Nieuw Stromende regen kon jubel rond het Koningspaar niet blussen Churchill zet Labour weer het mes op de keel Belgische C.V.P. wil geen nieuwe concessies doen Mijnenlegger Douwe Aukes ging aan de kuier EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Douwe Aukes" ging aan de zwier *ie* Onze eendracht, 's Lands kracht HET IS FEEST IN LIMBURG Ovaties klonken in Maastricht Woensdag wordt een kritieke dag Moedige sergeant krijgt M.W.O. Tentoonstelling te Amsterdam Heden een officieel communiqué STORM AAN DE KUST Engeland houdt Westerling vast Zal de West-Duitse regering aftreden? zijn 1500 militairen weer thuis Gebouw van afoom commissie in brand Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) s f H SAN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 25 April 1950 46e Jaargang No. 11848 Kantoren: HOORN, Draoisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 EEN OUD WOORD is dit voor een nog altijd nieuwe zaak: onze eendracht 's Lands kracht. Jon ker Rui.is zaliger sprak het eens. vele jaren geleden, op een groot se politieke Landdag van de vroegere Katholieke Staatspartij en het woord is sindsdien een gevleugeld woord gebleven, dat na de oorlog nieuwe kracht en nieuwe betekenis gekregen heeft. Wii behoeven maar om ons heen te zien, binnen en buiten onze grenzen, in heel de wereld en wii weten, dat de samenleving ten prooi is aan een hevige gees telijke crisis. In wezen gaat het daarbij om heel andere dingen dan om aardappelprijzen en kin derbijslagen en meer of minder subsidies. Al deze dingen ziin stuk voor stuk belangri.ik voor de betrokkenen en ook belang rijk als onderdelen van maat schappelijke en politieke vraag- stukken. Maar het wezen van de zaak zit dieper. In de Worsteling der ideeën, in de wereldstrijd om vrede en rechtvaardigheid, om verantwoordelijkheid en vrijheid, kan de katholiek niet onverschil lig of afzijdig blijven, op geen enkel terrein. De staatkundige parti.l der ka tholieke Nederlanders stelt voor op, dat zij er op uit is, het al gemeen welzijn van het g e h e 1 e Nederlandse volk te dienen en daartoe streeft naar een principiële politiek op elk gebied. Maar het mag gerust ge zegd worden, dat machtsvorming om katholieke belangen veilig te stellen, ons daarbij niet vreemd is en dat bij die verdediging en bescherming van de katholieke belangen de bescherming van de rechten en vrijheden voorop staat. Ook dit trouwens in het belang van de nationale volksgemeen- schap, omdat de vrije ontwikke ling van de Kerk en Haar Leer niet anders kan strekken dan tot behartiging van de algemene be langen van de volksgemeenschap Op een dezer dagen gehouden conferentie van verschillende ge zindten heeft prof. Pompe, de Utrechtse katholieke hoogleraar ir. het strafrecht, gezegd: „Niet óf-óf, maar én-én geven de rich ting aan van het antwoord, dat de katholieken voor de verschil lende levensvragen bieden. Per soon en gemeenschap, vrijheid en gezag, het geestelijke en het stof felijke, het goddelijke en het menselijke telkens in een geheel te verenigen, daarnaar streven de katholieken in hun sociologie, hun anthropologie, hun philoso phic en hun theologie", waarbij prof. Pompe later voegde de noodzaak, „dat de katholieken eigen beginselen en belangen verdedigen in een politieke par- De antwoorden op de verschil lende levensvragen verenigen wil inderdaad steeds op alle terrei nen van geest en leven in een ge heel en wat brengt dit anders dan als logische en practische consequentie mee, dat wij ook op staatkundig terrein een lijn trek ken? De tijdsomstandigheden zi.m er niet naar, dat wij ons de luxe van verdeeldheid op maatschap pelijk, dat is dus ook op politiek terrein, kunnen veroorloven. Dit betekent geenszins, dat wij voorstanders zijn van een soort „cadaverdiscipline", dat wij me nen, dat critiekloos alles aan vaard moet worden, wat van bo- ven-af wordt gezegd en ge dacht. Wij zijn zelfs van me ning, dat het probleem van de vrije meningsuiting door de stichting van het z.g. College van Beraad in de Partij niet» afdoen de is opgelost. Wij gaan nog verder. Wii erkennen, met prof Dujjnstee, die dit bijna twee jaar geleden in een artikel schreef, „dat de K.V.P. onvoldoende in terne politieke zelfstandigheid tot ontwikkeling en erkenning brengt." Maar dan wijzen we toch op twee dingen. Voor zover dit tekort te wijten is aan de K.V.P., is zij reeds ge ruime tijd doende, door kader vorming e.d. in dit gebrek te voorzien, terwijl de heste ver wachtingen gekoesterd kunnen worden van de werking van het nieuwe Vormingsinstituut, dat in de a.s. zomer geopend zal wor den. Voor zover dit gebrek te wijten is aan degenen, die uit de partij zijn weggelopen, of, daar nooit in geweest zijnde, toch met afscheidingsbewegingen hebben meegedaan moet geconstateerd worden, dat deze weglopers of afgescheidenen vrijwel nooit een ernstige poging hebben ge daan, om zich het klimaat van de K.V.P. eigen te maken. Hun be langstelling voor politiek wat tot heden in vele gevallen nooit ge- basseerd op hogere motieven, maar meestal op materiële zaken. Vast staat dus, dat het ontijdig is geweest, dat katholieken zich in andere partijen dan in de Ka tholieke partij hebben aangeslo ten, vast staat ook, dat iedere stem, die thans aan de Katholie ke Partij wordt onthouden, de kracht van de Katholieke Partij verzwakt. Vast staat ook, dat de z.g. Katholieke Nationale Partij, m de kieskringen, waar onze krant verschijnt, geen kans heeft, een zetel te bezetten. Dit kon op grond van beschouwing der vroegere cijfers met gerust heid worden beweerd. De stem men op de K.N.P. zijn dus ver loren, en komen dari aan ande ren ten goede. De sterkste kracht tegen het communisme is echter, princi pieel en practisch, de Katholieke Volkspartij, die ook hierom mede de kracht van het land uitmaakt, wie in deze tijd met het demo cratisch bezit van ziin stemrecht op verantwoordelijke wijze wil omgaan, handhaaft de Katholie ke eenheid! Het goot van de lucht, toen H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard gistermiddag in een rood gelakte calèche te Maastricht binnenkwamen. Maar wie denkt, dat de duizenden voor de nattigheid op de vlucht waren gegaan, die kent Lim burg niet. 't Werd op de tocht naar het gouvernement een opeenvolging van geestdriftige hulde. Soms moest de stoet stoppen, omdat duizenden kinderen een bloemenhulde brach ten. Dikker en dikker werden de rijep langs de route, luider en luider daverden de ovaties. Limburg heeft Juliana en Ber nhard niet vergeten. En zelden zal men de aanhankelijkheid aan het vorstenhuis zo bezield gede monstreerd zien als in ons Zui den. Juliana voor het eerst als Koningin in de hoofdstad van het gewest en met haar de Prins, nog altijd „de Bevrijder", een eretitel, daterend uit de dagen van de Stoottroepen en de K.P. De Prins heeft zich in het Zuiden wel een zeer grote populariteit verworven. De Commissaris der Koningin, Mr. F. J. M. A. H. Houben, die ook al op het vliegveld Beek aanwezig was, toen de Prins de K.L.M.-Dakota persoonlijk aan de grond zette, heette in het gou vernement Limburg's hoge be zoekers welkom in een rede, die alle warmte en genegenheid van de bevolking bevatte. Dit gewest bleef putten uit 't Evangelie Wanneer in stad en lande aldus Mr. Houben de harte lijkheid on u afstormt, neem die uitbundige liefdesgolf dan aan als een geschenk van een een voudig volk. een volk gesierd met de adeltrek van een diep christelijke traditie. De onbevan genheid en spontane levenskunst is in Limburg nog bewaard ge bleven en van geslacht tot ge slacht overgeleverd. Het is een oude cultuur, die hier in het dal van de Maas, de voedster van de vruchtbare gouw, voortleeft. Anders zegt de ge schiedschrijver is het stillere en meer bezonnen Noorden, an ders is het uitbundiger Zuiden, maar beiden verbindt de humor en de gelatenheid, die tekenen zijn van door lijden gelouterde wijsheid. Dit gewest, dat in deze eeuw het landelijk aanschijn voor een groot deel vernieuwd zag in een industriegebied, bleef God zij gedankt in wezen zijn karak tertrekken bewaren en zijn be- De Koninklijke Zangvereniging „Maastreechter Staar" heeft aan haar beschermvrouwe, H. M. Koningin Juliana, ter gele genheid van haar officieel be zoek aan Maastricht een wand bord aangeboden. .Dit .bord stelt een vrouwenfiguur voor, met aan de ene kant een lier en aan de andere kant het wa pen van Maastricht. Het werd ontworpen door de kunstschil der Edmond Bellefroid en ver vaardigd bij de Maastrichtse keramisch Industrie. zieling putten uit de lessen van het Evangelie. Mr. Houben besloot zijn toe spraak tot het Koningspaar met het verzoek om voortgezette steun en sympathie, juist nu Limburg voor een nieuwe phase van ontwikkeling staat. Hare Majesteit werd vervol gens voorgesteld aan de leden van het provinciaal bestuur en de hoofden van de provinciale diensten, waarna in een andere zaal een ongedwongen samenzijn volgde. Hier kwam ook de gou verneur van Belgisch Limburg, de heer Hubert Ver wilghen zijn opwachting maken. Hare Majesteit en Prins Ber- hard verschenen ondanks de stromende regen nog op het bal kon, waar de wachtende menigte niet moe werd in haar toejui chingen. In de hal van het monumen tale Raadhuis sprak de burge meester van Maastricht, Baron Michiels van Kessenich, een woord van welkom. Op de markt stonden duizenden schoolkinde ren opgesteld, enige muziek corpsen en vele jeugdgroepen. De „Maastreechter Staar" zong op indrukwekkende wijze het „Domine Salvam fac". Bijzonder aardig was de be groeting door H. M. de Koningin van de 76-jarige soldatenmoeder „Lies", die in de eerste wereld oorlog vier jaar lang de soldaten van een op wacht liggende com pagnie voortdurend van koffie heeft voorzien! Hier werden ook de leden van het gemeentebestuur en een aan tal geestelijke, burgerlijke en mi litaire autoriteiten van Maas tricht aan het Koninklijk Paar voorgesteld. Gisterenavond bood het pro vinciaal bestuur van Limburg de Koninklijke bezoekers een gala soiree in de Maastrichtse Schouwburg aan. Bij de vele autoriteiten bevond zich Mgr. J. Hanssen, co-adjutor van de bis schop van Roermond. De hoge gasten waardeerden het gebodene zeer. Na afloop za gen zij in de regen de fakkelop tocht, die omstreeks elf uur door Maastricht trok en waaraan dui zenden in groepen of met praal wagens deelnamen. Vroeger op de avond was het nog even droog en tienduizenden Maastrichtenaren deden mee aan de feestelijkheden op de oude wallen en pleinen der stad. De conservatieve oppositie in het Britse Lagerhuis, heeft gis teren met Churchill aan het hoofd opnieuw de aanval ge opend op Labour's wankelende regering. Churchill kondigde aan dat zijn fractie a.s. Woensdag te gen de begroting zal stemmen. De punten, waarover gestemd zal worden zijn de verhoging van de benzinebelasting en de belasting op vrachtauto's. Een nederlaag van de rege ring zal waarschijnlijk haar aftre den en nieuwe verkiezingen tot gevolg hebben. Dat 't hier min der om de begroting dan wel om 't't voortbestaan van de Labour- regering gaat, blijkt wel uit het feit, dat de benzinebelasting in dertijd juist door Churchill is ingevoerd. Het debat stond op hoog peil zoals in Engeland ge bruikelijk is. „Crips' financiële opvoeding", aldus Churchill, „is niet geheel ontbloot van enig teken van voortuitgang; hij is •wel geen uitblinkende leerling, mar toch zou het nog te vroeg zijn om te zeggen, dat hij vol slagen hardleers is." Bij K. B. is benoemd tot ridder der vierde klasse der Militaire Wil- llems-orde: de dienstplichtig ser geant ,J. C. A. Clasener, van het wapen der genie wegens het zich in de strijd onderscheiden hebben door uitstekende daden van moed, beleid en trouw. Hij heeft op 10 Mei 1940 als lijn- werker bij de verbindingsafdeling van de groep 's Gravenhage der vesting Holland, bij Wateringen, ge heel alleen en ongedekt de drie man sterke bemanning van een ge land klein Duits vliegtuig gevangen genomen. Na deze Duitsers aan de patrouil le-commandant te hebben overge geven, heeft hij zich wederom ge heel alleen en slechts bewapend met een karabijn naar een bij Wa teringen geland groot vijandelijk transportvliegtuig begeven en be reikt, dat de goed bewapende be manning van 12 man zich overgaf. 31 MEI VERKIEZINGEN IN ENGELAND Volgens de politieke correspon dent van de Londense „Daily Herald" zijn de agenten van de conservatieve partij gewaar schuwd, dat de volgende algemene verkiezingen misschien op of om streeks 31 Mei gehouden zullen worden. OVER MEVR. THEO MANN BOUWMEESTER Wethouder mr. A. de Roos heeft Maandagmiddag in een zaaltje dat door de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam aan de vereniging „Het Toneelmuseum" beschikbaar was gesteld, een tentoonstelling ge opend, die gehouden wordt ter ge legenheid van de 100ste geboorte dag van de Nederlandse toneelspeel ster mevr. Theo Mann-Bouwmees- ter. Op deze expositie zijn talloze foto's tekeningen en reliquieën te zien die mevrouw Bouwmester op het toneel gebruikt heeft, alsmede vele van haar persoonlijke souvenirs. DE SCHOOLSTRIJD IN FRANKRIJK PARIJS, 25 April (Reuter) 4000 katholieken uit West-Frank rijk hebben op vier bijeenkom sten besloten voorlopig geen be lasting te betalen, zolang de Staat aan hun scholen geen subsidie geeft. „Daar de Staat geen geld heeft voor onze scholen, zullen wij tot nader order ons geld bij ons houden", aldus deze resolutie Aan het gelach, dat op deze vriendelijkheden volgde, nam Sir Stafford Cripps zelf harte lijk deel. Trouwens, ook hij kreeg z'n kans. Churchill had betreurd, dat het land .zich jaar na jaar liet meeslepen door een partijenstrijd en zinspeelde op de mogelijkheid van een coali tieregering. 'n Dergelijke re gering wierp Sir Stafford op zou slechts mogelijk zijn, indien ieder zijn politiek voor die van Churchill opgaf. ,Dat zou ook verreweg het beste zijn," meende Churchiill lachend en zo had hij toch nog het laatste woord. Ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan Limburg wordt er in de gemeentegrotten van Valkenburg een balletsprookje opgevoerd, .vervaardigd en geregisseerd door mevrouw W. Haack, dat de geschiedenis van deze grotten in vijf taferelen in beeld brengt. Deze foto toont U een scène uit het laatste tafereel Zo stiekumweg, zonder dat het Noorden van het land er veel van gemerkt heeft, heeft er gisteravond aan de Zuidhollandse kust een behoorlijke storm gewoed. Theehuisjes liepen onder en het meubilair dreef er in rond. In Den Haag waaide een schutting om, waardoor enige voorbijgangers werden gewond. Maar wat er in de haven van Scheveningen met de mijnen legger Douwe Aukes gebeurde tot de volgende haven mee zul len moeten varen. De loodsboot in de Berghaven te Hoek van Holland bleek niet meer veilig te liggen en werd een eind te ruggehaald. De storm bereikte in de afge lopen nacht eerst om plm. 2 uur het IJselmeer. „EEN GEVAARLIJK TYPE" SINGAPORE, 24 April (Reuter) De Britse regering houdt Wester ling vast, omdat zij hem „een ge vaarlijk type" vindt. Zij wacht op mogelijke stappen van de In donesische regering tot uitleve ring, zo werd heden in officiële kringen verklaard. Er bestaat echter een tijdslimiet voor zün detentie op grond van de nood-ordonnanties, waarna hij gedeporteerd zou worden. De Engelse ambassadeur in Djakarta had de Indonesische re gering medegedeeld, dat de auto riteiten te Singapore bereid wa ren de motieven voor de uitleve ring van Westerling volgens het Engels-Nederlandse uitleverings- tractaat te vernemen. Indonesië zou een verzoek tot uitlevering doen. doch tot heden is geen verzoek daartoe in Singa pore ontvangen. Die Douwe kon het stilliggen blijkbaar niet meer harden en omdat z'n bemanning toch aan de wal zat en 'n gezellig avondje vierde bij 'n joviale reder, stak Douwe z'n neus in de briesende Noordwester en trok er van tus sen. Het schip kuierde wat door de oude haven en wie weet of 't niet tot uitgebreider escapades was gekomen, als de gealarmeer de Marinemannen er niet met een motorsloep achteraan gegaan waren. Douwe werd geënterd en met 'n uurtje hard werken was 't zo ver, dat hij weer stevig aan de ketting lag. Uiteraard trok de op hol geslagen mijnenlegger vee) belangstelling. Tal van toeschou wers keerden echter met een nat pak naar huis, daar de felle wind schuim, vermengd met zand, tientallen meters hoog door de lucht slingerde. In Rotterdam en Vlissingen moesten de loodsdiensten wor den gestaakt. Verschillende lood sen konden niet meer op de loodsboot overstappen, zodat zij Nadat cisteren het hoofdbe stuur van de Belgische Christe lijke Volksuartii had vergaderd, is een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de C.V.P. geen steun zal verlenen aan een regering, die Koning Leonold verplicht het land te verlaten nadat hii ziin preroga tieven heeft overgedragen aan Prins Boudewiin. De Katholieken willen niet, dat de Koning nog meer concessies doet. Een definitieve beslissing kan echter niet worden genomen voordat Paul van Zeeland, die gisteren door Koning Leopold naar Pregny was ontboden, is teruggekeerd. Gisteren heeft Paul van Zee land bijna zes uur lang bespre kingen gevoerd met de Koning. Hij zou met een speciaal vlieg tuig uit Genève naar Brussel te rugkeren doch moest zijn ver trek wegens het slechte vlieg weer, tot heden uitstellen. Van Zeeland, die reeds op het vliegveld te Genève was, deelde de journalisten mede, dat heden. Verlovingsring na 27 jaar terug De heer W. de Schipper te Kloetinge verloor 27 jaar geleden in zijn vorige woonplaats Wemel- dinge zijn verlovingsring tijdens werkzaamheden op het land. De zer dagen is deze ring op het zelfde perceel teruggevonden door een inwoner uit Wemeldinge, met wie De Schipper destijds samen werkte. Deze wist zich een en an der nog goed te herinneren en zorgde er voor, dat de ring bij de eigenaar terugkwam. Dinsdag, in Brussel een commu niqué zou worden uitgegeven. De formateur weigerde echter ieder commentaar en wilde zelfs met zeggen van wie het commu niqué zou uitgaan. Doordat hij zijn vertrek moest uitstellen keerde Van Zeeland naar zijn hotel terug. Volgens het Belgische blad „Le Soir" ging gisteren in de Wetstraat het gerucht, dat Van Zeeland aan het goed volbren gen van zijn opdracht wanhoopt wanneer het resultaat van zijn besprekingen te Pregny met de Koning het hem niet mogelijk maakt een definitief accoord tussen te drie partijen te berei ken. Volgens het blad bevestigt dit gerucht de indruk, die men in zekere politieke kringen reeds had, n.l. de snelle terug keer van het demissionnaire ka- binet-Eyskens. De West-Duitse regering zal mogelijk aftreden indien de Wes telijke geallieerden uiteindelijk hun veto over de Duitse wet op de inkomstenbelasting uitspreken. Hierop hebben de leiders van kanselier Adenauer's Christende mocratische partij gezinspeeld. In een communiqué van de leiding der Chr. Dem. partij wordt gezegd, dat de economische en financiële gevolgen van het verwerpen van de wet van dien aard zijn, dat het ge hele regeringsprogram op het gebied van de economische opbouw en de sociale politiek niet uitgevoerd zou kunnen worden. Adenauer zelf ver klaarde Zondag, dat er belangrijke stemmen opgaan die willen, dat men de gealliëerden voor' zal stellen de regering zelf in handen te nemen. Aan de Lloydkade te Rotterdam ontscheepten gistermorgen 1498 mi litairen, die met het troepentrans portschip „General C. H. Muir" van Indonesië naar Nederland repatri eerden. Woorden van welkom wer den gesproken door kapitein J. C. Bührmann namens de Koningin, door de minister van oorlog mr. W. F. Schokking namens de rege ring en door Luitenant-kolonel P. H. Lach de Bere namens Prins Bernhard. De Pinksterdemonstratie ACHESON VERWACHT ERNSTIG GEVECHT Volgens de „New York Herald Tribune" was het Dean Acheson, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, die Zaterdag ter gelegenheid van een belangrijke persconferentie „niet voor publi catie" meedeelde, dat het moge lijk 30U zijn, dat met Pinksteren een gevecht zou ontstaan, tussen de strijdkrachten der Westelijke geallieerden en de door de Sov jets gesteunde Duitse communis ten, een gevecht met tanks en kanonnen. Aan deze persbijeenkomst nam bijna elke belangrijke dagblad redacteur der V.S. deel. Acheson verwacht op de ko mende Pinksterdemonstratie te Berlijn „de eerstvolgende belang rijke wereldontwikkeling" en dat de gebeurtenissen „een onheil spellende richting" op zullen gaan. David Lawrence, die deze pers conferentie bijwoonde, schrijft in „United States News" onder meer, dat de volgende maand oorlog tussen de V.S. en de Sovjet-Unie zou kunnen uitbreken, indien de Sovjets bij deze gelegenheid tot daden van geweld zouden willen overgaan. Vliegende schotels of meteoren? De vraag „vliegende schotels" of meteoren is nog niet definitief op gelost. Steeds meer hellen we ech ter over naar de gedachte; „het zijn meteoren". Dat moet echter onderzocht worden en daarom nam het bestuur van de Werkgroep Me teoren in Nederland het besluit voortaan alle z.g. „vallende ster ren" en meteoren te registreren. Daarvoor zijn vele waarnemers nodig ook amateurs in alle delen van het land. Mede door de ze oproep hopen we die te krijgen. Men kan zich als waarnemer opge ven bij de Werkgroep Meteoren, Sterrenwacht, Zonnenbrug 2 te Utrecht. BERKELEY (Californië)24 April Reuter. Vannacht is te Berkeley brand uitgeflroken in het gebouw, waarin zich de grote cyclotron van de Amerikaanse commissie van atoomenergie bevindt. Hoge vlam men schoten uit het gebouw om hoog. De brand werd bedwongen voor dat het vuur de cyclotron zelf be reikte. Er werd onmiddellijk een veiligheidscordon rondom het gebied getrokken. Er zijn nog geen bijzon derheden bekend geworden. De cyclotron, die 5000 ton weegt, is een der krachtigste ter wereld. De cyclotron kan zelf geen atoom energie produceren, maar is belang rijk voor experimenten op het ge bied van de kernsplitsing. Drie maanden geleden werd een nieuw element het zwaarste dat tot nog toe bekend is, vrij gemaakt. VERKOOPSTER STAL GELD OM UITZET TE KOPEN De Haagse recherche heeft de 20- jarige verkoopster J. E. M. H. aan gehouden. Zij moest voor haar werkgever twee bedragen storten op een postkantoor, nl. f 600,en f 783,—. Het eerste bedrag heeft zij gestort, doch de 783 gulden heeft zij voor eigen gebruik gehouden. Zij besteedde het o.m. voor de aan koop van behang en huishoudelijke artikelen. De verkoopster zou na melijk gaan trouwen doch had geen geld genoeg. Haar verloofde was niet op de hoogte van de hande lingen van zijn aanstaande. INBRAAK BIJ DE BURGE MEESTER VAN DEN HAAG Gisternacht is ingebroken in het huis van de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, aan de Wassenaarseweg. De indringers wisten zich toegang te verschaffen tot het studeervertrek van de bur gemeester, waaruit zij een bedrag van ongeveer f 1500 meenamen. De burgemeester was in huis aanwezig. Gistermorgen tegen 8 uur ontdekte hij de inbraak. De onmiddellijk ge waarschuwde recherche stelt een onderzoek in. Het Paleis te Laeken Zal of slechts kort kunnen wonen.' op het antwoord. Koning Leopold hier blijvend België wacht met spanning

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1