BLUE BAND Vitaminen in de margarine dat zegt nog niets. Op de hoeveelheid komt het aan KNIL-Leden te Makassar tegen overkomst van T.N.I. PALM DER OVERWINNING aan jonge land- en tuinbouwers MOTORRACES IN ALKMAAR met het gegarandeerde gehalte aan vitaminen A en D Raad van Schoorl vergaderde in oude sfeer H00GENB05 Na de theorie nu de practijk! Tuindersbedrijven worden aanbesteed Record aantal deelnemers R.K. Noorder Handbalkring Slapende bom wordt wakker gemaakt Vrije strijders voor Negara Timur Naar wij vernemen: Laatste Nieuws Marktberichten ADVERTEERT IN DIT BLAD! FORD V 8 VEDETTE 1949 West-Friesche Koperhuis LEO PLAS C. Broir A. Brouwer SeUo^ OOSi 'tmftii&'WWP 'MPB PAGINA 4 WOENSDAG 5 APRIL 1950 's Ochtend waren we even bij de eindles. Plantenziekten waren aan de orde, aardappelen in het bijzonder. Nu weten wij maar wei nig van aardappelen en dan moeten ze nog gekookt zijn. Maar wat hebben die arme dingen niet te verduren, als je dat zo hoort. Krenterigheid! Dat zou je z0 niet denken van een aardappel. En luizen! 't Is erg. Maar na die eindles in de morgen uren kwam de plechtigheid van de middag. Rector v. d. Hoogte, de voorzitter van de onderwijscommis sie hanteerde de hamer. Aan zijn rechterzijde burgemeester De Boer van Obdam en links de leraren, de heren v. d. Bosch, Ter Schure en Ir van Alphen en ook de heer Hoen derdos. Deken Van der Meer, die er 's ochtends wel was geweest, was verhinderd en met hem Rector Brands en Ir van Vliet. En uiter aard Rector Smulders, die nog niet is genezen. Ook werd nog bericht van verhindering ontvangen van de heer M. v. d. Weijden lid van de 2e Kamer en van Mr Canneman. Burgemeester van Hoorn. Een groot aantal ouders was ook al samen gekomen in de zaal van het Gp zellenhuis in Hoorn. Van de 28 leerlingen, die begon nen, bereikten 17 de eindstreep. Burgemeester De Boer reikte de palm der overwinning, in casu het diploma uit. Eerst aan P. C. van Soesbergen uit Wieringerwerf, de kampioen van de examenklas, en vervolgens de rij af. In een geestig speechje feliciteerde de heer De Boer de geslaagden en hun ouders, die door hun zoons aan het bedrijf te missen, weieens een offer tje moesten brengen. Ook de lera ren die hun taak niet .alleen met grote plichtsbetrachting, maar ook met veel genoegen hebben verricht, werden niet vergeten. De kampioen van dit seizoen. P. C. v. Soesbergen dankte namens de cursisten de standsorganisaties en het docentencorps. Hij hoopte dat tussen de school en de gediplomeer den een band zou blijven bestaan een woord, waaraan de secretaris v. d. Bond van oud-leerlingen, dhr koopman vasthield. Nadat directeur Van Alphen z'n afzwaaiende cursis ten een hartig woordje had meege geven wekte de heer Sjerps de ge diplomeerden op zich actieve leden van de LTB te tonen en het was dhr Schouten van Oosterblokker, die als man van de practijk zijn me ning over „tevecl-theoretiseren' niet onder stoelen of banken stak. En hier dan de erelijst: Gediplomeerd: G. C. Bakker, Te xel; C. P. Beerepoot, Binnenwijzend; W. C. Beerepoot, Binnenwijzend; J. W. v. d. Bijl, Oterleck; A. J. v. Die pen, Westwoud; H. v. Diepen, Hoog woud; A. Hin, Texel; C. J. v. Kam pen Hoogkarspel- N. Klaver, Aven- horn; A. Langedijk, Hoogwoud; J. W. N. Manshanden, Medemblik; J. N. Neefjes, Wervershoof; C. M. Ruij- ter, Ooster-Blokker; N. C, Schouten, Ooster-Blokker; C. J. Slot, West woud; P. C. v. Soesbergen, Wierin gerwerf; W. N. Stuijt, Nibbixwoud. Bevorderd wei-den: G. P. Beerepoot, Binnenwijzend; P. A. H. Bergmans, Middenmeer; W. Bijman, Hoogwoud; W. J. A. Bij man Spanbroek; J. C. Conijn, E- dam; J. J. Dekker, Hoogwoud; J. H. Janssen, Wieringerwerf; J. A. Koeckhoven, Ursem; J. P. A. Koning Beemster; P. W. koning, Wester- Blokkcr; H. B. M, Rijers Wieringer werf; C. G. Roskam, Ursem; J. M. J. Rutten, Texel; J. L. Schilder, Spanbroek; C. J, Schipper, Span broek; J. Sjerps Hem; Th. Sjerps, Hem; J. P. Smit, Beemster- F. C. Terwijn, Amsterdam; W. J. 'Vriend, Sijbckarspel: W. Wessels, Hoog woud; J. J. Wiering, Zwaagdijk; Th. Wijnker, Spanbroek'; P. F. de Wit, Bovenkarspel. Twee cursisten krijgen gelegen heid hereaxmen te doen, terwijl drie candidaten werden afgewezen. Ja, 't gaat zó maar niet! GOED NIEUWS UIT DE WIERINGERMEER WIERINGERMEER Op 25 April a.s. worden 35 tuindersbedrijven namens de Staat aanbesteed door de rentmeester van de Domeinen en wel: aan de Wesferterpweg alle 16 bedrijven, lopend van F 68 tot en met F 75 I; aan de Schagerweg G 12 G 12 I, G 13, G 13 I; aan de W'ierweg F 63, F 63 I, F 64 en F 64 I; aan de Oosterterp weg K 1; aan de Medemblikkerweg K 1 I, G 81, G 81 I en K 17; aan de Scherven- weg K 33. K 34-35-35 1-36 en 36 I De aanbesteding gaat in vijf per celen, nl. van elf, negen, nogmaals negen, vier en twee bedrijven. Het uiterlijk van deze bedrijven zal om eentonigheid te voorkomen, niet helemaal gelijk zijn. ZWEEDS MOTORSCHIP AAN DE CROND Gistermiddag omstreeks vijf uur is het Zweedse motorschip ,,Svea- land", geladen met ijzererts en met bestemming Antwerpen, op de Westerschelde nabij Batli aan de grond gelopen. Sleepboten zouden vannacht trachten het schip vlot te krijgen. De ,,Svealand" meet 15.300 bruto registerton. DONDERDAG 6 APRIL HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00 —24.00 NCRV. 7.00 nieuws, 7.15 gramofoonmuz., 7.45 morgengebed en liturgische kalender, 8.00 nieuws en weer berichten, 8.15 gramofoonmuz., 8.25 hoogmis, 9.55 waterstanden, 10.00 gramofoonmuziek, 10.15 morgendienst, 10.45 gemengd koor, 11.00 voor de zieken, 11.45 gramofoonmuz., 12.30 mededelin gen, 12.33 gramofoonmuziek, 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws en ka tholiek nieuws, 13.20 pianorecital, 14.00 promenade-orkest en solist, 14.45 voor de vrouw, 15.30 viool en piano, 16.00 bijbellezing, 16.45 gramofoonmuziek, 17.00 voor de jeugd, 17.30 concertgebouwkwin tet, 17.50 regeringsuitz., 18.00 volksliederen, 18.25 „de stem van de christelijke vakbeweging", 18.40 leger des heils orkest, 18.55 „een goed woord voor een goede zaak", 19.00 nieuws, 19.15 muziek voor de jeugd, 19.40 radiokrant, 20.00 nieuws, 20.05 causerie over Jan van Riebeeck, 20.25 kamer koor, Bach-ensemble en solisten, 21.20 verzoekprogramma, 21.45 „haak in", 22.15 buitenlands overzicht, 22.35 gramofoonmuz.. 22.45 avondoverdenking, 23.00 nieuws, 23.1524.00 gramofoon muziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 nieuws, 7.15 ochtendgymnas tiek, 7.30 gramofoonmuziek, 7.50 dagopening, 8.00 nieuws en weer berichten,, 8.15 gramofoonmuziek, 8.55 voor de vrouw, 9.00 gramo foonmuziek, 10.00 morgenwijding, 10.15 populair concert, 10.50 voor de kinderen, 11.00 carillon, orgel en zang, 11.45 voordracht, 12.00 musette orkest, 12.30 mededelin gen, 12.33 in 't spionnetje, 12.38 cowboyliedjes, 13.00 nieuws, 13.15 metropole orkest, 13.45 „u kunt het geloven of niet", 13.50 gra mofoonmuziek, 14.00 voor de vrouw, 14.30 pianorecital, 15.00 voor de zieken, 16.00 gramofoon muziek, 17.00 voor de jeugd, 18.00 nieuws, 18.15 sportpraatje. 18.30 voor de strijdkrachten, 19.00 voor de kinderen, 19.05 orkestconcert, 19.30 radio volksmuziekschool, 20.00 nieuws, 20.055 actualiteiten. 20.15 radio philharmonisch ork. en solist, 21.15 avondschool, 21.40 kwintet, 22.15 paedagogische cau serie, 22.30 pianorecital, 23.00 nieuws, 23.15 sportactualiteiten, 23.30—24.00 gramofoonmuziek. BRUSSEL 324 M. 12.00 gramo foonmuziek, 12.15 lichte muziek, 13.00 nieuws, 13.15 causerie, 13.30 Mattheus Passion (tot 15.00)-17.00 gramofoonmuziek, 17.05 nieuws, 17.15 voor de kinderen, 18.15 gra mofoonmuziek, 18.20 passiever haal. 18.30 voor de soldaten. 19.00 nieuws, 19.30 kinderzang, 19.45 godsdienstige causerie, 20.00 ver zoekprogramma, 21.00 klankbeeld, 21.30 gramofoonmuziek, 21.45 ac tualiteiten, 22.00 niuws, 22.15 ka mermuziek, 23.00 nieuws, 23.05 orkestmuziek (tot 24.00). BRUSSEL 484 M. 12.05 Omroep orkest, 13.00 nieuws, 13.15, 14.00, 14.35—15.00, 17.10, 18.30, 19.00 en 19.30 gramofoonmuziek. 19.45 nieuws, 20.00 hoorsp., 22.00 nieuws 22.15 gramofoonmuziek, 22.55 nieuws, 23.00 gramofoonmuziek, 23.55 nieuws. Het motorraces-seizoen opent traditioneel 2de Paasdag op het Sportpark te Alkmaar. Wij ver namen, dat een record-aantal ren ners heeft ingeschreven en wel 55. In de Sen. 500 cc zullen niet minder dan 22 renners aan de start verschijnen, zoals Bosman, Tinus Metselaar uit Limmen, de in Den Haag wonende Engelsman Al Collins, Kops, Boef, Hartman, Cordang, Iesberts, Van Dijk en de Limburger Bisschops. Er wordt in drie series gereden met een herkansingsrit, waarna de beste nog in een finale elkaar de zege zullen bekampen. In de Sen 350 cc starten 6 renners. Bij de Junioren komen wij na men tegen als C. Bijman uit Wog- num, B. Kroon uit Den Haag, De Vreugde, Romein, Jonker en Ver hoef; 27 Junioren komen uit in de 500 cc-klasse en 8 in de 350 cc-klasse; ook in de junioren 500 cc zullen drie series verreden worden met een herkansingsrit. Aangezien het de eerste wed strijd van het motorseizoen is, is het moeilijk voorspellingen te doen, temeer daar vele renners over nieuwe, speciaal voor lange- baanwedstrijden gebouwde moto ren beschikken, waarin de Jap domineert. Wegens de grote deel name in de 500 en 350 cc zijn de toch minder-attractieve wedstrij den met kleinere motoren van hét programma geschrapt. Voor de voorverkoop bestaat reeds grote belangstelling; het is ook raadzaam vooraf kaarten te kopen, omdat men dan zeker is van een plaatsje (vorig jaar wa ren er bijna 13000 bezoekers en meer worden er niet toegelaten), terwijl dit ook een vlotte gang van zaken bevordert; de kopers van voorverkoopkaarten kunnen aan weerszijden van de ingang van het sportpark direct doorlo pen. In de bocht tussen onover dekte tribune en renstal is een talud aangebracht, waar ook pu bliek wordt toegelaten; deze krij gen tot dit gedeelte toegang ach terlangs de onoverdekte tribune. Het belooft een drukke race te worden. Wegens het niet bespeelbaar zijn van het handbalveld te Hoogwoud is besloten de j.l. Zondag uitgeval len selectiewedstrijden te spelen in Schagen. Z0 zullen de Schager inwoners 2e Paasdag te 4.15 uur kunnen genie ten van de bloem van onze hand- bal'sters. Nadat uit 2 selectie-elftal len een vertegenwoordigend elftal is gekozen, zal 'n versterkt T.O.P. de strijd daartegen aanbinden. De betrokken speelsters nemen van bovenstaande goede nota, daar geen tijd meer aanwezig is afzon derlijke berichten rond te sturen. Verenigingsbestuurders waar. schuwt Uw speelsters! De competi tie zal die dag geheel stil liggen. T Tet is ermee als met limonade. Wanneer U in een glas water 1 druppel -L J- siroop doet, heeft U nog geen werkelijke limonade. En wanneer er in margarine heel weinig vitaminen gaan, is dat nog géén wérkelijk ge- vitaminiseerde margarine Gelukkig kunt U op Blue Band vertrouwenAan Blue Band is precies de hoeveelheid vitaminen toegevoegd, die voedseldeskundigen als juist aanbeve len: 5000 I.E. vitaminen A en 250 I.E. vitaminen D per 250 gram! Helaas mogen deze cijfers (nog) niet op de verpakking staan. Dat mag eerst, wanneer het regeringsvoorschrift van kracht wordt, dat alléén margarine die aan bovenstaande eisen voldoet, „gevitaminiseerd" mag heten. U hoeft evenwel heus niet op dit voorschrift te wachten. Blue Band geeft U reeds nü wat U toekomt: gegarandeerd 5000 I.E. vitaminen A en 250 I.E. vitaminen D per pakje! Ook om de heerlijke smaak, versheid en zuiverheid verdient Blue Band Uw voorkeur. Laat U dus nooit met een kluitje in het riet sturen, maar eis: BB 10-04 ST. MAARTEN. Het was in de bange oorlogsdagen dat een aan geschoten bommenwerper, door zich te ontdoen van zijn bommenlast, met uiterste krachtsinspanning een veilige haven trachtte te bereiken. Eén bom viel in de buurt van 't Rijpje en één op 't land achter het woonhuis van de heer C. Blom te Eenigenburg. Die op 't Rijpje werd al spoedig tot ontploffing gebracht, waardoor, niettegenstaande de voor zorgsmaatregelen. talrijke ruiten sneuvelden. De bom, die in Eenigenburg was gevallen, was ook niet geëxplodeerd maar door zijn gewicht van 1000 kg ongeveer 5 meter onder 't maaiveld verdwenen. Sindsdien zijn er enige jaren verlopen en daardoor begint de bom in Eenigenburg in 't ver geetboek te raken. Dat echter wil de overheid voorkomen, omdat men bang is dat er later nog ongelukken mee zouden kunnen gebeuren. Daarom is de opruimingsdienst opdracht gegeven de bom te ver wijderen iets wat zeer spoedig zal gebeuren'. Een onderzoek heeft aan getoond dat de bom nog steeds ge vaarlijk is. Geen training H.H. WAARD-NRD. Wegens omstandigheden zal er heden (Woensdag) geen training worden gehouden, bjj de voetbalvereni ging Hugo-Boys. MARKT PURMEREND Purmerend, 4 April. Op de Paasrnarkt is het altijd d.e gewoonte, dat de slagers iets extra kopen. Men kon echter zien, dat de meesten al hun inkopen hadden gedaan, op de verschillende Paas- tentoonstellingen. De handel was dan ook kalm. De prima beesten waren wel. duur en deden wel f 3 per kg, maar de afloop was minder goed. Ook met de geldekoeien ging het niet zo vlot als de vorige week; het was moeilijk om los te komen, maar de prijzen bleven vrij goed stand houden. Ook met de verse melkkoeien ging het stroever. Voor het jonge vee was voor een goed beest wel. animo, We zagen heden morgen weer heel goede, zware slachtdieren, die vrij vlug verkocht werden. Op de nuchtere kalveren- markt ging hef met de slachtkal- veren iets stroever; de prijzen lagen iets lager; de kalveren met voor uitzichten ondervonden vraag en brachten hoge prijzen op. Op de schapenmarkt werden bij een kalme gang weer hoge prijzen uitgelegd en ook de enkele Paas- lammetjes werden vrij vlug ver handeld. De vette varkensmarkt zette zich stil in; de besten deden f 1.66, maar later op de dag werd het nog minder en liep het af tot f 1.60; de lichtere soorten deden nog lagere prijzen. Ook met de biggen was het een stugge bewe ging en de afloop was al heel slecht. In de fokzeugen zat weinig gang, evenals in de paarden. Na de acties te Makassar wer den er over het algemeen weinig schoten gehoord. Schepen, die voormalige leden van de T.N.I. naar Oost-Indonesië zouden bren gen, waren omstreeks die tijd nog niet in zicht. Het was intussen duidelijk geworden, dat het K.N. I.L. geheel buiten de actie stond, hoewel de uniformen van de actie voerenden en het gebruik van wapencarriers een andere indruk gaven. Actievoerenden droegen meren deels rood-witte mouwbanden, doch hadden overigens een andere uitrusting. De kampementen van het K.N.I.L. zijn uiteraard onder strenge bewaking gesteld. De Ne derlandse troepen-commandant stond volkomen verrast tegenover het gebeurde. De voor Oost-Indonesië bestem de Apris-troepen, die bestaan uit voormalige leden van de T.N.I. worden heden in Makassar ver wacht. Zij zijn uit Djakarta ver trokken met de schepen „Bonte koe" en „Waikelo" van de K.P.M. en varen via Surabaja. Intussen seint tie correspondent van Aneia te Makassar, dat 700 Indonesische leden van het K.N. I.L. aldaar een motie hebben aan genomen, waarin gezegd wordt, dat men niet instemde met de komst van voormalige T.N.I.- eenheden naar Makassar, voordat het personeel van de K.N.I.L. is overgegaan naar het leger van de R.I.S. De motie drong aan op overgang van de resterende K.N.I.L. troe pen te Makassar te verlengen en als datum daarvoor vast te stel len 10 April. Inmiddels werd door een K.N .I.L.-groep bij de rege ring van de R.I.S. er op aange drongen, voorlopig geen voorma lige leden van de T.N.I. naast Oosl Indonesië te zenden. Voorts werd de Oost-Indonesische regering verzocht stappen te ondernemen, waardoor de komst van T.N.I.- leden wordt tegengegaan. De burgemeester van Makassar en de territoriale commandant van de Apris, Mokoginta, hebben op een bijeenkomst een beroep gedaan, dat de geruchten, volgens welke de komst van voormalige T.N.I.-eenheden in Oost-Indonesië moeilijkheden zouden veroorza ken, zullen worden gelogenstraft. Zij zeiden, dat het zenden van het bataljon-Warong (dat bestaat uit voormalige leden van de T.N.I.) naar Makassar zuiver een mili taire maatregel is t.a.v. de disloca tie van de troepen der R.I.S. Het ministepie van voorlichting van Oost-Indonesië heeft t.a.v. de recente arrestaties te Makassar na de aanvallen met handgrana ten, verklaard, dat deze arresta ties waren verricht, omdat een aantal elementen de rechtstaat Oost-Indonesië in gevaar wilde brengen. Vrije strijders In de loop van de ochtend heeft kapitein Abdulaziz van de Apris een proclamatie uitgegeven, welke de hedenochtend te Makassar ge voerde acties verduidelijkt. In deze proclamatie wordt gezegd, dat de actie gevoerd werd met Indonesische manschappen, die zich hebben losgemaakt van het K.N.I.L.-verband en „als vrije strijders optrekken voor het be houd van de Negara Indonesia Timur". De proclamatie werd bekend gemaakt via de radio van de R.I.S., studio Makassar, welke be zet is door de staatspolitie en mede bewaakt wordt door man schappen van de Aziz-troepen. De tekst van de proclamatie luidt: „Kapitein Abdulaziz van het Aprisleger Verklaart namens de onder hem strijdende militairen, voor zover nog niet door de rege ring van de R.I.S. in het Apris leger opgenomen, dat zij door de omstandigheden gedwongen, uit eigen beweging heden, vijf April, 1 uur voormiddag zich hebben los gemaakt van het K.N.I.L.-verband en als vrije strijders optrekken voor het behoud van de Negara Indonesia Timur". zullen burgemeester Oud en de wethouder Schilthuis van Rotter dam zich naar Huil begeven voor het traditionele vriepdschapsbe- zock ?al het echtpaar Joh. de Jong- Blanken te Stolwijk op 11 April 60 jaar getrouwd zijn. Van de tien kinderen uit hun huwelijk zijn er nog acht in leven is de bekende Franse journalist Maurice Rivoire te Nice op 68- jarige leeftijd overleden. Hij was een befaamd kunstcriticus hebben Engelse filmproducenten een jaarlijkse steun van meer dan 3 millioen pond gevraagd in baar geld, teneinde de Engelse film tegenover de Amerikaanse een kans op vertoning te geven wordt Donderdagmiddag een krans gelegd door de loco-burge meester van de Deense stad Aar- hus bij het verzetsmonument in Utrecht is te Haarlem in de leeftijd van 66 jaar overleden de oud-rijks archivaris van Noord-Holland, de heer R. D. Baart de la Faille. Hij werd in 1883 in Leeuwarden ge boren. In 1948 ging de heer Baart de la Faille met pensioen....- AUTO-ONGELUK EIST DERDE SLACHTOFFER AMSTERDAM, 5 April. De namen van de slachtoffers van de autobotsing op de Leeuwarderweg te Amsterdam, Dinsdagavond, luiden: P. W. Hylkema uit Leeu warden, yee-exporteur, Paolo Achilli uit Annicco en Carlo Lina Boffelli uit Catelinoni. Deze laat ste, die in zorgwekkende toestand naar het Binnengasthuis was ver voerd, is vanmorgen aan zijn ver wondingen overleden. Beide eerst - genoemden waren op slag dood. De beide Italianen waren met het vliegtuig uit Parijs gister avond in ons land aangekomen ten einde in Friesland vee te kopen. S Gedenkboek 7 December-divisie gereed Het gedenkboek van de 7 Decem ber-divisie is gereed gekomen. Present exemplaren zijn door de twee voormalige divisie-comman danten, generaal majoor H. J. J. W. Dürst Britt en generaal-majoor E. Engles aangeboden aan de minister van Oorlog en Marine, de Staats secretaris van Oorlog en de Chef van de Generale Staf, alsmede aan de Oud-minister van Oorlog, Mr. W. J. Meynen. Na de terugkeer van het Koninklijk Gezin uit Frankrijk zullen ook aan de Koningin, Prin ses Wilhelmina en Prins Bernhard presentexemplaren worden aange boden. WONINGBOUW TE SCHIEDAM Crediet van meer dan 1 millioen Behoudens goedkeuring door de gemeenteraad zullen er 100 wonin gen en een winkel worden gebouwd volgens het systeem Welschen (ook wel genoemd simplexwoningen) op een terrein bij de boerderij Groen- oord in Tuindorp Kethel. Hiervoor wordt een crediet van f 1.292,828 beschikbaar gesteld. De bouw zal worden opgedragen aan Dura's Aanneming Maatschappij N.V. te Rotterdam. De „film van de maand" De Nederlandse Filmclub heeft aan de naar het boek van Jojn Steinbeck gemaakte Mexicaanse film „De Parel'» het praedicaat film van de maand" verleend. SCHOORL Wegens de ver bouwing van het nieuwe raadhuis moest de raad. die onder voorzitter schap van Mr. C. A. J. Jochems bijeenkwam, vergaderen in het oude, uit 1601 daterende raadhuis. Zowel raadsleden als de Pers na men met deze noodoplossing een genoegen en de intimiteit van het kleine zaaltje, met zijn betegelde schouw en stevige balken zolde ring. heeft aan de degelijkheid der uespreitingen zeaer geen aiuieua gedaan. Er was koffie en tabak en ware het. dat ook de raadsleden in Oudhollands costuum waren ver schenen, men zou zich drie ecuwen terug gewaand hebben In het openingswoord van de burgemeester werd een welkom toegeroepen aan wethouder Sel- horst, die na een langdurige ziekte hersteld weer in de raad verscheen. Bij de ihgekomen stukken was een schrijven van Gedeputeerde Staten waarin het besluit van de raad om het stadhuis te verbouwen hetgeen op f16500 geschat werd, was goedgekeurd. Ook de votering van f20.000 voor de bouw van 'zes ge meentewoningen vond in Haarlem een gunstig onthaal. Een schrijven van kampeerders- verenigingen om de leges voor het kampeerterrein van f15.op 11.— terug te brengen kon de raad niet in bespreking brengen. B. en W. waren van mening dat het nu ge vraagde bedrag, gezien de voorzie ningen die door de gemeente aan het kampeerterrein worden aange bracht, met dit bedrag zeker niet geheel gedekt zijn. De raad besloot om aan Dr. D. van Eek, dierenarts te Alkmaar, eervol ontslag te verlenen als keu ringsarts in de vleeskeuringskring Schoorl. Aan de R.K. School werd een vergoeding van f854.toege kend voor de huur van een lokaal, nodig om het groeiende aantal leer. lingen in onder te brengen. Ook werd besloten de z.g. evacuatie-uit gaaf ad f713.aan deze school toe te kennen. Een voorschot op de exploitatie van de school zal in drie termijnen, tot een bedrag van f3411,85 eveneens worden verstrekt. De gemeente gaat een geldlening aan van f40.500,met een looptijd van 30 jaar en tegen een vergoe ding van 33'/»% rente teneinde de kosten van de restauratie der ker. ken te Schoorl en Groet te kunnen dekken alsmede om in de kosten van de uitbreiding van het gebouw der Gemeentewerken te kunnen voorzien. De gemeenschappelijke regeling die de gemeente tot nu toe had met de omliggende plaatsen in zake de vleeskeuring zal komen te ver vallen. Wat betreft de uitvoering van de vleeskeuringswet wordt nu een nieuwe overeenkomst aange gaan met de gemeente Alkmaar. Besloten werd voorts om de wet houders, die meer dan acht dienst jaren hebben, pensioen toe te ken nen en zo nodig wachtgeld te ver strekken. De Administrateur van de Alge mene Begraafplaats zag zijn salaris met 50% verhoogd. De gemeente zal ook een aansprakelijkhëidsver. zekering aangaan welke de ge meente op f22.50 per jaar zal komen te staan. Aan van Deventeris Kalk zandsteenfabriek werd de pacht over October 1944 tot December 1945 wegens bijzondere omstandig heden kwijtgescholden. PURMEREND. Eierenmarkt: 12Ö00 kipeieren 1011 per 100 stuks. 8000 Eendeneieren 7.75 per 100 stuks Veemarkt: runderen, totaal 951 st. 201 Vette koeien 22,90 p. kg. stug duur. 426 Geldekoeien 4.907.20, iets stugger. 204 Melkkoeien 5.50— 10.25, kalm. 27 Pinken, 4.25—6.30, kalm. 16 Stieren 6.5019, goed. 41 Graskalveren 2.103,75, kalm. 1241 Nuchtere kalveren v. d. slacht, 30 75, stugger; v, d. fokkerij, 50 105, vlug. 142 Vette varkens v. d. slacht, 1.601.66, afloop stug. 823 Magere varkens 4560, heel stug; biggen 2545, heel stug. 590 Scha pen, weiderij 62.50100, goed; fok kerij 80150, goed; lammeren, 40 50, goed. 72 Bokken en geiten 10 60, stug. 43 Paarden 625875, stug. 10 Fokzeugen 235345, Stug. 3872 dieren totaal. 750 konijnen 18 p. st. Pluimvee- markt gesloten. GROOTEBROEK. Aardappelen 550 kg. BI. Eigenheimers 6.80—6.90. Blanke Eigenheimers 7.508. Witlof 1000 kg. I 23—31, II 17—23, III 16 18. Pootaardappelen, 1000 bakken, per bak. Eerstelingen 0.801.97. Do- ré 0.89—1.41, Saskia 0.98—1.52. WOGNUM, 5 April. 20.500 kg witlof I 28—33, II 23—29. III 15—23, stek 1022; bieten 46; sjalotten 36; spinazie 5355; uien 2452; Jo nathans 4674; andijvie B 2135. ADR. v.d. KUIP MIENT 21 ALKMAAR MONTUREN IN NIKKEL I 9.80 DOUBLE (14 85 ZIEKENFONDS-LEVERANCIER van particulier door liquidatie van bedrijf te koop aangeboden. 34000 km. gelopen. Wordt onder volle garantie verkocht. AUTOMOBIELBEDR. WILLEM SCHMIDT, Nassauplein, Alkmaar. Voor elke gelegenheid een cadeau uit het Spoorstraat 27 Alkmaar Telef. 538S Men lette op het juiste adres f^Q 27 Familiibi VERLOOFD: MARTHI en COR STR Eerste Paasd. H.H. Waard, Middenweg Alkmaar, Nase Thuis: 2.30 Middenwi Op de 12de hopen onze broer en zus tante J. STROI A. STROOIV, L hun 40-j. e ging te herde God hen nog sparen is de hun dankbare Familie Oudorp - Receptie op 12 café Morse 3—4.30 'I' »l< '1' »J» »i» ij» ij» Op Dinsdag a.s. hopen on: ren, broer ei oom en tante en Rest. ,,'t Wap Haarlem" te i de dag te he dat zij vóór 25 het huwelijk treden. In verband mi lijke omstandigh ven zij des ave 810 uur gel tot feliciteren. Uit aller na K. Vriesmai P. Brouwer, Leei Door deze bel mede namens n der, mijn oprech aan familie, bu vrienden, Kath. front, Fanfarecc voorts allen dii thuiskomst uit sië tot een onve ke dag maakten JAC. VEL O. Niedorp, 't V April 1950 So/toé Grote Noord 122. I Payglop 5. Alki Keizerstr. 120. H W. LUB. in Enkh Westerstra; Op onze nleubel U een pracht fmeubelen voor ied Komt U maar een gemak bij ons

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4