HERBOREN ORANJE-TEAM REVANCHEERDE ZICH VOOR DOELPUNTLOOS TIJDPERK „Friese" voorhoede met fourier Rijvers doorbrok Enoelse verdedioings-techniek Bond self tal—Engeland B 3-0 GESLAAGD DEBUUT VAN HOFMA Tanend prestige Nederland won door snelheid en vechtlust Landstitel en promotie Futloze vertoning De Ronde van Nederland Buchan: België door Engeland gedecideerd geslagen Vitesse werd Te klasser VRIJDAG 19 MEI 1950 (Van onze redacteur Sport) AMSTERDAM, 17 Mei. Toen in de 34ste voelens tegemoet geziene wedstrijd- Nederland- zich van zijn zitplaatsen verhief en de grond na het feilloze en smetloze openingsdoelpunt betonnen ovaal en de honderdduizenden in de stel er zich met vreugde rekenschap van, dat van het voorbije jaar) definitief was afgesloten, populairste der sporten dacht voetbal-Nederland succesvolle schot van de kleine Brabander be al die internationale ontmoetingen van Oranje, warmen en waarover de echte liefhebber zich het betekende het omslaan van een zwarte blad kon, ook wanneer er deze avond voor Hemel Nederlandse voetbal-fans verheugende dingen enthousiasme zijn geweest. De 10, die tijdens de rust op het score-bord prijkte, betekende daarenboven een voorlopig, doch reeds duidelijk ant woord op Newcastle, en het stemde de menigte gunstig ten opzichte van een voorhoede, die al aanstonds na de eerste minuten van onwennigheid had getoond uit een ander hout te zijn gesneden dan die van Deurne. Maar er kwam in de tweede speelhelft een ogenblik, dat niemand minder dan Roosenburg op zijn gloednieuwe wing, na een grimmig doordurend en uiterst gevaarlijk opdringen van Scott's meute, met een bliksemsnelle j maai van zijn linkerbeen een kogel in het hart van Middleton's zwaar bewaakte poort plaatste. En toen die andere Fries, ons aller Abe, nog geen vijf minuten later ten derde male het vonnis over de Chesterfield-goalie voltrok, was er voor het juichende stadion inderdaad reden tot een deugddoende uitbundigheid. Want drie smetloze doelpunten en een blanke tegen-score in een wedstrijd tegen een geheid Engels prof-team was meer dan zelfs de grootste optimist ooit had durven verwachten! minuut van de door velen met gemengde ge- Engeland B een volgestampt Olympisch Stadion vesten van dit machtige bouwsel deed daveren van Rijvers, gaven de ruim 60.000 binnen het Nederlandse huiskamers achter hun radio-toe- het doelpuntloze tijdperk (na Helsinki in juni Aan een zege op de prof-grootmeesters van de toen nog niet, wilde het ook niet denken. Het tekende toen nog alleen de revanche van waaraan geen Nederlander zijn hart had-kunnen oprecht zorgen maakte. Het was een revanche, zijde in de Nederlandse voetbal-historie. En dat vaartsdag verder geen schokkende en voor de gebeurd waren, reeds voldoende reden tot Het heeft zeker zijn nut, alvo rens het prettig relaas van deze wedstrijd te beginnen, even dui delijk te zeggen, dat dit Engelse B-team, ondanks zijn minder aan genaam „verleden" van een 50 nederlaag tegen het Italiaanse B- elftal, gedurende het grootste deel van de ontmoeting in het Olym pisch stadion, technisch en tac tisch de meerdere was van de Bonds-ploeg. Potharst, Stoffelen, v. d. Hoeven en zelfs Terlouw had den in *t eerste kwartier de groot ste moeite vat te krijgen op 't ge raffineerde short-passing van Pye en zijn vleugel-adjudanten ter weerszijde. Onze nationale midhalf weifelde vaak tussen aanvallen en RIJVERS ....eerste doelpunt.. (Red. Sport) De vroegere Engelse internationaal, thans verslaggever van de Londense News Chronicle, Charles Bugan schrijft dat de 3-0 van Amster dam een nieuwe slag voor het Engelse voetbal is, welke zijn tanend prestige op het conti nent nog meer zal verzwakken. Het moge zijn, dat de 50 van Milaan en de 30 van Amster dam een zware slag aan het on overtrefbare en veelgeroemde Engelse professionalisme heeft toegebracht en dat deze klin kende nederlagen even zovele slechte voortekenen zijn voor de komende prestaties te Rio de 4—1 van Brussel kan de heren echter nog enigszins ge rust stellen!), meer dan dit alles interesseert ons Neder landers toch, dat elf jongens, ..die op Zondagmiddagen voor hun pleizier spelen"* en van het voetbalspel dus niet hun beroep hebben gemaakt, zoals de Man- nion's en Langton's en tutti quanti, het desondanks tot een dergelijke prestatie kunnen brengen Een prestatie, die op de internationale voetbalmarkt even hoog genoteerd staat als die der bonzen" en daarmede in velerlei opzicht kan wed ijveren. Het is niet noodzake lijk, dat de sportsman van zijn sport een vak maakt, om daar in te kunnen excelleren. Het is niet noodzakelijk en het is niet wenselijk. Dat hebben de man nen van Stoffelen op de avond voor Hemelvaartsdag weer eens duidelijk bewezen. Het is niet alleen de techniek, die bij sportontmoetingen beslist. Het is meer de team-geest en de liefde tot het spel welke voor spel èn speler van waarde is, en waardoor niet zelden de prestatie zo hoog wordt opge voerd. dat daardoor het zoet van de overwinning wordt ge smaakt. afwachten. Viel hij aan, dan werd hij gepasseerd, bleef hij afwachten, dan vermocht hij de flitsende pas ses niet te onderscheppen. Het ge beurde eenmaal, dat Lenstra him self in een carré van centerende Engelsen van het kastje naar de muur werd gestuurd en zich ten slotte maar gewonnen gaf om niet langer de risée van Nicholson en zijn speelmakkers te zijn. Toch was er geen kwestie over dat het bonds-team uitgesproken in de verdediging werd gedron gen. Reeds in die beginperiode legde de watervlugge Rijvers de grondslag voor zijn latere suc cessen als verbindingsman tus sen voor- en achterlinie, als meester in het „klein-spel", en als maker van het eerste doel punt. Reeds toen toonde debutant Germ Hofma een moeilijke bal voor de voeten van Taylor weg in de richting van Middleton te kunnen krijgen, waar Eckersley alle zeilen moest bijzetten om Michels te beletten zijn kans waar te nemen. Technisch superieur Maar het totaalbeeld was toch een overwicht in technisch opzicht en een groter aantal kansen voor het Engelse aanvals-quintet. Lang ton en Payne op de vleugels ble ven zonder onderbreking uiterst gevaarlijk.. Zij genoten daarenbo ven te veel vrijheid, konden daar door de bal gemakkelijk opdrijven en dan vlak bij de hoekvlag een voorzet geven, die practisch met een corner gelijk stond. Er ont stonden daardoor vanzelfsprekend ook werkelijke hoekschoppen. Uit een daarvan kopte Quigley hoog in, en bleef Kraak mets anders over, dan weg te stompen. Een andere door Langton genomen cor ner zou door Quigley in een doel punt zijn omgezet, als Kraak, die practisch reeds geslagen was niet geassisteerd was door v. d. Sluis, die de bal prachtig wegkopte. Het gelukte Terlouw en zijn helpers 'n enkele maal de Engelsen buiten spel te zetten, maar over het al gemeen had Kraak de beide backs dicht bij zich en liep de verdedi ging niet zelden te hoop om het tot diep in het strafschopgebied doorgevoerde short-passing der aan vallers op efficiente wijze te be strijden. Het was in die periode van de wedstrijd voor eenieder, behalve schijnbaar voor de Engelsen zelf, duidelijk, dat zij door in dit korte spel te volharden, zichzelf de mo gelijkheid tot scoren ontnamen. Terlouw en v. d. Sluis begonnen op dit tiktak-spelletje van Bailey en Pye zichtbaar vat te krijgen. En hoewel de prachtige combinaties in het magische vierkant der Britten de tribunes menig applausje ont lokten, waren zij toch tot onvrucht baarheid gedoemd, omdat zij in 't scherpe reactie-vermogen der Ne derlandse verdedigers een gepaste bestrijding vonden. ROOSENBURG .op linkerslof (20).... Ondanks het feit, dat Hofma z'n eerste Interland speelde, of het zijn twintigste was, en Roosenburg z'n stoere kracht in de stormlopen te gen het bastion Watson-Eckersley niet zelden zonder succes gebruikte, waardoor Lenstra en Michels vlak voor Middleton's huisje nu en dan een kleine nood-toestand konden scheppen, kwam de eerste Neder landse goal toch nog onverwacht. Het Friese duo Hofma-Len- stra kreeg het leder door Stof felen gepresenteerd en begon een knus carambole-spelletje, waarop Taylor noch Nicholson vat konden krijgen. Lenstra, het goede ogenblik gekomen achtend, betrok Rijvers in het onder-onsje, die, enkele meters buiten het strafschopgebied een prachtig vrij veld voor zich ziende, zijn kans benutte door een hard boogschot op 't vijan delijke doel af te vuren. De ver raste Middleton deed een ver twijfelde sprong naar het hoog over zijn vingertoppen suizende leder, dat vlak onder de lat in het doel verdWeen Nederland leidde met 10' Het stadion kwam overeind om dit glorieus moment op passende wijze te bejuichen. Wat er in het verder verloop van de wedstrijd ook mocht gebeuren, /de Neder landse eer was gered en het trieste tijdvak van de „schotloze voorhoe de" eindelijk en gelukkig voorbij! Voorsprong bleef in gevaar Het was jammer, dat vlak daar op Hofma een keer geheid off-side stond, en Roosenburg enkele malen onzeker voorzette, waardoor Mi chels noch Lenstra in de mogelijk heid verkeerden van de kleine in zinking in de Scott-verdediging gebruik te maken. Anders waren de Oranje-jongens waarschijnlijk nóg meer bejubeld, toen zij ha de eerste drie kwartier het kleed-lo kaal onder de Ere-tribune opzoch ten. Nu moest Kraak eerst nog twee maai vlak achtereen 'n schot van midvoor Pye tussen de palen wegstompen, en daarna een zeer gevaarlijke aanval van Bailey pa reren. En ondanks goede combina ties van v. d. Hoeven en Michels, alsmede van Hofma en Michels, als resultaat van een waarvan de Ajaxied Middleton met een pracht van een kopbal kon beproeven, bleef de Nederlandse voorsprong tot de rust in gevaar. Fouten De eerste ogenblikken van de tweede speelhelft waren nu net niet precies erg hoopgevend, v. d. Sluis kon een fout van Stoffelen op het nippertje herstellen. Inplaats van weg te werken, plaatste de Nederlandse aanvoerder voor zijn eigen doel, en als de Bosschenaar niet tijdig en resoluut had ingegre pen, zou Quigley waarschijnlijk de kleine, en met ratels uitgeruste En gelse kolonie ergens in de zee van mensen rondom het veld, reden tot juichen gegeven hebben. Eerst Lenstra en daarna v. d. Hoeven maakten vlak hierop eenzelfde fout. Hun passes kwamen regel recht bij hun tegenstanders, en het kostte Terlouw niet weinig moeite de zaak alsnog in het reine te bren gen. Hofma-Langton Van lieverlede verplaatste 't spel zich echter, mede door toedoen van de kleine Rijvers, die weer een zwerver op z'n best was, naar de overzijde. Hofma kwam in actie. Met twee man op z'n huid wist hij desondanks nog een schot te geven. Het was echter te zacht om Midd leton te kunnen verrassen. Maar de Fries kwam terug. Hij dreef het leder op tot de hoekvlag, daarmede het werk van zijn collega Langton aan de andere zijde copiërend, en stichtte door zijn goed afgemeten voorzet '^verwarring in het Engelse achterland. Michels vermocht nau welijks een minuut later jammer genoeg een listige combinatie Hof- ma-Lenstra niet met succes te be kronen. Het was aardig te zien, hoe de Nederlandse achterhoede als het ware een muur op de rand van het strafschopgebied ging vormen, die 't Engelse binnentrio verhin derde door het centrum in de richting van Kraak te passeren. Dit had tot gevolg, tfat wanneer de beide vleugels niet ingescha keld werden, Pye en Bailey al leen maar hun toevlucht tot boog- balletjes konden nemen, 'n spel letje, dat op Kraak natuurlijk weinig indruk maakte en dat hij dan ook met zichtbare voldoening afstrafte. Eenmaal had de IJmui- denaar echter uitgesproken geluk, toen Bailey uit een door Ter louw veroorzaakte freekick rake lings voorlangs het Nederlandse doel knalde. Kraak die dit schot niet verwacht had en zich daar naar niet had opgesteld, zou al lerzekerst geslagen zijn, wanneer Bailey iets zuiverder had gericht. Roosenburg scoort In de 21ste minuut van de twee de helft zagen de Engelsen hun volharden in het wel kunstige, doch in de gegeven omstandigheden weinig productieve short-passing op nieuw afgestraft. Lenstra, greep in ergens op het middenveld en dirigeerde het leder zonder zich te bedenken naar z'n provincie-genoot Roosenburg, welke met de bal aan zijn voet op Mddleton aanstormde. site Onder groot enthousiasme van de tienduizenden toeschouwers scoort Rijvers het eerste doelpunt voor Nederland. De Britse doelman Middleton grijpt tevergeefs naar de bal, die hoog in de hoek verdwijnt. Op de achtergrond, derde van links: Hofma, vierde van links: Michels. LENSTRA ...alle goede dingen in drieën... Toen hij op het moment, dat hij tot scoren wilde overgaan de fi guur van Eckersley op z'n pad vond, sprong hij op zij en nam hij met zijn linkervoet het vijandelijk doel onder vuur. Het schot in de linker hoek was zo hard, dat keeper Midd leton vergeefs sprong en hem daar na niets anders overbleef, dan de bal uit het net te halen, 20. Nauwelijks waren de tribunes van de opwinding van dit sensa tionele moment bekomen, of op nieuw rezen de 60.000 omhoog voor het houden van een vreugdedans. Linkshalf Watson kreeg een bal niet onder controle, Lenstra kon zich van het leer meester maken en met een flitsende zwaai van zijn rechterbeen liet hij Middleton ten derde male een vergeefse sprong in de lucht maken. Het seoringsbord wees 30! En 60.000 Nederlanders keken er naar, zij konden hun ogen niet geloven. De Engelsen werden door die cijfers gebiologeerd. Het scheen of hun afweer verflauwde. Scheidsrechter Wouters werd op een fluitconcert getracteerd, toen hij Rijvers die in het voordeel was. bij een overtreding van een tegenstander niet liet doorspelen. Even later zou de kleine en als altijd ijverige Bredanaar opnieuw gescoord hebben, wanneer hij zijn schot iets zuiverder gericht had. De bal ging namelijk geheel buiten het bereik van Middleton langs de verkeerde kant van de paal. Het spel eindigde met een prach tige scoringskans voor Lenstra. Hof ma, die licht geblesseerd werd, wist de bal, die wegens de opko mende duisternis door een wit exemplaar vervangen was, goed voor te zetten. Lenstra bemachtig de het leder, wist er bijna mee tot op de doellijn te komen, doch werd zodanig gehinderd, dat het vierde doelpunt uitbleef. Toen scheidsrechter Wouters het einde blies, waren de ge vreesde Engelse profs door de Nederlandse amateurs op dui delijke wijze geslagen, onze nationale voorhoede gerehabi liteerd en de hoop op een blij vende opleving van het Neder landse voetbal in internationale ontmoetingen gerechtvaardigd! Volgens de Engelse journalisten, die te Amsterdam de wedstrijd tus sen het Nederlands elftal en Enge land hebben gevolgd, zal de neder laag belangrijke gevolgen voor het Engese voetbal hebben. De neder laag heeft op de eerste plaats de hoop op een succes in het wereld kampioenschap in Brazilië ver zwakt, vooral indien men in ogen schouw neëmt dat na de 5—0 neder laag tegen de Italiaanse B-ploeg een tweede met 30 volgde tegen de Hollandse amateurs. Clifford Webb, de verslaggever van de Daily Herald, schrijft, dat de weg naar Rio niet bepaald over rozen gaat. Het Engelse elftal werd door een Hollands team verslagen, dat zeker niet brilliant heeft ge speeld, maar ons de baas was op het punt van het kiezen der juiste methode en vooral ook in accura tesse. Charles Buchan, de vroegere in ternationaal, verslaggever voor de Londense News Chronicle zegt: Engeland werd geslagen door een ploeg, waarvan de spelers als paar den hebben gewerkt. Ik heb drie kansen voor de Engelse voorhoede genoteerd, welke haast niet te missen waren en in onze verdedi ging zijn lelijke blunders gemaakt. Dat is de geschiedenis van een nieuwe slag, welke ons tanend pres tige op het continent nog meer zal verzwakken. Nederland won, omdat het voetbal op zijn Engels speelde, maar in een tempo, dat enkele yards sneller was dan dat van de Engelse vertegenwoordigers, aldus verklaart Roy Peskett van de Daily Mail. De Nederlanders hebben ons geslagen wat vechtlust en snel heid betreft. Desmond Hackett, de verslaggever van de Daily Express, schrijft, dat deze Nederlanders, die op Zondag middagen voor hun plezier spelen, zulk snel voetbal demonstreerden, dat het soms leek of Engeland stil stond. Deze amateurs hebben ons een lesje gegeven. De Hollanders hebben de Engelse spelers aange toond, dat de laatsten niet goed ge noeg waren om het peil van het Engelse spel in dergelijke wedstrij den op de juiste wijze te vertegen woordigen. In het stampvolle Heysel Stadion te Brussel heeft Enge land A gisteren met 41 van België gewonnen na een wed strijd, die een opmerkelijk ver schil in spelbeeld en krachts verhouding toonde wanneer men de eerste bij de tweede helft vergelijkt. Voor de rust konden de gasten met op dreef komen tegen de vin nige en snelle rode duivels, die de ene aanval na de andere opbouw den en het de Britse verdediging zo lastig maakten dat de binnen- spelers uit de voorhoede telkens een handje moesten komen helpen, wat uiteraard ten koste ging van hun eigen aanvalsspel. Zo verras send snel en accuraat werkte de Belgische ploeg, dat sommige toe schouwers, nadat Mermans in de 44e minuut met een kanjer van 'n schot keeper Williams kansloos geslagen had, hun mening niet on der stoelen of banken staken: Bel gië behoorde naar Rio te gaan en niet Engeland meende zij. Maar in de tweede helft tapten de Engelsen plotseling uit een an der vaatje en kwam de ploeg, die drie kwartier lang zo'n stroeve, aarzelende indruk had gemaakt, op volle toeren. Toen kreeg men wer kelijk eerste klasse Brits spel te zien, toen liep de machine feilloos, en toen werd de achterstand omge zet in een voorsprong die nog veel groter geweest zou zijn indien doel man Meert, in topvorm spelend, niet voor enkele schitterende en zeer stoutmoedige saves had ge zorgd. De tweede helft was nog geen halve minuut oud, toen Muilen bij een Britse aanval pijlsnel naar bin nen stoof, een Belgische speler pas seerde en de gelijkmaker scoorde. Hiermede begon een periode van groot Engels overwicht waarin de Belgen, hoe moedig en onvermoeid ze zich ook weerden, de wet van de sterkste moesten ondergaan. Een doelpunt van Fmney werd wegens buitenspel afgekeurd, maar de Engelsen kwamen steeds terug, ze nestelden zich in het Belgische doelgebied waar Anoul, Carré. Vail- lant en Meert zich als leeuwen weerden. Twintig minuten lang hiel den ze stand, toen bezweken ze twee maal in twee minuten en leidde Engeland dank zij Morten- sen en ManniOn met 31. Twee mi nuten voor het einde maakte Bent- ley er na 'n serie stormlopen 41 van, waarmee de Engelsen nog niet tevreden waren want in de aller laatste fase leidde een combinatie Bentley-Mannion-Mullen tot een vijfde doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Met 41 kwam het einde van deze opwindende wedstrijd. Het Nederlands elftal, dat een fraaie 30 overwinning be haalde op het Engelse B-elftal. V.l.n.r.Rijvers, Hofma, Pot harst, v. d. Hoeven, v d. Sluys, Abe Lenstra, Terlouw, Roosen- burg, Michels, Kraak, Stoffelen tijdens het spelen der volks liederen voor de aanvang van de wedstrijd. Een mat spelend Maurits heeft gisteren in Geleen met het enige doelpunt uit de wedstrijd verloren tegen Ensch. Boys, dat op deze wijze revanche nam voor de vijf dagen geleden 12 nederlaag. Jammer voor de Limburgers was het, dat dit doelpunt ontstond ten gevolge van het feit, dat keeper Mol door een botsing niet geheel en al in conditie was. De Boys zijn door dit resultaat inmiddels in puntenaantal met Ajax gelijk gekomen. Zij hebben echter een wedstrijd meer ge- (Adv speeld. Blauw-Wit Limburgia Maurits Heerenveen Ajax Ensch. Boys 1 1 1 1 16—10 15—11 14—16 15—18 11—11 7—12 In de promotie 2e klasse West I heeft Zeeburgia door een 24 zege op stadgenote D.W.V. de leiding genomen. De le klassers maken dus een mooie kans, dat zij hun positie zullen kunnen handhaven. Zeeburgia 2 2 0 0 4 52 D.W.V. 2 10 12 4—4 O.S.V. 2 0 0 2 0 0—3 Het Arnhemse Vitesse heroverde het le klasserschap in het Oosten. Met 31 werd Quick op Moniken- huizen het kind van de rekening. De club van Engelsman zal nu het komend seizoen in de 2e klasse moeten uitkomen. Rheden legde tegen Tubantia het hoofd in de schoot: de Hengeloërs wonnen hun laatste promotie-wedstrijd met 8-2. Vitesse 6 4 119 12—8 Quick 6 3 2 1 8 12—7 Tubantia 6 2 1 3 5 1411 Rheden 6 0 2 4 2 7—19 In Zuid II won Juliana met 20 van Standaard. Hiermede is de kans op behoud van haar le klas serschap voor de club uit Spekhol- zerheide dus gebleven. Chevremont 2 2 0 0 4 52 Juliana 2 10 12 33 Standaard 2 0 0 2 0 14 ZWALUWEN—LEEDS UNITED Bittere teleurstelling was op de gezichten van de vele duizenden toeschouwers te lezen, toen zij na afloop van de in Tilburg gespeelde wedstrijd ZwaluwenLeeds United liet gemeente stadion verlieten. Te leurstelling, omdat deze wedstrijd zelfs in de verste verte niet aan de gestelde verwachtingen heeft be antwoord. Het Zwaluwen-team, dat zonder de Blauw Witters Mesman en La- kenberg speelde en waarvoor Bakers van P.S.V. en Steenbergen (Feijen- oord) invielen, bleef onder de mid delmaat van een doorsnee eerste klasser. Het binnentrio Ravesteyn FranssenSteenbergen faalde vol komen. Heel goed waren de beide buitenspelers Vermunt (R.B.C.) en Louer (Noad). Saris in het doel maakte de gebruikelijke betrouw bare indruk. Leeds United speelde kennelijk in vacantie-stemming. Het behoefde zich dan ook tegen het rusteloos spelende Zwaluwenteam niet bijster in te zetten. Dat midvoor Browning in de zeventiende minuut een mis verstand tussen Bakers en Van der Tuyl met een voor Saris onhoud- haar doelpunt had afgestraft, be paalden de gasten zich tot show voetbal dat weliswaar de meester hand verried, maar geenszins pro ductief was. Uitblinkers bij Leeds Uniter waren linksback Milburn, linksbuiten Williams en midvoor Browning. De wedstrijd had een zeer tam verloop zonder een enkel hoogtepunt. Het publiek kreeg geen waar voor zijn geld. Het was in de allerlaatste minuut dat Louer een corner forceerde en deze goed voor doel plaatste, waaruit de toestor mende Vermunt inkopte. Voor het zelfbewuste Leeds United was er geen tijd meer voor revanche, daar de scheidsrechter onmiddellijk af floot. C-EEN FRANSE PLOEG De technische leiding van de Ron de van Nederland heeft enige wijzi gingen gebracht in de samenstel ling van de équipes die Woensdag a.s. te Amsterdam van start zullen gaan. De nationale ploeg bestaat thans uit de volgende renners: Middelkamp, Lakeman, Schellinger- houdt, H. de Hoog, J. Janssen, Sa- velberg, Geerts en Koot. De Amsterdamse ploeg is ver sterkt met W. van Est en ziet er als volgt uit: W. van Est, G. Loos, Harm Smits, Cor Bakker, Henk Faanhof, H. v. d. Kamp, J. de Groot en Frans Vos. In de Nederlandse a-ploeg en in de BrabantsLimburgse ploeg wer den geen wijzigingen aangebracht, alhoewel het mogelijk is dat Vooren als gevolg van een blessure verstek zal moeten laten gaan. Daar de Zwitserse Wielerbond weigerde acht in plaats van vier renners naar de Ronde van Neder land af te vaardigen, heeft de tech nische leiding thans een Zwitsers Nederlandse équipe samengesteld, bestaande uit de Zwitsers Hans Weber, Eddy Pfister, Ernest Oesch, Eugen Kamber, alsmede de Neder landers Steenbakkers, Buuron, Blan- ltenauw en Theuns. Aangezien het verder niet moge lijk bleek een Franse ploeg aan de start te brengen (de Franse renners die door de technische leiding waren aangezocht moeten aan de Ronde van Lotharingen deelnemen), start nu als achtste ploeg eveneens een gemengde équipe,, aangevoerd door de Franse Pool Klabinsky, die kort geleden in de wedstrijd Warschau Praag opmerkelijke prestaties ver richtte. In deze ploeg starten verder nog de Hongaarse kampioen Ladislaus Lednar en de Fransman Tahon, be nevens de Nederlanders Piet de Vries, Piet Verschueren, Frans Pau wels en Theo Hopstaken. De achtste renner wordt binnenkort aangewe zen. Export-Virginia (Adv.) Een aanval op het Nederlandse doel in de wedstrijd Nederland- Engeland B. Van links naar rechts: Stoffelen, Terlouw, die de bal wegkopt, op de achtergrond Abe Lenstra en op de rug gezien Potharst.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3