorst thans op des kundige wijze voorlichten, het geen voor hem een mooi succes en voor de Alkmaarse ingezetenen een nieuw betrouwbaar adres be tekent. Alkmaarse Schaakclub V.V.V. ALKMAAR Hoewel de promo tiewedstrijden reeds zijn begonnen moest V.V.V. I nog de uitgestelde wedstrijd spelen tegen Weenink I uit Beverwijk. V.V.V. moest drie reserve-spelers opstellen, maar dat was geen bezwaar: er werd met 37 door V.V.V. gewonnen. Maandag werd in het clubgebouw ..Het Wapen van Heemskerk" de kampioensbeker en de medailles uitgereikt voor de zomerwedstrijden. Kampioen van Alkmaar W. Kwak. Eerste klasse medaille C. P. Wou- tersen. Tweede klasse medaille P. Hoekstra Jr. Zilveren Dame P. Seewald. Zilveren Toren F. van der Vliet. 30-JARIG JUBILEUM ALKMAAR. Gisteren herdacht de heer D. Schoen, meesterknecht bij de fa. Masée, alhier, de dag waarop hij voor 30 jaren bij deze firma in dienst trad. Met. zijn echt genote werd de jubilaris ten huize van zijn patroon feestelijk ontvan gen. De heer N. P. S. Masée sprak de heer Schoen toe en wees er in zijn toespraak op dat wijlen spre kers vader dit jubileum gaarne zou hebben willen meevieren. Hij bracht hem lof voor zijn groot mee leven en voor zijn voorbeeldige plichtsbetrachting in deze dertig jaar aan de zaak gewijd en hij wenste de firma geluk met een zo prominente werkkracht. De jubi laris is een schakel in de keten van het bedrijf, die niet gemist kan worden. Spreker wees op de trou we en nauwe samenwerking van de jubilaris met wijlen zijn vader en sprak de hoop uit dat deze feestdag voor de feesteling onver getelijk zou mogen zijn. Als ge schenk bood spreker een fauteuiltje aan benevens zijns vaders stoel, die hij had bedoeld als een aandenken aan hem. De heer Schoen dankte, mede namens zijn echtgenote, in enkele woorden. Namens het personeel van de zaak en namens de broers en zusters van de familie Masée werden de jubilaris vervolgens ge schenken aangeboden, terwijl een zwager van de heer Masée, de heer Visser, zijn grote waardering uit sprak voor het werk van de heer Schoen. Ook van de zijde der cliënten van de firma ontbrak het de jubi laris op zijn feestdag niet aan bloe men en belangstelling. In intieme kring werd het jubi leum ten huize van de familie Ma sée gevierd. K.J.M.V.-nieuws ALKMAAR K.J.M.V.-ers, na de ernstige en leerzame avond van vorige week, staat nu een gezellige avond op program, waarvan een serie echt gezellige gezelschapsspel, letjes de hoofdschotel vormen. Het belooft een genoegelijk onder onsje te worden, waarin wij als op een feest in huiselijke kring de oude spelletjes weer eens naar bin nen zullen halen, en ongedwongen eikaars krachten zullen meten in een spannende familie-competitie. Ook belangstellenden zijn van harte welkom! De mededelingen vragen weer ons aller aandacht. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Anna J., dv H. Swager en J. de Visser; Ebe, zv G. Z. de Jong en T. Bran der; Maria P.. dv P. van Duyn en G. Genes; Cyrilles A. M„ zv A. A. M. H. Meijers en H. J. M. Milder; Johanna J., dv J. A. Smit en H. M. Selij; Peter, zv P. J, Bouwman en M. de Brouwer; Siets, zv G. Koop- mans en P. C. Heiblom Gerardus, zv J. Zonneveld en T. M. Koning. Geboren: Geertruida A. H., dv J. C. van Alphen en G. M. Ranzijn; Hendrika O. K., dv J. Bakker en IJ. Heggelaar. Gehuwd: Hendrikus J. Schmidt en Woltje M. A. de Groot; Gerrit A. Groenhof en Tine E. de Graaf. Overleden: Margaretha M. G. de Boer, 82 jr., wed. van C. Laas; Jan E. van de Graaf, 77 jr. wedn. van G. Slotemaker; Ariëtta A. de Vries, 79 jaar. HEILOO. Woensdagmorgen had in tegenwoordigheid van het Kerkbestuur, B. en W. de inspec teur van het L.O., de architect, de aannemers en onderaannemers, als mede het schoolpersoneel de over dracht en de inwijding der nieuwe lokalen van de jongens- en meisjes scholen plaats. Nadat de Pastoor, de ZeerEerw. Heer J. v. Muyen de aanwezigen welkom had geheten, gaf hij een uiteenzetting over de betekenis van de inwijding, waarna hij daartoe overging. Vervolgens gaf spr. een relaas over de omstandigheden, waaronder een groot gedèelte van de kath. jeugd de laatste jaren onderwijs had genoten. Spr. bracht dank aan de heer J- Smit, die indertijd door zijn royaal aanbod het schoolbestuur in staat stelde in de noodschool het onderwijs voortgang te doen vin den. Hij prees de voortvarendheid waarmede Inspecteur Vernooy in Den Haag toestemming voor de bouw had weten te verkrijgen en dankte B- en W. voor hun mede werking. Tenslotte bracht spr. dank aan de architect, de heer D de Bruin, aan de gemeente-architect, de heer G. Torken en aan de aan nemers, de heren Eckers en Kaan dorp. Nadat de koffie was gebruikt constateerde Insp. Vernooy dat ver huizen over het algemeen geen aan genaam werk is. Maar wanneer men zo'n aangename .frisse en mo derne woning kan betrekken, is al het overige bijkomstig. De jeugd zal zich in haar nieuwe home wel thuis gevoelen. Voor de medewerking van de kant van de gemeente had spre ker niets dan lof. Doelend op de totstandkoming van de huishoud- afdeling, zei de spreker: het ge meentebestuur van Heiloo is er geen, waarmee men „lezen en schrijven kan". Kan men echter de noodzakelijkheid van een uitgave aantonen, dan verleent, het ook zijn volle medewerking. Daarna bood de Burgemeester de gelukwensen van het gemeentebe stuur aan en sprak de hoon uit, dat de nieuwe lokalen veel bij zouden dragen tot de bloei van het onder wijs in de gemeente. Als laatste spreker releveerde 't Hoofd der R.K. Jongensschool, de heer W. Tamis, nog eens het aan deel, dat de Inspecteur bij de tot standkoming der uitbreiding had gehad. Hij complimenteerde de he ren aannemers met de keurige af levering van hun werk en deelde mede, dat deze heren drie kruis beelden hadden geschonken voor de nieuwe lokalen. Na een kort slotwoord van de Pastoor v. Muven ging men da nieuwbouw bezichtigen Zoals de traditie voor schrijft 's zomers nieuwe Bessen en 's winters war me Punch te serveren, is voor de tussenseizoenen: het smakelijk gedistilleerd, dat zelfs de meest verwen de damestong streelt door zijn juist afgestemd alco holgehalte (30 de zachte volheid van zijn smaak en zijn geurig bou quet. Trouwens ook de heren weten deze zachte borrel te waarderen. Per LITERFLES 4.85 ALKMAAR - TELEF. 2585 (Adv.) ALKMAAR. Op 3 Maart a.s. zal 't 50 jaar geleden zijn, dat de bekende Alkmaarse Kegelclub „Koekoek" werd opgericht. Het spreekt vanzelf, dat dit voor de Alkmaarse kegelwereld belang rijk gebeuren niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Maar laten we eerst iets vertel len uit 't 50-jarig bestaan van deze club. 3 Maart 1900 kwamen enige jongemannen van toen 18 tot 20 jr. bijeen, om tot de oprichting van een kegelclub te geraken. Thans be kende figuren onder de Alkmaarse kegelaars, als de heren J. Diepen, M Bakers, en H. Buys, behoorden tot de oprichters. „Koekoek'» heeft in de loop van haar 50-jarig bestaan aan vele con coursen en wedstrijden deelgeno men en de mooie en grote prijzen- kast is een sprekende getuigenis van de vele successen, welke in de loop der jaren werden behaald. Daaronder vindt men zeer fraaie prijzen en vooral de medailles van 't Koninklijk Huis zijn zeer waar devol. In totaal werden ongeveer 138 medailles, 32 zilveren bekers en 57 zilveren kranzen en takken ver overd. Allengs ontwikkelde „Koekoek" zich tot een der sterkste clubs en een gevreesd tegenstander op alle banen, niet alleen in Alkmaar, maar in het gehele land. Voor de Alkmaarse Kegelbond is „Koekoek" steeds een grot'é steun geweest. De eminente voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer Diepen, is reeds tal van jaren de leider van de Alkmaarse Kegel bond, terwijl meerdere Koekoek leden werden gekozen in het verte genwoordigend tiental van de AKB. Zo kan Koekoek terug zien op een prachtige staat van dienst en het moet gezegd, dat „Koekoek" ook thans nog tot een der sterkste clubs moet worden gerekend. Ongetwijfeld heeft „Koekoek' veel voor de kegelsport te Alkmaar gedaan en dat deze sport in onze stad thans zo populair is, is zeker- voor een groot gedeelte te danken' aan de thans jubilerende vereniging en haar voortvarend bestuur. Het jubileum zal worden gevierd met een nationaal concours dat be gin Mei zal worden gehouden. Bij de opening van dit concours zal de gouden vereniging recipiëren en we tijfelen er niet aan, of velen zullen hulde willen brengen aan „Koekoek" voor het vele en goede werk voor de kegelsport verricht. Wij wensen „Koekoek" onder lei ding van haar energiek bestuur nog tal van jaren en dat nog vele suc cessen voor haar mogen zjjn weg gelegd. De dames-afdeling van Koster is in een geheel nieuw en stijlvol kleed gestoken Het zal ons een bijzonder genoegen zijn U in deze passende omgeving, de speciaal voor deze gelegenheid geselecteerde collectie voor- jaarcostuums en mantels te mogen tonen. Gedurende de eerstvolgende dagen zullen in ons nieuwe interieur de exclusieve voorjaars modellen door mannequins worden gepre senteerd. Langestraat 20-22, Alkmaar Op de foto bestuur en leden van de jubilerende vereniging: Staande: D. Wijbenga, C. A. Witte, J. Boom, Q. Jonker, A. Köllmann, J. Metselaar, J. de Bakker, B. Willers, S. Bouma. Zittend: G. J. Genefaas, H. Buys, J. Diepen en M. Bak. Aan de tafel ziet men de drie oprichters, in het midden voorzitter Joh. Diepen, rechts van hem de heer M. Bak en links van hem de heer H. Buys. Bergen was gisteren in vlaggentooi! Dokter Poot, die er de zin gende en ook wel eens de rare dokter wordt genoemd, vierde zijn zilveren artsenjubileum. En het strekt Bergen tot eer, dat in bewonderenswaardige gemeenschapszin dit jubileum werd ge vierd. De dag begon met een plechtige H. Mis in de parochie kerk. Vooraf werd de dokter met zijn familie door de Berger jeugd van huis afgehaald; een groep bruidjes ging hem van zijn woning vooraf, terwijl aan weerskanten van de weg de overige jeugd van Bergen stond opgesteld. Er was in de kerk veel belang stelling en het hoofdaltaar was feestelijk versierd met seringen, aronskelken en rose anjers. Het zangkoor zong vooraf het Veni Creator van Jos. Beltjens en vervolgens de driestemmige Mis van Perosi. EGYPTISCHE OPDRACHT VOOR ALKMAARSE FIRMA ALKMAAR. Een Alkmaarse firma, de fa. Scheerman-electro, alhier, heeft de vererende opdracht gekregen de electriciteitsvoorzienin- gen te verzorgen voor de bouw van de nieuwe stuwdam in de Nijl in Egypte, die eveneens door een Ne derlandse firma is ter hand geno men. Het werk dat veertien maan den in beslag zal nemen, zal wor den verricht in Itfina. De heer Scheerman, die wij met deze belangrijke opdracht van har te gelukwensen, zal over veertien dagen naar Egypte vertrekken, ter uitvoering van zijn opdracht. In het pensionaat werd de jubi laris in de - voormiddag gehuldigd door de zusters en de ca. 350 leer lingen van de verschillende onder wijsinrichtingen der Zusters Ursu- linen. Als een kleurig bloemenveld stonden de vele kinderen, getooid met gele, witte en blauwe strikken in het haar, amphiteatersgewijze opgesteld in de toneelzaal van het pensionaat, toen dokter Poot met zijn familieleden, genodigden en co mitéleden binnenkwam. Onder leiding van de Eerw. Zus ters Gerarda en Beata, voerden de leerlingen verschillende zang-decla matie- en reidansnummers uit. Er werd zeer beschaafd gezongen. Een der leerlingen het meisje A. van Rijn maakte zich de tolk van allen door dokter Poot in een mooie toespraak te danken en te huldigen; zij bood een blijk van waardering aan in de vorm van een bureau cachet. Een ander meisje, Toos Strijbos haalde in een voortreffelijke toespraak enige aardige voorvallen aan, uit de 25-jarige praktijk van dokter Poot in het pensionaat en bijbehorende inrichtingen. Gré Schilder hield 'n mooie voordracht. Namens de hele gemeenschap van de St. Josephstichting sprak de Z.E. Heer Rector J. Slfjkerman, die dokter Poot huldigde om zijn trouwe plichtsbetrachting; hij be toogde, dat dokter Póót veel meer dan zijn plicht had gedaan en voor de inwonenden van de St. Joseph stichting als een vader was ge weest; hrj was een man, die zijn hart liet meespreken en die mee leefde met zijn patiënten. Voor dat alles bracht spr. hem namens de hele gemeenschap van harte dank. Dokter Poot sprak een spontaan dankwoord; overal in Bergen kwam hij graag, in het pensionaat echter kwam hij bijzonder graag. Hij prees de •Zusters, die hem zijn medische taak zo licht hadden gemaakt door al zijn verlangens als dokter te verwezenlijken; hij vergeleek de huidige toestand met die van voor 25 jaar en constateerde met vreug de, hoe de gezondheidstoestand van de leerlingen vooruitgegaan was. Het was hem een genoegen hier 25 jaar te hebben mogen werken en hij hoopte dit nog vele jaren te mogen blijven doen. In het Sint Jansgebouw Nadat in de recreatiezaal aan de genodigden verversingen waren aangeboden, trok men naar het St. Jansgebouw, waar de huldiging door de Berger Gemeenschap plaats vond. De grote zaal was in 'n feest zaal herschapen; zowel door pal men en bloemen, als door toepasse lijke beschilderingen van Jaap Min. Met een welkomstlied werd dok ter Poot verwelkomd, waarna de voorzitter van het huldigingscomi té de heer J. de Sonnaville een welkomstwoord sprak. Een groot aantal sprekers voerde hierna het woord. Allereerst de burgemeester, als voorzitter van het erecomité, die erop wees, hoe dokter Poot zich de algemene sympathie van de Ber- genaren had veroverd. Daarvan geeft deze algemene feestviering wel blijk, aldus spr. Namens de gehele burgerij, het gemeentebestuur en de St. Jo sephstichting .inbegrepen bood spr. dokter Poot als blijk van er kentelijkheid een prachtig schrijf bureau met toebehoren aan. Pastoor Th. v. Beers prees de ju bilaris als een trouwe helper van de geestelijke dokter, de priester. Hjj wist. dat dokter Poot de hulde niet zoekt en dat hij deze dag lie ver stilletjes had willen laten pas seren. De bevolking wilde hem ech ter blijk geven van haar dankbaar heid; voor zjjn vele werken van lan ge dagen en vaak korte nachten. Spr. eindigde met de wens, dat de jubilaris nog vele jaren met Gods Zegen in Bergen werkzaam mocht zijn. Vervolgens sprak dr. v. Gelder namens de artsen in Bergen: hij prees dokter Poot als een buiten gewoon collega; De heer Sutman Meyer sprak namens de N.H.Ver. het Wit-Gele Kruis, Baron Taets van Amerongen namens het Rode Kruis, de heer W. de Vries namens het Witte Kruis en de heer J. Borst namens het Wit-Gele Kruis. afd. Bergen en de R.K. Gezinsverzor ging. De heer D. v. Dijk huldigde spr. namens het bestuur van de R. K. Ver. v. Kinderuitzending en als koloniearts van het koloniehuis St. Joseph, dat in deze 25 jaar 27000 kinderen binnen zijn muren had, die toch allemaal aan de medische zor gen van dokter Poot waren toever trouwd; dat dit .koloniehuis zo'n goede naam had dankte spr. voor een groot deel aan de koloniearts dr. Poot. De vroedvrouw, mej. M. Schaap bracht dokter Poot dank namens de moeders van Bergen, die hij in haar moeilijke uren had bijgestaan; de heer Jb. Swaag sprak als jacht vriend en haalde enkele anecdoti- sche feitjes aan uit de voorbije ja ren. De opperwachtmeester, de heer Smit releveerde de illegale activi teit van dokter Poot tijdens de be zetting en bracht hem hulde voor zijn voorbeeldig gedrag in deze moeilijke jaren. De heer J. Haak man dankte dokter Poot namens de Berger jeugd, die daarha, vertegen woordigd door een koortje onder leiding van de heer G. Stokman in enkele geestige liedjes afwisseling temidden van de vloed van woor den, die over de jubilaris werd uit gestort. Tenslotte sprak Matthieu Wieg man namens de Berger Kunste naars; hij deed dat kort en pittig en bood namens de artisten Jaap Min, Nico v. d. Idsert, Nico Berk hout en hemzelf een aardige en geestige herinneringsprent aan. Dokter Poot sprak een vlot dank woord, waarin hij de manier, waar op hij op deze dag gehuldigd was, als een koninklijke betitelde. Aller eerst bracht hij dank aan God, Die hem gegeven had in zo'n mooi dorp en temidden van zo'n aardige be volking 25 jaar te mogen werken. Hjj herdacht piëteitvol de overle denen, w.o. zijn collega's dokter Dekker met zij'n goede hart en dok ter Blók het slachtoffer van de be zetting. Voor de erkenning van de zijde der Kunstenaars was hij bij zonder dankbaar, waarna hij de Bergenaren prees om hun gemeen schapszin en onderlinge verdraag zaamheid. „De Bergenaren houden van hun dokters en de dokters hou den van hun Bergenaren", was een volzin, waarin hij de verstandhou ding tussen Bergenaren en dokters treffend typeerde. Hij was ook ver heugd een goede verstandhouding tussen de dokters onderling te mo gen constateren en bracht tenslotte dank aan de leden van van Ere- en huldigingscomité in het bijzon der, de burgemeester en de heren de Sonnaville en de Lange; ook de hr. Stikman met zijn koortje pracht hij dank voor de aardige attentie. Spr. had tegen deze dag opgezien als tegen een berg, doch altijd zal deze jubileumdag bij hem en zijn gezin In dankbare herinnering blij ven. Hp dankte tenslotte ook voor het huldigingsgeschenk. In de hierna volgende receptie maakten tal van Bergenaren ge bruik van de gelegenheid hun dok ter en diens gezin te complimente ren. J. W. CREFELD ALKMAAR. Te Bergen over leed op 72-jarige leeftijd de heer J. W. Crefeld, oud-stadsbeiaardier van de gemeente Alkmaar, die hem op 6 April 1935 de zilveren ere-me- daille toekende in verband met zijn zilveren jubileum. Hedenmiddag had op de algemene begraafplaats te Bergen de ter aar- debestelling plaats. Tafeltennisnieuws EGMOND A.D. HOEF Na de officieuze oprichting van de Eg- mondse Tafeltennisclub „2119", is gebleken dat er met deze jonge club aan de behoeften van de tafelten nissport in deze gemeente werd voldaan. Het voorlopig bestuur meende daarom te moeten overgaan tot het houden van 'n officiële oprichtings vergadering die gehouden zal wor den op Zaterdag 4 Maart in de zaal van den heer Den Houtfijker te Egmond a.d. Hoef, 's-avonds om 7.30 uur. Tevens zal dan op deze avond een begin worden gemaakt met de club-competitie. Geslaagd LIMMEN Bij de door de H.M.V. gehouden examens slaag den voor coupeuse costuum- en mantelvak: Mej. Miep Leek uit Ob- dam. En voor costumière de dames: Dlnie Bisschop, en Ans de Rooij alhier. Al deze dames hebben hun opleiding genoten op de modevak school „Duikersloot", directrice Rie Dyikersloot alhier. SHIle Omgang LIMMEN De jaarlijkse omgang naar Amsterdam is voor de afd. Limmen gesteld op 12 Maart. Vrij dag 3 Maart a.s. zal er na de medi tatie in het parochiehuis een ver gadering worden gehouden, waarbij alle leden dringend verzocht wordt aanwezig te zijn in verband met het vaststellen van de reisgelegenheid. ERNSTIGE AANRIJDING LIEP NOG GOED AF BEEMSTER. Op de hoek van de Hobrederweg reed een jeep van de fa. Happe uit Zaandam, bela den met groenten en aardappelen, tegen de zwaar beladen vrachtwa gen van de fa. de Boer. Dit ge schiedde op het kruispunt Jisper- weg. Door het juist passeren van een fietser hadden de inzittenden van de vrachtwagen de van rechts- komende jeep niet opgemerkt. De jeep werd in de flank gereden, maar kreeg slechts lichte schade. De bestuurder kreeg geen letsel. Ook de twee mannen in de Zaanse auto bleven ongedeerd, maar de wagen had een totaal ingedeukte carburateur, beschadigde motor, afgerukte koplampen en totaal ont wrichte cabine. Beide wagens zijn verzekerd. Agent Weggelman maak te proces-verbaal op. Schoorsteenbrandje BEEMSTER. Maandagmiddag brak plotseling brand uit in de schoorsteen van de woning van de heer D. Bibo aan de Oosthui- zerweg. Blijkbaar was het houten schoorsteenluikje te warm gewor den. Op het hulpgeroep van de vrouw des huizes kwamen enige buren, die de brand wisten te blussen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt .geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. VANNACHT MINDER KOUD Voor de noord-westelijke helft van het land: meest zwaar bewolkt en later plaatselijk enige lichte regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Van nacht temperatuur om het vries punt, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Voor de zuid-oostelijke helft van het land: toenemende bewolking, maar overwegend droog weer. Meest matige wind uit zuidelijke richtin gen. Vannacht lichte vorst, morgen overdag ongeveer dezelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. PARFUMERIE ROOS vraagt een pl.m. 16 jaar voor licht magazijn- werk en andere voorkomende werken. Adv. PRAAG, 2 Maart (Reuter). Drie vertegenwoordigers van de Nederlandse legatie te Praag wa ren aanwezig bij de opening van het proces tegen de 35-jarige Ne derlander J. A. Louwers van de Aku en tegen 9 Tsjechoslowaakse burgers, onder wie een vrouw, die beschuldigd worden van verraad, spiounage en sabotage. Drie andere Tsjecho-Slowaakse burgers worden onder dezelfde be schuldiging bij verstek berecht. Hoewel officieel was bekend ge maakt, dat het proces openbaar was. werd aan correspondenten van nieuwsbureaux urt West-lEuropa hedenmorgen de toegang tot de rechtszaal geweigerd. Van de Nederlandse legatie wer den toegelaten J. v. d. Gaag, zaak gelastigde, kolonel B. R. P. F. Has- selman, militaire- en luchtvaart- attaché, en de handelsattache. mr. K. Westerhof. Het proces zal drie dagen duren. Verkocht BEEMSTER. De boerderij van de Hervormde gemeente aan de Zuiderweg is onderhands vér- kocht aan de heer G. Tromp, die reeds jarenlang huurder van het perceel en boomgaard was. Weer thuis BEEMSTER. Zaterdag en Zondag kon men weer vlaggen zien wapperen in de Beemster, daar weer twee militairen thuis kwamen, nl. Zaterdag S.M.I. Jn. Dekker en de Rode Kruis-soldaat Lou Droog Cz. Beide militairen werden door familie, buren en vrienden har telijk ontvangen met vlag en ere poort en cadeaux. Jammer was het voor Jn. Dekker, dat zijn moe der juist een dag tevoren naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. VERKEERSWEG IN SLECHTE STAAT HARENKARSPEL Toen vorig jaar het plan ten uitvoer werd ge bracht, om de Ambachtsdijk tussen Kalverdijk en Oudkarspel recht te trekken door enige gevaarlijke boch ten uit te halen, werd dit door tal van weggebruikers toegejuicht. Met bekwame spoed en met de moderne middelen van techniek werd aan het werk begonnen, maar al heel gauw had men in de gaten, dat men te vroeg gejuicht had. Onnodig lang bleef deze belangrijke verkeersweg voor het gebruik afgesloten, doordat gedurende lange tijd een groot ge deelte onbestraat bleef. Maar toen de dijk eenmaal voor het verkeer was opengesteld, begon de misère pas. Zonder enig fundament, was de klinkerbestrating aangebracht op pas gestopte sloten, met het gevolg, dat het wegdek al heel gauw een aaneenschakeling was van kuilen en gaten. Natuurlijk zou men verwach. ten, dat dit de aandacht had van de overheid, die immers wegverbete- ring op het oog had, maar dit schijnt niet het geval te zijn. Klachten, noch verzoeken hebben enig resultaat. Intussen wordt de weg steeds ge vaarlijker en ongelukken komen geregeld voor. NOORDSCHARWOUDE, 2 Maart. 9000 kg uien 42.5043.90, grote 41,10—41.90, driel 39.20—39.60, 11000 kg peen sort. II 21.3023.30, III 17.50—17.70, 200 kg witlof 51—60, 150000 kg rode kool 616.70, 80000 kg gele kool 22.60—28.50, 30000 kg witte kool 2932.50. LANGEDIJK, 2 Maart. 72000 kg rode kool 6—14.90, 53000 kg gele kol 24.8028.50, 10000 kg witte kool 26.60—30.10, 1400 kg witlof I 53—57, II 42—47, 12000 kg peen II 21.70— 23.30, III 16.60—17.80, 8500 kg bie ten 6, 10000 kg uien 42.60—46.50, grove 41.2042.70. WARMENHUIZEN, 2 Maart. 23500 kg gele kool 26.50—31.50, 104000 kg rode kool 616.10. ALKMAAR, 1 Maart. Witlof I 50 —52, II 35—46, rabarber 60, wortel tjes 3141, groene kool 721.50, spruitkool I 4876, II 2844, rode kool 6—13.70, gele kool 15.50—26.10, prei 36—77, uien I 34—41. II 19—30, bieten 68,50, boerenkool 4766, wortelen 611.10, selderie 1115.50 selie 21.50, stoofperen 1115, gra- tiool 15—22. PURMEREND, 1 Maart, Wit lof 2462, rode kool 616, spruit kool 3182, boerekool 4256, an dijvie 76—86, rode bieten 48, gare bieten 105, winterpeen 5.5010, uien 3043, uien nep 18, goudrei- nette 43, jonathan 2148, present van engeland 1654, zoete winter- kroon 1834, provisie-peer 1420, winterjan 7.5026.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2