Nieuw Voor alles geldt: DE LIEFDE Vrede en samenwerking kan de wereld redden Haarlemse jongen doodt twintig-jarige yerpleegster H.B.S.-er pleegde overval op Haagse sigarenwinkel Canadese havenstad door enorme brand geteisterd Pater Lombardide microfoon van God Taxi-chauffeur beroofd Ruim 80 doden bij treinramp Daarna poging tot zelfmoord :kendmaking V. Westfriesche Verzekering- Maatschappij d- Tuinbouw- bank kele gebruikte li rijf machines DE JONG Jz. rpotheekgelden Taxaties jens Middelbeek, FaTTBLOMT" loorl - Tel. 359 ikt electrischü iter Vandebriel ALEN BUREAU Gispen staal P.O.A. n.v. Fglop - Alkmaar Melkwagentjes uisman en Zoon iRAS DROGEN EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN Wie heeft er gezag in Indonesië? Geen staking in Finland Radio Anno Santo 2e nationale bede vaart naar Rome Fox heeft" een nieuw program Sigaren voor de Paus Weer wapenschip te Cherbourg Australische troepen naar Malakka? Vrouw stichtte brand uit wraak Arbeider gedood door machine Liefdesdrama te Naarden Kind overleden door kolendamp Vliegtuig vermist Heiligverklaring Meidag-betogers slaags met politie Janna Brandsma overleden akte 3 Mei 1950 voor is J. Kerkhoven te is de naam van de renn. „N.V. Westfrie- Assurantie Compag- ;e Hoorn veranderd in en beschikbaar op ierijen met ruime overwaarde. e 3Vi%. Coöp. fzijde C 4, Schagen prijzen vana£ Alkmaar MAKELAAR nenlaan 5 Hoorn Telel. 4471 runnen wij U weer uit ■oorraad leveren, ben- ine-gebruik 1 op 8. ezichtigen bij KKER - TELEF. 523 TUINDERSGLAS, RAAMLIJSTEN BETONNEN BROEIBAKKEN enz. i briefkaart en wij en met U praten. ie ervaring stelt ons taat tot juiste advie- model en fabrikaat in EM - TELEFOON 287 trische boilers - Was- lines - Stofzuigers - de-afrastering - enz. afdoende elcctrisch verwijderen Spreekuur: □MAAR: Lyceumstr. 4, Vrijdag 2-4 uur. )RN: Munstraat 13, ioensdag 24 uur. 50 per behandeling! >orzien van zware irrierbanden 26 x 2, ►orradig in 3 bussers f 75. 4 bussers f 80. 6 bussers f 92.50 fwijkende maten •eneens leverbaar! evering franco huis! Ijzerhandel, ;I. 2706 ALKMAAR SREN VEEHOUDERS, t uw bij lertop's Drogerij raagt inlichtingen bij JB. .STEEN [huizen - Telefoon 2344 en C. BAKKER Hoogkarspel A 218h Telefoon 1549 Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A H 1/AN HEDEN Pagina 3 Maandag 8 Mei 1950 46e jaargang No. 11858 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 .S m- 53S j I *38 I i SM s L-#ss Met een massale bijeenkomst op de Markt te Roermond is Zondag het internationale Pax-Christi en de ster-bedevaart naar O. L. V. in 't Zand gesloten. De foto geeft een beeld van de slotbijeenkomst op de Markt tijdens de rede van de wereld beroemde Italiaanse Jezuiet Pater Lombardi. De Italiaanse kanselredenaar pater Lombardi heeft Zaterdag middag en Zaterdagavond te Nijmegen een reeks lezingen geopend, welke hij in de loop van deze maand door heel Neder land zou houden. In de aula der universiteit sprak hij Zaterdag middag voor de geestelijkheid uit het rijk van Nijmegen, Noord- Limburg en het land van Cuyck. Honderden geestelijken, onder wie bijna alle priester-professoren, waren aanwezig. De deken van Nijmegen, drs C. van Dijk, leidde hem in als „de microfoon van Cod", zoals pafer Lombardi in Italië genoemd wordt. Het enige R.K. Dagblad voor Pater Lombardi sprak over het geheim van de priester en leidde zijn rede in met een korte toe spraak in het Nederlands waarin hij zijn grote vreugde uitsprak, tot het Nederlandse volk te mo gen spreken. Hij drong er vooral op aan, dat de priester het ver trouwen moet winnen van het volk en daarnaast moet ijveren voor de vrede met God en de mensen. Zaterdagavond waren 6000 mensen bijeengekomen in de No vum-hallen te Nijmegen, waar Lombardi op initiatief van de St. Albertusverenigingen uit Nijme gen en Arnhem en mede van de Academische Kring het woord voerde. Vertegenwoordigers van alle rangen en standen, zowel ouderen als jongeren, vulden de grote hallen tot de laatste plaats Mr. P. v. d. Velden (kanton rechter) leidde hem in als de re denaar die God nader tot de men sen brengt. Het koor van de K.A.B. zong het Ave Verum. Pater Lombardi hield vervol gens twee uur lang in gebroken Duits, zijn toehoorders in volle aandacht geboeid toen hij in een even sobere als pakkende toe spraak in missiepreektrant een be schouwing gaf over de verzoening der harten. Tot het houden van deze lezingen in het openbaar was hij gekomen door liefde tot God en de mensen. Hij stelde tegenstellingen tus sen de christelijke liefde en de communistische strevingen en wees op verplichtingen van de rijken en armen, van de-werkge vers en -nemers. Voor alles geldt het hoogste gebod, het gebod der liefde, met de ^woorden van Christus: „Hebt elfeander lief ge lijk uzelve". Van deze liefde moet Christus Zondagmorgen omstreeks twee uur is een Haarlemse taxi-chauf feur in Amsterdam van zijn geld m totaal f 20.beroofd. Volgens de verklaringen van deze chauffeur tegenover de Amsterdamse politie waren Za terdagavond laat in Haarlem twee mannen van ongeveer 30 laar in zijn auto gestapt. Zij gaven hem opdracht naar Am sterdam te rijden en na enige tijd kwam men op de Heren gracht terecht, waar zr hem vroegen te stoppen. Toen de auto stil stond, haalde een van de twee mannen een voorwerp uit zijn zak dat op een vuurwa pen leek en eiste het geld van de chauffeur. Omdat het een volkomen eenzaam punt was, durfde de chauffeur niets te doen en heeft hij zijn portemonnaie afgegeven. De mannen zijn daar na tot de auto gestapt en onmid- delijk verdwenen. het middelpunt zijn als onze Ver losser, die zijn leven gaf voor de mensen. Liefde moet gaan tot de persoon maar ook tot de gemeen schap. De volkeren hebben elkaar meer gehaat dan bemind. Vrede en samenwerking tussen de vol- feeren in het licht van Gods liefde kan de redding van de samenle ving brengen. Met een peroratie op de liefde besloot de redenaar. De menigte zong het Credo en velen togen naar de St. Joseph- kerk aan het Keizer Karelplein, waar een plechtig danklof gehou den werd. Zondagochtend sprak pater Lombardi op de Markt te Roer mond ter gelegenheid van het Internationaal Pax Christi Con gres. Zondagavond sprak de pater onder overweldigende belangstel ling in de Sint Servaaskerfe te Maastricht. De geluidsinstallatie was doorgetrokken naar het Vrijt hof en het klooster „Onder de bo gen". Heden zal pater Lombardi behalve in Heerlen ook spreken te Simpelveld voor Italiaanse ar beiders. De Finse bond van vakvereni gingen en de bond van werkge vers hebben Zaterdagavond over eenstemming bereikt over een nieuws loonovereenkomst, waar door een algemene staking, die heden zou zijn begonnen, is voor komen. De minder betaalde arbeiders wordt een minimum-verhoging van twaalf mark per uur (man- nenij) of tien mark per uur (vrou wen) gegarandeerd. De lonen zul len met 15.5 procent worden ver hoogd. MAQUETTE NAAR ROME De maquette van „Radio Anno Santo-het geschenk, dat ka tholiek Nederland ter gelegen heid van Zijn 50-jarig priester jubileum aan Z. H. de Paus zal aanbieden, zal Maandag 15 Mei a.s. met de KLM naar Rome worden vervoerd. De leden van het werkcomité „Radio Anno Santo", de heren mr. J. Derks, H. W. C Nieuwen- huijs en W. A. Crollenberg, zul len met hetzelfde vliegtuig rei zen om de maquette aan de Paus aan te bieden. De tweede Nationale Bedevaart van 1224 Mei 1950, onder leiding van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, en mgr. J. W. Baeten, coadjutor van de Bissrhop van Breda, zal Vrijdag 12 Mei, des mor gens om 8.40 uur van Maastricht vertrekken. Woensdagavond 24 Mei tussen 18 en 19 uur worden de pel grims in Maastricht terugverwacht. SABOTAGE IN INDIA Zondagmorgen vroeg is 150 km. ten oosten van Patna en 330 km. ten wésten van Calcutta de Pend- sjaab ontspoord waardoor, volgens de laatste schatting, 81 personen om het leven zijn gekomen en 100 werden gewond. Men vermoedt, dat de ramp ver oorzaakt is door sabotage. Abdoel Gaiyoem Ausari, de minister van wederopbouw van India, die een der passagiers was, en er ternau wernood het leven afbracht, be vestigde, dat de ramp het gevolg is van sabotage. Er bevinden zich nog vele lichamen van doden onder de wrakstukken. DJAKARTA, 6 Mei (Aneta) Mat thew Fox heeft bekend gemaakt, dat hij in samenwerking met Indo nesische en Amerikaanse zakenlie den in Indonesië, een uitgebreid programma gaat uitvoeren betref fende industrialisatie en de ontwik keling van de internationale han del. Fox legde deze verklaring af, nadat minister-president Hatta be kend had gemaakt, dat de „rege ring der R.I.S. de heer Fox de ge legenheid had gegeven deel te ne men aan economische activiteit in Indonesië op niet-exclusieve basis". VATICAANSTAD, 6 Mei (Reuter) Z.H. de Paus, die volgens de Vaticaanse autoriteiten niet rookt en ook nooit gerookt heeft, aan vaardde vandaag als geschenk van een groep pelgrims van de Philip- pijnen een kistje sigaren. CHERBOURG, 7 Mei (Reuter). Het Amerikaanse vrachtschip „Ame rican Clipper" is met 1500 ton Am. ,wapens voor Frankrijk te Cherbourg aangekomen. Dit is het tweede Amerikaanse wapenschip, dat in Cherbourg aan komt. Volgens officiële kringen zal het lossen van het schip ongeveer drie dagen in beslag nemen. DARWIN, 7 Mei (Reuter). Malcolm MacDonald, Brits com missaris-generaal in Zuid-Oost- Azië, zal wellicht binnenkort met de Australische premier, Robert Menzies, spreken over het zenden van Australische troepen naar Malakka, aldus heeft heden lord MacDonald, Brits algemeen be taalmeester (Paymaster general) te Darwin in Australië verklaard. Lord MacDonald is hoofd van de Britse delegatie op de confe rentie van het gemenebest over hulp aan Zuid- en Zuid-Oost-Azië, welke 15 Mei te Sydney begint. MacDonald zeide dat de confe rentie van het gemenebest gevolgd zou worden door een bijeenkomst, waaraan ook landen buiten het gemenebest, welke belang stellen in Zuid-Oost-Azië, zullen deelne men. Hij zeide te hopen, dat ook delegaties van Engeland, Neder land en Amerika zouden deelne men. Deze conferentie zou moge lijk binnen zes maanden worden gehouden De Haagse politie heeft een 51- jarige vrouw gearresteerd, die brand heeft gesticht in het huis van haar ex-werkgever te Scheve- ningen. Zij werkte als huishoud ster bij een oude heer, die haar ontsloeg. Op 5 Mei moest zij de woning van haar werkgever, die inmiddels in een ziekenhuis was opgenomen, verlaten. Uit wraak heeft deze vrouw op vier Mei tegen de avond op vier plaatsen brand in de woning gesticht. Zij gebruikte daartoe twee liter pertoleum, die zij in de bedden van drie slaapkamers en op de grond van een vierde kamer uitgoot. De buren hadden echter spoedig in de gaten, dat er brand was, zodat de brandweer in korte tijd het vuur kon blussen. Twee brandweerlieden werden door de walm van brandende kapokma trassen bedwelmd, hoewel zij rookmaskers droegen. De in het huis aangerichte schade is niet onaanzienlijk. Op een drijvende bok in de Scheepmakershaven te Rotterdam stond de arbeider J. Witte op een trommel toen hij uitgleed. De ka bels die hij in zijn hand hield moest hij loslaten en deze vielen op een handle, zodat de machine begon te lopen. Het lichaam van de man ging tussen twee trom mels door en viel vervolgens tus sen de kamraderen. Het slacht offer was deerlijk verminkt en vrijwel op slag dood. Op het circuit van Zandvoort werden Zondag de eerste weg wedstrijden van dit seizoen in ons land gehouden. Een overzicht tijdens de start in de klasse 125 c.c. Een vreselijke moord is Zaterdagavond te Naarden gepleegd op een 20-jarige verpleegster, mej. M. K. afkomstig uit joure (Friesland, werkzaam in het Diaconessenhuls te Naarden. Een 23-jarige Haarlemse jongen, die kortgeleden uit Indonesië repatrieerde, heeft het meisje met een dolkmes om het leven gebracht. Tegen 10 uur Zaterdagmorgen vlucht. De heer Valentin ging heeft een 18-jarige H.B.S.-er E. W. K. een roofoverval gepleegd op de sigarenwinkel van de heer A. M. Valentin, Koningin Emma- kade I57a, te Den Haag. De heer Valentin, een goede veertiger, hoorde op een gegeven ogenblik de bel van de winkeldeur overgaan. Hij kwam uit zijn huis- feamer en zag in zijn winkel een jongeman bij de kassa achter de toonbank staan. „Hé, wat moet dat?" riep de sigarenwinkelier. „Ik moet vloeitjes hebben", zei de jongeman. „Dan moet je vóór de toonbank wezen", antwoordde de heer Valentin. Op dat moment trok K. een dolkmes. Hij sprong op de hevig ontstelde winkelier toe. Deze bukte zich waardoor de dolk zijn hoofd slechts schramde. In een daarop volgende worsteling werd de heer Valentin tegen de glas-in-lood-deur, dé verbinding met de huiskamer gedrongen. Ver schillende ruitjes werden inge drukt. Het verweèr van de heer Valentin alarmeerde ondertussen diens vrouw. Toen zij te hulp schoot sloeg de overvaller op de Donderdag vond mevrouw K„ die aan de Amersfoortsestraat te Barneveld een als woning ver bouwd kippenhok bewoond, haar vierjarig pleegdochtertje J. I. A. B. dood naast haar in bed. De dokter, die gewaarschuwd werd, kon geen doodsoorzaak vaststel len, zodat ambtshalve een politie onderzoek noodzakelijk was. De vrouw vertelde, dat haar pleeg dochtertje 's nachts overgegeven had. Ze was daardoor zo geschrok ken, dat ze gevallen was en naar schatting wel anderhalf uur ver doofd moet zijn blijven liggen. Heden werd door een politiedes kundige sectie verricht, uit welk onderzoek bleek, dat de kleine door kolendampvergiftiging om het leven gekomen is. hem, ondanks zijn verwondingen, achterna. Zijn geroep vestigde de aandacht van voorbijgangers op de vluchteling. Tijdens een alge mene achtervolging werd hij ten slotte in de 2de Schuytstraat ge grepen. De man, die K. vastgreep, dwong hem plaats te nemen in een juist passerende taxi, waarna hij hem aan de politie overleverde. De verwondingen van de heer Valentin bleken niet van ernstige aard te zijn. Het gebeurde heeft in de omge ving nogal wat ontsteltenis te weeg gebracht, te meer omdat de dader in de directe omgeving woonde. Na zijn daad heeft de jongen in zijn ouderlijke woning te Haar lem getracht zich van het leven te beroven door zijn polsslagader door te snijden. Voor dat hij Zon dagmorgen vroeg in ernstige toe stand naar een Haarlems zieken huis werd overgebracht, heeft hij in een kort verhoor door de politie zijn daad bekend en de plaats aan gegeven, waar enkele uren later het lichaam van het meisje is ge vonden. De Haarlemse politie deelde Zondagmorgen vroeg aan de re cherche te Naarden telefonisch mede, dat aldaar een jong meisje zou zijn vermoord. De Naardense politie was zeer verbaasd, daar zij geen enkele aangifte had binnen gekregen van vermissing van een minderjarige. Uit Haarlem zijn daarop enige politie-ambtenaren naar Naarden gegaan, waar zij t tezamen met collega's in de omgeving van de opgegeven plaats zijn gaan zoeken. En inderdaad vond men op een eenzaam plekje, verborgen in het riet, bij de nieuwe wandelweg rond de Naardense vesting in de omgeving van. het fort „Ronduit" het met bloed bedekte lichaam van de 20-jarige M. K. uit Joure. Uit het politie-onderzoqk kwam vast te staan ,dat de verpleegster door messteken, toegebracht met een Zondagmiddag nog niet ge vonden dolfemes, levensgevaarlijk werd verwond en daarna moet zijn doodgebloed. De officier van jus titie te Amsterdam, mr. H. A. Wassenbergh, de substituut-offi cier mr. J. F. Hartsuiker, de poli tiedeskundige dr. Nieland, de bur gemeester van Naarden, de heer Jur Visser en de Naardense corps chef A. Jacobs, stelden later op de morgen ter plaatse een onder zoek in. Het stoffelijk overschot is naar het diaconessenhuis vervoerd. Na de aankomst van Z. K. H. Prins Bernhard op het stadhuis te Philadelphia ter gelegenheid van de opening van de „Holland Fair" werd de Prins begroet door de burgemeester der stad, Samuel, die de Hoge gast de sleutel der stad overhandigde. V.l.n.r.burgemeester Samuel, de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, mr. Eelco N. van Kleffens en Arthur C. Kaufmann, leider van het Gimbel warenhuis, waar de Holland Fair wordt gehouden waar men de zuster nog niet had vermist. Zaterdagavond was zij vrij van dienst en is gaan wan delen. De jongeman, wiens toestand Zondagmiddag redelijk was, kon nog niet. verder worden verhoord. De politie neemt aan, dat hij onenigheid met het meisje heeft gekregen en daarna zijn daad heeft gepleegd. B. heeft het hevig bloedende meisje nog een aantal meters weggesleept en vervolgens in het riet geworpen. Hierna is hij, het was intussen reeds laat ge worden, naar Haarlem terugge gaan en heeft in een café een en ander gedronken. Daar, en later ook tegen de taxichauffeur, die hem naar zijn ouderlijke woning reed, vertelde hij in Naarden een meisje te hebben vermoord. De bezoekers en de chauffeur hielden dit eerst voor dronkemanspraat, doch toen hij aanhield hebben zij de politie er van in kennis gesteld. Deze ging terstond naar de wo ning van de jongeman, waar de moeder open deed. Toen men haar zoon te spreken vroeg, ging zij naar boven en vond hem hevig bloedend in zijn bed liggen; hij had zijn polsslagader doorgesne den. Na het korte verhoor werd hij naar een ziekenhuis overge bracht. De officier van Justitie te Am sterdam, mr. Wassenbergh, deel de Zondagmiddag mede, dat de jongeman en het meisje vermoe delijk voor hij als militair naar Indonesië vertrok, elkaar zeer goed hebben gekend. Na zijn te rugkomst scheen het meisje de relatie te hebben willen verbre ken. Naar aanleiding hiervan is de jongeman vermoedelijk tot zijn vreselijke daad gekomen. Zijn toestand is redelijk, maar de poli tie heeft hem nog niet een uit voerig verhoor kunnen afnemen. DOVER, 7 Mei (Reuter). Een vliegtuig van de burgerluchtvaart met een piloot en drie passagiers aan boord is zo wordt op het vliegveld Gatwick, ten zuiden van Londen, gemeld over tijd. Men gelooft, dat het vliegtuig tussen Cap Gris Neze en Dover in zee is gestort. Reddingsboten zijn vertrokken uit Dover, Dungeness, Hastings en Calais. Er zijn geen bijzonderheden be kend over de nationaliteit van het vliegtuig. Volgens het Britse ministerie van burgerluchtvaart meldt, was het toestel vertrokken uit Tossus- le-Noble in Noord-Frankrijk. VAN DE ZALIGE ANTONIUS MARIA CLARET Zondag heeft de Sint Pieter nogmaals gebaad in een fonke lende schittering, thans voor de heiligverklaring van de Zalige Antonius Maria Claret, aartsbis schop van Santiago op Cuba en Stichter van de Congregatie van de Missionarissen Zonen van het Onbevlekt Hart. In de St. Pieter waren ongeveer 60.000 pelgrims samengestroomd, uit alle delen van de wereld, vooral echter uit Spanje. De basiliek, die om 8 uur reeds geheel met gelovigen ge vuld was en met gedoofde lichten de feomst van de Paus, voorafge gaan door de vertegenwoordigers van de gehele Kerkelijke Hiërar chie, afwachtte, was op dat ogen blik, waarop de Plaatsbekleder van Christus een nieuwe loot aan de zegevierende Kerk toevoegde, het symbool van de strijdende Kerk. VECHTPARTIJ IN LONDEN Het feest van de Arbeid, dat in Groot-Brittannïë traditioneel op de eerste Zondag in Mei en niet op de eerste Mei wordt gevierd, heeft Zondag geleid tot botsingen op Trafalgar Square, in het cen trum van Londen, tussen verschil lende duizenden communistische betogers en leden van vakvereni gingen enerzijds en de politie anderzijds. De politie had een verbod uit gevaardigd voor optochten met een politiek karakter. De commu nisten trachtten niettemin toch een dergelijke optocht te houden in Oxford Street, dat midden in het Westend, een centrum van winkelstraten, is gelegen. Hierop ontstonden botsingen met bereden politie. De politie verscheurde de banieren der betogers en sloeg de houten stokken, waaraan zij wa ren bevestigd, stuk. De demonstranten riepen leuzen als „wij willen vrede" en „stop de Amerikaanse oorlogsstokers". 69 personen werden -gearres teerd, van wie er 31 vandaag op verschillende beschuldigingen voor Londense politierechters moeten verschijnen. Er waren ook ongeregeldheden maar niet zo veel als verwacht was in East End, waar voorna melijk joden wonen. Daar sprak Sir Oswald Mosley, leider van de Uniebeweging. 200 politie-agenten zorgden er voor, dat aanhangers en tegenstanders van Sir Oswald niet slaags konden raken. Een man werd gearresteerd. Vrijdag is te Den Haag de zan geres Janna Brandsma, geboren te Steenwijk op 18 Juli 1883, na een langdurig ziekbed overleden Janna Brandsma studeerde bij mevr. Noordewier-Reddingius en aangezien haar stem veel gelij kenis had met dit van haar le rares, was men in de kunstwe reld in het begin van haar loop baan de mening toegedaan, dat zij de opvolgster van mevr Noordewier zou worden. Vroegtijdig, reeds n 1930. meende zij zich van he. podium te moeten terugtrekken. Zij vestigde zich later te s Graven- hage als zanglerares. 30.000 VATEN HARING NAAR OOST-DUITSLAND^ Na langdurige onderhandelin gen is met de Oost-Duitse rege ring een overeenkomst tot stand gekomen waardoor 30.000 vaten Nederlandse haring, die nog in de verschillende vissersplaatsen liggen opgeslagen, en die afkom stig zijn van de haringvisserij ge durende het vorige jaar, binnen kort aan de Oost-zóne van Duits land geleverd zullen worden. BLOKKADE TEGEN DE „REPUBLIEK DER ZUID-MOLUKKEN" DJAKARTA, 6 Mei (Reuter). Heden werd medegedeeld, dat de Indonesische regering een voor lopige blokkade tegen de kort geleden uitgeroepen „Republiek der Zuid-Molukken" heeft inge steld. QUEBEC, 7 Mei (Reuter). Door een brand, die is begonnen in een zaagmolen, is thans reeds meer dan een derde van de Cana dese havenstad Rimouski, aan de mond van de St. Lawrence, in vlammen opgegaan. 900 huizen en gebouwen zijn tot nog toe verbrand of beschadigd Een man is in de vlammen omge komen en minstens zeven perso nen zijn als gevolg van het vuur om het leven gekomen, onder meer vier kinderen, die, ingeslo ten door de vlammen, de rivier inliepen en verdr.onken. Meer dan veertig personen werden gewond. Het vuur tast thans ook de ka thedraal San Germano, een der grootste in de privincie Quebec, aan. In het centrum van de stad waren vele houten huizen. De brandweer wordt gehinderd door de verbreking van de watervoor ziening op verschillende plaatsen De inwoners van Rimouski bege ven zich naar naburige gemeenten Van verschillende zijden is hulp onderweg. Volgens de eerste schat tingen bedraagt de schade tien millioen dollar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1