FESTIFAL HOOGENBOSCH BONTJAS BON 464 !N J.LIND Hzn. SMIDJE VERHOLEN jruzalem 1949 was een goed jaar voor de Boerenleenbank Tuitjenhorn pïV' HS£ Extra aanbieding II HET GEEFT U VELE VOORDELEN UW NU TE LATEN BEWAREN EN REPAREREN -1 QUICK 1.25 VAN NELLE'S KOFFIE nam art K.A.B. MssmsÊSsm De heer G. Boekei48 jaar bestuurslid en mede-oprichter, hartelijk gehuldigd Geen Gouden Kruis voor S.R.C. Dodelijk ongeluk op basculebrug De internationale bakkerijtentoonstelling in Den Bosch zal het laten zien Katholiek kabinet in België Marktberichten le herenkapper longen gevraagd NETTE ZELFST. DIENSTBODE Flinke dienstbode MEISJE gevraagd MEISJE J Een pracht schoentje voor slechts Sc/toetten Grote sortering B00TSMA KOGELPEN kunt U tot en met 17 Juni 125 gram koffie kopen. Zes weken moet U ermee doen. Besteed daarom Uw bon voor béste koffie. Koopt: H.STUMPEL i van het Midden heeft tijdens zijn neinse correspon- treurige situatie, zalem", zo zeide rooral wat betreft Pans Pius XII reeds in het conflict is be ing kan brengen. d in het Midden nog, dat de Vere- iar besluit in daden l. Het langzame af- et Christelijke Jeru- aar-om voortduren, zowel de Joodse als aanse autoriteiten er tegemoetkomende over de vertegen- Kerken aannemen, n immers niet nodig ■Christelijke maatre- ■omitteren, omdat zij een dergelijke hou- Westen de tijd toch zal werken", ileau voor het klijk Instituut de Marine »n bericht) )ER Aan de be- ihilder en glazenier gh te Den Haag, is 2ven een groot te- vervaardigen voor et Koninklijk Insti- 2 Marine te Den blijvende herinne ren de marine voor i deed in de jaren Dit tegeltableau zal lf September a.s. Ned. Vereniging plechtig worden aar de comman- t Marine-Instituut. i uit de kop van gaan op Zondag 11 ijksc grote bedevaart i. L. Vrouw ter Nood intentie heeft men en: De algehele te- e mensheid tot God ier is dus aansluiting e intentie van het 'indeling vermelden echtige Hoogmis met mmunie; 12.45 Sa- de Kruisberg, met 5 Plechtig lof met rs welke per trein om 9.47 bij het ge- appen en om 15.50 en. :e leiding berust bij ^er Ut. F. Holthuizen irwijl het organisa- Ite verder verzorgd Districtsbestuurder, r ordecommissarissen ■ewestelijke Kringen ïlijke besturen zijn cht omtrent de dag- rdere regelingen, zo- mag worden dat deze waardig sluitstuk zal iet acticseizoen 1949- OFFIB THEE CAdvcrtentieJ van de geleerde, die i wetenschap zo hoog dat zij voor de een gesloten boek moet bewonderenswaardige veel beleid en een geduld tracht Augus- ele, bescheiden kudde maken van de inrich- oddelijk mysterie die chappelijk denker en 'oor zichzelf had ge- stilte van zijn mon- 3 begenadigd kansel- ipreekt uit de volheid uit de volheid zowel sdienstige ervaringen wetenschap. Hij kan Ln moeilijke kwesties >ver de heilige Drie- ook dan leeft zijn mee en het gebeurt at dit warmbloedige se kerkvolk de pre- diserend bijvalt of t. Zijn gelovigen han- iippen en barsten elk ide toejuichingen uit. !at Augustinus hen en; hij heeft contact oorders. Er bestaat hen ook zo'n grote eid. Hij was een bis- en voor zijn gelovigen nd hen bij in al hun materiële noden. Zo len als een vader ge- larom vertrouwen zij enige terughoudend- toe, ais hij tot hen i preken tot het volk iele Augustinus terug, ials hij concreet en iest, de mens met het zijn wetenschap ge- dienst van zijn liefde, tste was in zijn oog ïve dan de eerste. persoon en het werk ustinus zijn op vele, wijzen te beschou- k is hij wat de vorm 1 hij zijn taak in stellen van de chris- ng. Meesterlijk ook inhoud die hij daar- 2 geven vanuit zijn kunnen. En dit alles n eenvoud en liefde, oeit altijd. Zijn Pre- olk. in deze sierlijke et Spectrum, mogen vele lezers, die op n geestdriftige toe- worden. H. J. DONDERDAG 8 JUNI 1950 PAGINA 5 TUITJENHORN Onder leiding van de Directeur de heer Jac. Blok. dijk kwamen de leden der Boeren leenbank in vergadering bijeen. Uit het Jaarverslag van de kassier de heer Jac. Burgen bleek dat het de bank in 1949 goed was gegaan, mede dank zij de gunstige bedrijfsresulta ten in de tuinbouw. De bank telde op 31 Dec. 671 spaarders. Bij de be handeling van rekening en balans drong de heer C. Broersen aan op verhoging van de salarissen van kassier en Directeur. Er wordt veel werk verzet en dat wordt niet voL doende beloond. De salarissen, 100 gulden voor de voorzitter en 1600 gulden voor de kassier, zullen in dien de financiële resultaten dit toelaten, zeker worden verhoogd. Namens de kascommissie bracht de heer N. Baas verslag uit en ver klaarde alles in orde te hebben be vonden. Met algemene stemmen werd besloten, wegens vertrek naar elders, het lidmaatschap op te zeg gen aan C. Meijles, W. Meijles en J. J. Vos. De heer C. Dekker werd met algemene stemmen herkozen als bestuurslid. Tot lid van de Raad van Toezicht, wordt in de plaats van de heer G. Boekei, die wegens het overschrijden van de leeftijds grens had bedankt, gekozen de heer C. Entes. De heer Boekei werd hierna door de voorzitter gehuldigd. Ruim 48 jaren geleden, was de heer Boekei één der mede oprichters van de bank, die toen met 18 leden is opgericht. Sindsdien was hij al die tijd bestuurslid der bank, waarvan S.R.C.V.Z.V. 0—3 SCHAGEN. Woensdagavond toen het zonnetje nog gced on het veld stond te pikken had de her ontmoeting plaats tussen de oud rivalen SRC en VZV. Beide ploe gen kwamen met enige invallers in het veld. De Schaginezen begonnen met een technische veldmeerder- heid maar wilden het blijkbaar te mooi doen. De Veldtumers daaren tegen probeerden het met lange halen en hard spel wat hun dan ook de overwinning bezorgde. Reeds na 5 min. ontstond een hachelijk moment voor het SRC- doel als de keeper uit z'n tent ge lokt netjes omspeeld was, maar de Moei redde op 't nippertje. 5 min. later eenzelfde geval wat VZV de leiding gaf. Ofschoon SRC tech nisch de meerdere bleef verander den zij hun tactiek niet en ging de rust met stand 0—1 in. Na de thee was het zonnetje wat gezakt en met een lekker koel briesje werd de match voortgezet met steeds hetzelfde spelbeeld. Hachelijke momenten voor beide doelen en VZV steeds forser. Van een serimage voor het SRC-doel wist VZV handig te profiteren 02. Dat namen de groenhemden niet en aanval na aanval werd on dernomen maar ook Vrouwe For- tuna was niet met de thuisclub. Toen bij een VZV-aanval van Nu land de stuitbal verkeerd beoor deelde en weer werd ingekojjeld was het lot van SRC bezegeld. vele jaren voorzitter van de Raad van Toezicht. Vooral in de crisis jaren betekende de bank een zegen voor deze streek. Het is een publiek geheim dat de heer Boekei talloze malen borg heeft gestaan voor vele kleine tuinders en anderen. Voor ztfn onbaatzuchtige toewijding is men de heer Boekei veel dank ver schuldigd. De heer Boekei is on danks de last der jaren nog een krachtige figuur met een onver woestbare gezondheid en daarom nodigde de voorzitter hem nu reeds uit voor de feestelijke viering van 't 50-jarig bestaan van de bank. De scheidende functionaris brengt dank voor het gesprokene en tevens voor het vertrouwen hem gedurende deze 48 jaren geschonken. Hij is 12 maal als bestuurslid herkosin,. De heer Boekei besluit met de wens dat het de bank in de toekomst goed mag gaan. Daarna volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. NIEUWS UIT DE BEEMSTER BEEMSTER De buurtvereen. „Ons Hoekje" zocht in deze warme dagen het koele water op. In een confortabele salonboot vertrok een vrolijk gezelschap uit de Beemster, via de Zaanstreek naar Amsterdam om daar de havens en de „Willem Barendsz" te bekijken. En om de Beemster nog verder achter zich te laten zette de boot koers naar zui delijker streken; Schiphol en Aalsmeer en belandde tenslotte in het prachtige Brasemermeer. De meesten zochten daar het fraaie paviljoen en de speeltuin op. Terug werd er op een boot een diner op gediend. Het duo Stevens en Smit zorgde met hun accordeon voor 'n muzikaal opfrissertje. Twee Beemster jongens, Piet Spekken en Martien Stroet Pz., hebben na een paar jaar dienst ijl Indonesië eindelijk weer hun bloei ende polder, hun ouderlijk huis en daarbij weer hun gelukkige familie teruggezien. Er was grote belang stelling tijdens en na hun aankomst de vlaggen hingen uit en alles was thuis pachtig versierd. Het Beemster fanfarecorps weet successen te behalen, dat is wel. gebleken op concoursen die kort geleden gehouden zijn, maar weet ook de bewerkers van die successen te waarderen. Zo werd voor de laatste repetitie directeur Sanders op hartelijke wijze ge huldigd door de leden, bij monde van de voorzitter, de heer Middel burg, die de directeur een enve loppe met inhoud aanbood. Ook de heer Meereboer, die de extra repe tities leidde, kreeg als dank een aardige attentie. En tenslotte mogen niet ver zwegen worden de prestaties vgn de> vrijwillige brandweer, die in 'n corpswedstrijd waaraan vele zeer goede corpsen uit de omtrek deel namen als 8ste geklasseerd werd. Geld halen TUITJENHORN. Op de Za terdagmiddagen 10 en 17 Juni, tus sen 1 en 7 uur zal bij de heer J. Wagemaker te Kalverdijk de uitkering plaatsvinden van de on langs ingeleverde vacantiebonnen. De inleveraars moeten zelf ver schijnen. Fancy-fair voor kerkrestauratie TUITJENHORN. De prijzen- commissie doet een beroep op alle parochianen om prijzen te willen afstaan voor de fancy-fair. Alles is natuurlijk welkom, maar een eerste vereiste is, dat 't bruikbaar moet zijn. Dingen die onbruikbaar zijn en de eigenschappen bezitten dat ze tot scherven gegooid kunnen wor den, worden met gretige handen aangepakt voor de vrolijke keuken. De ophaaldienst doet tussen 25 Juni en 1 Juli de ronde. Het fancy-fair festijn zal worden ge houden op Zaterdag 15 en Zondag 16 Juli a.s. Holland-lndië TUITJENHORN. Zaterdag 10 Juni a.s. 's avonds 7 uur zal op het Hollandiaterrein een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen gerepatrieerden uit Indonesië van Harenkarspel (West) en St. Maar ten (Zuid) en een Hollandia-elftal. Vrij entree; de baten zijn voor onze jongens in Indië. Een ,,Rus" gehuldigd TUITJENHORN. De stroet, SAM RUS, was uit Indonesië behouden teruggekeerd en dat was voor de Stroeters een re den om de bloemetjes eens bui ten te zetten. Dat gebeurde Dins dagavond in zaal Bijlhout, waar Sam het middelpunt vormde van familie en dorpsgenoten. Een groep toneelisten, optredende onder de verzamelnaam „Gemeentepersoneel Harenkarspel" voerde een tweetal éénacters op, dat aan de toeschou wers heel wat lachsalvo's ontlokte. Sam vertelde in de pauze het een en ander over zijn belevenissen in Indonesië en spoorde zijn toehoor ders aan, juist nu, vooral veel naar de jongens te schrijven. Tenslotte deden de toeschouwers ook nog 'n duit in het zakje; die duit vormde een totaal bedrag van f72,87. Geslaagd AKERSLOOT Aan de Ge meente-Universiteit te Amster dam slaagde voor het arts-exa men le gedeelte de heer N. G. Meyne. Geslaagd GRAFT Aan de Gemeente- Universiteit te A'dam slaagde voor het arts-examen le gedeel te de heer C. Slooten. De Najaarsbeurs weer in zicht' Evenals vorige jaren bestaat ook thans allerwegen grote be langstelling voor de Najaarsbeurs, die van 514 September zal wor den gehouden. Sinds enige weken vloeit een brede stroom contracten het Se cretariaat te Utrecht binnen en naar het zich laat aanzien zal ook ditmaal de aangevraagde ruimte, de beschikbare verre overtreffen In het bijzonder voor de Agra rische afdeling hebben zich veel deelnemers opgegeven. Deze afde ling, die gelijk bekend op het Croeselaanterrein wordt onderge bracht zal nu een uitgebreide groep zuivelwerktuigen en machi nes voor de zuivelindustrie om vatten van zowel Nederlandse als buitenlandse oorsprong. Ook de land- en tuinbouwwerk- tuigen, gereedschappen en machi nes zullen hier in ruime keuze aanwezig zijn. Op het Vredenburg zal het accent in het bijzonder komen te liggen op de Medische afdeling en de Meubelgroep, die respectieve lijk in de Irene- en Beatrixhal zul len worden ondergebracht. Coöperatie voor afzet pootaardappelen opgericht HEERHUGOWAARD-NRD. Voor een tamelijk goed bezet te L.T.B., afd. Heerhugowaaid- Noord sprak de voorzitter, dhr. K. Oudeman, zijn openings woord uit. Bij de ingekomen stukken vermeldde de secretaris dat het percentage van de N.M. Bond was ontvangen en dat dit f 1375.12 bedroeg, dit is iets ho ger dan het vorige jaar. Hierna werd het cardinale punt van de vergadering aange sneden. Men wilde in deze ver gadering komen tot het oprich ten van 'een coöp. voor de afzet van pootaardappelen. Er werd overgegaan tot het voorlezen van de statuten van de reeds in het Waarland bestaande coöpe ratie voor de afzet van poot. aardappelen. Het doel van deze coöperatie is zuiver de gezamen lijke aankoop van pootgoed. De heer P. Mooy zag gaarne het bedrag der aansprakelijk heid geregeld naar de hoeveel heid der aardappelen of naar oppervlakte van het land, want uit de statuten kan worden op gemaakt, dat een ieder voor een evengroot bedrag aansprakelijk kan worden gesteld. Ook de GA. zag gaarne wijziging en wel t.a.v. het toetreden ep weren van leden. Op slechts enkelen na, die waten aangesloten bij de L.T.B. of de Z.L.T.B., traden alle aan wezige leden toe tot de coöpera tie. Slechts een enkele was er op deze vergadering aanwezig, die zich in het geheel niet wilde aansluiten. Bij een hierna volgende be stuursverkiezing werden geko zen de heren KI. Oudeman, W. Bakkum, Jn. Veldman. D. Koo- men en Jb. Bleeker. Tot leden voor de Raad van Toezicht wer den gekozen de heren Jac. Pronk Jo Groen en P. Bleeker. De vergadering besloot een stemmig om aan dit bestuur toestemming te verlenen tot het onderhandelen met 'n zaakvoer der. 12-JARIG MEISJE ONDER EEN VRACHTAUTO GRONINGEN. Op de Bascule- brug vond gistermiddag een zeer ernstig ongeval plaats, waarbij het 12-jarig meisje J. A. H. het slacht offer werd. Het meisje reed met haar 6-jarig zustertje achter op de fiets op de Basculebrug toen het vermoedelijk doordat ze begon te slingeren onder een zwaar beladen vrachtauto met aanhangwagen kwam, van de Fries-Groningse Sui kerfabriek, bestuurd door v. d. L. Het kind raakte n.l. de voorkant van de aanhangwagen en werd overreden. Het oudste meisje was Mevr. Roosevelt1 onthult gedenkteken OSLO, 7 Juni (Reuter). Mevr. Eleanor Roosevelt heeft heden te zamen met kroonprins Olaf van Noorwegen een standbeeld ter nagedachtenis van haar overleden echtgenoot, president Roosevelt, onthuld. Het standbeeld stelt de president in zittende houding voor. Het is geplaatst op een hoogte, die uitziet over de haven van Oslo. De laatste rijkskanselier van Duitsland vóór het bewind van Hitler, prof. dr. H. Brüning, is gisteravond na een jarenlang verblijf in Amerika, in Duitsland teruggekeerd. Hij zal bij zijn zuster in München onderdak vinden. Op de vraag of hij zich weer in' de politiek zal begeven, antwoordde prof. Brüning: „nein". Deze foto toont U, geheel rechts, prof. Brüning bij de grenspost Glanerbrug. „HET BROOD IS WEER BEST" In de Bossche Veemarkthallen wordt van 1726 Juli a.s. een internationale bakkerij-tentoonstelling gehouden, welke groots gaat worden opgezet. Aan deze opzet werken een ruimte van 6500 m2, vaste restaurants, grote parkeergelegenheden en de centrale ligging der stad, zelfs ten opzichte van de Benelux- landen in het algemeen en van Vlaanderen in het bijzonder, mee. Daarom rekenen de organisatoren op een druk bezoek. Dit bezoek zal veel kunnen zien en leren, omdat het beste en nieuwste op het gebied van de bakkerij wordt geëxposeerd en daarnaast tal van, voor de bakkers vooral, interessante demon straties worden gehouden. Men zal er bakkerijen ook Vlaamse in werking zien, mo derne winkelinrichtingen, een oud- Brabantse bakkerij bewonderen en dit alles zal de bezoekers bezig houden. Aan de aesthetische verzor ging wordt de volle aandacht be steed en Jan Sonneborn, die vóór twee jaar „De Zilveren Schelp" de coreerde, is er ook nu weer en zijn maquettes voorspellen reeds alle goeds. Deze decorateur verstaat de kunst de feestelijke sfeer te schep pen. De Bossche bakkersvrouwen on der leiding van mevrouw Jordens Kouw, zullen gereed staan om de gasten op het program en wie in de vangen. Zij zullen hen Brabant la ten zien. Op Dondérdag 20 Juli speciale Benelux-dag staat een originele Brabantse koffiemaaltijd voor 1500 gasten op het progra men wie in de avonduren verpozing zoekt, vindt die bij cabaret en muziek. Er staat ook een feestavond op het program met een carnavaleske inslag, want de Bossche bakkers zqn van oordeel dat wie in Oetel- donk komt, daar ook iets van moet beleven en meemaken, met andere woorden: de boog zal ontspannen worden en men zal er de Brabantse gemoedelijkheid in haar beste ge daante kunnen meemaken. Grootse reclame De heer Adr. Verhoeckx, die ook de Bossche bakkerijtentoonstellin gen van 1909 en 1924 hielp tot stand brengen en, zijn 70 jaren ten spijt, ook onder die van 1950 zijn sterke schouders heeft gezet, 'lachte op de dezer dagen in Den Bosch gehou den persconferentie geregeld, toen hij al die optimistische verwachtin gen hoorde opsommen. Hij heeft het bijltje al zo vaak gehanteerd en met genoegen luisterde hij er naar dat 40.000 folders door Nederland en België gaan; dat er 12.000 affi ches in het Frans en Nederlands worden verspreid; dat er in de bios copen en dagbladen fikse reclame zal gemaakt worden en dat er een serie originele prijsvragen te wach ten zijn met prijzen o.m. als: Een week gratis brood voor het gehele gezin. In die dagen zullen de hotelhou- Renter meldt uit Brussel, dat heden een nieuw Belgisch kabinet is samengesteld, dat, volgens de formateur Duvieusart, uitsluitend uit katholieken bestaat. De samenstelling is als volgt: Eerste minister, Jean Duvieusart. Minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland. Binnenlandse Zaken, Albert de Vleeshauwer. Fi nanciën, Albert van Houtte. Eco nomische Zaken, Gaston Eyskens. Landbouw, Maurice Orban. Kolo niën, Pierre Wigny. Verkeerswe zen, Paul Segers. Arbeid, Oscar Behogne. Onderwijs Pierre Harmei. Landsverdediging, Henry Moreau de Melen. Openbare Werken, Al- bert Coppee. Volksgezondheid, Al fred de Taye. Wederopbouw, An- dré de Quae. Justitie, graaf Carton de Wiart. NRD. SCHARWOUDE, 8 Juni 2000 kg rabarber 6.80; 2000 kg aardappelen, eerstelingen 26.50— 27.50; drielingen 24.50—25.10 klein 19.70—20.10. BEEMSTER, 7 Juni Schotse muizen 2124; slabonen 155; stam- snjjbonen 95110; peulen 2140; doperwten 4048; bloemkool 814; postelein 14; sla 2-4; andijvie 6 16; rabarber 816; bospeen 14 23; waspeen 18; prei 36.50; aardbeien I 2.10—2.40; II 120— 145. LANGEDIJK, 7 Juni 8.000 kg rabarber 8.3010.70; 65.000 kg aardappelen groot 24.5028; drie lingen 21.9026.20; klein 15.90 21; rode schot 31.10; drielingen 26.50; 117 kg tomaten a 152159; b 156; c 136—145. ALKMAAR, 7 Juni spinazie 825; postelein 411; peulen 71 94; rabarber 1018 per 100 kg; andijvie 411 per 100 kg; sla 2— 7.50 per stuk; bloemkool IA 12 18; I 812 per stuk; komkom mer 3048 per 100 st. spruitkool 6 per 100 kg; worteltjes 1631; uien 28.50 per bol; aardbeien p. doos 3172; radijs 25 per bol; Selderie 35.50 per bol; peterse lie 2—6.50 per bol; asperges 88 1.08 dik wit bol; blauw 3856; tomaten 1.07172 p. 100 kg; nieu- weaardappelen 2125; drieling 17 21; perziken 426 per 100 stuks pruimen 522 per 100 stuks. HOOGKARSPEL, 7 Juni 30.000 kg aardappelen, fjjn 21.9022.90; klein 17.50—20.50; kriel 13—15.80. bospeen 1829. ders bij de maaltijden het beste brood opdienen en er komen bak kerswedstrijden voor brood, koek en beschuit, welke de onderlinge na ijver zal prikkelen, een naijver, waarvan de klant nu en straks zal profiteren. Het motto, ofschoon niet origineel doch wel veelbelovend, zal zijn: Wat de bakker maakt, smóAkt. Zó wordt het in Juli in Den Bosch: een grote, zo niet de groot ste expositie tot op heden op bak- kerijgebied, waarvoor het initiatief uitging van de Bossche R.K. Bak- kerspatroonsvereniging „St. Hono- ratus" welke dit jaar 'n halve eeuw oud. Gevraagd: prima Geen seizoen. Salon Fi garo, Geesterweg 15, Alkmaar. voor alle werkzaamhe den. Loon f 20.Café- Rest. „Duinvermaak" Bergen N.H. Terst. gevr. NETTE R.K. BAKKERSLEERL., bov. 16 jaar, v. g. g. v. bij bakkerij H. M. v. d. Gie- sen, Nieuweweg 93, Tel. K 2233 345, Anna Pau- lowna. Gevraagd voor direct in R.K. doktersgezin met 1 kind liefst boven 20 jr. v. d. e. n. Mevr. RAYMAKERS Gabr. Metsustr. 12, Am sterdam. Direct gevr. voor het zomerseizoen v.d.e.n Goed kunnende koken, Ift. pl.m. 20 jaar. M. J. van Baar, Café-Restau rant „De Kroon", Sta tionsstraat 911, Zand- voort. Loon f 20.Intern. Bo ven de 18 jaar. Café Rest. „DUINVERMAAK" Bergen N.H. Gevraagd EEN NETTE FLINKE R. K. HULP IN DE HUISHOUDING liefst boven de 20 jaar, voor dag en nacht met gezellig huis. verkeer. Grote was buitensh. Br. met inl. onder nr. 12094 bur. van dit blad. Gevraag(j: MEISJE v. „i yriIda*? en Zaterdag oi llink dagmeisje voor iedere dag. Beemster, Houttil 40, Alkmaar. alleen op boerderij. J. ?alvfrrs' KI. Dorregeest I, Uitgeest. meisje gevr. v. d. of .e; n- .yoor winkel en nuish. bi.i N. Stet, Zd.- bcharwoude, tel. 481. Gevraagd NET MEISJE y.9°J de ochtenduren bij Wed. C. Suiker, Jan Glij- waaixh Heerhugo- TE KOOP aangeb.: Wa- lemaker, merk Martin, in beste staat, werkt prima. Prijs f 275.-. P. J. de Wit, Uitweg 3, Krommenie. GEVRAAGD: Bij de Stoomwasserij „HOLLANDS ROEM", HEILOO, kan nog een geplaatst worden en EEN MEISJE voor twee of drie dagen per week. Buskosten worden vergoed. Zaterdags vrij. Zich persoonlijk te melden. Te koop D.K.W. MOTOR RIJWIEL in prima staat 200 cc. 3e Boomlaan 114, Hoorn. WONINGRUIL Gevraagd een vrij huis in Alkmaar of omg geen bovenhuis, huur tot f 6.ook genegen te kopen. Aangeboden vrij huis omg. Rotter dam, huur f 3.65. Br. nr. 12099 bur. v. d. bl. TE KOOP Singer trap- naaimachine f 125, kano f 85, toonbank vitrine f 125.Ruyghweg 154, tel. 2170, Den Helder. Te koop zeer zware iepen GAASBAKKEN. Ewisl. 32, Heiloo. ADVERTEREN DOET V E R K O P E N Laat deze kans niet ontgaan, de voorraad is beperkt. Een elegant modelletje van soepel wit leder, weer echt iets van g r O T N O O r D 12 2 - hoorn k 7 c'oPtd -alkmaar keizerstraat 120 - den helder LANGESTRAAT 72 ALKMAAR ,aat 193 Alkmaar 'N PRIMA ZWEEDSE Handig potloodmodel, direct droog schrift. GARANTIE tot de laatste druppel. Controle op inkt- voorraad. Doorzichtig onbreekbaar materiaal EN GOEDKOOP ROODMERK F 1.10 per 250 gram GROENMERK F 1.04 M GEELMERK F 0.93 BOEKHANDEL HOORN TEL.4692 112. „Dus je wilt niet even binnenkomen?" vroeg smidje Verholen. „Niks hoor, met geen stok krijg je me binnen!" ant woordde de duivel. „Haal jij je misselijke tovertrucjes met stoelen en brandblussers maar met anderen uit. Hahahaha! Ik laat met niet meer beetnemen. Ik blijf fijn buiten wachten. Hahahaha!" Smidje Verholen haalde zijn schouders op en zei: „Nou goed, wacht dan maar buiten. Maar eh.wat ik zeggen wou. Als je dan niet binnen wilt wachten, maak je dan ten minste een beetje nuttig onderwijl dat ik me kleed voor de tocht". „Wat moet ik dan doen?" vroeg de duivel wantrou wend. „Och, niks bijzonders", zei smidje Verholen slim. „Zie je daar die pereboom? Doe me een plezier en pluk er wat peren uit. Het zijn heerlijke, sappige peren en ze zullen ons goed smaken op onze warme, verre reis". „Dat is goed. Dat wil ik wel doen", zei de duivel. „Ik houd ook wel van peren. Ik zal er een heleboel plukken". De duivel pakte een laddertje, dat daar stond en liep naar de pereboom. Smidje Verholen liep nu grijnzend van plezier naar huis en ging de keuken binnen. Maar denk nu niet, dat hij zich ging wassen en ver kleden! Niks hoor! Hij keek voorzichtig door het raampje en zag hoé de duivel behoedzaam in zijn pereboom klom. En toen de duivel in de boom zat, zei de smid: „Mooi zo, oude baard aap! Blijf jij nu maar zitten waar je zit!" En amper had de smid deze woorden uit zijn mond of een geweldig geloei en gekrijs weerklonk. „Help! Help! Help! Au! Ooo.... au! Help! Laat me er uit!!" werd er geschreeuwd. Hard rende smidje Verholen nu naar de pereboom toe en hij zei: „Zeg, wat is er aan de hand? Waarom schreeuw je zo? Ik dacht, dat je eruit gevallen was en minstens al je smerige ribben had gebroken?" „Was ik er maar uitgevallen!" tierde de duivel. „Ik zit vast! Die smerige takken grijpen me beet! Ik kan niet meer weg! Au!!" „Dat was juist de bedoeling", lachte de smid. „Ken je dat leuke rijmpje: „Blijf zitten waar je zit en verroer je niet!" Ga dat maar zingen! Je zingt immers zo goed?"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5