De zomerdienst der N.S. Vermenigvuldigingscijfer schoolgeld blijft gehandhaafd op 2 Alcmaria Viclrix I Zaandijk I r Excursie Bond Oud-leerlingen ALKMAAR EN OMSTREKEN Alkmaar-Amsterdam v.v. en Alkmaar-Haarlem v.v. Steekt de kaaswimpels uit! Progi gramma van 15 t.e.m. 26 Mei 'N FLES EAU DE COLOGNE VOOR MOEDER ALTIJD GOED Zuid-Limburg in lentetooi: een paradijs Gemeenteraad Warmenhuizen Meer subsidie voor het kleuteronderwijs Janus Kuiper 94 jaar Militair vliegtuig neergestort Vraagt G.B. BEHANGSELS 35 tuindersbedrijven gegund 14 Mei Moederdag! Marktberichten PAGINA 2 a VRIJDAG 12 MEI 1950 ALKMAAR. Vanaf 5.11 ver trekken tot en met 23.11 de treinen AlkmaarAmsterdam om elf mi nuten over het uur, met dien ver stande, dat die van 5.11 en 6.11 slechts op werkdagen rijden. De treinen AlkmaarHaarlem lopen van 6.40 tot en met 23.40 telkens om 40 minuten na het uur; hier zijn het de treinen van 6.40 en 7.40 die slechts op werkdagen rijden. Bovendien zijn vanuit Alkmaar de volgende treinen naar Amster dam ingelegd: 7.23, alleen op werk dagen; 8.00, sneltrein vanaf Uit geest;'8.33, sneltrein; 12.05, alleen Zaterdags; de sneltreinen van 14.05 en 16.05. alleen Zaterdags; de snel trein van 17.05, dagelijks, behalve Zaterdag; en op Zondag te 22.06 en 23.06, eveneens sneltreinen. In de richting Haarlem geven bovendien de treinen van 8.00, 12.05, 14.05, 16.05, 17.05 te Uitgeest aansluiting. Uit Amsterdam vertrekken de treinen in de richting Alkmaar 16 minuten over elk uur. te beginnen om 6.16 tot en met 23.16 met als toegift de trein van 0.17. Bovendien hebben de treinen, die oni 46 minu ten over het uur vertrekken, altijd aansluiting in Uitgeest; deze trei nen rijden tot en met 20.46. De trein van 6.16 rijdt alleen op werkdagen. Daarvoor vertrekt uit Amsterdam nog een werkdagtrein te 5.43 met aansluiting te Uitgeest; Tentoonstelling ALKMAAR. A.s. Zaterdag en Zondag zal in de VGLO school een tentoonstelling worden gehouden van het werk der leerlingen: hand werk, naaiwerk enz. enz. R.K. VROUWENBEWEGING ALKMAAR. Bij deze worden de leden herinnerd aan de viering van het H. Jaar op 21 Mei a.s.. Het bestuur rekent dat onze vereniging goed vertegenwoordigd zal zijn in de optocht naar de Muziektuin. Voor de deelneemsters zal een plaats gereserveerd worden. Nade re berichten volgen. ALKMAAR. Nu het zomer seizoen begonnen is en de jaarlijk se stroom vreemdelingen weldra naar Alkmaar zal trekken, doen wij een dringend beroep op de Alk- maarse winkeliers om hen door het uitsteken van de kaaswimpels op de Vrijdagen een hartelijk wel kom toe te roepen. Het feestelijk aanzien dat wij hierdoor aan de stad geven wordt, naar ons meermalen verzekerd is, door hen uitermate gewaardeerd. Wij mogen daarom zeker niet ach terblijven in het streven om hen met alle tot onze dienst staande middelen een aangenaam verblijf in onze stad te verzekeren. Binnenkort zullen de kaaswim pels weer in ruime mate verkrijg baar zijn. Wij verwachten dat de genen die het vorig jaar niet aan een dergelijke oproep van onze zij de gevolg konden geven, daar zij niet over een wimpel beschikten, van deze gelegenheid gebruik zul len maken en zich een kaaswimpel zullen aanschaffen. Bedenkt dat door het uitsteken van de kaaswimpels niet alleen het belang van de vreemdeling maar ook dat. van u en geheel Alkmaar gediend is! BEDRIJFS-VOETBAL- VERENIGINGEN Afd. A: Maandag 15 Mei: Chevro- let'boys—SOVA, terr. Randers, 6.30 uur; SlagersPostiljon, terr. Ran ders, 7.45 uur; Dinsdag 16 Mei: Alk- maarse Courant—Hoge Huys, terr. Randers, 6.30 uur; Ringers IPovay I, terr. Randers, 7.45 uur; Telefonia Lichtbedrijven, terr. Kolp. Boys, 7 uur; Maandag 22 Mei: Lichtbe drijvenHoge Huys, terr. Alkmaar, 7 uur; SOVASlagers, terr. Kolp. Boys, 7 uur- Dinsdag 23 Mei: Che- vroletboysPovay I, terr. Randers, 6.30 uur; Alkm. CourantRingers I, terr. Alkmaar, 7 uur; Vrijdag 26 Mei: TelefoniaReiniging, terrein Randers, 7.45 uur. Afd. B: Maandag 15 Mei: Conijn Hulskampboys. terr. Alkmaar, 7 uur; StoelAPSV II, terr. Kolp. B„ 7 uur; NagengastKrom, terrein Sportpark D, 6.30 uur; VIVO-boys Perzifo, terr. Sportpark D. 7.45 uur; Dinsdag 16 Mei: BBC IMelk boeren, terr. Alkmar, 7 uur; Krom Stoel, terr. Randers, 6.30; Hulsk. boysPerzifo, terr. Randers, 7.45 uur; Woensdag 24 Mei: VIVO-boys Conijn, terr. Randers, 7.45 uur. Afd. C: Vrijdag 19 Mei: Fordboys Lastinaboys, Randers, 6.30 uur; Black BoysRhodesia, terr. Ran ders, 7.45 uur; Maandag 22 Mei: BBC IIRingers II, terr. Randers, 7.45 uur; Dinsdag 23 Mei: Black B. Centra, terr. Kolp, Boys, 7 uur; Woensdag 24 Mei: Povay IINo tenkrakers, terr. Randers, 6.30 uur; Vrijdag 26 Mei: POARhodesia, terr. Randers, 6.30 uur. IK LACH ER OM ALKMAAR. Op veler verzoek zal de Haagse Comedie in de schouwburg Het Gulden Vlies in Alkmaar één enkele voorstelling geven van Noël Coward's spranke lende blijspel „Ik lach er om" (Pre sent Laughter) onder regie van Cees Laseur op Dinsdag 16 Mei a.s. De medewerkenden zijn Ida Wasser man, Cees Laseur, Myra Ward, Jan Rotèl, Elisabeth Andersen, Theo Frenkel, Annie van Duyn, Bob de Lange, Marie Meunier, Bob van Leepsum en Brenda Lindbergh. 5S>als bekend, behaalde dit gezel schap overal met „Ik lach er om" in deze meeslepende opvoering, welke unaniem van onnavolgbare speelse en tegelijk voorname charme genoemd werd, groot succes, zodat alhoewel De Haagse Comedie steeds een afwisselend repertoire geeft sinds December reeds meer dan 90 voorstellingen hiervan plaats vonden. Het décor voor dit blijspel werd speciaal ontworpen door de Franse binnenhuis-architect Henri Boulan- gwr. De gehele toneelinrichting is van de Fa Pander, Den Haag. Hetzelfde geldt voor de trein van 6.33. Te 8.42 vertrekt een sneltrein. Alleen op Zaterdag rijden sneltrei nen te 12.40, 13.12 en 14.42; de snel trein vdn 17.08 rijdt niet op Zater dag, die van 17.42 Zondags en door de week. Alleen op Zondag rijden de sneltreinen van 20.40, 22.42 en 23.42. Vanuit Haarlem rijden recht streeks treinen naar Alkmaar om 49 minuten over het uur tot en met 22.49. Enkele van de 22 minuten over het uur vertrekkende treinen hebben 'te Uitgeest aansluiting. Dit is ook het geval met de trein van 0.18. R.K. DANS AVOND ALKMAAR. Van de zijde van he# R.K. Danscomité wordt ons me degedeeld dat Zondag a.s. wederom een dansavond wordt georganiseerd in R.K. Verband. Kaartverkoop Zondag van 1112 in 't Gulden Vlies. NOG EEN DERDE FEESTAVOND KAB ALKMAAR. In verband met de vele aanvragen om kaarten voor de KAB-feestavonden, heeft het bestuur besloten nog een derde avond te houden, welke zal plaats vinden Dinsdag a.s. 16 Mei, 's av. te 8 uur in het „Wapen van Heems kerk". Kaarten voor deze avond zijn te verkrijgen a.s. Zaterdag van 78 uur, op vertoon van de uitnodiging tegen betaling van 30 ct. per kaart in gebouw Oudegracht 130. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Elisa beth J„ dv J. Hillenius en N. A. de Wit; Paulus F„ zv J. D. Hegeman en C. M. D. Safonije. Ondertrouwd: Antoon N. Stube- nitsky, 25 jr. en Pieternella C. de Vries, 21 jr.; Hermannus Eikenaar, 25 jr. en Bertha A. Peschel, 22 jr.; Johannes J. H. de Boer, 28 jr. en Bartholomea M. Th. Coppens, 22 jr. Gehuwd: Aart Schermer en Nelly Hoogland. Overleden: Wilhelm J. Vietor, 66 jr. geh. m. J. E. Harderwijk. Nieuwe industriebouw ALKMAAR. Dinsdag 16 Mei zal de eerste steen worden gelegd voor een kaaspakhuis met woning, dat voor de Fa. J. H. Eyssen al hier op het gemeentelijk industrie terrein Alkmaar-Noord aan het Kwakelpad zal worden gebouwd. Dit pand zal het eerste zijn dat op het genoemde terrein zal verrijzen. Het werk is aangenomen door Rin gers Bouwbureau N.V. R.K. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" OUDORP. De leden van „Sur sum Corda" worden herinnerd aan de generale repetitie voor de uit voering op a.s. Zaterdagavond. De repetitie is Vrijdagavond om 8 uur, na het lof in 't Verenigings gebouw. Donateurs Fanfarecorps „Wilhelmina" OUDORP. De donateurs van „Wil'helmina" worden er aan her innerd, dat zij op vertoon van hun donateurskaart vrije toegang heb ben voor twee personen tot de uit voering van a.s. Zaterdagavond. Zie raambiljetten. ZONDAG a.s. 2.30 uur Voorverkoop bij: C. de Grand, Waagplein ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Victoria: Moe derlied, 14 jaar; Harmonie: Flamingo Road, 18 jaar; Cinema Americain: The Third Man, 14 jaar; ABT: De Avonturen van Don Coyote, 14 jaar. NACHTDIENST TAXI'S: Chr. de Vries, Frieseweg 4, tel. 4237. NACHTDIENST APOTH.; G. Kruisinga, Koorstraat 47. SLUITINGSAVOND VAN DE R.K. VROUWENBEWEGING HEILOO. De R.K. Vrouwen beweging, afd. Heiloo, hield Maan dag j.l. de sluitingsavond van het seizoen. Mevr. Stoelinga heette inzonder heid welkom rector Holthuizen uit Alkmaar, die een lezing hield over Rome, aangevuld met lichtbeelcfen. Een en ander werd met de groot ste aandacht gevolgd. Het gaf de aanwezigen een heldere kijk op Rome, zoals het is, vooral op de monumenten van bouwkunst. Tijdens de pauze werd genoten van de koffie met koek. Mevr. Stoelinga betuigde namens alle aanwezigen haar hartelijke dank aan de inleider. Gevraagd werd, wie zich beschik baar wilde stellen om kledingstuk ken voor de uitdeling met Kerst mis, te naaien. Het aanwezige goed was spoedig verdeeld. De voor genomen reis zal. waarschijnlijk in September a.s. gehouden worden naar Arnhem en omgeving. De dames worden aangespoord om de spaaractie niet te laten verslappen. In Augustus zal een middag worden gehouden voor de kinderen van de leden. Deze zullen, waarschijnlijk met auto's of wagens, naar de dui nen worden vervoerd en daar aan genaam bezig gehouden. De Gezinszorg is inmiddels op gericht en werkt reeds in versehil- 1.eijde gezinnen, voorlopig met één vaste gezinsverzorgster en twee gezinshulpen. Meisjes, die zich voor dit mooie werk beschikbaar willen stellen, kunnen zich opgeven bij mevr. Groothedde—Bosma. De actie voor de speeltuin is voor lopig opgeschort. DAMCLUB H.D.C. Sluiting van het seizoen HEILOO, Woensdag vond in De Oude Herberg de slotvergade ring plaats waarin het damseizoen van HDC gesloten werd. De heer J. Spaans, voorzitter besprak o.m. het al of niet aansluiten bij de Ned. Dambond. Ook gaf spr. een humo ristisch verslag over het seizoen 1949'50. Verder deelde hij mede dat voor het 3e lustrum in Decem ber 1951, reeds voorbereidingen ge troffen zijn, en tot slot dat vele Heiloër middenstanders prijzen be schikbaar stelden voor de onder linge wedstrijden van deze avond. Door het lid, de heer Snel werd een dambord met damschijven van marsepein beschikbaar gesteld. Het financieel verslag van de penning meester gaf een voordelig saldo aan De kampioenen van het seizoen '49'50 zijn: in groep I C. de Graaf, wisselbeker; groep II S. de Geus, medaille; groep III A. Sprenkeling, medaille. Uit groep II promoveren naar groep I S. de Geus en W. Hooge- boom; uit groep III naar groep II A. Sprenkeling en A. Slijkerman, medailles. De topscore-prijzen werden ge wonnen door S. Schurer, na loting met P. Beukers (groep I), W. Hoo- geboom (groep II), vrijwillig afge staan door J. Spaans. De traditionele bliksemwedstrijd, Waaraan alle leden medededen gaf de volgende uitslag: 1. A. Dekker, 2. J. Geuzebroek, 3. S. Schurer. Tenslotte vermelden wij nog dat op het dambord van marsepein een eindspel geprojecteerd was. Degene die dit eindspel goed oplost en in zendt bij G. Snel, Westerweg, Hei loo, kan nog voor een extra prijs in aanmerking komen. KINDER FANCY-FAIR HEILOO. Op Zondag 21 Mei a.s. zullen de verkenners van de K.J.B. te Heiloo, de kinderen van Heiloo een hoogtijdag bezorgen. Zij organiseren op deze Zondag name lijk een fancy-fair in het Bruno- gebouw. Er komen zeer bijzondere attracties en natuurlijk zal ook de vrolijke keuken niet ontbreken. Om deze keuken echter gevuld te krijgen en om tevens, zoals alle jaren het geval is geweest, bij de schoonmaak behulpzaam te zijn, komen Op 20 Mei a.s. de verkenners even bij de inwoners der gemeente langs om alle aardewerk wat an ders .toch al met de zo overbelaste vuilnisman wordt medegegeven, op te halen. Alles is welkom: oude borden, kopjes, vazen, schotels enz. Ook flessen worden graag mede genomen. Zet U het vóór de jongens klaar? Dan kunnen zij het gelijk medenemen. Elk jaar organiseert de Bond van Oud-leerlingen van de Rijksland- bouwwinterscholen van Schagen en Alkmaar een excursie naar een be paald gedeelte van ons vaderland. Maar in al de jaren dat zoiets nu reeds is geschied, is geen dezer ex cursies voor de deelnemers zo boei end geweest als die, welke Dinsdag morgen j.l. om 6 uur aanving. Hier voor waren twee oorzaken aanwijs baar: uitgezocht mooi weer en een tijdstip dat bezwaarlijk gunstiger zou kunnen zijn. De gehele Neder landse flora in bruidskleed. Elke provincie is in deze dagen bekoor lijk nu de tere tinten van pas ont loken groen en bloemen een haast onafzienbaar bouquet vormen, scho ner dan een kunstenaar kan vast leggen. Elke streek is in deze dagen boeiend: de kleurrijke bloembollen- velden, de fris-groene weiden met een weelde van goudgele bloemen, de bossen met alle nuances van groen, de boomgaarden, de kool zaadvelden en de heidegronden, ze zijn allen mooi. Maar dat alles te zamen en nog meer is Zuid-Limburg in lentetooi, zoals dit door de deel nemers aan deze excursie werd ge zien. Elke heuvelhelling en elk dal, elk dorpje en elke wegkromming bracht nieuwe ontdekkingen. En de diepte tussen de heuvels, om geven door wolken van appel bloesems en bovengroen, een kerk torentje en miniatuurhuisjes. Koei en als stipjes op een groene helling, doorsneden met goud-gele koolzaad velden en donkere roggevelden. Kinderen die pinksterbloemen pluk ken aan de rand van een snel- stromend beekje, terwijl boven hun hoofden de bijen zoemen in de on telbare fruitbomen en een kar traag het slingerpad van de heuvel op- doktert. Beloften-rijke akkers die hoog de wegen omzomen! Een kapel aan de weg waar jonge handen bloemen hebben geschikt en de kaarsen ontstoken. Het is onmoge lijk weer te geven, wat het voor ons noordelingen zeggen wil, de lente in Zuid-Limburg' te onder gaan. Het is als een bedwelmende roes van onvergetelijke indrukken. Honderdduizenden brengen in de vacantiemaanden een bezoek aan dit onvergelijkbaar mooi brokje Neder land. Gelukkig eigenlijk dat deze stromen volks in deze dagen niet komen, want de enkelen genieten nu de illusie van een dooltocht door een ongerept paradijs. Deze excur sie was verder ook gewijd aan een bezoek aan de ENCI-fabrieken te Maastricht, de BATA te Best en de kasteel boerderij van burgemeester Opfergeldt te Amstenrade, stuk voor stuk bezienswaardigheden, evenals de Sint Servaes en de grot ten van Valkenburg. Maar ver. daarboven in waardering was voor allen datgene wat niet door men senhanden, doch door de Lente is gewrocht, Te klokke 2 opende burgemeester Nolet de openbare zitting van de gemeenteraad in de noodsecretarie, diaconiegebouw „Ons Huis" aan de Dorpsstraat, met gebed. Hij sprak vervol gens de wens uit, dat de raadsleden weldra in een meer respec tabele en comfortabele gelegenheid, c.q. het inwendig geheel verbouwde raadhuis, sullen mogen vergaderen. Hij verwachtte evenwel dat de raad evenals het personeel zal trachten de lopende zaken zo goed mogelijk te behartigen. Het verzoek van de commissie tegen het alcoholisme om verlaging van het aantal drankwet-vérgun ningen en verloven ressorteerde geen effect. De raad vond dat het aantal verloven en vergunningen juist goed was. Evenals destijds aan de R.K. Kinderuitzending een ge meentesubsidie van f 15,per uit gezonden kind gewaarborgd werd, deed de raad nu ook een soortge lijke toezegging van de „Ver. voor kinderherstellings- en vacantiekolo- nies". Het verzoek van de Chr. School te Krabbendam om ver- keerswaarschuwingsborden werd verworpen, op grond- van de over weging, dat het daar aan de West- friesedjjk helemaal niet druk is. De adressen van de Bond van Ned. Overheidspersoneel werden niet alleen onbehandeld terzijde ge legd, doch de voorzitter verzocht bovendien om ontheven te worden van de taak om deze in zeer on heuse termen gestelde epistels voor te lezen. De „Zuiderdel" een stuk land ter grootte van 27.55 HA werd voor vier jaren verpacht aan de heer G. Beukers, op dezelfde voor waarden als destijds aan zijn vader J. Beukers zijn gesteld. De uitvoerige nota over de schoolgeldheffing gaf aanleiding tot een uitvoerige gedachtenwisseling, welke weer resulteerde in het be sluit om het vermenigvuldigings cijfer te handhaven op 2. Een en ander was veroorzaakt door een verzoek van de R.K. Bond voor het Gezin om verlaging van dit cijfer tot 1. De heer Nannis vond, dat zulk een verlaging absoluut geen prac tise!^ betekenis had, doch hoog stens zou kunnen worden opgevat als een gebaar. In de practijk wordt immers voor meer dan de helft der kinderen gèèn schoolgeld betaald. Pas wanneer een huisvader van 5 kinderen f 100,per week verdient moet hij plm. f 20 f 30 schoolgeld betalen, en dat is gezien de grote waarde van het onderwijs, aller minst veel. Voorzitter meende dat het enige onbillijke in de school geldregeling bestaat uit het feit, dat iemand die f 100.000,per jaar verdient evenveel moet betalen als iemand die f 15000,per jaar heeft te verteren. Maar dat komt, omdat men nie mand meer wil berekenen, dan de Werkelijke kosten van het onderwijs bedragen. De vraag van de Bond voor het Gezin over het invoeren van een reductie systeem is ten on rechte gesteld, want het bestuur kon zeer goed weten, dat zoiets door de wetgever niet wordt toegelaten. Subsidie verhoging Kleuter onderwijs. Het bestuur van de R.K. kleuter school verzocht een subsidieverho ging van f 4,op f 20,44 per kind, omdat de zeer grote verbeteringen aan het schoolgebouw de kosten zo veel omhoog hebben gebracht. Hoe wel B. en W. en raad het kleuter onderwijs een zeer goed hart toe dragen, vonden zij een verhoging tot f 20,44 wel wat te gortig voor de gemeentekas. Zij achtten f 10,per leerling een voldoende bewijs van hun medewerking. Overigens er kende het college, dat een verzoek om f 20,44 niet eens exorbitant genoemd mag worden, want som mige openbare kleuterscholen kos ten plm. f 30,per leerling. Vervolgens besloot de raad om haar medewerking te geven voor de aanschaffing van 18 grote banken voor de R.K. Meisjesschool, terwijl zij de voorschotten: f 3364,44 voor de R.K. Meisjesschool, f 3787,03 voor de R.K. Jongensschool en f 1064,60 voor de Geref, School, z. h.st. goedkeurde. Het verzoek van eerstgenoemde school om een extra tegemoetko ming voor de vaklerares nuttig handwerken, kon nog niet worden afgewerkt, omdat dit punt elders nog in behandeling is. Politioneel pootgoed-programma Tegen de voorgestelde nieuwe be palingen van de politieverordening, betreffende bet verplicht gebruik van NAK gekeurd pootgoed voor alle aardappelverbouwers, en het teeltverbod van Zeeuwse Blauwe- en Bonte en daarmede identiek te stellen rassen, had niemand beden kingen. Wel meende de heer Nan nis dat het toepassen van deze ver ordening nogal moeilijk zou zijn. Weth. Mos was er echter van over tuigd, dat er voldoende vakbekwa me selecteurs zijn om alle percelen aardappelen regelmatig op te zui veren. Van de politiemannen eist men geen deskundigheid op dit ge bied. Zij kunnen afgaan op de ver klaringen van andere telers of kwe kers of op die van NAK contro leurs. Als strafbepalingen zijn ge steld: een proces-verbaal; verwij dering van viruszieke planten door of vanwege de eigenaar, en bij on willigheid door derden op kosten van de eigenaar; en het verwijderen resp. in beslagnemen van onge keurde poters. Zieke planten moe ten vóór 1 Juni zijn verwijderd. Elke teler zal er in zijn eigen be lang op toe moeten zien, dat in zijn omgeving deze verordening stipt wordt nageleefd. Anders loopt hij de kans dat zijn eigen percelen we gens „gevaarlijke belending" wor den afgekeurd. In verband met het besluit tot verkoop van het laatste perceel van „De Draaiweid", besloot de raad tot inwilliging van de eis van de pachter tot het betalen van totaal f 150,schadevergoeding. Desniettemin staken de meeste j leden hun ontstemming over het onsympathiek optreden van de SOCIALE ZONDAG AUTO- EN MOTOREN ZEGENING HEILOO. Zondagavond zal na het lof, dat om zeven uur begint, de gelegenheid gegeven worden om uw auto of motor te laten zegenen. De zegening vindt plaats op het kerkplein. Men wordt verzocht zich strikt aan de verkeersregeling te houden. Gedurende het lof kunnen de auto's en motoren geparkeerd worden op het terrein tegenover de Kerk. Ingekomen en vertrokken personen LIMMEN. Ingekomen: Hendrik A. Hensens, van Scheemda naar Vislaantje 1; Jan Hensens, van Scheemda naar Vislaantje 1; Mar tha C. Mesman, van Amsterdam n. Dusseldorperweg 61. Vertrokken: Anna J. Hooman, v. Dusseldorperweg 61 naar Amster dam; Geertruida Dekker, van Dus seldorperweg 98 naar Cgstricum; Maria C. Kuijs, van Visweg 1 naar Beemster; Aleida M. van Kessel, v. Rijksweg 127 naar Castricum; Aloy- sius J. Mous, van Rijksweg 93 naar Castricum. De fiets gewonnen SINT PANCRAS. Aan de al hier gehouden middenstandstentoon stelling was door Ons Aller Belang nog een aardige attractie verbon den. Iedere bezoeker kon raden naar de totale waarde der in de tent aanwezige producten. Deze waarde bedroeg precies 65.423.26. De heer J. Kooy Tz. was hier het dichtste bij en won zodoende ,de eerste prijs: een nieuwe fiets. De tweede prijs, een paar schoenen, was voor de heer K. Madderom Sr., terwijl de derde prijs, een strijkijzer, naar Heiloo ging, want de heer Nek was de gelukkige winnaar. In totaal waren er drie en twintig prijzen beschikbaar gesteld. Voor degene die het verst van de eigenlijke waarde af was, had de heer Jac. Groen, Ter Nolle, een plantje be schikbaar gesteld. Iemand had het enorme bedrag van 800.000.ge raden. pachter niet onder stoelen of ban ken. De gemeentebegroting voor 1950 werd gewijzigd in verband met de financiering van het verbouwen van de ambtswoning van de Burgemees ter. Met algemene stemmen werd ver volgens besloten tot het verkopen van 250 m2 bouwterrein gelegen aan „Oud-Wulpendorp" aan C. Groot voor f 3,50 p. m„ en tot het aankopen van 32 m2 gelegen aan „de Fuik" voor eenzelfde be'drag van <3e heer Groot. Deze inwoner van Warmenhuizen is voornemens om aan Oud Wulpendorp een flinke woning te bouwen. Wegens de „ruimtelijke" bepalingen van de bouwverordening is deze zijde nu volgeboekt. De percelen naast 'de laatst gebouwde woningen aan deze straat besloot de raad te verhuren aan N. Pronk en M. Goudsblom voor f 2,50 p. j. teneinde te voor komen, dat daar een wildernis ont staat. En tenslotte ging men ac- coord met het voorstel, om aan ge noemde C. Groot voor het bouwen van deze woning f 1453,75 in voor schot te geven onder Tweede hy potheek-verband. Rondvraag. De heer Groot vestigde de aan dacht op de desolate toestand van de voetbrug bij het Zwartepad en op de wenselijkheid van een kleed- gelegenheid aan het N.H. Kanaal waar straks weer velen zullen gaan zwemmen. De heer Nannis was huiverig voor het kanaal, want hij vreesde gevaar voor de jeugdige zwemmers Hij zag liever dat in de omgeving van de plaats een zwembad werd gesticht. Voorzitter beloofde dat hjj beide punten van de heer Groot onder ogen zou zien, doch voor die kleed gelegenheid, hoe eenvoudig ook, zou hij de medewerking van de Ge meente Schoorl en Rijkswaterstaat moeten hebben. De heer Nannis bepleite met vuur het onbewoonbaar verklaren van 3 bouwsels, resp. aan Kranhoorn, Dorpsstraat en Oostwal, omdat deze erger zijn dan een beestenstal. Vol gens voorzitter was zoiets bezwaar lijk wegens de hevige woningnood in de gemeente. Er zijn nu eenmaal nog mensen, die desondanks zulke woningen tijdelijk willen hebben. De heer Mos was de slechte toe stand van de Sluisweg opgevallen. Burgemeester erkende dat deze „twistappel" helaas aan de gemeen te was toegewezen. Hij zou de op zichter om rapport over de weg vragen. De heer Vergay vroeg tenslotte nog een extra brandmelder, brand- weerkleding en andere brandweer zaken, waaraan B. en W. echter de nodige aandacht al hadden ge schonken. Gevonden WARMENHUIZEN. Gevonden een portemonnaie met inhoud. Inl. bij de politie. Gouden huwelijksfeesten WARMENHUIZEN. Dezer da gen vonden er twee gouden huwe lijksfeesten plaats en wel de heer J. van Langen en echtgenote en 't echtpaar K. Quant. Aan belangstel ling ontbrak het niet. Tevens moch ten zij een serenade van het mu ziekcorps in ontvangst nemen. VIERING 1000-jARIG BESTAAN ABDIj EGMOND—BINNEN. 24 Juni a.s. zal de naam „Egmond" sedert lange eeuwen in vergetelheid ver zonken, met grote luister in de le vende historie wederkeren. L'his- toire se repète. Dan immers her denkt men het heuglijk feit, dat voor 1000 jaren door graaf Dirk I van Holland de abdij van Egmond werd gesticht. Zoals men weet is de sedert tientallen van jaren alhier gebouwde priory thans weder tot abdij verheven en is onlangs Dom Andriessen tot Abt verkozen. Op genoemde gedenkwaardige dag nu zal de nieuw gekozene in de kathe drale kerk te Haarlem tot abt wor den gewijd. Een en ander mag in Egmond- Binnen niet ongemerkt voorbijgaan. Onder leiding van burgemeester M. Niele zijn Maandagavind in café C. v. d. Molen te Rinnegom de leiden de figuren van alle organisaties bijeen geweest om plannen voor de feestelijke herdenking te organise ren. Ingesteld werden: een werk comité onder leiding van Zeereerw. Pater Gerritsen; een versierings comité onde leiding van de heren C. Valkering en P. de Waard; een comité voor financiële aangelegen heden onder leiding van de heer A. v. d. Berg; en een commissie van ontvangst, tevens erecomité, bestaande uit de heren pastoors, ds. Plug, dr. S. Moons, burgemeester M. Niele en secretaris mr. J. J. Spit. In de komende dagen zullen h-uis aan huis circulaires worden bezorgd waarin nadere gegevens zullen worden verstrekt. ACTIE VAN KATH. THUISFRONT AKERSLOOT. Op Zondag 14 Mei a.s. zal het Kath. Thuisfront een avond organiseren ten bate van onze militairen in Indonesië. De avond zal worden verzorgd door 't R.K. Zaanse Revue en Cabaretge zelschap „Uit eigen kring". Dit ge zelschap zal ons werkelijk iets bie den van gezonde humor en onze lachspieren prikkelen. Komt daar om allen naar café Verduin om hun spel te zien. U zult er geen spijt van hebben. Tevens doet u er een goed werk mee voor de nog in In donesië verblijvende militairen uit onze parochie. De avond zal beslo ten worden met een gezellig samen zijn. Opening nieuwe zaak HEERHUGOWAARD. Ter ge legenheid van de officiële her opening van de rijwielzaak van de firma P. Joon, zijn wij aldaar een kijkje wezen nemen. Wij kunnen niets anders zeggen dan dat alles tot in de puntjes is verzorgd en Heerhugowaard weer een goede middenstandszaak rijker is gewor den, Onze felicitaties. KERMIS-WEDSTRIIDEN HEERHUGOWAARD-NRD. Tii dens de kermis zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld: Hugo-Boys 1Ursem I, aanvang 2.30 uur. Hugo-Boys 2C.S.V., aanvang 12 uur. L. S. V. V. bHugo-Boys a, aan vang 1.15 uur. Het eerste en tweede spelen een Gouden Kruis-wedstrijd, terwijl de adspiranten nog een competitie wedstrijd spelen in Langedijk. Het is voor het eerste de eerste ronde en voor de reserves de twee de. Boys, houdt je taai, we hebben het Gouden Kuis, maar we willen het houden o.ok. Op kermis-Maandag zullen de veteranen een partijtje voetbal weg geven Het bestuur van Hugo-Boys en bestuur elftalcommissie tegen de leden van de supportersclub. Komt allen, het wordt spannend. De oude zeeridder en redder van ruim 400 mensenlevens, Janus Kui per is Donderdag 94 jaar geworden. Natuurlijk heeft hij wederom, zoals dat ieder jaar gaat, de nodige be zoekjes mogen ontvangen, o.a. van het College van Burgemeester en Wethouders van Den Helder. Hij ontving stapels brieven en geluks telegrammen urt alle delen van het land van kennissen en oude vrien den, die Janus nog steeds niet heb ben vergeten. En Janus vond het fijn! Bij het ondervinden van zo veel hartelijkheid, waardering en vriendschap straalde er weer dat oude vuur in z'n ogen waarmee hij vroeger dagen en nachten op zee rondzwalkte op zoek naar wat van zijn gading was of waarmee hij in verbeten wilskracht vocht tegen de wilde natuurelementen, om de schipbreukelingen van een wisse dood in de golven te redden. Wij hebben Janus even de hand gedrukt en onze uiting van waardering en hoogachting gevoegd bij die van vele anderen, in een hartelijke feli citatie. En hij zei daarbij: Ik wordt wel moe van al dat bezoek, maar ik ben er gelukkig om, dat ze me niet vergeten hebben". WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: VRIJ WARM Zwakke tot matige wind over wegend tussen Noord en Oost. Droog, zonnig en vrij warm weer maar in de kuststreken van Groningen, Friesland en Noord- Holland kans op binnendrijven- de zeemist of wolkenbanken gepaard gaande met een tem- peratuursdaling. Hedenmorgen even voor half elf ls te Haarlem een militair Ies- vllogtuig neergestort en terecht ge komen op een weilandje achter de van Hogendorpstraat. Het vliegtuig kwam met grote kracht neer, zodat het voorste deel diep in de grond drong. Volgens ooggetuigen maakte het toestel op geringe hoogte boven de stad „loopings" en tijdens een van deze loopings kon het blijkbaar niet meer tijdig recht komen. Hulpploegen van brandweer en politie zijn onmiddellijk begonnen met wrakstukken der cabine uit te graven om te trachten de bestuur der te vinden. Het toestel was een flre-fly van de Marine-Luchtvaartdienst. uw behanger (Advertentie) Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal wegens het deelnemen aan de Nationale Bedevaart naar Rome van 12 tot en met 29 Mei geen audiëntie verlenen. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Alkm. Biosc. Theater: Avonturen van Don Coyote, 14 jaar; Cinema Americain: De der de man, 14 jaar; Harmonie: Fla mingo Road, 18 jaar; Victoria: Moederlied, 14 jaar. SCHAGEN: Royal; Thuiskomst, 14 jaar; Op naar ,'t Westen, 14 jaar. WIERINGEN: de Haan: Een avon tuur in België, onb.; Per Lucht post, 14 jaar. HOORN: Winston Theater: Het Slavenmeisje, volw. met rijpe le- venserv. Victoria: Vreemde lading 18 jaar, EMERITUS-PASTOOR L. P. J. PAULUSSEN t In Huize „St. Elisabeth" te Am sterdam overleed gisteren in de ouderdbm van 66 jaar de Zeereerw. heer L. P. J. Paulussen, die van 1931 tot 1941 pastoor was te Heems kerk. Emeritus-pastoor Paulussen was van 1941 tot 1945 directeur van de Onderl. Kerkelijke Brandwaar borg Mij. „St. Donatus". Voorjs was hij bestuurslid van „St. Augusti- nus". De plechtige uitvaart, voorafge gaan door de Lauden, zal worden gehouden op Maandag 15 Mei in de kapel van Huize „St. Elisabeth" te Amsterdam, waarna te ongeveer één uur de bijzetting volgt in het Priestergraf te Heemskerk. WIERINGERMEER WIERINGERWERF, 12 Mei. Naar wij vernemen is de bouw van de vijf percelen voor tuindersbe drijven waarvan de aanbesteding geschiedde op 25 April jl„ als volgt opgedragen: perc. I (llstuks): Fa. C. van Essen, Den Helder f206.000; perc. II (9 stuks): N.V. v.h. A. Kingma en Zn. Slootdorp f 168.375; perc. Ill en IV (resp. 4 en 2 stuks): Fa. Minneboo en Walboom, Den Helder, resp. f76.744 en f36.978; perc. V (9 stuks): Fa. J. Kingma en Zn., Middenmeer f 166.860. Het aanleggen der electrische in stallaties is gegund aan Fa. Lepe laar te Leiden voor f 10,425. Nieuwe carillon-bespeling ALKMAAR. In verband met de Baoh-herdenking zal door de stadsbeiaardier, de heer B. J. v. d. Veen, een aantal werken van Bach door hem zelf bewerkt op het ca rillon van de Grote Kerk worden gespeeld, op de hele uren, de halve uren en de kwartieren. Maak Moeder ook blij met een tube Hamea-Gelei. Tube 75 ct„ in welvoorziene zaken AVENHORN, 11 Mei. Bieten I 6,00—6,10; II f 4,00—4,10, 68700 kg; 1150 Witlof I 61,00—63,00; II f 46,00—58,00; III f 21,00—32,00; stek f 14,00—41,00. LANGEDIJK, 12 Mei. 1600 kg bieten 6,7300 kg rabarber 4,50 6,80; 3000 kg aardappelen f 3, 800 kg prei 11,00—25,00; 80 kg nieuwe aard 93,drielingen 96, ALKMAAR. - Kaasmarkt. 44.000 kg, 13 stapels fabriekskaas f 88,50 per 50 kg. 2 stapels boerenkaai f 86.00 per 50 kg. OBDAM, 12 Mei. 700 kg W* lof II f 55,—; III f 29,00; 15.000 kg kroten A f 6,00; B f 4,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2