Nieuw Rampen in Spanje en Brazilië Abdul Aziz ging niet naar Djakarta "yt££r ^.TZ'hT^,: edities voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen nHd Wederopbouw móest rijden Washington wil Tsjechische vliegers niet uitleveren Opstand in Albanië? Rudi Matt heeft respect voor de vorderingen van de Koningin Rouw in talrijke gezinnen E POT" lARINE E POT" IARINE Talrijke doden en gewonden in ontspoorde treinen Ministers- wisseling? „Djakarta Lloyd" bestelt 8 schepen Ironie in de diplomatie Fiscus verkoopt hotel-inventaris Goede Vrijdag „Minister Stikker treedt niet af" In Makassar is het rustig Klein aantal K.N,l,L.-leden handelden onder druk Prinses Irene is vader de baas Kaasexport naar België hervat Wordt Westerling toch uitgeleverd? Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) Bankrelaties: Noorderbank; Nederi. Credietbank A S H VAN HEDEN Pagina 1 Vrijdag 7 April 1950 46e Jaargang No. 11834 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56, teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 gevitamineerde 1TAMINE A VITAMINE D lat er is, dus: kleverancier. ren moest. Nu huis. Hij zette m oude werk- aan de arbeid, indere smeden- i, zoals kistjes draad en zo, jens klaar met ;ter en geronk firma Staalstra er bij en ze ulle dan maar e, zie!" Smidje zei hij. „En ;ra?" De twee I eens aan en ehas het ir!" „Mooi zo", d, dat ik hier en dan vlak en. Het kleine NOG VOOR DAT bekend was, dat minister Wiiers op het punt staat, wegens gezondheidsrede nen terug te treden als minister van Justitie, had het „Vrije Volk" (net vier-en-twintig uur te voren) de suggestie van reor ganisatie van het kabinet-Drees- van Schaik aan de orde gesteld. En dit wel in verband met de kwestie van de nieuwe functie van minister Stikker, die „poli tiek bemiddelaar" was geworden van de O.E.E.S., de organisatie van de Europese Economische Samenwerking. Thans is mr. Stikker ook nog voorzitter van dc Raad van deze organisatie, netgeen een meer permanente functie is en neerkomt op direc teur van de Marshall-hulp in Europa. De vraag, of mr. Stikker, die als een man van buitengewone werkkracht bekend staat, zijn functie van minister van. Buiten landse zaken volledig genoeg zal kunnen waarnemen, zal men moeten behandelen zonder de critische geest van de typische „Hollandse" kruidenierspolitiek, welke zich na de eerste, stellig eervolle benoeming van minister Stikker deed gelden. Natuurlijk kan men een mi nister, zelfs van een klein land als Nederland, in deze tijd niet als een duizendkunstenaar be schouwen. Het zal dus sterk de vraag zijn, of mr. Stikker de be langen van zijn departement vol doende behartigen kan, naast zijn beide O.E.E.S.-functies. Maar ook is het juist, dat die functies om allerlei politieke en diploma tieke redenen feitelijk door een man met een ministersfunctie moeten worden waargenomen. Zo gezien leek de suggestie van het „Vrije Volk", om mr Stikker minister van Buitenland se Zaken zonder portefeuille te doen worden, niet zo vreemd. Maar dan spreekt de binnenland se politiek een woordje mee: een V.V.D.-minister zonder por tefeuille, die veel afwezig is, heeft op de algemene gang van zaken in het kabinet minder in vloed, dan men van V.V.D.-zijde wenselijk zal oordelen. Het „Handelsblad", dat de V.V.D. zeer na staat, heeft dan ook pro/npt geantwoord, dat er geen reden is om te veronder stellen, dat er een wijziging is gekomen in het vroegere stand punt van de regering (bedoeld zal zijn: van het kabinet) dat de combinatie van minister en poli tiek bemiddelaar aller instem ming had. Of hiermede de situa tie volledig is weergegeven, mag betwijfeld worden. De minister president dr. Drees toch heeft in ae Tweede Kamer op het einde van 1949 verklaard, dat de kwes tie t.z.t. opnieuw onder het oog zou worden gezien, en hij doelde daarbij met evenzoveel woorden op de periode van begin April, wanneer de, nu besliste, benoe ming aan de orde zou zijn. Het schijnt ons dus, op zijn minst ge nomen, voorbarig, nu al te zeg gen, dat het standpunt van het kabinet ten opzichte van de po sitie van minister Stikker, vast staat. Nu komt daarbij de aanstaande vacature aan het departement van Justitie. Terecht heeft het „Handelsblad" gisterenavond op gemerkt, dat een interne reorga nisatie (o.a. - red.) o.a. gezocht zou kunnen worden in een ver lichting van de zware bezetting van het M.U.O.R. de afschu- weliike nieuwe naam voor het ministerie voor Unie-aangelegen heden en Overzeese Rijksdelen. Afgezien van het feit, dat de Unie-aangelegenheden van steeds twijfelachtiger aard worden, schijnt dit departement met twee ministers Götzen en van Maarseveen rijkelijk, om niet te zeggen: luxe bezet. En een terugkeer van mr. van Maarse veen aan zijn vroegere departe ment van Justitie zou de politie ke kracht van dit belangrijke ministerie niet verzwakken, waarmee wij niets ten nadele zeggen van de zeer bijzondere (rechts) kundigheden van mr. Wiiers. Intussen doemen er dan weer andere moeilijkheden en moge lijkheden op: Ér zou, als mr. Stikker „zonder portefeuille" mee blijft lopen, een nadere voorziening getroffen moeten worden voor Buitenlandse Za ken. En, last not least, zou een uittreden van mr. Wijers en een terugkeer van mr. van Maarse veen. tot Justitie, door de ver mindering van het aantal katho lieke ministers, het befaamde „politieke evenwicht" verstoren. Voorshands behoren beschouwin gen over een en ander men bemerkt dat wel al tot de or de van de speculatie, een aange name bezigheid voor de inmid dels voor velen aangevangen Paas-vacantie. Een heel nest wilde xwijnen Te Udenhout (N.-Br.) ontdekten jagers 'dat een wild zwijn vlak voor hun voeten wegschoot in het water. ?ij probeerden vergeefs het dier te vangen, maar tussen het riet, dicht bij het water deden zij een goede vangst. Met enige moeite gelukte het hun een heel nest jonge wilde zwijnen van vier weken te bemachtigen. Als de big getjes vijf of zes weken zijn, gaan ze al zelfstandig op roof uit. Bii treinongevallen in Spanje en Brazilië zijn gisteren volgens voorlopige berichten 120 reizigers gedood en 265 gewond, van wie vele tientallen enstig. Men ver moedt dat natuurrampen, die de gebieden waar de ongevallen zich afspeelden dezer dagen hebben ge teisterd. de oorzaak ziin geweest. Vier rijtuigen van de sneltrein MadridOviedo ontspoorden bij Villalana. De wagens, die volgens medereizigers propvol mensen za ten,' stortten van tien meter hoog te op een weg. In verband met de a.s. Paasdagen waren er vele pel grims in de trein, die ter gele genheid van het Heilig Jaar een bezoek aan Rome wilden brengen. Officieel wodt gemeld, dat hier twintig personen om het leven zijn gekomen. Tot dusver zijn 65 zwaar gewonden uit de vernielde wagons gehaald en in de zieken huizen te Oviedo, Gyon en Avilez opgenomen. Meer dan honderd personen liepen kneuzingen op. Het is niet uitgesloten dat het officiële cijfer van het aantal doden enigszins beneden de wer kelijkheid is, daar het nog niet mogelijk is een eerste klas rijtuig te bereiken. Het gebied rondom Oviedo heeft Dinsdag van een aardbeving te lijden gehad. In de stad zelf werden enkele huizen beschadigd. Het is nog niet bekend, of het on geluk een gevolg van de aardbe ving kan zijn geweest. Brug was ondermijnd Een trein met vacantiegangers is op 160 km van Rio de Janeiro van een brug in de rivier Tangua gestort. Het Braziliaanse pers- „GENERAL MUYR" NAAR NEDERLAND Op 1 April is uit Tandjong Priok naar Nederland vertrokken het troepenschip „Generaal Muyr" met 1518 passagiers. Aan boord bevinden zich de volgende onderdelen van de Konink. Landmacht: 16 R.V.A. (regiment veldartillerie), 18 R.V.A., 18 en 31 A.A.T. (aan- en afvoer- troepen) en 6e Hupva (hulp ver- bandplaats afdeling). ER WERD GESMOKKELD WANT: Opdat het wagenpark van het ministerie van Wederopbouw door het ontbreken van dc hoognodige onderdelen niet zou worden lam gelegd, kreeg de werkplaats-admi nistrateur J. F. N. in 1947 van zijn superieuren opdracht de onder delen in België te kopen. Er waren geen invoervergunnin gen en ook de deviezen ontbraken. N. moest de onderdelen dus smok kelen en legde later aan zijn op drachtgever een kwitantie over met valse handtekening bekrachtigd. Wegens valsheid in geschrifte werd tegen N. gisteren door de Officier van Justitie bij de Haagse Arrondissementsrechtbank 1 maand gevangenisstraf geëist. Scherp laak te de Officier de superieuren die verdachte opdracht tot zijn straf bare handelingen gaven. Uispaak over veertien dagen. Prinses Wilhelmina bezocht Stedelijk Museum H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft Woensdagmiddag geheel onver wacht, een bezoek gebracht aan het Stedelijk Museum te Amsterdam. bureau maakt melding van 100 doden, terwijl het Franse pers bureau A.F.P. in zijn eerste be richten over meer dan 100 gewon den spreekt. Twee rijtuigen liggen nog onder water en het is nog niet mogelijk het juiste aantal slachtoffers vast te stellen. Men gelooft, dat de brug door de zware regens van de laatste dagen is ondermijnd. Doordat kort na de ramp een andere brug dicht bij Rio instort te kon een trein met eerste-hulp- middelen de plaats van de ramp niet bereiken. DE VERBOUWING VAN HET TWEEDE KAMER-GEBOUW Naar wij vernemen zijn de ver bouwingswerkzaamheden aan het gebouw der Tweede Kamer onder hands gegund aan de laagste in schrijver, J. J. Koene te 'sGraven- liage, voor 285.500. Naar verwacht wordt, zal de ver bouwing ongeveer tien maanden duren en dus half Februari 1951 geëindigd zijn Het is echter niet uitgesloten, dat de Kamer haar eigen gebouwen reeds eerder zal kunnen betrekken, zij het dat de verbouwing dan nog niet geheel zal zijn voltooid. ORDER IN NEDERLAND Darwis Djamin, president- directeur van de onlangs opge richte Indonesische scheep vaartmaatschappij „Djakarta Lloyd", deelde aan Aneta te Batavia mede, dat hij gisteren de eerste opdracht heeft ge plaatst voor de bouw van acht zeeschepen bij de scheeps bouwmaatschappij „Holland Nautic" te Haarlem. De grootte der bestelde schepen, die zijn bestemd voor het inter- insulaire verkeer in Indonesië, varieert van 600 tot 2000 ton. Het ligt in de bedoeling, nog dit jaar de eerste schepen in de vaart te brengen. De opdracht beloopt ongeveer 14 millioen gulden (Ned. cou rant). Hiervoor is een deviezen- aanvraag ingediend bij de rege ring van de R.I.S. en, naar de mening van de heer Djamin, zal genoemd bedrag deel uitmaken van de onlangs afgesloten Neder landse lening. Geen Paasviering achter ijzeren gordijn VATICAANSTAD, (K.N.P.) Naar Radio Vaticana verneemt hebben de regeringen van de Rus sische satellietstaten elke viering van het Hoogfeest van Pasen ver boden. De Paasdagen zullen als gewone werkdagen worden be schouwd. „De drie Tsjechoslo waakse toe stellen zullen, zodra het onder zoek naar de vluchtelingen vol tooid is, ter beschikking van de Tsjechoslowaakse autoiteiten wor den gesteld. Indien de rpgpHng te Praag om de een of andere reden geen ander vliegtuig, met vliegers om de toestellen naar Tsjechoslo- wakije terug te vliegen, zou willen zenden, zal het de Amerikaanse luchtmacht een groot genoegen zijn vliegers ter beschikking te stellen, om de toestellen naar Praag terug te brengen." PRAAG, 6 April, (Rr.) De Amerikaanse regering heeft de Tsjechoslowaakse eis tot uitleve ring van de acht vliegers, die op 24 Maart 11. met drie vliegtuigen van de Tsjechoslowaakse lucht vaartmaatschappij naar de Ame rikaanse zóne van West-Duits- land ziin uitgeweken, verworpen. De Amerikanen beschouwen de vliegers als politieke vluchte lingen. Wat betreft de klacht van de Tsjechoslowaakse regering, dat de Tsjechoslowaakse consul-gene raal te München eerste 36 uur na de landing der drie vliegtuigen hiervan in kennis werd gesteld en dat het daarna nog acht uur duurde, voordat deze functiona ris in de gelegenheid werd gesteld zich met de Tsjechoslowaakse pas sagiers in verbinding te stellen, wordt in de Amerikaanse nota ver'-1 -rd: „De Amerikaanse Am bassade te Praag is verheugd deze inlichting te ontvangen. Het is haar welgemeende hoop, dat de Tsjechoslowaakse autoiteiten zich in de toekomst aan dit Ameri kaanse optreden zullen houden." In de Amerikaanse nota wordt verder nog verklaard: RADIO VATICANA OP PASEN VATICAANSTAD, (K.N.P.). Radio Vaticana zal de uitzending verzorgen van de plechtige Paus mis in de Sint Pieter en van de daarop aansluitende zegen „Urbi et Orbi", die de H. Vader van de buitenloggia van de Vaticaanse Basiliek zal geven. De uitzending begint om 10 uur v.m. en is te beluisteren op de kortegolf in de 19, 25, 31 en 50 meterband. BELASTINGSCHULDI Het Gooi verliest opnieuw een belangrijk deel van ziin hotelac- comodatie nu de dienst der Rijks belastingen heeft aangekondigd, dat hij Zaterdagmorgen zal over gaan tot verkoop bij executie, we gens belastingschuld, van de ge hele inventaris van het grote Palace-Hotel in Hilversum. Deze voorgenomen executie heeft in de kingen van het Vreem delingenverkeer grote ontstem ming gewekt. Onlangs immers is het Astoria Chalet, het grote hotel te Baarn, dat over ruim 120 bed den beschikte, van bestemming veranderd. Thans verdwijnt ver moedelijk het Palace-Hotel, dat plaats bood aan 63 logé's en een zeer bekende klank had in den lande. Het verlies van ruim 180 bedden op de Gooise hotelaccomo- datie van omstreeks 800 wordt een gevoelige slag genoemd, die het Gooi en speciaal Hilversum als congresoord treft. Steeds meer bedrijven, denk b.v. aan de sigarenindustrie, gaan aan de politiek van de heer Lief- tinck ten gronde. O. Kruisboom, vol roem en schitterende glans, gesierd 'met het Koninklijk purper, uitverkoren om met waardige stam zó heilige ledematen aan te raken! O. Kruis wees gegroet, gij enige hoop, vermeerder in deze lijdenstijd in de vromen de genade, en delg de misdaden uit van de schuldigen. (Uit de Hymne „Vexilla Regis") DEN HAAG. 6 April. Naar aanleiding van in de ners circu lerende berichten, waarin de ver wachting wordt uitgesproken, dat Mr. D. U. Stikker, nu hij benoemd is tot voorzitter der O.E.E.S. zal aftreden als Minister van Buiten landse Zaken, heeft het A.N.P. geïnformeerd bij een zegsman van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, die verzekerde, dat deze berichten uit de lucht gegrepen ziin. (Verwijzend naar het hoofd artikel in dit nummer, merken wij op, dat de beslissing van deze zaak niet alleen bij het departe ment van Buitenlandse Zaken ligt. Red.) BELGRADO WEET VAN NIETS LONDEN, 6 April (A.F.P.) Het Britse blad „Daily Grahpic" brengt een bericht van zjjn corres pondent te Rome over „een op stand in Albanië tegen de over heersende Russische invloed in dit land", die in de nacht van Dins dag op Woensdag zou zijn uitge broken. Volgens de correspondent zouden Joegoslavische vliegtuigen vlug schriften boven de Albanese hoofd stad hebben uitgeworpen, waarin de bevolking wordt aangezet zich van de regering-Hodja te ontdoen. Honderden officieren, die enigszins onder verdenking stonden, zouden door de regering zijn aangehouden in het kader van een groots op gezette zuivering. Te Belgrado heeft men geen be richten ontvangen, waaruit de juist heid zou blijken van het m een Britse krant verschenen bericht over een opstand in Albanië. HET NED. ONDERWIjS IN INDONESIË Naar wij vernemen overweegt de Nederlandse regering te bevorde ren, dat er een overkoepelende or ganisatie in het leven wordt ge roepen ter behartiging van de be langen van het Nederlandse onder wijs in Indonesië. In Makassar, waar een vroegere K.N.I.L.-compagnie onder kapitein Abdul Aziz in opstand is gekomen tegen troepen van de R.I.S., is het thans rustig. Zoals men weet was de actie een protest tegen een voorgenomen landing van T.N.I.-soldaten. Deze troepen zijn ook Donderdag nog niet ontscheept. Aan de zijde van de „Polisie militer" zijn 3 doden gevallen, Abdul Aziz verloor 1 man en 3 zijner soldaten werden gewond. Doordat Aziz de nacht voor de actie de Nederlandse commandant der infanterie, majoor Van Maas tricht, van zijn bed liet lichten, onttrok hij de onder diens bevel staande manschappen aan diens orders, hetgeen het wegtrekken van een aantal hunner, met rol lend materieel, mogelijk maakte. Dat slechts een klein aantal le den van het K.N.I.L. deelneemt aan de actie, is te danken aan Tahya, die leider was van de mili taire delegatie der B.F.O. ter R.T.C., en die de laatste dagen in openbare vergaderingen de mili tairen van het K.N.I.L. met klem KONINKLIJKE GASTEN IN VAL D'ISERE Terwijl de skileraar prinses Irene de latten onderbindt, staat prinses Beatrix, al voor de tocht gereed, lachend in het rond te kijken. VAL D'ISERE. 6 April. Dr. Petri, de burgemeester van Val d'Isere. heeft H.M. de Koningin, de prins en de beide prinsesjes het erelidmaatschap van de plaat selijke skiclub aangeboden. Dr. Petri kwam twee uur later dan was afgesproken, omdat hit nog drie beenbreuken te behandelen had. het grootste aantal, dat tot nog toe op een dag in Val d'Isere is voorgekomen. Inmiddels wordt de techniek van de Koningin met de dag beter. Rudi Matt, de Oostenrijkse berg gids heeft de grootste bewonde ring voor haar. „Het is bijna met te geloven" zegt hij „welke vorderingen uw Koningin in twee jaar heeft gemaakt." De eerste maal, dat hij met de koningin naar de skilift liep vroeg hij of hij de ski's, die de koningin over haar schouder droeg, moest overnemen, maar sindsdien heeft hij het niet meer gevraagd, want de koningin antwoordde: „CJ draagt Uw eigen ski's en ik de mijne. Ik ben hier niets anders dan welke tourist ook". Het verblijf in Val d'Isere na zijn inspannende reis doet de prins veel goed. Rudi Matt heeft ervoor gezorgd, dat de eerste da gen niet te veel afdalingen wer den gemaakt, maar nu voert hij het aantal nauwelijks merkbaar tot 5 a 6 per dag op. Prinses Irene begint de prins concurrentie aan te doen, want gisteren was zij haar vader steeds ver vooruit. Hield de prins even stil- om een blik te slaan op het prachtige landschap, dan zag hij een ogenblik later zijn dochter alleen nog maar als een stipje in de verte. De pinsesjes zullen Zaterdag deelnemen aan een skiwedstrijd voor kinderen, waarbij de konin gin de prijzen zal uitreiken. Ieder een is nieuwsgierig of zij er in zuilen slagen de jeugd van Val d'Isere te slaan. Het verblijf vah de koninklijke familie in Frankrijk zal waar schijnlijk tot 14 of 15 April duren. Het staat nog niet vast, op welke wijze men naar Nederland zal te rugkeren. afried een niet-disciplinaire hou ding aan te nemen. Het regeringsvliegtuig. dat spe ciaal naar Makassar was gezon den. is zonder kapitein Abdul Aziz teruggekeerd. Wel bevonden zich aan boord de territoriale kommandant van de Anris. over ste Mokoginta en de minister van voorlichting. Ratulangi. Een woordvoerder van de rege ring van de R.I.S. had tegenover Aneta verklaard, dat Abdul Aziz vogelvrij zou worden verklaard, indien hij geen gevolg gaf aan de order om zich te Djakarta te verantwoorden voor de actie. Ook zijn volgelingen zouden, indien zij niet naar de barakken terugkeren, bui'.—» de wet worden gesteld. Toen Abdul ziz zijn soldaten meedeelde, dat hij naar Djakarta was opgeroepen, volgde een luid geroep: tida tida (ga niet). Aziz zeide, dat hij de oproep schrifte lijk zal beantwoorden. Volgens een Nederlandse woord voerder te Djakarta hebben enke le manschappen van het K.N.I.L. „onder druk" deelgenomen aan de opstand. De meeste dezer man- MINISTER RUTTEN NAAR INDONESIË Op uitnodiging van de regering der R.I.S. zal de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen, prof. dr. F. J. Th. Rutten, Donderdag 13 dezer naar Indonesië vertrekken. Hij wordt einde der maand in Nederalnd terug ver wacht. BETALING SCHOOL- EN COLLEGE-GELDEN Naar wjj vernemen overweegt de Nederlandse regering in verband met de muntcorrectie in Indonesië, tegemoetkomendheid te betrachten met betrekking tot school- en collegegelden, te betalen door hen, wier verzorgers in Indonesië zijn gevestigd. schappen waren nu naar hun kwartieren teruggekeerd. Luitenant-generaal Buurman Van Vreeden, de commandant van het K.N.I.L., is per vliegtuig naar Makassar vertrokken om een on derzoek in te stellen. Het Oost-Indonesisch kabinet van dr Diapari had Woensdag zijn ontslagaanvrage ingediend, dat echter door de president werd afgewezen. Nederland heeft met ingang van gisteren de kaasexport naar Bel gië hervat. Uitvoermachtigingen worden weer aan expediteurs afge geven, ook vandaag. De besprekin gen met België inzake de kaas kwestie hebben weliswaar nog niet tot een definitief resultaat geleid, maar daar de gestelde termijn voor de tijdelijke stopzetting van de kaasuitvoer naar België is afgelo pen zal Nederland weer kaas naar België uitvoeren. NED. SPOORWEGEN EN DODENHERDENKING B(j gelegenheid van de herden king der gevallenen uit de laatste wereldoorlog ligt het in de be doeling van de Nederlandse Spoor wegen om op de nationale herden kingsavond van 4 Mei a.s. de treinen om acht uur 's avonds twee minu ten te laten stoppen. Tevens zullen die dag de vlaggen halfstok hangen vanaf 's avonds zes uur tot zons ondergang. LONDEN, 6 April (Reuter) Volgens een bericht van Reuter uit Londen heeft de Engelse rege ring de regering der R.I.S. aange raden, opnieuw een verzoek tot uitlevering van Westerling in te dienen, welk verzoek ditmaal zou moeten berusten op het uitleve ringsverdrag tussen Engeland en Nederland, aldus deelde een zegs man van het Engelse ministerie van binnenlandse zaken heden mee. Dit verzoek zou dan dienen te worden gericht tot het Britse be stuur op Singapore, dat in deze zaak een beslissing zal hebben te nemen, in overeenstemming met het gerechtshof aldaar. In gewoonlijk goed ingelichte kringen te Londen wordt het ad vies van de Engelse regering aan de R.I.S. beschouwd als een aan wijzing, dat volgens de mening dei Engelse regering, de R.I.S. een goede rechtsgrond heeft om te eisen, dat de R.I.S. in dit opzicht zal worden aangemerkt als de rechtsopvolgster van Nederland.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1