Twee communistische raadsleden voorde Amsterdamse rechtbank Beroepskeuze - voorlichting Vermiste bommenwerper bij Bornholm verongelukt? Kwart millioen boete geëist tegen modemagazijn Prins-regent consulteerde politieke prominenten 26 April De werkgevers in de S.E.R. Vlootoefening Westerse Unie Blijft Koningskwestie tot 7 Juli slepen? De rel om Het IJzeren Gordijn Burgemeester verscheen niet Nationaal congres te Utrecht Reddingsvliegtuigen vlogen over Zweedse marinebasis Waar is kardinaal Mindszenty? Onrechtmatigheden met textielpunten Repatriëring van 3e divisie begonnen Wordt oplossing tot 7 Juli verschoven? HET EEH A S H 'AN HEDEN Pag. 1 Donderdag 13 April 1950 46e Jaargang No. 11838 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 IN DRIE ARTIKELEN hebben ■wij de voornaamste inhoud van het nieuwe Provincie-program van de Katholieke Volkspartij aan onze lezers voorgehouden. He* wordt thans tijd, nog eens de aan dacht te vragen voor de algemene betekenis van de komende verkie zingen voor de Provinciale Staten, welke op Woensdag 26 April in geheel het land worden gehouden. De propaganda begint hier en daar uit te botten, schuchter nog als de angstige plantjes in dit koude voorjaar, die het toch maar zullen proberen. Ook in de propa ganda voor de Statenverkiezingen gaat de natuur ondanks alles haar loop nemen. Het duurt wel lang, maar het komt toch, omdat het moet. Het is merkwaardig te ervaren hoe op dit punt de kinderen van de duisternis nog weer slimmer zijn dan de kinderen van het licht: de communisten maken veel tam tam, onder misbruik van een per fide vredes-actie, maar de verstan dige kiezers en kiezeressen zullen wel begrijpen, wat dat tenslotte waard is, als zij bedenken, hoe er in de communistische landen voor de vrede gezorgd wordt. Het is een oude kwaal, dat er voor de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten niet zo veel be langstelling bestaat. Daar zijn ver schillende oorzaken voor aan te geven, waarop de nu op het ogen blik maar niet zullen ingaan. Feit is echter, dat de meeste kiezers tenslotte toch wel zullen begrijpen waar het om gaat en ook wel hun plicht zullen doen. Doch er zijn altijd zwakke broeders en hen moet gewezen worden op de be tekenis van de komende gebeur tenis van 26 April. Dus moeten wij toch her en der voorhouden, dat het niet zo wei nig uitmaakt, in wier handen het bestuur van de Provincie komt te berusten! Ook in de provinciale politiek zijn voortdurend beginselen aan de orde. De samenstelling van de Provinciale Staten is per saldo be slissend voor de samenstelling van het college van Gedeputeerde Sta ten, dat de voornaamste rol in het provinciaal bestuur vervult, dat o.a. toezicht uitoefent op de ges tes van de gemeentebesturen, die wel heel wat zelfstandigheid heb ben teruggekregen, doch in veel zaken afhankelijk zijn van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. En dan maakt het in heel veel gevalen nog wel iets uit, of in dat college de katholieke in vloed tot zijn recht komt, ja of neen. Het is dus onze taak, de katholieke invloed in de Provin ciale Staten zo sterk mogelijk te maken! Bovendien weet men, dat de Provinciale Staten de leden van de Eerste Kamer kiezen, en die Eerste Kamer heeft als het er op aankomt heel wat in de melk van de grote politiek te brokkelen. Juist de laatste maanden laat de Eerste Kamer nog wel eens een eigen geluid horen en de leden van de Katholieke Fractie in de Senaat hebben zich daarbij niet onbetuigd gelaten. Wij hebben te zorgen, dat we ons aandeel krij gen in de Provinciale Staten, om ook ons aandeel te krijgen in de Eerste Kamer, die tenslotte haar fiat moet geven aan alle besluiten van de Tweede Kamer en veel invloed kan uitoefenen op de al gemene landspolitiek. Terecht heeft het Partijbestuur in zijn inleiding tot het algemeen Provincie-program ook opgemerkt, dat „deze verkiezingen ook een nieuwe krachtproef zijn van de politieke machten welke in ons land tegenover elkaar staan". Ook daarom moeten wij op 26 April onze krachten als katholieken samenbundelen in de Katholieke Volkspartij en onze stem niet versnipperen aan kleinere par tijen, die toch geen voet aan de grond krijgen, maar alleen spelen in de kaart van de tegenstanders. In de komende dagen dus weer alle hens aan dek, opdat op 26 April onthoudt die datum en vestig er rondom de aandacht op! de Katholieke Volkspartij met haar stevige beginselen en haar daarop gebouwd duidelijk en veel zeggend program, weer de hoogste troef uitspeelt. Om te handhaven onze eer en onze trots en onze glorie van te zijn de grootste partij in den lande, die bewijst te kun nen steunen op een vaste aanhang, die weet wat zij wil en doet wat zij kan ten bate van het algemeen welzijn van land en volk, dus ook van de gewesten. Goed bestuurde gewesten zijn een zegen voor het land! Gistermiddag heeft de vierde Kamer van de Amsterdamse Arrondissementsrechtbank, onder presidium van mr. B. de Gaay Fortman, een aanvang gemaakt met de xaak tegen de 59-jarige L. Seegers, lid van de communistische raadsfractie en ex-wet houder van Amsterdam, die ervan beschuldigd wordt op 13 Juli 1949 „wederrechtelijk vertoevende in de raadzaal zich niet op vordering van de burgemeester aanstonds te hebben verwijderd". Naar men zich zal herinneren vormde vertoning van de film „Hef ijzeren gordijn" het onderwerp van bespreking in deze raadszitting. De raadsman van verdachte, mr. Benno Stokvis, had als getuige opgeroepen de burgemeester van Amsterdam (die de raadsvergade ring van 13 Juli heeft gepresi deerd) mr. A. J. d'Ailly, doch deze had schriftelijk laten weten we gens drukke ambtsbezigheden ver hinderd te zijn. Nadat de president twee agen ten van politie, die destijds in burger de raadzaal binnentraden om daar op bevel van de burge meester de heer Seegers te ver wijderen had gehoord, hield hij op verzoek van mr. Stokvis de zaak aan tot Woensdag 31 Mei, tenein de de niet verschenen burgemees ter te horen. Mr. Stokvis was namelijk van mening, dat de bur gemeester volgens het Reglement van Orde aan de heer Seegers had moeten toestaan de motie toe te lichten, die hij wilde indienen en deze ten onrechte het woord had onthouden. Bovendien wenste de rechtbank opgehelderd te zien of de raadsvergadering reeds ge schorst was toen de agenten bin nentraden, of nog aan de gang was. De verdachte beroept er zich namelijk op, dat de agenten niet de raadzaal mochten binnentre den omdat daar nog vergaderd werd. Na de heer Seegers stond te recht het 51-jarige communisti sche raadslid J. Brandenburg, die beschuldigd wordt van bedreiging en mishandeling van een ambte naar in functie. De heer Branden burg zou zich namelijk gemengd hebben in „de veldslag", die volg de op het binnentreden van de in burger geklede agenten. Volgens deze agenten hadden alle communistische raadsleden zich om de heer Seegers ge schaard en riepen de agenten toe, dat zij „Schalkhaarders, fascisten en moffenknechten" waren. Er waren handtastelijkheden ont staan. Beide agenten ontvingen duwen in de rug en een van hen kreeg van achteren zelfs een klap met een stoel op het hoofd. Toen hij zich omdraaide, zag hij de heer Brandenburg achter zich staan met de stoel in de hand. Toen hij dit raadslid wilde aanpakken, deed deze enige passen terug en nam een groot waterglas op. Vol gens de getuige hief hij zijn hand op om het naar de agent toe te gooien. Daarop had deze agent zijn revolver getrokken en was de rel spoedig voorbij. Intussen kwam echter het oudste raadslid, dr. B. Sajet (P.v.d.A.) op de agent toe en verzocht hem niet te schie ten, hetgeen hij naar hij zeide toch niet van plan was. Verdachte Brandenburg ver klaarde, dat de politie-agenten. die later hulp ontvingen van vier In de Stadsschouwburg te Utrecht is gistermorgen het tweedaags Na tionaal Congres voor de Beroeps keuzevoorlichting geopend door de heer C. Smeenk. Deze verwelkomde o.m. de Minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, en Staatssecre taris mr. dr. A. A. van Rhijn. Prof. dr. J. Waterink, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, hield een inleiding over de noodzaak van voorlichting bij be roepskeuze. Spr. behandelde o.m. de sociale achtergronden, de eco nomische noodzakelijkheid van voorlichting en de noodzakelijkheid, de voorlichting sociaal, economisch, psychologisch en paedagogisch ver antwoord te doen zijn. Hij wees er daarbij op, dat in tellect niet alles is; het gaat er in de eerste plaats om, hoe iemand zich kan aanpassen aan de sociale omstandigheden en deze geschikt kan maken voor zijn taak volgens zijn aanleg. Wanneer de persoon moet werken beneden zijn presta tievermogen, werkt dit veel meer op zijn zenuwen, dan wanneer hij iets boven zijn kunnen moet ver richten. Dit facet van de gecompli ceerde structuur yan de samenle ving is volgens spr. oorzaak van de onrust, die zich bij vele jongeren openbaart. Er'zal meer een beroep op het verantwoordelijkheidsgevoel van de jongeren moeten worden ge daan dan tot heden het geval is. De voorlichting heeft zich in de eerste plaats te werpen op .de moei lijkste gevallen, waar dikwijls juist zeer begaafde figuren worden aan getroffen. Alleen deskundige arbeid op het terrein der voorlichting van door de overheid gesteunde gelijk gerechtigde bureaux is verant woord, aldus spr. In de middagzitting zeide mej. J. Smelik, wnd. directrice van het Gemeentebureau voor Beroepskeuze te Den Haag, het om psychologische redenen ongewenst te achten, de voorlichting en arbeidsbemiddeling samen te brengen onder één dienst, die door het grote publiek in de eerste plaats wordt gezien als een plaats, waar door een ambtenaar wordt bemiddeld tussen werkgever en werknemer. De heer F. P. Fuykschot, secreta ris van het Chr. Nat. Vakverbond, zeide, dat de allereerste voorlich ting nauw verbonden is aan school en opvoeding. Daaruit is, volgens spr, te verklaren, dat de particu liere organisaties, die zich naar levensovertuiging hebben gevormd, zich bij de richtingen in het onder wijs nauw aansluiten. Naar spr. mening heeft de uitslui tende bekostiging van de voorlich ting der overheid (Rijksarbeidsbu reaus), met voorbijgaan van de particuliere voorlichting, tot grote schade van de ontwikkeling der voorlichting geleid. Pater dr. J. de Groot, docent aan de R.K. Leergangen, achtte de we- reldbëschouwing, die men is toe gedaan, een integrerend deel van de persoonlijkheidsstructuur. Der halve kan het beroepskeuze-advies niet voorbijgaan aan de overtuiging op godsdienstig gebied. Naar zijn mening volgt het be staan van een confessioneel ge oriënteerde beroepskeuzebureau uit het wezen van de toegepaste psy chologie en beroepskeuzevoorlichting zelf. Bovendien zou vaak een aan vullend paedagogisch advies gege ven moeten worden. collega's, op de publieke tribune links en rechts slagen uitdeelden met hun wapenstok en dat hij zelf ook een slag. had gekregen. Daar op was hij woedend geworden en had de stoel gegrepen om zich te verdedigen. Ook deze zaak werd aangehou den tot 31 Mei. Naar wij vernemen hebben de vier Centrale Verbonden van Werk gevers hun vertegenwoordigers in de Sociaal-Economische Raad be noemd. Namens het Verbond van Neder landse Werkgevers zal in de raad zitting nemen de heer T. J. Twijn- stra, namens het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond ir. M. H. Damme, namens het R.K. Verbond van Werkgevers-vakverenigingen de heer D. A. J. M. van Heyst en namens het Verbond van Prot.- Christelijke Werkgevers in Neder land de heer A. Borst Pzn. Als plaatsvervangers van genoem de personen zullen optreden resp. ir. S. H. Visser, mr. A. J. R. Mau- ritz, prof. dr. A. H. M. Albregts en mr. J. Meynen. Koninklijke Familie keert Vrijdag terug De Koningin, Prins Bernhard en de twee oudste prinsessen zul len deze week htm verblijf in de Franse alpen beëindigen. De Koninklijke Familie is voorne mens a.s. Vrijdag naar Nederland terug te keren. HONDERDDUIZEND IN GRONINGEN GEVALLEN GRONINGEN. De prijs van f 100.000.is gevallen op lot no. 11653 in de 509de Staatsloterij. 5e klasse, 14e lijst. Dit lot is verkocht door de collec- trice van de Staatsloterij mej. J. C. Jansen, Schuitendiep 8 Groningen, aan een heer die het volle lot heeft gekocht. Wie de gelukkige winnaar is, is nog niet bekend. De andere prijzen zoals bekend loot de Staatsloterij in drie series uit zijn o.m. gevallen in Amster dam en Den Haag. Mr. dr. H. J. C. van Tienen overleden In den Haag is gisteren op 88- jarige leeftijd overleden mr. dr. H. J. C. van Tienen, oud burge meester van Wormerveer en Zaan dam en oud-lid van Provinciale en Gedeputeerde Staten van Noord holland. Voorts was hij o.a. voor zitter van „Het Witte Kruis" en „Het Oranje Kruis". Hij wordt Vrijdag te Diemerbrug begraven. Burgemeester mr. A. L. des Tombe heeft Woensdagmorgen namens de burgerij van Apeldoorn een volledige drumband aangeboden aan het Apeldoornse garnizoen. De plechtigheid vond plaats op het exercitieterrein van de Willem III kazerne. Bij steeds ongunstiger wordend weer hebben gisteren opnieuw vele vliegtuigen de nasporingen naar de vermiste Amerikaanse bommenwerper voortgezet. Een B 17 m 70 a 80 kilometer ten Noordoostan van Bornholm een vlot, en een geel reddingspak van rubber op de zee te hebben gezien, alsmede andere „niet te onderscheiden" voorwerpen die zich gedeeltelijk onder water bevonden en waarvan de bemanning aannam dat het mogelijk uitrustings onderdelen van een vliegtuig betroffen. Zij verklaarden dat de zee rondom de voorwerpen over een afstand van zestien kilo meter met olie was bedekt. Stockholm intussen medegedeeld, dat vliegtuigen die bij het zoeken over Zweden willen vliegen, daar voor eerst, toestemming moeten vragen. Dean Acheson heeft verklaard dat een „energiek" onderzoek gaande is naar het incident boven Letland. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zal pas na ontvangst van een rapport op het Sovjet-Russische protest kun nen antwoorden. In diplomatieke en militaire kringen te Washing ton wordt echter verwacht dat de Verenigde Staten het Russische protest in scherp gestelde bewoor dingen zullen afwijzen, nu zowel passagiersvliegtuigen i generaal Hoyt Vandenberg als admiraal Forrest Sherman hebben verklaard dat de vermiste bom menwerper niet bewapend was, terwijl geen andere Amerikaanse bommenwerpers zich boven Let land hebben bevonden. Een Deens schip viste gister avond een gele kist van een meter lengte op. Men neemt aan dat dit door de Amerikaanse vliegtuigen voor een vlot is aangezien. De na sporingen worden vandaag voort gezet. De generale staf van Zweden heeft bekend gemaakt dat Ame rikaanse vliegtuigen Maandag tenminste twee keer zonder toe stemming over de belangrijkste Zweedse marine-basis Karlskrona aan de Oostzee in Zuid-Zweden hebben gevlogen. Het overvliegen over dit gebied is zelfs voor Zweedse verboden. Deze klacht is, volgens functio narissen van het Amerikaanse de partement van Defensie „op het ogenblik een plaatselijke aangele genheid" die door het luchtmacht hoofdkwartier te Wiesbaden moet worden bestudeerd. Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaanse ambassadeur in HIJ ZOU NAAR RUSLAND ZIJN OVERGEBRACHT VATICAANSTAD. Van gezag hebbende Vaticaanse zijde is giste ren medegedeeld, dat Kardinaal Joseph Mindszenty, volgens berich ten die door „Het IJzeren Gordijn" waren gesijpeld, niet dood is, maar onlangs uit de Hongaarse gevange nis, waarin hij was opgesloten, naar de Sovjet-Unie zou zjjn overge bracht. Het laatste definitieve nieuws over de Kardinaal is van zes maan den terug toen hij bezoek kreeg van zijn moeder. Twee dagen later werd hij uit de gevangenis naar een on bekende bestemming gevoerd. Daarna werd niets meer over hem vernomen. Volgens sommige berichten zou hij naar een kliniek in Tsjeeho-Slowakije voor een keel operatie zijn vervoerd. Andere be richten suggereerden dat hij aan 'n hartkwaal was gestorven. De jongste berichten, die het Va- ticaan bereiken doen thans vermoe den, dat de Kardinaal naar een Russische gevangenis is overge bracht om de rest van zijn straf (hij werd tot levenslange opsluiting ver oordeeld) te ondergaan. ONDER NEDERLANDS BEVEL Evenals in 1949 zullen de in de Westerse Unie verenigde landen ook in 1950 gecombineerde vloot- oefeningen houden, zij het op kleine schaal. De eerste hiervan, die de naam „Activity" draagt, heeft eind Mei plaats. Deze oefe- meldde gistermorgen, i ning zal staan onder leiding van het Deense eiland een vlagofficier van de Konink lijke Nederlandse Marine. De plannen voor de oefening worden opgesteld door de Nederlandse Marinestaf in samenwerking met officieren van de Britse en Franse marines en luchtstrijdkrachten. Vliegkampschepen, kruisers, torpedobootjagers, escorteurs, on derzeeboten, marinevliegtuigen en vliegtuigen van buitenlandse kustcommando's, zullen aan de oefening deelnemen, w.o. drie Nederlandse onderzeeboten: het zijn Hr. Ms. de Dolfijn, onder commando van de lt. te zee 2e kl. Wolderling, Hr. Ms. Zwaard vis, onder commando van de lt. ter zee le kl. van Wely en de O 27 onder commando van de lt. ter zee 2e kl. Brakema. Wegens overtreding van de tex- tielverordening in de periode tus sen 1945 en 1947 eiste gisterenmor gen voor het Amsterdams Ge rechtshof na een langdurige zitting mr. dr. J. Zaayer, procureur-gene raal, in hoger beroep een boete van f250.000 subs. 6 maanden hech tenis door de directeur te on dergaan tegen een Amsterdams modemagazqn aan de Kalverstraat. Van Kastrup uit worden onderzoe kingen gedaan naar het Amerikaanse vliegtuig, dat tijdens een oefenvlucht naar Skandinavië spoor loos is verdwenen. Links: Aan de hand van een kaart wor den de onderzoe kingspogingen gere geld. Midden: van Zweden uit wordt contact onderhou den met de inge schakelde vliegtui gen. Rechts: para chutes met voedsel worden klaar ge maakt voor de be manning van het verdwenen vliegtuig. Op 19 November 1948 had de Bij zondere Politierechter te Amster dam het magazijn voor deze zaak een boete opgelegd van f150.000 subs. 6 maanden. De dagvaarding vermeldde, dat het winkelbedrijf van deze firma in genoemde periode textielgoede- ren had betrokken van de eigen confectiefabriek resp. magazijnen aan de Spuistraat zonder daarbij de vereiste textielpunten (coupu res) af te gaven. Aan de fabriek van de firma was omgekeerd ten laste gelegd, dat zij textielgoede- ren had afgeleverd aan de eigen winkel zonder daarvoor de vereis te textielpunten in ontvangst te nemen. Ter zitting werd duidelijk, dat het publiek, dat in het winkel bedrijf aan de Kalverstraat tex- tielgoederen had gekocht, op de normale wijze punten had moeten inleveren. In de dagvaarding was omschre ven, dat de verdachte zich op deze wijze onrechtmatig circa 1.368.457 punten had verworven, die voor inkopen bij andere fa brieken werden benut. In zijn requisitoir merkte mr. Zaayer op, dat in de distributie voorschriften wel degelijk het af leveren van punten was neerge legd, ook bij leveringen van een fabriek aan een eigen winkel. Hij •gesloofde, dat het bedrijf van de toegepaste handelwijze grote voor delen heeft genoten en dat de di rectie niet te goeder trouw heeft gehandeld, doch thans met een achteraf bedacht verweer is ge komen, volgens hetwelk de distri butievoorschriften niet voorzagen in een dergelijk geval. De verdediger zeide dat alle confectiefabrieken, die een eigen winkelbedrijf hebben, precies het zelfde hebben gedaan als dit mo demagazijn. Volgens hem bestond er een tekort in de Distributiewet. De republikeinse senator Styles Bridges heeft gisteren voorge steld, dat op patrouille zijnde Amerikaanse vliegtuigen, die in de nabijheid van de Sowjet-Rus- sische grenzen komen, „tot de tan den zullen worden bewapend" en dat aan de bemanningen der toe stellen zal worden opgedragen terug te schieten, wanneer zij worden beschoten. „De Sowjet-Russische lucht macht heeft in hinderlaag gelegen; zij heeft in koelen bloede een be trekkelijk langzaam vliegend en onbewapend Amerikaans patrouil levliegtuig, dat bij het maken van een normale navigatie-vlucht bo ven het door de Russen bezette Letland is geraak, omlaag ge schoten", aldus verklaarde de senator. Op 7 April J.l. zijn uit Tandjong Priok de troepenschepen Nelly" en „Dundalk Bay" naar Nederland vertrokken, resp. met 1470 en 1024 passagiers. Aan boord van de „Nelly" bevin den zich het 5e Bataljon van het 5e Regiment Infanterie en het 5e Bataljon van het regiment Stoot troepen. Met de „Dundalk Bay" repatriëren het 5e Bataljon van het le Reg. Infanterie, alsmede de 7e, 8e, 9e en 10e Inf. Brigade Werkplaats. Op 8 April vertrok uit Priok het troepenschip „General Ballou" met 1461 repatriërende Nederlandse mi litairen. Aan boord bevinden zich 5-4 R.I., 34 A.A.T., 37 A.A.T. en de 2e Compagnie Gewondenvervoer. Voorts vertrok op 9 April van Tandjong Priok de „General How- ze" met 1536 opvarenden, waaron der 5-3 R.I. en 5-7 R.I. Garry Davis gaal trouwen Garry Davis, wereldburger nr. 1 die sedetr enige tijd opnieuw in de Verenigde Staten verblijft, zal vandaag in het huwelijk treden met Audrey Peters uit Californië. Ook gisteren is de oplossing van de Belgische koningskwestie geen stap vooruitgekomen. In C.V.P.- kringen te Brussel heeft men de indruk dat de prins-regent vast besloten is zijn goedkeuring aan een homogeen Katholieke rege ring, en ook aan een kabinet waarvan enkele buiten-parlemen taire personen deel zouden uit maken, te onthouden. „La Libre Belgique" noemt dit een buitengewoon ernstig feit en zegt dat hier van een echte staats greep gesproken zou kunnen wor den, die ten doel zou hebben te verhinderen, dat de verenigde Kamers een einde maken aan de wet op het regentschap. De prins-regent heeft zowel gistermorgen als gistermiddag een groot aantal politieke figuren in audiëntie ontvangen. Onder hen waren de voorzitters van Kamer en Senaat, de voorzitters van de drie partijen en Devèze, Spaak, Lilar, graaf Carton de Wiart en Eyskens. De heren van Zeeland, Eyskens, Devèze en Spaak hadden gister morgen een bespreking, ria afloop waarvan geen mededelingen wer den verstrekt. Men meent echter te weten dat zij het voorstel van Spaak voor een zgn. luitenant generaalschap voor Prins Boude- wijn hebben besproken en dat de C.V.P. zich daarvan een tegen stander heeft betoond. Zij heeft althans opnieuw haar vertrouwen in van Zeeland betuigd en blijft op het standpunt staan dat de koning onvoorwaardelijk naar België dient terug te keren. Men acht het thans waar schijnlijk dat, als van Zeeland mocht falen, het demissionnaire kabinet Eyskens zal aanblijven en dat de parlementaire werk zaamheden zullen worden voort gezet tot 1 Juli. waarna de Ka mérs worden ontbonden en nieuwe verkiezingen worden ge houden op basis waarvan de koning dan een definitieve be slissing zou kunnen nemen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1