Nieuw Oppositie doet aanval op Labour-regering ERNSTIGE BOTSINGEN Eerste Unie-conferentie is van zeer grote betekenis Engels Parlement geopend door Koning George Oud-president Lebrun t NHD\ Geweld tegen Britse ontmantelingspolitiek De Provinciale Staten tussen Duitse arbeiders en ontmantelingspersoneel Britse troepen worden gereed gehouden Prins Bernhard hersteld Zaligverklaring Domino Savio Het proces Louwers Het eerste treffen tussen de tegenstanders Minister van Maarseveen: Bidault stelt vertrouwenskwestie Nationalisatie niet genoemd 9500 Nederlanders emigreerden Rapport over het collecte-vraagstuk Vitamine A in de margarine Kroniek en Kritiek VIER ZWAAR GEWONDEN Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct.. resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank: Nederi. Credietbank S H VAN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 7 Maart 1950 45e Jaargang No. 11807 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ONLANGS werd er geklaagd, dat er naar buiten nog zo weinig te bemerken viel van activiteit bij de verschillende politieke partijen voor de komende verkiezingen van de Provinciale Staten. Dit mag waar zijn: er is zoveel in de wereld-van-vandaag, dat de alge mene belangstelling heeft te trek ken! Bovendien: de officiële can- didaatstelling moet nog plaats hebben (in alle provinciën op 14 Maart a.s.) en de stemming heeft, in de meeste provinciën, plaats op 26 April. Voor actie-naar-buiten komt de tijd dus nog. Zij wordt en is voorbereid door de actie-naar-binnen. De Katho lieke Volkspartij heeft het daar aan niet laten ontbreken. Dit ten eerste door haar weer zeer-demo- cratische wijze van voorbereiding van haar candidaatstelling, die over het algemeen heel wat rus- stiger verliep dan als regel met de candidaatstelling voor de Twee de Kamer en voor de gemeente raden! het geval pleegt te zijn. Maar wat vooral belangrijk is: de KVP heeft, voor een eerste maal, een algemeen provinciaal program opgesteld, waarin de voornaamste punten van het pro vinciaal beleid en algemene richt lijnen daartoe, worden opgesomd. De Katholieke Partij heeft dit ver standig aangepakt. Zij heeft be grepen, dat de zaken niet in alle provinciën gelijk worden aange pakt. Er is verschil tussen Gro ningen en Brabant, tussen Holland en Drente, tussen Zeeland en Overijsel! Vandaar dat haar Alge meen Provinciaal Program een z.g. „mantel-programma" is, aan de hand waarvan voor elke pro vincie een eigen provinciaal program is opgemaakt. Daar zal men dezer dagen nader van horen. Uit een en ander blijkt wel, dat men voor de interne voor bereiding niet heeft stil gezeten, en uit het program blijkt duide lijk, dat er in de provinciale „sec tor" van de politieke activiteit heel wat is te beleven. Genoeg in elk geval, om er de kiesgerech tigden van te doordringen, dat ook deze verkiezingen van belang zijn, omdat het in het Provinciaal Bestuur gaat over allerlei zaken, waarvan de levensbeschouwing niet los te maken is. Maar er is veel meer. De ver kiezing van de Gedeputeerde Sta ten is van betekenis, omdat het hier gaat om de keuze van het dagelijks bestuur der Provin cie en aan dat dagelijks bestuur is zeer veel overgelaten! Te den ken valt in dit verband aan de benoemingen en aan de invloed, die van Ged. Staten kan uitgaan op de economische, algemeen- maatschappelijke en culturele ontwikkeling van het gewest. Een bijzondere, ook niet in het program te vermelden taak van de Provinciale Staten is de ver kiezing van de leden van de Eer ste Kamer. Men kan van mening verschillen over de op de jongste Partijraad van de KVP geuite mening, dat de Eerste Kamer steeds meer een doublure is geworden van de Tweede. Som migen menen, dat dit juist na de bevrijding, na het geleidelijke herstel dus van de democratie in ons land, veel beter is gewor den en dat de „Senaat", vooral in de laatste maanden, een apart, eigen geluid laat horen. Ten aan zien van het gevaar van „her kauwen" van al eerder in de Tweede Kamer gehouden be schouwingen, heeft de Eerste Kamer zich bovendien al heel wat beperkingen opgelegd. In elk geval: de Eerste Kamer is er nog, zij heeft nog een be langrijke taak in ons staatsbestel en de nieuwe Provinciale Staten, door wie de Eerste Kamer ge kozen moet worden, zullen straks deze taak dus weer hebben te ver vullen. Of de Eerste Kamer bij de op handen zijnde algemene herziening van de Grondwet zal worden afgeschaft, dat staat nog te bezien, is in elk geval nog in de schoot der (politieke) goden verborgen. Voorshands blijft het de taak der Provinciale Staten, straks de Eerste Kamer te kiezen en omdat die Eerste Kamer een belangrijke taak heeft, is het verkiezen van die Staten van gewicht. Tenslotte valt in de Eerste Kamer de eind beslissing over alle wetsontwer pen, die de Tweede Kamer zijn gepasseerd! Er is dus alle reden, om het Nederlandse volk er op voor te bereiden, dat als straks de pro- fiaganda-appèls van de verschal ende politieke partijen de bazui nen zullen steken, bij voorbaat te beseffen, dat het hier weer gaat om zaken van gewicht in ons volksleven! CENTRUMPARTIJ WINT GRIEKSE VERKIEZINGEN ATHENE. 6 Mrt. Reuter. De Progressieve Nationale Centrum partij, (Nationale politieke Unie), die wordt geleid door oud-premier Piastiras, heeft de Griekse verkie zingen gewonnen, voor zover dit op basis van de officieuze uitslagen kan worden vastgesteld. De Nationale Politieke Unie, een coalitie van progressieve dissidente liberalen, behaalde 366.000 stemmen. De Populisten van ex-premier Tsaldaris, 330.000 stemmen, de li beralen onder ex-premier Sopho cles Venizelos, 300.000 stemmen, de democratische socialisten van ex- premier Papendreou behaalde 270.000 stemmen en de linkse de mocratische coalitie van de voor malige minister van financiën, Svo. los, 160.000 stemmen. WATENSTEDT-SALZGITTER, 6 Maart (Reuter), Meer dan 1000 arbeiders van de vroegere „Hermann Goering Werke" te Watenstedt-Salzgitter hebben heden strijd geleverd tegen een groep ontmantelingspersoneel, die op het punt stond een deel van de gieterij op te blazen. Het ontmantelingspersoneel en de bewaking werd .van het terrein verdreven en sommigen werden afgeranseld. De arbeiders waren woedend over het vooruitzicht hun werk te verliezen en drongen door tot de ontstekingsapparaten, waarvan zij de verbindingsdraden verbraken. De politie moest geroepen worden om de orde te herstellen. De ijzerfabrieken te Watenstedt- Salzgitter vormden de belangrijk ste bedrijven, die niet op de lijst van fabrieken waren geplaatst, waarvan de ontmanteling stil ge legd zou worden Tussen de Britse en Duitse autoriteiten werd in De cember een overeenkomst gesloten. In Toeging (Beieren) werd een massavergadering gehouden uit protest tegen de ontmanteling van de aluminiumfabrieken aldaar. De vlag hing op de fabriek halfstok. Ook andere aluminiumfabrieken in West-Duitsland besloten de vlag een week halstok te laten wappe ren. Arbeiders van fabrieken in de- omgeving van Toeging staakten een uur lang. Bij de te ontmantelen fabriek be horen 163 ovens, die sinds het einde van de oorlog niet meer zijn ge bruikt, Hier zullen dus geen arbei ders hun betrekking verliezen. Daarop stroomde de menigte naar de bureaux van de Britse ontmanteiingscommissie en een honderdtal arbeiders drong de ge bouwen binnen, waar zij de ruiten insloegen en radio-toestellen, tele foons, kaartsystemen, brievenord. ners en tekeningen naar buiten wierpen en in brand staken. Tien auto's die voor het gebouw ge parkeerd stonden, werden omver geworpen. De demonstranten waren ver dwenen, toen de eerste Duitse poli- tie-detachementen arriveéfden. Niemand van het Britse en Duit se kantoorpersoneel werd gemole steerd. Vijf Britse officieren, die zich ih een der kamers hadden ge barricadeerd, konden het gebouw verlaten, toen de politie was aan gekomen en de menigte was ver strooid. Later werd door een Britse woordvoerder te Hannover mee gedeeld, dat het gebouw van het Britse ontmaniteiingshoofdkwartier te Watenstedt-Salzgitter door een duizendtal woedende Duitse ar beiders is omsingeld en in brand gestoken. Het personeel, dat in het gebouw aanwezig was, mocht vertrekken. Het gebouw is geheel afgebrand. Het hoofdkwartier van het Britse Rijnlcger heeft de troepen in het gebied van de onlusten opdracht gegeven zich paraat te houden. WASHINGTON, 6 Maart (ANP) Prins Bernhard is thans volle dig hersteld van de influenza die h(j tijdens zijn verblijf in Califor- nië had opgelopen en zal, aldus 'n mededeling van een zegsman van de Nederlandse Ambassade te Was hington, volgens het reisschema deze week naar Washington ko men. VATICAANSTAD, 6 Maart (Reu ter). Paus Pius. XII heeft Zon dag in de Sint Pieter een plech tigheid geleid, waarbij de in 1857 gestorven, veertienjarige Italiaan se jongen Dominic Savio werd Za lig verklaard. Hij is de jongste Za- lig-verklaarde der Rooms Katho lieke kerk Meer dan 20,000 schooljongens woonden de plechtigheid bij. Onder de andere aanwezigen bevonden zich 600 Amerikaanse pelgrims on der leiding van Kardinaal Spell- man van New York. Ting Pao Tsing vermoord? PARIJS, 6 Mrt., (A.F.P.) Radio Peking meldt dat Ting Pao Tsing, voorzitter van de vereniging van de in het buitenland vertoevende Chi nezen, 18 Februari te Pitsamilok, in Noord Siam vermoord is. De radio beschuldigt de Thailandse ge heime politie van deze moord. Tsjechische gezant naar Praag geroepen PRAAG, 6 Maart (Reuter). De Nederlandse zaakgelastigde te Praag, de heer van der Gaag, heeft zijn protestnota inzake het proces- Louwers te Praag overhandigd aan de portier van het ministerie van buitenlandse zaken, omdat hij geen persoon kon vinden die be reid was de nota te accepteren. In de „New York Times" werd gisteren gezegd, dat Louwers communist zou zijn. Het A.N.P. heeft een onderhoud gehad met de directie van de A.K.U., waar de beweringen van het Amerikaanse blad werden tegengesproken. De heer Louwers was een bona fide zakenman, die de belangen van de A.K.U. uitstekend behartigde. Hij heeft veel gedaan om Tsjecho- Slowakije uit de economische moeilijkheden te helpen. Hoe men dit als „spionnage" kon betitelen achtte men onverklaarbaar. De directie onderhoudt nauw contact met het ministerie van buiten landse zaken te Den Haag over de kwestie. De Tsjechische gezant in Den Haag is naar Praag geroepen. Richard Hichcock, een der we tenschappelijke onderzoekers bij Westinghouse, Chicago, ver klaarde zich bereid om tijdens een demonstratie voor de Handelsvereniging te Chicago plaats te nemen op een nieuwe generator, die hem stroom door het lichaam zond, zodat zijn haren hem te bergen rezen. LONDEN, 6 Maart (Reuter). Clement Attlee, de Britse premier heeft in het Britse Lagerhuis ver klaard, dat het de bedoeling van het Britse Lagerhuis bleef de staal industrie te nationaliseren, doch dat er ,,op het ogenblik niets in deze zaak is, dat onmiddellijk ge daan moet worden". Attlee zeide dit in antwoord op een verklaring van de plaatsvervangende leider der oppositie, Anthony Eden, die zeide, dat de kiezers zich uitgespro ken hadden tegen verdere natio nalisaties, die van de staalindu strie inbegrepen. Attlee verklaarde, dat het be stuursorgaan voor de industrie niet voor 1 October 1950 kon worden benoemd en dat de nationalisatie niet 'voor 1 Januari 1951 kon ge schieden. Onder luid gejuich van de regeringsbankenzeide Attlee „het is onze bedoeling de door het parlement aanvaarde wetten uit te voeren". De Labour-regering zou het land volgens dezelfde beginse len en in dezelfde geest besturen als in de afgelopen vier en een half jaar. Het zou onjuist zijn zonder meer te weigeren de Sterlingsaldi van de landen van het Midden Oosten vrij te geven. Zaak-Fuchs De zaak Fuchs noemde de Pre mier een „zeer betreurenswaardig en ongelukkig incident". Hij zeide de volledige verantwoordelijkheid voor de doeltreffendheid van de Britse veiligheidsdienst op zich te nemen. De veiligheidsdienst had in 1933 slechts 'van de Gestapo van Hitier vernomen, dat Fuchs com- In een vraaggesprek van een vertegenwoordiger van de We reldomroep met minister van Maarseveen heeft de minister o.m. vragen beantwoord inzake de hulp van Nederland aan de RIS en de aanstaande minister-confe rentie. Op de vraag welke hulp Nederland in de naaste toekomst, in Unie-verband, aan de RIS zal kunnen geven, antwoordde de minister: De hulp, die Nederland in de naaste toekomst in Unie- verband aan Indonesië zal kun nen bieden, is van zeer samen gestelde aard. Zij kan van perso nele en materiële aard zijn. Vooral de wederopbouw van onze industriële en landbouw-on- dernemingen in Indonesië kan veel bijdragen tot het economisch herstel van Indonesië. Dat wij bovendien onze Uniepartner, waar zij dit wenst, zoveel moge lijk met onze oudere ervaring terzijde willen staan is even eens een factor van betekenis. Ten aanzien van de onderwer pen op de a.s. eerste ministers conferentie van de Nederlands- Indonesische Unie, die het eerst aan de orde zullen komen, ant woordde de minister: De eerste minister-conferentie, die thans op handen is, zou zich kunnen bezig houden met zaken van staatkundige aard, zoals de opbouw der Unie en de aangele genheden van Nieuw-Guinea, met sociale, administratieve en an dere aangelegenheden, die uit vloeisel zijn van de souvereini- teitsoverdracht en met de sa menwerking op financieel, eco nomisch. cultureel en militair gebied. De eerste Unie-Conferentie is zowel uit een zakelijk als uit een historisch oogpunt van ongemeen grote betekenis, aldus minister van Maarseveen. munist was. In die tijd echter be schuldigde de Gestapo „iedereen" er van communist te zijn. De economische toestand in Duitsland had de Britse regering met bezorgdheid vervuld: het aan tal werklozen was gestegen tot 2 millioen, de invoer van semi-luxe artikelen was zeer toegenomen, er trad stagnatie in de industriële productie op en de deviezenreser ves liepen terug. Dit alles duidde er op, dat 't in de grote mate los laten van het beginsel der geleide economie in Duitsland geen succes was geworden. Aanval van oppositie De Conservatieve oppositie in 't Britse Lagerhuis heeft een front- aanval op de geringe meerderheid van de regeringspartij gedaan door twee amendementen op de troon rede in te dienen. Reuter tekent hierbij aan, dat de amendementen de Labour-re gering ten val zouden kunnen bren gen, indien zij werden aanvaard Zij werden door de oppositie-leider Churchill en andere leidërs der Conservatieve partij ingediend. Premier Bidault heeft gisteren opnieuw de vertrouwenskwestie gesteld, thans bij het wetsontwerp tegen sabotage. Daar er 24 uur moet verlopen tussen het aankon digen van een vertrouwensmotie en de eigenlijke stemming werd het debat in de Nationale Vergadering, dat tot gisterenmorgen drie-en-een- halve dag heeft geduurd, tot ko mende nacht verdaagd. De vertrouwenskwestie werd ge steld nadat de communist Lamps om tien uur zijn rede had geëin digd waarmee hij om vier uur was begonnen. In deze zes uur had Lamps commentaar geleverd op alle Franse binnenlandse proble men, een bladzijde voorgelezen uit het 'blad van de Kominform en verder reclame gemaakt voor de Sovjet-Unie. Gemiddeld elk half uur van het debat was er een com munistisch amendement verworpen. Gisterenmorgen vroeg stelde de rechtse afgevaardigde Robert Be. tolaud voor alle communistische amendementen tegelijkertijd te verwerpen. Na een dispuut over het constitutionele aspect van dit voorstel deelden' de communisten mede, dat zij hun amendementen zouden intrekken, maar ze bij de latere besprekingen van de huidige artikelen als toegevoegde artikelen zouden voorstellen. Om deze be spreking zoveel mogelijk te vertra gen stelden de communisten daarop de verwerping van artikel één van het wetsontwerp voor. De communisten protesteerden luid tegen het verdagen van de zitting en verlieten daarop onder het zingen van de Marseillaise de zaal. Gistermorgen heeft koning George VI van Engeland het parle ment officieel geopend. Koning George VI en koningin Eliza beth bij aankomst met het statierijtuig te Westminster. t De Troonrede, die Koning George VI gisteren heeft uitgesproken, maar die door Minister-President Attlee eigenhandig is opgesteld, leverde in zoverre een verrassing op, dat de nationalisatie van de staalindustrie, die in October a.s. te gebeuren staat, met geen woord werd aangeroerd. Met geen woord. Maar wel zei de Koning, dat wanneer maatregelen nodig mochten blijken ter handha ving van volledige tewerkstelling en tot behoud van het nationale welzijn, deze aan het Parlement voorgesteld zullen worden onge acht de wrijvingen, die dan zullen volgen! De Koning constateert met vol doening, dat goede stappen zijn ge zet op de weg naar het evenwicht in de overzeese handel; het dollar- tekbrt is verminderd, de eigen in dustriële en landbouwproductie vergroot. De voortschrijdende or dening in bezet Duitsland heeft het mogelijk gemaakt de Britse bestuursonkosten aanzienlijk te verlagen. Anderzijds zal er naar worden gestreefd Engeland agra risch productiever te maken en de verdiensten in Noord-Amerika te vergroten. De regering zal de Eu ropese economische samenwerking bevorderen en bijdragen tot het uitwerken van een nieuw beta lingsstelsel In het afgelopen jaar vertrokken ruim 2400 Nederlandse hedrijfsge- noten, meestal vergezeld van hun gezinnen, naar den vreemde, in totaal dus zeker 9500 personen, al dus deelt de Centrale Stichting Landbouwemigratie mede. Het leeuwenaandeel daarvan heeft zich in Canada gevestigd (on geveer 7000). Daarop volgen lan den als de Veren. Staten en Austra lië. De emigratie naar Nieuw-Zee- land komt slechts heel langzaam op gang. In Frankrijk vestigden zich 39 Nederlandse boerengezinnen met medenemen van hun levende en dode have. In kolonieverband vertrokken 350 personen naar Bra zilië. Archieven uit Neurenberg naar het Vredespaleis Naar het A.N.P. verneemt, zullen de archieven van het internationale militaire gerechtshof te Neurenberg naar het vredespaleis te Den Haag worden overgebracht. De archieven zullen aan de griffie van het inter nationale gerechtshof in bewaring worden gegeven. Groot Brittannië zal de onder linge banden in het gemenebest verstevigen, speciaal wat Z.O. Azië aangaat. En ondahks de ob structie in de U.N.O. blijft de Brit se regering aansturen op controle over de atoom-energie; middeler wijl zal echter de weerbaarheid in Atlantisch en West-Euröpees ver band krachtig worden opgevoerd. De opening van het parlement geschiedde weer met alle show, vanouds eraan verbonden. Duizen den Londenaars waren op de been om de kleurige stoet te zien. De Koning betrad de vergaderzaal, omhangen met de purperen herme lijnen mantel en met de kroon op he» hoofd. PARIJS, 6 Maart (Reuter). De voormalige Franse President Albert Lebrun is Maandag op 79-jarige leeftijd overleden. Lebrun was President van 1932 tot 1939. In laatstgenoemd jaar werd hij herkozen, maar in Juli 1940 nam Maarschalk Petain de functie over. In Augustus 1943 werd Lebrun door de Duitsers gearres teerd en in Beieren geïnterneerd. Na twee maanden internering werd hij naar Frankrijk teruggebracht op grond van zijn slechte gezondheid. Naar wij vernemen heeft de Staatscommissie Vervanging Ar menwet (voorzitter Jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford) dezer da gen aan de regering als voorlopige vruch^ harer arbeid aangeboden 'n ontwerp-Inzamelingenwet, houden de een wettelijke regeling voor alle algemene inzamelingen en een voor stel tot partiële wijziging der Ar menwet in zake de betaling van kosten van verpleging voor allen, die in een of andere vorm verple ging nodig hebben en deze niet uit eigen middelen kunnen bekostigen. Een grote Nederlandse Marga- rinefabriek te Rotterdam is Maan dagochtend begonnen in haar be langrijkste merk evenveel vitamine A te doen als voorheen op kosten van de regering in de margarine verwerkt. Deze fabriek heeft nooit opgehouden vitamine D in de mar garine te doen. „Stoelend op dezelfde wortel" (Sm.) Een van de merkwaar digste symptomen der diepgewor telde huichelarij van het interna tionale communisme is de voort durende bewering, dat de tegen standers van communistische in zichten en methoden fascisten zijn. Met dit scheldwoord tracht men van de zijde der Stalinistische Kominform-profeten, die een alge meen internationaal recept in diverse landen steeds algemener toepassen, zijn tegenstanders een Kaïns-teken op te drukken, dat de niet-communisten in de ogen der openbare mening in opspraak moet brengen. De zuivere waar- heidis echter, dat de tegenwoor dige communisten leden zijn van dezelfde stam, die nazi's en fas cisten voortbracht. Het moderne communisme stoelt op dezelfde wortel als het fascisme en het nationaal-socialisme. Dezelfde on derdrukking van alle vrijheden, dezelfde terreur- en dwangmetho den, dezelfde concentratiekampen met hun mens-onterende toestan den, dezelfde nihil is tische voedingsbodem waarop dictatuur, onderdrukking en verraad welig tieren als woekerplanten. De schaamteloze hypocriet, die com munisme heet, tracht zich te dek ken onder de vlag van het on wezenlijke uitvindsel der z.g. „volksdemocratie" en tegelijk iedere tegenstander van zijn denk beelden en waanvoorstellingen in het kamp der fascisten en nazi's onder te brengen. Maar de waar heid is, dat het communisme, meer dan ooit, het „eerste, het grootste en het meest-algemene gevaar" in de wereld is, de vijand van alle gezonde democratie, stoelend op dezelfde wortel als fascisme en nazidom! BIJ AUTO-ONGELUK OP DE AFSLUITDIJK Omstreeks 10 uur hedenmorgen is in de omgeving van het Monu ment op de Afsluitdijk, een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waardoor vier personen, afkomstig uit Gro ningen, zeer zwaar gewond werden. Een personen-auto reed achter een autobus, komende uit Fries land en wilde deze passeren. De chauffeur kon echter een melkaüto, die van Den Oever kwam, niet meer ontwijken en kwam met volle vaart in botsing Vier personen werden hierbij zeer ernstig en twee perso nen licht gewond. Alle gewonden werden naar het Sint Liduina- ziekenhuis in Den Helder over gebracht. MAN IN BRAND GEVLOGEN AMSTERDAM, 6 Maart Een leerling-monteur was gister avond in de Pilderdijkstraat bezig een motor schoon te maken. Naast hem stond een pan met benzine. De man was zo onvoorzichtig een sigaret aan te steken en terwijl hij rookte, viel er een vonk in de ben zine. De kleren van de man vatten brand. Hij rende onmiddellijk naar het water langs de Hugo de Groot kade en sprong er in. Een voorbij ganger sprong hem na en trok hem aan de wal. Het slachtoffer werd opgenomen in het Wilhelmi- na-gasthuis DR. SCHACHT NIET NAAR INDONESIË 's GRAVENHAGE, 6 Mrt. Uit de meest bevoegde Indonesische bron wordt het bericht van Reuter d.d. 2 Maart 1950, tegengesproken, waarin vermeld werd, dat aan dr. Hjalmar Schacht een invloedrijke positie in Indonesië zou zijn aan geboden. Twee doden te Muiden AMSTERDAM. Onder Mui den zijn vanmorgen ca. half tien een luxe auto van de AVRO, be stuurd door de heer C. J. van Weegen, en een vrachtauto afkom stig uit den Haag in volle vaart op elkaar gereden. De bestuurders van beide auto's waren op slag dood. Een mede-inzittende van de vrachtauto werd zwaar gewond. Vijf en twintig Amerikaanse boeren bezochten gisteren de Wieringermeer in het een studiereis door West-Europa. Vanzelfsprekend werd ook de Afsluitdijk niet Onze fotograaf nam de farmers op de trap van het Monument. kader van vergeten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1