President Truman acht situatie gunstiger dan in 1946 De lugubere vondst te Roosendaal Herdenking van de gevallenen in stad en land ,A!le Duitse krijgsgevangenen zijn thans gerepatrieerd" Verenigde Staten zullen begroting van defensie voor 1951 verminderen Naar wij vernemen: De arrestaties te Makassar Prins Bernhdrd opent Holland-Fair Priester op Java vermoord Mr. Visser krijgt lagere straf Rusland gaf onjuist verslag Mgr. Hanssen 9 Mei naar Canada Dierentransport op komst Radio Moskou verklaart: Heftige reacties in Westelijke kringen Zondags - Evangelie ZATERDAG 6 MEI 1950 PAGINA 3 Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman Donderdag verklaard, dat degene die meent dat de Verenigde Staten zich dicht bij een werkelijke oorlog met de Sovjet-Unie bevinden, zich onnodig ongerust maakt. De situatie is niet zo ernstig als in de eerste helft van 1946 en zij verbetert nog steeds, zo zei de president. Hij zei verder dat de defensiebegro ting voor het volgend jaar veel kleiner zal zijn dan die voor 1950. „Er is geen reden tot ongerustheid, daar het defensie schema voor de verdediging van de V.S. voldoende is". Truman wees er op, dat het plan-Marshall een van de voor naamste middelen is om de koude oorlog te winnen. „In ieder geval ook veel goedkoper dan een wer kelijke oorlog". De president hield een vurig pleidooi voor de Ver enigde Naties. Hij verklaarde het niet eens te zijn met de suggse- tie van oud-president Hoover, dat de niet-communistisehe landen zich moesten organiseren met uit sluiting van de communistische landen. „In de Verenigde Naties hebben we een organisatie voor overleg tussen de landen die een vreedzame regeling van hun ge schillen zoeken. De organisatie functionneert in vele opzichten goed", aldus Truman. Verrassing in Londen Te Londen was men enigszins verrast over de verklaring van president Truman, dat de Ameri kaanse defensiebegroting voor het komende jaar kleiner zal zijn dan die van het lopende. Londense waarnemers voorspellen levendige gissingen over hetgeen Truman in de zin heeft met zijn verklaring arriveerden Donderdag met het troeDentransnortschin ..Dundalk Bav" 1009 militairen uit Indone sië te Rotterdam..... zal de houtduif vanaf heden tot en met 31 December 1950 in het gehele riik niet behoren tot de beschermde vogels.... is aan de heer M. Dotinga. on ziin verzoek, met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente lYeesn werden in de nacht van Dins dag on Woensdag uit een juwe- lierszaak aan de Middenweg te Amsterdam vier zilveren heren- rmlshorloges en een schild met 25 zilveren, met goud bedekte, ringen gestolen.... heeft de anti-trekhondenbond in een open brief aan Regering er Staten-Generaal verzocht het g"' "nik van de hond als trekdier bii de wet te verbieden kreeg de 27-jarige Rotterdamse makelaar J. M. W. F. D. acht maanden gevangenisstraf met af trek. omdat hii. als voorzitter van de ..Stichting tot Bevordering van het eigen huisbezit", f 3400.aan huur had geïnd en ten eigen bate had gebruikt herdenkt on 15 Mei de heer A. G. .1. Scholte. hoofd van het liin- bed iif Nederland van de K.L.M.. dat hii voor 25 iaar in dienst trad bii onze nationale luchtvaart- maatschaooii.... werd bii een Chinese winkelier on Katendrecht te Rotterdam viif nond ruwe ooium in staafvorm in beslag genomen. De man. die reeds iaren in Nederland woont, kreeg een nroces-verbaal en werd daarna weer on vriie voeten ge steld.... hebben nog meer kunstenaars verenigingen hun volle instem ming betuigd met het orotest- schriiven van het Genootschap ..Pulchri Studio" tegen het schen ken van een schilderii van Hob- bema aan het Canadese volk. wordt on 17 Mei door het perso neel van de K.L.M. aan de directie van de luchthaven Schinhol een bronzen borstbeeld aangeboden van dr. A. Plesman.... dat, terwijl de West-Europese sta tenleden vermoedelijk van Was hington te horen zullen krijgen dat zij meer moeten uitgeven voor hun gemeenschappelijke verdedi ging, de Verenigde Staten moge lijk hun eigen militaire uitgaven zullen verminderen. De speciale correspondent van het A.N.P. heeft uit niet-officiële bron vernomen, dat degenen, die te Makassar in hechtenis zijn geno men, zijn: de demissionaire minis ter president van Oost-Indonesië, ir. P. D. Diapari, de minister van Voorlichting dr. W. J. Ratulangi, de minister van Justitie, de minister van Binnenlandse Zaken, de minis ter van Econ. Zaken, de heer P. Wansink, hoofdambtenaar van het Ministerie van Voorlichting, twee Nederlandse ambtenaren politie commissarissen en twee Nederland se ambtenaren van het Departe ment van Justitie. Deze arrestaties zijn een gevolg van het verhor van Abdul Aziz. De leden van het Indonesische Hooggerechtshof, mr. Dusuma At- madja en mr. Wirjono (voorzitter en vice-voorzitter van dit collge) zijn te Djogja aangekomen ter voorbreiding van de benoeming van sultan Hamid. De namen der te Makassar ge arresteerde Nederlandse functiona rissen, voor zover deze nog niet zijn gemeld, zouden als volgt luiden: de commissarisen van politie Helder en Apcer, de voormalige procureur- generaal van de Negara Oost-Indo nesië Wertmulder, de landrechter Damen en de ambtenaren Benja min en Rapupard van het gevan geniswezen en de motortransport dienst. De tentoonstelling Holland Fair te Philadelphia, welke beoogt de verbondenheid tussen Nederland en de Ver. Staten te demonstre ren. is hedenmorgen door Z.K.H. Prins Bernhard geonend. Gisteren heeft de Prins tijdens een diner waaraan vele vooraanstaande Amerikaanse en Nederlandse fi guren uit de zakenwereld tegen woordig waren, een rede uitge sproken. O.m. bevond de ambassadeur van het Marshall-plan, Paul Hoff man, zich onder zijn gehoor. Z.K.H. onderstreepte de nood zaak van een positieve oplossing voor het Europese dollar-vraag stuk en sprak de verwachting uit dat de tentoonstelling zal bijdra gen tot een versteviging van de oude banden tussen beide landen en volkeren. Prof. G. Brouwers, secretaris generaal van het denartement van Economische Zaken, betoogde ver volgens in zijn toesnraak o.m. dat slechts nauwe internationale sa menwerking kan leiden tot meer normale verhoudingen in het in ternational 2 verkeer. DJAKARTA, 5 Mei. (Aneta). Vrijdagmiddag is de Franciscaanse pater Mulder enkele uren na een roofoverval overleden. De priester werd aangevallen toen hij zich op de fiets van Tandjong Priok naar Palmbeach begaf. Naar Aneta ver neemt merkten Nederlandse solda ten Vrijdag een man op, die als versuft langs de weg liep. Enkelen hunner, onder wie een majoor, be gaven zich per jeep naar hem toe en ontdekten dat zijn gezicht en achterhoofd met meswonden over dekt was. Pater Mulder werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn geko men is overleden. De militairen die hem het eerst zagen, konden uit zijn woorden de toedracht niet con strueren. De pater werd beroofd van zijn armbandhorloge en vul penhouder. De overledene, die uit Den Haag afkomstig is, heeft bijna een jaar te Djakarta gewerkt en daarvoor 12 jaar in China. Het verdere onderzoek naar de herkomst van het te Roosendaal gevonden Iiik wordt thans geleid door mr. van Mierlo. officier van justitie te Breda, die verdere op gravingen heeft laten verrichten, waarbij nog verscheidene mense lijke beenderen te voorschijn ziin gebracht. Ook vond men sterk vergane delen van kledingstuk ken en een stuk bril. De winkelier Driessen, van wie men in Roosendaal aanneemt dat hij vermoord is, alhoewel officieel slechts bekend is dat hij sinds de bevrijding in 1944 spoorloos is verdwenen, droeg een bril. Pogin gen tot identificatie van de stof felijke resten worden op het ogenblik in het werk gesteld door dr. Hulst en dr. Froentjes uit Lei den. De politie heeft nog steeds geen aanwijzingen, die een positieve mededeling rechtvaardigen om trent de vraag of het gevonden lijk inderdaad het stoffelijk over schot is van de vermiste winke lier Driessen. Inmiddels vernamen wij nog, dat enige maanden geleden de ge vangene de J., die wegens moord tot levenslang is veroordeeld en in de cel aan een mede-gevangene De openlucht-expositie „Mijlpaal 1950" in de parken van Sons- beek en Zijpendaal, welke beoogt in het bijzonder het Neder- andse volk een blik te geven op hetgeen in de vijf ria-oorlogse jaren op het gebied der wederopbouw tot stand werd gebracht, is Vrijdagmiddag door minister-president dr. W, Drees in tegen woordigheid van vele autoriteiten geopend. „Volkomen juist!" beaamt de minister van Financiën, prof. mr. P. Lieftinck; daar mede doelend op de mededeling dat bij de schatkist niets aan de strijkstok blijft hangen. zou hebben verteld, Driessen in Roosendaal te hebben vermoord, in Leeuwarden langdurig is on dervraagd door een Roosendaalse rechercheur. Bij die gelegenheid heeft de J. halsstarrig ontkend, zoals hij dat steeds heeft gedaan van het ogenblik af, dat eerder genoemde gevangene de „beken tenis" van de J. had meegedeeld aan de president van de arron dissementsrechtbank te Breda. ZWALUWEN WONNEN EN VERLOREN De wedstrijd tussen het Haags elftal en de Zwaluwen, welke gis terenavond op het A.D.O.-terrein werd gespeeld, eindigde in een 31 overwinning voor het Haags elftal. Met rust was de stand 10. Tot besluit van het 5e bevrij dingsfeest in het Feijenoordsta- dion speelde een Rotterdams elf tal tegen een Zwaluwenploeg. Het veld was door de neerplen- sende regen spiegelglad, doch dit kan geenszins als verontschuldi ging worden aangevoerd voor de smadelijke 71 nederlaag, die de Rotterdammers te incasseren kre gen. Ere-docforaaf voor oud-minister Boikestein De senaat van de universiteit van Amsterdam heeft besloten het ere-doctoraat in de faculteit der letteren en wijsbegeerte te ver lenen aan de heer Dr. G. Bolken- stein, oud-minister van O. K. en W.. De promotie is vastgesteld op Maandag 17 September 1950 in de aula der universiteit ter gelegen heid van de opening van het stu diejaar 1950/51. Het Gerechtshof te 's-Gravenha- ge heeft mr. W. A. J. Visser, oud burgemeester van Den Haag, in ho ger beroep tegen het vonnis van de rechtbank legens overtreding van het Deviezen-besluit, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en een boete van tienduizend gulden. Het vonnig van de rechtbank van zes maanden ge vangenisstraf en twintigduizend gulden boete, te vervangen door drie maanden hechtenis, werd ver nietigd. Drs. W. Bos, eertijds secretaris van mr. Visser, werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (vijf maanden) en duizend gulden boete. De hem door de rechtbank opge legde veroordeling tot 5 maanden gevangenisstraf en 2500 gulden boete subsidiair twee maanden hechtenis werd eveneens vernietigd. Gemeentepersoneel Ie Medan opnieuw in staking DJAKARTA, 4 Mei (Aneta) Te Medan is voor de derde maal een staking onder het gemeente- personeel uitgebroken. De burge meester had een loonsverhoging van een gulden per dag voorge steld, doch deze werd afgeslagen. De stakers eisen 75 procent loons verhoging. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten zijn Donderdag op de Grebbeberg bij Rhenen allen, die in de tweede wereldoorlog tijdens de strijd zijn gevallen, op plechtige wijze herdacht. Een overzicht tijdens de plechtigheid gedurende de rede van generaal mr. H. J. Kruis, chef van de Generale Staf. Met grote piëteit is aan de voor avond van de Nationale Feestdag overal in ons land hulde gebracht aan de gevallenen voor het va derland. Men heeft zich bezonnen op de onvervangbare geestelijke goederen die de strijders van Ma rine; Leger, Luchtmacht en On dergronds Verzet hebben verde digd. Het gebed van ons volk gold hun zielerust en was ook 'n smeking om ons volk herhaling van striid en verdrukking te be snaren. In het kort memoreren we de belangrijkste herdenkings- Dlechtigheden. Op de militaire begraafplaats „Grebbeberg" te Rhenen sprak generaal Kruis een herdenkings rede uit. Vele hoge militaire en burgerlijke autoriteiten woonden de plechtigheid bij. Voorts depu taties van Zee-, Land- en Lucht strijdkrachten, namens wie ook kransen werden J gelegd. Luite nant-kolonel Van Lawick van Pabst bracht een bloemenhulde namens de Koningin en Prins Bernhard. Duizenden mannen en vrouwen trokken zwijgend langs het mo nument op de Waalsdorpervlakte in de duinen nabij Den Haag, waar honderden Nederlanders door Duitse executiepeletons wer den neergeschoten Op het Engelse kerkhof Jonker- bos nabij Nijmegen werd een do denherdenking gehouden. De En gelse legeraalmoezenier R. D. Tas- ker voerde hier het woord. In Den Helder werden de ge vallenen van de Kon. Marine en de Koopvaardij herdacht. Namens de Koningin en Prins Bernhard legde vice-admiraal Rost van Tonningen een krans bij het mo nument „Voor hen die vielen". Op de erehof van de algemene begraafplaats te Rotterdam ont hulde burgemeester Oud een mo nument ter nagedachtenis van de daar ter aarde bestelde verzets lieden. In de Marinierskazerne hielden de kolonel der Mariniers P. J. van Gijn en de vlootpredi- kant ds. J. v. d. Wal toespraken tot de daar opgestelde manschap pen. Overal in de hoofdstad werden de twee minuten stilte in acht genomen. Een défilé langs het Nationale Monument duurde en kele uren en tienduizenden bloe men bedekten na afloop de grond MINISTER DREES OPENT „MIJLPAAL 1950" Gisteren heeft minister-president dr. W. Drees, de tentoonstelling „Mijlpaal 1950" te Arnhem geopend. Z. E. memoreerde de strijd en de offers in de jaren 19401945 en de grote problemen waarvoor ons volk zich daarna zag gesteld. Hij besloot zijn rede met het uitspreken van de hoop, dat de honderdduizenden die de tentoonstelling zullen bezoe ken, zullen beseffen dat wij een eind zijn gevorderd, maar nog me nige schrede hebben te doen op de weg naar het nationale herstel. HET INCIDENT MET DE PRIVATEER WASHINGTON. 5 Mei (Reuter) De V.S. hebben vandaag in een nieuwe nota aan Moskou de Sov- iet-Unie beschuldigd van negatie van haar internationale verplich tingen bii de behandeling van het incident met het Amerikaanse vliegtuig boven de Oostzee. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaart in de nota, dat Rusland een „on juist verslag" van het neerschie ten van het Amerikaanse vlieg tuig op 8 April heeft gegeven. De nota luidt woordelijk: „De rege ring der V.S. moet de regering van de U,S,S,R, wijzen op de ernst waarmede zij de houding van de regering der U.S.S.R. beschouwt, in zaken van zulk groot gewicht. De nota acht het duidelijk, dat „deze negatie van het recht, de gewoonte en de mening van de wereld, een nieuw beletsel vormt voor de totstandkoming van har monische betrekkingen tussen de landen en niet in overeenstem ming gebracht kan worden met de voortdurende herhaalde plech- "ge verzekeringen van de Sovjet- Russische regering van haar ver knochtheid aan de zaak van de vrede". voor het gedenkteken. In de aula van de .Amsterdamse universiteit werd tijdens een plechtige zitting van de academische senaat een gedenkplaat onthuld. Een bijeenkomst in de Willems kerk te 's-Gravenhage werd o.m. bijgewoond door oud-minister He- her, voorzitter van de Stichting 1940-1945 en minister In 't Veld. De Engelse ambassadeur sir Phi lip Nichols legde kransen op de geallieerde begraafplaats West duin. Duizenden Utrechtenaren defi leerden langs het monument op het Domplein, waar de burge meester kransen legde. Prinses Wilhelmina bracht in Apeldoorn een bloemenhulde bij het oorlogsmonument, tot besluit van een groots défilé, waaraan H.K.H. dit keer echter niet deel nam. Generaal-majoor Diirst Britt, bevelhebber van het vierde dis trict, eerde de gevallenen, waar na door een groep van alle in het Noorden des lands gestationneer- de troepenonderdelen een parade werd gehouden. Deze plechtigheid vond plaats in Harlingen. Verzetsmonumenten werden onthuld op het emplacement van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland te Amsterdam, in het gebouw van het hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Gravenhage, te Am stelveen. Delft, Zwolle, Snesk, Den Helder, Laren en Tiel. Z.H.Ex. Mgr. Dr. J. M. J. A. Hanssen, coadjutor van de bisschop van Roermond, die zoals gemeld namens het Hoogwaardig Epis copaat met de Canadese bisschop pen besprekingen zal voeren over de geestelijke verzorging van de Katholieke Nederlandse emigran ten in Canada, zal op 9 Mei per boot naar New York vertrekken. Mgr. Hanssen zal na 21 Mei de centrale kerkelijke overheden en burgerlijke instanties te Ottawa be zoeken. Ook gaat de bisschop naar verschillende plaatsen in Zuid- Ontario en naar de provincie Que bec en enkele westelijke provincies van Canada. Mgr. hoopt eind Juni in het vaderland terug te zijn. Op of omstreeks 9 Mei a.s. arri veert met het ss. „Stad Breda" een bijzonder groot dierentransport in de Rotterdamse haven. Het omvat bijna honderd dieren, waaronder 4 leeuwen, 20 zebra's, 6 antilopen, 4 neushoorns, 15 struisvogels (een echtpaar met 13 kinderen), 8 lui paarden, 1 aasvarken, apen. enz. Een aantal dezer dieren, die voor het merendeel uit Oost-Afrika af komstig zijn, zal naar de Diergaar de Blijdorp gaan, de overigen gaan naar een Tilburgse dierenhandel. Zaterdag 6 Mei wordt in het Grosvenor House te Londen de internationale postzegeltentoonstelling geopend. Als speciale attractie zullen er postbodes rondlopen in costumes van 1793 tot 1950. Links op de foto ziet U een brievenbesteller in cos- tuum uit de jaren van 1793 tot 1855. Rechts de postbode in het huidige costuum, bestaande uit een blauw pak met een soort politiepet. LONDEN. 4 Mei (Reuter) Radio-Moskou heeft heden mede gedeeld. dat de repatriëring van Duitse krijgsgevangenen is ge ëindigd. „Van het aantal Duitse krijgsgevangenen, die od het grondgebied van de Soviet-Unie verbleven, blijven er 9.717 achter, die veroordeeld ziin wegens ern stige" oorlogsmisdaden, en 3.815 man. wier zaak nog in behande ling is. alsmede veertien man. die tijdelijk vastgehouden worden wegens ziekte en wier repa triëring zal geschieden, nadat hun verzorging is afgelopen". Dit bericht heeft honderddui zenden Duitse gezinnen als een donderslag getroffen, zo verklaar de heden prof. Reuter, de bur gemeester van West-Berlijn in een interview. Dr. Adenauer, de West-Duitse bondskanselier, heeft in het par lement een beroep op de Sovjet- Unie gedaan om in naam der menselijkheid volledige gegevens te verschaffen over het lot van de anderhalf millioen Duitse sol daten. die niet uit Russische krijgsgevangenschap zijn terug gekeerd. Adenauers rede werd door het overvolle parlement luide toege- jucht. Slechts op drie van de vijf tien communistische afgevaardig den, die de vergadering bijwoon den, bleven onbewogen zitten. Toen daarop een der drie aan wezige communisten het spreek gestoelte besteeg, verlieten alle leden van de bondsdag, behalve de voorzitter en de drie commu nisten. als een man de zaal. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van buitenlandse zaken verklaarde, dat het duide- liik is, dat nog een aanzienlijk aantal Duitse krijgsgevangenen uit de Sovjet-Unie moet terugke ren. Functionarissen van het Ameri kaanse ministerie van buitenland- es zaken noemden de verklaring van Moskou, dat alle Duitse krijgsgevangenen waren gerepa trieerd „fantastisch". De Sovjets houden minstens 200 nno Duitsers vast in dwangarbeiders- en krijgsgevangenenkampen, zo ver klaarden zij JEZUS EN „DE WERELD" Zo nu en dan overvalt ons de rflk- dom van gedachten <ïie het Zon dags-Misformulier bevat. Vandaag bijvoorbeeld is elk gedeele in staat ons denken te vangen en ons voort te doen mijmeren op het gegeven thema. Elk deel vanaf de Introïtus tot aan de Postcom munie. Verschil lende kolommen zouden vol te schrijven zijn als we enigszins uit voerig de ideeën aangaven waartoe de gebeden ons brachten. Dat we ons beperken tot het Evangelie ligt niet op de eerste plaats aan de titel van dit rubriek je, maar aan het minder gemakke lijk te begrijpen stuk van het Zon dagsevangelie. Jezus spreekt over zijn heengaan. Dit gesprek vindt plaats in de zaal v. h. Laatste Avondmaal, nadat de Meester de H. Mis en het H. Pries terschap heeft ingesteld. Al pra tend constateert Jezus dat Zijn apostelen bedroefd zijn. Wie zou dat niet zijn, als hij hoort dat dit de laatste avond is waarbij zijn goddelijke Vriend tegenwoordig is? Jezus troost hen dan met de belofte van de H. Geest. T"'j zegt als 't ware: „Ik ga weg, maar in Mijn plaats komt Iemand anders; en die ruil is in jullie voordeel: 't Is goed dat ik heenga; doe Ik dit niet, dan zal de Helper niet komen". Deze woorden mogen wel tot ons door dringen. Wij leven in het gezel schap van deze toen beloofde Hel per, de H. Geest, die ons, leden van de Kath. Kerk, zeer nabij is en in ons werkt. Daarna zegt Jezus een wat moei. lijk te begrijpen zin: „Wanneer die Helper komt, de H .Geest, zal Hij de wereld van haar schuld- over tuigen, (en wel in drieërlei op richt:) wat betreft zonde, gerech tigheid en oordeel. H werk van de H. Geest in de Kerk zal zo won derlijk zijn en zo ingaan tegen elk louter menselijk handelen (denk aan de verspreiding, het voortbe staan, aan de heiligheid en het streven naar volmaaktheid in Christus' Kerk) dat de wereld, al zal ze kwaadaardig nooit haar schuld toegeven, telkens weer de beste van haar kinderen zich zal zien aansluiten bij de H. Geest in Katholieke Kerk. Dan geeft Jezus een voor ons erg vreemde verklaring van de genoem de begrippen: „De H. Geest over tuigt de wereld van zonde, omdat ze in Mij niet geloofd heeft" De wereld kent geen zonde; ze kent mode, wat fatsoen en ver keersregels, uiterlijkheid. Het on derscheid tussen goed en kwaad wil ze niet kennen, en z" doodt de Meester die haar het derscheid kwam inscherpen, kwam voorleven. Ze bemint de duisternis meer dan het licht. Ze verwerpt het Licht en gelooft niet; maar het Licht is niet te loochenen. Zelfs met gesloten ogen voelt men de warmte en de gloed van de Zon. „De H. Geest overtuigt de wereld van gerechtigheid, omdat Ik naar de Vader ga"De wereld wreef zich in de handen, toen aan hét Kruis het Licht dei rereld uitging. Zij had overwonnen, 't Was een ver gissing. Jezus' Verrijzenis uit het graf en Zijn Or "i0 ten hemel be wijzen dat er gerechtigheid is, dat niet het duister maar het Licht de zege behaalde, dat de zonde niet de rol kan overnemen van heiligheid. De Geest zet met gelijk éLan het werk van Jezus voort. De Kerk, be zield door de Geest van Jezus, is niets anders dan de Verlosser, over winnend voortlevend onder de men sen; de wortels der Kerk kruipen tussen keien en steenslag door, zui gen zich vast, onuitroeibaar, en leven. Er is gerec' tigheid, die niet te verduisteren is. „De H. Geest overtuigt de wereld van oordeel, omda. dc vorst dezer wereld geoordeeld is"Op Cal- varie meent de Tegenstander te zegepralen en spot met 't luide: Het is Volbracht. Maar op dat mo ment werd Zijn vonnis geveld. De meester van de slaven verloor zijn eigendomsrecht; Hij grijnsde in het aards paradijs, op de Calvarie berg te bemerken dat zijn macht uit is. Hij is gevonnist, zijn kop is verpletterd. Wij mensen zijn vrij van Satan's slavernij, en al beroert hij met zijn stuiptrf" 'ringen, die verschrikkelijk kunnen zijn, de aar de en haar bewoners, heer en bewoners, heer en meester is hij niet, tenzij wij willen. Het Evangelie is deze Zondag niet gemakkelijk, maar als wij het begrijpen is het bemoedigend, en wordt het duidelijk 'at het Offer torium zinigt (en wij doen mee!): „Juich, aarde, God ter ere; zing lof zijn Naamwant grote dingen deed God voor mij". P. C. DE HAAS O.F.M. Post voor fregat-bemanningen in Amerika Alle luchtpoststukken, welke be stemd zijn voor het marine perso neel, dat momenteel te Boston ver toeft, moet als volgt geadresseerd worden: Rang/kwaliteit, naam, stamboekn. Marine detachement Boston. p/a Amsterdam-Schiphol. De verzending van post naar het marine detachement Boston ge schiedt wekelijks. De brieven die nen uiterlijk Dinsdags ter post be zorgd te zijn, gefrankeerd volgens het in het internatinale verkeer geldende tarief. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze regeling alleen geldt voor luchtpostbrieven en brief kaarten. Postpaketten en drukwer ken dienen op de gebruikelijke wijze op de postkantoren te wor den aangeboden. MINISTER WI|ERS IS ZIEK De minister van Justitie, Mr. Wijers zou deze week afscheid ge nomen hebben op,zijn departement. Hij was daartoe echter verhin derd door ziekte. Intussen treedt minister van Maarseveen op als minister van Justitie ad interim. Diploma volmatroos In het Staatsblad is opgenomen een Koninklijk besluit van 5 April 1.1., tot nadere wijziging van het Schepenbesluit. Hierdoor wordt 'n diploma van vakbekwaamheid als volmatroos ingevoerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3