Ie haar ovatie W.G.W. en H.R.C.4 behaalden de titel Alw. Forward sloeg Vitesse met oneven goal Wedstrijd-uitslagen urits ivanche S.R.C. en Koedijk konden geen beslissing forceren Geflatteerde zege van W.-Frisia op het N.H.V.B.-elftal HRC zegevierde over Beverwijk Strandvogels haalde achterstand op Blokkers bijna in R. K. Noorder Handbalkring Verloren dogen AKKERTJES In de afdeling Noordholland Degradatie voor Strandvogels en Wit-Rood Gelijk spel na een spannende wedstrijd Onze hockeyers gaven Engeland een lesje St. George won beslissingswedstrijd Tennisuifrslagen De uitverkorenen voor Rio MAANDAG 1 MEI 1950 PAGINA 5 n eenmaal de ze- fas, heel goed ge- inisch als tactisch. re niet noemen, al- voor dit mooie re nden de AFC-sup- op en de spelers enthousiaste me- houders naar de agcn. Dat daar een ling heerste, we welijks te vermel- n van dit kam- AFC wederom een vooruit gezet. Wel- iog moeilijke pro maar het is toch st kampioen moet strijden te kunnen chten wij dit zo'n voorwaarts, een aing zal schenken \FC-aanhang, die club thans zo rijk an de Geest. Advi- uur, die met vol- tans bereikte kun- ïf 4-3 de geraffineer- W. Ramler be- u de bal van on- hoogte bij de binnen schoot, tar stond om met kopbal de stand 32 te brengen, nog niet voldoen- om nam WGW's al van Petten di- ap over en voor volgde eenzelfde de buitenhoek, 1 en verbeten de tot 42. De zege ïlijk maar Petten f9rmidabele aan- uit de midvoor ten. Nog enkele die WGW ge- erk te gaan ver- stig en beheerst- isrechter maakte le onzekerheid 'n nog de sportieve :n dankwoord te hij de gemoede ren mensen kor- Imeren. 'elft waren mis- n gespeeld, toen iterhoedc een vrije nemen. Wiiicms trap loodrecht op »el, waar J. van 't Hooft ztoh ge- n met elkaar een -en-, maar voor dat ir hinderende spc- >nden bemachtigen aessen als een pijl esehoten, pikte de mee en voordat seren kon wat er de Maurits-Iinks- de uiterste hoek mrt 21. nadat eerste helft door iing had genomen voor het ingaan schitterende aan- ervleugel met de bekroond. Limburgia echter om deze kleine 5 lopen. De Brun- voor hetere vuren ze achterstand kon ends steken. Maar wedstrijd duurde, >or de 20.000 toe- werd, dat Lim- meer zou kunnen deze verwachting ondanks een ge- offensief aan het edstrijd wist Mau- ng te consolideren, rnse revanche een Iste amateur 5 Wielervereniging cn trainingsrit. Bij jevierde W. Lange. ieens een uitsteken- moest in de laatste zeligheid opgeven. »de voor een verras nieuwelingen Johan zich te laten. Derde r Golst. De sterkste winkel en Kooistra aan de start. weersverandering e stoel, door on krachtige invloed zerd aldus op zijn soort regerings- n indien in heel vrijheid, de woon ook maar één is het zeker deze eranderlijke stoel, isschien juist om kracht, deed dit cubel zich zo ge- vroom vermeden Ier uit de buurt kantoor aandeed, ite woesteling on- ook maar een zetel van Uncle woordiger in te zaaide oom Ike de et vier vierkante ;ebied. En u kunt ijn dat dat mach- mzinnige lichaam, „rijk", niets van niéts van zijn ar onder het be- waardige ambte- rliet het groepje trad haastig het en zette zich op n grote, magere, bewegende muil voor een boom en waardigheid istomer, die op de (Wordt vervolgd). Een bewogen Zondag is achter de rug. Terwijl reeds Zaterdag avond W.G.W. in feeststemming haar terrein kon verlaten, kwamen Zondag H.R.C. 4 en H.R.C. 2 (KNVB) met West- Frisia 5 over de drempel, terwijl daarentegen S.R.C. en Koedijk geen steek opschoten met hun gelijke spel. Voor Strandvogels en Witrood viel het scherm definitief, maar D.R.EO. zag haar eerste klasseschap verlengd door een zege op Uitgeest, dat nu nog het kind van de rekening dreigt te worden. Kampioenschappen van Conzelo S, Alkm. Boys b en W.G.W. a en Forward c completeerden de belangrijke resultaten van deze voetbaizonder bij uitstek. 18 11 3 4 25 17 10 4 3 24 18 9 5 4 23 17 8 3 6 19 18 5 7 6 17 18 5 6 7 16 17 4 7 6 15 16 4 6 6 14 17 2 6 9 10 16 1 7 8 9 De eerste klassers. De strijd om de voorlaatste plaats in IA dreigt voor Uitgeest nog op zijn allerlaatst een bedroe vende wending te nemen. Dat zul len de Uitgeesters twee weken geleden ook niet gedroomd heb ben. Maar twee opeenvolgende nederlagen, nu weer 31 tegen een zich in veiligheid-stellend D.R-E.O. heeft hen in het bereik gebracht van P.S.C.K., dat nu door haar laatste wedstrijd te Win nen juist één punt boven de ex- vierde klassers kan komen. Van daag werd Beemster aan het Kalf geslachtofferd, al waren de cijfers 2—1 zeer bescheiden. Westzaan zette zijn opwaartse tocht voort en klopte O.D.I.Z. met 42. Weervogels A 18 14 2 2 30 U.S.V.U. 18 11 4 3 26 S.V.A. 18 10 3 5 23 O.D.I.Z. 17 8 4 5 20 Westzaan 18 8 2 8 18 D.R.E.O. 18 7 1 10 15 Beemster 18 7 1 10 15 Uitgeest 18 5 3 10 13 P.SC.K. 17 5 2 10 12 Br. in W'land 18 2 2 14 6 Werd verleden week R.K.D.V.O. gedoemd tot degraderen in 1B, thans kon ook Strandvogels de vlag halfstok hangen, want Blok kers, dat zelf met zeer serieuze kansen op het kampioenschap rondloopt, bleef in eigen huis baas over de Onderdijkers, die thans in één seizoen van kampioen tot hekkesluiter en dus tweede klasser degraderen. Onderaan zijn hier dus de be slissingen gevallen, maar boven aan zal Blokkers haar laatste ont moeting moeten winnen om M.F.C. te passeren Het heeft er veel van dat deze kersverse eerste klasser (immers vorig jaar promoveerden de Fruitbewoners uit de tweede klasse) opnieuw een glorievolle bladzijde aan haar geschiedenis gaat toevoegen en dat M.F.C. voor de zoveelste maal in de laatste jaren op de drempel zal struikelen. M.F.C. Blokkers S.E.W. Sporters H.O.S.V. K.G.B. Valken Sijbekarspel Strandvogels R.K.D.V.O. IC houdt ervan om haar be langstelenden zolang mogelijk in onzekerheid te laten. Is Zeemacht definitief de klos, omtrent de voorlaatste plaats en de kampioen zijn de troeven nog lang niet ver speeld. S.R.C. en Koedijk hebben ten aanschouwe van 1500 man een prima wedstrijd gespeeld om de eer van de eerste plaats, maar na het gevecht was men even wijs als tevoren, want met een 11 gelijk spel moesten beide kemp hanen genoegen nemen. Beide clubs stormen nu gelijk op de eindstreep af, en een beslissings wedstrijd is hier nu zeker niet onmogelijk. Geelzwart is juist te laat in vorm gekomen om nog mee te dingen. De 10 zege op Zeemacht behaald, brengt de Zandtemers op twee punten van de leiders, maar hun kans is slechts een theo retische, want dan zouden zowel Koedijk als S.R.C. twee punten moeten verspelen in hun laatste wedstrijd. V.I.O.S. heeft zich onze waar schuwing aangetrokken. Het deed haar uiterste best tegen V.Z.V. en won in Warmenhuizen met 21 van de Veldtemers. Deze twee zeer kostbare punten bren gen V.I.O.S. vrijwel in veiligheid. Overigens zullen hier Kaag vogels, Alkmaar en L.S.V.V. de laatste rondedans om de eveneens fatale voorlaatste plaats gaan voe ren, met op geen stukken na te zeggen, wie het slachtoffer wordt, al zullen de wedstrijden van Alk maar tegen Koedijk en Kaagvo- gels tegen S.R.C. voor beiden moeilijk te winnen zijn. 29 27 25 21 19 17 15 14 13 12 8* De tweede klassers ZA had een stille dag, maar in 2B werd Witrood het slachtoffer. We hadden reeds Zaterdag de Hoogkarspelaren een zware Zon dag voorspeld, want we weten zo n beetje van de rivaliteit van beide clubs af. Woudia heeft te genover Twisk haar plicht ge daan en met 32 gewonnen, Waardoor de Hoogkarspelaren vol gend seizoen in de derde klasse Zullen moeten uitkomen. R.K.E.D.O. kreeg bij het schei- 5en van de markt nog een fikse 4—0 nederlaag te slikken van j j Gn Spartanen won inder daad van Zwaagdijk, waardoor de Wognummers nog een zeer be hoorlijke eindstand kunnen inne men. R.K.E.D.O. Berkhout Flevo Winkel H.E.O. Spartanen D.W.B. Woudia Zwaagdijk Twisk Witrood Koedijk 19 11 7 1 S.R.C. 18 10 7 1 Geelzwart 18 10 5 3 V.Z.V. 19 8 5 6 St. Victor 19 7 5 7 Foresters 18 7 3 8 V.I.O.S. 18 5 5 8 Kaagvogels 19 4 6 9 L.S.V.V. 18 3 7 8 Alkmaar 17 3 6 8 Zeemacht 19 3 4 12 felicitaties aangebroken. Na met 20 tegen een zich sportief ver werend Petten te hebben achter- gestaan»wisten de Heldersen toch de zo noodzakelijke zege te be vechten (43). Van harte hoor W.G.W.-ers en volgend jaar veel succes in de eerste klasse. Onder aan verloor Conzelo tegen een zeer sterk spelend J.V.C., dat we derom de pas gerepatrieerde Hoornsman in de gelederen had. Callantsoog zal toch nog moeten afwachten, hoe Tex. Boys en Con zelo in de laatste wedstrijden van leer trekken. Anders zal S.V.W. de penalty moeten nemen, die ze tegen de Duinkanters nog te goed hebben. Geen benijdenswaardige taak dan voor de e.v. scherp schutter. W.G.W. Hugoboys S.V.W. Hollandia T. Petten Wiron J.V.C. Dirkshorn Callantsoog Tex. boys Conzelo 18 14 2 2 30 20 11 7 2 29 18 10 4 4 24 18 8 4 6 20 19 8 3 8 19 17 8 2 7 18 20 5 7 8 17 18 5 5 8 15 20 5 3 12 13 18 4 2 12 10 18 2 5 11 9 De res. eerste klassers H.R.C. 4 is res. IC kampioen ge worden, met Schagen 2 en Grass hoppers 2 op de hielen. Gisteren wonnen de Racers met 51 van Randers 2 en dat was voldoende. Schagen 2 deed eveneens goed werk, maar Grasshoppers 2 speel de gelijk tegen B.K.C. 2 en ver speelde zodoende haar allerlaatste kansje. Toch is de derde plaats voor de pas gepromoveerde Hoog- wouders lang niet gek. Onderaan komen thans D.T.S. 2 en Alkm. Boys 3 naast Randers 2 het meest in aanmerking voor degradatie. H.R.C. 4 Schagen 2 Grasshoppers 2 Alcmaria 4 Succes 2 B.K.C. 2 Watervogels 2 Alw. Forward 2 D.T.S. 2 Alkm. Boys 3 Randers 2 Conzelo 3 verdient toch ook nog een extra vermelding. De Waar- landers werden n.l. kampioen in 4K en al kan promotie niet vol gen, daar het tweede, eveneens in de vierde klasse ingedeeld zover niet kwam, toch is een felicitatie hier op zijn plaats. Tafeltennis: NEDERLAND UITGESCHAKELD In het Internationaal Tafeltennis- tournooi te Luik werd de Neder landse ploeg in de kwart-eindstrijd uitgeschakeld door de Belgische B- ploeg. De resultaten waren: Kwart-eindstrijdenFrankrijk België C 41; LuxemburgBelgië A 64; België BNederland 40; LuikEngeland 04. Halve eindstrijden: Frankrijk België A 40; EngelandBelgië B 41. Finale: FrankrijkEngeland 43 20 30 20 29 20 28 19 23 20 19 20 18 20 18 19 14 19 13 19 13 18 9 Op eigen terrein won Ensche- dese Boys met 21 van Hee renveen. Jonkman, de midvoor van Heerenveen (links), in actie bij een aanval van de Friezen. De voorzet, die de Koedijk rechts buiten twee en twintlg.minuten na de rust gaf, zag er niet bjjster ge vaarlek uit, maar aanvoerder de Wit, al vallende, veranderde de bal van richting en onhoudbaar ver dween de bal tergend langzaam langs de uit positie gespeelde van Nuland In het verlaten SRC-doel. Dat had de beslissing kunnen zjjn in deze spannende, sportieve en in hoog tempo gespeelde wed strijd, die beslissen moest over de eerste plaats in 1 C. Want juist daarna, vlak daarna zelfs, moesten Kok en Stam, resp. linksbuiten en middenvoor van SRC zich laten vervangen wegens verwondingen en 't moest wel een club met een sterk moreel zijn, die deze klappen kon opvangen. De Schagenaars hebben dit kun nen „klaren", want de tanden op elkaar met onbedwingbare aan valslust kwamen ze over het dode punt heen en de beloning in de vorm van het prachtige doelpunt In een snelle vinnige strijd heeft Forward gisteren van de club uit Castricum weten te winnen. De xwartwitten kwam de xege toe, niet alleen door hun beter aanvalspel, doch ook omdat zij het waren die de meeste aanvallen wisten te ondernemen. Een veldmecrderheid kan hun ook niet ontzegd worden. Toch waren de doelpunten niet goedkoop. De defensie van beide partijen zat er geducht op zodat er maar weinig kansen kwamen. 19 14 3 2 31 20 11 3 6 25 20 11 2 7 24 20 8 5 7 21 19 9 2 8 20 18 8 3 7 19 20 7 4 9 18 18 7 3 8 17 19 6 2 11 14 20 5 3 12 13 19 V. is 4 2 13 10 ook de dag van Forward had 't gewaagd Nieuw- boer en Freesen, welke laatste het vorig jaar al officieel afscheid had genomen van 't eerste doch op wie men meende toch weer een beroep te moeten doen toen de competitie begon, te vervangen door resp. Stam en Schouten. Beide hebben zich goed van hun taak gekweten en zullen zich met een intensief goede training wel tot le elftallers weten op te werken. De bezoekers waren volledig, en ongetwijfeld gekomen om een nog beter' resultaat te boeken dan in eigen huis waar het een gelijk spel werd. Hard hebben ze er voor ge vochten .doch gelukt is het hun niet Zonneveld op de rechtsbuiten plaats had in Baas zjjn partner ge vonden. Neen Floor het ging heel wat minder goed als een paar jaar terug tegen Hollandia, de eer ste wedstrijd in de 3e klasse. Hollenberg had niet goed gera den en mocht dus de aftrap nemen* Het begin was sensationeel want nauwelijks had de Castricummer afgetrapt of het was Henk Pieter- se die de bal wist te bemachtigen, een ver schot naar Van de Pol een voorzet, een snelle start van Schouten een knal en Zonneveld had het nakijken (10)'. De eer ste minuut was nog niet verstreken Hollenberg stond nog bij de aftrap en kon nu weer starten. Er ontwikkelde zich een zeer snelle en spannende strijd met For ward het meest aanvallend. De gasten waren met hun snelle aan vallen niet ongevaarlijk doch het ging niet vlot genoeg, er kwamen te veel spelers bij hun attaques te pas zodat de resoluut spelende Forward-defensie er telkens weer tussen kon komen en dan volgde er weer een snelle open aanval waar v. Velzen, Hollenberg en de Wildt de grootste moeite hadden en Zon neveld er ook regelmatig aan te pas kwam. Dan gingen er enige goede schoten rakelings naast of over. Eindelijk weet Eeken door te bre ken en vrij voor Zonneveld te ko men. Listig plaatst Eeken in de hoek doch Zonneveld reageert snel en redt ten koste van een hoek schop. Met rust is de stand nog steeds 10%. Na de thee heeft Vitesse wind en zon mee en nu zijn het de gasten die het initiatief nemen. Tot twee maal toe schiet Zonneveld naast doch dan volgt een schot op doel doch te zacht om de Vries te ver ontrusten. Forward werkt zich los «n nu volgen er enige aanvallen op Zon- neveld's doel. Bij een daarvan komt de bal van de lat weer terug juist voor de voeten van v. d. Pol die zich deze kans niet laat ontglip pen en Zonneveld is voor de tweede maal gepasseerd (20). De zwart witten houden nog geruime tijd het beste van het spel doch zonder succes. Wanneer de gasten weer eens enige aanvallen ondernemen raakt Forward op een gegeven moment geducht in de knel. Groot tracht opluchting te brengen, doch zijn schot is niet hard genoeg. Het is Van de Valk die de bal oppikt .on gehinderd laat men de Vitesse- man op doel aanrukken en tot vlak voor de Vries doordringen. Zijn schot.was toen dodelijk (21). Even te voren was het Forward- doel aan doorboring ontglipt toen de bal door de lat werd gekeerd. Inmiddels beantwoordde Forward deze tegenslag met een geweldig offensief en Zonneveld's doel ont kwam enige malen aan doorboring. Menige hoekschop werd weggege ven en eenmaal stond de paal in de weg. Bij een van deze aanvallen wist Van de Pol nog over de uit gelopen Zonneveld heen te koppen doch laat de bal prefcies naast de paal over de doellijn gaan. Enkele keren dreigt nu de goede verstand houding in gevaar te komen. Waarom boys??!!! Tegen het einde probeerde Vites se het nog doch de hoekschop die ze wisten te forceren kon wegens het verstrijken van de tijd niet eens genomen worden. En hiermede had Forward onder een record aantal toeschouwers w.o. zelfs vanuit Den Helder een kleine naar verdiende zege be vochten. West-Frisia heeft het tegen het Nrd. Holl. Elftal niet gemakkelijk gehad. Deze elf geselecteerde spe lers uit de NHVB hebben een be hoorlijke partij gegeven tegen een West-Frisia-team, dat zeer teleur stelde. Het N.H. Elftal bleek over zeer behoorlijke krachten te be schikken. Hun achterhoede met Horsman (Sport) en Braka (Dirks horn) speelde zeer hecht. Stopper- spil Schoonhoven (Alkmaar) sloot zich hierbij uitstekend aan. Invaller- doelman Berkhout EDO) was aardig op dreef, al werd het hem dan ook niet al te moeilijk gemaakt. In de middenlinie speelde Koomen (Fo resters) zeer opvallend, hij was de beste man op het middenveld. De voorhoede was actief en vooral de buitenspeler Holst (Wiron) bracht door zijn snelheid veel gevaarlijke situaties voor het W.F.-doel. Maar bij de roodgelen was de stopperspil Langedijk weer ongenaakbaar, waardoor Heystek (Uitgeest} als aanvaller weinig kon uitrichten. De wedstrijd zelf was beneden de maat, er lag vooral bij W.Fr. een matheid over het spel. Een tijd lang ging het spel afwis selend op en neer, waarbij W.Fr's technische vaardigheid er toe bij droeg, dat doelman Berkhout aan werk bleef, wat hem zeer goed af ging. Tien minuten voor de rust kwam N.H. gevaarlijk opdringen. Holst kreeg alleen voor Post de bal, maar het schot ging hoog over. Het bevestigde tevens onze gedachte, dat de Nrd:Hollanders wel goed combi neerden, maar niet over voldoende schotvaardigheid bleken te bezitten, om tegen de W.Fr. achterhoed suc ces te hebben. Ook in de tweedehelft,waarin N.H. zeer snel en verrassend domi neerde, bracht geen grote gebeurte nissen. Een gloeiend schot van Si mons stopt Berkhout meesterlijk, en een omhaal van C. Stelling ging juist over. Even daarna viel C. Stel ling uit wegens een blessure. H. Ap pel verving hem maar half, maar ondanks zijn tekortkomingen slaag de hij erin een lage voorzet te ge ven, die door P. Koopen, invaller voor Kramer, werd ingeschoten. 1-0. De resterende 10 minuten bleven de Evenals in Beverwijk heeft HRC kans gezien de roodbroeken te ver slaan. De overwinning is helemaal verdiend, daar de Racers gedurende de hele wedstrijd de toon aangaf. Reeds na 2 minuten moest doel man Bruins handelend optreden bij een keurig schot van Knijff. Bij een aanval van Beverwijk keerde Swart een schot van linksbinnen Beentjes haif, de bal kwam voor de voeten van de linksbuiten, die echter hoog overschoot. Direct hierop had doelman Bruins niet over geluk te klagen, toen een schot van Knijff via de binnenkant van de staander het veld weer in vloog. Bouvrée, de midvoor van Bever wijk, kwam na een misser van De Jong alleen voor Dijkshoorn, doch met alleen de keeper voor zich, faalde hij. Na 23 min. werd het betere spel van HRC beloond met een schitterend doelpunt. Linkshalf A de Vries gaf de bal keurig af naar G. dc Vries, die op zijn beurt het leder naar P. de Vries dirigeert, die zich geen moment bedacht en een kogel afvuurde, waarnaar Bruins tevergeefs sprong 10. Zeven minuten later was het weer de HRC-linksbinnen, die met een ver schot succes had 20. HRC ver grootte na dit doelpunt nog de druk op het Beverwijk-doel, doch steeds was Bruins, die zijn doel fraai verdedigde, op de goede plaats. Koster kreeg in deze periode nog een goede kans, hij schoot echter ver naast. Na de hervatting was het spel enigszins gewijzigd. De gasten, die nu het windvoordeel hadden, bouw den enige goede aanvallen op. Reeds na 5 minuten kreeg rechtsbinnen Marks een scoringskans; Dijkshoorn wist zijn goed afgericht schot nog juist corner te stompen. In de voor hoede der gasten vormde Bouvree een voortdurend gevaar, doch door niet begrijpen van zijn medevoor- waartsen had het geen succes, zo dat Dijkshoorn weinig moeilijk werk kreeg. Na 18 min. liet Bot rechts buiten H. van Lind even los, die hiervan handig gebruik maakte en met een ferm schot de achterstand verkleinde 21. Lang pleizier hadden de gasten hier echter niet van, want 2 minuten later gaf Rijkers vanaf de lijn een trekbal naar Knijff, die het leder onhoudbaar inschoot 31. HRC zette na dit doelpunt nog een geweldig offensief in en de gasten werden geheel op eigen speel- helft gedrukt. Steeds schiep de Wer ker, die opmerkelijk goed plaatste, fraaie kansen, doch steeds routi- neerde de achterhoede van de gas ten de bal. De laatste 10 minuten kwamen de gasten nog even in de aanval, doch er werd speciaal in de voorhoede zo slecht geplaatst, dat het geen gevaar opleverde, zodat de wedstrijd eindigde met een 31 overwinning van HRC. HRC II is door een 31 overwin ning op RCH 3 kampioen van de res. 3e klas geworden. Het was trouwens een goede dag voor de roodwitten, want ook het vierde is door een fikse 51 zege op de reserves van Randers kam pioen geworden van de res. 1ste kl. NHVB. N.H'ers dapper doorvechten, maar hun verdiende gelijkmaker bleef uit, waardoor W.Fr. deze matige wed- stijd maar op het nippertje heeft gewonnen. (Van onze sport-medewerker) Ruim 6000 oeschouwers zagen in een zonovergoten Wagnerstadion een van de beste interland hockey wedstrijden, die In een klinkende overwinning eindigde, 'n Overwin ning die des temeer spreekt als men weet dat reeds na 17 min* spelen Bouwman aan zijn knie werd ge wond en verder als linkshalf op halve kracht heeft gespeeld. De Engelse verdediging werd al direct in het nauw gebracht door fraai opgezette aanvallen van de Neder landers. Na twintig minuten spelen werd een goede voorzet van Rinkel door van Heel afgemeten voorgezet en door Esser onhoudbaar inge schoten 10. Vlak voor de rust kwam na de strlch van Konix het tweede doelpunt. Ongetwijfeld het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Na de rust kwam het derde doel punt van Kruize, dat de Engelse keeper, die overigens een uitsteken de wedstrijd speelde, uit het net moest vissen. De Nederlandse keeper Smits kwam in het laatste kwartier eerst goed in actie, maar wist zijn goal schoon te houden* Uitblinkers wa ren Loggere, van Heel en Drijver, terwijl bij de Engelsen Slochs, Greene en Robinson opvielen. En uitstekende wedstrijd waarop het Nederlandse hockeyteam met tevredenheid kan terugzien. Nederlands waterpolo-team slaat Denemarken De laatste wedstrijd, die het Ne derlands waterpolo-zevental tijdens zijn Scandinavische tournee speelde was een officiële interland-ontmoe ting met Denemarken in Kopenha gen. Met niet minder dan 194 werden de Denen verslagen, nadat de stand bij de rust 63 in het voordeel van de Nederlandse ploeg was geweest Kuypers floretkampioen van Nederland De te Den Haag gehouden floret kampioenschappen, waaraan een 13- tal schermers deelnamen, zijn ge ëindigd met een zege van de Hage naar E. Kuypers, die met 9 gewon nen partijen en 35 ontvangen en 56 gegeven treffers op de titel beslag legde. van Stikkelman was dan ook dik verdiend. Deze wedstrjjd, die door een tal rijk publiek werd bijgewoond (plm. 1500 toeschouwers) heeft ten volle aan de verwachtingen voldaan. Er werd fel op de bal gezeten, er werd snel gespeeld en er werd over het algemeen goed gedekt. Het was voor een wedstrijd uit de afdeling prima van gehalte en het zal een tour" worden voor de laagstge- plaatsten uit de vierde klasse om de uiteindelijke kampioen te weer staan* Meteen na het begin was de spanning er al geducht in en het waren de Schagenaars die lang zaam, maar zeker het initiatief in handen namen, waarbij de pas ge repatrieerde Kok zich onderscheid de, o.a. met een schot, dat totaal onhoudbaar voor de Koedijk-doel man tegen de paal ketste en toen juist in de handen van de doelman. En even later kogelde hij een te rugspringende bal zo hard tegen 'n Koedijk-speler op, dat deze, hoewel een doelpunt reddend, volkomen tegen de vlakte ging* Voeg hierbij een doelpunt gescoord uit een scrimmage, echter door de scheids rechter geannuleerd wegens on rechtmatig aanvallen van de doel man en dan blijkt, dat de Schage naars in die eerste helft inderdaad de beste kansen hebben gehad. Na de rust echter waren de rol len omgedraaid. Koedijk begon overdonderend en SRC werd geheel teruggedrongen. De achterhoede, in perfecte vorm, moest alle zeilen bijzetten, om de Graaf c.s. te weer staan. Deze de Graaf, die thans middenvoor stond, deed het daar niet onaardig, maar tegen het ein de kwam hij adem tekort. Zijn spel- verdelen bezorgde de SRC-achter- hoede echter veel hoofdbrekens en eenmaal stond Sinnige een doel punt in de weg, toen hij op de doel lijn een ingeschoten bal nog wist weg te werken. Het voorzetje, dat aanvoerder de Wit van richting veranderde deed alle hoop van RSC plus aanhang verdwijnen, maar terwijl de vreug de van Koedijk resulteerde In een nog heftiger offensief, begon RSC met twee verse krachten, Bob Sin nige en Nic Verdujjn, de bakens te verzetten. De twee jeugdige twee de-elftalspelers brachten de vaart weer terug in de voorhoede en elf minuten voor tijd, kwam een voor zet van Sinnige bij Berkvens te recht, die een klein pasje naar Stikkelman lanceerde, welke deze in de vaart ineens in het Koedflk- net kogelde. Een fraaie en verdien de gelijkmaker. In de resterende mi nuten heeft SRC de beste kansen op de zege gehad, maar thans stonden vooral Reijnders en de spil alle pogingen daartoe in de weg. Met een te verwachten extra beslissingswedstrijd vóór ogen, ver- Heten twee en twintig vermoeide moeide spelers het veld. In een goed gespeelde wedstrijd is het St. George gelukt, om beide punten mee naar huis te nemen, ofschoon een gelijk 'spel de ver houding beter had weergegeven. Ofschoon St. George een technisch betere partij speelde, was het over wicht van Berdos vooral in de twee de helft gróoter. Reeds direct na d« aftrap wist St- George een voorsprong te verkrij gen, toen na 'n aardige aanval over links de bal onhoudbaar in het net terecht kwam. Het spel ging daarna op en neer. waarbij Berdos in de meerderheid was, doch de Georgianen technisch knapper speelden. Wel ontstonden er vaak hachelijke momenten voor beide doelen, doch tot de rust werd er niet meer gescoord. Na de hervatting weer hetzelfde spelbeeld, terwijl de meerderheid van Berdos nog sterker tot uit drukking kwam. Nadat er een kwar tier was gespeeld, wist Punt uit 'n gevaarlijke situatie voor het Sint George doel de partijen op gelijke voet te brengen. Fel werd er ge streden voor het winnende doel punt en dit maakte het spel wat forser. De scheidsrechter hield de touwtjes echter flink strak. Doordat een der St. George-spe- lers een bloedneus had gekregen, werd er enige minuten langer ge speeld en het was in die periode dat Berdos mooi kwam opzetten. pe St. George-achterhoede wist de bal echter te retourneren en nadat een schot door de keeper van Ber dos was gehouden en de bal weer terug in het veld kwam, wist St. George het tweede doelpunt te sco ren, waarmee het dus in de laatste minuut de overwinning uit 't vuur wist te slepen. ZONDAG 3(1 APRIL 1950 HOOFDKLASSE A: Leimonias ILeimonias II 93 DDV I—Thor RW I 4—8 B. Philharm. IEindh. LTC I 102 NMC I—Het Spieghel I 6—6 Ensch. LTC IFestina I 102 Hilv. LTC I—Alta I 5—7 OVERGANGSKLASSE: WOC I—Thor RW III 2—6 Inside IJoy IX 26 Rood Zwart IDash I 08 Haarl. LTC IIJuliana I 62 TWEEDE KLASSE TC Groenend. IIInside II 35 DERDE KLASSE Inside ITTde Aemstelsp. Ill 53 Haarl LTC IV—Schager TC I 4—4 Juliana TI—NWLT I 6—2 Toss I—KZTV II 4—3 n.u. VIERDE KLASSE TGS—Toss II 8-0 Game Fight IWimbledon 53 KNSM I—Inside IV 1—7 Schager TC IIAmteno II 44 Ronde van Beek De Ronde van Beek (L.) werd ge wonnen door Lambrichts. De Zaan dammers Bakker en Schellinger- houdt legden beslag op resp. de der de en de tiende plaats. Bij de ama teurs werd Nol ten (Geleen) eerste Voor het eerst verscheen Blok kers. na lange tijd met invallers ge speeld te hebben,, weer volledig in 't veld. Het leek er op, of 't een gemakkelijke overwinning zou wor den, want na een half uur spelen had Blokkers al een keurige 30 voorsprong. Hét samenspel van de Geel-zwarten was in die periode heel goed terwijl Strandvogels maar heel weinig gevaarlijk was voor 't Blokkers doel. Keer op keer sne den gevaarlijke aanvallen langs de Strandvogels verdediging, eerst was het Reus die de keeper geen schijn van kans gaf, wat later toonde Wagenaar met een geweldig schot, dat ook hij uit het goede schutters- hout was gesneden en r. buiten Bakker scoorde via de paal no. 3. Net even voor de rust scoorde Strandvogels haar eerste tegenpunt. Zodat de rust met 31 voorsprong voor Blokkers inging. Na de thee kreeg Blokkers de kans om meteen weer te doelpun ten, maar 't harde schot van Reus vloog juist langs de buitenkant van de paal. Strandvogels scheen zich echter ook zomaar niet te willen overgeven, en kwamen geweldig opzetten, Blokkers ging er onder tussen ook wel eens met snelle aan vallen vandoor, maar de snelle 1.- buiten zocht het doel een paar keer te hoog. Ongeveer 7 min. voor het einde zag Strandvogels haar bui tengewoon doorzetten beloond met een 2e tegenpunt. Verder konden de bezoekers het echter niet brengen, en toen de scheidsr. voor het einde blies, verliet een juichend Blokkers elftal het veld, en Strandvogels die door deze nederlaag 2e klasser werd zal het zo spelend als deze middag na de rust, heus wel redden en daarom ook, play up Strandvogels, de moed er in houden. 1—4 1—2 0—8 1—3 4—1 2—4 4—4 1—0 3—0 12—0 1—1 0—3 2—3 0—3 1—2 een te was Vi* UITSLAGEN Beker 2e ronde KSVDWO USVU—WGW VZV—Vitesse le klasse DVOVI.Vlug TOP—DOS Con BrioGeel-ZWart 2e klas Geel-Zwart 2—VZV 3 Hugo GirlsVI. Vlug 2 VZV 2Strandvogels 2 VIO—Hugo Girls 2 StrandvogelsFSA 2 EDO—DTS Junioren Con Brio aHugo Girls b Hugo Girls aVI; Vlug a Geel-Zwart aDWO a Vitesse bleek voor VZV zware opgave. Technisch tesse ver in de meerderheid en wist dit ook met een 8—0 overwinning te tonen. D.G.W. ondernam de verre reis naar Uitgeest en verdedigde daar met succes onze eer van de kring. Goed resultaat en nu maar hoger op in de bekerronde1 en suc ces! In de eersteklas viel de beslissing nog niet. Vl.Vlug en TOP wisten beiden hun laatste wedatrijd te win nen en eindigden gelijk. Woensdag avond 7 uur zal nu op het Geel- Zwart terrein de beslissingswed strijd gespeeld worden, 't Zal er on getwijfeld spannen. Geel-Zwart wist zowaar ook te winnen, zodat ook onder aan de ranglijst de spanning nog niet gewe ken is. Ze staan nu gelijk in punten tal met Con Brio met nog één wed strijd te spelen. Ze hebben het dus geheel in eigen hand. De stand is hier nu: x VI. Vlug T.O.P. F.S.A. D.V.O. D.O.S. Geel-Zwart Con Brio In de tweede klasse speelde VZV 3 niet onverdienstelijk gelijk tegen Geel-Zwart 2, evenals Hug0 Girls, een goede prestatie leverde door VI. Vlug 2 juist met de hakken over de sloot te verslaan. Strandvogels 2 en Hugo Girls 2 hadden een hele kluif aan resp. VZV 2 en VIO. De laatste speelde 't zelfs klaar met 120 te overwinnen. We hadden nog een gelijk opgaande strijd in Strandvo gelsFSA 2, waarmee de eerste wel 12 9 3 0 22 34—6 12 9 3 0 22 35—8 12 4 4 4 12 7—11 10 4 3 3 11 16—19 11 3 1 7 7 12—25 11 2 0 9 4 10—27 12 1 2 9 4 825 DE MODERNE VROUW VREEST ZE NIET! want zij verdrijft de periodieke pijnen en dat lusteloze gevoel met „AKKERTJES".Zij leeft alsof er geen kalender bestaat en doet haar werk vol levenslust, óók in dagen die zij vroeger als „verloren" beschouwde. (Advertentie) Om het kampioenschap van Nederland: AjaxBaluw Wit 01 MauritsLimburgia 21 Enschedese BoysHeerenveen 21 Promotiewedstrijden: Promotie tweede klasse: West II UVS—Emma 1—1 WEST I Derde klasse A DIOZilvermeeuwen 11 Kinhelm—SDW 1—1 HRCBeverwijk 31 APGSSchagen 2—4 Always ForwardVitesse 21 Derde klasse C DEMHollandia 23 Velsen—DCG Bloemendaal—WMS OWO-WI Alkm. Boys—KW Vierde klasse B WestfriezenZAP Beslissingswedstrij d RKAFC—Purmerend BerdosSt. George Tweede klasse A UW—Alcm. Victrix RapiditasVolendam De SpartaanVriendenschaar Elinkwijk—AFC ZaandijkDWV De KNVB-beker: Derde ronde SloterdijkStormvogels DCLTeylingen 4—3 6—1 1—2 4—1 0—1 2—1 1—2 2—0 1—i 1—2 7—2 0—4 2—2 3—0 iets onder de verwachting bleef. DTS struikelde niét bij EDO en blijft voorlopig onbedreigd kop- loner. Bij de Junioren leed Con Brio in haar laatste wedstrijd een verrassen- voor wie dit succes de eerste over winning is, een goede prestatie. VI. Vlug a bleef baas over Hugo Girls a en DWO sloot haar compe titie met een overwinning, waardoor de nederlaag tegen Hugo Girls b ze ongeslagen is gebleven. Voor het programma van Zondag zie krant van Zaterdag. Frankrijk en Portugal zijn door de organisatiecommissie der we reldkampioenschappen voetbal, wel ke onder leiding van de heer K* J* J. Lotsy te Londen heeft verga derd, aangewezen om de beide opengevallen plaatsen door het zich terugtrekken van Schotland en Turkije, in het eindtournooi In te nemen. Het besluit tot toelating van Frankrijk en Portugal is met eenparigheid van stemmen geno. men. De indeling van de 16 landen over vier groepen heeft nog niet plaats gevonden. De 16 finalisten z(jn thans: Italië (titelhouder), Bra zilië (organiserend land), Zuid- Slavië, Zwitserland, Zweden, Enge land, Spanje, Mexico, Verenigde Staten, India, Frankrijk, Portugal, en vier van de zeven volgende lan den: Uruguay, Peru, Paraguay, Ecuador, Chili .Argentinië, en Bo livia. Weliswaar hebben enkele van deze landen zich reeds teruggetrok ken; zoals Argentinië, maar defi nitieve berichten waren tot op he den nog niet binnengekomen. Ove rigens schijnt men het te houden op de deelneming van Uruguay, Peru, Chili en Bolivia. DRENTE WON VIERBONDEN TOURNOOI Te Beesterzwaag werd het tradi tionele Vierbonden-tournooi voor de afdelingen Groningen, Friesland Drente en Zwolle van de K.N.V.B. gehouden, hetwelk tevens geldt als voorronde van het tournooi om de Moorman-beker. De uitslagen lui den: FrieslandGrningen 12; Drente —Zwolle 5-0. Verliezersronde Zwol leFriesland 10. Finale: Drente- Groningen 43. Nagekomen KNVB uitslagen. Res. 3e klasse A. KW 2Zaandijk 2 22; de Meteoor 3—LOC 2 5—1; ZW 2—WMS 3 4—1 Alcm. Victrix 3OSV 3 04. Res. 3e klasse B. RCH 3—HRC 2 1—3 HRC kampioen; ZFC 3VSV 3 41; Zilvermeeuwen 2—DWS 4 4—1. Res. 3e klasse C. Watergraafsmeer 3Alkm. Boys 2 1—2; Westfrisia 3—ZFC 4 1—2* AFC 4—WFC 2 1—0; Volendam 3—HRC 3 5—1; TOG 2—de Volewijckers 4 1—2. Res.3e klasse F. St. Pancratius 2SDW 2 5—2; Schinkelhaven 2Ontwaakt 2 12; I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5