4.95 Uitgebreide discussie over een klok NYLON KOUSEN Intern, tweekamp zwemmen in de Overdekte Drie schepen met militairen op weg naar het vaderland E. W. VET r Alkmaar's Raad vergaderde Interpellatie Berkhouwer ging niet door SPORTKOUSEN mei NYLON-VOET Alleen bij Katholieke Jongelui GROOT SL0TBAL Dansinstituut A.B.T. wordt gemoderniseerd Er is weer Hollandse nieuwe Marktberichten rtetpeilenschouw zelf timmeren NEW-LOOK PERMANENT KHAKI PAGINA 2 VRIJDAG 2 JUNI 1950 Onder voorzitterschap van burgemeester mr. dr. H. J. Wytema heeft gistermiddag de Alkmaarse gemeenteraad vergaderd. Een weinig aantrekkelijke agenda van 12 niet bijster belangrijke punten deed verwachten, dat de raadsvergadering een bijzonder rustig verloop zou hebben. Slechts de aangekondigde interpel latie van de heer mr. dr. Berkhouwer, naar aanleiding van het antwoord, dat B. en W. hebben gegeven op zijn vragen omtrent de op te richten automarkt, wettigde de verwachting, dat er tenminste nog iets van vroedschappelijke hartstocht te beleven zou zijn. Van deze hartstocht is niet veel terecht gekomen, omdat de heer Berkhouwer niet aan zijn interpellatie toekwam. Een compensatie vormde de zeer uitgebreide discussie, die zich ontspon rondom de klok, de monumentale klok, die bestemd was om de schouw van de raadszaal te sieren en een herinnering te zijn aan de 50-jarige regeringsperiode van H.M. Koningin Wilhelmina. Bericht van verhindering was in gekomen van de raadsleden Cou- wenhoven wegens ziekte, Knuis- tingh Neven en Sietsma. Ingekomen stukken Onder de ingekomen stukken was de goedkeuring door Ged. Staten van de gemeentelijke garantie van f 35000 te verlenen voor de tentoon stelling ,.Van de Wadden tot het IJ". Een verzoek van het bestuur der stichting R.K. Bibliotheek, om toekenning van een jaarlijks sub sidie, overeenkomende met de grondtabel van de - rijkssubsidie voorwaarden, werd in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesscholen, om medewer king voor aanschaffing van boeken en leermiddelen voor het zangon derwijs ten behoeve van de St. Jo- sephschool werd eveneens in han den gesteld van B. en W. om be richt en raad. Ged. Staten hebben hun goed keuring gehecht aan een gemeente lijke garantie van f 5000 voor het Kaasmarktspel op de tentoonstel ling „Van de Wadden tot het IJ" en aan het raadsbesluit van 9 Mei tot verhuring van de graanbeurs. Benoemingen Tot tijdelijk leraar Nederlands aan het Murmelliusgymnasium werd benoemd de heer D. L. Daal der, directeur van de Middelbare Meisjesschool te Bergen. De heren J. H. de Haas, S. Marwitz en M. J. Luttèrot werden voor drie jaar herbenoemd in de commissie tot wering van schoolverzuim. In varband met de ziekte van dr. H. Bolkestein werd tot tijdelijk le raar in de klassieke talen aan het Murmelliusgymnasium benoemd .^de de heèr J. M. Hemelrijk, candidaat in de oude talen te Amsterdam. Geen herdenkingsklok in de raadszaal Er was, zoals wij reeds eerder hebben gemeld, een voorstel van B. en W„ om het college te mach tigen tot uitgave van f 2800.voor het aanbrengen van een monumen tale klok, bij raadsbesluit van 7 September '48 geprojecteerd als een sieraad voor de raadszaal en een blijvende herinnering aan het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina en de troonsbestijging van H.M. Konin gin Juliana. Het ontwerp voor deze klok, vervaardigd door de jonge Amsterdamse kunstenaar H. op de Laak, konden de raadsleden aan de raadszaalschouw aanschouwen. Het ontwerp dat daar was aangebracht, was weliswaar het verkeerde, doch het werd na een desbetreffende op merking van de heer v. d. Borden (C.H.) vervangen door het juiste ontwerp, dat evenwel toch nog enige wijzigingen had moeten on dergaan, ware het niet dat, na een zeer uitgebreide discussie, tijdens welke de zitting korte tijd geschorst werd voor beraad, de raad na stem ming het voorstel van B. en W„ met een, hommage aan het college om het goede werk, dat het heeft verricht, met 12 tegen 10 stemmen was verworpen. De heer Kirpensteijn (P.v.d.A.) noemde de ontworpen klok niet monumentaal, hoewel hij voor het ontwerp als zodanig waardering had. De klok, zoals die is ontwor pen, past volgens hem niet in het geheel van de raadszaal. Om de klok te karakteriseren, gebruikte de heer Kirpensteijn het woord „petieterig"'. Mevr. Holzmüller- Teengs wénste een kleine wijziging in het ontwerp. De heer Mr. Dr. C. Berkhouwer, evenals Mevr. Holz- müller lid van WD, was geschrok ken van het ontwerp en meende, blijvende buiten elke financiële overweging, dat deze moderne schepping zeker niet in de sfeer van de raadszaal paste. Ook hij uitte zijn waardering voor het ont werp als zodanig, doch hij zei ervan overtuigd te zijn, dat de klok in deze zaal uit de toon viel. De heer Hoijtink (A.R.) noemde de klok een verarming van de schouw, evenals de heer Venneker (KVP). Hij echter had bovendien financiële bezwaren tegen het voorstel. De klok vond hij te duur. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. door er op te wijzen, dat twee ZEER FIJNE KWALITEIT DE ECHTE DUPONT- NYLON, alle kleuren in BEIGE en GRIJS ZUIVER WOL Leeftijd 3 tot 14 jaar. 1.50 1.70 1.90 2.10 2.30 2.50 A l K M (Adv.) kunstwerken van verschillende stijlen, zo zij waarlijk kunstwerken zijn, zich met elkander verdrgaen. Bovendien maakte hij aannemelijk, dat een uitgave van f 2800,voor deze herdenkingsklok niet te duur was. De raadszaal, aldus de burge meester lijdt aan een zekere pom peusheid. Het is zijn wens, dat de verzen, die op de muren de schouw flankeren, eens zullen worden ver vangen door geschilderde portretten van H.M. Koningin Wilhelmina en H.M. Koningin Juliana. Hij drukte de raad op het hart niet te angst vallig te zijn bij het introduceren van een nieuw element in de raads zaal. De heren die hun stem tegen het voorstel hadden verheven, ble ven echter bij hun mening. Boven dien verklaarde de heer Torenvlied (CPN) zich, met de heer Hoijtink tegen het ontwerp. De burgemees ter wees erop, dat het niet aanvaar den van het voorstel een negatief besluit zou zijn, dat men later zou betreuren. Op verzoek van de heer Berk houwer werd de raad hierna enige tijd geschorst voor beraad. Toen de zitting was hervat en de burge meester uitdrukkelijk had ver klaard, dat de gevoelens van de raadsleden jegenis het oranjehuis ongemoeid bleven bij eventuele te- genstemming, werd het voorstel in stemming gebracht en verworpen. Vóór stemden de heren Klaassem Bos, Coerts, Koot, Wiese, Eriks en Bakker van de P.v.d.A. en Gouds blom, Woldendorp, v. Slingerland en Leesberg van de K.V.P. Bezwaarschrift verworpen. Er werd geen aanleiding gevon den in te gaan op een bezwaar schrift van de Gebr. P. en J. Laan te Heiloo, tegen hét gemeentelijke uitbreidingsplan „Alkmaarder Hout e.o.". tfun bezwaarschrift werd on gegrond verklaard en het plan zal in elk geval niet op grond van dit bezwaarschrift worden herzien. De heer v. d. Borden meende, dat in dit geval ruiling van grond op zijn plaats zou zijn, omdat de Gebr. Laan schadeloos gesteld worden in gedevalueerde guldens. De burge meester vond dit echter bezwaar lijk, omdat dit een precedent zou scheppen. Nadat wethouder Leesberg bad uiteengezet, dat hier alleen maar sprake was van het al of niet wijzi gen van het uitbreidingsplan en niet van een onteigeningsvoorstel, stelde de heer v. d. Borden zijn suggestie uit tot het onteigenings voorstel aan de orde zou zijn. Er werd eveneens afwijzend be schikt op éen verzoek van de Ne derlandse bond van petroleum- detaillisten „Door eenheid sterk" te Amsterdam, om de verkoop van petroleum afhankelijk te stellen van een door B. en W. verleende vergunning. De pachter van de boerderij verzocht een schuur en een mest- plaat bij de door hem gepachte hof- „Schagerwaard" heeft de gemeente stede te doen bouwen. Hij is bereid f 1000,bij te dragen in de kosten en f 500,meer pacht per jaar te betalen. De totale kosten bedragen f 15950,Op voorstel van B. en W. besloot de raad over te gaan tot de bouw van het gevraagde. Hamerstukken Bij een vroeger raadsbesluit is bouwterrein aan de Anna van Bu- renstraat verkocht voor f 11,50 per m2. Het directoraat-generaal van de prijzen heeft echter, naar thans blijkt, voor deze grond een prijs van f 11,per m2 vastgesteld. Het voornoemde raadsbesluit werd in dier voege gewijzigd, dat de grond voor de vastgestelde prijs, zijnde f 11,per m2, wordt verkocht. De raad besloot tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Anna van Burenstraat, groot 1055 m2, voor f 11,per m2, dus voor een totale prijs van f 11,605,aan de heer A. Vos te Alkmaar, die de be doeling heeft op dit terrein 7 wo ningen te doen bouwen. Een wijziging der verordening voor de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst, die op grond van het besluit bezettings maatregelen komt te vervallen, werd door raadsbesluit gehand haafd. Op verzoek van de gemeenten Koedijk en Schoorl besloot de raad tot aansluiting van deze gemeenten bij de vleeskeuringsdienst Alkmaar. De gemeenten zullen aan de vlees keuringsdienst Alkmaar 40% cent per inwoner per jaar betalen. Begrotingen Instellingen van Weldadigheid Er was een voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de begrotingen van de instellingen van weldadig heid, die onderstand uit de gemeen te-kas genieten en tot verlening van een aanvullend subsidie van f 8750,— aan de vereniging tot be strijding der tuberculose en een aanvullend subsidie van f 1250, aan de vereniging „zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor buitengewoon l.o. te Alkmaar".' Dit voorstel, waarvan wij reeds uitvoeriger melding heb ben gemaakt, werd door de raad aanvaard, evenals de subsidie regeling, die B. en W. hebben ont worpen voor het werk dér gezins verzorging. Interpellatie Berkhouwer gaat door De heer Berkhouwer had de raad verzocht, hem vergunning te ver lenen tot het mondeling stéllen van het volgende tweetal vragen. 1 Kunnen B. en W. béamen, dat mêt het antwoord op requestrant's eérste vraag aangaande de te hou den automarkt alhier, niet beant woord is de vraag, in wélk stadium het bedoelde onderzoek zich be vindt? 2 Zijn B. en W. ermee bekend, dat niet slechts in het jongste ver leden enkele hier en daar gepar keerde motorrijtuigen zijn verhan deld, doch dat een meer uitgebrei de handel in de rijtuigen op het Waagplein nog steeds plaats vindt? B. en W. stelden op grond van het reglement van orde voor, de heer Berkhouwer niet de gelegen heid te geven deze vragen te stel len. De aangelegenheid zal in de volgende raadsvergadering aan de orde worden gesteld, hetgeen., vol gens de heer Berkhouwer, ook zijn bedoeling is geweest. Industrieterrein Nadat de raad in besloten zitting was gegaan, zijn nog de volgende besluiten genomen. Op het terrein, dat bestemd is als industrieterrein, wordt 3000 m2 grond verkocht aan de N.C.Z., tegen de prijs van f 14,— per meter. Bovendien, werd beslo ten het terrein bouwrijp te maken hetgeen een uitgave meebrengt van f 80.000,—. Hierna sloot de burge meester de vergadering. "N HEDENAVOND in Het Gulden Vlies Aanvang 7.30 uur Nog enige Kaarten ver krijgbaar. (Adv.) ONZE AGENDA Bioscopen: VICTORIA: Gebrandmerkt (18 jr.) A.B.T.: Een kus van Venus (alle leeftijden). CINEMA: Mr. Belvedère loopt college - (alle leeft,). HARMONIE: De Gravin van Monte Christo (alle leeft-). NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek G. Kruisin- ,ga, Choorstraat 47 NACHTDIENST TAXI'S: Koopman, Lindegracht 43, telef. 3916. vy BOUW 96 WONINGEN GEGUND ALKMAAR. De bouw van 96 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan alhier, volgens het plan van prof. ir. Zwiers uit Haarlem, is gegund aan de laag ste inschrijfsfcer, de Alkmaarse firma Schoonewill Jonker, die had ingeschreven voor f 727.000 met fundering van putten en f 735.000 met fundering van palen, Deze firma is reeds meerdere woningblokken in onze gemeente aan het bouwen. PASTOOR PEEPERKORN BEDIEND ALKMAAR De oudste pries ter van ons Bisdom, geboren in 1857, de ZeerEerw. Heer J. H. M. Peeperkorn, emeritus-pastoor die verblijf houdt in huize Augustinus, is in het St. Elisabethziekenhuis opgenomen en uit voorzorg van de laatste H.H. Sacramenten voor zien. Loterij Kath. Thuisfront ALKMAAR De trekking van de loterij van Kath. Thuisfront, zal hoogst waarschijnlijk einde Juni plaats hebben. ALKMAAR. Nadat de Zwit serse zwemmers des morgens offi cieel op het Stadhuis waren ontvan gen en waar Burgemeester Wytema hen had toegesproken, werden des avonds In de Overdekte, zwemwed strijden gehouden, die door het mee doen der buitenlandse gasten een internationaal tintje kregen. De belangstelling voor deze wed strijden, het bestuur van D.A.W. had voor een aardig programma ge zorgd, was groot en ook de wethou ders van Slingerland en Coerts ga ven var, hun belangstelling voor deze mooie en nuttige sport blijk. De voorzitter van D.A.W., de heer Boxem, opende deze wedstrij den met een woord van welkom, in het bijzonder tot de gasten en de wethouders van Slingerland en Coerts. Hri bood de Zwitserse Zwemploeg een vaantje aan als herinnering aan hun bezoek aan Alkmaar. De leider der Zwitsers dankte voor de ontvangst en voor het aan denken en wederkerig had hij een geschenk voor D.A.W., bestaande uit een wandbord met het Zwitserse wapen. Daarna namen de wedstrijden een aanvang. De 100 m. schoolslag was voor A. Slikker in 1-19; 2. W. Bloothoofd 1.28.2; 3. G. Küng 1.31; 4. F. Bla- ser 1.33. 50 m. borstcrawl dames D.A.W. 1. T. Schats 34.2. H. Ouwehand 34.6; 3. L. Verheul 36.4; 4. T. Ten- kink 39.4. 100 m. borstcrawl heren: 1. A. Boxem 1.1; 2. H. de Jong 1.10; 3. J. Eichholzer 1.16.2; 4. G. Keiler 1.17 Daarna werd een pantomine ge geven, verzorgd door de Alkmaarse Reddingsbrigade. 50 m. rugelag jongens D.A.W.: 1. J. Nierop Groot 42.6; 2. F. Bielfeldt 42.7; 3. J. Jansen 44.4; 4. D. Mole naar 44.6. 50 m. schoolslag dames: 1. G. Mo lenaar 42.8; 2. J. Piersma 44,2; 3. L. Spierenburg 45.2; 4. J. Nol 48.-. 100 m. rugcrawl heren: 1. A. Slik ker 1.16.9; 2. E. Schaer 1.27.4; 3. N. Hoogvorst 1.29. Onder grote belangstelling hebben UITREIKING VERKEERDIPLOMA'S ALKMAAR. Meer en meer wordt getracht om het aantal ver keersongelukken, dat per jaar tal loze mensenlevens kost, te reduce ren. Hiertoe worden thans overal In 't land verkeerslessen op de Lagere scholen gegeven. Na afloop waar van de leerlingen een examen kun nen afleggen en bij goed gevolg een diploma ontvangen. Zo konden wij enige tijd geleden kinderen door onze stad zien rijden, die bij iedere bocht angstvallig duidelijk hun arm uitstaken en met ongekende nauw keurigheid op ieder verkeersbord letten. Allen koesterden zij de hoop hun diploma te halen. Helaas moes ten er van de 527 candidaten 108 worden afgewezen. Gisteren had de diploma-uitreiking in het Victoria- Theater plaats, waarbij tevens de verkeersfilm werd gedraaid, die speciaal voor de Nederlandse jeugd werd gemaakt. De heer J. Haverlag, secretaris van de Vereniging voor Veilig Verkeer afdeling Alkmaar heette de inspecteur van het Lager onderwijs, de heer G. G. C. Vernooy en de andere aanwezigen, onder wie de adjunct-inspectrice v. d. kinder politie mej. nir- T. Stellingwerf har telijk welkom. De kinderen zongen daarna twee coupletten van het Wilhelmus. Ver volgens kreeg de heer Vernooy het woord. Hjj dankte namens de kinde ren en hun ouders de onderwijzers voor hun lessen en de heer Haverlag voor zijn aandeel in het tot stand komen van de verkeerslessen. J. Wagenaar was de enige, die slechts één fout maakte. Hij kreeg voor dit mooie succes een hartelijk applaus. Hij en degenen, die twee fouten maakten, ontvingen een ver- keersspeldje. Hierna namen de on derwijzers de diploma's voor hun school in ontvangst, om die later uit te reiken. daarna mej. N. de Waard en de heer W. Bloothoofd een demonstra tie gegeven van het schoónspringen. Ook de demonstratie van het red dend zwemmen gegeven door de Alkmaarse Reddingsbrigade, werd met aandacht door de aanwezigen gevolgd. 50 m. rugslag dames D.A.W.: 1. de Waard 40.5; 2. N. Schats 42.5; G. Cloek 44.5; 4. L. Verheul ,44.8. Een aardige strijd gaf de 3 x 50 m. wisselslag estafette heren te zien. D.A.W. 1 was onbetwist de sterkste en deze ploeg bestaande uit A. Slik ker, H. de Jong en A. Boxem won in de tijd van 1.37, welke tijd een verbetering van het kringrecord be tekende van 3.2 sec: Tweede was de ploeg uit Horgen in 1.46.2 en derde D.A.W. 2 in 1.52. D.A.W. 1Horgen 1 De polowedstrijd D.A.W.—Hor gen werd na spannende strijd ge wonnen door D.A.W. met 6—5. ZONDAG DE TROSSEN LOS! ALKMAAR Wegens het slechte weer kon de opening van het Watersportseizoen van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereni ging op Hemelvaartsdag niet dood gaan; dit zal nu Zondag 4 Juni a.s. geschieden. Om circa half 11 vertrekt de vloot van zeil- en roeibootjes van de Jachthaven in Akersloot gepavoiseerd naar Alk maar, waar op de Voormeer een demonstratie wordt gegeven. Daarna gaat men verder door het Luttik Oudorp naar het Waag plein, waar in Café Tom de lunch wordt gebruikt. Om circa half 3 vertrekt de vloot weer richting Akersloot. De jaarlijkse zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer worden ge houden op 19, 20, 21 en 22 Augus tus a.s. Bedevaart grote congregatie St. Laurentius ALKMAAR A.s. Zondag zul len de leden van de meisjescon gregatie St. Laurentius afd. II met hun directeur naar O. L. Vr. ter Nood gaan om Haar zegen te vragen over de grote belangen in vele gezinnen. De meisjes vertrek ken allen zoveel mogelijk per fiets, of anders met de bus rich ting Limmen, die bij Runxputte stopt. Om 9.15 zal dan door de zangclub de Hoogmis worden ge zongen, om 11.15 wordt de Kruis weg gebeden en om 12.30 wordt het sluitingslof gecelebreerd. Al de plechtigheden zijn in de kleine kapel. Wij vertrouwen vast, dat vele meisjes deze intieme bede tocht zullen meemaken. De Directeur DE VRIJE ALKMAARDER OP ZIJN LAATSTE BENEN? ALKMAAR. Naar wij ver nemen zal per 15 Juni a.s. het kantoor van „De Vrije Alkmaar der" in onze stad worden opge heven. Het Alkmaarse personeel zou reeds ontslag zijn aangezegd Het zou in de bedoeling liggen een maand later de hele „Vrije Alkmaarder" op te heffen. Uitreiking onderscheidingsteken ALKMAAR. Dinsdag 6 Juni zal de burgemeester op het stad huis, op verzoek van de minister van Oorlog, aan H. Schuurman, K. v. 't Veerstraat 49, alhier, het ereteken voor orde en vrede uit reiken, dat is toegekend aan wij len zijn zoon, Gerard Jan, dpi. militair, overleden te Batavia op 6 October 1947. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Corne lls z. van R. Alders en G. C. Bak ker; Eleonora M. dochter van A. van de Pol en C. L. Boshuizen. Ondertrouwd: Johannes N. Tromp 25 jr. en Maria E. Pekel haring 27 jr.; Roelof W. Lamberts 27 jr. en Neeltje Abercrombie 22 jr.; Johannes J. M. Hageman 26 jr. en Barbara F. M. Steeman 20 jr.; Wopke P. Visser 31 jr. en Cornelia Mooij 20 jr.; Johannés de Vries 63 jr. en Jacoba W. Arissen 48 jr.; Ruurd van der Zée 25 jr. en Anna M. Plato 22 jr. ALKMAAR. Naar w(J ver nemen is met ingang van 1 Juni, dus heden, het beheer van de bios copen Cinema Americain en A.B.T. opgeheven. Deze beide theaters, eigendom van de dames Weber,, stonden sedert de bevrijding onder beheer van het Beheersinstituut. Nu dit beheer is opgeheven, ko men beide theaters weer. in eigen beheer. Omtrent het A.B.T., eigen dom van mevr. Weber, vernemen wij, dat het tot een modern theater verbouwd 4al worden. Het is vanaf heden gesloten en voor de kermis hoopt men het weer te heropenen. Volgens de plannen van de bouw kundige E. van Latum, zal zowel de hal als het gehele interieur grondig vernieuwd worden; er ko men een nieuwe verlichting en ver warming en 350 nieuwe zitplaatsen. Ook het projectiescherm zal ver nieuwd en tevens vergroot worden. De bekende naam van A.B.T. zal verdwijnen en met de nieuwe naam, die nog niet vaststaat, zal ook het karakter van dit theater verande ren; er zal namelijk een ander gene films worden vertond dan tot dusver het geval was. Mej. Lilly Weber zal als bedrijfsleidster op treden. ATHLETIEK-NIEUWS ALKMAAR. Leden van Olympus, denkt u er aan trouw te blijven trainen! Er staan na melijk veel wedstrijden op het programma. Hier volgen de twee eerste. Zaterdag 17 Juni Hoorn en Zondag 2 Juli eveneens Hoorn. Wie hieraan deel wil nemen moet zich vóór Maandag opgeven bij de secretaris: J. v. d. Kamer, Dr. Schaepmankade 5 of op de trainingsavonden. DE RONDE VAN ALKMAAR ALKMAAR. Zondag 4 Juni organiseert de Wielrennersver eniging Alcmaria Victrix weer de traditionele Ronde van Alkmaar. Het zal de 16e Ronde worden. 60 nieuwelingen zullen om 2 u. de sportieve strijd openen en 40 km rijden. Half vier verschijnen 80 ama teurs aan de start, waaronder een aantal bekende renners. L. de Booij, Hennink (winnaar Ronde van Noord-Holland), Hofland, Stakenburg, Trompetter, Pranger, Peters, Witteveen, Koeman, alle maal renners met een bekende naam. Wie zal dit jaar de Ronde èn de Vrije Volk-wisselbeker( winnen? We zullen het maar afwachten en met de vereniging hopen, dat alles meewerkt, ook het weer. Dan belooft het een sportieve strijd te worden in de buurt van de Nic. Beetskade. KATH. GEZINSZORG EN GEZINSHULP TE HEILOO HEILOO. Nu de eerste voorbe reidende werkzaamheden achter de rug ziin en we een terugblik werpen op de twee maanden, waarin de Stichting Gezinszorg haar werk, hoewel soms nog hortend en stotend heeft gedaan, willen wij gaarne iets over de vorderingen vertellen. Twee maanden helpen onze meis jes nu de nood in de gezinnen „te verlichten. Moeder kan nu gerust zijn, en behoeft zich niet meer be zorgd te maken over haar huis houden. Hoe dankbaar waren de vaders voor de hulp, die hen geboden werd. Hun werk kon voortgaan, z(j be hoefden niet te verzuimen, het eten was op tijd klaar, de kinderen waren goed verzorgd, en zwierven niet doelloos rond, nee! het was thuis weer geregeld en ordelijk, dank zij de hulp en toewijding van de ge zinsverzorgster. U begrijpt echter, dat dit geld, veel geld kost. Dankbaar zijn we, de velen, die ons in staat gesteld hebben, de eer ste stappen te doen. Dankbaar zijn we, maar tevreden nog lang niet. Tevreden zullen we eerst zijn, wanneer alle huisgezinnen zich heb ben opgegeven als donateur, van deze krachtige, sociale instelling. Daarom zal Maandag 5 Juni a.s. de tweede ronde beginnen, om allen, die tot nu toe aan de kant bleven staan, in onze rijen van donateurs op te nemen. Kom, Inwoners van Heiloo, geeft u op, wanneer de dames bi) u aan kloppen; stuurt hen niet voorbij, maar steunt hen, om dit prachtige werk van Christelijke naastenliefde te kunnen voortzetten. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Rita M„ dv P. J. Huijben en R. M. Sprenger Ondertrouwd: Gerardus Boots, 26 j. en Maria Molenaar 31 j. Gehuwd: Johannes Bijpost en Catharina Anna Wokke; Willem Thomas Vink en Barbara Cornelia Tromp; Gerard Smit en Elisabeth A. C. Brouwer. Overleden Petronella M. v. d. Berg, 76 j. e.v.'Sliggers. OUDERAVOND LIMMEN De Verkenners en Voortrekkers van de St. Maartens- groep alhier organiseren Op Zondag 4 Juni a.s. een avond voor de ouders en belangstellenden. De avond zal gevuld worden met zang, toneel en declamatie, terwijl ih de pauze gratis koffie wordt ge serveerd. O.a. zal worden opgevoerd het toneelstukje getiteld „De strijd om het Kerkhof". Een. stukje geschie denis van Limmen in woord en beeld, speciaal voor de verkenners geschreven. Deze avond, die zeer mooi beloofd te worden, begint om 7.45 precies. Er zjjn op het ogenblik drie sche pen met repatriërenden uit Indo nesië op weg naar Nederland. Het zijn de „Waterman", vermoedelijke aankomst 9 Juni te Rotterdam, de „Cheshire", vermoedelijke aankomst 14 Juni te Rotterdam en de „Ama- rapoera", vermoedelijke aankomst 29 Juni te Amsterdam. Met de „Waterman": J. Appelman, H.B.straat 5, Obdam; J. van Alphen, Jac. Wijnantsweg25, Bergen; A. Adams, Langestraat 75, Alkmaar; J. de Goede, Middelweg 31. Uitgeest; N. Keezer, Dorpsstraat 277, Winkel; C. Velzeboer, Wester- weg 234, Heiloo; P. Hauwert, Kerk plein 150, St. Pancras; P. Verhagen, v. d. Woudestraat 47, Alkmaar; G. de Moei, Dorpsstraat 48, Noord- Scharwoude; A. Schut, Molenkade 6, Oudorp; A. van Dooren, Aster- straat 6, Alkmaar; P. van Egmond, Houtweg 20, Alkmaar; P. Smits, Vooruitstraat 101, Purmerend; K. Bouwens, Dorpsstraat A 66, Noord- Seharwoude; J. Brandsma, Ripping- straat 34. Alkmaar; C. Conijn, Mo lenweg C 14, Oterleek; C. Jansen, D 153, Dirkshorn; J. Oudeman, Mid denweg D 472, Heerhugowaard; J. Schouten, Kleis 61. Uitgeest; H. Sterk, Varnebroek 35, Alkmaar; J. Veenman, Julianastraat 6, Purme rend; H. Greuter, C 3, Oudkarspel; H. Dekker, H 41, Tuitjenhorn; E. Doets, Wéeshuissteeg 5, Purmerend; P. Glas, Spöorstr. 14. Noord-Schar- woude; J. Hop, Wormerweg 3, Nrd.- Beemster; S. Kregel, Spaanbrug 27, Groot-Schermer; P. van der Lee, No. 5, Obdam; B. Kouwen, Nieuw- poortslaan 213, Alkmaar; F. Luik, v. d. Woudestraat 83A, Alkmaar; D. Meuleveld, Leliestraat 4, Alk maar; C. Mulder. Moenweg 54, Lim men;'j. Ruiter. Oosterweg 1, Bergen; S. de Vries, Oosterdijk F 53, Haren karspel; D. Blom, Uittenboschstr. 21 Alkmaar; B. Dekker, Groeneweg 11, Bergen; J. Dirkson, Westerweg 77, Limmen; G. Druyven, Kerkbrink A 158, Schoorl; Th. Geertsema, Raadhuisweg 5, Heiloo; A. v. Gijls- wijk, Herenweg 218, Heiloo; J. Kar- sten, G 53, Kalverdijk; B. Mizee, Laat 3, Alkmaar; C. Schoen, St, Annastraat 24A, Alkmaar; P. Schou ten, Heiena's Hoeve, Koedijk; J. Verbeek, Dr. Schaepmankade 8, Alkmaar; P. Vroegop, Dorpsstraat 87 Broek op Langendijk; J. Wiedijk, Benedenweg 83. St. Pancras: P. Wiinker, Zijdewind 182; G. Zonne veld, Stetweg 9, Bakkum; C. Zuur bier, Kennemerstraatweg A 491, Heiloo; J. Borst, F 44, Heerhugo waard; C. Bruin, Frans Halsstraat 23, Alkmaar; Th. Duys, Oosterstraat 36, Noord-Scharwoude; J. C. Frede- riks, Herenweg B 33, Oudorp; H. de Goede, Boschweg 182, Akersloot; F. de Haas, Kennemerstraatweg 158, Alkmaar; J. de Jong, Middenweg G 117, Heerhugowaard; J. Kalteren, Middenbeemster 74; W. Kos, Dorps straat 159, Oudkarspel; M. Mak, Ruiterstraat U 96, Ursum; J. Mul- def, Molenweg 54, Limmen; N. Praat, Herenweg 60. Groet; J. Prent, Molenplantsoen 2, Purmerend; A. Rondeel, Kennemerpark 15, Alk maar; P Slagter, Houthavenstr. 32, Alkmaar; H. A. Stet, H 61, Heer hugowaard; P. Stevers, Hobreder- weg 1, Noord-Beemster; C. Kaan dorp, Voorweg C 122, Schoorl; H. Brugge, Bierkade 1, Purmerend; J. Dieleman, Corfstraat 34, Alk maar; Ch. van Dok, Piersonstr. 7, Alkmaar; W. Rozemeyer, v. Olden- barneveldtweg 16, Castricum; Ver meulen, H. de Grootstraat 40, Pur merend; A. Zwart, Voorstraat 128, Egmond aan Zee; E. Klein, Elzen laan 32, Bergen aan Zee. Met de „Cheshire", aan boord waarvan zich bevinden militairen van het -K.N.I.L. met hun gezinnen: A. v. Houten en 4 kinderen, Pop- pelmauslaan 8, Alkmaar; E. C. Boe kei en kind, Krankhoorn 7, War- menhuizen. Met de „Amarapoera", eveneens met militairen van het K.N.I.L. en hun gezinnen: D. Lubach en S. M. Lubach-Wal- lack, Doorntjes 40, Bergen; P. J. Stet, P. Stet-Kuilboer en twee kin deren, G 66, Kalverdijk; D. Gerret- sen, Julianaweg 196, Akersloot. De volledige passagierslijsten van deze schepen liggen op de bureaux van ons blad ter inzage. N.B. De data van aankomst, ver meld op de passagierslijsten, ver schillen in vele gevallen van die, genoemd in berichten, welke enkele dagen voor de aankomst van het schip gepubliceerd worden. De laatstgenoemde data zijn echter in de regel juister dan die van de pas sagierslijsten. OMZET GROENTENVEILING Z.O.-BEEMSTER. De omzet van de groenteveiling P. B, en O. bedroeg tot 19 Mei j.l. f 477.970.95 tegen f 457.894.78 in hetzelfde t(jd^ vak in het vorig jaar. Alzo In 195(J meer verveild f 20.076.17| WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. WARM WEER Droog, zonnig en warm weer met zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid-Oost, PRIMA KWALITEIT, MAAR GERINGE VANGST Om kwart voor tien vanmorgen werden de eerste twee kantjes Hollandse nieuwe van de Sche- veningse trawllogger „Prinses Ma rijke" (Schev. 9) in IJmuiden op een auto geladen. Schipper Wil lem Rog, die de haring van de 57ste breedtegraad haalde, arri veerde om 09.42 uur aan wal en heeft daarmede de jaarlijkse ha ringrace gewonnen. In Katwijkse visserskringen wordt deze overwinning echter met een scheef oog bekeken, want de „Prinses Marijke" heeft zelf niet gevist, zij is slechts als jager met de vloot uitgegaan en van het begin af heeft de bedoeling voor gezeten, dat een aantal loggers hun vangst met dit snelle schip zouden meegeven. De „Karei Doorman" die de „Prinses Ma rijke" op de hielen zit, heeft daar entegen veertig kantjes eigen vangst aan boord en de Katwijkers achten dit schip dan ook de wer kelijke winnaar, wanneer het als tweede aankomt. Schipper Rog vertelde, dat de kwaliteit van de haring prima is en dat hij 33 kantjes flinke haringen heeft meegenomen. Hij nam de 33 kan tjes over van negen schepen, waaruit bliikt, dat de eerste vang sten van dit jaar wel gering zijn. Jaarvergadering „Excelsior" LIMMEN. Het Harmoniecorps „Excelsior" hield zijn jaarvergade ring in het Parochiehuis „St. Maar ten", onder leiding van voorzitter P. J. Valkering, die in zijn openings woord de resultaten van het afgelo pen jaar memoreerde. De penningmeester boekte dit jaar weer een nadelig saldo van f 159.96. Voor de kascontröle 1950 werden benoemd Th. Dekker en S. Briefjes. In plaats van de heer Valkering, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot voorzitter gekozen de heer W. v. d. Aa. De secretaris bracht een woord van dank aan de scheidende voor zitter en een woord van welkom aan de nieuw gekozene. Zondag 11 Juni zal Excelsior deel nemen aan het concours te Heiloo. Gouden Huwelijksfeest' LIMMEN Deze week vierden twee echtparen hun gouden huwe lijksfeest n.l. het echtpaar Winder- Bakkum, en het echtpaar Kroone- v.d. Park. Beide echtparen genieten nog een goede gezondheid, en hebben een zeer mooie dag gehad, terwijl het hun aan belangstelling niet ont brak. Het harmoniecorps bracht beide bruidsparen in de avond een serenade. S.V.W.-nieuws HEERHU GOW AARD-ZUID. A.s. Zondag moet het eerste elftal nog een competitiewedstrijd spelen, uit tegen Wiron! Deze wedstrijd is van weinig belang. Het tweede elftal moet 2 wedstrij den spelen om half 3. Voor het Gou den Kruis moet er gespeeld worden tegen Conzelo 1 uit en thuis moet men spelen tegen Reiger Boys 1 (competitie). De aardigheid gaat er zo af, want tegen Reiger Boys zal het derde elf tal in het veld verschijnen. Een ge luk is het dat het tweede elftal veilig is, want anders zou de Gou den Kruis-wedstrijd tegen Conzelo 1 haar waarde verliezen. Nu geven wfl ons tweede elftal ln het Waarland een kansje. ALKMAAR KAASMARKT 44.000 kg. 13 stapels fabrlekskaas f 91 per 50 kg. 4 stapels boerenkaas f 92,50 per 50 kg. Handel goed. BEEMSTER, PURMEREND E.G., 31 Mei. Schotse muizen 3644, kleine 3625; peulen 951.40; bloemkool I 2442, II en III 824; spinazie 823; postelein 1418; sla 24; andijvie 1029; radijs 26; raapstelen 4; rabarber 69; bospeen 2234; uien 36; prei 37; aardbeien 1.702.30 per kg. GROOTEBROEK, I Juni. Vroege aardappelen: Groot 3742, klein 3237. Aanvoer 38.000 kg. LANGEDIJK. 9000 kg. rabar ber 4.10—6.70; 44.000 aardappelen grote 36—43; kleine 31—39; 13 kg. tomaten 100. WOGNUM, 2 Juni 1950 Vr. aardappelen middel 41; drie lingen 26 33; bossjalotten 2 6; bos- peren 26 33; aardbeien I 1.96 2.40; aardbeien II 1.14 1.80; sla 2 3.60; rabarber 4 10; postelein 6 10; bloemkool 3 40; waspeen, 34 37. Advertentiën OVERDIE EN ACHTERMEER De zal gehouden worden op WOENSDAG 7 JUNL Het Bestuur B. z. a. NET R.K. MEIS JE, 23 jaar, als winkel juffrouw, in kruide nierszaak, liefst in Alk maar. Is geruimen tijd als zodanig werkzaam geweest. Br. onder no. 11955, bur. van dit blad. Gevraagd: een NET MEISJE voor de huis houding. Infern. Aanm. na 7 uur Haanraads. Houttil 17, Alkmaar. LAAT IIA-IIS ALKOAAR GROENE KOOLPLAN- TEN te koop. Prima herfstsoort. Tev. andere soorten koolpl. bij C. Oud, Zaad- en Planten- handel, St. Pancras. Tel. 354—K 2267. WILT GE koopt dan Uw HOUT bij STEUN a. d. Zeswielen VOOR DE 0 FRANS KALKSMA, Laat 169 Alkmaar Telef. 2990. de Zomerdracht! Overhemden 8.75 Voor jongens 7.45 Heren shorts 8.40 Dames shorts 8.40 Jongens shorts 4.98 Lange pantalons 16.20 „Sun-up" petten 1.95 Stof, per meter 2.45 Overalls. krimpvrii 17.85 Voor jongens 11.95 Stofjassen 12.92* Korte jassen 11.16 Dames jassen 13.95 Wie rekent, koopt bii Alkmaar, Langestr. 37 Den Helder. Spoorstraat 116 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2