ANTO Nieuuu Zegetocht van Koninklijk Paar door Parijs Mengeling van voorname sfeer en charmante geestdrift Westelijke Drie eisen opheffing van de Oost-Duitse Volkspolitie Nederland wordt bewonderd door alle rechts- en vrijheidslievende mensen Een nieuw Duits leger onder Russisch toezicht Ven lose groente gaat weer naar de mestvaalt rdubbelt ikstervreugde Boerenleenbank Burgerbrug ZIT U WAT IH DE RNOOP? \J Het naaimach.huis J. H. DE BOER, PINDA'S in dop, steeds vers Fa, A. Schellinger EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD Koninklijke ontvangst in de Franse hoofdstad Eerst volgend jaar naar Enaeland? Ontvangst van het Corps Diplomatique Vader van zeven kinderen verdronken Meisje vermoord te Arnhem President Auriol tot H. M. de Koningin: Treffende tafelrede van Koningin Juliana Nota naar het Kremlin Westerling wordt niet uitgeleverd Duitsland koopt niet Nederlandse SSer in Stockholm gearresteerd Canadese boerderijen voor Nederlanders like gezelligt lla ;ezelliekeid ïaarde Hollandse er wordt gewaar- treffelijke smaak arakter". literfles. anstaande tbedrijven. EREN Het kantoor is GESLO TEN 25 en 27 Mei a.s. Vrijdag 26 Mei de geh. dag GEOPEND. met de stofknopen voor uw japon of voor j aarsmantel? Wist u dan niet dat Hildering U in de kortst mo gelijke tijd helpt met dit alles wat U op dit gebied nodig heeft? ALKMAAR: Luttik Oudorp 66-68 (Zaadmarkt) Telef. 2975 DEN HELDER: Koningstraat 47 Tel. 2719 Koopt een naaimachine bij een vakman. 30- jarige ervaring op dit gebied. Nieuwe en gebr. De beste merken vanaf f 45.Trapstel f 19. en f 15.Vakk. repar. aan alle merken met garantie. Geestersingel 48 ALKMAAR N Tel. 3175 K 2200 250 gram 0.40 500 gram 0.78 Achterstraat 48 ALKMAAR Tel. 2559 [sel van benzine en lucht t het tot ontploffing ge- b stroom, die het vonkje ar de cylinder geleid. En accu. Als jij geen stroom it eens rijden!" Sjaakie n me nog méér vertelle ontploffinkjes", zei hij- „Nou, dan geloof je het „Ik maak de motor wel. i". Nu, dat deed Sjaakie ukken op en zaagde en :ien. En na enkele weken erne sportwagen gereed. Sjaakie blij. „Natuur- En even later reden de :uwe wagen het dorp in. loofdagent-eerste-klasse- Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct, per. m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bi) contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is veilig. t nergens Vondel A s H '/A/V HEDEN Pag. 1 Woensdag 24 Mei 1950 46e Jaargang No. 11871 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel 2800 K 2230: SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard aan Parijs is gisteren een feit geworden. Na gistermiddag te ongeveer twee uur van Schiphol vertrokken te zijn, arriveerde het Koninklijk Echtpaar te 16 uur 4 minuten plaatselijke tijd op het vliegveld Orly bij Parijs. En vandaar begon de tocht door de Franse hoofdstad naar het Elysee, het paleis van de president. Het werd een zegetocht, een ware triomphtocht. De Franse traditie spreidde haar schoonste praal tentoon. Bloemen werden naar de Koninklijke auto geworpen en overal zag men langs de mensenzoom der boulevards rood- wit-blauwe vlaggen zwaaien en applaudiseerden tienduizenden Parijzenaars. nesse van Tuyll van Serooskerken en mevrouw Verbruggen van 's-Gravendeel. Daarna volgde de wagen van de minister v. Buiten landse Zaken Schuman en Stikker en die van ambassadeur van Boet- zelaer en de Franse ambassadeur in den Haag, de heer Gamier. Hoewel het grootste deel van het eerste gedeelte der route voer de lang de weg naar Fontaine- bleau, waar slechts fabrieksgebou wen de weg omzomen, stond er toch vanaf het vliegveld tot aan de buitenwijken der stad reeds een haag van mensen, die de Ko ningin hartelijk toewuifden. Pa rijse politie eri gendarmes hadden zich langs de gehele route tot aan het begin der stad op afstanden van vijftig meter opgesteld. Reeds hier stonden lange rijen school kinderen met Nederlandse vlag gen opgesteld. Aan de stadsrand bij het begin van de boulevard de Vaillant Couturier, waren de ko ninklijke standaard en de Parijse vlag over de weg gespannen. Van daar af stonden Parijzenaars vele rijen dik achter 'n aaneengesloten haag van politiemannen het grote moment van de aankomst der gas ten af te wachten. In snelle vaart ging de stoet langs de Avenue d'Italië naar het Place d'Italië, welk groene plein geheel door een brede mensenhaag was omgeven. Hier boog de stoet onder luid knallen der motoren naar de Ave nue des Gobelins om vandaar door de Rue Monge naar het Place Maubert te rijden, waar de eerste ceremonie plaats had en de eigen lijke zegetocht door Parijs in volle glorie begon. H M. Koningin Juliana wordt bij Haar aankomst op Het vliegveld Orly verwelkomd door de Franse president Vincent Auriol. Overeenkomstig de wens van het Koninklijk Echtpaar, was het vertrek van Schiphol zo eenvoudig mogelijk. Maar de Parijse luchthaven Orly was ,,in vol ornaat" toen het Koninklijk vlieg tuig neerstreek. H. M. de Koningin was de eerste, die uit de machine stapte. De president der Franse republiek, Auriol, kwam naar voren en wisselde een langdurige en hartelijke handdruk met zijn eerste Koninklijke gast na de oorlog. Hare Majesteit droeg een witte tafzijden japon met fijn zwart bloempatroon, afgezet met zwarte kant. Verder droeg zij een collier van bijzonder grote parels. De Prins was in service-dress van de Koninklijke Luchtmacht, versierd met enkele van zijn onderschei dingen. Voor het Franse vaandel ,in do handen van een vaandeldrager van het 93e bataljon infanterie, dat als ere-wacht op het vliegveld was aangetreden, hielden Konin gin en Prins stil. Roerloos stonden zij naast elkander met aan hun zijde de Franse generaal de Lattre de Tassigny, toen het Wilhelmus over het vliegveld weerklonk, onmiddelijk gevolgd door de Mar seillaise. Langs het infanteriebataljon liep het gezelschap over de rode pluche loper, die voor het stations gebouw op het platform was neer gelegd, naar de blauwe baldakijn. Op de treden van de trap, die hieronder was opgetrokken, ston den de mannen van de Garde Re- publicaine, in een prachtige kleu renmengeling van geelkoperen helmen, witte pluimen, witte pan talons en donkerblauwe tunieken met rode tressen. De garde be zette elke trede van de statietrap, van het platform tot de wachtka mer boven in het stationsgebouw, waarlangs voorop president Auriol ging met zijn gast H. M. de Ko ning, en daarachter mevrouw Auriol met aan haar zijde de Prins. In de wachtkamer werden de genodigden aan Koningin en Prins voorgesteld, terwijl buiten tien duizenden de rijwegen en de bou levards naar het Elysee omzoom den, om Koningin en Prins een onvergetelijke inkomst te berei den. Een „Nederlands" Parijs. Dp hun zegetocht van het vlieg veld kwamen de koninklijke gas ten door een „Nederlands" Parijs. De straten langs de route naar het Elysee paleis, de residentie van de president, waren versierd met iedere mogelijke decoratie in rood wit en blauw, de nationale kleu ren van Nederland en Frankrijk. j Vybourg Saint Honóre toonde etalages met tulpen en Ne derlandse klederdrachten, en ook Si-?1,5 Jn d,e stad overheersten Ne- lages SS nta^ere'en de eta- Er waren langs de gehele route talrijke tafereeltjes, waaruit bleek met hoeveel spontane vreugde en oprechte vriendschap het Franse volk zijn vorstelijke gasten heeft Willen begroeten. Deze triomfale rit was een mengeling van konink lijke voorname sfeer en charmante geestdrift cn haar indruk zal niet gemakkelijk worden vergeten door hen, die het voorrecht had den de eerste vorstelijke intocht m het na-oorlogse Pariis mee te De afstanddie de stoet vanaf het vliegveld naar het paleis had af te leggen, bedraagt ongeveer twintig kilometer. De eerste vijf tien kilometer daarvan voeren door de zuidelijke buitenwijken van de stad. De koninklijke stoet passeerde hier vrij snel met een escorte van gemotoriseerde politie. Voorop reed de koninklijke auto, waarin Hare Majesteit had plaats genomen met de president der Franse republiek Vincent Auriol. De open limousine droeg voorop rechts de koninklijke standaard en links de standaard van de presi dent. Daarachter volgde, eveneens in een open wagen, de Prins der Nederlanden in zijn uniform van luit.-generaal der luchtmacht en mevr. Auriol. In de derde auto hadden plaats genomen de hof dames van Hare Majesteit, baro- Een luisterrijke aanblik. Het Place Maubert, aan ooste lijke einde van de Boulevard Saint Germain tegenover de Notre Dame gelegen, bood een luisterrijke aan blik. Meer dan honderd ruiters der Garde Republicaine stonden in de volle pracht van hun historische uitrusting de vorstelijke stoet op te wachten. Het rood en wit en goud van hun uniformen stak fel af tegen het jonge groen, dat de grootste der boulevards van Parijs siert. Een golvend mensenveld omzoomde het plein. Het was of de wanden van het plein leefden doordat uit alle vensters mensen dromden. Over het plein cirkelden Auster vliegtuigjes van de Parijse politie, van waaruit het politie hoofdkwartier van het verloop der gebeurtenissen langs de route op hoogte werd gehouden. Midden op het plein was een erezuil opgetrokken, waaraan be halve Nederlandse en Franse vlaggen ook vaandels van diverse Franse departementen woeien. Via de Avenue de Matignon be reikte de stoet tenslotte de ter ere van de Nederlandse Vorstin ge smukte Rue de Faubourg Saint Honore, waar de Koningin en de Prins deze dagen in het presi dentiële paleis zullen verblijven. Hier boog de autocolonne naar de binnenplaats van het paleis. Op het moment waarop president Auriol Hare Majesteit onder de rood-wit-blauwe baldakijn, naar binnen leidde, werd de koninklijke standaard gehesen. Terwijl de vorstelijke personen zich ten paleize opmaakten voor de eerste ontvangst, die der Pa rijse diplomatieke vertegenwoor digers, verspreidde zich buiten de menigte onder de indruk van een zeldzaam schouwspel van achting en vriendschap tussen beide vol ken. Zij ontmoette" op haar weg luid roepende krantenverkopers, die de eerste middagedities aanbo den, waarop de massale koppen en foto's de aankomst der vorstin in Frankrijks hoofdstad verkon digden. Naar het ANP te Parijs uit bevoegde bron verneemt, ligt het niet in de bedoeling "an het Koninklijk echtpaar nog dit jaar een officieel bezoek aan het Hof van Sint James te brengen Hiermee worden eerder ver schenen berichten gedementeerd volgens welke zulk een Konink lijk bezoek aan Londen nog ge durende dit jaar te verwachten zou zijn. Indien het Vorstelijk echtpaar een officieel bezoek aan Engeland zal brengen, het geen door bevoegde kringen al zeer waarschijnlijk wordt ge acht dan zal dit eerst in de loop van het volgend jaar gebeuren. Van zes uur af kwamen de ambassadeurs en gezanten in een schier eindeloze stroom het pa leis van het Elysee binnen om als eersten in de tijdelijke Ko ninklijke residentie aan de bou levard Faubourg St. Honore door H. M de Koningin en de Prins te worden ontvangen. De receptie van de „Cerclo diplomatique" werd gehouden in een der fraaie spiegelzalen van het Elysee. Een voor een be groette Koningin Juliana de di plomaten, sommige met een kor te handdruk, andere iets langer Enige tijd onderhield de Vorstin zich met de Indonesische ambas sadeur in Frankrijk. De Russi sche ambassadeur. Pawlof. begon uit eigen beweging een geani meerd gesprek met de Koningin en informeerde belangstellend ol de reis goed was verlopen. India's gezant was in nationale dracht gekleed. Alle ambassadeurs en gezanten werden aan de Koningin voorgesteld door baron van Boet- zelaer van Oosterhout, de Ne derlandse ambassadeur, die hen daarna voorstelde aan Prins Bernhard en minister Stikker. Ook de ambassadeur van de Chinese nationalistische regering was aanwezig. Gisteravond om half tien is uit het kanaal te Raalte het lijk op gehaald van een brandstoffen- handelaar de heer G. W. K. Het is nog niet bekend hoe de heer K. in het water is geraakt. Hij laat een vrouw en zeven hinde ren na. ARNHEM, 24 Mei. Gisteren middag werd door een voorbij ganger in de omgeving van de Rijksweg 12, in de volksmond het Hazenpad genoemd, in Schaarsbergen bii Arnhem het lijk gevonden van de 17-jarige Betsie van Galen. Politie en ju stitie stelden een onderzoek in, waarbij bleek, dat het slachtof fer was gewurgd. Het meisje had gistermiddag deelgenomen aan een zanguit voering op de Nationale Tentoon stelling „Mijlpaal 1950" met de Christelijke Zangvereniging van Schaarsbergen. „Nederland heeft, geïnspireerd door zijn geliefde Vorstin, door zijn verzet tegen de onderdruk king, de bewondering gewekt van alle rechts- en vrijheidslievende mensen", aldus sprak president Auriol tijdens het banket, dat gis teravond door hem werd aange boden aan de vorstelijke gasten. Honderd en tien gasten, waaronder de leden van de Franse minister raad, de leden van het gevolg van het Koninklijk Echtpaar, za ten aan dit banket, dat door de president in het Elysee werd ge geven. De rede van president Auriol, waarin hij zijn vorstelijke gasten namens Frankrijk begroette, werd beantwoord door H. M. de Konin gin, eveneens met een tafelrede, die onder doodse stilte werd aan gehoord. Het was duidelijk, dat H. M. alle toehoorders op de diep ste wijze heeft doen weten te roeren. Het banket duurde onge veer twee uur, waarna in het paleis een grote avondontvangst begon. Deze ontvangst en de thea tervoorstelling, welke na afloop in het paleis van het Elysee plaats vond, werden door vijfhonderd De Verenigde Staten, Frankrijk en Engeland hebben gisteren nota s aan Moskou gezonden, waarin van de Sowjet-Unie wordt geëist, dar zij de Oost-Duitse Volkspolitie, die in de nota's wordt genoemd de „gemilitariseerde politiemacht van 50.000 opheft. man In de nota's, waarin deze eis is vervat, noemen de Westelijke mo gendheden deze macht de „kern van een nieuw Duits leger", en verklaren, dat zij is bewapend met machinegeweren, howitzers, anti- tankgeschut en pantserwagens. De Westelijke mogendheden be schuldigen Rusland ervan, dat het door de instelling van deze „poli tiemacht met het karakter van een leger" de vier-mogendheden- overeenkomsten heeft geschonden De Amerikaanse nota verklaart, dat Rusland door de instelling van deze organisatie „het vertrouwen van de wereld in de oprechtheid van zijn beloften heeft geschon den". In de Britse nota wordt ver klaard, dat een groot aantal voor malige hoge Duitse officieren er deel van uitmaakt. De Franse nota geeft te kennen dat „de ontbinding van deze ge militariseerde politie door de openbare wereldmening zou wor den beschouwd als een concreet gebaar van bijzondere betekenis". De drie nota's zijn in hoofdzaak gelijk, maar verschillen wat be treft de bewoordingen. De Franse nota is de gematigste, de Ameri kaanse de krachtigste. Bij het vrijgeven van de nota, maakte het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken be kend, dat de Oost-Duitse organi satie bestond uit 39 „Bereitschaf- ten" voor het opleiden van solda ten en tenminste 11 opleidings scholen voor officieren. Voorts verklaart het Ameri kaanse departement van Buiten landse Zaken, dat er direct offi cieel contact bestaat tussen het hoofd van de politie-organisatie, generaal Zaisser, en generaal- majoor Petrofsky van de Russische bestuurscommissie in Duitsland Het Russische toezicht op de eenheden wordt uitgeoefend door de toevoeging van een Russisch officier aan elke „Bereitschaft" en officiersopleidingsschool, aldus het memorandum. Er is „in het algemeen een laag moreel in deze door de Russen gesteunde krijgsmacht", aldus het memorandum „wegens de slechte legering en opleidingsfaciliteiten, de grote beperking der persoon lijke vrijheid en het gebrek aan enthousiasme onder de manschap pen, van wie vele zijn gedwongen dienst te nemen". Volgens het Amerikaanse depar tement worden de sleutelposities in deze organisatie bekleed door mannen, die met Zaisser (toen bekend als generaal Gomez) in de Spaanse burgeroorlog hebben ge diend, communisten van de „oude garde", die tijdens het Hitier- bewind in de Sowjet-Unie zijn ge weest, en voormalige Duitse leger officieren die in Sowjet-Russische krijgsgevangenkampen zij opge leid. SINGAPORE. Naar het Franse persbureau AFP meldt, hebben de autoriteiten te Singa pore afwijzend beschikt op het verzoek van de regering der RIS om Westerling aan de RIS uit te leveren. TOCH THOMISTISCHE LEERSTOEL TE DELFT Bij Kon. Besluit is de Sint Rad- boudstichting in Utrecht aangewe zen als bevoegd om bij de afdeling der algemene wetenschappen van een bijzondere leerstoel te vestigen de Technische Hogeschool te Delft in de wijsbegeerte van de H. Tho mas van Aquino. j genodigden bijgewoond. De presi dent wees er in zijn tafelrede op, dat Nederland en Frankrijk vele herinneringen gemeen hebben. De denkers, de schrijvers, de kunste naars van onze beide landen heb ben hun namen vermengd. Door onze geschiedenis te leren, leren wij de Uwe; Descartes, Grotius, Spinoza, Rembrandt, Huygens, Bayle en zovele illustere mannen, zo bekend in Uwer Majesteits cul tuur. Wijzende op dezelfde beproevin gen tijdens de oorlog, zei de pre sident, dat deze gedeelde smart de solidariteit van onze beide vol keren nog heeft vergroot en van daag, zo ging de president verder, zijn wij nog meer verenigd in hun wil en hun hoop. Auriol besloot zijn rede met zijn glas te heffen ter ere van H. M van Z. K. H„ van „Uw eerbied waardige moeder en het Konink lijk gezin. „Ik drink op het geluk en de welvaart van Nederland". H. M. de Koningin dankte de president voor zijn wijze en har telijke woorden, waarmede hij H. M. en Z. K. H. de Prins had begroet. De vriendschap, die Frankrijk voelt voor Nederland is even oud als levend en vitaal. Persoonlijk word ik, door de naam, die mijn familie draagt, en doordat zij het nageslacht vormt van uw Gasper de Colligny, steeds levendig herinnerd aan het mooie van deze aloude banden en aan de verantwoordelijkheid, die deze mij opleggen. In het jongste verleden hebben de zonen van Frankrijk op onze grond gestreden in onze gemeen schappelijke strijd voor de vrij heid. Diegenen van mijn landge noten, die aan de vijandelijke be zetting trachtten te ontkomen om de vrije wereld te bereiken, zul len voor altijd in dankbaarheid aan hun Franse vrienden terug denken, die hen onderweg gehol pen hebben met inzet van hun eigen leven. Europa is, naar wezen en naar mogelijkheid, een broederschap. Maar in iedere familie kent men als de leden nog jong zijn, tijden van onenigheid en zo'n strijd lijkt op het ogenblik zelf van alles beheersend belang. In werkelijk heid echter zijn ze op elkaar aan gewezen. En er komt een ogen blik, waarop ze dit wilde stadium, dat bij het opgroeien hoort, ach ter zich laten en zich rekenschap gaan geven van hun eenheid te genover de buitenwereld. Wat wij nodig hebben is een houding, die vrij is van de beper kingen van een bekrompen verle den, en de moed om opnieuw te beginnen. De stoutmoedige voorstellen, onlangs door Frankrijk gedaan, kenmerken zich door die geest van oorspronkelijkheid en van bereid heid tot offer, die noodzakelijk is om het nieuwe Europa geboren te doen worden, als deel van een betere wereld. Dat Europa zal een waar tehuis zijn voor haar grote familiekring en (laat ons nooit ophouden het te hopen) zelfs voor haar ver loren zoons, en zal open staan voor al haar vrienden. Zekere opofferingen zijn tot een absolute actualiteit en noodzaak' geworden. Zonder deze zullen we nooit dat levendige en zich uit breidend economisch leven mee maken, noch die "ücTvud, of liever die welvaart en die vrede die nodig zijn om te kunnen voortbestaan. Uv.- U.-id genoten, aldus sprak H. M. tenslotte, die zoveel door stonden terwille van deze vrij heid, /uilen vanzelfsprekend in Nederland een waardering-vinden, die niet aan de oppervlakte maar in de diepte gelegen is, omdat die uitgaat van de pioniersgeest: ge bonden in vriiheid door vrijheid. Ik drink op uw geluk, mijnheer de president, op dat van onze be minnelijke ->stheer en gastvrouw, de heer en tevrouw Auriol, en op van geheel Frankrijk". Ongeveer 35000 kisten kropsla en spinazie draaiden Maandag op de Venlose veiling door de klok, omdat de spinazie de minimumprijs van 8 cent per kg niet opbracht en voor de kropsla helemaal geen kopers te vinden waren. Tot laat in de mid dag was men op de veiling in de weer om de groente naar de mest vaalt te brengen. Dit feit wordt veroorzaakt, zo deelde men ons in veilingkringen mede, door het uitvallen van de Duitse markt, die thans wordt over stroomd met spinazie en kropsla van eigen bodem, waarmee het Nederlandse product belast met een invoerheffing niet kan con curreren. De tuinders ontvangen voor deze doorgedraaide groenten f 6.40 per 100 kg uit het daarvoor door de Ned. tuinbouw in het Te ven geroepen fonds. Er zijn nog grote aanvoeren kropsla van de koude grond te verwachten, zodat het verschijnsel van doordraaien zich in de komende dagen nog wel zal herhalen. finnrir De Amerikaanse troepen, die de Westelijke sectoren van Berlijn zullen beschermen tegen een eventuele inval van de communis ten tijdens de Pinksterdemonstraties, hebben gedefileerd voor hooggeplaatste officieren op het vliegveld Tempelhof in de Amerikaanse sector van Berlijn. Tijdens het defile. Ook de asperges beginnen thans in massa te worden aangevoerd. Er waren gisteren 80.000 kg asperges, die echter grif tegen hoge prijzen werden verkocht, nagenoeg geheel voor export. De beste kwaliteit deed f 1.95 per kg, de mindere soor ten maakten nog altijd prijzen, die om f 1.50 per kg schommelden. KOPENHAGEN 24 Mei. Een Nederlandse SS'er die in Neder land gezocht wordt in verband met de door hem gepleegde oor logsmisdaden werd in Stockholm gearresteerd en gisteren naar Kopenhagen overgebracht, zijn naam wordt voorlopig geheim gehouden. Volgens het blad „Nationalti- dende" heeft hij zich tot een maand geleden in West-Duits- land opgehouden. Daarna is hij de Deens-Duitse grens over getrokken. Het blad is van me ning, dat hij geholpen is door een illegale organisatie, die zich tot taak stelt politieke misdadi gers, die in Duitse dienst zijn ge weest, te steunen. In het plaatsje Aabenraa in Denemarken heeft hij n.l. op een adres, dat hem verstrekt was, geld gekregen Daarmede reisde hij naar Kopen hagen, waar hij een andere handlanger vond, die hem over de Sont naar Zweden bracht. De ministers van Landbouw en immigraite van Nieuw Schotland (Canada) hebben een plan bekend gemaakt voor de kolonisatie van boeren-immigranten op boerderijen in Nieuw Schotland. De eerste groep, aan welke boer derijen zullen worden toegewezen, bestaat uit Nederlandse boerenfa milies, die ten minste een jaar voor Canadese boeren hebben gewerkt Steun zal worden verleend door het provinciaal departement van land bouw, het uitbreidingsdepartement van de St. Francis Zavier Univer siteit, dat handelt namens de ver vereniging tot steun aan katholieke immigranten en het departement voor burgerschap en immigratie te Ottawa.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1