Geflatteerde zege van H RC op goed spelend Rapiditas Twee mariniers in arrest r De Dag van het Heilig Jaar Draverijen op Hemelvaartsdag ALKMAAR EN OMSTREKEN Klein karwei voor de spuitgasten R.K.A.F.C. speelt Zondagavond J Zilveren jubileum „Excelsior" Limmen Promotie 2e klasse Succes voor Roel en Wieringen Arbeider gedood in Rotterdamse haven Motor reed tegen onverlichte auto Beschuldigd van moord op N.S.B/ers Grote Biddag bij O.L. Vr. ter Nood Speling der natuur Blokkers begint met gelijk spel tegen Berdos Marktberichten PAGINA 2 VRIJDAG 19 MEI 1950 VEELBELOVENDE BELANGSTELLING ALKMAAR Het comité van voorbereiding legt de laatste hand aan de voorbereiding van viering van de dag van het H. Jaar in het dekenaat Alkmaar; en mét het co mité werken vele subcommissies mede aan het welslagen. De medespelenden in het spel van de Blijde Geheimen repeteren ernstig en streven ernaar de opvoe ring van dit evangelisch tafreel tot een succes te maken! De Bergense schilder Nico Berkhout ontwierp en schilderde met toewijding en talent de décors, die hierbij nodig waren; bij de repetitie van Woens dagavond werden deze reeds ge bruikt en wij zijn ervan overtuigd, dat ze zullen voldoen. Morgenavond wordt, mét de zan gers de slotrepetitie gehouden in costumes "én attributen, zodat aller opkomst van medewerkers drin gend gewenst is. Wat de optocht betreft, zijn ook de nodige voorbereidingen getrof fen, om deze te doen slagen. Reeds werd de medewerking toegezegd door de harmoniecorpsen St. Cae- cilia uit Alkmaar, St. Caecilia uit Heiloo, Eensgezindheid uit Egmond en het muziekcorps uit Heerhugo- waard; met andere corpsen wordt nog onderhandeld. De verenigingen, die hun vaandel vooraf naar Alkmaar wensen te sturen, kunnen dit het beste laten bezorgen in het bodehuis van de heer Beentjes of Van Nimwegen op de Paardenmarkt, in de onmiddel lijke nabijheid van het Canadaplein waar de optocht wordt geformeerd. Katholieken van Alkmaar, komt Zondag in zo groot mogelijke getale naar Alkmaar, om de viering van deze dag van het H. Jaar mede te maken. FRISSE BRANDWEER INSPECTIE ALKMAAR Woensdagavond heeft de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, onder leiding van haar commandant, de heer J. van Maar- leveld, weer de jaarlijkse inspectie en wedstrijd op het Waagplein ge had. Het weer was niet erg aan lokkelijk voor deze, uiteraard frisse, demonstratie en velen die anders getrouw de verrichtingen van de Brandweer plegen te vol gen, bleven bij de radio, om daar de prestaties van het Nederlands Elftal te volgen. Er waren tal van kinderen, die, de koude avond trotserend, naar de spuiten kwamen kijken en ook het gemeentebestuur kwam trouw op, om te bezien waar de goede centen van de gemeente bleven. Wethou- der-Loco-burgemeester G. van Slingerland nam de inspectie van manschappen en materiaal af en daarna begon de wedstrijd, wie het eerst water kon geven. Ditmaal was Kwiek blijkbaar de kwiekste! De Waagtoren kon haar jaarlijks bad niet krijgen, omdat het geval nog steeds in de steigers staat, derhalve hadden de spuitgasten, die later met verdeelsfukken gingen werken en met twaalf stralen tegelijk wa ter gaven, makkelijk werk. Aardig was het nieuwtje, dat daarop volgde, namelijk het vol brengen van een, Tia een Walkie- Talkie overgebracht bevel. Met een klein zendertje, tevens ontvan ger, welke een bereik van een 5 k.m. heeft, gaf de brandweercom mandant zijn bevelen, die stipt door de bemanning werden opge volgd. Een en ander trok de be langstelling van de genodigden en niet het minst dit in gebruik ne men van het nieuwste op technisch gebied, werkte mede aan het sla gen van de oefening. Naar wij vernamen ligt het in de bedoeling, op den duur de brand weer ook met een mobilofoon uit te rusten. ALKMAAR Om alle verwar ring te voorkomen, kunnen wij melden, dat de promotie-wedstrijd R.K.A.F.C.Grashoppers a.s. Zon dag wegens de H. Jaarviering van Alkmaar en omgeving niet om half drie, maar 's avonds om half zéven zal worden gespeeld. Inderdaad een mooie en prijzens waardige geste van de Grashoppers om heel Alkmaar volop de gele genheid te geven de grootse H. Jaarplechtigheden mee te vieren. Bravo mannen van Hoogwoud, dat is Katholieke Actie van het zuiver ste water! Dus heel Katholiek Alkmaar j/aar de Muziektuin, en heel. Kath. Alk maar naar de Westerweg. K.A.V. Alkmaar Bij deze worden onze leden herin nerd aan de viering van het H. Jaar op 21 Mei a.s. De werkcomité's reke nen er op dat de parochies goed vertegenwoordigd zijn in de optocht naar de Muziektuin. Voor de deel nemers aan de optocht zal. een plaats in de 'Muziektuin gereserveerd wor den. Onze K.A.V.-groepen komen te samen bij de Brandweerkazerne om ongeveer kwart over een. We be geven ons dan gezamenlijk naar het Canadaplein, waar de optocht om 2 uur vertrekt. ORGEL-CONCERT Jeanne Dcmessieux ALKMAAR Zo heeft dan ook onze stad het voorrecht gehad van een bezoek van deze geniale Pari- sienne, die de volheid van het kun stenaarschap bezit. En plus minus driehonderd muziekminnaars heb ben zich deze unieke gelegenheid niet laten ontgaan. De „Trupek Tune" van Purcell was de grandiose aankondiging van het muziekfeest, want dit was 'het inderdaad, dat zou volgen. Jeanne Demessieux beschikt niet alleen over een fabelachtige'techniek, ook in het pedaalspel. Maar is tevens ook musicienne van formaat, dit bewees haar doorlopende en rijk geschakeerde prachtige registratie. Twee fijnzinnige werkjes van Frescobaldi werden gevolgd door een majestueuse interpretatie van Bach's Fuga in D. De muzikale lijnen van Bach's polyphone mu ziek waren hier voor de luisteraar een duidelijk te volgen stemmen- weefsel. Men weet niet Welk stuk men met voorkeur moet prijzen, Daguin's Noël, Pièce Héroique van Franck of Haec Dies van Widor. Met de finale uit de Derde Sym- phonie van Vierne werd weer het accent gelegd op de schitterende virtuositeit. Na twee Chorals van Jeanne Demessieux zelf werd be sloten met een improvisatie op een thema hetwelk werd opgegeven door de organist van de kerk, Si mon Jansen. De Franse organisten zijn be roemd om hun improvisatiekunst en de organiste heeft de eer van haar land op dit gebied zéér hoog gehouden. Het prachtige orgel van de grote kerk zó te horen bespelen, en met zo'n artistieke smaak is een kunstgenot van de hoogste orde. Het behoeft wel geen betoog dat Jeanne Demessieux onvergetelijke herinneringen heeft nagelaten, en we hopen haar dan ook in de toe komst nog eens in Alkmaar te kunnen horen. Men noemt het kerk-orgel de koningin van de instrumenten, en het komt maar zelden voor dat het ook vorstelijk wordt bespeeld. Wel nu dit hebben we dan mogen be leven, en dit orgelconcert behoort wel tot het allerschoonste Wat in Alkmaar dit jaar op muziek-gebied is, en nog zal worden geboden. W, Schreurs FRAAI SUCCES VOOR ALKMAARSE RODE KRUIS ALKMAAR, Tijdens de natio nale wedstrijden, welke de afdeling Leeuwarden van het Nederl. Rode Kruis bij gelegenheid van haar 80- jarig bestaan op Hemelvaartsdag organiseerde, mocht het Alkmaarse Rode Kruiscorps een prachtig suc ces boeken. Na felle strijd met ver- ONZE AGENDA NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek B. H. J. Schou ten, Emmastraat 47. NACHTDIENST TAXI'S: Adr. Louwe, Geestersingel 26, tel. 2290. GULDEN VLIES, 8 uur: H.O.V.-concert met Theo van der Pas als solist. BIOSCOPEN: Cinema Ame- ricain: De Derde Man, 14 jaar (geprolongeerd); Har monie: L.O.—L.P.K.-ver- zetsfilm, 14 jaar; Victoria- theatejr: De held van de jungle, volw.; A.B.T.: Dood in dé wolken, 14 jaar. DE HEER BERKHOUWER STELT VRAGEN ALKMAAR De heer C. Berk houwer, lid van de Raad, heeft aan Burgemeester en Wethouders de navolgende vragen gesteld: 1. Kunnen Burgemeester en Wet houders mededelen in welk stadi um zich de behandeling bevindt van het op 11 Maart 1950 aan de Raad gerichte adres der Afd. Alk maar, den Helder en Hoorn van de Bond van Handelaren in gebruikte motoren (B.H.G.M.) tot instelling van een markt van gebruikte mo torrijtuigen te Alkmaar, welk adres door de Raad op 23 Maart 1950 in handen is gesteld van Burgemees ter en Wethouders om bericht en raad? 2. Is het juist dat da Kamer van Koophandel te Alkmaar op 22 April 1950 gunstig heeft geadvi- seerd op het instellen van voor noemde markt? 3. Is het juist dat de Directie van het Alkmaarse marktwezen in gunstigen zin op voornoemd adres heeft geadviseerd? 4. Is het juist dat de Raadscom missie van bijstand voor 't markt wezen tot heden toe nog niet in het beraad over de instelling van meergenoemde markt-is betrokken? 5. Is het aan Burgemeester en; Weth. bekend dat reeds thans, des Zaterdagsmorgens op het Waag plein, handel- in gebruikte rijtuigen en motorrrijtuigen plaats vindt? 6. Kunnen Burgemeester en Wet houders met ondergetekende be amen, dat het de voorkeur zou ver dienen, indien voornoemde handel plaats vond op gezette tijden, wan neer het marktplein bepaaldelijk voor voornoemde handel is openge steld? 7. Kunnen Burgemeester en Wet houders, zo het antwoord op vraag 6 bevestigend luidt, met ondergete kende instemihen, dat, gezien het vorderende jaargetijde spoedige af handeling van deze aangelegenheid thans gewenst is? R. K. BOUWVAKARBEIDERS. ALKMAAR U bent toch ook bM DUUKLTl. IN cl ïciie SIÜJU 111 tl l VtJT" „„„„„„„I schillende sterke ploegen uit Fries- morgenmiddag half^ twee aanwezig land, Groningen, Överijsel. en Nrd.- en Zuidholland gelukte het de he- renploeg, onder leiding van de heer Zwakman, als eerste te eindigen, terwijl de damesploeg onder leiding van mevr. Wallaart op de derde plaats beslag wist te leggen. In het totaal klassement, waarbij de door beide ploegen behaalde pun ten bij elkaar werden geteld, kreeg Alkmaar de 2e prijs, bestaande uit een grote medaille van Z.K.H. Prins Bernhard. Een welverdiende belo ning voor ons plaatselijk corps, dat steeds gereed staat om bij ongeval* len de helpende hand te bieden. Op feestelijke wijze werd het Alkmaarse corps bij terugkomst in Alkmaar op het Stationsplein ontvangen. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Het eerste won! Bravo spelers van het eerste, maar opgepast, want het programma is nog zwaar! Toch heeft dit ons wel voldoening gegeven en daarnaast zal de belangstelling voor de a.s. Zondag te spelen wedstrijd A-F.C. Grasshoppers een record aantal bezoekers trekken, want heel Alk maar en omgeving wil onze jon gens aan het werk zien. Dit kun nen wij zeggen, de accommodatie op ons terrein is belangrijk verbe terd. U kunt allen de wedstrijden goed volgen. Er is daarom gelegen heid nu reeds kaarten te verkrij gen bij „De Sport" Nieuwe Sloot. Ook Passe-Partout i. zit- en staan plaatsen van de 3 wedstrijden te samen. Leden van A.F.C. komt al len vanavond naar het veld, om enige werkzaamheden te verrich ten, vele handen maken licht werk. De personen die voor Zondag zijn aangewezen voor controle, kassa etc. worden verzocht om voor 5 u. aanwezig te zijn. De wedstrijd begint om 6.30. De P.P.C.-er. op het Canadaplein? UITSLAG OPENBARE VERKOPING B11 OPBOD ALKMAAR. De uitslag van de openbare verköping bij opbod, gis teren t.o.v. Notaris mr. C. J. de Lange, in 't Gulden Vlies gehouden, luidt als volgt: Huis en erf, St. Anthoniusstraat 2, verhuurd voor f 4.80 p. week f 1230. Huis en erf, Zooherstraat 35, ver- huurd voor f 3.60 'per week, f 930. Huis eri erf, Druivenlaah 3, ver huurd voor f 4.10 p. w., f 1200. Huis en erf, Achterwezel 2, ver huurd voor f 4.10 p. week: f 1200. Huis en erf, Runstraat 5, verhuurd voor f 3.10 per week: f 600. Huis en erf, Palingstraat 13, ver huurd voor f 7.02 p.w.: f 5060.-. Huis en erf, Palingstraat 15, ver huurd voor f 30.— p.m.: f 5080. Huis en erf, Rijksstraatweg 175, Heiloo, verhuurd beneden voor f 26.60, boven voor f 13.50 p. m.: f 6950.—. De verkoping bij afslag zal op 24 Mei op dezelfde plaats, des avonds om 7 uur, plaats vinden. Heropening café „De Amstel" ALKMAAR Het bekende Café Be Amstel aan het Verdronken- oord, reeds tal-van jaren door de familie Hecker gedreven, heeft waf het interieur betreft, een belangrij ke verandering ondergaan een ver andering, welke ongetwijfelt een verbetering mag worden genoemd Het oude buffet heeft plaats moe ten maken voor een geheel nieuw en modern, dat tevens dienst kan doen als bar. De eiken betimmering in een stemmige kleur doet het uitstekend en met de nieuwste ver lichting heeft deze zaak thans een aanzien gekregen, waarop de heer Hecker met recht'trots kan zijn. NIEUWS VAN TAVENO, ALKMAAR Alle lieden vanaf 12 jaar worden Zondag 21 Mei ver wacht om 1.15 uur aan het Gym lokaal, van de St. Adelbertusschool. Natuurlijk in uniform. Vandaar gaan we in optocht naar het Canadaplein. Allen doen we mée. Dit is een geloofsbelijdenis van ons allen. We gaan op deze wijze het H.'Jaar vieren. Komt al len getuigen van onze Trouw aan Rome. aan onze Paus. We rekenen ■op allen, HALFJAARLIJKSE OPRUIMING. ALKMAAR Per circulaire heeft de Contactcommissie voor de Mid denstand zich tót de Alkmaarse Winkeliers gewend met de vraag of het gewenst is in verband met de tentoonstelling „Van Wadden tot het IJ" de termijn voor de half jaarlijkse opruiming te vervroegen. Aan de hand van de binnengeko men berichten is besloten geen ver zoek tot vervroeging van deze ter mijn bij de Kamer van Koophandel in te dienen. MUZIKALE RONDGANG POSTHARMONIE ALKMAAR. In verband met het feit dat de Postharmonie op het concours te Wijdenes met 104 pun ten de eerste prijs in de marswed strijd behaalde en de eerste prtjs in de concertwedstrijd met 5Ö9 punten won, waarbij tevens de eerste prijs voor het hoogste aantal punten winnend, zal de Postharmonie Maandagavond van 8 tot 9 uur een muzikale rondgang, door de stad houden. PAARD OP HOL ALKMAAR Gistermorgen sloeg bij de Bergeroverweg een paard, bespannen voor een rijtuigje met vijf personen, op hol. Het rij tuigje werd bestuurd door een 13- jarige jongen. Het paard liep zig zag over de weg en werd ter hoogte van café „Rust wat" tot staan ge bracht door een man die daar aan wezig was. Er gebeurde geen onge lukken en er werd geen schade aan gericht. ONGEVAL RONDE VAN NOORD-WEST NEDERLAND ALKMAAR. Om ongeveer kwart over twaalf is gister op de hoék van de Bergerweg - Jan van Scorelkade een wielrenner gevallen. Een achteroprijdende wielrijder kwam eyeneens te vallen en brak zijn sleutelbeen, daarbij werd hij aan de rechterknie gewond. De eer ste hulp werd verleend door een in de stoet rijdende Rode Kruis-groep. Het slachtoffer werd in het •slacht huis binnengedragen en daar ver bonden. n LIMMEN Zaterdag 20 Mei bestaat het h'armOniecorps „Excel sior" 25 jaar, welk feit gevierd wordt met een jubileumconcert voor de donateurs in het parochie huis St. Maarthen. Het is overbodig de geschiedenis van de afgelopen 25 jaar te memoreren; wij weten allen, dat het levenspad van de meeste muziekcorpsen niet met rozen bezaaid is. Zo is het ook met de levensweg van „Excelsior". Be ginnende in de 3e afdeling, is men via de tweede naar de le afdeling opgeklommen waarna de weg terug naar de. tweede afdeling weer werd bewandeld. Het muziekcorps is in onze gemeente een onmisbare ver eniging en geniet dan ook de waar dering van de gehele bevolking. Ook enige leden jubileren dien dag, doordat zij 25 jaar onafgebro ken lid zijn. Deze leden zijn thans de steunpilaren van het corps. Het te geven concert bestaat uit 7 aar dige muzieknummers, terwijl ook daarna nog een vrolijk kluchtspel zal worden opgevoerd met als titel „De ontplofbare Bruidegom." Zondag 21 Mei wordt in Café Fries land een herhaling gegeven van deze avond met bal na, o:l:v. „De Bollenjongens.'" Wij wensen Excel sior enige succesvolle avonden toe. O. L. VROUW TER NOOD TE HEILOO Volgens door ons ontvangen be richt, hebben de Nederl. Spoorwe gen ook dit jaar weer zich bereid verklaard tot het laten stoppen van onderstaande treinen voor het uit stappen en opnemen van groepjes bedevaartgangers, indien dit min stens 2 dagen tevoren wordt aan gevraagd bij een der reisagenten: Alkmaar, W. H. Rosmalen, Lan- gestr. 53; Amsterdam, W. H. Bree, De Ruyterkade 45/46; Den Haag, J. W. Siedenburg, Mauritskade 1; Rotterdam, M. T. Hut, Schiedamse Vest 50 b; Utrecht, W. Vos, Hoofd gebouw II. De treinen zijn: van de richting Amsterdam nrs 2409, 2413 2417, 2429, 2433; van de richting Haarlem nrs 2215, 2231; van de richting Alk maar nrs 2218, 2420, 2222, 2242, 2444. Naar de richting Amsterdam nrs 2448, 2452; naar de richting Haar lem nrs 2250, 2256; naar de richting Alkmaar nrs 2239, 2441, 2445. Aangeraden wordt voor het ver trek even te informeren of de hoofdconducteur gewaarschuwd is. AUTO-BOTSING HEILOO Donderdagochtend kwam éen dokter uit Amsterdam met z'n Vauxholl vanuit Heiloo, wilde oflgeveer 200 meter voorbij de Kerklaan de straatweg overste ken. Hij gaf deze voorgenomen ma noeuvre aan door zijn richtingwij zer uit te steken. De dokter had echter geen erg in het verkc-A dat van af Alkmaar kwam, in dit ge val de Buick Eight, bestuurd door de heer J. Spaans. Deze voorrang hebbend, reed door maar door het plotseling oversteken der Vauxholl kon 'n botsing, ondanks fel remr men van Sp. niet voorkomen wor den. De Buick werd zwaar geha vend, terwijl ook de Vaukholl be hoorlijke averij opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie was spoedig ter plaatse evenals Burgemeester J. Kalff. De dokter verklaarde direct schuld te hebben aan deze botsing. Beid» wagens werden opgesleept naar garage Vingerling voor verder po litioneel onderzoek. Naar wij ver nemen is de dokter niet verzekerd zodat dit een beduidende schade post voor hem is. Toen midvoor Horsmeyer van Rapiditas (Weesp) uit een goed op gezette aanval hot leder over de uit gelopen Dijkshoorn kopte 22, zag het er donker voor de Roodjacken uit want na de rust speelden de gastheren ontegenzeggelijk beter. Vooral de linkervleugel Douma Schalij sneed verscheidene keren goed door de verdediging in. De rechtervleugel, waar steeds iemand vrij stond, daar A. de Vries veel te traag was, speelde rechtsbuiten v. Eek een prima partij. Doch verder dan één doelpunt kwam deze ge vaarlijke aanval niet. Na dit geweldige offensief dat 25 min. duurde bleek het reeds spoedig dat de achterhoede, in het bijzondér de beide backs zeer zwak waren. Het was dan ook maar goed dat doelman Mouw prima op dreef was, want hij heeft zijn team voor een debacle gered; Toen scheidsrechter Spanjaard geassisteerd door twee neutrale grensrechters om kwart voor drie liet beginnen waren het de gasthe- en die met goede .passes de achter hoede voor problemen stelden en was' A. de Vries die reeds na vijf minuten een kanjer van Douma uit het verlaten doel kopte. Rapiditias bleef de toon aangeven wat de cornerverhouding, die toen i0 in het voordeel voor Rapiditas Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Herma- nus J. C., zoon van J. N. Ouüejans en J. Hoogland; Hendricus J., zoon van H. Koppelaar en A. J. Boer; Alida G., dochter van J. N. Akker man en N. Geus; Wilhelmina, dooh- tej. van M. de Jongh en P. van Wanrooij. Ondertrouwd: Johannes Boots, 60 jaar, en Martina Burggraaf, 51 jaar; Hendricus Koreman, 46 jaar en Jannie G. Stammis, 23 jaar; Everar- dus A. Beex-se, 37 jaar en Elisabeth Frederiks, 30 jaar; Jan Mulder, 35 jaar en Margje Knol, 31 jaar; Hen- ricus M. Moeskops, 30 jaar en Fem- metje Krijgsman, 22 jaar; Adrianus Spaans, 27 jaar en Jacoba G. de Jager, 25 jaar; Pieter Helder, 23 jr. en Jannetje C. van den Brink, 23 jr. Het gure weer was vanzelfspre kend ook van nadelige invloed op de belangstelling voor de drave rijen, welke Hemelvaartsdag in het Sportpark werden gehouden; alleen de enthousiaste paardensportiiefheb- bers trotseerden het koude weer. Van de 55 ingeschreven paarden waren er slechts tien niet versche nen, zodat nog enkele aardige cour ses te zien kwamen. De sintelbaan was tengevolge van de mieserige regen nogal nat, hetgeen voor de piqueurs nu niet bepaald een pretje was. Na een rit zagen zij er uit als negers vanwege de overvloedige modderspatten. Niettemin leverden zij een sportieve strijd om de vele en fraaie prijzen. Voor de stal Roel van Wieringen brachten deze draverijen een tweetal aardige successen. Hoewel Roel in de wedstrijd om de Hudson-prijs met Nanny A geen schijn van kans had, wist hij in de 3de course om de Broches-prijs met Nooit-Gedacht beslag te leggen op de eerste prijs; hij wist in de laatste ronde zijn ri vaal Nero Major te passeren en maakte over de 2040 M. een tijd van 3 min. 15 sec. en een kilometertijd van 1.36.5; zijn cote van f 2.70 was echter niet hoog. Ook op de lsto Lenteprijs wist hij met zijn eigen 7- jarige bruine merrie beslag te leg gen; de afstand van 2340 M. versloeg hij in 3.40.4; KM-tijd 1.34.2. Had hij bij zijn eerste overwinning dé f 400 plus een partij sigaretten gewonnen, ditmaal ontving hij de f 500, plus een flinke ham. een fles champagne en als 'extra prijs een pond prima pruimtabak; zijn staljongen kreeg een paar klompen. Daar kon Roel het voor deze dag wel mee doen. In de Lenteprijs was zijn cote f 4.80. In de wedstrijd om de Ab. Hoes- prijs werd Limbus rijder Klui vers winnaar, waardoor hij de beker'van de Ned. Amateursclub in handen kreeg. Limbus won deze course echter op het laatste nip pertje vóór Lietse Mitzi, die steeds de kop had gehouden. De Grote Kaasprijs, waar het over 2340 M. en om de hoofdprijs van f 650.ging J. van Doorn met Juggler aan de Spits; tijd 3.28.6; KM- tijd 1.28.3. De spannendste rit was die om de Rynbende-prijs (f 500). Aanvan kelijk lag Junior Axkit voor, ih de lste ronde gevolgd door Lord Heny en in de 2de ronde door Marianne; deze laatste werd echter gedistan- cieerd en in de laatste ronde wist Lord Heny Junior Exkit te passeren en als eerste te eindigen. Ook in de tweede heat van deze draverij kwam Lord Heny na een spannend duel met Junior Axkit als eerste aan. Tussen de twee heats werd een monté-demonstratie gegeven door een drietal jockey's, welke draverij gewonnen werd door de heer Hout man op Frans, gevolgd door J. Röo- denburg op Marianne; 3e werd G. Bak op Nerva. Voor alle rijders waren er royale prijzen, die de heer Blom als 'n gulle Sinterklaas qp de hem eigen popu laire wijze aan de manbracht. Hier volgen de uitslagen: Hudson-prjjs: Afstand 2040 M. Prijzendraverij voor 3-, .4- en 5-jar. paarden, die.nog geen f 500.heb ben gewonnen. 1. O Nelly Zora (J. Wagenaar); tijd: 3.19.6;. km-tijd: 1.39.8; 2. .Nerva (C. Bak) 3.20; 1.40; 3. Neptunus (Dy Zuidland) 3,20, 1.40. Totalisator: winnend f 1.80, plaats f 1.40, f 1.80; gekoppeld f 6.90; covercal f 5.10. Ab Hoes-prijs: Afstand; 2040 M. Prijzendraverijen voor paarden die f 1500.doch nog geen f 5000.- hebben gewonnen (amateurrijders) 1. Limbus (M. J. Kluvers), tijd: 3.10.8, KM-tijd; 1.33.5; 2. Lietse Mitzi (P. van Doorn), 3.10.9, 1.33.5; 3. Jose phine V (G. J. Venneman)- 3.15, 1.32.9. Totalisator: winnend f 6. plaats f 3.20, f 2.10; gekoppeld f 7.30; covercal f 3.10. Broche-prijs: Afstand 2040 M.; prijzendraverij voor paarden, welke f 400.doch nog geen f 1000.heb ben gewonnen. 1. Nooitgedacht (R. V. Wieringen) tijd: 3.15, KM-tijd: 1.36.5; 2. Nero Major (D. Zuidland), 3.17.3, 1.37.7; 3, Norma Shearer (J-. Roodenburg), 3.17.8, 1.37. Totalisator: winnend: f 2.70, piaats f 1.80, f 4.gekoppeld; f 22.90; covercal f 6.30. De Grote Kaas-prijs: Afstand 2340 M. Prijzendraverij internationaal voor paarden die f 5000.of meer hebben gewonnen. 1. Juggler (H. Doornekamp), tijd: 3.28,6, KM-tijd 1,28.3; 2. Louis Axkit (W. H. Geersen), 3.28.7, 1.29.2; 3. Leo Sxkit (J. Wagenaar), 3.29, 1.30.1. Totalisator: winnend f 8.60; plaats f 1.80, f 1.30: gekoppeld: f 5.co vercal: f 4.90. Lente-prijs: Afstand: 2340 M. Prij zendraverij voor paarden die f 1000 doch nog geen f 2000 hebben gewon nen. 1. Karoline (R. 'v. Wieringen); 3.40.4, 1.34.2; 2. Naciso G (J. Wage naar), 3.45, 1.36.2; 3. Karei Diamant (Jb. Onrust), 3.49, 1.37.8. Totalisator winnend: f 4.80; plaast f 2.50, f 1.90; gekoppeld: 1 6.80; covercal: f 3.90. Rijnbende-prijs: Afstand: 1640 M. Heat-prijzendraverij. voor paarden die 2000.doch nog geen f 5000. hébben gewonnen. 1. Lord Heny (J. de Vlieger), tijd: 2.34.6, KM-tijd 1.34.3; 2. Junio Axkit (J. L. Olsthoorn) 2.35.3, 1.34.8; le heat: f 5.20, f 2.70, f 8.90; koppel: 64,20; cc f 9,70; 2e heat: f 1.30; covercal: f 1.40. was, wel tot uitdrukking bracht, 'n Doelpunt kon dan ook niet uitblijven en 't is aan Bot en Swart, die beide goed wegwerkten te danken dat ze pas na 22 min konden doelpunten. Op dat moment speelde de naar buiten gezwenkte Horsmeyer de bal laag naar v, Gemert die Dijkshoorn geen schijn van kans gaf. Na dit doelpunt kwamen de Ra cers geducht opzetten en de vleugel KnijffP. de Vries combineerde dikwijls vrij goed. Na zo'n combina tie zette Knijff hoog voor doel en de hoog opspringende G. de Vries kopte juist in de goede hoek 11. 2 minuten voor de rust plaatste Bakker, na enige tegenstanders ge passeerd te hebben de bal naar de rechtervleugel waar Knijff geheel alleen stond, die hiervan handig profiteerde door van grote afstand met een strak schot HRC de leiding te geven 12. Vrij onverwacht kwam het reeds genoemde doelpunt. Een kwartier voor het einde kop te P. de Vries de bal naar Bakker die op zijn beurt het leder naar Rij kers dirigeerde, deze vuurde onver wachts een hard schot af dat via de paal in doel sprong 23. By een volgende aanval haakte een der achterspelers G. de Vries, die alleen voor Mouw stond, waarte gen de scheidsrechter terecht een strafschop gaf. P. de Vries benutte deze elfmetertrap onberispelijk 24. Hieirna gaf HRC het spel niet meer uit handen en speelde verder een rustige partij. 3 minuten voor het einde kreeg P. de Vries de bal goed toegespeeld, en na enige tegenstanders om speeld te hebben vergrootte hij de voorsprong met een reusachtig hard schot tot 52, waarmede tevens het einde kwam en HRC een goed be gin maakte in deze zware promotie. H.S.V. 1—G.V.O. 1:1—2 HEILOO Hemelvaartsdag 'smid- dags 16,30 had deze ontmoeting plaats. Er was vrij veel belangstel ling en het publiek heeft van een spannende wedstrijd genoten. GVO was technisch beter maar HSV ver goedde veel enthousiast door te vechten. Hierbij komt dat HSV Vrouwe Fortuna niet op haar hand had. Tien minuten na de aanvang maak te GVO een doelpunt. Dit ontstond door een misverstand in de H. ach terhoede. 15 Minuten na de rust scoorde de linksbinnen van GVO het tweede doelpunt. 02. Even voor het eind werd B. Kraak man op ongeoorloofde wijze in 't strafschopgecied „gevloerd" De toe gekende penalty werd onberispe lijk in een doelpunt omgezet. In de resterende minuten had GVO het zwaar te verduren. Wij noteerden nog een schot tegen de paal en kopballen tegen de deklat, 't mocht echter niet baten. A.s. Zondag speelt HSV thuis te gen K.F.C. II. TRAGISCH ONGEVAL HEERHUGOWAARD NOORD Woensdagmorgen j.l. omstreeks 12 uur is het jongste zoontje van de heer Snel plotseling uit dit ge zin weggerukt. In een onbewaakt ogenblik is het 2-jarig kind i(i de voor het huis liggende sloot ge raakt en jammerlijk verdronken. Zodra het ongeluk werd ontdekt, werd medische hulp ingeroepen. Dit mocht alles echter niet meer baten. De verslagenheid in 't dorp is groot. K.V.P.-vergadering EGMOND BINNEN Aanwezig waren, buiten het bestuur, vijftien leden. De keuze van een nieuwe secretaris kon daardoor niet door gaan. Er werd ook voorgesteld om E.S.V.-in-wording doelpalen ca deau te doen, maar ook dit kon wegens de geringe opkomst niet zonder meer geaccepteerd worden. Door de heer A. v. d. Molen werd nog ter sprake gebracht, dat het toch eigenlijk ook wel op de weg van de plaatselijke afdeling van de K.V.P. zou liggen zo nu en dan een actueel onderwerp door deskundige sprekers te laten be handelen. Toen Woensdagmorgen aan boord van 't Zweedse s.s. „MunK- fors" in de Merwehaven te Rot terdam een hijs van zes balen, die overgeladen moest worden, in de lucht zweefde, schoten twee balen cellulose uit de lijn. Van de vier arbeiders, die in het ruim werk ten, werden er twee getroffen. De 36-jarige W. de W. uit Rotterdam kreeg een baal op het hoofd en was op slag dood. Een andere arbeider werd in de heup getrof fen en moest naar het ziekenhuis. EEN DODE, EEN GEWONDE De 24-jarige H. Redeker uit- Slagharen reed Dinsdagavond op zijn motorfiets uit de richting Dedemsvaart op de weg tussen Lutten en Slagharen in volle vaart in op een onverlichte en onbe heerde vrachtauto, geladen met dakpannen. Redeker en zijn duo passagier, de 24-jarige Rieks, eveneens uit Slagharen, werden ernstig gewond naar. het zieken huis te Hardenberg vervoerd. Hier werd het nodig geacht Re deker voor een speciale behande ling naar Utrecht te vervoeren, doch voordat Utrecht was be reikt, is Redeker aan zijn verwon dingen bezweken. Tot nu toe is de chauffeur van de vrachtauto nog niet opge spoord. WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. IETS ZACHTER Zwakke tot matige wind draai end naar Zuidelijke richtingen. Vannacht flinke opklaringen, morgen overdag toenemende be wolking met later in het Zuiden van het land plaatselijk enige regen. Iets zachter dan vandaag. Op last van de advocaat-fis caal bij de Zee- en Landmacht zijn, naar het A. N. P. verneemt, twee sergeants van het korps mariniers, n.l. H. G. en 3. 3. H. F. V., gearresteerd, beschuldigd van moord op twee in Suriname geïnterneerde NSB-ers. Deze NSB-ers, ir. L. K. A. Raedt van Oldenbarnevelt en L. A. J. van Poelje, zouden in No vember 1942 op last van hun meerderen zonder vorm van proces zijn neergeschoten. Zoals bekend is het onderzoek in deze zaak in Suriname reéds geruime tijd aan de gang. Daar ter plaatse schijnt het nu in grote lijnen voltooid te zijn. De onderzoekingsautoriteiten in Pa ramaribo hebben thans de stuk ken overgedragen aan de advo caat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof en de fiscaal van de Zeekrijgsraad in Neder land, omdat de hoofdpersonen in deze zaak voor het meren deel in Nederland verblijven. Naar men ons van bevoegde ziide mededeelde is er nog geen beslissing over een eventuele strafvervolging genomen aan gezien het onderzoek nog niet voltooid is. De advocaat-fiscaal van het Hoog Militair Gerechts hof, die een eventuele strafver volging zou moeten leiden te gen de twee hoofdofficieren die de gearresteerde mariniers het bevel tot het neerschieten van de NSB-ers zouden hebben ge geven, wordt in zijn onderzoek gehandicapt, doordat één van deze officieren niet meer in Ne derland woont, doch zich in de Ver. Staten heeft gevestigd. EEN CHEF VAN DIENST BIJ DE SPOORWEGEN Naar wij vernemen is ingaande 1 Mei j.l. voorzien in de vacature van chef van dienst van tractie en materieel, door de benoeming van ir. F. Heyliers, voorheen adj. chef van dienst. Tot 1 Mei werd deze functie waargenomen door de president, de heer den Hol lander. Op 31 Mei wordt er bij O. L. Vrouw ter Nood weer eeii biddag gehouden, waarbij van, na de H. Mis om 7 uur ononderbroken de Rozenkrans wórdt voorgebeden tot en met het Lof van 7 uur 's avonds, waaronder preek. Het zal een ge- beds-stormloop worden op de Mid- delares-aller-Genaden. Men kan hiervoor intenties insturen aan de Rector. Kapellaan 13 Heiloo. Het beste is ongetwijfeld -om zelf te komen meedoen. De dag valt guns tig, n.l. op Woensdag, om samen met de kinderen een gedeelte van deze grote krans van Rozen te ko men meevleohten. Wie zich nog verdienstelijk wil maken, er zijn nog enige voorbid ders (sters) tekort. Geef U dan zo spoedig mogelijk op aan hetzelfde adres, met opgave van de tijd dat U kunt. In het kader van deze dag zal Mgr. Huibers de H. Mis komen op dragen om 8.30. De biddag wordt besloten met 'n plechtig Sluitings lof, gevolgd door kaarsenprocessie door het park, waarvan het slot is: de kaarsen offeren bij de Genade kapel. Vol vertrouwen dus naar de biddag op 31 Mei; „Want hare hulp is groot Op deze heil'ge steden." ROSE TULPEN MET EEN ORANJE VARIËTEIT Bij de Gebr. Kramer, Bloembol lenkwekers te Noord Bakkum, die het vorig jaar in een partij rose tulpen een door mutatie ontstane oranje-variëteit vonden, bleek ook ait jaar de variëteit constant oranje te zijn. Bovendien doet zich het merkwaardige verschijnsel voor dat de tulpenbol drie -bloemen tegelijk in bloei geeft, waarvan een- de oorspronkelijke rose kleur weer heeft. Zodat wij twee kleuren op één bol vinden. Alhoewel volgens de erfelijk heidsleer een mutatie (verloping) van kleur of vorm een normaal iets genoemd wordt, mag,dit toch wel iets bizonders heten, dat zeer gel den voorkomt. De tulp is deze week nog te be zichtigen. PROMOTIE Ie KLASSE NHVB Op Hemelvaartsdag speelde Ber dos haar eerste degradatiewedstrijd tegen de kampiöeri van de Noord- Hollandse afdeling „Blokkers". Nadat de voorzitter van Berdos de bezbékefs bloeiden aangeboden had en zijn gelukwensen had uitge sproken, nam de strijd een aanvang. Blokkers zette direct met een of fensief in. Maar Berdos 4 herstelde zich en van nü af is Berdos de meer dere, Onverwacht kwam er echter een doèlpünt voor Blokkers, toen een der backs van Berdos >te tam op z'n keeper terugspeelde eri de mid- voor der gasten er eerder bij was, waarna de bal onhoudbaar in het doel verdween 0—1. Berdos gooide nu alles in de aan val en zo kreeg de keeper van Blok kers handen vol werk. Verscheidene corners waren hier van het resultaat. Tot rust kwam er echter geen verandering in de stand. Na de thee was het al Berdos wat dp klok sloeg, al waren de doorbraken van Blokkers lang niet ongevaarlijk. Bij een corner voor 't doel van Blokkers ontstond een ge wirwar van benen en door al die benen heen verdween de bal in het net en was dus de stand gelijk 11. Even later een schot van verre, dat de keeper van Blokkers zou'vertast hebben, wanneer de bal niet was naast gegaan. Het zat Berdos niet mee en ter wijl de druk aanhield, verstreek de tijd. Vele aanvallen werden echter ontijdig om zeep gebracht door het in de buitenspel-val lopen. Met Berdos In de aanval floot de scheidsrechter het einde en waren de punten tussen Berdos en Blokkers gedeeld, De tentoonstelling „De. Keuken hof" te Lisse is gisteren officieel gesloten. Het publiek kan echter tot .en met Zondag de Keukenhof bezichtigen tegen half entree. BELGIE-NEDERLAND (Zaterdagmiddagvoetbal) 3—1 Op het terrein van de C.S. Brugge hebben gisteren de Zaterdagmiddag elftallen van België en van Neder land de strijd aangebonden. De gast heren wonnen met 31, dank zij een betere techniek, die hen ih staat stelde vooral in de eerste helft een zeker overwicht te ontplooien. De rust ging in met 10 voor België. Na de hervatting togen de Neder landers op hun beurt ten aanval, maar het geluk was niet met hen, zodat het bij een doelpunt bleef, terwijl de Belgen nog twee maal het net konden vinden. Hun voor waarts Frankinet scoorde alle drie doelpunten. Deze van de Belgen in deze fraaie wedstrijd was verdiend, maar een tikje geflatteerd. ALKMAAR, 17 Mei. Export veiling. Prei 1323; spinazie 8—16; |>ostelein 17—30; witlof II 2646; rabarber 412; andijvie 46—58; sla I 7—11.50, II 3.50—6.50; bloemkool IA 50—61, I 38—48, II 2030; bieten 6; worteltjes 31—65; uien p. bos 45; aardbeien p. doos 2649; radijs 39; selderie 5—7; peterselie 3; asperges dik wit 1.19— 1.21; blauw 6980; nieuwe aardapp. 86; driel. 75. LANGEDIJK. 6000 kg bieten 6; 2600 kg. rabarber 7.70—8.20; 2000 kg. prei 35. ALKMAAR. Kaasmarkt, aan voer 43.000 kg. 16 stapels fabrieks- kaas f 90.50 per 50 kg.; 1 s bóerenkaas f 90.per 50 kg. Handel vrij stug.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2