Koning Leopold stelt tijdelijke overdracht van prerogatieven aan de Kroonprins voor „Democratie steunt niet op macht maar op instemming der burgers" Journalisten wijzen wet op tuchtrechtspraak af JUR ANTEN Gevecht om Parijse fabriek van vliegtuigonderdelen Vliegramp in Zwitserland Rubberboot van Amerikaans vliegtuig in Oostzee gevonden Ontploffing verwekt beroering in rustig Brabants dorp EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDER, SCHAGEN Oranje kreeg weer nul op request illands Dagblad Politieke partijen bestuderen suggestie Tragisch ongeval tijdens jachtrit 800 agenten belegerden 200 arbeiders Opzienbarende inbraak in de hoofdstad Uitspraak federatie-congres te Utrecht Arrestatie van Azis thans zeker Verdere nasporingen worden gestaakt 7 zwaar gewonden Verzoek Sultan Hamid vrij te laten HET EE/7 Abonnementsprijs t 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 cf. per m.rft., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank A S H /AN HEDEN PAGINA 4 Maandag 17 April 1950 46e Jaargang No. 11841 Kantoren: HOORN, Draalsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ken van ongeveer 7 kilo. aid a. d. Bureaux van het Precies door de open il uit het huis was het dikkere rookwolken riep de comman- roor! Vrouw Krent is brandweerman rende die deur te lijf. Wie jl bezig gezien heeft, zijn. Niet voor niets 2d slopen kan als de rel sloeg dus de deur de grote winkelruit s weg stond met zijn n publiek vroeg zich /rouw Krent aan een Een nóg onmense- wist niets beters te amen naar binnen te BRUSSEL (Belga/ANP) Koning Leopold heeft zich Zaterdag met een boodschap via de radio tot het Belgische Volk gericht en o.m. de suggestie geopperd, om „tijdelijk" zijn machten over te dragen aan Kroonprins Boudewijn. Deze suggestie vormt het gesprek van de dag in politieke kringen. Sommige figuren uit de C.V.P. achten het voorstel „ongrondwettig", de C.V.P. heeft intussen een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat men het voor stel bestudeert. De socialisten dringen aan op nieuwe onderhandelingen. De liberalen heb ben verklaard een regering te steunen, die een luitenant-generaalschap op het programma zou plaatsen. Er was Zaterdag in geheel België practisch geen radiotoestel, dat niet was af gestemd op de koninklijke rede. Bezitters van auto's, die aan het trottoir gingen staan om voorbijgangers te laten luisteren, veroorzaakten verkeersopstoppingen in de grote steden. In de aanhef van zijn rede dankte de Koning voor het vertrou wen, dat de natie had betuigd en in haar meerderheid de wens had uitgedrukt dat hij de prerogatieven zou hervatten. „Toch zal ik moeten besluiten, dat indien de meerderheid het onont beerlijk acht een einde te maken aan de crisis, er betreffende de oplossing verdeeldheid blijft", aldus Leopold. De Koning vervolgde: „De grondwet verbiedt mij, be slissingen van politieke aard te nemen, die door een verantwoor delijke regering niet worden ge dekt. Wegens de ernst van de gebeur tenissen meen ik niet te mogen verzuimen, de suggestie te maken welke men van mij verwacht. Ik vraag aan alle Belgen deze suggestie aan te horen met de wil om onderling de eendracht te her stellen die slechts met eerbied voor de wettelijkheid zal ver wezenlijkt worden en ook met het onrecht verlangen naar een loyale verstandhouding. De democratie steunt niet op de macht maar wel op de instem ming der burgers met de instellin gen welke zij zich in volle vrijheid hebben geschonken. Zij berust op twee essentiële beginselen: eer bied voor de wet en aanvaar ding door allen van de beslissin gen uitgedrukt door de wettelijke organen van de nationale souve- reiniteit met de bezorgdheid en om aan de wilsuiting van de meerderheid de voorrang te geven, en om de minderheid te waarborgen tegen het miskennen harer rechten. Om deze redenen, indien het parlement mij verzoekt de uitoefening mijner grondwette lijke prerogatieven te hervatten, heb ik tot plicht deze oproep te beantwoorden en te regeren. Daarna zal ik in contact moeten komen met al de schakeringen van de openbare mening en de door jarenlange hartstochtelijke polemiek ontroerde gemoederen tot bedaardheid brengen mits het hernemen mijner taak als staats hoofd geschiedt onder voorwaar den, die het vertrouwen kunnen doen herleven en de verzoening verwezenlijken Tijdelijke overdracht der macht In verscheidene monarchieën, met name in Nederland en in de Scandinavische landen, be staan er wettelijke schikkin gen, waarbij de vorst in bepaal de omstandigheden, tijdelijk aan de kroonprins zijn machten kan opdragen. Het aanvaarden door het parle ment van dergelijke maatrege len verwezenlijkt in het kader onder grondwettelijke beginse len, zou mij in staat stellen de uitvoering mijner prerogatieven tijdelijk aan de kroonprins op te dragen en in overeenstem ming met de regering, aan deze opdracht een einde te maken wanneer ik van oordeel zou zijn dat 's lands belangen er mede gediend zijn. Vanzelfsprekend zou ik van deze mogelijkheid slechts ge bruik kunnen maken indien dit gebaar door de grote meerder heid met vertrouwen zou wor den aanvaard." Motie van C.V.P. Het Nationaal Comité van de Christelijke Volkspartij is Zondag bijeengekomen en heeft de vol gende motie eenparig goedge keurd: „Het Nationaal Comité brengt hulde aan de verheven gevoelens in de koninklijke boodschap en aan de diepe bekommernis van de Vorst om de verzoening onder alle Belgen te bewerken. De C.V.P. is vreemd aan de suggestie door de Koning aan het land voorgesteld. Zij wordt door de partij bestudeerd in de geest door de Koning gewenst met de blijvende bekommernis om over eenkomstig het partijprogramma, trouw te blijven aan onze natio nale instellingen." Liberaal standpunt In de politieke kringen te Brus sel merkt men met betrekking tot dit communiqué op, dat de libe ralen zonder twijfel hun instem ming zullen betonen met een regering, die op haar programma de instelling van een luitenant generaalschap zal zetten. In socialistische kringen blijkt de koninklijke boodschap met ge mengde gevoelens te zijn ontvan gen. Men stoort zich in deze kringen aan het woord „tijdelijk" en is van oordeel dat, wanneer een maal een luitenant-generaalschap is ingesteld, dit alleen maar de inleiding kan zijn tot de uiteinde lijke troonsafstand van Koning Leopold. Volgens socialisten een spoedige overeenkomst Vooraanstaande socialisten voor spelden Zaterdagavond, dat de onderhandelingen zullen worden hervat en binnen een paar dagen zullen eindigen in een overeen komst, welke in overeenstemming zal zijn mede de nationale een heid, waarop socialisten en libe ralen aandringen. (De Belgische grondwet moet worden gewijzigd, voordat Koning Leopold zijn prerogatieven aan zijn zoon zou kunnen overdragen. Voor een grondwetswijziging is een twee-derde meerderheid van beide Kamers nodig.) PARIJS, 15 April (Reuter) Een aantal fabrieksarbeiders en politiemannen hebben gisterenavond gevochten om het bezit van de grote Kellerman-fabriek voor vliegtuigonderdelen, eigen dom van de Nationale Bond van Ondernemingen voor de bouw van vliegtuigonderdelen (Snecma), op de Boulevard Keilerman te Parijs. Deze fabriek dreigt reeds maan den lang geheel of gedeeltelijk gesloten te moeten worden, daar de productie niet lonend is. Ten slotte slaagde de politie er in de fabriek binnen te dringen, waar bij verschillende politiemannen gewond werden en in het zie kenhuis moesten worden opge- De anders zo stemmige hal van het Rijksmuseum te Amster dam lijkt herschapen in een opslagplaats van schilderijen. Elk beschikbaar plekje is gebruikt om er een schilderij neer te han gen. Het zijn de ongeveer 2500 uit Duitsland teruggkomen schilderijen uit oorspronkelijk particulier bezit. Een gedeelte hiervan werd tijdens de bezetting weggevoerd, een ander deel werd door de eigenaars min of meer vrijwillig verkocht. nomen. Ongeveer 50 arbeiders wisten uit de fabriek te ontko men. De overige 170 werden naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht. Beleg van 2 uren. Na een bekendmaking van het communistische actie-comité, dat ontslag op grote schaal op han den was, verschantsen ongeveer 200 arbeiders zich in de fabriek. Ruim 2 uur hielden zij het be leg uit, terwijl ongeveer 800 po litiemannen en leden van de vei ligheidsdienst het bolwerk met stenen, stokken en stukken ijzer bestookten. Op een gegeven mo ment wierpen de arbeiders een soort gas, dat op traangas geleek, naar men vermoedt uit de gas- cylinders, die in de fabriek wor den gebruikt, over de barricade van een particuliere weg heen, die naar de fabriek leidde. De prefectuur heeft de arbei ders na ondervraging vrijgela ten, uitgezonderd acht, die „niet bij de fabriek in dienst zijn". 10 politiemannen werden gewond door allerhande projectielen, die uit de vensters en van het dak van de fabriek en over de bar ricade werden geworpen, zoals zware tandraderen, buizen, sta ven en machine-onderdelen. Toen de politie de fabriek een maal binnendrong gingen de arbeiders er vandoor of gaven zij zich zonder tegenstand over. Er deden zich geen gevechten van man tegen man voor. Ongeveer 1500 arbeiders van de fabriek hebben later op een vergadering, een resolutie aan genomen, volgens welke men Maandagmorgen als gewoonlijk op het werk zal verschijnen. De arbeiders zijn aangesloten bij de drie grote vakbonden: De Force Ouvriere, het Chr. Vakverbond en de CGT. Een communistische oproep tot „symbolische" stakingen uit protest tegen de politie-actie heeft tot dusver weinig resul taat gehad. BORGER. Tijdens een slip- jacht van de Groninger Jacht en Rijvereniging te Borger is Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur plotseling overleden de burge meester van Anlo, Ir. P. L. YVil- dinge Prins. De slipjacht, waaraan ver schillende notabelen in Drenthe deelnamen was nauwelijks be gonnen toen mr. P. L. Wildinge Prins vermoedelijk tengevolge van een hartverlamming van zijn paard viel en vrijwel onmiddel lijk overleed. Op deze slibjacht was de ko ninklijke meute gezet. Het was een parcours over ongeveer 20 km. Aanvankelijk bestond het voornemen van Z. K. H. Prins Bernhard zelf als field master deel te nemen, doch dit is nader hand niet doorgegaan. Ir. P. L. Wildinge Prins werd geboren op 29 Dec. 1901 te Oost stellingwerf. in de gem. Olde- berkoop. Hij studeerde voor landbouwkundig ingenieur te Wageningen en huurde in 1929 de bekende modelboerderij De Schipborg. In 1934 werd hij hoofdcontroleur bij de CCD en was tot de bevrijding gewestelijk hoofd van de CCD in Friesland. Na eerst wn. burgemeester van Anlo te zijn geweest, werd hij op 16 Aprii 1946 tot burgemees ter benoemd. INBREKERS STALEN SIERADEN TER WAARDE VAN f 10.000.— Zaterdagavond omstreeks kwart over elf is, terwijl de bewoners afwezig waren, ingebroken in 't perceel Westeinde 31 éénhoog te Amsterdam. De dieven hebben een buit ter waarde van on geveer f 10.000 aan kostbare sie raden meegenomen. De inbrekers zijn het huis binnengedrongen via een plat dak. Zij boorden gaten in de raamkozijnen en zagen daarna kans de ramen te openen. Een alarminstallatie, die begon te werken, werd door hen van de wand gerukt. Volgens opgave van de besto lene bestaat de buit van de inbrekers uit twee_ platina arm banden, waarvan één bezet met 80 briljanten en de andere met elf, vierkant gezet, ter waarde van f4700.— tezamen, een zij den bandje met platina kastje, waarin een horloge hoort, dat gerepareerd wordt, eveneens af gezet met brillanten ,ter waar de van f 1200.een gouden schakelarmband, vier gouden ringen met paarlen en brillanten tezamen ter waarde van f 2000. een ring in de vorm van een strikje met een robijn, twee grote en vijf kleine brillanten eveneens ter waarde van f 2000. VERWACHT PRINSES ELIZABETH HAAR TWEEDE BABY? LONDEN, 15 April. Volgens de „Sunday Pictorial" verwacht Prin ses Elizabeth van Engeland haar tweede baby. Volgens het blad zal geen officiële mededeling gedaan worden voordat Prinses Elizabeth, die thans op bezoek bij haar echt genoot op Malta is, teruggekeerd is. Zaterdagmiddag heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, het zweefvliegcentrum van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor de Luchtvaart te Teriet nabij Arnhem officieel geopend. Minister Spitzen tijdens het uit spreken van de openingsrede. Het gezamenlijke congres der in overige sprekers op het wetsont- -T j i j 4I werp kwam tot uiting in de stem de federatie van Nederlandse jour- m 0Ver het minderheidsrapport, nalisten samenwerkende vereni gingen, dat Zaterdagmiddag in Ut recht is gehouden, heeft het fede ratiebestuur opgedragen de regering en de volksvertegenwoordiging zijn afwijzend oordeel ter kennis te brengen over het wetsontwerp op de journalistieke verantwoordelijk heid. Het congres is van oordeel dat: a) dat dit wetsontwerp én om zijn eigen merites én op grond van het stadium van ontwikkeling, waarin de verhoudingen in de Nederlandse journalistiek zich bevinden, niet tot wet verheven dient te worden. b) dat het wetsonwerp evenmin bfuikbaar is als uitgangspunt voor een aanvaardbare regeling van een tuchtrecht voor journalisten. Dit oordeel van het congres zal aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Staten-Generaal gemotiveerd wor den voorgelegd. Tevens zal ter in formatie van de minister en de volksvertegenwoordiging medede ling worden gedaan van andere op het congres tot uitdrukking geko men, doch verworpen standpunten. Het congres nam voorts een mo tie aan waarin het federatiebe stuur wordt verzocht een commis sie te benoemen, die de wenselijk heid zal nagaan voor een eventu ele uitbouw door de eigen journa listieke organisaties van de thans bestaande tuchtregeling. Voorts te trachten op te stellen een journalistieke erecode, en die tot taak zal hehben na te gaan of een algemene wettelijke regeling van het perswezen gewenst is en zo ja, op welke grondslagen een dergelijke regeling zou dienen te berusten en aan welke eisen gij uit journalistiek oogpunt zou moe ten voldoen. Aan het stemmen over de inge diende moties ging een uitvoerige discussie vooraf. Mr. M. Rooy, de voorzitter van het federatiebestuur, die namens de minderheid in de studiecommissie sprak, betoogde, dat het van vele zijden zo heftig aan gevallen wetsontwerp geen recht schept, maar in feite slechts be vestigt, hetgeen door de journalis ten reeds als norm voor hun be roep wordt aanvaard, dus een wet telijke grondslag geeft voor wat in vrije journalistieke gemeenschap is gegroeid en ontstaan. Het in het wetsontwerp voorziene tuchtrecht heeft zijns inziens geen criminele strekking, doch is een versterking van de innerlijk aanvaarde normen. De visie van de meerderheid der waarvan Mr. Rooy een der onder tekenaars is. Het werd verworpen met 92 tegen 17 stemmen. Vijf congressisten stemden blanco. Mr. dr. Veerman, ondertekenaar van het meerderheidsrapport van de studiecommissie, legde er de na druk op hoe belangrijk het werk van de studiecommissie is geweest. Hij wees erop, dat ook door de ondertekenaars van het minder heidsrapport bij nadere bestudering belangrijke wijzigingen in het wets ontwerp zijn voorgesteld. BRITS VLIEGTUIG VLOOG TEGEN BERGHELLING SHANGNAU, 16 Apr. (Reu ter) Een viermotorig Engels pas sagiersvliegtuig is heden 15 km ten noorden van Interlaken te gen een 2000 m. hoge bergtop gevlogen en neergestort. Het vliegtuig, dat van Amster dam op weg was naar Brindisi. gleed 1000 meter langs de be sneeuwde berghelling omlaag en veroorzaakte een lawine, die met donderend geraas in 't Emmen- dal stortte. De 6 inzittenden van het toe stel, 5 Engelsen en 1 Italiaan kwamen om het leven. Het toestel, een Halifax-Hal- ton, behoorde toe aan World air Carriers, een chartermij. Het was hedenochtend om 4 uur van Schiphol vertrokken en vloog twee en een half uur later tegen de in mist gehulde Hohgaunt. STAATSLOTERIJ Prijs van f 15.000 met premie van f 30.000 's GRAVENHAGE, 15 April. In de 509e Staatsloterij, vijfde klasse, 17e lijst, is op no. 5884 een prijs ge vallen van f 15.000 met een premie van f30.000. DJAKARTA, 16 April (Aneta) Sultan Hamangku Buwono, de Indonesische minister van de fensie, heeft Aneta meegedeeld, dat Abdul Azis gisterenavond onmiddellijk na aankomst te Djakarta gearresteerd werd en het verhoor onmiddellijk begon De moeilijkheden zijn hiermede echter niét opgelost, zo voegde de sultan er aan toe. In antwoord op in het parle ment gestelde vragen verklaarde de sultan: De regering beschouwt de komst van Azis naar Djakar ta als een onvoorwaardelijke overgave. Voorts deelde hij mee, dat de troepen van het Worang- bataljon zullen landen ST. WILLEBRORD, 16 April -— Hedenmiddag werden ten hui ze van de koopman J. van Peer te St. Willibrord (N B.) door een hevige ontploffing zeven personen gewond, van wie twee zeer zwaar. De man liet aan een kennis een lichte bom zien, die naar hij meende on gevaarlijk was. Het projectiel kwam te vallen met het nood lottige gevolg. Van Peer had in zijn kleine woning een flinke hoeveelheid munitie verzameld, die hij tijdens werkzaamheden op het land had gevonden. Toen hedenmiddag een kennis op bezoek kwam, was Van Peer juist bezig zijn schatten te bekijken. De bezoeker waar schuwde hem voorzichtig te zijn met de lichte bom, die hij in zijn handen hield. Van Peer ant woordde, dat deze munitie uit gewerkt was en liet plotseling het explosief uit zijn handen val len, dat met een luide knal uit spatte. De gevolgen waren ontzettend. De 38-jarige Van Peer en zijn vrouw werden zeer zwaar ge wond. De man zal beide benen en een arm moeten missen en de vrouw een been. Beider toe stand is levensgevaarlijk. De heer Van Peer is inmiddels everleden. Zijn vrouw verkeert in levensgevaar, evenals de heer D. Jaspers, een kennis die ook in de kamer aanwezig was. De overige gewonden zijn de 12-jarige Antoon van Peer, me vrouw J. Heeren—Jaspers, de heer A. Heeren en de heer J. Jas pers. die allen in de kamer waren. De rijkspolitie vond in het schuurtje achter de woning nog een hoeveelheid munitie, die in beslag werd genomen. Het on geluk geschiedde, naar de politie ons mededeelt, met een mortier granaat. STOCKHOLM, 16 April (Reuter) Het Britse s.s. Beechland heeft, 45 mijl ten Zuid-Oosten van Stock holm, een gele rubberboot in zee opgepikt, welke ogenschijnlijk een uitrustingsstuk van een vlietuig is geweest. Er bevond zich niemand in of in de omgeving van de boot. Het oppikken geschiedde ten Noord- Oosten van het eiland Gotland ,op een positie, waarvan ruwweg kan worden gezegd dat zij ligt in een lijn van Stockholm naar de Let landse haven Libau. Zoals gemeld, is in de Sovjet- Russische protestnota medegedeeld, dat Russische jachtvliegtuigen Za terdag voor acht dagen gedwongen waren op een Amerikaanse bom menwerper te vuren, die zich boven Sovjet-Russisch grondgebied zou hebben bevonden. De Beechland zal morgen in de Finse haven Kotka in dok gaan. De gevonden rubberboot zal ver moedelijk morgen per vliegtuig uit Finland naar Kastrup worden ge zonden. Enige uren na het bekend wor den van de vondst van het Britse schip werd van Amerikaanse zijde VIJFJARIG KIND IN BRANDENDE SCHUUR OPGESLOTEN Werkloze arbeider de dader (Eigen bericht.) WIERINGERMEER. Vrij dagmiddag vervoegde zich een werkloze arbeider uit Wervers- hoof bij de landbouwer P. Sturm te Middenmeer met de vraag of er werk voor hem was. De vrouw van de boer gaf hem ten antwoord dat zij niet wist waar haar man was. De man vroeg het daarna aan de arbeiders die in de nabijheid van de boerderij werkten, doch ook dezen kon den hem geen inlichtingen ge ven. Hij keerde toen naar het erf terug, ging de schuur in en nam het 5-jarig zoontje van de heer Sturm mee naar binnen Volgens de verklaringen van het kind heeft hij daar uit de ias van een der arbeiders lucifers gehaald en daarmee het hooi in brand gestoken. Onmiddellijk ging hij weg en li'.* het kind in de schuur achter. Toen zij even daarna rookwol ken uit het dak zagen komen snelden de arbeiders toe en wis ten met het drinkwater, dat voor de paarden bestemd was, het vuur te blussen. Het zoontje van de boer werd huilend in de schuur aangetrofferl. Zelf had de kleine onmogelijk de zware deu ren kunnen openen. Er bevon den zich ook nog vier paarden in de schuur. Aan de hand van mededelin gen die de brandstichter aan de arbeiders had gedaan over een vroegere werkkring heeft men hem later kunnen opsporen en arresteren. medegedeeld, dat het zoeken naar het vermiste Amerikaanse marine vliegtuig in dier voege zal worden gestaakt dat de hierin betrokken Amerikaanse vliegtuigen naar Duitsland terug zullen keren, met uitzondering van twee of drie toe stellen, die nog enkele dagen in Kastrup zullen blijven. Vernomen wordt, dat geen hoop meer wordt gekoesterd op nog overlevenden van het vermiste toestel, (dat een bemanning van tien koppen aan boord had) te vin den. Van niet-officiële zijde wordt nog vernomen dat de gevonden rubber boot van hetzelfde type is en de zelfde registratienummers draagt als de overeenkomstige uitrustings stukken van het vermiste „Priva- teer"-marinepatrouillevliegtuig. Een officiële woordvoerder ver klaarde: „Wij zijn van mening, dat de gevonden rubberboot afkomstig is van het vermiste toestel." De Deense en Zweedse schepen, die bij de nasporingswerkzaam- heden hebben geholpen, zijn heden avond naar hun bases teruggekeerd. Oud-minister-president van Oost-Indonesië richt zich tot Unci Dr. Warouw, oud-minister-pre sident van Oost-Indonesië, ver toevende in Den Haag. heeft aan de UNCI telegrafisch dringend verzocht in te grijpen ter bevrij- ding van de voorzitter B. F. O (Sultan Hamid) en ter handha ving van vrijheid en veilighei,-* van Oost Indonesië Dr Wa rouw's verzoek steunt o.m. op df overwegingen, dat bij souverei niteitsoverdracht de souvereini teit werd aanvaard op de voet van de bepalingen der ontwerp constitutie, waartoe was over eengekomen door Republik In donesia en B. F. O. (handvest van overeenstemming). Deze constitutie is terzijde ge steld door noodwetten en an nexatie van deelstaten ter voe ging bij Republik Indonesia. Al dus is de B. F. O.-invloed uitge schakeld. welke rechtsverkrach ting door arrestatie van de voor zitter B. F. O. Sultan Hamid is voltooid. Weddenschap richtte 40 millioen gulden schade aan TOKIO, 16 April. De politie te Atamo, een Japanse badplaats waar Donderdag een hevige branc woedde, welke een schade van on geveer veertig millioen gulden aan richtte, heeft twee mannen gearres teerd. Een van hen had gewed, dat het brandende eindje van een siga- Tet olie in brand kon steken. De man won de weddenschap.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1