UIT DE ZIJPER RAAD J. LI ND Hz. WE HOED ID Hz. Avondpractijk- en vakcursussen van de Ambachtsschool Petten krijgt V.V.V.-kantoor Gemeenteraad van Limmen r\ Wist U van ADVERTEER IN DIT BLAD PASEN JIN - ALKMAAR ^ART OF GEBAK i. C. DE BOER 0IJEVAAR RIJWIEL D0IJEVAAR Voor exclusieve MANTEL- C0STUUMS en MANTELS Grootste veiling van Noordholland Minister Weijers gaat heen Marktberichten id of rozijnenbrood BANKETBAKKERIJ S, om in 2de hands open! ïr. Oosf 2 - Hoorn GESLOTEN R.K. dienstmeisje FLINK MEISJE GEKLEDE- en SPORTIEVE MANTELS en TAILLEURS? Komt U eens kijken? De prijzen vallen U zeker mee! Alkmaar - Langesfraat 72 Zwarte grond AIOUREN BESUYEN CO., RIJWIEL ZELF- REPARATEURS JAN BLCftLAND's Rijwielhandel prima Permanent staan wij bekend MAISON GEELS Met betere waar HET ZIJPER WARENHUIS I - Lage prijzen LANGESTR. 72 rOCH ZEKER ETEN? Schrikt U dan? kken. Onverwachte gas- t, als U een paar blikjes dzuur, een paar pakjes ilikjes gecondenseerde In korte tijd heeft u nde maaltijd klaar. ONZE VOORDELIGE N AANBIEDING Gecond. melk 57 c Verkade Biskwie en Ontbijtkoek Verkade toffee, per 100 gram 28 c Bonbons, per 100 gram 48 c Wafels, Frou-Frou, per 100 gram 32 c Rozijnen, p. 100 gr. 17 c, 19 c Sucade Snippers, per 100 gram 40 c Bloem, p. 500 gr. 21 c Zelfrijzend meel, per 500 gram 40 c VAN OUD fles 2.20, 1/1 fles 4.05 erdag als reclame: gram voor 50 ct I gram voor 40 ct DELENBEDRIJF 123 Telef. 4283 een VROLIJK PAAS- et toch ook dat DAN le ten top stijgt als een U zorgt voor het 'oor het laatste KMAAR Telef. 2097 een omdat het zo 3, maar ook omdat TER is en iet duurder RIDDERSTRAAT 18 DONDERDAG 6 APRIL 1950 PAGINA 5 Avondpraktijkcursussen Gediplomeerd werden de vol gende leerlingen: Afdeling Smeden-Bankwerkers E. Hemminga, C. Hoogeboom, J G. Koper, J. L. Schreuder, C. H Dekker. Afdeling auto-, motor- en rij- wielherstellen: L. W. Appelman, C. Barf, P. Berkhout, J. J. Dek ker, P. Dekker. J. C. Gaarthuis. C. Heerschap, E. O. Kareis, J. Koopman, R. Korver, T. L. Kam per, E. Leeuwenkamp, D. Pater, J. Schaap, W. Smit, W. van Sijt- veld, D. J. de Vries, J. A. Zent- veld, J. Zonneveld, J. J. Leguit, F. A. M. Hulskamp, P. W. Zijl- mans, H. Ofman. Afdeling electrotechniek: C. E Bierman, J. den Hartigh, J. D Hes, L. v. d. Werf, J. P. v. Won deren, A. Dekker, niet gediplo meerd werd 1 leerling. Afdeling timmeren: J. M. J. Hopman, J. Wij te. Afdeling schilderen: H. C. L Burgee, S. Th. Gieling, L. M Groot, J. Visser. Avondvakcursussen Gediplomeerd werden de vol gende leerlingen: Afdeling kleermaken: G. M. Alleman, C. J. M. Baars, J. de Boer, M. C. Droge, F. H. Gronds- ma, M. Hopman, C. Huygen, J. de Waard, J. Loos, R. J. Zoon. Afdeling behangen en stoffe ren: A. v. Geelen, J. L. M. Schaap. Afdeling schoenmaken: P. J. de Goede, N. C. Mijnen, A. Vos. Afdeling brood- en banket bakken: P. Leering. Bevordering Avondprak tijkcursussen: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afdeling smeden-bankwerkèn: K. Boekelaar, T. Bakker, J. Bar- singerhorn, D. Bruntink, J. K. Hoogvorst, J. de Jager, J. G. A, Klamer, J. Kroone, P. N. v. Roode, W. G. Warmenhoven, P. Zonneveld, J. Pols, W. L. v. Westerop. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling auto-, motor- en rij- wielherstellen A: C. J. Appelman J. C. Berger, P. C. Blankendaal, P. Blokker, N. P. Bregman, P, Gootjes, J. Jongkind, P. G. Lou- we, H. Vasbinder, P. J. F. de Groot, R. Wielinga, G. T. Zonne veld, W. Kluft, P. M. Out, G. v. Engelenhoven. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling auto-, motor- en rij- wielherstellen B: P. J. Buis, N. J. Bleeker, A. B. v. d. Kamer, J. Volkers, J. Nooy, C. M. v. Mier- lo. Niet bevorderd werd 1 leer ling. Afdeling electrotechniek: P. M. Borst, W. Gieling, J. de Jong, C. H. Kroon, J. Lemarchand, A. Nieuwland, W. J. Sombroek, Th. Duncker, C. Blankendaal, P. de Haan, H. Schaddenhorst, A. v. d. Veer, J. v. d. Werf, J. R. Vier- stra. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Afdeling timmeren A: J. A. Delis, A. J. Dudink, C. S. Gouds blom. W. Hartog, H. de Moei, J. de Winter. Afdeling timmeren B: N. J. Tessel. Afdeling schilderen: C. Bak ker, C. Hollander, C. H. v. Muy- den, R. W. Rezelman, A. N. Soe- terbroek, J. Moras, C. G. M. de Goede, C. P. de Goede. Niet be vorderd werden 2 leerlingen. Bevordering avondvak cursussen Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Afdeling kleermaken: G. Bak ker, A. B. Dekker, C. H. Droge, T. Jong, G. Lijnsveld, M. Pluis- ter, H. E. Pluister, A. v. Wely, H. L. Zevenhoek, R. Jong, A. C. Wiering, G. Slijkerman. Niet be vorderd werd i leerling. Afdeling behangen en stoffe ren: L. Boots, M. Verhage. Niet bevorderd werden 5 leerlingen. Afdeling schoenmaken: W. G. Bootsma, D. M. Deliën, A. Swin- kels, J. A. Heijne. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling brood- en banket bakken: H. P. Broersen, P. Bur gering, A. J. Burgmeyer, J. P. Kingma. W. v. d. Maat, H. Mooy, P. W. Korver, P. Oud, J. Smit, J. F. v. Stralen, J. Snijders, J. Veldboer, R. Nijman, G. C. v. d. Werf. Niet bevorderd werden 7 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: Afdeling kleermaken: A. Rui ter, H. Hageman, J. W. K. v. d. Heide. Afdeling behangen en stofferen: C. de Boer, D. Ranzijn, A. G. v. Twuyver, G. J. Dol. Niet bevor derd werden 2 leerlingen. Afdeling brood- en banketbak ken: G. Gongrijp, J. Held. J. Im- ?ln£ J- W. Keesman, P. Ruis, J. S. Westen, C. Mijnen. Niet be vorderd werden 3 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd: Afdeling kleermaken: C. J. Bosklopper, J. v. Wezep. Afdeling behangen en stoffe ren: J. Engel, W. A. Erkamp, J. A. Kager, P. G. Schouten, N. Zonneveld. Afdeling schoenmaken: C. F. Bos A van Diik, A. Hurkmans, B. Kusch. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling brood- en banketbak ken- J. Koedijker, E. Sloot, J. F. Weder. Gezellenafdeling Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Afdeling kleermaken: S. de Groot, J. v. d. Struik, C. C. T. Burger, A. Glas, B. Glas. Afdeling stofferen en behan gen: M. A. L. v. d. Vlugt. (Adv.) ZIJPE. Onder voorzitterschap van burgemeester Breebaart kwam de Zijper raad Woensdagmiddag in vergadering bijeen ter behandeling van een kote agenda, waarin onder wijszaken en financiële aangelegen heden aan de orde kwamen. Bij de ingekomen stukken waren een groot aantal brieven van Ge deputeerde Staten, die zonder meer als voor kennisgeving konden wor den aangenomen. Voor de raadsleden was er een kleine verrassing in de vorm van een verhoging van het presentie geld. Dat zal nu op 5.per zit ting worden gebracht. De raads leden hebben nog wat te goed, want het ging in op 1 Januari j.l, Ook de wethouders worden er Iets beter van. Hun wedden zijn vastgesteld op 500.per jaar. Bij wijze van bijzondere attractie konden de raadsleden kennis nemen van een aantal aan de gemeente toegezonden boekjes, waarbij o.a. het werkje van Chr. Dun over het Centraal Ziekenhuis en zijn ge schiedenis, dat in ons blad reeds uitvoerig besproken werd. Minder interessante, maar hoogst nuttige kost vormden een aantal jaar verslagen. Op het verzoek van de Katho lieke Bond voor het Gezin, om het vermenigvuldigingscijfer voor de schoolgeldheffing niet hoger te stel len dan 1, kon door de raad niet worden ingegaan-, B. en W. meen den dat de inkomsten der gemeente, die toch al niet zoveel speling laten, daardoor te zwaar zouden worden gedrukt. Voorts moesten dergelijke verzoeken voor de' be groting worden gedaan. Nu laat de begrotingspositie het niet meer toe. Ook was de raad van oordeel dat het verzoek van de Nationale Com missie tegen het Alcoholisme om het aantal vergunningen te vermin deren, niet in overweging kon worden genomen. Het wettelijk aantal vergunningen in de gemeen te bedraagt eigenlijk 23. Daarvan zijn er slechts 19 in gebruik en de raad meende niet de café houders hun broodwinning te moeten ontnemen. Evenzo ging het met het verzoek van de Bond van Overheidspersoneel om de salaris sen der ambtenaren met 10 procent te verhogen. De gemeente houdt zich stipt aan de rijksregeling, ook wat het verlof betreft en verder kan er niet gegaan worden. Ove rigens komt dit verzoek nog uit een speciale hoek.... Medegedeeld werd dat voor de bewoners van de „Lange Jammer" de jammer ten einde is. Voor hen is andere woonruimte gevonden en de „Lange Jammer" te Oude Sluis is ontruimd. Ook de kwestie van de verlich ting der locomotieven der Neder landse Spoorwegen, waarover in de vergadering van 30 November 1949 door de heer Doedens was ge sproken, kwam nog even ter tafel. De N.S. hebben, aldus in een schrijven, bericht aan de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, het streven de verlichting te ver beteren door geleidelijk-aan elec- trische verlichting op de locomo tieven aan te doen brengen. Ove rigens krijgt de lijn AlkmaarDen Helder in de toekomst toch diesel materiaal zodat tevens een betere verlichting is gewaarborgd (red. N.H.D.). De burgemeester deelde de raad mede, dat naar aanleiding van klachten over vervuiling van slo ten te Oude Sluis en elders door de gemeente-architect een kaart wordt gemaakt, waarop alle euvels voorkomen, Als deze zaak is be keken, zal met diverse autoriteiten op het gebied der Volksgezondheid en ook met die der Gezondheids dienst voor Dieren, samen met het polderbestuur, die eigenlijk de slo ten moet verzorgen, een bespreking plaats vinden. Zuinig met geld Ten aanzien van het gemeente beleid merkte de burgemeester op, dat in de komende jaren, vooral als de omzetbelasting voor een groot deel aan de gemeente zal ont vallen, hetgeen een som van rond f 60.000.kan betekenen, de ge meente de uiterste zuinigheid moet gaan betrachten en dat er dan vele plannen, hoe nuttig ook, niet kun nen worden uitgevoerd. Nu kon nog aan de school te 't Zand een voor schot van f 5.583,26 en aan die te Burgerbrug een voorschot van f 2.156.77 worden gegeven op basis van f 26.09 per leerling. De Raad kon ook accoord gaan met de plannen van de R.K, School te Burgerbrug, om het gebouw met een leslokaal, mèt inventaris na tuurlijk, uit te breiden in verband met het groeiend aantal leerlingen. Aan de Kweekschool te Den Hel der zal alleen een subsidie van f 0.04 per inwoner worden gegeven. De bijdrage van f 300.per leerling is niet nodig, omdat er geen leerling uit de gemeente de school bezoekt. Besloten werd ook het gemeente- personeel in het genot te stellen van de 5 pet. salarisverhoging ter bestrijding van de steeds stijgende kosten van levensonderhoud. Eerstdaags zal worden aanbesteed het herstel van een dienstwoning te Petten en de bouw van een infor matiebureau ten behoeve van het vreemdelingenverkeer. Dat komt op f 12.500.voor wat de woning be- trtft en op f 20.500 voor wat dat V.V.V.-gebouwtje aangaat. Maar uiteindelijk zal het de gemeente weinig kósten, daar het Rijk de bouwkosten (Wederopbouw) ver goedt. De weg, die loopt van de Spreeu- wendijk tot de Westerduinweg te Petten wordt openbare weg. En de wegen ten Westen van het nieuwe Petten worden gezamenlijk het „Westend", die ten oosten het „Oostend" genoemd. Het laatste besluit betrof de wo ning van de onderwijzer te Petten. Die wórdt verhuurd aan de onder wijzer voor f 365,per jaar. Uit de vragenbus Tijdens de rondvraag en behande ling der agenda kwamen nog ver schillende kwesties aan de orde. De heer v. d. Sluys vroeg aanplakplaat- sen voor verkiezingspamfletten. Dat gaat niet, want dat zou de gemeente te veel geld kosten. Het nieuwe Oude Liedentehuis-plan is nog niet in kannen en kruiken. Het wach ten is nog op toewijzing van bouw- volume. Geld is door het Rijk al i De gemeenteraad van Limmen kwam voor het eerst onder voor zitterschap van de nieuwe burge meester, de heer S. H. J. Bosma, in vergadering bijeen. Ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten van de begroting 1950. Er was een adres van de Com missie voor de Woningruimtewet waarin erop werd aangedrongen de Minister van Volkshuisvesting in kennis te stellen van de hopeloze toestand op woninggebied in de gemeente Limmen. De inhoud van het adres zal de minister worden toegezonden. De Woonruimtecommissie in de ge meente zal gehandhaafd blijven, om. dat zij volgens de Woonruimtewet wordt vereist. Het gemeentebestuur zal alles doen om te komen tot op lossing van het woningprobleem B. en W. stelden voor een subsi die te verlenen van f 1250.voor het vakonderwijs aan de R.K. Meis jesschool, Het restant van f 500.— zal voor rekening komen van het Schoolbestuur. De burgemeester werd benoemd tot ambtenaar van de Burgerlijks Stand. Voorts ging de raad over tot de benoeming van een commissie tot wering van schoolverzuim. Hierin werd het hoofd van de R.K. Jon gensschool, de heer J. Mok, be noemd in de plaats van mej. Fennis De overige leden van de commissie werdén bij acclamatie herbenoemd. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad tot het verhuren van de ambtswoning van de burgemeester aan de oud-burgemeester, de heer J. J. Nieuwenhuijsen, met ingang van 1 Februari tot uiterlijk 1 Juli 1950. De gemeente zal het sanitair in de ambtswoning van de burgemeester overnemen, alsmede de garage bij de woning, voor de totale prijs van f 790.—. Aan het R.K. Schoolbestuur werd een voorschot op de gemeentelijke vergoeding verleend, groot f 6706.66 voor het jaar 1950.. De nieuwe woningen aan de Ho- geweg zullen voortaan .Hyacinth" genoeipd worden. Het vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van schoolgeld voor het schooljaar 1950/51 en volgende ja ren werd verminderd van 2 tot l'li. Op een verzoek van de R.K. Bond voor het Gezin om reductie bij het schoolbezoek van meer kinderen uit één gezin, kon niet worden in gegaan. Subsidies en vergoedingen. De afdeling Limmen van het Witte Kruis had een verzoek inge diend om verhoging van de be staande gemeentelijke bijdrage van f 1000.— op f 1500.De raad be. sloot de afdeling in overweging te geven op andere wijze haar budget sluitend te maken. Voorshands werd dus op het verzoek afwijzend be schikt. De heer Joh. Admiraal had een verzoek ingediend om een vergoe ding van f 10.per jaar over de afgelopen tien jaren, voor opgesla gen puin op zijn gepacht land. De heer C. Pepping had eveneens om vergoeding verzocht voor ge derfde cultuurgrond en voor de werkzaamheden, die nodig zijn ge weest om de grond, nadat het puin ervan verwijderd was, weer in cul tuur te brengen. B, en W. stelden voor. aan beide adressanten een vergoeding van f 25.te verlenen. Hiertoe werd besloten. A. Dikkeboom had verzocht de reeds verleende busvergoeding voor zijn schoolgaande kinderen te mo gen benutten voor het onderhoud van hun rijwielen. De toestemming hiertoe werd verleend. De V.V.V. te" Limmen had een verzoek ingediend om een subsidie van minstens f 250.voor deelname aan de tentoonstelling ,,Van de Wadden tot het IJ" te Alkmaar. Deelname werd voor de gemeente van belang geacht. De gevraagde subsidie werd dan ook verleend. Er werden voorts enige wijzigin gen aangebracht in de begrotingen dienst 1949 en 1950. De voorzitter wees erop, dat het de gemeente niet mogelijk is een goed financieel beleid te voeren, wanneer aanvragen om subsidies worden ingediend midden in de loop van het begrotingsjaar. Bij de rondvraag drong de heer Pepping (KVP i aan op het tegen gaan van verminking van huisdie ren in openbaar water, in het be lang van de volksgezondheid. Twee maal per jaar zal een verbod in deze geest worden gepubliceerd. De heer Meijer (Middenblok) toonde zich een voorstander van doorlichting van de Limmer bevol king, ter bestrijding van tubercu lose. Advies zal gevraagd worden aan de Inspecteur van de Volks gezondheid. Wethouder Commandeur (KVP) stelde voor in het vervolg de raads leden tijdens de raadsvergaderingen te vergasten op een sigaartje. Dit zal geschieden. De raad ging hierna in Comité. KORTE PRIJSCOURANT! p. fles Rode Bordeaux 1947 v.a. f 2.35 toegezegd, f 8500.gedurende de eerste tien jaren, daarna komt er een definitieve bijdrage. De As sistent van de Landbouwvoorlich- tingsdienst heeft een huis gekregen door het verkrijgen van extra bouw volume van het Departement van Landbouw. Dat gaat buiten de ge wone regeling om. Een paar andere zaken werden in comité .behandeld. Rode Bordeaux 1945 Witte Bordeaux Rode Bourgogne '47 Rode Bourgogne '45 Moe zeiwijn Portwijn (Douro) Sherry Zoete Wijnen Vermouth Platte Brug (Oude Gen.) Oude Waag Jonge Genever Brandewijn Citroengenever -2.40 -2-80 -3.— - 3.15 -3.50 - 5.10 - 5.55 - 2.65 p. liter -6.— -5.— - 5,50 - 4.60 - 4.70 - 4.65 p. fles - 3.60 - 4.85 - 4.65 1.25 Advocaat Likeuren Cognac Limonade Als de Paasklokken klinken en de voorjaarszon de eerste gedachte aan de zomer op roept, is de tijd gekomen, dat Wij elkaar een Vrolijk en Zalig Paasfeest toewensen. Schenk de glazen vol en breng vreugde in Uw huis! Doe om gaande Uw bestelling en ver zeker U van een prettig Paas- foest, dat ook wij U van harte toewensen! Firma Th. Kraakman Zoon te Alkmaar aan de Platte Steenenbrug 104 (Ver- dronkenoord)tel. 2.604 (Advertentie» Burgerlijke Stand AKERSLOOT Geboren: Jan zv P. Nielen en H. Kwakkel; Si mon H. M., zv H. Woestenburg en C. Kerssens; Frederika E. M., dv P. Oud en C. A. M. Terra; Petrus J. E., zv J. P. Zoon en C. M. Ver duin. Overleden: Engel Poland, 81 jr., wedn. van Cornelia de Zeeuw. Gehuwd: Cornells de Jong, 24 jr. en Jacoba van Kleeff, oud 25 jaar Ondertrouwd: Petrus Buijs, 25 jr. won. te Heiloo en Maria Kerssens! oud 18 jaar. Ingekomen: Geertruida Meijer, van Heiloo, naar Julianaweg 243; Theodora Buur, van Bergen naar Raadhulsweg 186; Nicolaas P. M. Rohde en gezin, van Z.- en N.- Schermer naar Zuidervaart 380. Vertrokken: Emma L. Hollen- berg-Meerzorg en kinderen, van Lelielaan 154 naar Paramaribo, Hof stede Krullaan 26; Petrus G. C. Groot, van Zuidervaart 380 naar Schermerhorn, Noordervaart 54; Anna M. Zuurbier, van Zuidervaart 380 naar Schermerhorn, Noorder vaart 54; Jacob Pama, van Starn- meer 451 naar Assen, Loonei-straat 193; Trijntje Wortel, van Boekei 27 naar Warmenhuizen Dorpsstraat 9; Johanna M. Kraakman van Raad- huisweg 72 naar Purmerend. Nieu we gracht 24; Jacoba van Kleeff v. Startingerweg 98 naar Alkmaar, Kennemerstraatweg E 38; Maria Kerssens van Julianaweg 219 naar Heiloo, Stationsweg 63; Mart. Kers sens, Julianaweg 218 n. Helder Bui. tenhaven 5; Russella Leijenaar- Breukhoven en kinderen van Buurtweg 59 naar Amsterdam, Du- sartstraat 31. Burgerlijke Stand N. NIEDORP Geboren: Marion, dv J. Gerver en C. de Boer; Catha. rina A., dv P. N. Slijkerman en A. M. Dekker; Willem C., zv J. Bak ker en A. E. Kooij; Aris, zv M. Schrieken en G. Wagemaker Huber- tus J., zv A. Wezepoel en G. M, Berkhout; Agatha M., dv J. W. Keesom en W. C. Wit; Johanna G. M., dv J. Pelt en A. Stroet; Gerrit H., zv A. de Wit en F. Zegel. Ondertrouwd: P. G. Mulder, oud 25 jaren, won. te Koedijk en M. E. Dekker, oud 23 jaren. BRITS MARINEBEZOEK DEZE ZOMER AAN DEN HELDER Twee Britse flottieljes snelle pa trouillevaartuigen, afkomstig van de marinebasis „Hornet" van de kustbeveiligingsdienst der Britse marine te Gosport zullen gedurende een vaartocht in Juni een bezoek brengen aan Nleuwediep. Kort voor hun aankomst zal een mobiele eenheid van deze dienst onder commando van „lieutenant- commander" (luitenant ter zee der eerste klasse) J. A. Eardley-Wilmot, D.S.C., R.N., met het Britse lan dingsvaartuig „Suvla" naar Den Helder worden overgebracht voor verzorging en onderhoud van de patrouillevarf tuigen. De Britse kustbeveiligingseenheid zal van 10 tot 26 Juni te Den Hel der verblijven. Het zal het eerste bezoek zijn van een dergelijke een heid aan Nederland in vredestijd. De commandant der zeemacht in Nederland, Schout bij Nacht I. W. Reijnierse, zal haar gastvrijheid ver lenen. De patrouillevaartuigen zullen on der bevel staan van lieutenant- commander" R. F. Plugge, D.S.C., R.N. AUTO VAN PRINSES HAD AANRIJDING Een auto, waarin Prinses Mar griet zat, heeft Dinsdagmiddag op de betonweg BilthovenSoestdijk een wielrijder, die aarzelend de weg overstak, aangereden. De man werd tegen de grond gesmakt en met een lichte hersenschudding naar zijn woning te Soest vervoerd. Prinses Margriet, die zeer onder de indruk was van het gebeurde, stapte even later over in een andere hofauto, die toevallig passeerde. Burgerlijke Stand EGMOND AAN ZEE. Geboren: Helena Jacoba dv Sjoerd Dijkstra en Enhelina J. de Graaff; Wilhel- mina Aagje dv Jacobus Visser en Engeliena Broek; Edith Henderika, dv Engel Konijn en Anna Groen; Glijna Cornelia, dv Glijn Groen en Cornelia Dekker; Hendrika, dv Phi- lippus Wijker en Hinderika Bos- scher. Ondertrouwd: Pieter Blok en Neeltje Zwart; Engel Dekker en Cornelia Schol; Cornells Gouda en Josina Maria Bult; Jan Hendrik v. Urk, wonende te Castricum en Grietje Hoogland; Jan Visser en Catharina Afra Verver, Overleden: Albert Krab, 19 jr (overl. te Alkmaar); Klaas Krab, 20 jr.; Aagje Heere, 71 jr.; Jan Broek, 75 jr. NOORDERMARKTBOND Zaterdagmiddag 15 April a.s. houdt de Veilingvereniging „De Noordermarktbond" haar 37ste al gemene vergadering in ,,De Burg" te Noord-Scharwoude. Aan het jaarverslag van de secre taris, de heer K. v. Nienes, ontlenen wij het volgende: Over de financiële uitkomsten van 1949 kan men tevreden zijn. Met 'n totale omzet van f 6.415.128.92 plaatste de N.M.B. zich als nummer één van alle tuinbouwveilingen in Noord-Holland. In de eerste maanden van 1949 had de veiling veel profijt van het met Duitsland afgesloten contract; speciaal voor de uien was dit van groot belang.. De vroege aardappelen vielen, zo wel wat de opbrengst per H.A. als de prijzen betrof, tegen. Het product witte kool deed het heel goed en ook de slabonen wer den voor goede prijzen afgezet. De rode kool viel tegen en was practisch het gehele jaar onver koopbaar. Grote kwantums werden vernietigd. In de laatste maanden werden de Deense witte kool, uien, peen en andijvie voor goede prijzen ver kocht. Het gevolg was, dat over de maand December 'n omzet werd be reikt van ruim f 1.000.000.wat tot nu toe nooit in deze maand was bereikt. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1950 1476, tegen 1487 leden op 1 Januari 1949. De balans uit de administratie van de penningmeester, de heer C. Reeman Cz., sluit in activa en pas siva met f 178.960.86. Het batig saldo over 1949 bedroeg f 30.953.94, Voorgesteld wordt om 0,3 pet. van de veilingprovisie bij te schrijven op de ledenrekening en 0,1 pet. te storten in het Pensioenfonds, waar mede 'n bedrag van f 23.750.ge moeid is. De exploitatierekening over 1949 sloot in lasten en baten met f 104.436,73. Aan veilingsprovisie was ontvangen f 89,784.53 en aan emballagehuur f 8.701,67. De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat de minister van justitie, mr. Th. R. J. Wtjers, op medisch advies gedurende enige maanden rust zal moeten houden. Het wordt wenselijk geacht, dat hij zich ook daarna niet meer blootstelt aan de spanningen en vermoeienis sen, aan het ministersambt ver bonden. Hij is voornemens, na de behandeling van de begroting van justitie in de Eerste Kamer en van het wetsontwerp op de economische delicten in de Tweede Kamer aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn functie te verzoeken. DE 25.000 ER UIT In de 509e Staatsloterij, 5e klasse 12e lijst is de f25.000 gevallen op 6884. VEERBOOT IN PORTUGAL VERONGELUKT 60 personen vermist Een veerboot in Portugal is ver ongelukt waarbij 60 passagiers wor den vermist. De boot is waarschijn lijk op een particuliere aanlegstei ger gelopen, die door het hoge getij onder water was komen te staan. De boot heeft tengevolge van de aanva ring een lek opgelopen. Volgens sommige berichten zou de maximale belasting van 80 per sonen zijn overschreden. Drie leden van de bemanning en de eigenaar van de boot zijn gered. LOONSVERHOGING VOOR LANDARBEIDERS Ingevolge de uitspraak van de hiertoe ingestelde arbitragecommis sie, dienen thans ook de lonen in de akker- en weidebouw en veehou derij in de provincie Noord-Holland met terugwerkende kracht van 1 Januari 1950 af volgens de bekende regeringsbeslissing met vijf procent te worden verhoogd, zo deelt de sociale afdeling der' Stichting voor de Landbouw in deze. provincie mede. BEEMSTER Witlof 16—31; Ro de kool 2526: Spinazie 3453; Sla 1521; Andijvie 4052; Radijs 12 13; Raapstelen 24; Brabantse Bel lefleur 19—47; Goudreinette 3466; Jonathan 2676; Rabarber 3843; Gare bieten 12—15; Winterpeen 11 —17; Uien 42—57; Prei 22—41; Con férence 718; Winterjan 3135. HOOGKARSPEL Kroten I 6,— Kroten II 4,50; Witlof I 29—32; Wit lof II 24—27; Witlof III 0—14. ALKMAAR Andijvie 39—40; Spinazie 2540; Rabarber 2347; Wortelen 614,70- Rode kool 6 28,10; Prei II 9; Üien I 42—54; uien II 26—33; Bieten 5,90—8.20; Witlof I 24—34; Witlof II 15—22; Bloem kool I 61; Bloemkool II 33; Radijs 4—10; Selderie 8,50—15; Sla 13—20; Stoofperen Gies 22; Winterjan 18 —27. OBDAM Witlof I 29—34; Wit lof II 25—31; Witlof III 22—25; Wit lof IV 16—26; Kroten A 6—6,30; Kroten B 4, ZWAAG Aardappelen 3,40— 10,20; Sjalotten 2035; Spinazie 23—50; Uien 23—54; Prei 30—54; Ro de kool 17—28; Witlof 25—34; Breek- peen 1016; Bospeen 35; Radijs 5 10; Rabarber 3845; Andijvie 49; Sla 618; Bloemkool 4i1,12; Goudrei nette 4078; Present van Engeland 3665; Zoete appel 2031; Jonathan 4985; Present van Holland 3058; Succla Maglio Reinette 3349; Bramley Seedling 4552; Conferen ce 86; Gieser Wildeman 2028; Win terjan 1630; St. Remey 2024; Provisiepeer 1521. WARMENHUIZEN 500 kg ra barber 20; 54.500 kg rode kool 26 32.60- afwijkende 616.80. NRD. SCHARWOUDE Peen II 46,40; Rabarber 16; Kroten I 6; Wit lof I 26—30; Witlof II 21—27; Wit lof III 22—23; Rode kool 23.70—22,50. LANGEDIJK Rode kool 24,20 —31,80; Witlof I 23—28; Witlof II 19-22- Uien 54,70—59. BLOKKER Winterjan 14—26; St. Remy 1825; Gieser Wildeman 1627; Bramley 26—46; Paradijs appel 4550; Goudreinetten 41 69; Jonathan 4587; London Pippin 32—47; Rode kool 1623; Knolbieten 5,40—6,10; Peen 13—17; Prei 40—45; Spinazie 3751; Sla 1516; Radijs 8—11; Witlof 24—32. ZUIDERKOGGE Noordelingen 12; Bevelanders 9.20—9.40; Witlof I 28—34; Witlof II 20—26; Stek 13—19; Rode kool 624; Andijvie 4749; Kroten I 6.206.30; St. Remy 13 21; Jonathan 3866: Bellefleur 30 38; Winterjan 1926. srlijke D MET BANKETSPIJS IA A L PAASGEBAK sortering KOEKJES ALKMAAR - Tel. 2132 tan nieuw te onderscheiden i huiskamer bestaande uit fauteuils, 4 stoelen, met iring f 187.50. Grote zware 0. Grote collectie fauteuil- it 2 fauteuils, 4 stoelen, estoffeerd en bekleed met Moderne eiken dressoirs Mooie 1 en 2 pers. le- ralen vanaf f 17.50 tot en stellen met kapok en bin- tot en met f 65.Divans euils f 30.—. Mooie wandel Kinderledikanten f 14.50. en, bestaande uit 2 clubs, srke keukentafels, flinke hrijfbureau vlak f 42.50. 15.Ronde eiken salon- 32.50. Eiken buffet f 27.50 (gelijks geheel vrijblijvend, uw en 2de hands bezich- j kopen uw gehele en ge- Tevens repareren wij en et prima stoffen v.a. f 35.- Beleefd aanbevelend f 2290 Familieberichten GETROUWD: C. J. POORTVLIET, Arts en W ROOTLIEB Alkmaar, 6 April 1950. Egmonderstraat 16. Afwezig van 6 April tot nadere aankondiging. Mede namens mijn Ouders., betuig ik mijn hartelijke dank voor de overgrote be- langsif-'lling bij mijn thuis komst uit de Oost; in 't bijzonder aan familie, bu ren en kennissen en de Fanfare „Eensgezindheid", die mij zo goed bedacht hebben en aan 'L R.K. Thuisfront, dat zoveel voor mij gedaan heeft. W. H. CASTRICUM, Nw. Schulpweg 174, Egmond-Binnen. Mede namens mijn Ouders betuig ik hiermede mijn hartelijke dank aan allen, die belangstelling toonden bij mijn thuiskomst uit In donesië. P. SNIJDERS, Boomgaard 8, Zuid-Scharwoude Ondergetekende verklaart dat de lasterpraat over JAC. BLEEKER, aangaan de onderkruiping van land. huur, totaal uit de lucht is gegrepen en dan ook op laster berust. TH. DEKKER Beerhugowaard-Nrd., 435. Advertentien Het KANTOOR van F. R. C. OUDEJANS accountancy - belasting zaken, Alkmaar, Bierkade 11 is op VRIJDAG 7 en ZATERDAG 8 APRIL Gevr. een beschaafd voor dag en nacht. Zelfst. kunn. werken en lief voor kinderen. Gez. huisel. verkeer. J. B Kieft, 2e Boomlaan 155 Hoorn. In gezin met 3 kinde ren gevraagd v. d. en n., niet bene den 18 jaar. Loon f 70.- per maand. Grote was buitenshuis, hulp van werkster. Mevrouw KELLER, Curtiuslaan 19 Blokhovenpark, Alkmaar GEVRAAGD te Bergen: net R.K. Meisje per 15 April of later, v. d. en n. Br. onder no. 10590 Bur. van dit blad. B.z.a. R.K. HUISHOUD- STER, liefst bij heer al leen. Br. onder no. 10580 Bur. van dit blad. Gevraagd: FLINKE JON- GEN. S. Pilkes, Ooster zijweg 17, Heiloo, dat wij een grote keuze hebben in te koop gevraagd. Auto Transportbedrijf Fa. C. BRINK en Zonen Kennemerstraatweg 229 Telef. 4715 Heiloo TE KOOP: 40 bak Bintjes 35—45 A. W. Bakkum, 452, H.Hugowaard. Te koop; GITAAR, f 25.—. Adres te bevr. op 't kan toor N.H.D., Ritsevoort 56, Alkmaar. TE KOOP: Pracht witte (ivoor) Bruidsjapon, mt. 42; één keer gedragen. Br. onder no. 10583 Bur. van dit blad. TE KOOP: 100 bak Schotse poters en 45 bak rode Eer steling, beide partijen goedgekeurd in kl, A. N. Nolten, Slootgaard C91, Waarland. Te koop aangeboden: Een Glazen JACHTWAGEN m. zijportieren. Bakwagen m. hekken en een platte wa gen, bij H. Dekker, Noor- derweg. Wijde Wormer. GEVRAAGD: f 5000.— 1ste Hypotheek op gunstig gel. land- en tuinbouwbedrijf; lste kwaliteit land met zo goed als nieuw gebouw, gr. ong. 8 HA. Aanb. onder no. 10572 Bur. N.H.D TE KOOP: 50 bak Eerste lingen mt- 3540, met mooie spruit. Klasse A. Te bevr. bij; D. SCHOTTEN, Kerkebuurt, Tuitjehorn. TE KOOP: Een licht Mo torrijwiel 98 c.c. met leren Jas, cap en bril. Alles in prima conditie. R. Kop, Driehuizen B 46, Z. en N.- Schermer. TE KOOP aangeboden: v. Delft Kinderwagen, in pr. staat met bedje en kus sentje, f 50.Nieuw- landersingel 79, Alkmaar. Th. G. Kreijgermaat Mient 1 - Alkmaar Tel. 3256 heeft U iets nodig, komt U even bij ons kijken en vragen. Wij leveren voor de laagste prijs alle on derdelen, welke u wenst, als: Spaken, Velgen, Zadels Banden, Assen. Rijwiel lampen, Voornaven, Remnaven, Wielen, Dragers, Jasbescher- mers, Rijwielsloten, enz Uitsluitend a contant! Luttik Oudorp 3, Alkmaar Telefoon 3485 VOOR Oudegr. 231 Tel. 3528 staat voor U klaar Ook boenders, bezems, luiwagens, dweilen, zeemleer, etc. Aanbev. J. BORST, Burgerbrug

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5