HOFJ TEDE voof U HUNT NERGENS In Mei 1952 enige Diesels Alkmaar-Den Helder? f Ook de Kamer oordeelt mild Eieren zoeken met de K.R.O. Door „KLECO" j KLECO SLAGROOM Gerin< libert ALKMAAR EN OMSTREKEN In Mei 1950 wèl twee-uurs-dienst op lijn Enkhuizen-Hoorn-Amsterdam Een tragische dag voor llrsem Het Militair Gezag deed maar raak Goya" Zaterdag te Rotterdam Bob Wallagh won van de A.V.R.O. Beursoverzicht Zaterdagavond: Marktberichten BOTERSTRAAT 1 - ALKMAAR zelf timmeren U koopt toch bij hen die in uw blad adverteren?!! BAKKUM - Oudegracht Wat za van Zeelai PAGINA 2 VRIJDAG 7 APRIL 1950 In de vergaderingen van de Spoorwegraad zijn verschillende klachten en wensen behandeld, die door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar ten aanzien van de dienstregeling der Neder landse Spoorwegen bij deze Raad aanhangig waren gemaakt. In verband met de slechte aan sluitingen te Amsterdam in en uit de richting Zwolle en Utrecht met de treinen uit en naar Alkmaar zegde de Dirertie toe bij de nieuwe dienstregeling een directe aanslui ting uit de richting Zwolle te Am sterdam tot stand te brengen, ter wijl ook een betere aansluiting te Amsterdam met de treinen uit de richting Utrecht kan worden ver wacht. Traject AlkmaarDen Helder Het verzoek om de trein, die des Zondagsavonds te 0.11 u. uit Alk maar naar Den Helder vertrekt, ook te Heer-Hugowaard te laten stoppen, werd afgewezen, evenals het verzoek om op Vrijdag een trein in te leggen, die iets later uit Den Helder vertrekt dan trein 2552, vertrek Den Helder 17.17 uur. Dienstregeling-technische bezwaren alsmede materieelgebrek maken dit onmogelijk. Ten aanzien van de klachten omtrent het slechte treinmaterieel op dit traject merkt de Directie op, dat dit niet minder goed is dan op andere niet-geëlectrificeerde tra. jecten. Voor het inleggen van enige jLFieseitreinen op ait traject is voorshands geen Dieseltractie be schikbaar. Gehoopt wordt, dat dit in Mei 1952 wél het geval zal zijn. Verbetering van de lange wacht tijden te Alkmaar voor de reizi gers, die uit Den Helder, over Haarlem naar Den Haag en Rot terdam willen reizen, is eveneens nog niet mogelijk, daar hiervoor het nodige electrische materieel ontbreekt. Traject AmsterdamEnkhuizen Ook de klachten omtrent het treinmaterieel op dit traject wijst de Directie af. De Kamer had er voorts op ge wezen, dat in de richting Amster dam beurtelings na één uur, of na drie uur, een trein vertrekt. In omgekeerde richting is dit om de twee uur, hetgeen veel doelmatiger wordt geacht. De Directie antwoordde hierop, dat voorshands forensenbelangen en bootaansluitingseisen te Enk huizen, alsmede de noodzaak tot een zo intensief mogelijk gebruik van het materieel, beletten hierin verbetering te brengen. Jtueraan uurut ecnier toege voegd, dat ingaande 14 Mei 1950 ook in de richting Amsterdam een normale 2-uursdienst zal worden ingevoerd, zodat aan het verzoek der Kamer geheel zal worden vol daan. Schoolwedstrijden R.K. scholen EERSTE RONDE TEN EINDE ALKMAAR, De eerste ronde van de schoolwedstrijden voor de R.K, Jongensscholen is al weer achter de rug. Met groot enthou siasme hebben de verschillende elftallen de eer van hun school ver dedigd. Zegevierende elftallen hebben we 't veld zien verlaten, teleurge stelde voetballertjes hebben we de kleedkamer zien opzoeken, teleur gesteld, maar met het idee, de huid zo duur mogelijk verkocht te heb ben. Hier volgen de uitslagen: Afdeling I: St. Joseph Ulo IIWarmenhuizien 31; St. LaurentiusschoolSt. Jo seph Ulo I 25; Heiloo ILyceum I 10; Bergen ISchoorl I 32 (na strafsch,). Afdeling II: Bavo IOudorp I 40; Willibror- dus IEgmond I 32 (na strafs.); Schoorl IIHeiloo II 09; Aloy- sius IAdelbertus I 01. Afdeling III: Adelbertus IIAloysius II 35 (na strafsch.); Bavo IIOudorp II 52 (na strafsch.); Willibrordus II BLO I niet gespeeld. Het volgend programma wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Benzinetank onder de straat ALKMAAR Bij de ingang van de voormalige stalhouderij van de Gebr. Hoed is dezer dagen een grote benzine-tank door de Shell geplaatst. Het was een vrij zwaar karwei de grote ketel de grond in te krijgen en er moest geheid wor den om een flinke kuil te kunnen maken zonder het wegdek te be schadigen. Gisteren is men met dit werk gereed gekomen en waar schijnlijk nog voor Pasen zal de pomp nog kunnen worden ge plaatst. Deze is dan in de plaats gekomen van het onlangs ver kochte, weliswaar wat ouderwetse, maar toch sierlijke gerij, dat zo lange jaren hier het stadsbeeld heeft beheerst. De wegwijzers hebben een verfje ALKMAAR Door de A.N.W.B. zijn de wegwijzers in en rond Alk maar, een twintigtal ongeveer, bij de nadering van het nieuwe vreem delingen-seizoen van een nieuw verfje voorzien. De bekende en vooral door de automobilisten ge waardeerde richtingaanwijzers zien er na hun lange winterslaap als herboren uit en zullen menigeen langs de fraaie Noordhollandse we gen een goed geleide bieden. Aanwinsten R.K. Leesbibliotheek ALKMAAR Nieuwe boeken in de R.K. Bibliotheek: 8894 Abel Shott: De zilver Kid: 8895 Hardy Stuart: De vallei der' sterren; 8896 Harry Macfie: Zeearend; 8897 Dr. F. C. J. Los: Parzival's Graaltocht; 8898 J. Parmentier: Waarom geloof ik? 8899 Dr. B. Naaykens MSC: Liefde en Barmhartigheid; 8900 Mika Waltari: Sinuhe de Egypte naar; 8901 Jacob van Lennep: Fer dinand Huyck; 8902 Fr. B. Gilbreth en E. Garey-'Gilbreth: Voordeliger per dozijn; 8905 Abel Shott: Het teken van de zilveren kid; 8906 Sax Röhmer: De -schaduw van Fu Man- chu; 8907 Will. C. Mac Donald: Moordende kogels; 8908 Cor Can- dro: Spike zuiver Texas City; 8909 Maurice Zermatten: De duivel in het dorp; 8910 Mevr. Roland Holst- v. d. Schalk: Het vuur brandde voort; 8911 Louis Couperus: „Van oude mensen de dingen die voor bijgaan; 8912 Juliete Pary: Vuur doop in schoffie's land; 8917 Michel v. d. Plas: Als ik koning was. Meisjesboeken: 8903 N. Wijchgel: Verdere avonturen en overwinning van het dolle freuletje: 8904 Ems v. Soest: Fenny krijgt het gedaan; 8931 Max de LangePraamsma: Goud-Elsje; 8914 idem: Goud-Elsje verlooft zich; 8915 idem CIoud-Elsje draagt een dubbele naam; 8916 id: Nog is het lente voor Goud-Elsje, MEISJE VERDRONKEN, JONGENTJE VAN VRACHT AUTO GEVALLEN URSEM. De Witte Donderdag is in Ursem wel bizonder tragisch verlopen omdat twee kinderen het slachtoffer zijn geworden van hun argeloosheid bij het spel. Het 5-jarig dochtertje van de heer Bakker, postcommandant- marechaussee te Ursem is vermoe delijk bij het plukken van bloemen in de Ringvaart gevallen. Omwonenden zagen de klompjes drjjven. Het kind kon spoedig wor den opgehaald, doch toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Ongeveer op dezelfde tijd viel het 6-jarig zoontje van de heer O. Com mandeur van de vrachtwagen van de heer de Wit waar het kind, zonder dat iemand het had ge merkt, was opgeklommen. Het kind bloedde hevig uit het hoofd zodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. POLITIEVERSTERKING KOMEND SEIZOEN BERGEN Tijdens het a.s. va- cantieseizoen zal de groep Bergen, voornamelijk voor de duin- en istranddiensten te Bergen en te Egmond aan Zee weder met een, 5 man sterk, bereden detachement worden versterkt. Het detachement bestaande uit de wachtmeester le kl. H. B. Koop- inans (Detachements-Commandant) en de wachtmeesters A. den Bes ten, A. Th. van Son, J. v. d. Vel den en K. C. Visser zal in zijn ge heel op 1 Juni a.s. in de boerderij „De Fransman" te Bergen worden ondergebracht. Ingekomen en vertrokken personen LIMMEN Ingekomen: Johanna C. Vaal, van Heiloo naar Dussel- dorperweg 21; Johannes Beerthui- zen, van Heiloo naar Dusseldorper- weg 61; Maria Schram, van Castri- cum naar Dusseldorperweg 37; Jan netje Wittebrood, van Castricum naar Dusseldorperweg 61. Vertrokken: Johannes M. C. Die- len, van Boogerdlaan 4 naar Am sterdam; Petronella B. Boersma, van Rijksweg 117 naar Egmond a. Zee; Catharina A, Verver, van Ho- geweg 35 naar Egmond aan Zee; Maria C. Winder, van' Wesierweg 7 naar Beverwijk. In het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de niet ten laste van de rijksbegro ting gebrachte uitgaven en de ont vangsten van het militair gezag wordt gezegd, dat men algemeen van oordeel was. dat blijkens het verslag van de algemene reken kamer op vaak ontstellende wijze door het Militair Gezag met 's lands gelden is omgesprongen, Intussen is herstel der gemaakte fouten practisch onmogelijk. Toch wilde men niet nalaten instemming te betuigen met de passage uit het verslag der alge mene Rekenkamer, die luidt: „Voor het overige vormen naar het oordeel der kamer de moei lijkheden, waarop hierboven een en andermaal werd gedoeld, een voldoende reden tot milde beoor deling van de uitkomsten van het beheer". Men verwonderde er zich over, dat de regering in Londen bij de instelling van het Militair Gezag blijkbaar geen of althans zeer on voldoende richtlijnen heeft gege ven van gelden, waardoor de ex cessen konden ontstaan. Men vraagt wel: „Zal in het algemeen in daarvoor geëigende gevallen tot verhaal worden overgegaan?" Het troepenschip „Goya" wordt vroeg in de morgen van Zaterdag 8 April a.s. in de Rotterdamse haven verwacht. De ontscheping van de opvarenden zal. onvoor ziene omstandigheden voorbehou den, om 9.00 uur beginnen. De volgende troepenschepen worden eveneens met voorbe houd van onvoorziene omstandig heden in de week na Pasen verwacht. „Castel Bianco", Dinsdag 11 April 9.00 uur te Rotterdam. „General Stuart Heintzelman", Donderdag 13 April 9.00 uur te Amsterdam. „Gote Beer", Vrij dag 14 April 9.00 uur te Am sterdam. Eventuele wijzigingen in de aankomsttijden zullen zo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. Men zou een overzicht van wat aan verhaalde gelden wederom ter beschikking van de schatkist is gekomen bijzonder op prijs stellen. Verschillende voor de ont stane janboel verantwoordelijke personen bekleden intussen nog noge ambtelijke posten. Wordt tegen hen ook opgetreden? De handel in paarden en schapen Hoewel sedert 2 April j.L ook in het grensgebied voor de handel in paarden en schapen geen aan koopvergunningen meer zijn vereist, wordt er ter voorkoming van mis verstanden door het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening op gewezen, dat voor de handel in paarden en schapen een erkenning als handelaar of commissionnair vereist blijft. Inbraak gefingeerd Öe Rotterdamse rechtbank heeft twee broers, de 33-jarige fabrikant H. F. B. en de 38-jarige sigarenmaker P. E. M, C. B„ beiden uitgesloten, dat de Kamer haar werd tot één jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar ver oordeeld, terwijl- P. E. M, C. B. wed vrijgesproken, gegeven. MILITAIREN EN STUDIE De Band NederlandIndonesië heeft een telegram gezonden aan de minister van Oorlog, waarin de hoofdbesturen van de samen werkende organisaties „Band Neder landIndonesië", „Voor onze mili tairen overzee" en de „Bond mili tairen uit Indië" de minister ver zoeken, om de militairen, die be wijsstukken overleggen, dat zij dag studie gaan volgen aan een officieel erkende onderwijsinrichting, met groot verlof te zenden. HOOFDPRIJZEN „JEUGD VAN NEDERLAND" Ter gelegenheid van de tentoon stelling „Jeugd van Nederland" te Amsterdam in de zomer van 1949 werd een loterij georganiseerd. De trekking daarvan is thans geschied. De hoofdprijs, het Beatrix-landhuis, werd gewonnen door nummer 51331. De Irene-prijs, een zitkamerameu blement, viel op lot 140244. De Mar griet-prijs, een zeilboot, werd ge trokken door nummer 97372. Een linnenuitzet, de Marijke-prijs, viel op nummer 27027. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: ZONNIG WEER! Vannacht vrij koud met hier en daar lichte nachtvorst. Op enkele plaatsen ochtendmist. Overdag zonnig weer met nog iets hogere middagtemperaturen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. (Advertentie) Protest van H.R.C. afgewezen Zoals bekend, was enige weken vlak voor het einde van de voet balwedstrijd H.R.C.A.P.G.S. groot meningsverschil ontstaan over een penalty, die door de scheidsrechter niet was toegekend. De aanvoerder van H.R.C. zag hierin gegronde reden om na af loop van de wedstijd een protest in te dienen. Dit is door de pro test-commissie behandeld, doch afgewezen, omdat naar haar oor deel het protest te laat was inge diend. HERSENGYMNASTIEK Na een procedure, die ongeveer een jaar geduurd heeft, is dezer dagen een beslissing genomen in zake het geschil tussen de A.V.R.O., voor wie optrad mr. W. G. Salm te Amsterdam en de heer Bob Wal lagh, die werd bijgestaan door mr. P. J. M. Ruysemaars (Amsterdam). Het geschil was ontstaan door de hersengymnastiekuitzendingen. De kantonrechter te Hilversum stelde de heer Wallagh in het gelijk en veroordeelde de A.V.R.O. tot 'be taling van een schadevergoeding van f 1100.—. Uitspraken Meervoudige Kamer BLEEKWATERBARON VRIJGESPROKEN De meervoudige kamer van de Alkmaarse arrondissementsrechti bank deed gisteren uitspraak in de volgende strafzaken. R. J., Oudkarspel, diefstal uit kantoor Coöp. Aankoopvereniging, Langedijk, eis: 2 jaar, uitspraak: 12 maanden waarv.an 2 voorwaarde lijk, met aftrek. J. S. Oudkarspel, hetzelfde mis drijf, eis en uitspraak idem. S. werd verleden Dinsdag op verzoek van zijn raadsman. Mr. G. van Hil- ten, uit voorarrest ontslagen. J. P. G. WielVgerwaard, ver duistering van f4000.als melk rijder gepleegd, eis: vrijspraak, uitspraak: vrijspraak. E. G. Alkmaar, verduistering in dienstbetrekking, uitspraak: 6 maanaen voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, last tot onmiddel lijke invrijheidstelling. N. W. Hoorn, corruptie als amb tenaar, eis: 3 maanden, uitspraak vrijspraak. D. G. Jisp. niet voldoen aan be sluit herstel rechtsverkeer, uit spraak: f6.000 of 12 maanden. H. Th. K. Alkmaar, kopen zonder te betalen, eis 6 maanden, uit spraak: vrijspraak. Deze laatste berechte, H. Th. K. uit Alkmaar, wendde zich, nadat het vrijspre kend vonnis was geveld, op felle wijze tot de aanwezige journalis ten, terwijl hij hen uitdaagde aan zijn vrijspraak een even groot ar tikel te wijden als aan de behande ling van zijn zaak. Wij zijn inder daad vrij uitvoerig ingegaan op de behandeling van deze en nog een andere strafzaak tegen K., die als koopman in bleekwater, in onze stad een zekere faam heeft ver kregen. Wij hebben er geen enkel bezwaar tegen, uitdrukkelijk te melden dat K„ die ervan beschul digd was, er een -gewoonte van te hebben gemaakt goederen te kopen zonder die te betalen, bij gebrek aan wettig en overtuigend bewijs, door de rechtbank van het hem ten laste gelegde is vrijgesproken. Paas- en Lenterondgang ALKMAAR. Maandag 2e Paas dag gaat St. Caecilia 'n Paas- en Lenterondgang maken, waarvan de route als volgt is samengesteld: Vertrek om 16 uur van de Paar denmarkt en vervolgens Gasthuis straat, Zevenhuizen, Scharloo, Zocherstraat, Hoeverkade, (brug), Schagenstraat, Hulststraat, Boom kampstraat, Leliestraat, Bruinvis straat, Lindenlaan, Nieuwlanders- singel, Zilverstraat. Ridderstraat, Laat, Huigbrouwerstraat, Langestr. Kerkplein, Paardenmarkt. Wijziging in de route blijft voor behouden. De leden van St. Caecilia worden allen verwacht, ook de buitenmen sen die anders moeilijk kunnen. Om precies 16 uur vertrekken wij van de Paardenmarkt, dus geen laat komers. INGEKOMEN PERSONEN (Maart). C. S. Luitjes, van Indo nesië naar Dr. Schaepmanplein 1; J- Vennik, en echtgen. van Heiloo naar Pr. Julianalaan 14; W. J. Dog- genaar, van Utrecht naar Geest 18a; G. Niemeijer, groentenkwe- kersknecht van Oudorp naar Heem raadstraat 2; J. Salomons, van Doorn naar Westerweg 106a; M. Schuurman, van Eygelshoven naar Roemer Visscherstraat 24; B. Sip kema en gezin, van A'dam naar Dr. Schaepmanplein 8; A. L. M. de Bree van R'dam naar Bergerweg 111; J. P, Groothuizen-Bruisten, van Ewijk naar Helderseweg 27C. van Kraa- nen, van Gilze Reijen naar Rem- brantstraat 14; F. Willem, van Rotterdam naar Bergerweg 111; H. H. Zwankhuizen, v. Zijpe naar Pr. Julianalaan 14; A. P. Groot, van Koog a.d. Zaan naar Kwakelpad 9; G. Hijlkema-Albeda en zoon, van Rotterdam naar Dathenusstraat 9a; J. Govers, van Den Helder naar K. v. 't Veerstraat 98; D. v. Teulingen, met gezin, van Harenkarspel naar Overdiepad 48; Wed. C. Kwast-van Veen en kinderen van Wierden naar Bergerweg 105; M. Th. A. Berger, van Venlo naar Macl. Pontstraat 30; W. M. Snellen, en echtgen. van Zwitserland naar Appelsteeg 1; J. N. B. Donkersloot, van Den Haag naar Rekerstraat 56; D. de Jong, en echtgen. van C. B. naar Kooltuin 15; A. Visscher, van Zwolle naar Steijnstraat 17; A. Stapel, v. Berk hout naar Luttik Oudorp 2. G. Bakker, van Wieringen naar Pr. Julianalaan 14; J. H. Carstens en gezin, van A'dam naar Ruysdael- kade 6; A. Ruiter-Hollenberg, van Schermerhorn naar St. Jacobstraat 22; J. W. Koopman, en echtgen. van Zuid-Afrika naar Julianastraat 32a. C. M. Rood, van Bovenkarspel n. Breedstraat 23a; G. Stam, van Lan gedijk naar Kanaaldijk 2a; B. Faber, van Amsterdam naar Uitenboschstr. 41; Wed. L. de Jongvan Milt, en kinderen, van Amsterdam naar Bergerweg 111; A. BenninkSpar- reboom, en dochter, van Zutphen naar Dathenusstraat 7a; S. F. A. Townsend, en kinderen van Am sterdam naar Bergerweg 113W. G. M. Dingjan, van Amersfoort naar Westerweg 276; P. Galis, en gezin, van Koedijk naar Kinheimstraat 18; M. Schippervan Gorcum, van Ab coude naar Dathenusstraat 13; J. D. Ninck Blok, en gezin van Gro ningen naar Hoeverweg 3; H. M. C. Stam, van Haarlem naar Eikelen bergstraat 40; Wed. E. de Jager- Lapré en kinderen van Bloemendaal naar Bergerweg 107; P. Pauw, en gezin, van Koedijk naar Frieseweg 142; P. Ploeger, van Den Helder naar le Tuindwarsstraat 14; A. M. Kaandorp en kinderen van Schoorl naar Kerkstraat 13; Wed. M. Zijp Stam, van Venhuizen naar Pr. Ju lianalaan 14; A. Th. Brakenhoff Wit, van Heiloo naar Wognumse- buurt 24; G. J. H. Stoelinga, van Groningen naar Pr. Julianalaan 2; A. Nol-Edens, N.H. van Groningen naar Dathenusstraat 13a; A. R. Otto, van Rotterdam naar Schar loo 7a; C. van Schie, van Hoorn n. Ritservoort 26; D. J. Vriend, van Hoorn naar Langestraat 59; D. Bal- tus, Kraamverzorgster, van Eind hoven naar Boomkampstraat 18; C. H. M. Belfroid, van Voorburg naar van Everdingenstraat 18. Gulden Vlies agenda ALKMAAR. Het „Lentefeest" de beide Paasdagen 's avonds in het Gulden Vlies belooft een zeer bij zondere attractie te worden. In de grote zaal verzorgt het bekende or kest „Piet van Dijk and his Dutch Radio Dance Orchestra" de dans muziek, terwijl in het Café Restau rant het populaire tweetal Ger Vis ser en Ko Sieuwerts de gezelligheid zullen verhogen door het ten gehore brengen van een uitgebreid pro gramma sweet music. Als laatste voorstelling in de serie C speelt Comedia Dinsdagavond „Uitstekend Mylord" een vrolijke comedie in 3 bedrijven van William Douglas Home. Dit stuk kpmt in plaats van „Wat iedere vrouw wel weet" dat door bijzondere omstan digheden niet opgevoerd kon wor den. Woensdag om 2,15 uur als Paas- vacantie-attractie een leuke middag voor de kinderen „Tom Poes en Ollie B. Bommel" met Wammes Waggel, Prof. Sick Bock, Bul Super Hieper, Terpen Tijn e.a. CANTECLEER BRENGT BLIJSPEL ALKMAAR De Alkmaarse R.K. Gemengde Toneelvereniging Cantecleer brengt op Zondag 16 April een blijspel getiteld „De Stier uit Californië, een vrolijke geschiedenis in drie bedrijven die zeker wel in de smaak van het publiek zal vallen temeer daar ook aan deze opvoering door Cante cleer weer bijzondere zorg zal worden besteed. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johanna dochter van J. Kuiper en G. P. Mijlhoff; Paulus C. W. zoon van H. J. J. Plas en H. A. C, Vogelpoel Ondertrouwd: Cornells H. Goe- sinne 24 jaar en Maria Jansen 25 jaar; Petrus A. J. Andriessen 28 jr. en Geertruida J. M. Pels 25 jaar; Henri A. van Offeren 27 jaar en Maria A. F. Ortlep 31 jaar; Jan Kloosterman 27 jaar en Hillegonda C. Ros 24 jaar; Jan van Urk 31 jr. en Hendrica Karstens 46 jaar; Ja cobus Hink 29 jaar en Hinke H. Klompmaker 30 jaar; Sietse J. Noom 24 jr. en Catharina van Dalf- zen 21 jaar. ATHLETIEK NIEUWS ALKMAAR. Hedenavond geen training, evenals Maandag (Tweede Paasdag). De eerstvolgende trai ning vindt plaats 14 April. Tevens maken wij nu reeds be kend, dat er op Dinsdag 18 April 'n zéér belangrijke ledenvergadering wordt gehouden bij Beemster, Waag- plein. Nader bericht volgt. Het bestuur van de R.K.A.A.V. „OSympus" KANTOORHOUDER BENOEMD BROEK OP LANGEDIJK. Tot kantoorhouder van het Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor is be noemd de hoofdbesteller v. Leeu wen uit Hoorn. De heer v. Leeuwen was werk zaam bij de inspectie te Haarlem Zo is dan na 10 maanden vacature de plaats weer aangevuld. De tweede bijenmarkt te Purmerend PURMEREND De tweede bijeenmarkt, welke de enigste is in Noordholla»d, blijkt aan belangstel ling steeds te winnen. Er zijn bij de leiding van die markt reeds thans zeer belangrijke opgaven voor deel name, daaraaan binnen gekomen. Purmerend, dat er naar streeft met haar markten zo veelzijdig mo gelijk te zijn, heeft stellig goed -ge daan om aan haar serie markten de bijenmarkt toe te voegen. DOKTERSDIENST HOLLANDS NOORDERKWARTIER Tijdens beide Paasdagen Op de beide Paasdagen (Zater dagmiddag 2 uur Dinsdagoch tend 8 uur) wordt in het Noord Hollands Noorderkwartier de Dok- tersdienst waargenomen door de artsen C. R. N. de Boer, Nieuwe Niedorp, K 2261 233; Dr. P. Groenhart, Dirkshorn, K 2245 - 232; R. J. de Groot, Hippolytushoef, tel. 31; L. C. J. Olree, Anna Pau- lowna, K 2233 233; W. van Sloo- ten, St. Maartensbrug, K 2246 230; A. L. van der Sluis, Schagen, K 2240 400; J. Swaters, Juliana- dorp, K 2235 221; A. J. Tamsma, Wieringerwerf, tel 7; R. C. Posthu- ma, Barsingerhorn K 2243312. VEEARTSEN DIENST NOORD-HOLLAND NOORD Op de beide Paasdagen (Zater dagmiddag 4 uur Dinsdagoch tend) zal de veeartsendienst worden waargenomen door de artsen: N. J. Bouwman, Slootdorp, tel. 146; en E. J. Hakkesteeght, Schagen, tel. 437. Aanbesteding EGMOND a. ZEE. B. en W. hebben ten gemeentehuize aanbe steed bestek E.Z. 16, het afgraven 3500 m3 zand en het aanleggen van 2900 m2 tegel- en straatwerk, met door de gemeente geleverd mate riaal, aan de Boulevard en het Westeinde te Egmond aan Zee. De inschrijving was als volgt: Fa. H. Bunschoten en Zoon te Noordwijk f 19.607; C. V. Voor waarts te Amsterdam f,19.449; Fa. gebr. Bruisschaart té IJmuiden f 17.960; Fa. Huiberts en Punt te Alkmaar f 17.092; A. le Clercq te Castricum f 16.574; J. Albers te Be verwijk f 16.225; G. Hulsebosch te Bloemendaal f 15.200; Gebr. Min te Bergen f 14.980; D. Schram te Be verwijk f 14.700; V. de Vilder en Zn. te Beverwijk f 14.625; Fa. Gebr. Keevel te Amsterdam f 13.631; Th. Veul te 't Zand f 13.400. „Zo waarlijk helpe mij" BURGERBRUG Dit ernstige spel zal op de 2e Paasdag in Zaal Visser worden opgevoerd door hét toneelgezelschap „De Optimist" uit Eenigenburg. o.Lv. de heer Schnie- der. Het gezelschap heeft in deze streek met de opvoering van dit stuk al enige successen geoogst. We zijn dus benieuwd. Aanvang half 8. Bridge! BURGERBRUG De Aprilwed- strijd van onze plaatselijke bridge club gaf de volgende uitslag te zien: 1. P. BosmanJ. Raven 63%; 2. GeensenVriesman Jr. 63; 3. Hr. en mevr. Bruin Sn. 61; 4. Hr. en mevr. Appel 56%; 5. A. BollJ. G, Bruin 54'/a; 6. Gebr. Nanne 53 7. G. VisserMej. A. Bruin 53; 8. G. Rademaker-Vriesman Sn. 50; 9. Jb. EriksJ. Visser 46; 10. J. de Groot Jb. Bregman 39. ARM GEBROKEN BURGERBRUG. Deze week kwam de 7-jarige Piet Nanne bij het spelen in het hooi van een takel te vallen. De jeugdige „sportsman" kwam dusdanig terecht dat hij een arm brak. Zijn Paas- vacantie brengt hij nu door in het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar. Kiezerslijst OUDORP Op de vastgestelde kiezerslijst der gemeente Oudorp komen de namen van 1165 kiesge rechtigden voor. VRIENDELIJKER STEMMING AMSTERDAM, 6 April. De Amsterdamse Effectenbeurs opende vandaag vriendelijk en het bleek duidelijk, dat er wat grond in de markt was gekomen, al bleven de omzetten beperkt. Aanvankelijk meende men dit voornamelijk toe te moeten schrijven aan dekkings aankopen van de beroepshandel (tot Dinsdag a.s. blijft de Beurs ge sloten), doch gedurende het verdere verloop bleek ook lichte vraag van het publiek te bestaan. Bovendien waren de verkooporders, die de laatste weken zware verliezen de den ontstaan, vandaag opgedroogd. Ook de internationale fondsen wa ren beter gedisponeerd, zodat bp sluiting in alle sectoren winsten werden geboekt. De Cultuuraandelen, die gisteren al weerstand boden, waren vast, vooral Amsterdam Rubber n.l. 132 tegen gisteren 127%. HVA gold 130% (127). Beide maatschappijen schijnen weinig hinder te ondervin den van de stakingen aan Suma tra's Oostkust. Voor eerstgenoemd fonds bestond bovendien wat meer interesse als gevolg van de record-prijzen voor Rubber. Certificaten Deli Maat schappij waren een tweetal punten hoger. De Amerikaanse markt blijft zich op vrijwel hetzelfde prijsniveau be wegen. De animo was vandaag weer niet groot. Gisteren zijn 572 certificaten verhandeld. Prolongatie 2i/i procent. Zaterdagavond wordt geheel luis terend Nederland uitgenodigd om eieren te gaan zoeken. Echte eieren, welke dan op verschillende plaat sen in dorpen en in steden in ons land verborgen zullen liggen. Ger de Roos en de zijnen zullen nl. Zaterdagavond van 21.4522.45 een programma verzorgen, waarin dit landelijk eierzoeken een belang rijke plaats inneemt. De plaatsen, waar de eieren verborgen liggen, zullen tijdens deze uitzending na der worden omschreven. Wanneer de omroeper Zaterdagavond uw woonplaats als eierplaats noemt snel dan naar de aangeduide plaats. Wie het eerst het ei gevonden heeft, zal zich voor zijn moeite be loond zien, doordat hem een fraai bewerkt chocolade-ei zal worden V.Z.V.-nieuws 'T VELD Op de 2e Paasdag spelen de adspiranten van VZV om 12 uur op eigen terrein een wedstrijd tegen de adsp. van Z.A.P. Om half drie speelt VZV 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Stormvogels 2 uit IJmuiden. Hoe wel Stormvogels voor ons een on bekende gast is, geloven wij stel lig dat er deze middag voor de VZ V-mannen een zware taak wacht. Zorgt er dus voor in een conditie te zijn die van sportmen sen verwacht wordt. A. Slijkerman stelt een fijne taart beschikbaar voor degene die de juiste eind stand weet te raden. Opstelling en andere bijzonderheden worden op de bekende plaats kenbaar ge maakt. Zie ook de advertentie in het nummer van morgen. aangeboden, dat wat afmetingen betreft iedere topprestatie van al le Nederlandse kampioenkippen in de schaduw stelt. De gelukkige winnaar(es) van dit grote KRO- ei zal direct in de gelegenheid wor den gesteld zijn (haar) bevindingen weer te geven voor de microfoon. Nog in hetzelfde programma wor den deze opmerkingen van al die gelukkige winnaars uitgezonden, zodat ook de niet eierzoekende luisteraars ten volle kunnen mee leven. MEDEMBLIK Witlof I 26— 32; Witlof II 19—25; Witlof III 5— 17; Bieten I 6; Bieten II 4; Aard appelen 8,509,60. SCHAGEN Paarden 4001000; Werk- en rijtuigpaarden 650—1000; Slachtpaarden 400—875; Gelde- koeien (mag.) 500—740; ld. (vette) 600—1025; Kalfkoeien 650—950: Pin ken 285200; Nuchtere kalveren 2555; Schapen (mager) 100120; Idem (vette) 90—120; Overhouders 70—90; Biggen 20—50; Konijnen 2—6. AVENHORN, 6 April. 52500 kg Bieten I 6—6.20, II 4; Rond 66 40; 38450 kg Witlof I 28—32, II 24-^30, III 18—26; Stek 10—20; 4300 kg Peen stek 4.107.40 per 100 kg. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 7 April. 10.000 kg rode kool 27.50; 5000 kg witlof I 23—28; idem II 19—23. WOGNUM. 21.500 kg. witlof I 22—28; II 19—23; III 10—17; stek 1014; spinazie 2237; andijvie 25 54 radijs 9; sla 15; uien 3050; bieten 46; winterjan 2427; jo nathan 5479. EEN WERKELIJK PRETTIG PAASFEEST! WAAROM? I Omdat U bij os Uw HEREN- en KINDER KLEDING weer kunt kopen tegen de VOORDELIGSTE PRIJZEN. Elk kleding stuk wordt TEN VOLLE GEGARANDEERD! EEN kan maar het GOEDKOOPSTE zijn. en dat is natuurlijk het van ouds bekende kledingmagazij n ALLEEN GEVESTIGD: LET OP HET JUISTE ADRES, want Verkeerd lopen is duurder kopen! Te koop aangeb.: best bl. kamgaren HEREN- COSTUUM, mt. 54. Van Straaten's Boekhandel, Tuitjenhorn. Te koop: een D.K.W. R.T. 98 c.c. 1939. In pri ma staat. Snaarmanslaan 143, Alkmaar. Aangeboden: prima STAAND-HORLOGE z.g. Hallklok, pr. f 160- Br. onder no 4058, bur. van dit blad. WILT GE koopt dan Uw HOUT bij STEUN a. d. Zeswielen WONINGRUIL. „Spoed". Aangeb.: vr. woning in Uitenbosstr. Gevr.: fl. woning, bev. minst. 3 sl.k. Brieven no. 10611, Bur. van dit blad. VEEVOER! Aardappelkriel, voerbieten en hooi te koop. Tevens puike consumptie-aardap pelen. Bij Kl. URSEM, H.Hugowaard N. 545. TE KOOP: Goede con sumptie-aardappelen. Bij Jb. Weel, Middenweg 548, H.Hugowaard N. TE KOOP: lichte cirkel- zaagmach. m. motor aan- sl. op lichtnet; 'n schuur- vlakbank m. motor. S. Schaaf, Oudegracht 279, Alkmaar. OPGEKLOPT MET SUIKER IN BEKERS VAN 35 - 45 - 90 TELEFOON 2973 Eerste Paasdag van 1011 uur geopend voor 't afhalen van slagroom DE LIE BRUSSEL, <A Senaat hebben g houding, een mo te verlenen aan gramma de onvo de troon xet. D waren allen Vla binding der kan betekenen, dat 3 Omtrent de he de heer Van Zeela rale ministers ui naire kabinet wordt nog vernor de liberale ministt Glabbeke zich hui ben voorbehouder andere liberale n gerd hebben medt een liberaal-kathi In liberale krin men ervan overt Zeeland zich voc onmogelijkheid ge een liberaal-kathc gering te vormer anders zal overblij mogeen katholiek men te stellen. Op een «risterir sel gehouden ners klaarde de kabine hii geleid wordt d een katholiek-lil samen te stellen, liik gelijkenis ve demissionnaire k kabinet van Prof Van Zeeland zei te zullen trekken nis had genomen van de nationale Liberale partij, wordt gehouden. Op een vraag oi gering van de Li regering mede te mogeen katholle! vormen, antwooi ZATERDAG HILVERSUM I, KRO. 7.00 Nieuws; 7,15 gengebed en Litui Nieuws en weerbe: mofoonmuz.. 8,25 Heiligen en Hoog standen; 10,00 V- 10,15 Gram.muz.; 1 ken; 11,45 Gram.m 12,03 Promenade (12,30—12,33 Mede Zonnewijzer; 13,00 nieuws; 13,20 A 13,45 Kamerorkest Engelse les; 14,40 15.05 Gram.muz.; 1 Letteren en Kuns kwartet en altvio vaartcauserie; 16.3' van het Gregoria de jeugd; 18,00 I Journalistiek wee Symphonette-orkes ten; 18.50 Godsdi 19,00 Nieuws; 19, 192.5 Parlementair Piano en orgel; 2( De gewone man ze 20,12 Gram.muz.; ken"; 20,40 Gram.i eens op heren"; programma; 21,45 22,45 Avondgebed kalender; 23,00 N sidentie-orkest en Plechtige viering Paasnacht. HILVERSUM II. RA; 10.00 VPRO; VPRO; 20.00—24.01 7.00 Nieuws; 7,! 7,30 Gram.muz.; weerberichten; 10,00 Medische cai genwijding; 10,20 10,35 Voor de arb tinubedrijven; 11,4 12,00 Orgel.; 12,! 12,33 Gram.muz.; 13,00 Nieuws; 13,IE Voor de jeugd; 14, 14 50 Gram.muz.; ikng- 15,15 Omroe 16,00' „Van de_ wi causerie; 16,15 I Sportpraatje; 17,0C Voor de jeugd; li Toespraak; 18.20 Voor de strijdkrai tieke staalkaart; 19,45 „Passepartov Nieuws; 20,05 Ac VARA-varia; 20.1E Hein Festyn: 20,4; gramma; 21,45 mentaar; 22.00 Se de pannen", hoor tet; 23,00 Nieuws; 23,45—24,00 Grair BRUSSEL. 324 324 M.: 12,00 Weerberichten; 12 13,00 Nieuws; 13 14.00 Causerie; 1' 15,00 Klankbeeld; ziek; 16,00 Geme Pianoduo; 16.30 G' volg)16,45 Pi 17.05 Nieuws; 17, 17,30 Gram.muz.; muziek (vervolg) overzicht; 18.00 commentaar; 18,3 ten; 19.00 Nieuws 19.40 Passieverha orkest en solister ten; 21,15 Lichti Nieuws: 22,15 23,00 Nieuws: (gram.pl.); 23,30- 484 M.: 12,05 Omroeporkest; F Omroeporkest (v zoekprogramma; Gram.muz.; 15,30 ma; 16,30 Belgisi Idem; 18,30 Accc Altviool en pianc 19,45 Nieuws: 2( 21,00 Gram.muz.; Dansmuziek 1 Nieuws; 23,00 C Nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2