Binnen enkele dagen nieuwe pensioenregeling in de Kamer Nog altijd wacht het Evangelie om in practijk gebracht te worden Buitengewoon pensioen MEI! Van Kleffens hekelt Sovjet- ondergrondse actie in W.-Europa ibele reizen Magneet" Ondernemers EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Gepensionneerden in de gratie Italië's moderne Apostel: Pater Lombardi Propaganda voor een Kruistocht der Goedheid Prins Bernhard in V.S. aangekomen Taak voor Hof Internationale Justitie Kinderen doodden ontaarde vader Militair in Katwijk gedood 50 politie-agenten in Calcutta verdronken Koningin bezocht de „Keukenhof" voor mobilisatieslachtoffers 1914-1918 Belastingpolitiek in Tweede Kamer Volgens Lieftinck is de beste tijd voorbij Geen minimumprijzen SPSS op 9 Mei op He- oon :ompl. met rit op He- soon SLEN op oorts elke -8 met in- le rang laar LIM- Dmpl. met p. pers. 5E RlVIè- i, compl. tND dev. (EN, com- >mpl impl LOURDES verblijf in NAMÉN— 7.50 12.50 8.75 13.50 47.50 345— 250— 200— 145— 97.50 235— 55— Vraagt onze reis- ippen touringcars ig M. Schilder 1. Noord 71, tel. i, tel. 4839 en bij moet: krachtig, ak, die tot een a 10 minuten: borden. n ook de andere de verpakking e, boorde, schroef- en zo ontstond er md een prachtige gelakt en werden iie kar is klaar!" !n Sjaakie merkte x>r je plezier door ;n weelde, hè? Ik of me baard mooi e zo juist gereed de ruitjes ervan. Sjaakie!" riepen Sjaakie en kwam het schrijfbureau „En dan zalle we kar ken komme Nieuw Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; ip alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H /AN HEDEIV Pagina Woensdag 3 Mei 1950 46e Jaargang No. 11855 Kontoren: HOORN. Draoisingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. tel 4362 K 2290; ALKMAAR, Rltsevoorl 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 (Van een bijzondere medewerker) DATER LOMBARDI, die binnenkort een tournee door Nederland zal maken, in aansluiting op een rondreis door België, is in zijn vaderland Italië de meest gevierde redenaar van het ogenblik en een persoon van waarlijk internationale vermaard heid. Hij heelt een grote rondreis door Amerika en Canada achter de rug. Wenen heeft hem gehoord en ook in Hamburg trad hij op. Italië noemt hem wel „il microfonio di Dio", de luidspreker van God. Een hoogtepunt van pater Lom bardi's optreden vormde de voor bereiding op het H. Jaar, die hij vóór Kerstmis in Rome gepreekt heeft en waarbij hij een mensen massa bereikte door zijn woord, als nooit tevoren. Men had de 120 paro chiekerken van Rome en een aantal andere kerken in de stad en de bui tenwijken van luidsprekers voor zien, die de woorden van Pater lom bardi via de Vaticaanzender door gaven; al deze kerken waren stamp vol. Het geheim van zijn enorm succes ligt niet zozeer in bepaalde talenten die iemand tot redenaar maken, want men is het erover eens, dat Pater Lombardi daarover niet in bijzondere mate beschikt. Maar zijn onwrikbare overtuiging en de ze kerheid dat hij een zending te ver vullen heeft in deze tijd, geven aan zijn woorden een onweerstaanbare kracht en overreding. Beste aller systemen: het Evangelie. De grondgedachte van zijn pre ken is deze: „Wij staan op een beslissend ogenblik in de geschie denis en ik ben overtuigd, dat de wereld nooit zo sterk geneigd is geweest om het Evangelie als de oplossing voor alle kwalen te aan vaarden, als zij dat op het mo ment is. Steeds meer vallen de scheidingen tussen de volkeren en tenslotte zul len er nog maar twee geweldige bloks op de wereld overblijven, waarvan het ene de communistische idee vertegenwoordigt en het andere de idee van de vrijheid. Wat deze strijd zo verschrikkelijk maakt is het feit, dat op beide zijden waar den worden verdedigd, die de an dere verwaarloost. Beiden verdedi gen hun ideeën met waar fanatisme en er schijnt geen verzoening moge lijk, zodat het gevaar van een nieuwe oorlog voortdurend dreigend is. Dit verschrikkelijke feit nu vor dert juist, dat wij tegenover de ex perimenten der beide wereldsyste men het grootste experiment van het Evangelie, van het sociale christendom plaatsen. Kruistocht der goedheid. Deze idee is niet nieuw voor christenen. Zij weten, dat sinds NEW YORK, 2 Mei (ANP- Aneta). Prins Bernhard is om 11.25 uur plaatselijke tijd op Idle- wild, het vliegveld van New York, aangekomen. Prins Bernhard verklaarde te genover journalisten: „Ik hoop en ik geloof, dat dit ook het geval zal zi,jn dat de Holland-fair (in Philadelphia) het Amerikaanse publiek een beeld zal geven van wat wij te verkopen hebben en ik hoop, dat de tentoonstelling een succes zal worden". De Prins zei ongeveer 14 dagen in het land te zullen verblijven. Prins Bernhard werd op het vliegveld begroet door de Neder landse consul-generaal in New York, Cnoop Koopmans. twintig eeuwen deze leer erop wacht om begrepen en in practijk te wor den gebracht. En om de buitenge wone bruikbaarheid ervan voor onze tijd te begrijpen, behoeft men er slechts aan te denken, dat de geest van het Evangelie de liefde is. Wat is meer vrij en tegelijk meer sociaal in de wereld dan de liefde? De christelijke liefde is erop gericht, de verschillen op te heffen, sociale ook naar Nederland komt. vrede te vestigen, zij alleen kan zonder geweld de partijen verzoe nen. Pater Lombardi is vast overtuigd van de mogelijkheid nü, voor het tijdsgewricht waarin wij leven, om dit ideaal in practijk te brengen en daarom reist hij de landen af, zoals hij Italië doorkruiste en hij is niet tevreden met enkele spreekbeurten in een kathedraal of schouwburg, maar in Italië is hij daarna ook be gonnen met het vormen van aposto- laatsgroepen, die beloven de liefde van het Evangelie ook te gaan be leven. Zo kwam hij als vanzelf door zijn preken tot „de kruistocht der goed heid", die hij in heel Italië propa geert. Na zijn optreden in de grote ste den en omliggende plaatsen had hij daarmee zulk een succes, dat hij besloot geheel zijn vaderland in deze geest te mobiliseren; hij verzekerde zich de hulp van een grote groep medewerkers en schreef zelf artike len voor de kranten. Lombardi's optreden te Rome. Zijn activiteit beleefde zeker een harer hoogtepunten toen hij einde vorig jaar in Rome optrad, waar hij tussen 11 November en 6 December driemaal per week preekte; daar naast vonden een groot aantal bij zondere bijeenkomsten plaats met bepaalde groepen mensen, bij wie hij dieper op de ideeën en hun prac. tische beleving inging. Tot slot van deze kruistocht werd de beroemde beeltenis van O.L. Vrouw uit de S. Maria Maggiore naar de St. Pie- ter overgebracht en men schat, dat 300.000 mensen daarbij kwamen bidden. Z.H. de Paus bad iedere avond met een groep werklieden de rozen krans bij Maria's beeltenis. Pater Lombardi wil zijn ideeën overal bekend maken, hij denkt aan een „kruistocht der goedheid" over de gehele wereld. Dat is de reden dat hij nu na vele andere landen WASHINGTON, 2 Mei (Reuter) De Nederlandse ambassadeur te Washington, mr. E. N. van Klef fens, heeft op 29 April j.I. voor de Amerikaanse vereniging voor internationaal recht een toespraak gehouden, waarin hij de Sovjet- Unie ervan heeft beschuldigd een ondergrondse actie in West-Euro pa te voeren. „Het is mogelijk dat het tijdstip zal komen, waarop het noodzakelijk zal zijn speciale ge vallen voor te leggen aan het Internationale Hof van Justitie", zeide hij. „In alle Westerse landen", aldus de Nederlandse ambassadeur, „worden klachten vernomen over ondergrondse bedrijvigheid door het communisme. Het is duidelijk, dat het hier een beweging betreft, welke zich over de gehele wereld doet gelden en die geleid en be heerst wordt door een dictatoriale groep te Moskou. Het zal wellicht moeilijk zijn om in al dergelijke gevallen met bewijzen te kunnen staven, dat de. instructie voor ondergrondse communistische ac ties afkomstig zijn van het Krem lin, doch men heeft in de loop der jaren de beschikking gekregen over een overvloedige hoeveelheid bewijsmateriaal, waaruit blijkt dat hier sprake is van een gere- Eert delegatie van de Parijse centrale markt, met aan het hoofd de koningin der markt, Henriëtte Cregor, heeft een bezoek gebracht aan de Franse president Vincent Auriol, in het Elysee paleis. Volgens oud gebruik boden zij de president de „eerste Mei Lelietjes der Dalen-ruiker" aan. gelde campagne, welke uit een centraal punt wordt geleid. Het is volstrekt noodzakelijk dat wij dergelijke ondergrondse bedrijvigheid niet slechts op mo rele gronden verwerpen, doch dat hieraan ook een degelijke basis, berustend op het internationaal recht, wordt gegeven. Achteruitstellinir Aneta Het nieuwsbureau Aneta heeft bij de Nederlandse ambassade te Washington krachtig geprotesteerd tegen wat het noemt de „wille keurige achterstelling van de Ne derlandse pers bij de Amerikaanse pers door de hoogste vertegen woordiger van Nederland in de V.S.". Het nieuwsbureau meldt, dat de Nederlandse ambassadeur, mr. E. N. van Kleffens, order gegeven had de tekst van een Zaterdag avond door hem voor de Ameri- gaanse vereniging voor interna tionaal recht te Washington ge houden rede niet ter beschikking te stellen van Aneta of Neder landse correspondenten in de V.S. Twee EsHandse ministers ontslagen STOCKHOLM, 2 Mei (Reuter). De Estlandse minister van Jus titie, Aleksander Joeaar, en de minister van Buitenlandse Zaken, Hans Kruus, zijn ontslagen omdat zij zich schuldig hebben gemaakt aan „bourgois-nationalisme" en „werktuigen in handen van Wes terse mogendheden" zijn geworden, aldus berichten van Radio-Tallin en Estlandse kranten. DADERS VAN MOORD OP TWEE AMERIKANEN GEARRESTEERD? DJAKARTA, 2 Mei (AFP). Het Indonesische persbureau An- tara heeft van de militaire politie te Bandoeng vernomen, dat vier personen zijn aangehouden, onder verdenking de daders te zijn van de moord op de twee Amerikanen, Robert Doyle en prof. Kennedy, die verleden week Donderdag op de weg tussen Bandoeng en Che- ribon is gepleegd. Uit het politie onderzoek is gebleken, dat zij Bandoeng een half uur na het vertrek van de twee Amerikanen per taxi hebben verlaten. Boeren, die getuigen waren van de moord, hebben de kleur van de auto her kend. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL Het anderhalfjarig zoontje van de heer Staat, Lindelaan 39 te Zwnijdrecht, is in een teil met water verdronken. Het kind is, terwijl het een ogenblik zonder toezicht was, voorover in de teil gevallen en heeft kennelijk geen besef gehad zich op te richten. Ten huize van de familie H. in de Rubroekstraat te Rotterdam be staande uit zes personen: vader, moeder, een dochter van 21 jaar, en drie zoons resp. van 19, 17 en 16 jaar oud, speelde zich Maan dagavond een drama af, waarvan de vder, de 48 jarige donkeyman J. H. het slachtoffer is geworden. De laatste drie weken kwam H. die van de steun trok, bijna iedere avond in beschonken toestand thuis en trad dan zo onhebbelijk op tegen vrouw en dochter, zodat de politie reeds veertien dagen geleden moest ingrijpen. Maandagavond kwam hij weer dronken thuis, viel in het trappor taal en nam een agressieve hou ding aan. toen zijn dochter hem te hulp snelde. Later op de avond kwamen de drie zoons thuis. Een heftige twist ontstond, die weldra in een vechtpartij ontaardde. De kinderen wilden hun moeder be schermen en overmeesterden hun vader, die zich verweerde. De doch ter greep een pook en de oudste twee zoons namen een strijkijzer en een stok, en gezamenlijk gingen zij de vader te lijfi Hun angst en woe de Was zo groot, dat zij hun vader die nog poogde een scheermes te grijpen, met de voorwerpen op het hoofd sloegen, zodat zijn schedel verbrijzeld werd, tengevolge waar van H. overleed. De moeder rende hierop het huis uit en stelde de politie op de hoog te van het vreeselijk drama, dat zich had afgespeeld. ONGEVAL OP SCHIETBAAN Bij het aflossen van de wacht is gistermorgen op de militaire schietbaan te Katwijk een on geval gebeurd, dat aan de sol daat C. Mol uit Katwijk het leven heeft gekost. Het slachtoffer be hoort tot de le bewakingscom pagnie uit 's-Gravenhage, welk onderdeel de schietbaan bewaakt. VLETTERMAN UIT IJMUIDEN BIJ HEMBRUG VERDRONKEN De 37-jarige IJmuidei* vletterman P. Reekers is gisterenochtend bij de Hembrug verdronken, toen de vlet, die naast het Finse stoomschip „Virgo" werd gesleept, afdreef en Reekers te water raakte bij een poging om aan boord van de Virgo te klimmen. De bemanning van het Finse schip wierp nog een dreg in het water, maar de vletterman kon deze niet meer grijpen. Zijn lichaam is later door de rijkspolitie opge haald. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. Het pontverkeer moest wegens de dregwerkzaamheden enige tijd wor den stilgelegd. DR. HIRSCHFELD OP WEG NAAR NEDERLAND DJAKARTA, 2 Mei (A.F.P.) Dr. H. M. Hirschfeld, de Neder landse Hoge Commissaris bij de R.I.S., is heden per vliegtuig naar Nederland vertrokken. H.M. Koningin Juliana en de prinsesjes Beatrix, Irene en Mar griet hebben Dinsdagmiddag een officieus bezoek gebracht aan de bloemententoonstelling „De Keukenhof" te Lisse De Konin gin en de prinsesjes wandelen over een der rustieke bruggetjes van het uitgestrekte terrein. CALCUTTA, 2 Mei (Reuter) Doordat drie politieboten in de Hoogly-rivier ten Zuiden van Cal cutta omsloegen, zijn 50 politie agenten verdronken. De vijftig an dere opvarenden konden door vis sers worden gered. Het hoofdbureau van politie te Calcutta deelt verder mee, dat de boten de agenten van een patrouil- leringsactie terugbrachten. KINDERBIJSLAG AAN GEPENSIONNEERDEN Een dezer dagen in de Ministerraad De minister van binnenlandse za ken heeft op een vraag van het Tweede Kamerlid, de heer Stapel kamp (a.r.) geantwoord, dat het wetsontwerp op de Kinderbijslag aan Gepensionneerden een dezer dagen in de Ministerraad aan de orde zal komen. Tot grote verrassing van de be zoekers van de bloemententoon stelling „De Keukenhof" in Lisse stopten gistermiddag om kwart over drie plotseling enkele hof- auto's voor de ingang en bracht H.M. Koningin Juliana met de prinsesjes Beatrix, Irene en Mar griet een officieus bezoek aan de lusttuin Dë Koningin werd begroet door de heer T. van Waveren, voor zitter, en de heer J. W. A. le Fe- ber, loco-burgemeester van Lisse. Tot het gevolg van Hare Majes teit behoorden mevrouw Pennink, mevrouw Smitt-Avis, secretaresse van de Koningin, en Baron van Heeckeren van Molecaten. Ruim een uur hebben de hoge gasten in de tuin rondgewandeld, waarbij zij door bestuursleden van „De Keukenhof" werden voorgelicht. De heer van Waveren bood de Koningin een speciaal vervaar digde vaas van Leerdamglas aan, voorzien van gravures, die be trekking hebben op de Keuken hof. VOORSPELLING VAN HOFFMANN WASHINGTON, 2 Mei (Reuter). De administrateur van het plan- Marshall, Paul Hoffman, heeft van daag in een toespraak tot de 38ste jaarlijkse vergadering van de Ame rikaanse Kamer van Koophandel voorspeld, dat de dood van Stalin gevolgd zou worden door een periode van „grote beroering" in de Sovjet-Unie, die zou leiden tot de ineenstorting van „de boosaardig ste dictatuur, die ooit van wereld overheersing droomde". Blijkens de memorie van ant woord op het voorlopig verslag inzake het wetsontwerp tot in voering van een buitengewoon militair pensioen voor militaire slachtoffers van de mobilisatie 1914-1918 kan in zekere gevallen aan mobilisatieslachtoffers een toeslag op hun pensioen worden verleend. De minister van oorlog heeft thans aan de voorzitter der Twee de Kamer medegedeeld, dat alleen de invaliditeit, overgehouden van de gebreken, welke tot het ont slag uit de militaire dienst hebben geleid, het uitgangspunt vormt voor toekenning van een toeslag op het pensioen. Nieuw Guinea-commissie naar Indonesië De Nederlandse leden van de commissie voor de status van Nw.- Guinea, prof. dr. G. H. van der Kolff, dr. J. M. Pieters en dr. R. van Dijk, zullen hedenavond naar Indonesië vertrekken. Gisterenmiddag is hun door mi nister van Maarseveen te 's-Gra venhage een lunch aangeboden, waarbij ook nog enkele hoge func tionarissen aanzaten. Ex-maarschalk Graziani veroordeeld ROME, 2 Mei (A.F.P.)Ex- maarschalk Rodolfo Graziana is hedenavond door een militaire rechtbank tot 19 jaar gevangenis straf veroordeeld wegens samen werking met de Duitsers. (Van onze parlementaire redacteur) De nieuwe Ridders onder de Kamerleden werden gisteren van vele zijden gelukgewenst en onderwijl duurde het steekspel over de voorgestelde belastingwijzigingen voort. Minister Lief- ti/iek constateerde dat de heer v. d. Heuvel (A.R.) weliswaar voor bezuiniging gepleit had, maar voor de manier waarop een beroep gedaan had op andermans vindingrijkheid. Een. beroep waarbij hij, minister, zich gaarne aansloot. Deze toon, niet vrij van enig sarcasme, klonk ook door in het antwoord, dat de minister aan de heer Ritmeester (V.V.D.) gaf. Bij de V.^.D., aldus de bewindsman, was blijkbaar een soort werkverdeling doorgevoerd. Sommigen pleitten voor bezuiniging, anderen daar entegen vroegen nieuwe offers van de schatkist. „Bewijzen", riep de heer Rit meester en prompt kwam het ant woord van de regeringstafel: Was het in de Eerste Kamer niet prof. Molenaar geweest, die voor pre miestaatspensioen had gepleit? Of de geachte afgevaardigde soms nog meer bewijzen wilde? De heer Ritmeester zei maar niets meer. De heer v. d. Wetering (C.H.) werd voorgerekend, dat de con cessie, die hij voor de N.V.'s ge vraagd had, de schatkist op niet minder dan 100 millioen zou ko men te staan. Het speet de minis ter, maar de opmerking moest hem van het hart, dat hij in de rede van de heer v. d. Wetering het budgetaire verantwoordelijk heidsgevoel gemist had, een op merking waarover de christelijk- historische woordvoerder zich bij de replieken nogal gebelgd toonde De heer Lucas (K.V.P.) was van mening geweest, dat het wel iets lijden kon. De belastingop brengsten hadden de ramingen verre overtroffen. Inderdaad, ant woordde minister Lieftinck, maar daar had hij voor de begroting dan ook reeds ten volle rekening mee gehouden. Nog verder gaan zou zeker niet verantwoord zijn. De beste tijd was voorbij. Om enkele voorbeelden te noe men, wees de minister op de ver ontrustende toestand in de siga- renindustrie en ook de cigaretten- fabrieken waren al genoodzaakt goedkopere merken op de markt te brengen. Het argument, dat de beste tijd voorbij was, gebruikte de minister ook om de heer Hof- stra (P.v.d.A.) te overtuigen. Deze had er op gewezen, dat er ondanks de hoge heffingen toch ook in de afgelopen jaren wel geïnvesteerd was. De bewindsman gaf dat toe. Maar dat was de tijd, waarin de markt nog niet schrok van een stevig prijsje. Hoofdzaak was dat men het begeerde artikel bemach tigen kon. Nu raakte de markt echter verzadigd, de prijzen moes ten scherper berekend worden en ook de hausse in opdrachten was aan het overdrijven. Regering' wil vooruitzien De regering wilde vooruitzien en mede door de voorgestelde maatregelen mogelijk maken, dat er ook onder de nieuwe verhou dingen geld over bleef voor zelf financiering. Dat was ook de re den, waarom de minister niet voor het voorstel-Hofstra kon voelen om de ondernemingsbelasting maar gedeeltelijk af te schaffen. Ook boven de door de heer Hof- stra gewenste grens van f 7000. aan ondernemersinkomen moest geld voor investering kunnen worden vrijgemaakt. De hogere uitgaven, waaraan niet valt te ontkomen, had hij reeds in zijn berekeningen verdisconteerd. Goed nieuws Wat de uitgaven voor de pen sioenen betreft, kondigde de mi nister aan, dat de nieuwe voor stellen de Kamer wellicht reeds binnen enkele dagen zouden be reiken, zij zullen de Schatkist 10 a 20 millioen kosten. Dat was dus goed nieuws voor hen die over- heidspensioen genieten, een groep, die reeds lang op een verhoging zit te wachten. Na de replieken begon de Ka mer aan de afhandeling van de talrijke amendementen, waarbij de minister een amendement van de heer Lucas (K.V.P.)dat een redactionele wijziging inhield, overnam. Tegen middernacht werd de vergadering verdaagd tot he denochtend 11 uur. In dit geval wordt op het pen sioen een toeslag gegeven, gelijk aan de minimumuitkeringen, die ook aan militaire oorlogsinvaliden worden toegekend. Deze uitkeringen bedragen: gehuwd p. week p. jaar lste kl. gemeente f 34.56 f 1797.12 2de kl. gemeente - 32.16 - 1672.32 Over. gemeenten - 29.76 - 1547.52 eventueel verhoogd met kinder bijslag, overeenkomstig de kinder bijslagwet. Indien er geen aanwijsbare schade is als gevolg van de inva liditeit, overgehouden van de ge breken, welke destijds tot het ontslag hebben geleid, wordt op het pensioen een toeslag gegeven tot het bedrag van de normen van de oude regeling .verhoogd met 25 pet.). De mobilisatieslachtoffers heb ben de verplichting zich bij een gewestelijk arbeidsbureau te laten inschrijven, teneinde zo mogelijk in het arbeidsproces te worden opgenomen. Indien zij hieraan uiet medewerken, komen zij niet in aanmerking voor een toeslag op hun pensioen. VOOR SUIKER EN MARGARINE De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft besloten geen gevolg te geven aan het verzoek van de belanghebbende detailhandel minimumkleinhandels prijzen voor suiker en margarine vast te stellen. De Economische Raad heeft des gevraagd een uitvoerig advies op gesteld. Na ampele overwegingen, waarbij in ruime mate aandacht is geschonken aan zowel het alge meen belang ais aan de belangen van de betrokken groepen van het bedrijfsleven, heeft de Economische Raad geadviseerd geen gevolg te geven aan het verzoek van de detailhandel. Slechts indien een be paalde branche in haar geheel in een nood-situatie zou dreigen te ge raken kan hierin aanleiding wor den gevonden de onderhavige mate rie alsnog te bezien. WIE KOMT ER OP |USTITIE? Een late April-mop van „Parool" De heer Wijers verlaat een dezer dagen zijn departement zon der zijn taak aan een opvolger te kunnen overdragen. Men is er namelijk nog steeds niet in ge slaagd een man voor Justitie te vinden. Meermalen is mr. Schok king voor deze post gedoodverfd in de veronderstelling dan, dat Oorlog, waarop hij volgens de communis opinion niet bepaald heeft voldaan, een andere bewind voerder zou krijgen. Lijkt een opschuiving van de heer Schok king naar Justitie al niet bijster waarschijnlijk, dat mr. v. Maarse veen op Oorlog zou komen, is wel helemaal uitgesloten te achten Laatstgenoemde, zo vernamen wij, is in het geheel niet voornemens van het Ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen afscheid te nemen. Inmiddels is dr. Hirschfeld, de hoge commissaris te Djakarta, in aantocht om in Den Haag bespre kingen te voeren. Het is bekend, dat het zijn verlangen is deze tijdelijk door hem aanvaarde functie neer te leggen. Ook deze toekomstige vacature is het onder werp van allerlei speculaties. Het „Parool" van Maandag dist een heel verhaal op, waarvan de clou was, dat een benoeming van prof. de Quay tot hoge commis saris vrij zeker moest worden ge acht. Als het „Parool" er nu een maand eerder mee was gekomen, had het een geslaagde Aprilmop kunnen zijn. Nu echter is het een dwaas bericht, waarvan men zich alleen maar kan afvragen, wat ermee bedoeld kan zijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1