U Zal kabinet Eyskens aanblijven? Financieringsplannen thans uitgewerkt Personeelsverenigingen afgeraden voor de Katholieken wereld! O L L E Westelijke geallieerden wachten rustig Pinkstermars af ■LS DAGBLAD I fKKQ/A NHD Generale staf K.A.B. bijeen Katholiek en Nationaal Partijen hebben standpunt bepaald over suggestie van de Koning Brand in gesticht „Valkenheide" Overstromingen op Java Federale troepen op Celebes geland? Verklaring van Brits generaal Conferentie Consultatieve Raad: Engeland verwerpt Hongaarse klachten VERBONDSVERGADERING K.A.B. V.S. wachten met antwoord op Sovjet-nota Voorzitter de Bruyn beantwoordt beschuldigingen bij Uw interieur. niet hoger dan behang. :ft U gaarne het stalenboek ter introduceert U in D toonzalen! N VAN BEHANGSELPAPIER R.K. Dagblad voor >E OMGEVING llimeterprijs 15 ct. Melkmarkt 10, Tel. 7676 Wat het dóór opknapt! Het krijgt! weer kleur en pasvorm, en de chemische reiniging maakt het ter dege schoon. Zolang Uw costuum het dragen nog waard is, is het een Krom-behandeling waard. Breng al Uw kleding bij Krom. Perfecte behandeling en... snel! ALSMAAR ALKMAAR: Langestr. 64, Tel. 2160, HOORN: Grote Noord 57, Tel. 4996; DEN HELDER: Keizerstraat 31, Tel. 2703; SCHAGEN; Hoogztjde 8. „Ik zal eens even "proces- uigen? Waar is de dader? genomen?" „Hier! Daar nt. Ze zwaaide met haar smidje Verholen. Verbluft pesnor streng. „Heb jij de randstichter? Beken maar op!" zei smidje Verholen nd. Hoe kan het dan mijn tesnor zo gauw geen ant- „Het is wél zijn schuld, t de kolen van Verholen branden! Het is rommel! in zijn kraag, agent, en x waterschade en is mijn smidje Verholen werke- maal mal!" riep hij woest ieau gegeven? Die heb je Maak maar gauw, dat je ïklacht tegen je in wegens HET EE/7 s H /A/V HEDEN Pagina 1 Dinsdag 18 April 19o0 46e Jaargang No. 11842 Kontoren: HOORN, Draaisingel 59. tel 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Riteevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 BETREURENSWAARDIG vinden wij, zoals men weet, nog steeds de pogingen, welke worden aan gewend om splitsing te brengen in de eenheid van het staatkundig streven der katholieke Nederlan ders, zoals zij tot uiting komt in de Katholieke Volkspartij. Daarom wijzen wij af het stand punt van die groep katholieken, die in de doorbraak hun heil en het heil van het land menen te moeten zoeken. Maar evenzeer wijzen wij af de houding van hen, die hun heil en het heil van het land denken te vinden in de z.g. Kath. Nationale Partij. Beider aanhang is niet groot, maar groot genoeg om de eenheid van de Katholieke Volkspartij in haar groei te belemmeren. Dat is ook daarom te betreuren, omdat het resultaat niet anders dan negatief kan zijn in beide ge vallen. Bijzonder frappeert dat op het ogenblik in de actie van de K.N.P. voor de komende Statenverkie zingen. Het is ons nooit duidelijk geweest, waarom deze partij van ontevreden reactionnairen, die aanvankelijk een speciaal stand punt ten aanzien van de Indië- politiek huldigden, hun afschei dingsactie hebben voortgezet on der de naam van Katholieke Nationale Partij. Wat immers is er voor specifiek katholieks in dit afzonderlijke streven, los van de K.V.P.? Het propaganda-affiche van de K.N.P. tracht er een antwoord op te geven door de leuze aan te heffen: „Niet rooms-rood, maar katholiek-nationaal". Wat is hier de zin van de tegenstelling? Is rooms-rood minder katholiek dan de actie van de K.N.P.? Is rooms-rood minder nationaal dan de actie van de K.N.P.? Wij vatten dat niet. Wij begrijpen, dat de K.N.P. bezwaar kan hebben tegen som mige gevolgen van het huidige politieke beleid. Het is intussen afkomstig van een regeringscom binatie, waarin katholieke en so cialistische ministers overwegend in aantal zijn. In zoverre kan ze dan „rooms-rood" genoemd wor den. Maar niettemin is het kabinet nog altijd extra-parlementair, de betrokken partijen zijn er dus slechts indirect verantwoor delijk voor. Bovendien nemen in dit kabinet een vertegenwoordiger van de V.V.D. en van de C.H. nog altijd belangrijke posities in aan de de partementen van buitenlandse za ken en van landsverdediging. Dat dit kabinet er niet op uit zou zijn, de nationale belangen te die nen, kan men niet zeggen. Dat de P.v.d.A., ondanks het overwin nen van veel weerstanden in eigen kring, niet bereid is mee te wer ken aan het brengen van belang rijke offers voor de militaire ver dediging, kan evenmin beweerd worden. Het zeer zal dus wel hierin zit ten, dat in het kader van de hui dige politieke constellatie een „progressieve" sociale en finan ciële politiek wordt gevoerd, die nogal gekruide belastingen nodig maakt. In het licht van alle feiten en verhoudingen kan echter kwa lijk beweerd worden, dat dit niet „nationaal" zou zijn. In het belang van de natie lijkt het ons, dat de vrede in het arbeidsleven gehand haafd kan worden en dat een grote partij als de P.v.d.A. niet in de oppositie moest worden ge drongen. Voor deze nationale politiek die men voor ons part dan ook katholiek kan noemen kan do Katholieke Volkspartij o.i. in alge mene zin zeer wel de verantwoor delijkheid aanvaarden, tegen over de K.N.P., die geen e n- k e 1 e yerantwoordelijkheid heeft te dragen, noch in de landelijke, noch in de gewestelijke politiek, en wier activiteit van louter cri- tiek en destructie, alleen maar negatieve resultaten kan heb ben. Katholiek, noch nationaal BRUSSEL, 17 April (ANP). Vandaag heeft zich geen enkele nieuwe ontwikkeling in de Belgische regeringscrisis voorgedaan en alle aandacht bleef geconcentreerd op de besprekingen der ministers van de bij het Pact van Brussel aangesloten landen. Kabinetsformateur van Zeeland, die gisteren en heden de be sprekingen van de Consultatieve Raad van het Pact van Brussel presideerde, wordt morgen om 12 uur opnieuw door de prins regent ontvangen. Men neemt in het algemeen aan, dat hij zijn taak als formateur zal opgeven en dat het kabinet-Eyskens zal aanblijven. Intussen hebben de partijen hun standpunt bepaald met betrekking tot de radio-boodschap van de koning. De Christelijke (katho lieke) Volkspartij neemt nog een gereserveerde houding aan en legt er de nadruk op, dat met be trekking tot de instelling van een luitenant-generaalschap voor Prins Boude wijn, in elk geval de grondwet gerespecteerd moet worden. De liberalen zijn evenals de socialisten van oordeel, dat de verklaring van de koning op ver scheidene punten nog opheldering behoeft. Toestand nog gecompliceerder De indruk in Brussel is dan ook veelal, dat eerder dan tot een ver zoening der standpunten bij te dragen, de koninklijke boodschap tot nog fellere polemieken aan leiding zal geven en de toestand nog gecompliceerder zal maken dan hij reeds is. Het katholieke blad „La Libre Belgique" geeft hedenmorgen en kele bijzonderheden over de ver gadering van de contactcommissie en van het nationale comité der C.V.P., die gisteren ter bespre king van de radioboodschap van koning Leopold werd gehouden. Critiek op Pirenne Paul van Zeeland bracht tij dens deze vergadering verslag uit over zijn laatste bezoek aan ko ning Leopold te Pregny, tijdens hetwelk de vorst hem van de draagwijdte van zijn radiobood schap in kennis stelde. Hij deelde mede, dat hij te Pregny voor een fait accompli werd gesteld, daar het hier een voorstel betrof, waar omtrent over zijn hopfd heen is onderhandeld, terwijl hij bezig HET SPEL HERHAALT ZICH West-Berlijnse vrachtauto's bij Russische grens aangehouden BERLIJN, 17 April (Reuter). Het West-Duitse Persbureau DPA meldt dat vijf met schroot beladen West-Berlijnse vrachtauto's, die op weg waren naar West-Duitsland, heden bij een controlepost aan de Sowjet-Russische zonegrens zijn aangehouden. Zaterdag j.I. zijn vijf schroot vervoerende West-Duitse vrachtauto's bij een Sowjet-Russi- sche controlepost aangehouden. De Britse autoriteiten zijn nog bezig met het onderzoek naar deze eerste aanhouding. LABOUR WAARSCHUWT VOOR CHURCHILL LONDEN, 17 April. (Reuter). De Labour-ministers hebben heden hun volgelingen in het Britse Lagerhuis gewaarschuwd tegen een mogelijke poging van Churchill om de rege ring in een onverwachte stemming na het indienen van de begroting te verslaan. De Conservatieve oppositie zou namelijk onmiddellijk na de rede van de minister van Financiën, sir Stafford Cripps, een stemming kun nen forceren. was een nieuwe regering samen te stellen. Zijn positie was even wel zeer delicaat en hij kon niet anders doen dan het voorstel in overweging nemen. De uiteenzetting van Paul van Zeeland maakte diepe indruk op de vergadering en verscheidene leden oefenden scherpe critiek op de secretaris van de koning, Pi renne, die, naar zij betoogden, met Spaak en Devèze heeft onder handeld buiten de C.V.P. om. Omstreeks zeven uur Zondag avond brak brand uit in het opvoe dingsgesticht voor jongens „Valken- heide" te Maarsbergen. De brand, die ontstond op de zol. derverdieping, waar kleding lag opgeslagen, had zich weldra uitge breid tot het paviljoen, waar jon gens van 16 en 17 jaar zijn onder gebracht. De brandweren van Maarn, Leersum en later ook die van Doorn waren spoedig ter plaatse en slaagden er in de brand te beper ken tot het middengedeelte van het paviljoen. De zijvleugel van het paviljoen heeft men weten te be houden. Een zestigtal jongens heeft de nacht in de Kerkzaal doorge bracht. De oorzaak van de brand is onbekend. VEERTIGJARIG DOCTORAAT PROF. DR. J. A. VERAART Op 23 April a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat prof. dr. J. A. Veraart, thans hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, in Amsterdam promoveerde op proefschrift „arbeidsloon". Prof. Veraart zal Vrijdag 28 April, des middags te half vijf recipiëren in de Prinsenkelder te Delft. SEMARANG, (Aneta). Het Zuid Banjumase is tegengevolge van zware regenval door ernstige bandjirs geteisterd. Duizenden hec tares rijstvelden zijn ondergelopen. Honderden mensen hebben hun hui zen moeten verlaten. Een dergelijke overstroming heeft men In tien jaar niet meer gehad. RUSSEN VERLATEN SUBCOMMISSIE V.N. LAKE SUCCESS. 17 April (Reu- ter) De Sovjet-Russische dele gatie heeft hedenavond de sub commissie voor economische ont wikkeling verlaten. Deze commissie is ondergeschikt aan de sociale en economische raad van de Verenig de Naties. Dit is het 20ste orgaan van de Verenigde Naties, dat door de Russen wordt geboycot. De Sovjet-gedelegeerde diende 't gebruikelijke verzoek tot uitban ning van de Chinese nationalisti sche gedelegeerde in. Het verzoek werd met 3 tegen 2 stemmen ver worpen. MINISTER STIKKER HEDEN NAAR ROME De Minister van Buitenlandse Za ken, mr. D. U. Stikker, zal zich he den naar Rome begeven, waar hij een rede zal houden in de bijeen komst van de Raad van Advies uit de Vakbeweging voor het Europees herstel program. De volksstemming heeft geen einde gemaakt aan de Belgische koningskwestie; de toestand in België is hierna zelfs verergerd. Zaterdagavond j.I. heeft koning Leopold zich in een radiobood schap tot het Belgische volk gewend. Hij zei hierin dat hij zich verplicht voelt de regering opnieuw te aanvaarden, indien het parlement hem daartoe uitnodigt. Evenwel is hij bereid om de koninklijke macht tijdelijk aan de kroonprins over te dragen MAKASSAR, 18 April (Reuter) Volgens te Makassar ontvangen berichten zijn Indonesische fede rale troepen op Zuid-Celebes ge land, als deel van de operaties die tot doel hebben de opstande lingen te bestrijden, die Makassar bezet houden. Volgens de berichten zijn gister avond ongeveer 300 man geland te Djeneponto, 120 km ten zuiden van Makassar, en andre troepen te Karama, ongeveer 25 km noor delijker. ONGEREGELDHEDEN IN BREST 1 dode BREST, 17 April (AFP). Maandagmiddag is te Brest een grote protestbetoging gehouden tegen de arrestatie van de com munistische afgevaardigde Marie Lambert en van twee leiders van het algemeen vakverbond (CGT). Een demonstrant is gedood en tien anderen zijn gewond in de gevechten tussen de ordedienst en de betogers, welke na de be toging uitbraken. Een twintigtal leden van de ordedienst is min uf meer ernstig gewond. Het Nederlandse motorschip „Noordam" is met een lading ten toonstellingsartikelen voor de „Holland Fair", ter waarde van 1.000.000, in Philadelphia aangekomen. Burgemeester Ber nard R. Samuel van Philadelphia, die ter begroeting naar de „Noordam" was gekomen, kreeg van kapitein P. Verhoog een p^ar klompen aangeboden, evenals de heer Arthur Kaufmann, een bekend Amerikaans zakenman. Kapitein Verhoog trekt burgemeester Samuel de klumpkes aan; rechts de heer Kauf mann. laatste moet evenwel ook en zeker niet in de laatste plaats, geschieden door de economische positie van West-Berlijn te ver beteren Dit is echter vooral een West- Duits probleem en ik ben er niet zeker van dat de West-Duitse autoriteiten wel ten volle inzien, hoe dringend dit vraagstuk om een oplossing vraagt, aldus gene raal Bourne. John Nott-Bower, een belang rijk functionaris van Scotland Yard, is voor een kort verblijfte Berlijn aangekomen ter controle van de veiligheidsmaatregelen. BERLIJN, 17 April (Reuter). Een bataljon Britse manschappen houdt zich in de Britse zóne ge reed om op korte termijn naar Berlijn te vliegen, indien 't nood zakelijk is tegen door de commu nisten georganiseerde wanorde lijkheden op te treden, aldus heeft generaal-majoor G. K. Bourne bekend gemaakt. Volgens vluchtelingen van de volkspolitie uit de Sovjet-zóne zal op de bijeenkomst van de commu nistische jeugd te Berlijn met Pinksteren de Oost-Duitse volks politie officieel tot „volksleger" verklaard worden. 10.000 leden der volkspolitie zouden deelnemen aan de mars door Oost-Berlijn, gekleed in nieuwe uniformen, die gelijken op die van Sovjet-Russische tank troepen en voorafgegaan door 500 politiemannen op motorfietsen, aldus deze vluchtelingen. In de Sovjet-zóne verwacht men in politiekringen, dat West- en Oost- Duitsland nog dit jaar onder een communistisch regiem verenigd zullen worden. Wij zullen een geallieerd garnizoen te Berlijn handhaven en wel om twee redenen. In de eerste plaats weten de Russen dat zij het zich niet kunnen veroorloven een Britse, Ameri kaanse of Franse militair neer te schieten, zonder het risico in een oorlog betrokken te wor den. In de tweede plaats zullen wij hierdoor het moreel der Berlijners hoog houden. Dit BRUSSEL, 17 April (ANP). In het communiqué, dat heden avond door het algemeen secre tariaat van de permanente com missie van het Pact van Brussel met betrekking tot de vergade ring van de Consultatieve Raad werd uitgegeven, wordt o.a. ver klaard dat de raad, tezamen met de ministers van defensie en fi nanciën, de problemen heeft be sproken, die verband houden met de verwezenlijking der plannen, die door de ondertekenende lan den van het Pact van Brussel reeds zijn goedgekeurd. Ook is gesproken over de op neming van deze plannen in het bredere kader van het Atlantische Pact, waarvan het comité voor de defensie op 1 April te Den Haag bijeen is geweest. De vijf regeringen hebben de noodzakelijkheid van het onmid dellijk uitvoeren van sommige reeds goedgekeurde defensieve projecten onderschreven. Dringende nrojecten De vergadering heeft een lijst opgesteld van deze projecten, die een dringend karakter dragen. Bovendien is het principe aange nomen van een gezamenlijke be taling der projecten, die van alge meen belang worden geacht, waarbij niet uit het oog is ver loren. dat de vooruitgang en de economische stabiliteit in West- Europa belangrijke elementen zijn. De wijze van financiering is uitgewerkt in concrete voorstel len, die op korte termijn door de bevoegde organen aan de rege ringen zullen worden voorgelegd. De Consultatieve Raad erkent de noodzakelijkheid van 't hand haven ener nauwe samenwerking met de organisatie van het Noord- Atlantische verdrag. Contact met V.S. ambassadeur Daar sommige van de door de Consultatieve Raad besproken problemen nauw samenhangen met' het Noord-Atlantische Pact en met het programma der onder linge militaire hulpverlening van de Amerikaanse regering, hebben de leden van de raad de Ame rikaanse ambassadeur te Londen. Lewis Douglas, verzocht in ziin kwaliteit van hoofd van de Ame rikaanse missie voor de coördi natie der militaire hulp aan Europa, officieuze besprekingen met hen te voeren, teneinde een duidelijker beeld te krijgen van deze vraagstukken. Internationale overeenkomst getekend Hedenmorgen hebben de minis ters van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk, Nederland, België en Luxemburg een multi laterale overeenkomst betreffen de de grensarbeiders en de stu denten, alsmede een aanvullend accoord aangaande de medische en sociale hulp, getekend. HONGARIJE STREED MET HITLER LONDEN, 17 April (Reuter). Engeland heeft twee Hongaarse klachten over de Britse politiek in Duitsland verworpen. Vrijdag heeft Engeland in een te Boedapest inge diende nota het Hongaarse protest tegen de vorming van de West- Duitse regering van de hand gewe zen. Engeland staat op het stand punt, dat de Hongaarse regering niet gerechtigd is commentaar te leveren op de Britse politiek in Duitsland, daar Hongarije aan de zijde van Hitier heeft gestreden. De andere Hongaarse klacht, die in deze nota verworpen wordt, was deze, dat hetteruggeven van Hon gaars bezit onnodig vertraagd was. Volgens de Engelse regering werd deze vertraging veroorzaakt door dat Hongarije ter plaatse geen agent heeft aangesteld. WASHINGTON, 17 Apil (AFP). De Amerikaanse regering betreurt dat de Sovjetregering blijk heeft ge geven van een gemis aan kalmte en gmatigdheid bij het incident met het Amerikaanse vliegtuig, dat vol gens een Sovjetnota boven Letland had gevuurd op Sovjetjagers, zo verklaarde een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken. De Amerikaanse regering zal met haar antwoord op de Sovjetnota wachten „tot alle mogelijke inlich tingen betreffende dit incident zijn ingewonnen en de feiten door een rustig en volledig onderzoek in hun waar daglicht zijn geplaatst", aldus de woordvoerder. (Van een onzer redacteuren) „Critici, die menen dat de K.A.B. een te grote invloed uitoefent op de maatschappelijke en politieke constellatie, zij met nadruk gezegd, dat de organisatie der katholieke arbeiders nimmer mis bruik heeft gemaakt van haar macht en dat zij daarvan ook nimmer misbruik zal maken. Dat de K.A.B. in de K.V.P. de lakens uitdeelt is domme praat. Onredelijke critici moeten weten dat wij ons tegen hun laster zullen weten te weren. Wij laten ons niet in de goot trappen, omdat we dit aan onze emancipatie en aan ons verleden niet hebben verdiend!" Algemene verontwaardiging In deze bewoordingen luchtte de heer A. C. de Bruyn voorzitter van de KAB zijn hart op de bondsver gadering die gisteren in Utrecht begon en vandaag wordt voortge zet. Hij beantwoordde de afgevaar digden die hun misnoegen hadden geuit over de aanvallen in enkele dag- en weekbladen, dezer dagen op hun organisatie gericht. De ver ontwaardiging was algemeen. Een der gedeputeerden ging zelfs zover, te veronderstellen dat het wan trouwen van invloedrijke lieden buiten de arbeidersbeweging, het stichten van een eigen politieke groepering in de hand zou werken! Zover zal het natuurlijk niet komen. maar dit geluid illustreert de ver bittering. Voorzitter verwees de cri tici naar de landen waar een sterke Katholieke abeidersbeweging niet wordt geduld en concludeerde dat de KAB in haar tegenwoordige kracht een zegen is voor Kerk en Staat. De stemming ontlaadde toen de Verbondsvoorzitter opmerkingen van meer zakelijk karakter beant woordde. Hij vertelde o.m. dat het niet uitgesloten moet worden ge acht, dat de Internationale Christe lijke Vakcentrale, tezamen met het onlangs opgerichte anti-communis tische socialistische Internationale Vakverbond, zich binnenkort ook zal moeten bezighouden met de uit voering van het Marshall-plan. Een balangrijke taak dus, waarvoor gro te verantwoordelijkheid wordt ge vraagd. Hoe staat het met de classificatie de gemeenten waarvan het rapport van de commissie-Kruit met span ning wordt tegemoet gezien? „We moeten nog geduld oefenen", was 't bescheid. De heer de Bruyn was ook van mening dat dit geduld wel bijzonder op de proef wordt ge steld. Ook andere dan handarbei ders willen graag weten hoe men zich de nieuwe classificatie voor stelt! Het spreekt welhaast vanzelf dat de PBO eveneens ter sprake werd gebracht. Met name de Soci aal Economische Raad, die binnen kort door de minister-president zal worden geïnstalleerd, was onder werp van langdurige bespreking. Omtrent de vervulling van het voorzitterschap kon de heer de Bruyn nog niets mededelen. Wel konden zij die bezorgd waren over eventuele geringe invloed in de S.E.R., worden gerustgesteld, om dat toch een derde van het aantal leden uit werknemerskringen wordt gerecruteerd. Verheugende groei De dicussies over al deze punten waren voorafgegaan door een rede van de Verbondsvoorzitter, waarin een overzicht werd gegeven van de stand in de beweging en de houding die de KAB tegenover de economi sche en politieke problemen na tionaal en internationaal aan neemt. Met vreugde werd gewag gemaakt van de steeds aanhoudende groei in de KAB. De ledenwinst bedroeg in 1949 ruim 2800. Niet meegerekend de 9000 niet-vakbondsleden van de KAJ, bedroeg haar ledental op 1 Januari 1950 301.543. Spr. waarschuwde tegen agenten van dictatoriaal geregeerde buiten landse staten, die pogen in ons land de economische en sociale orde te verstoren. Ook was de heer de Bruyn van mening dat ons econo- misch-sociaal leven in de war dreigt te lopen als de regering vasthoudt aan normionen, terwijl vrije prijzen blijven stijgen. „Wij weten dat de looncorrectie van Januari jl. door prijsstijging meer dan ongedaan is gemaakt". Momenteel is het probleem „lo nen en prijzen" opnieuw in het overleg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid. Het ver trouwen is gewettigd, dat zeer spoedig bevredigende resultaten kunnen worden gemeld. Diep be treurde spr. de gang van zaken in de sigarenindustrie, waar dui zenden arbeiders worden ontsla gen. Indien de buitensporig hoge belasting op de sigaren niet op korte termijn wordt verlaagd, wordt het leger werklozen on rustbarend groot. De voorzitter laakte de minister van Sociale Zaken omdat de uitvoe ring van de wet op de werkloos heidsverzekering ernstig wordt vertraagd. Hij deed tenslotte een beroep op kader en leden om per soon en werkkracht in dienst van de KAB te stellen. (Vervolg op pag. 3) De Hoogwaardige Nederlandse Bisschoppen hebben ten aan zien van de Personeelsverenigingen het volgende ter kennis gebracht: Zij achten het uitvaardigen van en verbod tot deelname aan of tot steun van een Personeelsvereniging in het huidige stadium uit overwegingen van beleid niet gewenst, en vanuit principieel oogpunt bezien zelfs niet geheel verantwoord. Wel zijn zij van mening, dat de voordelen, die aan, de Perso neelsverenigingen verbonden kunnen zijn, niet opwegen tegen de zeer reële nadelen, welke deze met zich brengt en dat der halve deelname aan of bevordering van de Personeelsvereni ging ten sterkste dient te worden ontraden. Ten slotte spreekt het Hoogwaardig Episcopaat het vertrou wen uit, dat de geëigende katholieke organisaties, en met name ook onze stands- en beroepsorganisaties met alle kracht er naar zullen blijven streven, om datgene te brengen, wat de Personeelsverenigingen hun leden aan goeds aanbieden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1