Dag van het Heilig Jaar Zondag 21 Mei in Alkmaar Werktentoonstelling Sint Willibrordusstichting HOEDERDAG! REGENMANTELS MEIJER ZOON - ALKMAAR Bloemencorsowedstrijden ALKMAAR EN OMSTREKEN Aan uitvoering van plannen tot grootse viering wordt voortvarend gewerkt Het Vierbonden-tournooi te Alkmaar was geslaagd experiment Prima kwaliteit dubbele Egyptisch linnen 55.- 62.50 69.75 Valt- melktank onder wegenbelasting? AAT S0ECKER PAGINA 2 DINSDAG 9 MEI 1950 ALKMAAR. De plannen, die reeds geruime tijd geleden ontston den om ook in Alkmaar te komen tot een plechtige Heilig Jaar-viering beginnen langzamerhand vaste vorm aan te nemen. Onder leiding van dr. C. J. Arnold, conrector van het R.K. Lyceum, wordt thans in aller lei commissies hard gewerkt. De kerkzangers repeteren, de harmo- niën oefenen, de toneelspelers leren hun rol, de optochtcommissie stelt de route vast, propagandisten wor den geworven, kortom: overal is bedrijvigheid te bespeuren. Bij de opening van de Heilige Deur in Rome heeft de Paus zelf het karakter van het Heilig Jaar aangegeven: „Het Heiig Jaar moet niet zijn een jaar van rumoerige feestelijkheid, het moet ook niet zijn een aanleiding tot vrome ver maken en evenmin een leeg vertoon van katholieke kracht." Wat moet dan wel het kenmerk van dit Hei lig Jaar zijn? „Het moet een ern stige en diepe invloed hebben op de zielen, het moet opwekken tot de deugd, het moet zich onder scheiden als het jaar van de grote terugkeer, het jaar van de grote vergiffenis." En onze Nederlandse Bisschoppen onderstrepen dat alles nog eens in hun gezamenlijk her derlijk schrijven. Zij schreven: „De Kerk heeft behoefte aan veel ge bed het Heilig Jaar moet een gebedsjaar zijn. Het moet voor allen worden een massale ontwaking van het christelijk geweten." We moeten de woorden van de Bisschoppen goed verstaan. Ze bedoelen geens zins, dat de viering van het Heilig Jaar een louter persoonlijke aan gelegenheid is. een zaak. die zich enkel afspeelt tussen God en elke mens afzonderlijk. Zoals de zonden publiek bedreven worden, zoals de afval van de Kerk een openbaar feit is, zoals de haat tegen God en tegen de Kerk en tegen de Paus zich openlijk uiten, zo moet ook het herstel en de terugkeer open baar en publiek zijn, zo moet ook het gebed massaal zijn. zo moet ook de belijdenis van ons Heilig Geloof gemeenschappelijk en in het open baar geschieden. Ook hierin wijzen de Bisschoppen ons dc juiste weg: Laten de parochiegeestelijken de ge lovigen dikwijls massaal verenigen in gebedsstonden en bedetochten en daarbij de intenties van het Heilig Jaar uitdrukkelijk voorhouden. Hoe meer er verenigd zijn in Jezus' Naam, des te krachtiger is de roep, die opstijgt naar de hemel." Geheel in deze geest roept het comité de katholieken van Alkmaar en wijde omgeving op om onze „Dag van het Heilig Jaar" massaal te vieren door een plechtige stoet, die door Alkmaars straten zal trekken. Deze optocht is bedoeld als een fiere |ONG LEVEN IN DE HOUT ALKMAAR De attractiviteit van de Hout, waar het jonge groen langzamerhand tot ontwikkeling komt, de gazons en perken kleur beginnen te krijgen en waar ook het dierenleven weer uit de winter se verscholenheid naar buiten is getreden, is dezer dagen niet on belangrijk verhoogd door de ge boorte vap een drietal jonge apen. Als het niet al te druk is, dan kan men de jonge diertjes, die een bui tengewoon grappige indruk maken en met hun donkere vachtjes scherp tegen de lichtere beharing van hun ouders afsteken, uit de veilige be schutting van het apenhuis te voor schijn zien komen. Zij zijn nog ge heel afhankelijk van hun moeder, met wie zij, vastgeklampt als zij zich hebben aan hun verzorgster, meestal een onafscheidelijk geheel vormen. In de afgelopen dagen hebben al vele wandelaars van dit nieuwe schouwspel kunnen genie ten. DE APPELEN-AFFAIRE BERECHT ALKMAAR Voor de derde behandeling van de zaak tegen G. J. B. uit Alkmaar, die tijdens het fruit-venten in St. Pancras te laag g;ewicht zou hebbengegeven, was tijdens de zitting van de politie rechter, mr. R. W. J. C. van de Wall Bake nogal wat drukte gemaakt. Zowel de verbalisant, de wacht meester van S„ als de verdachte, hadden weegschalen met gewichten medegenomen, terwijl verdachte zelf voor een mand appelen had gezorgd, om aan zijn verweer door middel van een weeg-demonstratie kracht bij te zetten. Ze waren blijkbaar niet van de beste soort, want voordat er nog iets gezegd was, viel er al een geheel uit el kaar voor de officier van justitie. De eedsaflegging van de getuigen ging met moeilijkheden gepaard, omdat de vrouwelijke getuige A. K.-M. voor een kilo appelen Gods naam niet wilde gebruiken. Haar man was gemakkelijker te overre den. Het ging uiteindelijk om 10 kg. appelen, die voor f 2.ver kocht zouden worden, terwijl na controle bleek, dat het er maar 9 kilo waren. Nadat de verbalisant met de verdachte, na het feit, had gesproken, had deze getuige K. zijn excuus aangeboden en met een paar dubbeltjes de schade vergoed. De officier eiste f 40.of 20 da gen boete. Mr. G. van Hilten, die zelf met de weegschaal ging ma noeuvreren, wees erop, dat het feit was aangegeven door een con current en eigenlijk zo erg niet was, omdat de schade vergoed was. Hij achtte de strafbaarheid niet bewezen. Maar Mr. van de Wall Bake vonniste toch maar conform de eis! Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Cornelis J„ zv J. A. M. Mulder en A. H. Muller: Franciscus B„ zv P. J. Hof man eh C. Bakker; Jansje, dv C. Kok en M. v. Geenhuizen- Henriëtte H. M„ dv H. Schuijt en H. H. M. Warnies; Ivonne N., dv P. Peere boom en N. Bek. Gehuwd: Adrianus A. Niekus en Johanna K. Damste; Roelf H. Ho- genesch en Wilhelminn Groenendijk. Overleden: Geertrüida M, Schut, 10 jr.: Pieter C. Mantel, 84 jr. geh. met M. van Rijswijk: Johannes Romp, 70 jr. wedn. v. G. Hans. en waardige geloofsbelijdenis. In aansluiting hierop vindt dan in de Muziektuin een bijeenkomst plaats, waarop rector J. Kraakman het woord zal voeren. De gezamenlijke kerkkoren zullen voor een passende muzikalp opluistering zorg dragen. Tijdens het gezamenlijk bidden van het rozenhoedje zullen de blijde ge heimen in meerdere taferelen wor den voorgesteld; diverse toneelver enigingen hebben hun medewerking toegezegd. De eerste, spontane re actie op deze plannen moge bij alle katholieken deze zijn: Zondagmid dag 21 Mei moet ik vrij houden. Dag van het Heilig Jaar in Alkmaar! Schietvereniging ,,'t Kegeltje" ALKMAAR. Eind-uitslag jaar competitie 19491950. Klasse A: 1. S. Schaaf met 2331 punten; 2. G. Thesing met 2325 punten; 3. J. Groothuizen met 2264 punten; 4. S. Teilegen met 1814 punten. Klasse B: 1. G. Veldman met 2262 punten; 2. P. J. v. Nimwegen met 2248 punten; 3. H. Rijs met 1830 punten; 4. D. Davelaar met 1647 punten; Klasse C: 1. Schenk met 2033 punten; 2. D. de Boorder met 1923 punten; 3. N. Zuurbier met 1712 punten; 4. A. Thoolen met 1451 punten; 5. R. Heilijgers met 1242 punten; 6. H. Berkhouwer met 1166 punten. WAARSCHUWING ALKMAAR. Be ouders worden dringend gewaarschuwd kleine kinderen 's avonds niet alleen te laten spelen in Den Hout, parken of plantsoenen, daar er de afge lopen week wederom aangiften bij dc politie binnen kwamen over on verlaten, die hét op kinderen ge munt hebben. Kajottersnieuws ALKMAAR. In verband met de feestavond van de KAB, staat er voor morgenavond recreatie op het programma. Wie niet naar het Wa pen van Heemskerk gaat, kan ko men tennissen of biljarten, terwijl de leestafel doorbuigt onder het ge wicht van de lectuur, en speelkaar ten en damschijven liggen te sprin gen van ongeduld om gehanteerd te worden. Ka jotters! komt en maakt het gezellig. GEVONDEN VOORWERPEN Over het tijdvak van 15 April tot en met 30 April 1950. Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. Sjaal en wanten, want, 1 paar handschoenen, handschoen, rijwiel- tas met gereedschap, portemonnaie, handschoen, portemonnaie, haar- strik met speld, ceintuur, accu, 1 paar dames schoenen, portemon naie, portemonnaie, pop, autodop, handschoen, dameshandschoen, want, autoped, portemonnaie, hand schoen, huissleutel, sjaal, haarstrik, gewicht, bosje sleutels, damesporte- monnaie, centimeter in étui, leren riem, kinderportemonnaie inhoud sleuteltje, laarzen, kinderportemon naie, gymschoenen, duimstok, veer dameshoed, 2 springtouwen, haar lint, bril, 1000 kindertruitje, tas, alpino muts, want, kinderwantje, ceintuur, dameshandschoenen, cein tuur, ceintuur, want herenhand schoen, rozenkrans in étui, hals band met penning, handschoen, da meshandschoenen. Gevonden: postduif, bankbiljet, dameshandschoen, handschoen, ha mer en breekijzer, stropdas, sjaal, 1 paar handschoenen, portemon naie, vergrootglas, nummerbord HX-20174; alpinomuts, kralen ket ting, autoped, kindertasje, étui met inhoud, bosje sleutels, damesporte- monnaie, handschoenen met kap, vulpen, dassenhouder, riem, munt biljet, pyama, kruiwagen, sigaren aansteker, autoped, gewicht, kip penringen, sjaal, veilingkisten, nummerbord Gz-71431, dameshand schoen, portemonnaie. armbandhor loge, portemonnaie met inhoud, 1 paar herenhandschoenen, zilveren armbandje, 1 pakje, leren pantof fel, portemonnaie, nagelschaartje, portemonnaie met inhoud, rozen krans, vulpen, kinderbeertje, kin derpistooltje, breukband, hand schoen met kap. Zoals reeds in ons nummer van de lat eenmaal een zeker doelpunt Zaterdag werd voorspeld, is het j voorkwam. Zo bleef ook ditmaal een zeer spannend tournooi gewor den met als eind-strijd: Noord- HollandAmsterdam. Noord-Holland had eerst Haar lem uitgeschakeld met een over tuigde 40 overwinning. Amster dam had met Leiden nog heel wat moeite, doch zegevierde tenslotte toch met 43. De eind-strijd Noord-Holland Amsterdam, op 't Sportpark ge speeld, bood voor de talrijke toe schouwers een boeiende en span nende ontmoeting. De Amsterdam mers waren over het geheel geno men iets sneller en ook wat door tastender. Eei-st tegen het einde kwamen de Noord-Hollanders wat meer in do aanval en toen moest de Amsterdamse verdediging alles in 't werk stellen om erger te voor komen. De rust kwam 21 voor Am sterdam, daarna werd 't zelfs 31. Toen echter de middenvoor van N.-Holl. dankbaar profiteerde van een misser de Amsterdamse verde diging, kwam er meer actie in de N.H. voorhoede. Zij trachtte de achterstand geheel in te lopen, doch het bleef 2—3, Dat de uit vallen van Amsterdam gevaarlijk bleven, bleek wel uit het feit, dat NIET AANGEGEVEN ALKMAAR. L. H. du P. uit Alkmaar had een hond gekocht, waarvoor al door de vorige eige naar over het lopende jaar belasting was betaald. Maér' de Fiscus veinst dat in dergelijke gevallen niet te weten en dus moet dan de nieuwe eigenaar de hond gewoon aangeven, waarna men kwijtschelding (van de al door een ander betaalde) belasting kan erlangen. Dat had de verdachte, die bestelknecht is en niet zo „in de wetten zit" allemaal niet geweten. Dat niet weten, waar hij geacht werd de wet wel te ken nen, kostte hem 2.50 of 1 dag, een mild vonnis vergeleken met de eis: 10.of 5 dagen. Burgerlijke Si-and ALKMAAR. Geboren: Francis- ca, d. v. H. Peereboom en F. Höek- meijer; Jan, z. v. J. Rosch en M. Smit; Wouter, z. v. J. C. de Rooy en S. Colijn; Willemina, d. v. P. Hoekstra en W. Meijer. Gehuwd: Petrus G. Th, Veenboer en Agatha M. Overtoom. Overleden: Cornelis Buijs, 64 jaar, gehuwd met P. M. Roosendaal; Dirk Oukes, 85 jaar. weduwn. van H. Veld; Adriana M. Schouten, 86 jaar, weduwe van P. de Moei. R.K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR. Hedenavond kan de wedstrijd DioAOG hélaas geen doorgang vinden. Komt vooral a.s. Dinsdag en morgenavond op de training i.v.m. belangrijke medelingen voor de a.s. feestavond. Ook belangstellenden kunnen op deze kampioens'feestavond komen. Kaarten ziln verkrijgbaar f 0,50 bij mej. Smit, ToUssaintstraat 1Ó0; mej. I. Kager, Hoeverweg 9 en mej. C. Koopman, Baansingel 31b. Dus Katholiek Alkmaar, U bent van harte welkom a.s. Zaterdag- Amsterdam winnaar van het tour nooi en niet ten onrechte. De ver liezerswedstrijd kon geen beslissing brengen: Haarlem en Leiden ein digden precies zo als zij waren be gonnen. Strafschoppen moesten hier beslissen. Daarin waren de Leldenaren de sterkste, waardoor Haarlem op de laatste plaats ein digde. ONZE AGENDA WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Feestavond K.A.B. met uitvoering van de eig toneelclub „Vondel". DE BIOSCOPEN zijn heden avond, zoals gebruikelijk, gesloten. NACHTDIENST TAXI'S: Chr. de Vries, Frieseweg 4, tel. 4237. NACHTDIENST APOTH.; G. Kruisinga, Koorstraat 47. V- Aanbestedingen BERGEN. Gisteren werd al hier door architect Maj. Cijfers aan besteed het bouwen van een woon- en winkelhuis voor rekening van de heer A. Kollmer. Ingekomen wa ren achttien biljetten. Hoogste in- schrijfster de fa. Oldenburg en Wouda voor 38.000.laagste in schrijvers De Haan en Reek, Alk maar, voor 32.205.De gunning is aangehouden. Voorts werd onderhands door de architect Cijfers aanbesteed het bouwen van een woning aan de Noordlaan voor rekening van de heer D. Brommer. Ingeschreven was als volgt: Gebr. Kops, Bergen, 17.500. fa. Oldenburg en Wouda 17.800. fa. J. Houtenbos ƒ17.900.—, P. Dek kerPrins, Alkmaar, 17.950.De gunning is aangehouden. In het gezin van de heer J. Blokker in de Schaperstraat 26 te Grootebroek is een drieling geboren: Klaas, Hans en Simon. Die gebeurtenis is een plaatje waard. Hoewel de drie jongens voor lopig nog in de couveuse van het Sint Nicolaasgesticht te Lutje broek zijn opgenomen, gaat het hen, onder de goede zorgen van de Eerwaarde Zusters, voorspoedig. En de moeder, mevrouw D. Blokker-Laan, die zo onverwacht met drie spruiten gezegend werd, maakt het eveneens goed. Aan daadwerkelijke en op beurende belangstelling is er geen gebrek. HEILOO. Zondagmiddag heb ben wü nog eens een bezoek ge bracht aan de Werktentoonstelling in de Sint Willibrordusstichting. De cerw. Broeder Andreas leidde ons rond. De grote ontspanningsza.al was omgetoverd in een tentoonstel lingsgebouw first-class. In het mid den van de zaal was een gazon met fontein en vijver aangebracht en daar omheen de stands. De gehele tentoonstelling is op gebouwd door patiënten onder toe zicht van de Broeders. De werk- therapie, welke toegepast wordt, is bedoeld als activeren van de medi sche therapie.- Onze geleider deelde ons als bijzonderheid nog mede dat de gymnastiek een heilzame wer king heeft op de patiënten. Mensen die in aanvang niets presteren en practisch geen bal konden weg rollen, zijn na veel geduldig oefe nen zover gebracht dat zij aan nor male en zelfs zéér moeilijke oefe ningen kunnen medewerken. Na de gymnastiekoefeningen gaan de pati ënten aan hun dagelijks werk. De stands gaven een zeer duidelijk overzicht van het werk dat door de patiënten- verricht wordt. Boekbinderij, cartonnage-afdeling en leerbewerking, alles keurig af gewerkt. Ook koperdrijfwerk, hout snijwerk en het mooiste en dege- lijkste kinderspeelgoed wat maar denkbaar is, stond tentoongesteld. Dit alles geschiedt onder leiding van Broeder Martialis. We konden ook een in volle be drijf zijnde weverij bewonderen. Ali.es wat dit huis nodig heeft, zo als overhemden, lakens, slopen enz. tot zakdoeken toe, wordt door de patiënten geweven. Een schat van Smymatapijten en -kussens was in de Smyrna-stand Culturele film in Bergen BERGEN. Donderdag 11 Mei zal er in de bioscoop van De Rus tende Jager een culturele film draaien over de werken en het leven van Pieter Pauwel Rubens, een rolprent die zeker veler aan dacht zal trekken. De grote Vlaamse meester, die van 15771630 leefde, liet een schat van schilderstukken na die in musea over geheel Europa bewaard wor den. Rubens, hoewel een groot be wonderaar van Michelangelo, Ra phael en Titiaan, werd toch nooit hun navolger. Wel trachtte hij hen te evenaren en zelfs te overtreffen. Toch bleef hij Vlaming, bezield door leven, kleur en licht. Hij bracht de kunst van Barok over van Italië naar het land van de Schelde. Rubens is ook de voor loper van talrijke moderne mees ters, zoals Renoir en Delacroix. Borrelend van levenslust is zijn kunst. Zijn geestesgesteldheid is niet van deze tijd. De onbezorgd heid van deze triomferende meester zou niet passen bij onze trieste na oorlogse periode. Ieder, die belang stelt in de kunst, raden wij aan deze belangwekkende film te gaan zien. Op de strafzitting van de Alk- maarse politierechter, mr. J. N. Alblas, waren door de Rijksadvo caat, mr. P. W. van Doorn, een vijf en twintigtal personen uit Alkmaar en omgeving gedagvaard avond om half acht in Het Gulden die <}e Motorrijtuigenbelastingwet ZITTING RIJKSADVOCAAT Vlies. (13 Mei). Het Bestuur WERK OPGEDRAGEN ALKMAAR. Aan de firma Huiberts en Punt te Alkmaar is door de Gemeente Purmerend op gedragen het maken van een 330 meter lange riolering op paalfunde- ring met bijkomende werken voor een bedrag van f 15648,—. De Badbode BERGEN. Naar wij vernèmen, zal de heer Th. v. d. Wall dit.sei zoen ,de Badbode redigeren; dé heer v. d. Wall was reeds eerder als kunst-medewerker voor de Badbode werkzaam. hadden overtreden door met een motorvoertuig te rijden zonder een belastingkaart te kunnen to nen. De boeten varieerden, al naar de omstandigheden, van f 5.of 1 dag tot f 25.of 5 dagen. De recidivisten kwamen er minder makkelijk van af en wer den gevonnisd met boeten van f 40.of 8 dagen. Een van hen, zekere C.A.A.S. uit Schagen, werd tot f 65.of 13 dagen in totaal veroordeeld. Meer principieel lag het geval van de melkrijder G.B. uit Am- Sterdam, die geregeld met een losse melktank op zijn wagen melk reed en slechts belasting had betaald voor de auto zonder tank. De rijksadvocaat was het met de belastingdienst eens dat hier de tank tot de uitrusting van de auto behoorde en dat het ge wicht er van dus belastbaar was. Maar de melkrijder dacht er an ders over, vooral omdat de tank los stond en alleen voor enkale uren per week werd gebruikt. De man voerde nog aan dat de vrachtwagens van v. Gend Loos, die de z.g. spoor-laadkisten ver voeren, ook belast zijn naar het wagengewicht en dat daarbij ook de laadkisten niet worden mede- gerekend. Dat is emballage, en zo is dat met mijn tank ook, zei de man tot besluit van zijn ove rigens heel niet gek verweer. De rijksadvocaat eiste een boete van f 10.of 5 dagen, maar de politierechter vond dat een boete van f 1.of 1 dag voldoende was. Het wordt nu een zaak voor hoger beroep. gedrapeerd. Prachtig^ diep-kleurige patronen konden wij bewonderen engetuige zijn van het ver vaardigen van een Smyrna-loper. In deze afdeling zwaait Broeder Theo- doricus de scepter. De afdeling schoenmakerij, welke onder leiding van Broeder Domi- nicus staat en de kleermakerij on der leiding van Broeder Hospitius, gaven keurig afgewerkt goed te zien. Alles handwerk en voor eigen gebruik gemaakt. Zeer veel aandacht trok de stand van de minimaal-volwaardigen. Deze mensen, die onder leiding van Broeder Theodardus werken en vanaf niets opgeleid worden tot bruikbare mensen, is de voile aan dacht waard. Mensen die niet kun nen tellen te zien weven en patro nen zuiver juist na te zien maken is wonderlijk. De bakkerij van de stichting had een stand waar het fijnste brood, zowel luxe als gewoon, stond ge ëxposeerd. Ook keurig opgespoten taarten waren, aanwezig. Tot slot de meubelafdeling. Alle benodigde meubelen worden in eigen meubelmakerij vervaardigd en dat het af is en oer-degelijk, daar kan men van opaan. Deze tentoonstelling heeft een zeer groot aantal bezoekers getrok ken; pi.m. 2800, ook VEin buiten Heiloo. Begin van brand BERGEN. Zaterdag-avond te zeven uur gaf de sirene alarm, en spoedde de brandweer zich naar het Vacantie-oord ,,Jong Nederland" te Bergen aan Zee, waar een vlam in <je vet-pan een begin van brand had veroorzaakt. Met een kool-zuur sneeuwapparaat was de brand snel bedwongen; de slangen behoefden niet te worden uitgelegd. R.K. Bond voor hel1 Gezin te Bergen BERGEN. Zondagavond had in het St. .Jansgebouw een bijeen komst plaats van gehuwden, waar bij als sprekers optraden de Zeer- Eerw. Pater L. Godefroy (Mont- fortaan) en Dr. C. J. C. Arnold, voorzitter van VII van de R.K. Bond voor Het Gezin. De voorzitter van de K.A. de heer J. de Koning heette de sprekers van harte welkom en dankte de aanwe zigen voor hun opkomst. De heer Arnold gaf een overzicht van de Staat tegenover het gezin en omgekeerd. Spreker spoorde aan tot toetre ding als lid van deze hond, omdat door het hoofdbestuur talloze re- questen naar de regering waren ge stuurd, welke gelukig niet alle ter zijde waren gelegd. Hierna sprak Pater Godefroy, die eerst een overzicht gaf van de ma teriële verzorging van het gezin in Frankrijk, België en Nederland, waar Nederland als laatste achter- aankwam. Hij propageerde de verbreiding van een gezonde mentale opvatting van het gezin. Wij moeten, aldus spr.e deze gedachte zien als een Christelijk Evangelische gedachte, welke nog lang niet doorgedrongen is bij de autoriteiten. Aan het eind van zijn rede, die met grote aandacht werd gevolgd, spoorde spreker de aanwezigen aan tot toetreding tot de bond. 'n Nieuwe voetbalvereniging? HEILOO. Naar wij uit be trouwbare bron vernemen bestaan er zéér ernstige plannen om een nieuwe neutrale voetbalvereni ging op te richten. De strubbe lingen, welke zich de laatste tijd in de Foresters hebben voorge daan, zijn hiervan de oorzaak. Verschillende leden hebben, zoals men ons mededeelt, reeds be dankt. De nieuwe vereniging zal op het voormalige Alkmaarse Boys-terrein gaan spelen. Deze gang van zaken verwon dert ons niet! Ook de houding van de Foresters bij de bevrijdings feesten, nl. het plotseling niet deelnemen aan de veldloop, welke tegen H.S.V. zou plaats vinden, wijst er op dat er iets hapert. Wij kunnen voor deze houding geen respect hebben. Al met al is het oprichten van een nieuwe voet balvereniging hier ter plaatse o.i. niet bevorderlijk voor de neutrale voetbalsport. Wij houden ons maar aan de oude spreuk: „Een dracht maakt macht". Burgerlijke Stand NIEUWE NIEDORP. Geboren; Adrianus Antonius ,z. v. A. P. Oud huis en M. van Langen; Wijnanda Johanna Maria, d. v. W. J. Klaver en A. Dekker; Geertrüida Catha- rina Maria, d. v. A. T. Jansen en G. G .de Boer. Ondertrouwd: J. van der Ben en B. Spek; J. Ligthart en M. J. Poland; P. Kos en A. E. Musson. Getrouwd: P. G. Mulder, oud 25 jaar, en M. E. Dekker, oud 23 jaar. Overleden; T. Floor, oud 69 jaar, weduwe van J. Langedijk; J. Kind, oud 79 jaar, weduwnaar van T. Booij; G. Slikker, oud 71 jaar, echt genote van W. Biesheuvel; G. Glas, oud 74 jaar, weduwe van D. Scher mer. HEILOO. De bevrijdingsdag ging in Heiloo niet zonder meer voorbij. Het bevrijdingscomité heeft alles in het werk gesteld en Is daar zéér zeker ook in ge slaagd, om alles zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het is te be treuren, dat van sommige zijden geen of hoegenaamd geen mede werking werd verleend. Bloemencorso Ongeveer 40 deelnemers meld den zich voor het Bloemencorso. Dit was een fleurig gezicht en trok veel belangstelling. Het ver wonderde ons echter dat prac tisch geen enkele vereniging deel nam! De prijzen werden als volgt toegekend: Grote stukken: „Theemuts", kinderen Kosters (1ste prijs); „Laat bloemen uw tolk zijn", P. Nanne (2de prijs); Rode Kruis, Heiloo (3de prijs). Fietsen: Willy Natzijl (1ste prijs); Joke Klerks (2de prijs); meisje v. Zeist (3de prijs). Kleinere stukken: „Vredesduif", kinderen Pater (1ste prijs); „Bloe- menelfjes", A. Kuyper (2de prijs); „Neutrale Kleuterschool", kinde ren Koekkoek (3de prijs); meisje Wisse (4de prijs); „Poppenwagen" Truusje Ploeger (5de prijs). In de reclameklasse werd de prijs toegekend aan Rijwielfabriek „Jako". Wedstrijden Alhoewel deze grotendeels ge houden moesten worden in stro mende regen, is het programma toch afgewerkt. Bakfietsen-race: 1. J. Kaan dorp; 2. S. Morsch; 3. C. Zoon. Transportfietsen-race: 1. W. v. d. Maat; 2. C. Beerse. Hardlopen junioren (handicap race): 1. J. Borst; 2. B. Groot; 3. G. Zonneveld en N. Wassenaar. Senioren 3000 m.: 1. A. Kosters; 2. H. Linsen; 3. W. Warmenhui- zen; 4. Jb. Rood. Cabaretavond Hiervoor bestond grote belang stelling en het publiek was zeer opgetogen over het gebodene. In het Brunogebouw traden de K.J.B.'ers op o.l.v. Ton v. d. Berg. Het geheel was goed verzorgd. Veel succes oogstten Jac. Bakker met Hawaiian-songs, Jan Pronk met z'n imitaties en W. Ooyevaar als „Boer Krelis" met z'n grollen. De heer J. Lammers verzorgde de conference. „The Ragtime Boys" o.l.v. P. de Boer gaven pittige, beschaafde muziek ten beste. Ook in de Rustende Jager was een uitstekend programma. Hier werkte mede de Kinderballet groep van mevr. Majolé, die zeer veel succes oogstte met de wals „Doranek" van John Lindsay en „Was Blumen Traumen" van S. Translateur. De décors waren sober maar goed getroffen, de be lichting uitstekend. De ballet- FEESTVIERINC IN EGMOND EGMOND De nationale fees ten in Egmond, waaraan door de gehele burgerij, maar vooral door de jongeren is deelgenomen, hebben hun hoogtepunt gehad in de wed strijd „Wie wint de race". 's Middags om vier uur arriveerde het fanfarecorps Eensgezindheid uit Egmond-Binnen en trok men in op tocht naar het sportpark vor het paarden-wedrenspel „Wie wint de race". Nauwelijks was dit, onder grote belangstelling,* begonnen of de regen drupte neer. Na een half uur, toen de spanning er in begon te komen en er al braaf gewed werd, besloot het comité het spel te staken. Het spel werd 's avonds in het raadhuis uitgespeeld. De stand werd telkens door de luidspreker bekend gemaakt en er werd nog druk ge wed, vooral toen het spel tegen het eind liep. Er werden nog verschil lende premies beschikbaar gesteld. Onder toezicht der politie werden tot slot de prijzen onder de win naars verloot. De eerste prijs, ƒ25. van het comité, werd gewonnen door C. de Goede, Schoolstraat 22, tweede prijs, 10.beschikbaar gesteld door de fa. Keevel, J. Dek ker, Pieter Schotsmanstraat 21, der de prijs, fietsband, van de fa. Kareis, Jac. Palsma, Voorstraat, Schippers, A. van Pel, Waaigat 10, vierde prijs vloermat, van de* fa. vijfde prijs, taart van de fa. Wijn. J. Zwart, Ankerstraat 13, zesde prijs taart van de banketbakkersafdeling van de ambachtsschool, mevr. H. van PelLeijen. Voorts werden nog mappen postpapier verloot, beschik baar gesteld door de V.V.V. Na de prijsuitreiking werd we gens het slechte weer afgezien van verdere volksspelen. De feestvreug de concentreerde zich voornamelijk in de zaal van De Vergulde Valk. Schellingwoude 1-Zeevogels 1 1 6 EGMOND AAN DE HOEF. Zee vogels wint de toss. De eerste aan vallen voor Schellingwoude, doch zij vinden de Zeevogels-verdediging in goede conditie. Meteen neemt Zeevogels de aanval over en niet zonder succes. Midv. v. Dam geeft een afgemeten pass naar rechts buiten Mannes, die keihard inschiet en via één der backs van Schelling woude verdwijnt de bal onhoudbaar in het doel. Nogmaals weet van Dam zich in moeilijke positie vrij te spelen; een zuivere pass naar J. de Waard, de van verre een keu rige voltreffer weet te plaatsen. Z'n eerste doelpunt sinds zijn terug keer uit Indonesië. Bravo! Vijf minuten voor de rust weet de ge vaarlijke Schellingwoude-rechtsbui- ten de achterstand op 12 te bren gen. Na de rust een fel aanvallend spel van Schellingwoude, doch de Zeevogels-achterhoede blijft het ter rein volkomen meester. Na tien minuten spelen neemt Wittebrood een vrije trap op het middenveld. De bal belandt bij de vrijstaande G. Kleverlaan, die een onhoudbare kogel in de touwen jaagt. Die zelfde speler weet tijdens een schermutse ling enkele minuten later de stand op 14 te brengen. Bij deze stand geeft Schellingwoude zich gewon nen. Zeevogels heeft nu het beste van het spel in handen en geeft een keurig spelletje voetbal te zien, waarbij Kleverlaan de stand op 16 brengt. Jammer voor de medecandidaat Meervogels A, dat hun sympathieke doelman, wegens beenbreuk, opge lopen tijdens een vriendschappe lijke ontmoeting tegen Berdos, voor de nog resterende promotiewedstrij. den is uitgeschakeld. Vanaf deze plaats wensen wij hem spoedig en algeheel herstel toe. groep werd aan de piano bege leid door mevr. v. d. Vall-Rus. Ook St. Caecilia en het Chr. Zangkoor gaven goed werk te ge nieten. De heren A. Borst (tevens con ferencier) en W. Bruin waren zéér goed in hun sketches, terwijl laatstgenoemde heeft ook enige komische liedjes ten beste gaf, welke zeer in de smaak vielen. Hij werd op de guitaar begeleid door de heer C. Stet. Het bevrijdingscomité kan met genoegen op haar werk terugzien. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Biit, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. IETS WARMER In de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist; overigens bijna overal droog weer met enkele op klaringen, Zwakke tot matige ooste lijke wind en iets hogere middag- temperaturen. R.K.S.V. „VIOS" WARMENHUIZEN. VIOS I heeft het er beter afgebracht dan de vorige week en wist het te brengen tot 33. Ze hebben deze keer goed gedoelpunt, wat oen tegenstelling van de vorige week gaf te zien, toen ze het de tegenpartij lieten doen. VIOS II begint toch nog een kans te krijgen voor de kampioenstitel. Met maar liefst een 62 overwin ning kwamen ze terug uit St. Pan cras. Hoewel er van Duinranders aanvuringskreten voor Vrone wer den geuit, liet VIOS zijn goede kant zien. Zo ook VIOS III die ook een woordje van zich laat spreken. Twee kostbare punten werden op Duin randers II gewonnen; goed zo jon gens. De kans is er nog. Laten de laatste wedstrijden nog gewonnen worden. St. Barbara WARMENHUIZEN. Dezer da gen vergaderde St. Barbara in het verenigingsgebouw. Voorzitter K. Mosets zag slechts weinig belang stelling om zich heen. Doordat er niet veel sterfgevallen zijn geweest is er een flink saldo. Als rekening commissie zijn benoemd D. Mosets Mz. en L. Suiker en tot reserve B. v. Duin. De salarissen van secreta ris en penningmeester werden on der de loupe genomen en het re sultaat is 15 gld. verhoging, ge wenst door de leden; gezien het vele werk dat door deze heren wordt verricht. J. Mosets werd met alg. stemmen herkozen. Doordat de dra ger M. Goudsblom niet meer in staat is zijn functie te vervullen, zal er een andere drager benoemd worden. De heer Goudsblom werd dank gebracht voor de vele werk zaamheden. Het doek ging open WARMENHUIIZEN. Vrijdag avond presenteerde de NKVB een uitvoering in het verenigingsgebouw van het spannende spel „Als het doek open gaat" in vier bedrijven van Bep v. d. Braak. De jongens hebben werkelijk succes gehad en degene die het spel hebben gezien, hebben genoten. De cor, grimage en aankleding waren goed verzorgd. TER HERINNERING A.s. Zondag 14 Mei Geen betere huldiging dan een van Ritsevoort 32 - Tel. 2801 ALKMAAR Patisserie - Chocolaterie SINT BAVO NA ZEVEN MINUTEN DOOR S.E.W. KANSLOOS GEMAAKT URSEM. Vol goede moed ging het eerste naar Nibbixwoud om de S.E.W.-reserves te bekampen om het Gouden Kruis, maar reeds na zeven minuten waren alle illusies de bodem ingeslagen door drie doel punten van S.E.W. Hoewel onze jongens na rust goed kwamen op zetten, kwam er toch niet meer dan één doelpunt in de vorm van een penalty, die door de Boer onberis pelijk werd genomen. Het tweede elftal speelde een vriendschappelijke derby tegen Ur- sem 2 en won met 41. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar voor HollandEngeland. Rookwedstrijd BURGERBRUG. Dezer dagen werd hier een rookwedstrijd ge houden in café ,,'t Zijper Welvaren". Na twee uur en vijf minuten doofde de laatste wedstrijdsigaar. Tot zo lang had de heer J. de Beurs zijn sigaar brandende kunnen houden. Jammer dat er geen snelheidsprijs beschikbaar was, anders was deze gewonnen door de heer P. Francis, die tijdens de wedstrijduren vier sigaren geheel versmoorde. Intussen was de „as"-match reeds eerder beslecht. De heer H. Janssen behaalde 24 str., K. Akkerman 23 str. en J. Renooy 22.5 str. De eer ste prijswinnaars kregen een kistje met 25 sigaren, de overigen eik een doos met 10 sigaren. Burgerlijke Stand DE RIJP. Geboren: Hermanus Joseph, zoon van H. M. Kamps en van M. Vleerlaag. Overleden: Hermanus van Oenen oud 73 jaar. Ondertrouwd: Jan Bakker, oud jaar en Grietje Jansje de Jong, oud 25 jaar. Getrouwd: Jan Bakker en Griet je Jansje de Jong. NEW YORK. H de „Causus Room' luisteren naar de w communist Louis I Lattimore, Aziatisc ment, die onbewog hem in de schoene een affaire, die ree* de ontknoping, die Er is niet één com twijfel een einde h Het oordeel van Am trent de hoofdfiguren steeds gebaseerd op s emotionele gronden, teleurstellend te moe ren, dat deze aanval O] nisme meer en meer i opgegaan van een oi onverwacht communis Het onderzoek heeft tot oplossing gebracht, die thans is geschapei van de vraag of, en z communisten een off bekleden in hoge regi is er eerder een van jegens de regering ge geen meer direct in speelt dan Senator IV bad verwacht. De Zeer in het kort kan zelf en de hoofdfigure Ivseren: Senator McCa nistisch Republikein, laatste maanden gi heeft als fel tegensta internationale politiek State Department (da door Democraten is b ettelijke malen verkla; munisten grote invlot op het denken en ht Amerika's equivalent nisterie van Buiten]: Het State Department met nadruk. Daarop McCarthy, dat hij de c in handen had, dat er van de communistisch State Department zet concrete gegevens h< echter gezien, behalve zich zoals van een g verklaarbaar is noc noch in negatieve zin Daarop concentreerde 1 aanvallen op Owen La tisch expert en hoog! als vele anderen van luele standing do Department naar zijn gevraagd. .Owen Latt McCarthy, „is de voon van het Kremlin in 1 partment en met zijn valt mijn gehele aank Lattimore ontkende klem. Het State Dep doorschemeren, dat me timore dan McCarthy loven. Het hoofd v; McArthur's inlicht! schoot Lattimore te ht duceerde McCarthy tuige Louis Budenz, 1 dacteur van de New-'' Worker", het orgaan munistische partij, di< kering van het comm ieraar is geworden aa Katholieke Universite ham. Getuigenis De getuigenis, die I over de commissie v; van de Senaat heeft is hoogst onbevredig even onbevredigend ai digingen van McCartI Budenz te zeggen ha seerd op „van horen z tijd, dat Budenz nog v aan de „Daily Worker' figuren van de commu tij Lattimore als een beschouwd. Men had vervolgde Budenz, de ding L of XL gegeve Budenz echter nooit r of Lattimore's geschri gehad. Toen men Buc merkzaam op maakte, Worker" eens een bo< more op politieke grol gekraakt" gaf de kro antwoord, dat dit was om de buitenwereld geven, dat Lattimore munistisch kamp zie ais water en vuur; an timore voor het Kren ken is te snel hebben v Budenz. Budenz citeerde vooi van andere vermeende ten aanzien van Latti ken, die deze laatsten kenden. Er was echte concreet document, sehapsnummer van de sche partij, geen tastb: Budenz ter staving v: ringen naar voren kon onderzoek was daari bracht tot een kwestie tenlezen: wilde men Bi of sprak Lattimore de Zaa De zaak is echter gewicht om slechts b< De K.L.M. Heeft d haar dienst op Zu hiervan heeft de st; op deze route een voorstellende, meeg vliegveld overhand Walter Kolb

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2