Vliegtuig was door motorstoring gedwongen in zee le dalen 37 van de 65 inzittenden in veiligheid gebracht Minister v. d. om achttien Brink wil de winkels uur gesloten houden Heden homogeen Katholiek kabinet in België? Generaal Bradley uit zich optimistisch over Europa Drie boerderijen afgebrand Duitse kinderen naar Rusland Inpolderingen IJselmeer EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Winkelpersoneel houdt de vrije avond S. J. SCHAGEN LUKSDAG 50 29.75 35.00 inds Dagblad Huurwet deze maand nog in de Kamer Bij het zwemmen verdronken Drie Friezen door 30 man afgeranseld Wetsontwerp Winkelsluiting ingediend Brood uitdeling ging niet door Gemeenteraad kan sluiting op twee uur later bepalen De vrije middag Officiële staking te Vlaardingen Regering-Eyskens afgetreden Samenwerking met de socialisten? Honderden doden door nekkramp Geen 50 millioen voor Djakarta Lloyd Sportvliegtuig maakte noodlanding Ouders lieten hun zes kinderen alleen Gesneuveld in Indonesië HET FEIT Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bïj contract belangrijke korting. Directeur: E.J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank S H VAN HEDEN Pagina 1 Woensdag 7 Juni 1950 46e Jaargang No. 11882 Kantoren: HOORN. DTaaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ichte" Nederlandse trekt van de Neder- ndelstentoonstelling ;len met huipmotor extra deviezen end, kunnen toeristen iar het buitenland on- le voorwaarden aan- en op extra deviezen bruik van een motor- 2 A.N.W.B. verneemt r, dat eigenaars van met hulpmotor voor eviezentoewiizing niet ng komen. Het benzi- is zo gering, dat naar van de Nederlandse skosten niet merkbaar vezen deviezen zullen MINISTER .EESCHAUWER EN VERKLARING ring, die Zondagavond e Vleeschauwer werd ;n, n.l. dat de Koning terug zou zijn .is oor de Vleeschauwer ken. De minister ver- hij dit niet had ge- ALKMAAR 'ONIUSVRIENDEN Maakt er een van voor het ANTONIUSHUIS met zijn UKKEPUKKIES rs. KEMP O.F.M. SCHEVENINGEN EHWE JAPONNEN- rone en extra grote speciale aanbieding Billijk man" lar Sinds 1887 van ongeveer 1 Kilo, a. d. Bureaux van het en Sjaakie de smid re tent, waar aller- en met vertrokken lieden staken hun mond, wiegelden /an de muziek en mba-samba-abbele- es was de muziek ig bezig zich in de re schuif- en klep- de vreselijkste ge- Verholen, die ook gelijk heb!" ant- /iebel-jongelui van eter jesses-muziek ;e, ik heb al weer laar huis naar me en Sjaakie gingen Voorzitter Kortcnhorst heeft in de gisterenmiddag gehouden vergadering van de Tweede Ka mer medegedeeld, dat de Memo rie van Antwoord inzake het ont- werp-Huurwet wellicht begin volgende week de Kamer zal be reiken. Wanneer het Eindverslag tijdig gereed is, zou de openbare behandeling kunnen geschieden in de vergadering van Woensdag 21 Juni. Mocht de behandeling niet op 21 Juni kunnen aanvan gen dan zou dit kunnen geschie den op Dinsdag 27 Juni. Maandagavond laat is de 19-jarige .T. P. J. uit de Olycanstraat te Haarlem verdronken in het nieuwe Duinmeer, dat aan de zeeweg in de duinen van Bloemendaal in aanleg is. Gisteravond verdronk bij het zwemmen in de rivier de Waal te Tiel, de 14-jarige H. van Echteld uit Wamel. De Tielse rivierpolitie dregde naar zijn lijk, echter zonder resultaat. Bij het baden in een insteek- haven in de Spaanse polder te Rot terdam, kwam Dinsdagmiddag de 27-jarige cartonnagewerker J. A. Levens te ver van de kant. De man, die de zwemkunst niet machtig was, verdween plotseling in de diepte. Een 16-jarige jongen begaf zich te water en wist na tweemaal duiken de man op het droge te brengen, maar de-levensgeesten waren reeds geweken. VELDSLAG TE ENSCHEDE Te Enschede heeft voor een café aan de Kuipersdijk een ern stige vechtpartij plaats gehad, waarbij een drietal Friezen, dat in Enschedé woont, door onge veer dertig mannen met aller hande slagwapenen afschuwelijk werd toegetakeld. De drie Friezen, de 23-jarige G. B„ de 20-jarige O. V. en de 20-jarige G. de H. kregen in het café, dat geen al te beste reputa tie geniet, woorden met andere bezoekers. De Friezen begonnen op zeker ogenblik Fries te praten en dat bracht de anderen op het idee, dat zij metPolen te doen hadden. Toen de Friezen zich ondanks de waarschuwing van de waardin, naar buiten begaven, werden zij door de mannen aange vallen, die het drietal met boks beugels en ploertendoders te lijf gingen. De drie jongemannen werden zo mishandeld, dat zij in het ziekenhuis Ziekenzorg moes ten worden verbonden. De recher che heeft de zaak in onderzoek, doch doordat de betrokkenen weigeren namen te noemen, schiet dit nog niet erg op. MINISTER STIKKER HEDEN NAAR OSLO Minister Stikker wordt Woens dagavond per vliegtuig te Oslo verwacht. Zijn bezoek maakt deel uit van een rondreis door de Marshall-landen en hij zal be sprekingen voeren met vertegen woordigers van de Noorse rege ring en de industriële organisaties! De minister zal tevens een lezing houden voor het Noorse econo mische genootschap. Een vliegtuig, een C-46, van de te Seattle (Washington) gevestigde maatschappij West-Air transport, met 65 inzittenden meest losse arbeiders aan boord, is tijdens een vlucht van San Juan (Porto Rico) naar New Yersey, door motorstoring gedwon gen in zee te landen. 37 inzittenden zijn door schepen opgepikt van reddingsvlotten. Minstens 5 inzittenden zijn verdronken terwijl 23 personen nog worden vermist. de eerste noodsignalen van het ■vliegtuig, waarvan een motor on klaar was, opgevangen. Twintig minuten later rapporteerde de pi loot, dat het toestel steeds lager kwam en het er op begon te lijken dat het in zee terecht zou komen. Het toestel had geseind, dat een motor buiten werking was en dat het op het punt stond in zee te dalen. Als laatste positie gaf het vliegtuig op 385 km ten Noord- Oosten van Nassau (de hoofdstad van de Bohama-eilanden). De kustwacht van New York zond onmiddellijk vliegtuigen uit om de C-46 te zoeken. Ook schepen hebben Dinsdag de van haaien wemelende wateren van de golfstroom, 450 km van Miami afgezocht naar de 28 arbei ders uit Porto Rico, die vermist werden. Ruim 30 vliegtuigen zoch ten naar overlevenden. Van de 65 inzittenden, die allen op weg waren naar Noord-Caro- lina, werden er 37 opgepikt van reddingsvlotten door de Ameri kaanse torpedoboot jager Saufley. Dit geschiedde na het aanbreken van de dag. Men vermoedt, dat de vermisten reddingsgordels om hadden. Kort voor middernacht werden De captain van het Italiaanse voetbal-team, Amadeo Amadei, die met de leden van het internationale team door de H. Vader in een speciale audiëntie werd ontvangen, bood de Paus twee zilveren kandelaars aan. Informatieproces voor zalig verklaring van Adolf Kolping Het informatieproces voor de zaligverklaring van Adolf Kolping, de Gezellenvader, wordt binnen kort afgesloten. Aldus verklaarde Kardinaal Frings in een toespraak bij het graf van Adolf Kolping ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de „Rheinische Hand- werkskamer". De geschriften van Adolf Kolping zijn aan een onder zoek onderworpen en het resultaat hiervan is reeds naar Rome ver zonden. Ieder jaar op de eerste Maan dag na beloken Pinksteren ko men de eigengeërfdeboeren uit Groot- en Klein-Agelo bij een in de „Boaken", een een zame plek midden in de Es, om brood uit te delen aan de armen der parochie Ootmar- sum. Zo ook Maandag. Behalve dertien boeren met hun 20- ponds roggebroden waren er vele belangstellenden aanwe zig. Wat echter sedert het ont staan van dit oude gebruik omstreeks 1672 nog nooit is voorgekomen: er was niemand verschenen om het brood in ontvangst te nemen, zodat de uitdeling niet kon doorgaan. Wat er nu gaat qebeuren, is nog niet zeker, maar de boeren zijn in ieder geval van plan de opbrengst van de broden op de een of andere manier aan de armen ten goede te doen komen. De minister van Economische Zaken heeft bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van wet tot regeling van de winkel sluiting. Tot de algemene regelingen, die het ontwerp voorstelt, behoort de bepaling, dat alle winkels de gehele Zondag en op werkdagen voor 5 uur en na 18 uur gesloten moeten zijn. De gemeenteraad kan het sluitingstijdstip-uur later dan 18 uur stellen doch niet later dan 20 uur. Bij algemene maatregel van be stuur kan voor het gehele land of gedeelten daarvan worden voorgeschreven, dat bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op Maandag voor 13 uur, 'op Dinsdag na 13 uur of in enkele gevallen op Zaterdag na 13 uur; hetzelfde kan bij plaatse lijke verordening voor een ge meente geschieden. De uitoefening van de markt- handel, de straathandel en de han del te water is op Zondag de ge hele dag en op werkdagen voor 5 en na 19 uur verboden. De uitoefening van andere vor men van kleinhandel dan het win kelbedrijf, de markthandel, de straathandel en de handel te water volgt de winkelsluitingstijden. Verkoopautomaten, die zo ge plaatst zijn, dat zij in of vanuit een winkel of een zijner besloten aanhorigheden kunnen worden bijgevuld, volgens het regime van de winkel; voor andere automa ten geldt gedurende de, winkel sluitingstijd een bijvulverbod. Uitzonderingen en afwijkingen. a. In de wet. 1. Algemene uitzondering voor de verkoop van genees- en ver- Er zijn wel eens moeilijker ogenblikken geweest voor dr. Ralph Bunche, de populaire Amerikaanse vredesonderhandelaar, waarin hij het evenwicht moest herstellen, dan op deze foto. Hier geldt het slechts een ronde „wip" tussen kinderen van gedelegeerden der Verenigde Naties, die school gaan op de Internationale School der V.N., tijdens een tuinfeest. BERLIJN (KNP) Volgens be richten in de Duitse pers heeft Radio-Moskou in een jeugduitzen ding het bericht verspreid, dat er op het ogenblik besprekingen gaande zijn met de Oost- Duitse regering, om Duitse kin deren naar herstellingsoorden, sanatoria en opleidingsscholen in de Sovjet-Unie te sturen. Reeds deze zomer zouden de eerste kinderen in grote getale naar Rusland worden gebracht om „volgens progressieve methoden" te worden opgevoed. Vooral de wezen hebben de voorkeur. Zij zullen Russische scholen bezoeken en deze ook geheel aflopen. Voor deze wezen staan volgens dezelf de uitzending de opleidingsscholen voor officieren open. In de stoom kuiperij- en kisten fabriek van de Fa. C. van der Burg en Zonen te Vlaardingen is een staking uitgebroken, om dat de firma wel officieel de 5 pUt. loonsverhoging heeft toege kend, maar deze door wijzigingen in de tariefionen vrijwel ongedaan zou hebben gemaakt. De staking die ongeveer 120 man omvat, is door de Uniebonden erkend. Blijkens mededelingen van de werkgever heeft deze reeds vóór de. gesanctionneerde 5 pCt. loons verhoging zijn personeel hogere lonen uitbetaald, waardoor hij met de loon- en prijsvoorschrif- ten in conflict kwam. bandmiddelen in apotheken, van lectuur, eet-, rookwaren in win kels in stationsgebouwen, van alle waren in winkels in stationsge bouwen op luchtvaartterreinen, opengesteld voor intercontinentaal verkeer, van consumptie-ijs, van nieuwsbladen en tijdschriften, van brandstoffen en smeermiddelen voor het verkeer en van waren ten behoeve van schepen. 2. De verkoop van geringe eet waren in de straathandel en de handel te water is op Zondag na 5 uur geoorloofd. 3. Brood en melk mogen w&rden bezorgd gedurende de halve werk dag, dat de winkels, waar deze artikelen worden verkocht, geslo ten moeten zijn. 4. Enkele dagen voor Sint Nico- laas en Kerstmis en op Oudejaar mogen de winkels tot 21 uur ge opend blijven en zijn de straat handel en de handel te water tot dat tijdstip geoorloofd. b. Bij plaatselijke verordening. 1. De gemeenteraad kan een later sluitingstijdstip vaststellen, uiterlijk 20 uur en voor een dag in de week 22 uur. 2. De gemeenteraad kan onder goedkeuring van de Kroon een andere halve werkdag als weke lijks sluitingstijdvak aanwijzen dan de onder I, sub 2, genoemde, en wel Maandag of Donderdag na 13 uur. 3. De gemeenteraad kan voor ten hoogste een en twintig werkdagen per jaar bepalen, dat de verboden in zake de openstelling van win kels en het drijven van straat handel, markthandel en handel te water niet gelden. 4. De gemeenteraad kan op grond van bijzondere omstandigheden onder goedkeuring van de Kroon afwijkende regelingen vaststellen. c. Bij besluit van burgemeester en wethouders. 1. Burgemeester en wethouders verlenen aan winkeliers, die op grond van hun godsdienstige over tuiging hun winkels gedurende de sabbath of de zevende dag geslo ten houden, ontheffing hetzij van de voor die winkels geldende ver plichting tot sluiting gedurende een halve werkdag per week. hetzij, voor een vijftal uren per week, van de algemene verplich ting tot sluiting op werkdag avonden. 2. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van de algemene regelingen: a. op grond van plotseling op komende bijzondere plaatselijke omstandigheden; b. ten behoeve van tentoonstel lingen, liefdadigheidsfeesten e.d. en veilingen. Voorts kunnen zij ontheffing verlenen, indien de minister op grond van buitengewone omstan digheden van kortstondige aard, die zich ten aanzien van het rijk of een deel daarvan voordoen, daartoe machtiging heeft gegeven. Velsen in 1951 4 ponten Het ligt in het voornemen, aldus de KNAC, nog dit jaar een tweetal aanlegsteigers te Velsen bij te bou wen, daar in 1951 vermoedelijk met vier ponten zal worden gevaren. De Belgische eerste minister, Eyskens, heeft gistermiddag het aftreden van de katholiek-liberale regering aangeboden. De Prins- Regent heeft het ontslag geaccep teerd en de afgetreden regering verzocht de lopende zaken af te handelen. In politieke kringen te Brussel is men van mening, dat de samenstelling van een homo geen-katholieke regering reeds heden aan de Prins-Regent kan worden voorgelegd. Eyskens bood het ontslag van zijn kabinet aan nadat een kabi netsraad was gehouden. De Prins- Regent heeft gistermiddag de voorzitters van de Kamer en de Senaat ontvangen teneinde hun adviezen te vernemen inzake de benoeming van een kabinetsfor mateur. Als mogelijke kabinets formateurs worden genoemd Jean Duvieusart, minister van Econo mische Zaken en Eyskens, de eer ste minister van het afgetreden kabinet. Ook hoort men de naam van Struye, oud-minister, als mo gelijk kabinetsformateur. Indien de kabinetsformateur hedenochtend wordt benoemd, zal hij nog dezelfde dag een nieuwe regering kunnen vormen, zo zei men gisteren in politieke kringen te Brussel. KHARTOEM (Anglo-Egyptische Soedan), 6 Juni (Reuter) Hon derden personen zijn gestorven en duizenden aangetast door een nekkramp-epidemie welke grote gebieden van de Noordelijke Soe dan teistert. Men verwacht, dat de epidemie nog veel meer slacht offers zal eisen voordat zij tot staan is gebracht. De gehele provincie Khartoem is tot „besmet gebied" verklaard en de bevolking is gewaarschuwd elkander niet te infecteren en niet buiten te slapen. Samen scholingen van grote omvang zijn verboden en scholen gesloten. Generaal Bradley, de voorzitter van de Amerikaanse commissie van Stafchefs, heeft in de verga dering van de commissie voor bui tenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat West-Europa tegen iedere vijande lijke aanval zal kunnen worden verdedigd. Dit zou echter alleen kunnen, zo betoogde Bradley, indien het hui dige tempo in de uitvoering van het program tot militaire hulp kan worden gehandhaafd. Deze „optimistische schatting" hing volgens Bradley ook af van het behoud der Amerikaanse voor sprong op het gebied van weten schappelijk onderzoek en ontwik keling der techniek. De generaal verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat Zuidoost- Azië in het program tot militaire hulp van 1951 zal worden ingeslo ten. Verzoeken van Zuidoost-Azia- De Eerste Kamer heeft gister middag zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd het wetsont werp in zake de kosten, verbon den aan de verdere inpolderin gen in het IJsselmeer. Vannacht zijn te Gameren bij Zalthommel, vermoedelijk als ge volg van kortsluiting, drie boerde rijen afgebrand. Eerst brak brand uit in de boer derij van P. A. van de Werken, welke boerderij in een minimum van tijd in lichter laaie stond. Om dat de dorpsbrandspuit niet bruik baar was, werd de vrijwillige brandweer uit Zaltbommel ge waarschuwd, die spoedig aanwezig was. Toch had de brand in die tijd ook reeds de boerderij van H. van den Heuvel aangetast en ook dit perceel was in een oog wenk een grote vuurzee. Beide boerderijen brandden tot de grond af. Maar nog was de ramp niet ten einde, want een boerderij van G. B. van de Werken had even eens vlam gevat, hoewel deze eerst, dank zij het pannedak, was gespaard. De brand in de twee met riet gedekte panden ter weerszijden van deze boerderij was zo hevig en de hitte zo ver zengend, dat ook dit derde perceel een prooi der vlammen werd. En kele varkens en kalveren kwamen in de vlammen om. Van de inven taris van de drie vrij grote boer derijen werd zo goed als niets ge red. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. Naar wij vernemen is een en ander slechts ten dele verzekerd. Het blussings- werk werd bemoeilijkt door tekort aan water. tische landen worden thans ont vangen en bestudeerd. Reeds nu bestonden voorwaarden, die een aggressor weerhouden. Van een zuiver militair gezichts punt zou de verdediging van West Europa worden versterkt door de toetreding van West-Duitsland tot het defensiestelsel, aldus Bradley, die niet geloofde, dat West-Duits land gemene zaak met Rusland zou maken. Op een vraag antwoordde Brad ley: „Er kan oorlog uitbreken per ongeluk of met opzet, maar ik ge loof dat oorlog, ten minste op het ogenblik, niet waarschijnlijk is." DE SUIKERPRIJS AANGAANDE de in de toe komst te verwachten ontwikke ling wordt in de toelichting tot het Landbouw-Egalisatiefonds op gemerkt, dat in de begroting thans een post voorkomt, als subsidie op suiker, ter grootte van f 29.580.000. Deze subsidie zal kun nen worden beëindigd zodra hier te lande de suikeraccijns zal wor den verlaagd overeenkomstig de thans in behandeling zijnde voor stellen. Bij handhaving van de huidige consumentenprijs na deze accijns- verlaging zou de suikerbietenpro ductie echter zodanig voordelig worden, dat deze een omvang zou kunnen aannemen, welke zowel uit landbouwtechnisch als uit landbouweconomisch oogpunt on gewenst moet worden geacht. De minister is derhalve van me ning, dat deze uit de acciinsverla- ging voortvloeiende extra-winst niet aan de telers moet worden uitgekeerd, doch dat deze door middel van een heffing ten bate van categorie I der inkomsten van het Fonds dient te worden weg genomen .aangezien een verlaging van de suikerprijs voor de consu ment zou leiden tot een verhoging van de suikerconsumptie waarvoor invoer van suiker tegen dollars nodig zou zijn. De „Waterman" wordt Vrijdag verwacht Het troepenschip „Waterman" wordt, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, op Vrijdag 9 Juni te Rotterdam verwacht. De homogeen-katholieke rege ring zal niet eerder voor Kamer en Senaat kunnen verschijnen dan nadat de provinciale senatoren en gecoöpteerde senatoren zijn geko zen. Dit zal niet eerder dan 28 Juni het geval zijn. De C.V.P.-re- gering zal hierna allereerst door de Verenigde Kamers en Senaat de wet op het Regentschap laten opheffen, waarna de Koning in de mogelijkheid is naar België terug te keren. Onmiddellijk na zijn te rugkeer zou de vorst trachten een twee- of driepartijen-regering te vormen met socialisten en libe ralen. De C.V.P. zou vooral prijs stellen op een samenwerking met de socialisten na de terugkeer van de koning, aangezien zij in het algemeen van oordeel is, dat een homogeen-katholieke regering heel moeilijk alleen de financiële en economische problemen kan oplossen. Of de socialisten, na de successen, die zij bij de recente verkiezingen hebben geboekt, en eventueel de liberalen de toege stoken hand zullen aannemen, lijkt op dit ogenblik echter nog twijfelachtig, zo menen politieke waarnemers te Brussel. Naar aanleiding van de bewe ring van de heer Darwis Djamin, directeur van de Djakarta Lloyd, als zou door een groep Nederland se banken een crediet van 50 millioen gulden aan deze Lloyd zijn toegezegd, vernemen wij van bevoegde zijde, dat dit onjuist is. Wel heeft de heer Djamin hier ten lande besprekingen over de financiering gevoerd, doch van enige toezegging van Nederlandse zijde is zeker nog geen sprake. Voorts zeide men ons, dat ge ruchten alszou cie Nederlandse re gering haar volledige steun aan de plannen der Djacarta Lloyd hebben toegezegd, of dat de finaln- ciëring in Unieverband zou wor den geregeld, onjuist zijn. De Djacarta Lloyd is een geheel particule onderneming. (Van onze correspondent) Omstreeks kwart over twaalf gistermiddag heeft een sportvlieg tuig, de PH-UCE van de Lucht- vaartschool N.V.L.te Hilversum, een noodlanding gemaakt achter de Kerkhoeve bij de R.K. kerk te Veenhuizen. Het toestel, dat reeds geruime tijd boven Veenhuizen had gecir keld om een geschikt landingster rein te vinden, streek dicht bij de Katholieke kerk neer en vernielde een electrische weideafrastering. Hierna stortte het in een ondiepe greppel van 't weiland. Gelukkig dëden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De schade aan het vliegtuig is evenwel niet gering. Het hoogteroer werd totaal ver nield. Het toestel, dat bestuurd werd door de heer J. Gorter uit Hilversum, was op weg voor een zakenreis van Hilversum naar Eel- de. In het sportvliegtuig bevond zich ook nog dhr. J. Peet, even eens uit Hilversum. Men schijnt bo ven de Friese meren de koers kwijt geraakt te zijn. Later bleek dat de luchthaven Eelde verder was ge legen dan men aanvan kelijk veronderstelde. Benzinege brek noopte de piloot evenwel bo ven Veenhuizen een noodlanding te maken, met bovenstaand gevolg- Het vliegtuig zal gedeeltelijk ge demonteerd worden en op trans port naar Hilversum worden ge steld. BOERDERIJ IN DE VLAMMEN Terwijl de ouders op een brui loft waren, ontstond gisteravond brand in de boerderij van de heer Vogels te Deurne, waar zes klei ne kinderen alleen thuis waren. De boerderij brandde geheel uit. de kinderen konden allen gered worden. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Van het meubilair kon slechts een klein gedeelte worden gered. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen de volgende verliezen zijn ge rapporteerd: Gesneuveld 16 Mei 1950: Vijf Indonesische leden van het K.N.I.L. en de Europese soldaat le klasse der infan terie F. J. Trouwerbach. Gesneuveld 17 Mei 1950: Vüf Indonesische leden van het K.N.I.L. Overleden 23 Mei 1950 aan zijn op 16 Mei bekomen verwondingen: Serg. infan terie A. A. Denekamp. Gesneuveld, datum onbe kend: Twee Indonesische leden van het K.N.I.L.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1