KRAAK IN GROOTSE VORM VOORKWAM DEBACLE VOOR ONMACHTIG ORANJE Mermans beukte lang vergeefs op Kraak's ondoordringbaar schild Meer feom Revanche van A.P.G.S. op Alw. Forward B lokkei r AKKERT Deurne: in mineur! Verdiende 2—0 zege der Belgen Keyserlei op interland morgen s r - - •Hl De tweede, derde en vierde klassers Volendam in veiligheid - Purmerend stuurt aan op beslissingswedstrijd met R.K.A.F.C. Ook ons jeugdelftal verloor van Belgen Kansen tot Forward kampi moe PAGINA 4 MAANDAG 17 APRIL 1950 (Van onze redacteur sport) ANTWERPEN, 16 April Niemand beter van het hele Oranje-team demonstreerde dui delijker de hopeloze situatie in de Nederlandse gelederen dan van der Sluys, toen hij onge veer op de middenlijn staande en een geheel vrij Nederlands veld achter zich hebbend met een lange moedeloze zwaai van zijn rechterbeen het leder nodeloos op Kraak terugspeelde. Deze wedstrijd heeft meer dan ooit de onmacht en armtierigheid van dit Nederlandse elftal tentoongesteld. En ware Kraak deze middag weer niet in brillante vorm geweest, dan was deze Deurne-ontmoeting op een debacle voor de zwakste combinatie, ooit door Nederland afgevaardigd, uitgelopen. Dat het „slechts" 20 werd, is bijna uitsluitend aan hem te dan ken, ook al hebben Terlouw, v. d. Sluys en Stoffelen in de verdediging dan ook goed werk verricht. Het was ronduit gezegd een wonder, dat de score voor de rust blank bleef. De corner-verhouding 70 vormde daarbij nog maar een klein symptoom van het Nederlands onvermogen om ook maar tot een enigszins hoopvolle opbouw van de aanval te komen. Als men het aantal keren noteert, dat de Oranje verdediging in de volle zin des woords door het oog van de naald kroop, dan zal zelfs de meest chauvinistische supporter moeten toegeven, dat deze 00 voor Stoffelen en zijn mannen zeer geflatteerd was. De Belgen hebben waarlijk geen geluk gehad. En vanaf de eerste minuut van deze enerverende wed strijd, toen v. d Sluijs onze nationale doelwachter moest bij staan om een zeker doelpunt te voorkomen, werd het be houdens tijdens een klein Nederlands overwicht in het laatste kwartier van de eerste speelhelft, een doorlopend vergeefs bombardement der Belgen op de wankele Nederlandse laatste linie. Wij mogen onze handen dichtknijpen met deze 20, hoe bedroevend het dan ook moge zijn, dat Oranje weer niet in staat is gebleken, de hatelijke nul tot het verleden te doen horen KRAAK onverwoestbaar Het zou natuurlijk niet recht vaardig zijn, in deze mineur stemming aan hét Nederlandse elftal iedere verdienste te ont kennen. Zo probeerde Stoffelen reeds in de 6e minuut Meert met een boogschot te verrassen, ter wijl een kopbal van Roosenburg na een voorzet van Clavan en verdere medewerking van Rij vers de Belgische doelman tot een luchtsprong noopte. Er wa ren wel kleine oplevingen in de Oranje-gelederen, waardoor de Nederlandse doelman Kraak even op adem kon komen (en dat ver diende hij!), maar behalve, dat de voorhoede-initiatieven veel te doorzichtig waren om gerou tineerde keien als Carre en Anoul nerveus te maken, waren zü ook te kort van duur en ver mochten zfi daardoor de Rode Duivels niet in het defensief te dwingen. Telkens weer verscheen Mer mans, de stoere Anderlecht- speler tussen de Nederlandse kanthalves en spc»lde hij het klaar Terlouw ondanks diens gevreesde tackle van zich af te schudden. Wij noteerden van hem: een kogel voorlangs de palen na 'n pass van Fred die Chaves en direct daarna een punter juist over de dek- lat. Het waren missers, maar toen het derde kwartier van de eerste speelhelft inging, be gon de robuste Anderlecht-er zuiver te richten en nam hij het raam rondom Kraak's 'ii- gerachtige gestalte keer op keer op de korrel. Vanaf dat moment nam het dnel Kraak-Mermans een aan vang. Er waren toen geen twee elftallen meer, maar slechts twee spelers, twee reuzen, die als op een afgesproken teken besloten hadden het met elkander uit te vechten. Mermans beukte met zijn slagzwaard, maar Kraak pa reerde de aanval en matte zijn aanvaller af. Het was voor de IJmuidenaar eigenlijk in het ka der van dit spectaculair duel maar bijzaak of er voor België 'n cijfer meer of minder op het bord kwam, want moreel was bij de onomstreden overwinnaar. Hetgeen de Belgische midvóor na de wedstrijd dan ook open lijk bevestigde door Kraak ten aanschouwe van een nog jui chend Deurne-stadion op harte lijke wijze te complimenteren. Terwijl Kraak tweemaal drie kwartier in touw moest blij ven, kon de Anderlecht-mid- voor zich doen seconderen door een fantasierijk man als Fred die Chaves of Coppens, wiens pad op de rechtervleugel wel niet over rozen ging, maar die toch nu en dan wel voldoende vrijheid genoot om het Ter louw-omzwervende Belgische binnentrio met juist op maat gesneden voorzetten te voe den. De Hert had wel niet zo veel oog voor het fijne werk doch zijn aanwezigheid was desondanks voor Potharst en in laatste instantie voor Kraak ter dege voelbaar Mordant was gehandicapt door zijn kleine gestalte. Voor al na de rust miste hij voldoen de doorzettingsvermogen om met het steeds onstuimiger op rukkende trio aan zijn rechter zijde gelijke tred te houden. Daarenboven hadden Carré, Vaillant en Anoul de Nederland se aanvallers „in hun zak". Het moest de negende minuut in de tweede helft worden, voordat zij er genoegen mede namen, dat Oranje zijn eerste corner kreeg toegewezen. Zelf hadden de he ren toen reeds acht hoekschop pen op hun lijstje staan, welke overigens geen van allen tot een doelpunt leidden. De Anoul-meu- te werd bovendien nog niet wei nig geholpen door de omstandig heid. dat de Nederlandse passes vaak te scherp waren, en soms meer op een mislukt schot ge leken dan op een voorzet. Er werd een enkele keer wel eens aardig gecombineerd en Rijvers fungeerde dan als (iets te om- 1 I VP - ROOSENBURG ijverig, maar geen goal slachtig) tussenpersoon, maar wanneer het dan op de zaak zelf aankwam en de tijd er was, dat een fors been het leder doel- waarts moest zenden, waren daar de twee Luikenaren, die hier een stokje voor staken door resoluut weg te werken of Meert met een klein tikje de bal ter hand te stellen. In de tweede helft, toen het socringsbord tussen de Belgische vlaggen ondanks deze duidelijke demonstratie van onmacht van Nederlandse zijde, nog 00 aan wees, voltrok zich het gevecht Kraak-Mermans in al zijn hevig heid. Het begon met niets meer of niets minder dan een houw van Mermans, die zo hard aankwam, dat Kraak moest capituleren. Uit een vrije schop het leder in zijn bezit gekregen hebbend, richtte hij een schot in de rechterhoek. Kraak sprong vergeefs. Maar niet hij was geslagen, doch dit middelmatige Nederlandse elf tal, waarvan hij de uitblinker was. En zoals in de eerste helft na een der fenomenale saves van Kraak, Oranje door de gevreesde „Belgique"-roar was gestriemd, zo brak thans opnieuw het Deur- ne-geloei los, onheilspellend en het Rode Duivels-team tot een uiterste krachtsinspanning aan zettend. Maar Oranje hield stand, nog! Roosenburg riposteerde met Meert tweemaal lang niet onge vaarlijk op de proef te stellen. Zelfs Steenbergen kwam een keer aan bod, maar zijn schot ging over De jachthond Mermans had echter bloed geroken. Hij woed de vreselijk tussen het vijande lijke wild. De jacht werd zó enerverend, dat Clavan bij een ingooi van louter alteratie stond te springen langs de lijn. Maar het uur was geslagen, dat Kraak, die een der venijnigste schoten van Mermans koud op zijn vuist had genomen, ten tweede male aan de meute geslachtofferd zou worden. Mermans, weer hij, schiep nu voor De Hert een kans om zijn goede voorbeeld te vol gen. Hij zette beheerst voor en de Berchemmer deed voetbal- België opnieuw in een orgie van vreugde uitbarsten, 20. Nu had het hek van de dam kunnen zijn. Maar tot eer van Terlouw én Roosenburg, de twee onvermoeide zwoegers van deze dag, moet gezegd zijn, dat deze aan geen capitu leren dachten. En vooral aan hen is het dan ook te danken dat Nederland zich vlak voor liet einde van de wedstrijd nog enkele goede kansen kon scheppen om de eer te redden. Twee corners op Meert's doel omlijstten een gevaarlijke ko gel van onze nationale mid- voor. De bedoelingen waren goed, maar 't succes bleef uit. En zo behaalde België haar tweede overwinning in suc cessie, thans op een Nederlands elftal, waarvan het toch wel duidelijk is, dat er eens royaal het mes in moet worden ge zet. Was het niet het tragische van deze BelgiëNederland in Antwerpen, dat, terwijl wij op het internationale podium een voorhoede te kijk zetten, waar op wij als voetballand, zacht gezegd niet groot kunnen gaan, wij tegelijkertijd thuis een speler achterlieten, wiens in telligentie en technische vaar digheid op het continent van Europa nauwelijks wordt ge ëvenaard? Zullen wij in ieder geval weer niet naar Lenstra moeten terugkeren, naar de Lenstra met zijn fouten, maar ook met zijn genialiteit en zijn brille, als wij er in willen sla gen een aanvalslinie te forme ren, die ontzag inboezemt en tot dingen in staat is, waarvoor een stadion vol mensen spon taan de handen opeen brengt? Ons land moét toch spelers bezitten, die een aanval de le vendigheid kunnen schenken welke hij behoeft om indruk op de. tegenpartij te maken, of deze tegenpartij zelfs tot een overgave te dwingen. Moge het grote en gedurfde „experi ment" een volgende maal eens gewaagd worden. SCHOTTEN ZAGEN ZICH HET KAMPIOENSCHAP ONTGAAN 10 nederlaag tegen Engeland GLASGOUW. De 1—0 neder laag, Zaterdag ten aanschouwe van 138.000 toeschouwers geleden, was een bittere pil voor de Schotten, die aan een gelijk spel voldoende hadden om kampioen van Groot- Brittannië te worden en naar Rio te gaan voor het tournooi om de Jules Rimet-beker. Zoals bekend hadden zij verklaard alleen aan dit tournooi deel te willen nemen in dien ze het Britse kampioenschap wonnen. Het zat de Schotten overigens Zaterdag niet mee. Bovendien had de Schotse midvoor Bauld van de Hearts geweldige pech toen hij vijf minuten voor het einde met een hard schot ver buiten bereik van de Engelse keeper de onderkant van de lat trof, waarna de bal tot wanhoop van heel Schotland terug sprong, twee centimeter lager en de bal had gezeten, Schotland was kampioen geweest en de kampioe nen hadden naar Rio kunnen gaan, met de kans op een premie van 20 pst. voor elke gewonnen wed strijd. De ontmoeting van Zaterdag gaf aanleiding tot een forse en span nende, vaak ook opwindende strijd, waarin de verdedigingen doorgaans het laatste woord hadden. Het enige doelpunt werd gescoord door de Engelse linksbinnen Bentley. Na in de eerste helft van de voetbalwedstrijd België-Nederland in het Deurne-stadion te Antwerpen op brillante wijze zijn doel te heb ben verdedigd en de stand blan:o te hebben gehouden, moest onze doelverdediger kort na de hervatLing van het spel zwichten voor een schot van Mermans. Het moment, waarop Kraak vow de eerste maal wordt gepasseerd. Tussen zijn arm ziet men op de achtergrond Mermans, de maker van het doelpunt. BruggeUtrecht 00 BRUGGE De ploegen van Brugge en van Utrecht hebben Zondag met 00 gelijk gespeeld na een wedstrijd die het aanke ken wel waard was. Onmiddel lijk na de aftrap gingen de Brug- genaren tot de aanval over, maar hun voorhoede was allesbehalve schotvaardig. De Nederlandse offensieven hoewel minder tal rijk, hielden veel groter gevaren in Na de rust gaven de gastheren de toon aan. zonder er evenwel in te slagen hun veldmeerderheid in doelpunten uit te drukken. UITSLAGEN WEST I Tweede klasse A ZaandijkVolendam 12 WEST I 3e klasse A DIOSchagen 33 HRC—Vitesse '22 2—1 APGSAlways Forward 21 ZilvermeeuwenSDW 00 3e klasse B IW—GVO 3—1 Vierde klasse A BKCWieringerwaard 12 Vierde klasse B St. GeorgePurmerend 01 BerdosZAP 32 WestfriezenDe Rijp 11 Zouaven—WW 2—2 (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, 16' April. He denmorgen om 9 uur was op de Keyserlei en Meir en in de straten rondom de Middenstatie nog wei nig te merken van het grote sport gebeuren, dat deze middag in het naburige Antwerp-stadion te Deur ne zou plaats hebben. De gen darmerie, die in groepjes van drie, de karabijn op de schouder, hier en daar patrouilleerde, en de wit- gehelmde verkeersagenten die op de hoeken der straten een praatje stonden te maken, beheersten het straatbeeld en hadden nauwelijks aandacht voor de vaders die met hun kroost de plaatjes in de vitrines der boekenwinkels bekeken. De klokken van de Lieve-Vrouwe-kerk luidden in de verte en tegen tienen hing over de stad een gebeier van alle oude torens, die her en der in Middeleeuwse schoonheid oprijzen en waarvan veel bezoekers der Sin- joren-stad het bestaan niet eens ver moeden. Wij vonden in de Lieve Vrouwe- kerk het middenschip pover bezet met wachtenden voor de plechtige Hoogmis. Het machtige orgel speel de de prelude op een zes-stemmig gezongen mis, waarvan zelfs de reeds door de zijbeuken circulerende touristen stil werden. Tegen elf uur kwam de drukte. In hotel Century, het modernste en grootste hotel van Antwerpen en het rendez-vous der „Ollanders" was het een komen en gaan van Ne derlandse sport-bonzen en speelde de band (misschien wel wat vroeg!) het Harry Lime theme. Terwijl de langslapers ontbijtten en de plaat sen om de tafeltjes door KNVB- officiais en sportjournalisten werden ingenomen, kwam de Keyserlei in interland-sfeer en begonnen de venters van sport-lectuur hun er barmelijk Frans over de voorbij gangers uit te storten.In de zij - straten tierde de clandestiene kaar- tenhandel welig. En na het middag uur brachten de trams onafgebroken supporters met een overmoedige lach op het gelaat, Deurne-waarts, waar zij getuige zouden zijn van Neerland's armoede! m j DE HEL VAN DEURNE /CÉ? tv V-'": Reeds dadelijk na 'f begin der twee de helft van de voetbalwedstrijd België-Nederland gelukte het de Bel gen 't eerste doel punt tegen Neder land te maken. Bo venstaande lucht opname, direct na de hervatting van het spel na de rust gemaakt, toont 'n overzicht van de situatie in het Deurne-stadion. (Luchtopname Anpfoto) Het is Volendam gelukt zich door een kleine 12 zege op Zaandijk van het spelen van de gradatiewedstrijden te vrijwaren. Zaandijk heeft nu evenveel pun ten als Vriendenschaar en deze twee zullen dus in een beslissings wedstrijd moeten uitmaken, wie van beiden tegelijk met Rapiditas in de degradatie-competitie komt. De eindstand van de 2e klasse A luidt thans: Elinkwijk D.W.V. De Spartaan H.V.C. A.F.C. U.V.V. Alcmaria Volendam Zaandijk Vriendensch. Rapiditas 19 18 18 19 18 18 18 18 18 18 18 11 11 9 8 7 7 6 7 5 5 2 3 3 4 7 6 7 8 9 9 9 13 aan 27 26 23 20 19 18 16 16 14 14 7 het Het grote feit in 4 B is de ka rige, doch uiterst belangrijke overwinning van Purmerend in Spierdijk op St. Gêorge. Het be gint er langzaam-aan op te lijken, dat R.K.A.F.C. alleen door middel van een beslissingswedstrijd kampioen zal kunnen worden. Of zou St. George bij haar komend bezoek aan Purmerend voor een verrassing zorgen? Berdos wist een klein over wicht op Z.A.P. ook in cijfers uit te drukken (32) en kwam daar door van de onderste plaats af. De Rijp speelde het klaar West friezen de puntjes af te snoepen stellen. Zouaven leverde een goede prestatie door V.V.W. tot een puntendeling te dwingen. Zie hier de stand: R.K.A.F.C. Purmerend V.V.W. Westfriezen Z.A.P. Zouaven De Rijp St. George Berdos Andijk Nog een Belgische overwinning Voor 14.000 toeschouwers is Za terdag te St. Niklaas een voetbal wedstrijd gehouden tussen de elftal len van de Belgische en Nederland se luchtmacht, welke met 10 door 18 11 5 2 27 17 10 5 2 25 18 11 1 6 24 17 6 5 6 17 16 7 2 7 16 18 4 6 8 14 18 4 6 8 14 17 5 3 9 13 18 6 1 11 13 17 3 5 9 11 en zich daardoor in veiligheid te de Belgen gewonnen werd. Onze waarschuwing adres van Forward Zaterdag j.l. is niet zonder reden geweest. Met dezelfde cijfers als waarmede de Hoornaren eertijds in de Coen-1 stad van A.P.G.S. wonnen, moes ten zij thans in de Amsterdamse I politie-mannen hun meerderen j erkennen. H.R.C., hoewel het zeer j veel moeite had met Vitesse, wist tenslotte toch meester van de situatie te blijven en kon daar door een tweetal kostbare punten aan haar voorraad toevoegen. Hierdoor hebben de Nieuwedie- pers zich, met nog drie wedstrij den voor de boeg een voorsprong van twee punten verschaft op hun concurrent Forward. S.D.W. wist een nuttig doelpunt loos gelijk spel tegen Zilvermeeu wen te bevechten. Ook D.I.O. en Schagen deelden de punten, waar door de toestand onder aan de ranglijst dus nog geenszins opge helderd is. H.R.C. 17 Forward 17 A.P.G.S. 18 Vitesse 16 Zilv.meeuwen 18 Kinheim 17 D.I.O. 18 Terrasvogels 16 S.D.W. Beverwijk Schagen 16 17 16 12 10 9 7 x6 5 5 4 5 5 4 2 2 4 7 8 8 9 7 8 9 9 27 25 23 16 16 14 14 13 13 13 11 G.V.O. speelde het in 3B niet klaar een overwinning op I.V.V. te behalen. De Ilpendammers wonnen met 31. De nieuwe stand van deze afdeling is nu als volgt: Q.S.C. 17 13 2 2 27 Z.S.G.O. 17 11 4 2 26 Kcnnemers 18 10 4 4 24 Z.V.V. 17 9 5 3 23 I.V.V. 17 7 3 7 17 Halfweg 18 5 3 10 13 D.T.S. 17 5 3 9 13 G.V.O. 17 4 4 9 12 Succes 17 4 2 11 10 A.D.O. 17 1 5 11 7 De gisterenmiddag in het Deurnestadion te Antwerpen gespeel de voetbalwedstrijd tussen het Belgische en het Nederlandse elftal is in een 20 overwinning voor de Rode Duivels geëin digd. Een spelmoment voor het Nederlandse doel. V.l.n.r.Cha ves, de Nederlandse doelman Kraak en de Belgische speler De Hert. W.Waard sloot in 4A de compe titie af met een kleine zege op B.K.C. De eindstand luidt: Grasshoppers 18 13 2 3 28 Watervogels 18 11 4 3 26 Bergen 18 9 5 4 23 Texel 18 7 7 4 21 B.K.C. 18 8 4 6 20 Oudesluis 18 5 6 7 16 Vrone 18 5 5 8 15 W'waard 18 4 7 7 15 N. Nietlorp 18 4 1 13 9 Schoorl 18 2 3 13 7 Vóór de wedstrijd tussen de rode duivels en het Nederlandse elftal, wer in het Deurne-stadion de jeugd wedstrijd gespeeld tussen de Belgi sche en Nederlandse jongeren, waar bij meespeelden de Alkmaarder Met selaar en de Hoogezander Bakema, en welke in een volkomen verdiende 31 overwinning der gastheren ein digde. In alle opzichten vormde de ploeg van de Belgische jeugd 'n be ter geheel, het verband tussen de linies klopte uitstekend, het tempo was ruim voldoende en in technisch opzicht vielen de prestaties van de Belgen op. Daar stond een Neder lands jeugdelftal tegenover, waarin elke samenhang ontbrak, 't plaatsen was onnauwkeurig en het tempo be slist minder snel dan bij de tegen standers. Van de voorhoede ging wei nig stootkracht uit. Al deze factoren in aanmerking genomen behoefde het niet te verbazen dat de Belgi sche jeugd vrijwel voortdurend het initiatief had en de score had zeer zeker hoger geweest, indien de voorhoede van de Belgen beter zou hebben geschoten. Nu wist men het voor de rust slechts tot twee doel punten te brengen. 7 Minuten na de aanvang door de Corte, de rechts binnen van de Racing Club Gent en na 28 minuten door de rechtsbuiten van Gestel. In de tweede helft was het al spoedig 3—0 toen een keurig schot van Dries, de midvoor doel trof en daarna geloofden de Bel gen het wel, waardoor het Neder lands jeugdelftal zo waar in de ge legenheid werd gesteld na 25 mi nuten nog enkele aanvallen op te zetten, welke door dralen en slecht schieten geen resultaat oplever den en het was een min of meer gelukkig doelpunt van Krommert, die in buitenspel-positie er toch nog in slaagde de eer voor de Ne derlandse ploeg te redden. Na 35 minuten de eerste helft had 40 minuten geduurd kwam het ein de met een 31 zege voor de jeug dige Belgen. De Nederlandse jeugd liet eea verre van goede indruk in het Deurne-stadion achter. De Meervogels uil kampioen geword proberen de K.h In 1 B verspeelde in 1 C verrichtte een punt te ontn te staan Dat Wil xege op D.W.B. pioenschappen, w en Allkm. Boys c. De i Meervogels A h( beslissende zege oi haald. Het werd 3- cijfers waren dik andermaal de kan kunnen uitsteken, de nog wel goed do zege op Beemster, niet meer. Onderaan verrast met een 42 zei waardoor de kansi houd van de Rijper aanzienlijk gestege P.S.C.K. begint het donker uit te zien, bewoners kregen c van Westzaan, dat het langste eind tro een definitief alle z af schudde. Meervogels A 18 1 U.S.V.U. 17 1 S.V.A. 17 O.D.I.Z. 15 Westzaan 17 Beemster 17 Uitgeest 16 D.R.E.O. 16 P.S.C.K. 15 Br. in W.land 18 We hadden in 1 gewaarschuwd voc Hoogwoud en wel i Misschien voorboden var er iets tegen: neem een V In korte tijd voelt U zie herpen drrec DINSDAG 18 A HILVERSUM I, 402 24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Pre 7.45 Morgengebed en lender; 8.00 Nieuw richten; 8.15 Gramofr Waterstanden; 9,35 10.00 Voor de kinde: mofoonmuziek; 10.4 11.00 Voor de vrouw foonmuziek; 11.50 causerie; 12.00 Angeh spel; 12.30 Meded Strijkorkest; 12.55 13.00 Nieuws en katl 13.20 „Bastien et Ba spel; 15.00 Schoolrac mofoonmuziek; 16.01 ken; 16.30 Ziekenlof; jeugd; 17.15 Felicitat: sementsorkest; 18.20 18.30 Gramofoonmuz. 19.15 Actualiteiten; 1 ven", causerie; 19.40 vecimbel; 20.00 Nie gewone man zegt er 20.12 Gramofoonmuzi certgebouworkest. In gelconcert; 22.30 Acti Godsdienstige causer: bed: 23.00 Nieuws; 2; mofoonmuziek. HILVERSUM II, 29 AVRO, 7.50 VPI AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Oc 7.30 Gramofoonmuzie opening; 8.00 Nieuw richten; 8.15 Gramofr Voor de vrouw; 9.0 muziek; 10.00 Morge Populair concert; 10.5 deren; 11.00 Sopraan Voor'.de zieken: 12. muziek; 12.30 Medec Voor het platteland; 13.00 Nieuws; 13.15 Fi overzicht; 13.25 Me1 14.00 Voor de vrouv mofoonmuziek; 16.! jeugd; 17.30 Gra 17.40 Regeringsuitz.; 18.15 Pianospel; li strijdkrachten; 19.00 deren; 19.05 Voor d. Hammond-orgel; 19.3 uarle": 19.35 Gra 20.00 Nieuws; 20.05 20.15 Gevarieerd pre Gramofoonmuziek; 21 overzicht; 22.00 Ai 22.30 Pianovoordrach mofoonmuziek; 23.45 tage. BRUSSEL, 324 en 4f 324 M.: 12.00 Gra 12.30 Weerberichten; orkest; 13.00 Nieuws 15.00 en 15.30 Gra 16.00 Voor de kindei zoekprogramma; 17. muziek; 17.05 Nieuw mofoonmuziek; 17.21 17.40 Dansmuziek; spreking; 18.00 Zang Duivensportberichten de soldaten; 19.00 GramofoOTmuziek; IE leton; 20'.00 Hoorspel foonmuziek; 21.15 I 21.45 Actualiteiten; 22.15 Lichte muziek; foonmuziek; 23.00 b 24.00 Verzoekprograrr 484 M.: 12.05 Lichti Nieuws; 13.15, 14.00, 16.00 Gramofoonm Kwartet; 18.30 Gra 19.00 Omroeporkest e Gramofoonmuziek; 20.00 Omroeporkest; 21.45 Gramofoonmuz.; 22.15 en 22.40 Gra: 22.55 Nieuws; 23.00 23.55 Nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4