r Verlc Omzetpercenfage met 1 procent verhoogd Jubileum bij het Ziekenfonds KOSTER PASEN Aat Soecker j ALKMAAR EN OMSTREKEN Jaarvergadering Exportveiling Stelsel heffingen minimumprijzenfonds werkt gunstig MIJNHEER, y M. Cardozo, Benningbroekf iSS; P.S,fl,sLS0?M™ MEVR0UW, M. Cardozo, Benningbroek STERK ALS 'N BEER! Kledingmagazijnen Alkmaar De Man van Karioth Voor de Bijzondere Politierechter MIJNHEER, M. Cardozo, Benningbroek Kegelen MEVROUW, M, Cardozo, Benningbroek Parkeertarief bij het Sportpark Nougat eieren met slagroom Paastaart! MIJNHEER, M. CarJozo. Benningbroek Oefenwedstrijd Noordholl. Elftal Marktberichten MEVROUW en MIJNHEER M. Cardozo, Benningbroek Verwoec rond de v< -AGINA 2 DINSDAG 4 APRIL 1950 ALKMAAR. Onder voorzitterschap van de heer Joh. Noort werd Zaterdagmiddag in 't Gulden Vlies de jaarvergadering gehouden van de N.V. Alkmaarse Exportveiling. In zijn openings woord heette de heer Noort speciaal welkom de voorz. en secr. van de Prov. Commissie, de heren Nijssen en Vegter, de vertegenwoordiger van de gemeente, de heer van Slingerland, alsmede de heer Pander als vertegenwoordiger van de handel en de heren Besseling De Hartig namens de kleinhandel. Hij wijdde voorts enkele woorden aan de nagedachtenis van de overleden voorzitter, de heer R. Wognum, waaraan de vergade ring staande enkele momenten van stilte betrachtte. Spr. deed voorts mededeling van de reorganisatie in het personeel der veiling en heette in verband hiermee welkom de oud-employé's. de heren Beun, Wijdenes en Mooij, aan wie hij dank bracht voor het werk, dat zij in langdurig dienst verband voor de veiling hadden verricht. Namens het bestuur deelde hij voorts mede, dat de stijgende kos ten verhoging van het percentage noodzakelijk maakten; derhalve zal dit percentage van 3 op 4% ge bracht moeten worden. Nadat de heren Bierman en Knijn daartegen bezwaar hadden gemaakt, betoogde de heer Mak, directeur, dat in 1949 flO.OOO uit de reserve genomen moest worden, hetgeen verlies betekende. Daarom is percentageverhoging noodzake lijk. Mocht later blijken, dat hier winst uit voortkomt, dan zal of gerestitueerd worden. De vergadering ging hierna met de verhoging accoord. De heer Mak bracht hierna het jaarverslag uit, waarin het over lijden van de heer Wognum werd herdacht en werd medegedeeld, dat in diens plaats de heer Joh. Noort tot voorzitter was gekozen. De heer P. Kluft werd de functie van secretaris opgedragen. Aan. en afvoer Aanvoer en afzet bewogen zich steeds meer in de richting van het vrije handelsverkeer; de export beliep totaal 201.300 K.G. Na een gedetailleerde omschrijving van aanvoer en afzet der verschillende producten, concludeerde spr., dat de aanvoeren iets lager waren dan in 48; het aantal aangevoerde kis ten bedroeg 611.500 (v. jr. 635.000) De omzet liep terug van fl.549.201 in '48 tót fl.413.768; ook het alge meen prijspeil liep iets terug; de omzetvermindering ontstond door iets mindere aanvoer en iets lagere prijzen. Het stelsel der heffingen t.b.v. het Minimumprijzenfonds werkte gunstig: aan vergoedingsprijzen werd f18.085 uitbetaald; aan het Centr. Bureau werd f40.830 aan heffingen overgemaakt. De emballagepositie is gunstig; de boekwaarde der ca 78000 kisten bedroeg 1 Jan. 1949 f66.337.— en op 31 Dec. '49 f60.624—. De fustcentrale voorzag in een behoefte; gevreesd wordt echter, dat met verlies zal moeten worden gewerkt, als gevolg van de hoge spoorwegtarieven. De kleinhandel was niet te vinden voor verhoging der bijdrage, ofschoon het meren deel der kopers van het grote nut der centrale overtuigd is en een bijdrage kan billijken; alle pogin gen zullen moeten worden aange wend om de Fustcentrale te behou den. Door de veiling werd voor gros siers geïnd een bedrag van f2.851.000, hetgeen f520.000 lagep is dan vorig jaar; vermoedelijk als srevolg Van de lagere fruitprijzen. De winst- en verliesrekening sluit met een bruto batig-exploita- tiesaldo v. f2.270.78 (v. jr. f71364,85) Na afschrijving kan f2.103.78 voor winstverdeling worden aangewend. De R. v. C. stelt voor 5% dividend aan aandeelhouders uit te keren, waartoe besloten werd. De balans, nagezien door de accountant van het C. B. werd Goedgekeurd op een bedrag van "'49.947,—. T.a.v. de algemene gang van za- en in de tuinbouw gaven de finan ciële en economische uitkomsten van de veiling een minder gunstig "eld. De heer C. Kluft werd in het bestuur herkozen; in de vacature R. Wognum werd gekozen de heer Tn. Blom te Schoorl en namens de 7.F.O, werd de heer A. J. Hauer - Heiloo in het bestuur gekozen. Rondvraag Nadat de Voorzitter en de heer 7ijssen, de verhoging van de con tributie van de Proeftuin „Kenne- merland" van f2.tot f3.hadden bepleit, ging de vergadering hier. mee accoord. Bij de rondvraag zeg de de heer Mak het aanbrengen van een tweede inrit aan de veiling in studie te zullen nemen; n.a.v. het. geen de heer De Vries had opge merkt, betoogde spr., dat het aan- vangsuur van de veiling op 11 uur is gesteld, in het belang van han del en aanvoerders; nög vroeger veilen, of op meerdere dagen vei len, achtte de directeur voorlopig uitgesloten. Hierna sluiting. Waar kocht U dat prachtige kamgaren costuum? Natuurlijk bij ONZE AGENDA VICTORIA-HOTEL 8 uur: Passie-avond der Jongeren" organisaties. NACHTDIENST APOTHE KEN: G. Kruisinga, Koor straat 47. NACHTDIENST TAXI'S: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, telef. 2288. Nutsspaarbank Alkmaar ALKMAAR. In de loop der maand Maart werd de spaarbank boekjes ingelegd f 408.333.14 en terugbetaald f 387.731.25. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 11.472.870.05, bedraagt thans f 11.809,706.36, Het aantal in de loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 184. Ingetrokken werden 173 boek jes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 27.774, bedraagt thans 27.952. Van dit aantal behoren 17.852 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd, 6643 aan personen of in stellingen elders gevestigd en 3457 aan schoolspaarders. Onder de in Maart nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 22 boekjas voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. In Maart bedroeg het aantal pos ten van inleg 5367, dat van terug betaling 2108, tezamen 7475. De lediging in de loop der maand Maart van 599 spaarbusjes leverde een bedrag van f 8.556.28 aan kleine besparingen op. OPBRENGST SPELDJESDAG ALKMAAR. De speldjesdag tên bate van Kath. Thuisfront heeft op gebracht: Parochie St. Laurentius I Totale opbrengst f 442.28. ALKMAAR Dezer dagen maakten wij reeds melding van hetv 25-jarig ambtsjubileum van mej. A. Struyk bij het Algemeen Ziekenfonds „Alkmaar en Om streken". Het sprak wel vanzelf, dat deze gebeurtenis niet ongemerkt voor bij zou gaan en zo vond Zaterdag morgen in het kantoorgebouw een huldiging plaats. De voorzitter van het ziekenfonds, Dr G. Sluymer was verheugd, dat aanwezig waren de stichters van het fonds, de heren R. Schroder, arts, ën B. Schouten, apotheker, die het eerste kantoor vestigden aan de Baanstraat no 11, waar mej. Struyk 25 jaar geleden haar werkzaam heden aanving. Zij maakte de groei mee, de verhuizing naar de Oude gracht en de Nieuwlandersingel. En nu zijn er al weer plannen voor een nieuw gebouw. In de Baanstraat tel de het kantoor 2 man personeel, hoewel het fondsgebied even groot was als thans! Spreker bracht nog naar voren, dat de artsen in de be zettingstijd, toen zij zich noodge dwongen hadden losgemaakt van het ziekenfonds, steeds hoge waar de hadden toegekend aan de inlich tingen, die zij via mej. Struyk ont vingen. Voor haar prestaties in die 25 jaar wilde spr. mej. Struyk hulde brengen. Het bestuur, gehoord heb bende van de zin voor schoonheid van de jubilaresse en haar verlan gen naar een mooie tuin, besloot daarom haar door het aanbieden van een geschenk onder couvert in staat te stellen aan dit verlangen te voldoen en bood haar als voor proefje hiervan een mand met bloe men aan. De heer Cornelisse. het woord ne mend namens het personeel, sprak van een merkwaardig jubileum, om dat niemand zo'n lange ervaring heeft als mej. Struyk en men dus geheel moest afgaan op inlichtingen „van horen zeggen". Waar echter wèl iedereen van kan meepraten, dat is haar grote bereidwilligheid. Het personeel heeft niet geaarzeld, uitvoering te geven aan het verlan gen van de jubilaresse en biedt haar daarom aan een door de kunst schilder L. Kersten speciaal voor dit doel vervaardigde schilderij van het interieur der Grote Kerk te Alkmaar, de kerk, die, zoals spr. memoreerde, zoveel betekent in het leven van mej. Struyk. De heer C, bood vervolgens nog bloemen aan namens de personeelsvereniging en de afdeling, waar mej. Struyk deel van uitmaakt. De heer Koning uit St. Maartens brug herinnerde er aan, hoe de buitendienst altijd terecht kon bij mej. Struyk, toen vooral na de in voering van de verplichte verzeke ring de boden werden bestormd met vragen, waarop zij aanvankelijk nauwelijks antwoord konden geven. Het was mej. Struyk, die op pret tige en heldere wijze alle moeilijk heden oploste. De heer Schouten, kon toch niet nalaten, even naar voren te bren gen, hoe 25 jaar geleden het werk te veel werd voor 1 persoon en er dus moest worden uitgezien naar 'n tweede kracht. De keus viel toen op mej. Struyk. Nadat het officiële gedeelte ge ëindigd was, bleven allen nog enige tijd gezellig bijeen. In het verenigingsgebouw aan de Heul werd 's middags van 25 uur een receptie gehouden, waarbij nog zeer velen mej. Struyk hun geluk wensen kwamen aanbieden. De dag werd'besloten met een uit stekend geslaagde feestavond door de jubilaresse aan het personeel van het Ziekenfonds aangeboden Waar kocht U die vlotte fingertip met dat leuke model? Natuurlijk bij Inderdaad onze JONGENSPAKKEN zijn uit solide stoffen vervaar digd en oer-sterk. 'n Leuke dracht, waarmee Uw jongen overgelukkig is. Hij voelt zich nu reeds een „Goliath". Koop solide kleding voor Uw jongen. Wij zijn hierin specialisten Langestraat 2022 Magdalenenstraat IX (K.V.) (Adv.) Aanbesteding van nieuwbouw ALKMAAR Namen-s B. en W. zal op Dinsdag 18 April, 's morgens te 11 uurt in het stadhuis worden aanbesteed de. bouw van 76 nieuwe woningen. Deze zullen gebouwd worden op terreinen aan de ver lengde Piersonstraat en de ver lengde Karl Marxstraat alsmede aan de -geprojecteerde Willem de Zwijgerlaan. EEN MARKIES VIEL NAAR BENEDEN AJ-KMAAR. Gisterenmiddag om tien voor zes liep een 23-jarige juffrouw op een trottoir in de Lan gestraat voor perceel no. 22, toen plotseling een markies van 3'/= M. lengte, die bevestigd was voor de ramen van de 2e etage d.W.z. ong. 10 M. boven de grond, naar bene den stortte. Het meisje werd ver moedelijk op het hoofd getroffen, Waardoor zij ter plaatse versuft bleef liggen. Nadat zij aanvankelijk in een winkel was binnengebracht is zij op advies van de juist passe rende dokter Degenaar per zieken auto naar haar woning vervoerd. De markies was 14 dagen geleden aangebracht door een markiezen- fabriek en vermoedelijk is de be vestiging niet voldoende beveiligd. Een nader onderzoek zal worden ingesteld. In het Lyceum werd door de to neelgroep van het R.K. Lyceum gisterenavond opgevoerd „De man van Karioth", toneelspel in vier be drijven van Jurriaan Zoetmulder. Judas' verraad van de Godmens, wordt in dit stuk op zeer boeiende en spannende wijze uitgebeeld. De jeugdige toneelgroep had hiermede een uitnemende keuze gedaan, maar zich bovendien voor een lang niet gemakkelijke taak gesteld. Met vol doening constateerden we dat de wens van de regisseur in het pro gramma afgedrukt. Moge deze avond voor alle aanwezigen, zowel vóór als achter het voetlicht, een avond worden van geestelijke ver dieping, inderdaad in Vervulling is gegaan. Wat heeft ons allen deze avond zo geboeid in het spel van deze jeugdige tonelisten? Wat deed ons enkele foutjes en wat onvol komenheden met liefde over het hoofd zien? Dat was de innerlijke bewogenheid waarmede de spelers de tragedie van Judas voor het voetlicht wisten te brengen. Er was allerminst een streven naar per soonlijk succes, of goedkoop effect. Men speelde met overgave, er leef de iets in dit spél wat allen in span ning hield, het was doodstil in de stampvolle zaal tijdens het spel en dat zegt zéér veel. De talrijke medewerkenden afzonderlijk te be spreken zou ons te ver voeren, laten we volstaan met de conclusie dat de groep als geheel een bewonde renswaardige prestatie heeft gele verd. Regisseur A. Westerop kunnen ■we daarvoor niet anders dan zeer erkentelijk zijn. De decors vervaar digd door de heer Th. Bruystens, Amanuensis, bijgestaan door Nico v. d. Idsert en Jan Maissan, waren voortreffelijk, ook de costumes van „Hét Lekenspel" te Bussum volde den uitmuntend. Het verdienstelijk musiceren van het Lyceum-strijkje, als muzikale omlijsting mag niet onvermeld blijven. Het heeft aan welverdiend succes deze maand niet ontbroken, en we hopen dat de vol gende voorstellingen weer een zeer grote belangstelling zullen hebben. Dit is het culturele streven van de jongere generatie dubbel waard. Geachte lezers en lezeressen, maak een avond vrij voor „De man van Karioth" en we garanderen, u zult er geen spijt van hebben. Laagste inschrijver baggerwerken ALKMAAR De laagste in schrijver voor baggerwerken in de voorhaven der zeedoksluis. de bin nenhaven, het natte dok en andere wateren van de Marinewerf te Den Helder was bij een onlangs ge houden aanbesteding de Fa. Jb. Pranger alhier voor een bedrag van f18.080, Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Antho- nius C., zoon van A. A. Bruijn en C. van Lienen; Nieolaas A„ zoon van N. C. Kuijs en J. M. van Die pen; Lya, dochter van C. J. Con stant en T. Leegwater; Elisabeth, dochter van P. Borjeson. en C. P. van Latum. Gehuwd; Johannes C. Bol en Maartje van den Bosch; Gerrit de Heer en Jacoba Brinkman. Overleden; Jan P. A. van Dieren, 73 jaar, gehuwd met L, Honingh; Puntje Tuinman, 73 jaar; Anna C. G. van Thiel, 81 jaar, wed, van C. W. H. Baard. Uiendieven Voor de Alkmaarse politierechter, mr. R .W. J. C. v. d. Wall Bake, stonden gisteren terecht H. K. uit Sint Pancras en T. K. uit Broek op Langedijk, die ervan beschul digd waren uien te hebben ge stolen ten nadele van hun werk gever. Volgens de verdachten zou de zoon van de baas hen hebben toegestaan „een zakje uien" mee te nemén. De heren hadden even wel 125 kg uien gestolen. De Officier van Justitie, mr. C. J. V. Meischke, eiste f 40.of 20 dagen. Beide verdachten werden veroor deeld tot 35.of 20 dagen. Dierenmishandeling. De jeugdige N. W. B. uit Alk maar stond terecht wegens dieren mishandeling. Op de markt te Schagen had verdachte een kalf bij de staart en een der oren opgetild en neergesmeten, waarna hij het versuft geraakte dier trapte. De verbalisant, die verdachte heeft betrapt, getuigde, dat ver dachte óók op een zeer correcte wijze met kalveren kan omgaan, als 't er op aan komt. De Officier eiste f 40.of 20 dg. Het vonnis was conform. Appelen in de rechtszaal. G. J. B. uit Alkmaar stond terecht wegens bedrog. Als fruithandelaar zou hij bij het afwegen van fruit door handige manipulaties tot een geringer totaal zijn gekomen dan het bestelde quantum. Hij zou steeds enkele appels op de weeg schaal hebben laten liggen, die hij dan weer meewoog bij het volgende af te wegen fruit. Er waren 10 kg appels gekooht, doch er bleken bij het nawegen slechts 9 kg afgeleverd te zijn De hierboven vermelde methode van afwegen stond in het proces-verbaal vermeld. Verdachte ontkende echter, ooit dit verhaal, aan de wachtmeester te hebben verteld. De politieman hield evenwel vol, dat hij zijn proces verbaal had gemaakt volgens de verklaringen van B. De Politierechter meende dat hij nog meer getuigen moest horen om de zaak tot een eind te brengen. Niettemin mocht de appelman in de rechtszaal een weegdemonstratie houden, hetgeen hij op vakkundige wijze deed. De zaak werd uitge steld. De volgende maal zal er een demonstratie met twee weegscha len worden gegeven, dat is op Maan dag 8 Mei, om kwart voor tien. Slaehtveemarkt ALKMAAR. Aanvoer: 4 paar den; 77 vette koeien per stuk f 450 tot f 1075, per kg f 2.60—3.00; 369 nuchtere kalveren f 3555; 3 vette schapen; 224 varkens per kg f 1.50— f 1.66. Het aantal aangevoerde koeien viel niet tegen. Door de hoge vraag prijzen echter, kon men maar moei lijk slagen en verliep de handel stug. De kwaliteit der dieren was prima. Er waren enkele slagers, voor wie de koop gunstig uitviel, nl. f 2.60 per kg, maar het meren deel moest hierboven, zelfs oplo pend tot f 3.per kg. De nuchtere kalveren werden graag verkocht. De moeilijkheden waarin het slagersbedrijf verkeert door de hoge rundvee-prijzen, zijn wel grotendeels oorzaak dat de kal veren zo in trek zijn. Het prijzen- verloop onderging, vergeleken bij verleden week, hoegenaamd geen verandering. Voldoende aanvoer van varkens. Vlugge handel; betrekkelijk vroeg in de morgen waren alle dieren ver kocht. Vleesvarkens noteerden van f 1.641.66; lichte varkens f 1.62 en zeugen van f 1.501.54 per kg. Waar kocht U dat mooie kam garen zomercostuum "Natuurlijk bij PASSIEVIERING J.G. LAURENTIUS ALKMAAR. De J. G. Lauren tius heeft Zondag zeer goed werk gedaan door met eigen krachten en eigen middelen een stijlvolle Passie avond te geven. Om 8 uur werd de avond met een toepasselijk woord geopend door de voorzitster mej. Winder. Zij heette de Z. E. Deken en vele ouders en belangstellenden van harte welkom en wenste allen toe dat zij voor de viering van de Goede Week veel van 't spel moch ten leren. Daarna opende zich het doek en de proloogspreekster (mej. Leek) legde de bedoeling van het spel uit en wijdde het gehoor in het Lijdensdrama in door toepasselijke teksten uit de H. Schrift. Lang zaam kwamen onder de voortreffe lijke zang van de onderafdeling zangclub onder leiding van de heer Hof, de meisjes van het spreekkoor op. Het was indrukwekkend, alleen was het jammer dat er een stem bij was, die iets te hoog klonk. Door de reien heen betrad Maria (mej. L. v. d. Berg) aan de zijde van Johan nes (mej. Groot- het toneel. Het spel van Maria was zeer goed gevoeld. Levendig was het Veronica toneel tje. De Jodinnen waren soms iets te gemaakt maar dat kleine foutje viel weg tegen de deftige houding en declamatie van Veronica (Mej. C. de Jager) die voor haar eerste op treden op het toneel buitengewoon veel lof verdiend. De laatste scene aan het kruis met Maria Magdale- na (mej. T. Tijm) maakte diepe in druk op het publiek. Voor deze scene werd een Popule Meus gezon gen, speciaal door de heer Hof voor deze gelegenheid geschreven. Wij kunnen zeker het slotwoord van de aalmoezenier onderschrijven die zijn grote bewondering uitsprak voor deze culturele prestatie van de J. G. Mej. Metselaar, die met haar toneelclub het leeuwenaandeel op haar schouders had genomen, kwam een woord van speciale hulde toe. Vanavond zal de J. G. voor leden en congreganisten nog eens dit Pas siespel vertonen. De meisjes hebben gratis toegang. De avond begint ook weer orri 8 uur in het Jeugdhuis aan de Nieuwstraat. PLOTSELING STERFGEVAL ALKMAAR. Gisterenavond om kwart over negen werd aan het politiebureau telefonisch kennis ge geven van het feit dat op de Dijk een man bewusteloos lag. De Ge meentelijke Geneeskundige Dienst is gewaarschuwd en dokter Dege naar constateerde de dood, vermoe delijk ten gevolge van hartverlam ming. De man is een 69-jarige in woner van Heiloo. Het stoffelijk overschot is naar het Centraal Zie kenhuis verboerd. SPORTFESTIJN DER R.K. SCHOLEN Schoolvoetbal weer in de belangstelling ALKMAAR. Woensdag a.s. treden de schoolelftallen weer aan. Goed getraind, precicieus geselec teerd, de besten van de besten. Zij immers moeten nu eens de spor tieve eer van hun sohool hooghou den. Van Schoorl en Warmenhuizen tot Egmond-Biunen en Heiloo kwa men de inschrijvingen binnen. Iedere streek heeft zo zijn eigen voetbalclub. In Warmenhuizen do mineert Vios, in Heiloo HSV etc. In Alkmaar is 't een en al AFC wat 't formulier zién laat, op een heel enkele uitzondering na. De kansen zijn al uitgewogen, doch bedenkt wel, jongens, enthou siasme doet veel en 't geluk spreekt ook een woordje mee. Heb je je eerste wedstrijd verlo ren dan is daar nog de verliezers ronde. 't Programma hetwelk hieronder afgedrukt staat, knip je maar uit. Er zijn deze keer maar 3 afdelin gen en zoals je wel ziet doen alle scholen uit Alkmaar en omgeving mee. Dit is op zich al 'n hele ge beurtenis. Nu wensen wij maar dat alles fijn verloopt, dat ,'t weer mee werkt en dat ieder elftal volledig en op tijd klaar staat. De wissel bekers moeten vóór 1 Mei weer in geleverd worden, behalve de NHD- bekêr, die zijn wij kwijt. Maar daar komt weer 'n nieuwe voor. Tot op 't voetbalveld dan en play fair. NIEUW KLEED VOOR DE WAAGTOREN ALKMAAR. De Waagtoren krijgt een nieuw kleed. Gisteren is men begonnen met de voorberei dende werkzaamheden voor de restauratie van de Waagtoren. Het Schilderwerk dat moet worden ver richt, zal door de gemeente worden uitgevoerd. De andere restauratie werkzaamheden zullen worden ver richt door de fa. S. Schaaf, alhier. Vanaf de eerste omloop zal een stel lage om de toren worden gebouwd, die boven de torenhaan zal uitrei ken, Vandaag zal men met de voor bereidende maatregelen zover ge vorderd zijn, dat men de ladders hoopt te kunnen ophijsen. De aan nemer verzekerde ons dat de werk zaamheden niet voor eind Mei vol tooid zullen zijn. DISTRICTSWEDSTRIJDEN WERDEN VOORTGEZET De districtswedstrijden van de N.K.B. zijn Zondag voortgezet op de banen van de Haarl. Kegelbond. Het tiental der heren van de A.K.B. kon het niet verder brengen dan de derde plaats; met groot ver schil bleven de Haarlemmers baas in eigen huis. De eindstand was: 1. Haarlem 2044; 2. Amsterdam 1784; 3. Alkmaar 1774; 4. Gooi- en Eemland 1530. Zoals uit de cijfers blijkt was de strijd tussen Amsterdam en Alk maar zeer spannend. De individuele prestaties van 't AJkmaars tiental waren: C. H. de Lange 189, C. Klerk 191, A. Köllmann 189, J. Eickholt 187, W. van de Bosch 173, A. Wen- der 172, Jac. van Spanje 171, M. de Haas 168, G. J. Genefaas 167 en J. de Bakjcer 160. Ook het Alkmaarse dames-vijftal moest genoegen nemen met de 3de. plaats. Hier was Amsterdam één met 877 hout, 2. Haarlem 851; 3. Alkmaar 843; 4. Gooi- en Eemland. Bij de dames waren de persoon lijke resultaten: Mevr. de Haas 191; mevr. Eickholt 182; mevr. Jonge- neel 170; mej. Nelis 162; mevr. Swier 138. In de strijd om het club-kam pioenschap herstelde onzie Alk maarse kampioensclub Z.E.K.Z.? zioh prachtig en veroverde thans de eerste plaats met 976 hout. De Haarl. kampioensclub werd met gering verschil tweede vóór Amsterdam, resp. 959 en 956 hout. De heer de Lange was voor zijn club, evenais voor de bond, weer prima in vorm en maakte 219 hout, de heren Doggénaar en Bonsema deden voor hem niet veel onder en wierpen ieder 210 hout. De heer Lagas maakte 175 en de heer v. Galen 162. Waar kocht U die sportieve dubbel gevoerde regenmantel? Natuurlijk bij A.O.G. winnaresse ALKMAAR. Proficiat A.O.G.- ers met deze mooie overwinning op de kampioensploeg (32). Zoals te Ver.wachten was is het een zware en zeer sportieve wedstrijd gewor den. A.O.G. II was, gesteund door de wind, de eerste helft bijna geregeld in de aanval. Heel spoedig werd de stand dan ook gebracht op 10 voor A.O.G. Het werd nu aanpak ken, daar Zeevogels probeerde om een doorbraak te forceren, hetgeen ook gelukte 11. Toch scheen er nog een doelpunt in de lucht te zit ten, want door een mooie worp van Annie Admiraal ging de rust in met een 21 voorsprong. Na de rust was het een zeer mooi samenspel wat A.O.G. en Zeevogels lieten zien. In deze helft ook was het A.O.G., die tegen een storm in nog dikwijls de keepster lastigviel. Maar toch liet Zeevogels de keep ster van A.O.G. nog een keer de bal uit het net vissen. Dit was voor de Alkmaarsen echter het teken om er een schepje nog op te gooien en 't was Coos Stavenuiter die deze mid dag de keepster voor de tweede maal liet duiken naar de bal. Twee minuten daarna floot de keurig lei dende scheidsrechter het einde, A.O.G.-sters, jullie hebben 'een overwinning behaald, die ten volle verdiend is door het prachtig sa menspel, waarvan iedereen heeft genoten. ALKMAAR Ons bereikten klachten van automobilisten, die Zondagmiddag de voetbalwedstrijd in het Sportpark bezochten, dat voor hert parkeren van hun auto gedurende deze wedstrijd dus ca. 2 uur f0.50 parkeergeld werd gevraagd. Wij vinden dat tarief ook wel wat aan de hoge kant, al kunnen- wij ons moeilijk indenken, dat de genen, die zich de luxe' kunnen permitteren per auto de voetbal wedstrijden te bezoeken, die halve gulden niet kunnen betalen. Wij hebben ons echter met deze klacht tot de directeur van het Sportpark gewend, die er inmiddels ook reeds aandacht aan had geschonken. Hij vertelde ons, dat de pachter van dit parkeerterrein krachtens de pacht- voorwaarden en hoogste 50 cent parkeergeld mag vragen. Deze pachtvoorwaarden werden in 1948 opgesteld, terwijl dit pachtcontract 1 Jan. 1949 ini^ng en van kracht is tot 31 Dec, 1950. Bij de vaststel ling van de voorwaarden voor het volgend contract zal met de gere zen klachten zeker rekening gehou den worden aldus de directeur van het Sportpark. Mogelijk kan echter de pachter reeds direct aan deze klacht enigszins tegemoet komen. Betonwerk aanbesteed BERGEN Bij de aanbesteding van het maken van een brug van gewapend beton in Medemblik was de laagste inschrijver de fa. J. J. Oldenburg en W. Wouda alhier voor een bedrag van f40.600, Eén zwaluw brengt nog geen zomer BERGEN Maar als de zwalu wen komen de volgende weken, weten wij dat het voorjaar vordert. Wanneer zij precies komen, is een vraag die Jan Ivangh u doet voor zijn studie. Stuurt u hem een kaar tje met plaats-datum en tijd van aankomst van de zwaluwen. Adres: Loudelsweg 99, Bergen N.H. Op zijn beurt maakte hij een tournee langs de scholen met zijn lezing „Tussen Camperduin en Kaap Griz Nez". Honderden genoten van dit per soonlijke contact met de natuur, en velen zullen nog meegenieten in de naaste toekomst. STIERENKEURING TE STOMPETOREN Driejarige en oudere stieren; Adema 22 v. d. Beukenhof van de K.I. ver. Alkmaar en Omstr., NRS b; Adema 29 v. d. Woudhoeve van do K.I. ver. Alkmaar en Omstr., NRS b; Lucie's Eduard, van Jb. J. Kalver- boer e.a. NRS b-. Tweejarige stieren: Adema 52 v. d. Beukenhoeve, Van de K.I. ver. Alkmaar en O. NRS b; Anna's Jonker van M. J. Groot, Stompetoren N.H.; Geertje's Frans, van J. Broersen, Stompetoren NRS bc-f; Bertha's Socrates, van P. Conijn te Oterleek N.H. Eenjarige stieren: Van de 16 eenjarige stieren kre gen er 6 het NRS, 5 werden er goedgekeurd voor N.H., 3 kregen er een P. en 2 werden er afgekeurd. Adema 1 v. d. Maria Jacobahoeve, van J. v. d. Lee, Schermerhorn P.; Sevenster's Adema, van P. Mul te Stompetoren P.; Johanna's Adema 6, van Jb. Duin te Schermerhorn N.H.; Adema 80 v. d. Woudhoeve, van P. Korver te Ursem NRS bc-f; Alecco B 3, van Jn. Blauw Pz. te Stompetoren N.H.; Allecco van Jn. Blauw Pz. te Stompetoren NRS b-; Vrykes Cuperus, van de K.I. ver. Alkmaar e.o. NRS b; Adema 2 v. d. Beemsterhoeve, van Th, Brouwer te Stompetoren N.H.; Frans S 27, van de Wed. J. Dekker te Ursem, NRS bc-f; Adema 4 V. Vredelust, van de Gebr. Timmerman te Alk maar NRS b-; Edelman, van J. Kieft te Stompetoren, NRS bc Ida's Adema, van K. Korver, Oterleek P.; Anco, van Jn, Groot te Stompeto ren N.H.; Avonturier 2, van D. Wit te N.Niedorp N.H. ERNSTIGE AANRIJDING EGMOND AAN DE HOEF. De gemeentebode J. P. Wagner is heden een ernstig ongeval overko men. Hij reed met de heer C. de Waard op het rijwielpad van de Herenweg, beiden komende uit de richting Bergen. Plotseling hoorden zij achter hen een gierend geluid van een remmende auto, eveneens komende uit ,de richting Bergen. Nabij de bollenschuur van Valke- ring werd de heer Wagner gegre pen en over de greppel geworpen. De heer C. de Waard kwam, op een heel lichte kneusing aan de voet na, met de schrik vrij. Dr. Moons, die zeer spoedig ter plaatse was, constateerde- een ern stige beenbreuk. Nadat het been ter plaatse gespalkt was. werd de patiënt naar het St. Elisabeth- ziekenhuis vervoerd. De toestand was dermate ernstig, dat onmiddel lijke behandeling niet mogelijk bleek. De auto, die het ongeval ver oorzaakte, moest uitwijken voor een op 39 M. achter de heren Wag ner en de Waard aanrijdende fiet ser, die plotseling de weg wilde Oversteken. Hoewel spoedig herstel niet mo gelijk blijkt te zijn, wensen wij de heer Wagner, zij het dan noodge dwongen op langere termijn, een algeheel herstel toe. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: VANNACHT REGEN! Vanavond en vannacht zwaar be wolkt met enige regen; morgen overdag wisselende bewolking met enkele buien. Matige, later vrij krachtige Z.W. tot W. wind. Vannacht nergens nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. Bij uw kop koffie om half elf Als geslaagd slot van uw diner een Ritsevoort 32 - Telef. 2801 Hoogtepunten van uw feestviering! (Advertentie) Waar kocht U dat mooie en eoliede sportcostuum voor Uw zoon? Natuurlijk bij Onderscheiding J. N. Bras EGMOND AAN DE HOEF. J. N. Bras, die momenteel in Austra lië woont, heeft zich ais militair in Indonesië buitengewoon onderschei den. Hiervoor ontving bij het ere teken „Orde en vrede" 1946, 1947 en 1948, en wel de orde met de drie gespen. Bij afwezigheid van de gedeco reerde reikte burgemeester M. Niele gisteren deze onderscheiding uit aan zijn vader, in het bijzijn van zijn moeder en broers en zusters, voor zover deze aanwezig konden zijn, Burgemeester Niele bracht namens de Minister van Oorlog dank voor de bijzondere prestaties, welke Bras in Indonesië voor het vaderland heeft verricht Voor het komende vierbonden- tournoi tussen de vertegenwoordi gende elftallen van de afdelingen Noordholland, Amsterdam, Haarlem en Leiden op 7 Mei, vermoedelijk te Alkmaar, speelt het voorlopig Noordhollands elftal op Woensdag 12 April a.s. des avonds om 8 uur te Schagen een lichtwedstrijd tegen een combinatie van 3e en 4e klassers KNVB. Het officieuze Noordhollands elf tal is als volgt samengesteld: Wit: Doel: P. van Nuland (SRC); achter: R. de Moei (SRC) en^ S. Brak (Dirkshorn). midden: K. Koo- men (Aanv. Foresters). Schoonho ven (Alkmaar) en Klinkenberg (W FC); voor: Ramler (WGW). Kunnen (Sijbekarspel), Heijstek (Uitgeest), Van Wees (WGW), Holst (Wiron). Het KNVB-elftal ziet er als volgt uit: Blauw; Doel; Berkhout (EDO); achter: T. Schoorl (Aanv. Schagen) en Rijnders (Koedijk); midden: J. Kater (Schagen), P. Tromp (DTS) en R. van Haren (Schagen): voor; G. Schouten (Schagen), T. Kliffen (DTS), J. van Oosten (ZAP), A. Buning (BKC) en K. Domper (Scha gen). Reserves voor belde elftallen: Doel: Driehuis (Geel Zwart); ach ter: Horstman (Sporters); midden: Kooij (ODIZ). voor: Bos (Sporters) en Berkvens (SRC). DE PASSAGIERSLIJSTEN Op de bureaux van ons blad lig gen voor eenieder ter inzage de passagierslijsten van de troepen transportschepen „General Stuart Heinzelmahn" en „Groote Beer" die resp. op 11 en 13 April te Amster dam zullen aankomen. Een lijst van de zich aan boord van een van deze schepen bevindende militairen uit ons gewest zal in ons blad van morgen worden gepubliceerd. EINDELIJK ZIJPE In de Woensdag a,s. te houden raadsvergadering kunnen B. en W. mededelen, dat Ged. Staten het presentiegeld van de raadsleden ingaande 1 Januari 1950 hebben ver hoogd tot f 5,— per vergadering. Ook hebben zij de jaarwedden van de beide wethouders tegelijkertijd gebracht op f 500,per jaar. LANGEDIJK, 4 April. 20.000 kg rode kool 22,60—27.70; 11.000 kg bieten 6.8000 kg witlof I 2430, II 20—26. WARMENHUIZEN, 4 April. 80 kg witlof 23—25; 75.000 kg rode kool 18.10—27.80; afw. 8.20—18.30. NRD.-SCHARWOUDE. 9000 kg kroten I 6—6.10, II 3.50; 6500 kg witlof I 28—34, II 25—29, III 23—28; 275 kg rabarber 24; 62.000 kg rode kool 16.80—26.50; 600 kg gele kool 24—36. TEXEL, 3 April. 21 koeien 750—900; 4 paarden 600—700; 12 schapen 7590; 20 biggen 50?0; 48 nuchtere kalveren 3550. ZUIDERKOGGE, 3 April. Wit lof I 25—29, II 20—24, stek 12—18; rode kool 7.3022.30; uien 3250; blanke grove Eigenh. 7.30; Winter- jan 13-25- Zoete Armgaard 1940. OBDAM. 16.000 kg witlof I 27—33; II 23—29; III 17—26; IV 15—22; 14.000 kg bieten A 6.10—6.30; B 4.1100 kg rode kool 19.70, ALKMAAR, 3 April. Andijvie 47 48, spinazie 1'846, raapstelen 12 12.50, wortelen 8.2015.90, rabar ber 2339, spruitkool 37 rode kool 8.2023.80, gele kool 35.89; prei 15 —46, uien I 40—52, II 27—38, bieten 5.80—9.50, witlof I 22—30 II 12—19, bloemkool I 58, II 40; radijs 412,50 selderie 611; sla 1921, stoofperen winter jan 2330. BEEMSTER, PURMEREND E.O., 3 April. Bevelanders 1014; Koopm. blauwe 1214; witlof 13-27; rode kool 2226; spruitkool 54; spinazie 2662; sla 517; andijvie 44; raapstelen 2022; rabarber 38-49 rode bieten 46; gare bieten 11-13; winterpeen 10—15; uien 26—52; uien driel, 26; prei 2746; Jona than 29—70. BLOKKER, 3 April. Winterjan 1624; St. Remy 1923; Paradijs appel 4043; rode kool 18—20; wit lof 1930; spinazie 5457; sla 12-13; radijs 6—7. ZWAAG. Aardappelen 8.60— 10.20; sjalotten 1022; spinazie 39— 59; uien 3948; prei 2854; rode kool 1925; witlof 2032; breek» peen 1016; radijs 810; andijvie 3648; sla 718; bloemkool 501.02 Pres. van Holland 58; Gieser Wil deman 1028; Winterjan 1626; Westlandse Louw 723. Beide geen tijd bij ons te ko men? Bel ons op K 2299 no. 212 of schrijf ons en wie komt ar? Natuurlijk „Bloembollen zi moet zo ongeve sectie Bloembol! temidden vcm o len en amende: die alle bedrijfs er ook, die ze de mannen var Voorzitter Elder en met een gliml kwekers mochten zei hij. De winter de stand der gew zit muziek in de s en al zijn de onk moet er onvermi worden, het kom vertrouwen. Maar terwijl d sprak en de heer B.V.S., de kamerlf d. Weijden en ook te de geestelijk- stellend toezagen, vergeve ons de b ders onder het grs daar kwam Z w maatregelen handl dijk. Daaruit ontstond Groote broe. zich aan de vloed heid en zette eei deur voor de bewindsman niet mee wil om alle halve de teeltrege fen dan zo ze moét het bestuur laten vallen. Daaarop kwam neer, dat H i 11 e g gediend en daarn alle saneringsmaat len. C a s t r c u stel over: dan kaï verdwijnen. Wees zitter Elders, ik dat het B.V.S. ov< daan heeft zulk de invoering van Het voorstel hierop in met 187 teg onder. Het door Noordv loo, de Egrr cum. Voorhout h de hand gedaan sen geheel vrij hierin door Sas Nadat Voorhout uitgesproken, dat geen surplus van wezig zou zijn rond het bestuurs de doorkruisen, stel in. j WOENSDAG HILV 7.00—24.0( 7.00 Nieuws; 7.15 7.45 Een woord Nieuws en weerbe mofoonmuziek; 9. 9.35 Gramofoonmu gendienst; 11.00 Jimmy vindt zijr 12.00 Populair co; delingen; 12.33 Tr 13.15 Koorzang; muziek; 13.50 14.00 Kamerkwarti kwintet en plano solist; 16.00 Gramc Voor de jeugd; 17 ziek; 17.45 R< 13.00 Leger des Radio Volksuniver Nieuws; 19.15 Boel Sportcommentaar ziek; 19.40 Radiol Nieuws; 20.05 Con competitie; 20. groot omroepkoor Lijdensoverdenking Philharmonisch 22.10 „Tien jaren Bariton en orge overdenking; 23. Twee piano's; foonmuziek. HIL' 7.00 VARA 10.00 19.30 VPRO 2 7.00 Nieuws; 7. stielq; 7.30 Gramc Nieuws en weerbe gelspel; 8.50 Voor Gramofoonmuziek ên mensen", caus< genwijding; 10.20 11.00 Gramofoonm gelspel; 12.30 Me Voor het plattelar duo; 12.55 Kalend 13.15 Dansorkest muziek; 14.00 Ge 14.15 Harprecital 15.20 „Willem Ro Cello en piano; woording; 16.30 17.00 Voor de jeuj 17.50 Gramofoonm Nieuws; 18.15 Vai foonmuziek; 18. krachten; 19.00 Zicht; 19.15 Grar Voor de jeugd; Hein Festijn; nieuws; 20.20 21.45 Het kunstvo 22.05 Amusements; pulair-wetenschapi 23.00 Nieuws; foonmuziek. 12.00 Filmmuziek Ziek; 13.00 N 14.15—15.00 en ziek: 17.05 Nie foonmuziek; 17. orgel; 18.20 18.30 Voor de Nieuws; 19.30 19.50 Voordracht orkest en solisten ten; 21.15 Muj Nieuws; 22.15 Pianomuziek; 24.00 Verzoekprog 12.00 Liehtè muz 13.10 Gramofoo: 15.00 en 17.10 18.00 Voor de

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2