Goed zo, A.F.C. „Zij staat hier in de naam van allen" R.K.A.F.C. kampioen! 10, Feestavond Oranjevereniging ALKMAAR EN OMSTREKEN Gelukwensen en hulde J Onthulling monument gevallenen '40-4S Vraagt G.B. BEHANGSELS Zomer in December Twee kinderen overreden en gedood In ChristusLicht Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 1 MEI 1950 Van harte proficiat A.F.C.-ers met jullie welverdiende kampioen schap! Proficiat ook het wakkere bestuur van R.K.A.F.C. en de vele vrienden en supporters, die gisteren in grote getale naar Krommenie waren getrokken, om ons eerste elftal een moreel ruggesteuntje te geven, dat niet zonder uitwerking is gebleven. Dat de A.F.C.-supporters op het G.V.O.-terrein in de meerder heid waren, bleek wel uit het oplaaiende enthousiasme na het eerste doelpunt, dat Cor Tym scoorde. Trouwens aan belang stelling van supporterszijde had A.F.C. de laatste tijd niet te klagen en wij zijn ervan overtuigd, dat dat nog beter gaat worden. Er staan nog drie mooie wedstrijden voor de boeg, waarbij heel Alkmaar en katholiek Alkmaar in het bijzonder acte de présence zal geven, om naar wij hopen R.K.A.F.C. te zien optrekken naar de derde klas. Want dat bewee -iet superieure spel van AFC gisteren wel in deze klas hoort ons eerste elltal thuis en als het de promotiewedstrijden speelt, zoals het deze kampioens wedstrijd gespeeld heeft 1 en dan nog 'n tikkeltje beter dan ligt de promotie voor het grijpen. Deze fraaie kampioenswedstrijd zal ons lang heugen; hij herinnerde ons aan een wedstrijd uit de jaren '30, toen het toenm(^"V Alid, waar uit AFC voortkwam?n:iet eenzelfde 21 overwinning tegen hetzelfle Purmerend won; de geschiedenis heeft zich herhaald, zei ons een trouw AFGrer, de heer v. d. Aak ster. Het heeft er anders gespannen, daar in Krommenie; vol verwach ting klopten de voetbalharten, toen de rust met 0—0 inging, maar al spoedig zagen ve een AFC, dat winnen ging. Hn-t gejuich na het eerste doelpunt gaf nieuwe moed en veilig voelden we ons na het tweede, al was dat dan ook 'n goal met 'n bijsmaakje, vooral voor Pur merend, dat zich dapper weerde, om dg eer te redden. Gelukkig voor de jongens, slaagde het er in en het spande in de laatste martelende minuten nog even, want Purmerend hield vol toi het laatste. Toen het bevrijdende signaal klonk, stroomden de AFC-supporters het veld over, om de spelers in tri- omph en gejuich op de schouders tê nemen en naar de kleedkamer te dragen; de felicitaties waren niet van de lucht. In de kleedkamer bood de voor zitter van Purmerend de kampioen bloemen aan met de hartelijke ge lukwensen. Rector van de Hoek, do adviseur van AFC, die, om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, zijn speech klaar had, om Purme rend namens de N.K.S. te felicite ren, kon zijn speech in zijn zak houden. De ontvangst bij Truitje in Alk maar was overweldigend; toen de bus met de spelers daar om 6 uur aankwam, stond het zwart van de belangstellenden, die de kampioenen spontaan toejuichten. In triomph ging het naar het club lokaal Beemster op het Waagplein, waar om 8 uur de feestelijke tocht met „St. Caecilia" begon. Feest in het clublokaal. Tegen 8 uur arriveerde St. Cae cilia in groot tenue aan het club lokaal, waar zich reeds honderden belangstellenden verzameld hadden. Na een serenade sprak de heer Kra mer namens St. Caecilia een woord van gelukwens. Inmiddels waren ook de H.E. Deken Jacobs en de heer J. C. Mol. deze laatste als consul van de K.N.V.B., hun gelukwensen komen aanbieden. Met Caecilia voorop reden daarna de leden van het eerste elftal met hun dames en het bestuur een ere rondje door de Langestraat, om via de St. Laurensstraat en Nieuwesloot Weer naar het clublokaal terug te keren; het was een ware zegetocht en duizenden lan&s de weg gaven blijk van hun vreugde over het door AFC behaalde kampioenschap. In 't clublokaal kwamei velen de feestvierende club complimenteren; de heer Borst deed dit namens de supportersvereniging en bood be halve bloemen voor het bestuur, sigaren voor de trainer, de heer Hoek nog sigaretten voor de spelers aan. De heer C. de Grand sprak namens Alcmaria, ook onder aan bieding van bloemen; evenzo deed de heer Bakker namens de Randers en de heer Goudsblom namens de Alkm. Boys; allen wensten AFC een succesvolle promotiestrijd toe. Ver der waren er gelukwensen en bloe men van de R.K. Athletiekvereniging „Olympus", aangeboden door de heer Bakker, van de clubavond commissie, namens welke de heer J. Smit alle spelers een ingelijste foto van het 1ste elftal aanbood; bloemen namens AFC-thuisfront en de jongens van overzee, aangeboden door de heer Möring; bloemen van de junioren, aangeboden door de heer Schimmel, van A.O.G., aange boden door mej. Smit en van het 2e elftal, door D. v. d. Aakster. Namens de ouders van de spelers sprak de heer v. d. Berg woorden van gelukwens en waardering en namens de elftalcommissie sprak de heer v. d. Aakster, die de wens uit sprak, dat AFC spoedig de plaats zou innemen, die het toekomt, in de 3e klas. Namens de Ned. Kath. Sportbond sprak de heer v. d. Kamer, waarna de Geestelijk Adviseur, Rector v. d. Hoek, er zijn genoegen over uit sprak, dat de katholieke club het kampioenschap behaald had; hij dankte de spelers, die zowel hun sportieve als hun katholieke plicht gedaan hadden en uitte de wens, dat AFC binnen niet al te lange tijd in de 2e klasse zou spelen. Vermelden we nog, dat er ook bloemen waren van het N.H.D. De voorzitter van AFC, de heer Ten Berge, dankte alle sprekers voor hun gelukwensen en hun tastbare bewijzen in de vorm van bloemen en geschenken. Pnnodig te zeggen, dat er de hele avond in het clublokaal een vrolijke stemming heerste en dat men tot laat gezellig bijeen' bleef. ONZE AGENDA CANADAPLEIN 4.30—6.30 Massale Volkszang GROTE KERK 8 uur Kerk- concert. HOFPLEIN 8 uur: Harmo- hie-concert door de vier muziekcorpsen. BIOSCOPEN: Harmonie: De Inspecteur-Generaal, alle leeftijden. Cinema Ameri- cain: Manon, volw.; Victoria De heldhaftige stormloop, 14 jr.; ABT: Song of India, 14 jaar. DIENST APOTHEKEN: Apotheek C. M. B. Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: H. Jong, Lindenlaan 100, tel. 3628. De apotheken zullen 1 Mei en op 5 Mei na 12 uur ge sleten zijn. De dienst wordt waargenomen door de apo theek, die nachtdienst heeft dus door Apotheek Wanna Mient 11. Emigratielezing gaaf nief door ALKMAAR. In verband met de herdenking van de gevallenen op 4 Mei a.s. zal de lezing over de emigratie-mogelijkheden, die onder auspiciën van het Gew. Ar beidsbureau op 4 Mei zou worden gehouden, niét door. De lezing zal nu worden gehouden op Maandag 8 Mei a.s., zelfde tijd en plaats. Raadsvergadering ALKMAAR. Het ligt in de bedoeling van de burgemeester een raadsvergadering te beleggen op Dinsdag 9 Mei a.s. te 20.30 uur. Danza ALKMAAR De Operette Ver. „Danza" gaf in het Gulden Vlies een z.g. Solistenparade" in feite was het een Operette-concert, met een zeer uitgebreid programma, waarop niet minder dan vier en twintig nummers voorkwamen, 't Danza-koor en Mevr. de Groot Besse, Tom de Munk e.a. hadden bij het publiek veel succes. Anne- marie Kühne verzorgde de ballet jes. Een strijkje speelde operette- fragmertten. Door Henk Borst wer den de nummers a la conferencier aangekondigd. Joh. Gerritsen be geleidde het koor zeer verdienste lijk. De zaal was zser goed bezet en het heeft aan veel applaus en open doekjes niet ontbroken deze avond. Mutaties Rijkspolitie Op 1 Mei a.s. worden naar de Parketgroep Alkmaar verplaatst, de wmr. I. J. Lammers van de Verkeersgroep, de wmr. A. Jagt van de Groep Bergen en de wmr. W. B. van Luit van de Groep Enkhuizen. Op dezelfde datum wordt de wmr. I. S. Westra van de Groep Schoorl naar de Verkeersgroep Amsterdam en de wmr. I. F. J. A. A. Guérand van de Groep Lands meer naar de Groep Schoorl ver plaatst in de functie van Post- commandant te St. Maarten. Eindwedstrijden Schoolwedstrijden 1950 Zaterdag 29 April: VGLO II—LS Egmond I 0—3; Amb. sch. TVULO Bergen n 50 Lindensch. INic. B.sch. ns VGLO IAmb. sch. VI 12 na verl. Hedenmiddag finales op het sportpark. Onder grote belangsteling is Zaterdagmiddag het monument voor de gevallenen uit de jaren 19401945 in de Wilhelminalaan onthuld. Op de plaats waar op II November 1944 vijf Alkmaarders op wrede wijze door de bezetters werden vermoord is een monu ment geplaatst waarmee wij onze dankbaarheid willen getuigen je gens hen die het hoogste offer hebben gebracht. Mr. Schenkeveld herdacht al lereerst hen die op 17 November 1944 op deze plek zijn gevallen en verder alle Alkmaarders, die in de jaren 1940'45 voor het vaderland het leven hebben ge laten. Spreker bracht in herin nering het verzet van de man nen en vrouwen, die daadwerke lijk optraden; eerst in vaak on- gelukkig-georganiseerde troepen, langzamerhand in gewapend op treden. Wanneer we die vijf ja ren overzien, aldus spr., dan dan ken wij God, dat dit verzet er is geweest en dat we de bevrijding hebberï mogen beleven. Komende tot de jaren '45'50 wees spreker er op, dat zovelen gevoelens van teleurstelling heb ben vooral in kringen van de voormalige illegaliteit waar men dacht, dat er een nieuw Neder land zou komen. Met klem wees Staande: Trainer Hoek; N. Wester (res.), N. Tijm, W. Hoeben, J. Popma, J. Verver, C. Klei- broek (aanv.), S. Groot (grensr.) knielend: P. Tijm, J. Tijm, C. Tijm, J. de Nijs, N. Heynis. ALKMAAR. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana bood de Algemene Oranjevereniging haar leden Vrij dagavond een feestavond aan in het „Wapen van Heemskerk", waarop zowel bestuur als leden met voldoe ning kunnen terugzien. Nadat de heer v. Slingerland als scheidend voorzitter een kort openingswoord sprak, waarin hij de aanwezigen hartelijk verwelkomde, moest een uiterst korte agenda de revue passeren. De heer J. G. van Burken nam 't voorzitterschap over van de heer v. Slingerland, terwijl de vacante bestuurszetel werd ingenomen door de heer H. Swart. De nieuwe voor zitter bracht de leden dank voor 't in hem gestelde vertrouwen en zei het te betreuren, dat zij de heer v. Slingerland in het vervolg niet meer op de vergaderingen zouden terug zien. Hierna voerde het Alkmaars Klein Orkest o.l.v. de heer Pranger de ouverture „Martha" uit. De vertol king was ten zeerste verantwoord en vond gretig bijval bij de aanwe zigen. Met deze muzikale tractatie was het feestprogramma ingezet, dat in vlot tempo werd afgewerkt. Burgemeester Wytema voerde ver volgens in zijn functie van erevoor zitter het woord. Spr. wilde een licht werpen op een bepaalde eigen schap van onze Vorstin. Eenvoud is het kenmerk van het ware, aldus spreker. De mooiste eigenschap, die we in Koningin Juliana kunnen vin. den, is juist die eenvoud en die pure warme menselijkheid. Deze Koningin behoeft geen praal. Zij wil slechts zichzelf zijn en hierin gaat Zij Haar volk voor. Spr. noemde het 'n groot voorrecht, dat God ons dit Vorsten huis en deze Koningin heeft gege ven. Wij zullen het resterende pro gramma niet op de voet volgen, doch volstaan met het memoreren van de uitgevoerde nummers. De balletklassen van mevr. Pran ger hebben de aanwezigen laten ge nieten van gratieuse en stijlvol uit gevoerde dansen. Vooral de Zwa nendans van Saint Saëns viel op, terwijl ook de „Kibbelpartij" van Strausz veel succes oogsttte. De jeugdige danseresjes Marianne Cou. vé en Lida Lagas, knap terzijde ge staan door de eveneens jeugdige Coos Snijders, voerden dit dansje op beheerste en ook komische wijze op. Natuurlijk vond Kees Stet uit Ierswoud (Piet Kroon) de lachers op zijn hand. De declamatie van het Wilhelmus door de heer Berkhout was een waardig onderdeel van het programma en de entourage droeg er toe bij, dat de historie aan ons Volkslied verbonden, tot de aanwe zigen opnieuw mocht doordringen. Ook Piet Cloeck, na lange tijd weer op de planken, bewees, dat hij de plaats op het toneel nog steeds waard is. Zijn levensliedjes, waar van wij speciaal, het „lifters-lief-en- leed" willen noemen, vonden bij de aanwezigen de waardering, die ze toekwam. Tenslotte mag ook het dubbel-mannenkwartet, eveneens o.l.v. de heer Pranger, op een ge slaagd optreden terugzien. Al met al een avond we schre ven het reeds die er mocht zijn en we kunnen het bestuur niet an ders adviseren dan een welgemeend: Bis! uw behanger (Advert.) VERKEERSSTREMMING ALKMAAR In verband met reparatie-werkzaamheden zal de Bokkenbrug op 2 Mei voor alle verkeer afgesloten zijn. spreker er op, dat de levens niet vergeefs zijn gebracht. Hierna sprak de heer A. de Waal, voorzitter van Initiatief comité, die er aan herinnerde, hoe dit comité tot stand was ge komen. Wij begrepen, aldus spr. dat het niet alleen onze taak was om feesten te organiseren maar ook om de herdenking van de gevallen op ons te nemen. Onze dankbaarheid over de bevrijding kunnen we niet beter tonen, dan in de nagedachtenis voor hen die vielen. De onthulling De heer de Waal verzocht ver volgens Mevr. v. d. Zeijden het monument te willen onthullen. Onder doodse stilte nam Mevr. v. d. Zeijden het rood-wit-blauw weg van het monument waarna „Orpheus" plechtig het Wilhel mus zong. Na een indrukwekkende stilte ging de heer de Waal verder en bracht dank aan Mevr. Kouwe- naar, die dit monument had ont worpen en vervaardigd. Zij heeft gemeend aldus spr. onze rouw en dankbaarheid niet beter tot uiting kunnen brengen, dan in deze stille eenvoudige vrou wenfiguur. Ook het korte gedicht van Ro land Holst, dat op het voetstuk staat, geeft onze gedachtengang goed weer: „Zij staat hier in de naam van allen; die strijdend totter dood gegaan in onze nood ons zijn ontvallen doch om, van vrijheids stonde af aan, voorgoed weer op te staan. Uit naam van de gehele Alk- maarse bevolking droeg de heer de Waal het monument hierna over aan het gemeentebestuur, dat was vertegenwoordigd door B. en W. en verschillende raads leden. Rede burgemeester „Uit naam van het gemeente bestuur van Alkmaar aanvaard ik bij deze de zorg voor het mo nument, dat hier zo juist is ont huld", aldus burgemeester Wy tema.. Wij weten, zo vervolgde spr., dat zij werden gedreven door die drang naar vriiheid en bovenal waren bezield met dat verlangen naar eendracht. Als er nog enige teleurstelling mocht wezen over het niet verwezenlij ken der idealen laten we dan denken aan de woorden van Prinses Wilhelmina bij de troons afstand gesproken waarmee zij ons aanspoorde eendrachtig te zijn. Dit monument zal tot ons blijven spreken als een taak, die wé kunnen overdragen aan hen, die na ons komen. Want het offer dat is gebracht, is niet vergeefs. Nadat het officiële gedeelte was afgelopen, liepen velen even langs net monument, waarvoor door nabestaanden en belang stellenden verschillende bloem stukken waren gelegd. ALKM. BOYS—K.V.V. A1 Wel niemand van de toeschou wers zal tijdens de rust, welke met een 10 achterstand voor, de Boys inging, verwacht hebben, dat de Boys toch nog met 41 zouden winnen. Immers het spel voor de rust was van dien Sard, dat de 10 voorsprong van KW heus niet te gen de verhouding was. Na de rust echter, maar dat duur de nog wel een 20 minuten, begon nen de boys uit een ander vaatje te tappen en toen J. Indri eenmaal gelijk had gemaakt, kwamen er nog meer doelpunten, waarvan J. Indri er nog twee voor rekening nam. De eerste 20 minuten hield KW goed vol en Kramer moest meer malen ingrijpen om erger te voor komen. Een mooie kans liet de K W-rechtsbuiten voorbij gaan door naast te schieten. Toen J. Indri gelijk had gemaakt, kwam uit een hoekschop het tweede doelpunt. Handig profiteerde J. Indri daar na van een misverstand in de K- verdediging en maakte er 31 van Het mooiste doelpunt, eveneens door hem gescoord, was wel het mooiste. Uit een goed genomen hoekschop kopte hij hoogspringend de bal keurig in het net. Zo won nen de Boys nog onverwacht, maar niettemin verdiend, met 41. Na de rust was de strijd rijkelijk fors genoeg. Damclub D.D.D. ALKMAAR De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van Vrijdagavond zijn; le KLAS; G. WoonijkH. de Jong 11 M. OudD. Peerdeman 20 D. PeerdemanN. Oud 2 3e KLAS: Hier heeft Bakkum nog 1 punt nodig uit 1 wedstrijd om zich kam pioen te noemen, erwordt hier in het tienrtal driemaal tegen elkaar gespeeld, de stand in de kopgroep "s: 1. Bakkum 2643; 2. Balder 2433; 3. Wijn 21—30; Kromhout 1927. BalderHuis in 't Veld 20 Huis in 't VeldVeen 02 BakkumKorn 11 Over twee weken begint 't kam pioenschap van Alkmaar en om streken in de derde klasse. Dat Cor Ruys ook ernstige rol len kan spelen, heeft hy in „Zomer in December" bewezen. Niet, dat dit een In alle opzichten ernstig stuk was; het was 'n stuk naar hot leven, al was het een bijspel, maar zoals het leven is: met ups en downs, vol van grote en kleine menselijkheden, zo was dit echt menselijke stuk van James Lig- gat, dat door Eric van Ingen goed vertaald was. Het speelt in een aardig kust- hotelletje, waar een jonge schrijver z|jn jeugdliefde terug vindt. Cor Ruys, die de regie had, speelde de verlaten echtgenoot, die zich weer met z|jn vrouw verzoent op gevoelige w|jze. Henny Orrl viel ditmaal bijzonder te loven in haar aardige jol van het dochter tje en gaf levend spel te genieten. Verder traden Anny de Lange en Gijshert Tersteeg op de voojgrond als Elspeth French en NigelTVain- wright; z|j gaven uitstekend sa menspel. Wim v. d. Brink zette een type van een kolonel op de planken en Andrea Domburg speelde met talent de gedesillusioneerde vrouw, die haar geluk zocht in 't ongeluk van anderen. Een aardig span vormden Kitty Knappert en Eric van Ingen als het echtpaar Hol mes; Nell Koppen speelde een ori ginele dienstbode; de overige bij rollen waren ook in goede handen. Behalve enkele open doekjes was er na afloop een hartelijk ap plaus als dank voor een genoeg lijke toneelavond. DISTRICTS- KEGELWEDSTRIJDEN Alkmaar moei mei luttele houten de eer aan Haarlem laten ALKMAAR Op de banen van De Unie werden Zondag de laatste van de vier districtswedstrijden ge houden. Het verloop van de drie eerste wedstrijden was zo, dat het Alkmaarse tiental een punt voor was op dat van Haarlem en twee op Amsterdam. De strijd was dus nog open, maar toch mocht men Alkmaar een goede kans geven op het kampioenschap, temeer daar men in eigen huis was. Over het geheel genomen was 't Alkmaarse tiental niet zo goed op dreef en vooral op baan 2 was het hout niet bijster hoog. ondanks 't goede voorbeeld van de voorgooier. De Haarlemmers hebben zich uit stekend geweerd en zij slaagden er in de Alkmaarders op de eindstreep met 7 hout te kloppen en daarbij beslag te leggen op het kampioen schap van het idistrict. Het Alkmaarse dames-vijftal werd eerste in de wedstrijd alhier, doch in de andere drie ontmoetingen was Amsterdam beter, zodat de Alkmaarse dames in totaal met de tweede plaats genoegen moesten nemen. Het clubkampioenschap was voor 1937 van Amsterdam, de Alkmaar se kampioensclub ZEKZ bezette de derde plaats. De uitslagen van de wedstrijden te Alkmaar waren: 1. Haarlem 2017, 2. Alkmaar 2010, 3. Amsterdam 1846, 4 Gooi- en Eem- land 1795. Dames: 1. Alkmaar 814, 2. Haar lem 806, 3. A'dam 794. 4. Gooi- en Eemland 753. Clubkampioenschap: 1. 1937, Am sterdam 920; 2. ZEKZ?, Alkmaar 894; 3. Houdt Plank, Bussem 856; 4. De Prins, Haarlem 831. VEERTIG JAAR ST. CATHARINA—VEREEN. ALKMAAR Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de St. Catharina-vereniging afdeling St. Laurentius-parochie werd vanmor gen in de St. Laurentiuskerk een H. Mis opgedragen door de Hoog- eerw. Deken J. Th. Jacobs. Na de H. Mis verenigden de dames van St. Catharina zich aan een feeste lijk ontbijt op de pastorie, waar dé Hoogeerw. Deken in een gezellig samenzijn na het ontbijt mededeel de dat Mevr. WannaIbink Meien brink, die vanaf de oprichting een bestuursfunctie vervult, door Z.H. De Paus is onderscheiden met het Gouden-Erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Met enkele woorden van gelukwens, overhanr/gde daarna de Deken Mevr. Wanna het ere-kruis. Brand-alarm BERGEN Zaterdagmiddag te drie uur loeide de sirene, en rukte de brandweer uit naar Het Oude Hof, waar vermoed werd, dat in de Voiks-Hogeschool brand was uitgebroken. Daar aangekomen bleek men met 'n schoorsteenbrand te doen te hebben, welke na ingrij- penen door de inmiddels gearri veerde brandweer spoedig was be dwongen. Werk gegund HEILOO - B. en W. van Heiloo hebben het leveren en leggen van 1300 m. riolering in het gemeen telijk grondbezit van Heiloo op gedragen aan de fa. H. Posch en Zonen alhier voor een bedrag van f 22.625.—. Werk gegund ST. PANCRAS. De bouw van een 4-klassige O.L.S. is gegund aan de aanemer Jac. Klaasse voor f 43.739.—. Werk opgedragen EGMOND AAN ZEE. B. en W. hebben het afgraven van drie terreinen en het aanleggen van een tegel- en klinkerverharding langs de Boulevard te Egmond aan Zee opgedragen aan de fa. Gebr. Keevel te Amsterdam voor f 113.631.— Programma Mei-herdenking EGMOND-BINNEN. Het Oranje-comité organiseert dit jaar weder een herdenking van de be vrijdingsdag. Aan de vooravond worden, zoals gebruikelijk, weder om de gevallenen herdacht in een kerkelijke herdenking, die om 7 uur begint. Na afloop daarvan is er een plechtigheid bij het monu ment voor de R. K. Kerk aan de Hoef. Die avond dienen de vlag gen vanaf zes uur tot zonsonder gang halfstok te hangen. De bevrijdingsdag begint met een H. Mis. Om 1.30 uur is er een zanghulde met fanfare-begelei ding op het schoolplein, waarbij de burgemeester met genodigden aanwezig zal zijn. Daarna is er een kinder-optocht met versierde wagens vanaf het schoolplein. Om 3 uur worden er op de Abdijlaan kinderspelen gehouden. De dag wordt besloten met een gecostu- meerde optocht, waaraan een ieder kan deelnemen, en waaraan tevens een prijsvraag is verbon den. Voorstellen in de Raad CASTRICUM. In de raads vergadering, die door de burge meester tegen 9 Mei, 's avond om 7.45 uur is uitgeschreven, komt in behandeling een voorstel van B. en W. om een verzoek te rich ten tot H. M. de Koningin ten einde het aantal drankvergunnin gen van 12 op 15 te kunnen bren gen, tevens zal dan worden be keken in welke wijken deze ver gunningen zouden moeten wor den geplaatst. Voor de verbete ring van het wegdek van de Mient azl door B. en W. een crediet aan de Raad worden gevraagd Verder staat nog op de agenda de benoeming van een onderwijzer aan de Centrale Openbare Lagere School. Halen en brengen TUITJENHORN Na 1 Mei be staat er bij de boerenleenbank weer gelegenheid tot het afhalen van va cantiebonnen. Dat bespaart de werk gevers dus een reis naar Schagen. Op de Zaterdagen 6 en 13 Mei a.s. is er bij de heer J. Wagemaker te Kal- verdijk gelegenheid tot het inwis' selen van vacantiebonnen. "et per rol De grootste en de beste! (Advertentie) ST. ADELBERTUSSCHOOL KAMPIOEN In de beslissingswedstrijd tegen Heiloo II, gespeeld op het HSV-ter- rein, en waarvoor zeer veel belang stelling was, wisten de beide fina listen het, na een zeer spannende strijd, niet verder te brengen dan 00. Daarom moest jammer genoeg deze mooie wedstrijd beslist wor den door strafschoppen. Onder leiding van scheidsrechter v.d. Aakster werd ook deze zenuw slopende operatie tot een goed einde gebracht. De leerlingen van Br. Oswald wis ten 3 maal te scoren, Heiloo II maar 2 maal. Daarmede behaalde de St. Adelbertusschooi het kampioen schap en wacht haar thans de ere- wedstrijd op Koninginnedag. Profi ciat Br. Oswald en veel succes, jon gens. De heei»T. Kager, sportleider van Heiloo n, tevens lid van onze commissie, hield na afloop een kern achtige speech. Op 5 Mei, Natinale Feestdag, spe len de katholieke scholen haar schooleindwedstrijden, met uitzon dering dan van de Afd. II (6 kl. scholen) op het Sportpark. Zonder nu op het volledige programma vooruit te willen lopen, kunnen we alvast mededelen, dat ook de Bever wijk ULO haar sterkste elftal en het Hoornse Werenfridus Lyceum met supporters naar Alkmaar ko men. De verliezersronde wordt ge speeld op Woensdag 3 Mei op het AFC-terrein. Adelbertus IIWillibrordus II, 3.30, Wentink; Aloysius IOudorp I 2.30 Boeters- St. Laurentius ILyceum 1,30, Br'. Amandus. Programma 5 Mei wordt ook in dit blad bekend gemaakt. Flinke schade BEEMSTER. Vrachtrijder Beemsterboer uit Purmerend reed dezer dagen ter hoogte van de kruising VolgerwegMiddenweg met zijn wagen tegen een paal en vervolgens nog tegen een boom. Zijn wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: Jeltje d.v. A. Tolman en E. Bruinis; Louise Christiene, d. v. W. v. Laar en T. Pelk; Tine Elisabeth Vrouwtje ,d. v. R. Edam en C. Ldnge. Overleden: Petrus C. van het Hof, 75 jr, echtgenoot van M. Chr. den Ouden. Emmabloem-collecte BEEMSTER. De opbrengst van de Emmabloem-collecte in de Beemster bedroeg f 277.82. Welkom thuis LANGEDIJK. Zondag keer de op Noordscharwoude twee mili tairen behouden terug. Het waren Wim Muller en Toon Duis. De vlaggen waren uitgestoken en er waren bloemen en blijde gezich ten. Sociale Zondag LANGEDIJK. Zondag 7 Mei a s. wordt in onze Parochie een Sociale Zondag gehouden op ini tiatief van de Contact-Commissie van de drie samenwerkende standsorganisaties, 's Middags om drie uur zullen de auto's worden gezegend en onder het Lof de werktuigen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond: MEER BEWOLKING DE BILT, 1/5 Voor het Oosten van net land: droog en overdag aanvankelijk zonnig weer met zwakke tot matige wind uit Zui delijke richtingen en dezeirde of Iets minder hoge temperaturen dan vandaag. Voor het Westen van het land: morgen geleidelijk toenemen de bewolking, maar nog overwe gend droog weer. Zwakke tot ma tige Zuidelijke wind en iets koe ler. FR. OREMUS t Hedenmorgen vroeg is de heer Fr. Oremus, directeur van het Utrechts Katholiek Dagblad, die reeds geruime tijd ziek was, overleden. De heer Oremus was voor de oorlog in de journalistiek werkzaam en zag zich na de be vrijding benoemd tot directeur van het U.K.D. De heer Oremus bereikte de leeftijd van 41 jaar. PROV. BELANCSTELLINC VOOR CONCERTGEBOUW De directie van het Concertge bouw te Amsterdam organiseerde 20 Jan. en 18 Maart j.l. speciale concerten door het Concertge bouworkest voor concertbezoekers van buiten Amsterdam, waarvan door bezoekers uit de provincie dankbaar gebruik gemaakt werd; alleen al uit de kop van Noord- Holland werden deze concerten door circa 200 personen bezocht. Op 7 Mei, Zondag a.s., des mid dags half 3 zal het Concertge bouworkest o.l.v. de befaamde dirigent Erich Kleiber de 9de Symphonie van Beethoven ten ge hore brengen; medewerking ver lenen het Toonkunst-koor te Am sterdam en de solisten Corry Bijs ter, Roos Boelsma, Frans Vroons en Laurens Bogtman. Als voor de voorgaande concerten zijn ook voor dit concert gecombineerde spoor-concertgebouw-en tree-bil jetten aan de stationsloketten ver krijgbaar voor bezoekers van bui ten Amsterdam. EERVOLLE ONDERSCHEIDING Voor Nieuwe Rotterdamse Courant COLUMBIA (Missouri), 1 Mel (ANP-Aneta). De universiteit van Missouri in de stad Columbia heeft op voordracht van haar faculteit voor journalistiek een van haar jaarlijkse medailles toe gekend aan de Nieuwe Rotter damse Courant „for distinguished service in journalism". Deze medaille wordt verleend „als erkenning voor het hoge aan zien van deze courant gedurende meer dan een eeuw als leidster van de openbare mening in Ne derland en voor haar positie als een der meest geachte nieuwsbla den in Europa. Deze medaille werd in 1946 voor het laatst aan een buitenlands blad uitgereikt. LEEUWARDEN. Zaterdag rond het middaguur waren enige kinde ren op het trottoir aan het spelen. Juist toen een met paarden be spannen sleperswagen passeerde, waarachter nog een wagen gekop peld was, beiaden met stenen, moe ten de kinderen tegen elkaar heb ben geduwd. Althans geraakte, toen de eerste wagen was gepasseerd, de zes-jarige Folkert de Haan, wonen de Transvaalstraat 48 onder de be laden wagen met het gevolg, dat zijn borstkas werd ingedrukt. Per ambulance werd het hevig bloe dende jongetje nog naar het Dia- conessenhuis vervoerd, maar hulp mocht niet meer baten. Het 2^-jarig meisje van de familie Klopma aan de Lange Marktstraat speelde Zaterdagmid dag tegen drie uur op de Willems kade. Op een gegeven ogenblik liep de kleine plotseling achter een auto weg, met het noodlottige ge volg, dat zij dor een passerende auto werd gegrepen. Zij werd per ambulance naar het Diaconessen- huis vervoerd, maar is daar weldra aan de bekomen verwondingen overleden. Men kan niemand op de duur vertrouwen of trouw blijven, als hij N./ "ief de offer-tekenen 'n de handen en voeten en de wonde in het ruime hart draagt! Dat is het geheim van het echt, ware herderschap van Jesus, van Zijn Kerk, van Zijn pries ter, van de ware chris telijke opvoeder. Wie anders herder, vader, moeder, opvoeder en leider wil zijn, is een huurling: hij zoekt zichzelf. BENEDICTUS Herdenking der gevallenen HEERHUGOWAARD Op 4 Mei a.s. zullen de kerkklokken in onze gemeente van 19.30—19.40 luiden ter gedachtenis aan diegenen, die in de laatste oorlog voor het vaderland vielen. De Heerhugowaarders wor den verzocht vanaf 18 tot ongeveer 20 uur de vlag halfstok te willen hangen, 's Avonds om 19.30 heeft de kranslegging plaats op de graven van de geallieerde vliegers op het kerkhof te Veenhuizen alhier. Het versterkt dubbelmannenkwartet on der leiding van de heer H. Hoogland zal passende zang ten gehore bren gen. In de parochiekerk van de H Familie zal de plechtige Requiem mis worden gehouden. Ceen spreekuur HEERHUGOWAARD. Mor gen, Dinsdag, houdt de burge meester geen spreekuur. Dat wordt nu a.s. Zaterdag. AVENHORN. 26.700 kg. bie ten I 6.10—6.50; II 4—4.20; rond 6.20; 5650 kg. witlof I 62—70; II 58—65; UI 42—56; stek 26—47. >u~

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2