Limburgia herovert de leiding LAKEMAN VOCHT ZICH NAAR DE ZEGE in de nauwe straten van Baarle ...met MASCOTTE gaat» g°ed! Roosenburg vervangen door Clavan Internationale zwemwedstrijden te Amersfoort Ronde van Nederland Vijfde etappe (ten koste van Middelkamp) voor bonkige Brik Schotte Landstitel en promotie ZwartemeerBaronie en Chevremont promoveren naar de le klasse Het Zweedse elftal Van Rijswijk tweede in 350 cc-klasse Fanny weer ongenaakbaar Ronde van Midden-Nederland Ned. hockeyers wonnen met 3-1 te Zürich Voorlopig Nederlands elftal weer schotloos Uitslagen vierde en vijfde etappe PAGINA 4 DINSDAG 29 MEI 1950 VLOEITJES De strijd tussen ,,de provin cialen" op Tweede Pinksterdag heeft voor de Limburgse clubs weer goede successen opgele verd. Limburgia bedwong de Boys in Enschede met 02 en stevende daardoor opnieuw Blauw Wit voorbij. Maurits moest genoegen nemen met een puntloos gelijk spel tegen Heerènveen, doch bleef daar door nog een kleine kans op de titel behouden in tegenstel ling tot Heerenveen. Ensche- dese Boys en Ajax, die defini tief zijn uitgeschakeld Het is echter wel duidelijk, dat de eindstriid tussen Limburgia en Blauw Wit zal gaan, waarbij vooral de ontmoeting te Bruns- sum tussen de twee grote riva len van doorslaggevende bete kenis zal blijken te zijn. Overi gens staan voor deze clubs nog op het program: Ajax-Limbur- gia, Heerenveen - Limburgia, Heerenveen - Blauw Wit en Blauw Wit - Enschedese Boys. Momenteel is de onderlinge ver houding tussen de zes matadoren aldus: Limburgia Blauw Wit Maurits Heerenveen Ensch. Boys Ajax 8 2 7 2 11 10 10 0 5 4 24—11 21—14 16—17 15—25 9—16 14—16 Er vielen gisteren in de pro motie - degradatie - competitie 2e klasse niet minder dan drie beslissingen. Het Noorden en de twee Zuidelijke districten kregen nieuwe le klassers evenals sinds Hemelvaartsdag HET NED. ELFTAL Het Nederlands elftal, dat Donderdag 8 Juni te Stockholm tegen Zweden speelt, is door de keuzecommissie van de K.N..V.B. als volgt samenge steld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Polbarst (Ajax) en van der Sluys (BW) Midden: van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax). Voor: Clavan (ADO), Rij vers (NAC), Michels (Ajax), Lenstra (Heerenveen) en Hof- ma Heerenveen In het elftal, dat met 30 van Engeland b won, is dus een wij ziging aangebracht. Roosenburg is op de rechtsbuitenplaats door Clavan vervangen. Ongetwijfeld heeft Clavan zijn weder-opstelling mede te danken aan het feit, dat hij in de wedstrijd tegen de Middle sex Wanderers een goede partij gespeeld heeft. De overweging, dat de Hagenaar zich op dp vleugel ook beter thuis voelt dan Roosenburg, zal tenslotte wel de doorslag gegeven heb ben bij deze wijziging,, die ove rigens voor de Sneker toch wel teleurstellend moet zijn, om dat hij zich steeds een ijverige werker en een goed team-ge noot getoond heeft, die daar enboven op een hem vreemde wing tegen Engelse profs nog een fraai doelpunt wist te sco ren. Verwacht mag dan ook worden, dat de Fries alsnog bij de reserves zal worden inge deeld, waardoor hij in de ge legenheid zal zijn de Scandina vische tournee mee te maken en eventueel nog tegen Finland uit te komen. Vijf reserves zullen, mede in verband met de tweede wedstrijd van de Scandinavische tournee, tegen Finland op 11 Juni te Hel sinki, de reis, die per vliegtuig wordt gemaakt, meemaken. Deze reserves zullen in de loop van de volgende week worden aangewe zen. Aanvoerder van het elftal is Stoffelen. Het Zweedse elftal, dat Donder- lag 8 Juni te Stockholm tegen Ne derland uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Karl Svensson (Hael- singborg); achter: Knut Nordahl (Norrkoeping) en Erik Nilsson (Malmoei; midden: Sune Anders- son (AIK), G. Johansson (Gais, Goeteborg( en Ingvar Gaerd (Mal- moe); voor: Stig Sundqvist (Norr koeping) Karl Palmer (Malmoe), Hans Jeppson (Djurgaarden). Len- nart Skoglund (ALK) en Stellan Nilsson (Malmoe); debutant in dit gezelschap is de linksbinnen Len- nart ^koglund, die plotseling ont dekt is in een derdeklasse club. Het volgen! seizoen speelt hij voor AIK, Stockholm. het Oosten, waardoor nu dus reeds vier van de zes le klas sers gedegradeerd zijn Zwartemeer won dc moeilijke uitwedstrijd tegen LSC, welke Sne- kerelub voor haar laatste ka.ns streed. Hierdoor betreden de Dren- thenaren het Walhalla der Noorde lijke hoogste klasse, terwijl Fries land haar geluk in dc 2e klasse zal moeten gaan beproeven. De eindstand van de promotic- strijd ziet er als volgt uit: Zwartemeer 4 3 1 0 7 123 LSC 4 0 3 13 2—3 Friesland 4 0 2 2 2 311 In Zuid I had de Baronie tegen Kerkrade slechts een gelijk spel nodig om zich voor het komend sei zoen le klasser te mogen noemen. Welnu: het gelijkspel kwam dan ook prompt uit de bus. en daardoor keren de Bredanaars, na een jaar in de 2e klasse te zijn uitgekomen, weer in hun oude omgeving terug. Kerkrade degradeert. De eindstand luidt: De Baronie Kerkrade De Valk 11—4 10—6 5—16 Chevremont heeft het in Zuid n door middel van een 20 zege op Standaard gepresteerd Juliana uit de le klasse te verdringen. De laat ste ontmoeting tussen dc club uit Spekholzerheide en Chevremont is dus van geen belang meer. Chevremont Juliana Standaard 6 7—2 3 4—4 1 2—7 Alleen in het Westen bleven tot op de dag van vandaag beslissingen uit. Zeeburgia kon het in Oostzaan tegen OSV niet verder dan een 11 gelijkspel brengen, waardoor de Amsterdamse club in de kaart speelde van DWV, dat nu een zeer goede ka.ns op promotie behoudt. Zeeburgia DWV OSV 6—3 1—4 West n wacht nog op de laatste wedstrijd Emma-UVS, waarvan dc uitslag van het grootste belang is voor Emma cn.. voor Neptunus! Ter gelegenheid van het 40-jarig 4 34 6; Robben 2 4 41 8; AZ en PC jubileum iler Amersfoortse zwem- 4 58 2; 3X100 m wisselslag estafette en poloclub (A Z en P C) werden dames: Robben 1 4 3 2; Robben 2 door deze vereniging in Pcsic's bad I 4 11 6; 3X50 m wisselslag estafette te Amrrsfoort internationale zwem- heren: het IJ 1 37 2; Robben 1 1 39 3; wedstrijden gehouden, waarvan Robben 2 1 42 4; Zweedse estafette: Limburgia heeft Enschedese Boys op eigen terrein met 20 geslagen. Doelverdediger jonker van Limburgia onderschept een aanval van Enschedese Boys. Robben 1 4 59 DJKADZ com binatie 5 59 8; GZ en PC 5 8 8. De Nederlandse motorrenner van Rijswijk wist in de Grote Prijs der Grenzen te Chimay in de race over 10 ronden (100 km) 350 cc interza- tionaal, op Velocette beslag te leg gen op de tweede plaats achter de Belg Martin. .In de Intern. Race voor 500 cc-mo toren werd hij vierde, eveneens op Velocette. De Belg Goffin won op Norton. Onze landgenoot Roosdorp vierde in de race voor automobielen in de 2 liter-klasse. door een groot aantal Nederlandse zwemmers en zwemsters alsmede door een ploeg van dc Simvereln Horgen uit Zwitserland werd deel genomen. Na afloop van de zwemnummers speelde Horgen een waterpolowed- strijd tegen A Z en P C. De stand bij de rust, 31 voor A Z en P C, was tevens eindstand. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag dames: Geertje Wielema (Robben) 1 15 2; Annie Veldhuyzen (Robben) 1 20 2; Dicky van Ekris (Robben) 1 22 8; 100 m rugslag heren: Demuth, zwemlust. 1 15 Arons (Robben) 1 15 9; Hessing (DJK) 1 17 1; 200 m school slag dames: Jannie de Groot (ADZ) 2 59 4; Tonny Hom (Robben) 3 5 3: Annie de Groot (ADZ) 3 5 4; 200 m schoolslag heren: Kelder (Robben) 2 45 2; van Daatselaar (Robben) 2 53 4; Kolle (GZ en PC) en C. Wie- ring (het IJ) beiden 3 2 1; 100 m vrije slag dames: Geertje Wielema (Robben) 1 11 2; Thea Snoeks (Rob- (Robben, 'en dfukke van ™burg, waar hef publiek de renners massaal - toejuichte, na een korte spurt het wiel van de wegvluchtende Belg van Kerkhove had gepakt, leek het een uitgemaakte zaak, dat de zege bij een van deze beiden terecht zou komen. De afstand tot het eindpunt Baarle Nassau bedroeg immers nog geen 2 kilometer. Maar toen zij in het dorpje onder het finish- doek doorgingen, kregen zij nog twee ronden van tezamen ruim 7 kilometer te rijden. Voorting had meteen een inzinking en moest de Belg alleen laten gaan. Deze werd echter op zijn beurt weer gepasseerd door de Belgen Maelbrancke en de Cock en de Nederlanders Schoenmakers en Lakeman. De Amsterdammer zag zijn kans en nam die waar. Hoewel hij Maelbrancke aan zijn wiel hield, wist hij deze toch in de sprint met een halve lengte te kloppen en mocht hij de vierde etappe van de Ronde van Nederland op zijn naam schrijven. Door dit resultaat nam hij meteen de leiding in het algemeen klassement met 2 min. en 3 sec. voorsprong op de Belg de Poorter. VENLO KAMPIOEN HOCKEY VAN NEDERLAND Door een 31 overwinning in de kampioenscompetitie-wedstrijd te gen DKS. Heeft Venlo het kam pioenschap van Nederl, heren, '50 behaald. Met rust was de stand 1-1. Venlo 6 5 1 0 11 18—9 HHYC 6 4 1 1 9 33—9 DKS 6 1 1 4 3 9—21 Groningen 6 0 15 1 334 RONDE VAN OSS VOOR WACTMANS De Ronde van Oss over 100 km voor amateurs en nieuwelingen is gewonnen door de nationale kam pioen Wout "Wagtmans uit Breda in de tijd van 2 u. en 38 min. Fanny Blankers-Koen won een 100 meter te Coventry in de tud van 11,9 sec. tijdens een Invitatie wedstrijd, Zij won zo gemakkelijk, da zij bij het passeren van de finish achterom keek om te zien waar haar tegenstanders bleven. Tweede werd mevr. J. Royce. Fanny won voorts de 80 meter horden in de goede tijd van 11.5 sec. Op 2e Pinksterdag is voor de derde maal de jaarlijkse Ronde van Midden-Nederland voor Amateurs verreden over een parcours, dat grotendeels door de provincie Utrecht leidde. Winnaar werd de Amsterdammer „Tarzan" van Bree- nen in 5.29.36. Hij werd na aan komst in het Utrechtse stadion dooi de burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz toegesproken en met een krans omhangen. Hij ontving de nieuw Utrechts Dagbladprijs, een joco-racefiets. Witteveen (A'dam) z.t.; Snijders (Halfweg) z.t.; Suijkerbuyk (Breda) 5 uur 32 min. 16 sec.; Remkes (Am sterdam) 5.32.46; Verhoeven (Over- schie); Verstraeten (Breda); Kuyten (Nuenen); Willekes (Amsterdam) Kleefstra (Amsterdam). OOSTENRIJK WINT FIFA-JEUGDTOURNOOI Nederland derde Het Internationale Fifa jeugdtour- nooi te Wenen is gewonnen door Oostenrijk. In de finale won het Oostenrijkse jeugdelftal met 32 van Frankrijk. Nederland werd derde door een 60 overwinning op Luxemburg. Bij rust was de stand 30. Na Lu xemburg komt Groot Britttannië op de vijfde plaats en tenslotte Zwit serland op de zesde plaats. Ruim 2500 toeschouwers woonden op tweede Pinksterdag de hockey- 1 andenwedstrijd tussen Zwitserland en Nederland bij, welke met rust met een 10 voorsprong der gast heren inging. Ongetwijfeld waren onze landgenoten in de eerste helft veel sterker. Het overwicht van het Nederlands elftal, dat in de gewone opstelling was verschenen, duurde tot 5 minuten voor de rust. Eerst toen bracht de Zwitserse voorhoede het tot enkele aanvallen, waarbij de gastheren zowaar een doelpunt kon den scoren, dank zij een fout in de Nederlandse verdediging. Roger Zanetti kreeg de bal na een slechte trap van doelverdediger Smits te pakken, hij sloeg de bal in doel, waar Ivor Rinkel wilde wegwerken, doch de bal belandde daarbij in eigen doel 10. In de tweede helft viel Nefkens voor de geblesseerde Bouwman in. Reeds dadelijk na de hervatting was de Hollandse voor hoede in het offensief. Na een kwartier zetten Boerstra en Esser een prachtige aanval op. welke door Esser besloten werd met een goed schot, dat doel trof 11. Toen was het hek van de dam. Een minuut later was het al 21. Toen Bocrsma in de slagcirkel ge komen een zuiver schot loste, dat doelman Stuchlinger te machtig was 12, Van dat ogenblik af Icfjden de Zwitsers zich uitsluitend op ver dedigen toe. De Oranjeploeg be heerste het spel volkomen. Schitte rend combineren bracht de voor hoede telkens weer in de slagcirkel, maar alleen Kruize kan oneveer 10 minuten voor het einde nog een doelpunt fabriceren. Zo kwam het einde met een volkomen verdiende 31 overwinning der Oranjehem den, die op vrij onverwachte sterk defensieve tegenstand van de zijde der Zwitsers waren gestuit, welke onze Landgenoten bijna nog parten had gespeeld. Toen Gerrit Voorting van de Nederlandse A-ploeg Zaterdag jl. tijdens de vierde etappe van de Ronde van Nederland in de beiden 1 14 2; 100 m vrije slag heren: van Boxem (DAW) 1 1 4; Smits (Meeuwen) 13 2; van Vliet (Robben) 1 4 Schoonspringen dames: Mej. Enkelkuns (GBZ) 94.64 pnt.; schoonspringen heren: Mus- sert (Rotterdam) 60.28 pnt.; 5X50 meter estafette dames; Robben 1 2 49 6; GDZ 2 53 6; Robben2 2 54 9; 4X100 m estafette heren: Robben 1 Met een half uur vertraging ver trok de karavaan in stromende (zonder Hofma en Lenstra) Het voorlopig Nederlands elftal speelde in 't met 20.000 regen over de sliknatte wegen bij toeschouwers gevulde Utrecht se stadion een oefenwedstrijd tegen de Middlesex Wanderers. Het was een teleurstelling voor het Utrechtse publiek, dat Abe Lenstra en Hofma niet zouden meespelen. En voor de aanvang werd bekend gemaakt, dat van der Hart (Ajax) de plaats van Terlouw zou innemen. De wed strijd viel zeer tegen en slechts enkele momenten werd er met vuur gespeeld. Het begin was goed. Roozenburg zette een bal goed voor, die Clavan fraai inkopte, doch keeper Ney was °P zijn post. Rijvers won de sym pathie van het publiek door enkele fraaie dribbels. Benet kreeg een kans. toen hij alleen voor Kraak kwam, doch zijn schot ging naast. Een half uur lang tot aan de rust werd er vrij lusteloos gespeeld. In de tweele helft waren er enkele mi nuten gespeeld toen er wat meer vaart in de ploegen kwam. Stoffe len stelde Rijvers in staat een schot te lossen, doch de paal bracht red ding. Een minuut later was het Gregory die Kraak bijna passeerde, i laatstgenoemde met een bloedende Geleen. Al onmiddellijk kreeg men een uitlooppoging te noteren, die echter strandde door de bomen van gesloten spoorwegovergangen. Bij Grathem trokken Schoen makers van de BrabantLimburg se ploeg en Van Kerkhove van de Belgische a-ploeg er tussen uit, en bij Weert (63 km) hadden zij ongeveer 400 meter voorsprong op de hoofdgroep. Op de weg langs de Zuid-Wil lemsvaart werden zij achterhaald door een groepje van zes renners dat op een afstand van een kleine 200 meter gevolgd werd door het hoofdpeleton. Daarachter op een 150 meter kwam een staartgroepje van een man of tien. Practisch gesproken lag op 8 km vóór Hel mond alles bij elkaar. Om tien minuten voor 3 uur passeerde de stoet met negen weg lopers 200 meter voor zich uit Hel mond. Een valpartij in de buurt van Helmond is drie renners noodlottig geworden, t.w. Henk de Hoog, de in dc gemengde ploeg meerijdende Belg Hendrikx en zijn landgenoot René Jansens. Alle 3 gaven zij op, doch nu bracht dc paal eveneens redding. fyjvers liet het publiek bijna juichen, doch zijn schot ging tegen de lat. De Engelsen bepaalden zich tot enkele gevaarlijke uitval len, doch van der Sluis en ook Potharst waren niet te passeren, terwijl van der Hart Terlouw niet kon doen vergeten. Bij een Engelse aanval wist Kraak met moeite te redden, terwijl kort daarop Michels uit een voorzet van Clavan hard in kopte, doch de Engelse doelman redde fraai. Het einde kwam met 0—0. Van de invallers heeft Clavan gord gespeeld. De Ajaciedcn Michels, van der Hart, van der Hoeven en Potharst toonden tekenen van ver moeidheid, van der Sluis heeft even als Stoffelen een uitstekende wed strijd gespeeld. Lakenberg en Roo zenburg vielen tegen. Rijvers ten slotte wisselde goede met slechte momenten af. B(j het Engelse team blonken uit de keeper Ney, de stop- perspil Stoker en de rechtervleugel Major en Gregory. knicwond. Schellingerhoudt, die eveneens b(j de tuimeling betrok ken was, kon doorrijden, maar kreeg een grote achterstand. Niet ver van Veghel, op een punt 117 km van de start, was de positie als volgt: aan de kop De Vries, Faanhof, Voorting, Vander- veken, De Poorter, Harm Smits, Maelbrancke, Schoenmakers, Van Kerkhove. Op 2 minuten, 45 secon den kwam het grote peloton, waar bij de drager van de Oranjetrui Vos; ver achter: Schellingerhoudt, Van Gelderen en Sprenkeling. Bij het binnenrijden van Boxtel (146 km) moest De Vries wegens kaderbreuk achterblijven. Om 17.26 uur passeerde de lei dende groep Eindhoven, op 2 minu ten 38 seconden volgde een peloton van elf renners. Van Est was we gens pech teruggevallen. Het grote peloton volgde met een achterstand van ruim 5 minu ten op het tweede peloton. Bij de brug over het Wilhelmina- kanaal achter Zeelst (189 km) gin gen Faanhof. Voorting, Vander- veken, De Poorter, Harm Smits, Schoenmakers en Van Kerkhove aan de kop, met 2 minuten 25 seconden achterstand volgden zes renners, waaronder Lakeman. Er werd ook nog door een derde groep jacht gemaakt. 70 seconden achter het tweede peloton kwamen acht renners in straf tempo opzetten: Lambrichs, Van der Zande. De Ruyter, Verpoorten, Savelsberg, Middelkamp, Mertcns en Evers. Daarna kwam een groepje van een man of drie, voorhoede van het onmiddellijk volgende hoofd peloton. Bij Tilburg was het tweede peloton nog iets ingelopen op de kopgroep en bedroeg zijn achter stand 1 minuut 10 seconden. Een kilometer of 18 voor de finish zag het er naar uit, dat de winnaar gezocht zou moeten worden onder de 13 renners van de eerste twee groepen Tijdens de passage door de bui tenwijken van Tilburg ont snapte van Kerckhove uit de kopgroep. Voorting ging achter hem aan en even later demar reerde ook Faanhof, die echter niet doorzette. Voorting en van Kerckhove deden dit wel, trokken hard aan en hadden te Riel, 13 km voor Baarle Nas sau, 4 a 500 meter voorsprong op Faanhof, Vanderveken, de Poorter, Smits en Schoenma kers. Zonder een moment te verflau wen met Voorting het meest aan de kop, snelden de beide kop lopers op de finish aan. Zeven kilo meter voor Baarle-Nassau hadden zij nog steeds een ruime voor sprong, die zelfs aangegroeid was tot 1 minuut 45 seconden. Het tempo lag tegen de 40 km, althans wanneer Voorjjng, die een kwie kere en frissere indruk maakte dan de Belg, aan de kop zat. En aangezien bij een dergelijke gang, indien volgehouden, aan inlopen door de tweede groep moeilijk viel te denken, leek het duidelijk, dat, behoudens pech in de laatste kilometers, de beslissing in de sprint tussen deze twee moest vallen. En toch zonden al deze ver wachtingen geloochenstraft worden. Bü de entree te Baarle Nassau was de rit namelijk nog niet „rond" voor de concurrenten. Na de streep te zijn gepasseerd moesten zij nog tweemaal het circuit van 3kilo meter rijden en deze laatste loodjes bleken zowel voor Voorting als voor Van Kerkhove te zwaar. Voorting kreeg ai in de eerste ronde een „ram" en moest de Belg laten gaan, die echter in de tweede ronde ingelopen werd door een groepje van vier man. En het was Lakeman, die in de sprint met een halve lengte Maelbrancke klopte. De Cock werd derde, Schoen makers vierde en Van Kerckhove vijfde, een onverwacht slot van een koers, die eigenlijk pas inte ressant werd nadat er een goede 130 km verreden was. Do koers op tweede Pinksterdag De vijfde etappe van de Ronde van Nederland heeft, sportief gezien, niet zoveel be tekend als men er van ver wacht had. De Belg Schotte, die al een paar dagen op de loer had gelegen, wist de sprint welke in de laatste van de 2 nog te rijden ronden op het 3 km lange circuit van de Ijze ren Man bij Eindhoven werd uitgevochten, te winnen na een urenlang duel met de an dere leden uit de kopgroep. Het is een merkwaardig feit, deze Belgische zege. Het was reeds in de voorgaande etappes opgevallen, dat Schotte voortdurend in de buurt van Middelkamp bleef en omgekeerd.- De grote rivaliteit, die tussen deze twee oud-wereld kampioenen bestaat, trad vooral gisteren wel heel duidelijk aan het licht. Een gevaarlijk tweetal, waarvan Schotte met zijn routine en geslepenheid zeker de gevaar lijkste was. Maar juist in deze etappe leek een overwinning van Schotte niet waarschijnlijk; ja zelfs was het naar de mening van de mensen in de volgwagens vrijwel uitgesloten, dat hot te Eindhoven geen Nederlander zou zijn, die als eerste over de eindstreep ging. Im mers, nadat de kopgroep van elf man, die nagenoeg de gehele koers de lakens uitdeelde, door het terug vallen van Mertens en Geerts ten slotte tot negen renners was ge reduceerd, bevonden, zich hier onder slechts twee buitenlanders: Schotte en de Hongaar Bodnar. Het feit, dat de zeven Nederlan ders er, met of zonder hulp van Bednar, uiteindelijk niet in slaag den een overwinning van Schotte te voorkomen, spreekt voor zich. rioeggeest ontbrak bij de Neder landers reeds sedert de start te Amsterdam. Gisteren bleek ook het nationaal verband volkomen zoek. Tot kort voor Eindhoven ver wachtten we nog een zege van een gezamenlijk opgezette en uitgevoer de tactiek, hoe goed Schotte's sprintcapaciteiten ook mogen zijn. De laatste kilometer bracht aan het licht, dat hier elkeen voor zich reed en dat niemand ook maar een ogenblik van plan was geweest zijn eigen kans op te offeren. Zon der afbreuk te willen doen aan de prestaties van de Belg kan men zeggen, dat Schotte zijn rivalen dankbaar mag zijn. En de drager van de oranjetrui Lakeman? Wel, dit kan het tweede opvallende feit van deze dag wor den genoemd. Toen na Zundert eerst een groepje met o.a. Geerts uit het peloton vluchtte en kort daarna een zestal anderen, o.w. Middelkamp zich hierbij aansloot, verwonderde het elkeen reeds, dat Lakeman niet met zijn blauw- getruide ploeggenoten was mee gegaan. Na Bergen op Zoom draai de het parcours zodanig, dat de stoet de straffe Westenwind in de rug kreeg; volgens de rekening van Bartjes leek de al eerder ver wachte Sprong van Lakeman nu toch zeker te moeten komen. Maar er gebeurde niets. Pas bij Zeven bergen deed de Amsterdammer een serieuze poging om zijn oranje trui voor één etappe te prolon geren, maar toen bedroeg de achter stand op de kopgroep reeds zes minuten en hoewel deze bij het naderen van de eindstreep met enkele minuten slonk, werd de situatie voor de koplopers toch geen moment gevaarlijk. Tenminste niet, wat de overwin ning betreft, want in één opzicht slaagde de opzet van Lakeman wel. Dc achterstand, die h(j bü de finish had, bleek namelijk niet groot ge noeg om liem de leiderstrui te ont nemen. Zo zal voor de eerste maal in de;/ Ronde van Nederland, het oranjeshirt voor de tweede achter eenvolgende dag om dezelfde schou ders blijven. Schellingerhoudt, Koot en Tahon staakten dc strijd. EN ALGEMEEN KLASSEMENT Uitslag van de vierde étappe, van Geleen naar Baarle Nassau over 270 km, en niet over 235 km, zoals door de organisatoren verkeerdelijk was opgegeven, luidt; 1. Lakeman (Ned. Nationaal) 6.58.02; 2. Mael brancke, België a z.t.; 3. de Cock, België b z.t.; 4. Schoenmakers, Bra bant-Limburg, z.t.; 5. van Kerkho ve, België a 6.58.30; 6, de Poorter, België b 7.00.05; 7. Rogiers, België a z.t.; 8. van der Veken, België z.t,; 9. Smits, Nederland b, z.t.; 10. Meersman, België a z.t.; 11. Mer tens, België b 7.00.30; 12. Schotte, België a 7.01.35; 13. Middelkamp, Ned. Nationaal z.t.; 14. Accou, Bel gië a z.t; 15. Lambrichts, Brabant- Limburg z.t.: 16. van der Zande, Nederland a' z.t.; 17. Verpoorten, België b z.t.; 18. Callens, België a z.t.; 19. de Ruyter, gemengde ploeg 7,04 01; 20, Leenen, Belg. b 7.05.34. Vos, die gestart was in de oranje trui, werd 25ste in 7.18.25. In totaal zijn 52 renners geklasseerd. Tijdens de vierde etappe hebben opgegeven van Gelderen, de Hoog, Hendrickx en René Jansens. Alleen de laatste moest de strijd staken wegens ver wondingen, opgelopen bij een val partij. De Hoog en Hendrickx heb ben om andere redenen opgegeven, niet gestart was Jef Jansen. De uitslag van de vijfde etappe Baarle NassauEindhoven (228 km) luidt: Schotte, Belg. a-ploeg in de tijd van 5 uur 58 minuten en 28 sec.; 2. Middelkamp, Ned. Nat. ploeg; 3. van Est, Ned. b-ploeg; 4. Vos, idèm; 5, de Ruyter, gem. Ned. ploeg; 6. Bednar, gem. ned. pl.; 7. Evers, Ned. a-ploeg; 8. Blanken auw, Zwit- sers-Ned, ploeg; 9. de Vries, gem. Ned. ploeg, allen zelfde tijd als Schotte; 10. Mertens, België b 6.00.56; 11. Geerts, Ned. nat. z.t.; 12. de Poorter, Belg, b 6.01.28; 13. van der Veken, Belg. a; 14. Rogiers, Belg. a; 15. Accou, idem; 16. Callens idem; 17. De Cock, Belg. b; 18. La keman, Ned. nat. pl.; 19. Loos, Ned. b; 20. van Kerkhove, Belg. a, allen dezelfde tijd als de Poorter. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Lakeman, Ne derl. nat. 33.00.37; 2. de Poorter, Belg b 33.02.40; 3. Callens, Belg. a 33.02.40; 4. van der Veken, België a 33.02.40; 5. Rogiers, id. 33.04.45; 6. Evers, Ned. a 33.04.49; 7. de Ruyter, gem. Ned. pl. 33.07.36; 8. Schotte, België a 33.08.34; 9. Middelkamp, Ned. nat. z.t.; 10. de Cock, Belg. b 33.Q8.41; 11. Verpoorten, idem 33.08.52; 12. H. Smits, Ned. b 33.09.27; 13. Lambrichts, Brab.-Limb. 33.09.29; 14. Mertens, Belg. b 33.09.37;: 15. Leenen, Belg. b 33.11.09; 16. Accou, Belg. a 33.11.52; 17. Vos, Ned. b 33.13.14; 18. Maelbrancke. Belg. a 33.13.23; 19. Bednar, gem. Nederland 33.14.25; 20. Schoenmakers, Brab.- Limb. 33.14.45. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Belg. a 99.11.07- 2. Belg. b 99.20.13; 3. Ned. nat. 99.31.54; 4. Nederland b 99.41.01; 5. Nederlahd a 100,12.14; 6. Brabant-Limburg 100.15.21; 7. gem. Nederl. ploeg 100.19.02; 8. Zwitserse-Ned. ploeg 102.03.16. INTERNATIONAAL VOETBAL Belgrado: Zuid Slavie-Denemarken 51. Parijs: FrankrijkSchotland 1. Assen: AchillesSparton lea gue 12. Enschede: Twents elftal Spartan league: 41. Den Haag: Int. Pinkster-tournooi van HBS: HGSStad Leuven: 20. Sparta Roubaix 11 (Spr. w. d. strafsebu). HBSSparta 31. RoubaixStad Leuven 50.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4