Nieuw TRUMAN HEKELT SOVJET-UNIE FELLE BRAND in Amsterdamse haven Sultan van Djokja geeft laatste waarschuwing Nederlandse pers heeft te weinig belangstelling voor Amerikaanse landen Italiaanse regering wil toelagen aan priesters verhogen EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Truman ontmaskert de Sovjets Onverwacht Koninklijk bezoek Z.H. Paus PiusXII Amerikaans scheepje in draaikolk Ruslandobstakel voor de vrede Waardering van plan-Schuman Noorse tanker in lichter laaie Prins Bernhard over de voorlichting: Felle communistische reacties Redevoeringen van Nehroe en Sukarno Voldoening in parlementaire kringen Incident in Berlijnse luchtcorridor Leidse Universiteit 375 jaar Tragisch ongeval in Zeeland Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EEfT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A s H JAN HEDEN Pagina 1 Maandag 12 Juni 1950 46e Jaargang No. 11886 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, tel, 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 KONINGIN EN PRINSESJES WOONDEN OPERETTE BIJ IN ALPHEN AAN DE RIJN Tot grote verrassing van de vele bezoekers heeft de Koningin met de drie oudste prinsesjes in Al- phen a. d. Rijn een opvoering bijgewoond van de kinderoperette Spookjesmelodie", welke ten bate van het Rode Kruis door het 'jeugdzangkoor van de Nederl. Protestantenbond in het Nutsge bouw aldaar werd gegeven. Uiteraard was de mare, dat de Koningin en de prinsesjes de op voering in het Nutsgebouw bij woonden, als een lopend vuurtje door de gemeente gegaan, zodat •na afloop van de voorstelling zich een dichte menigte in de straten rondom het Nutsgebouw had ver zameld om het koninlijk gezel schap luide toe te juichen, toen dit tegen 11 uur naar het Paleis Soestdijk terugkeerde. Koning Leopold te Rome ROME, 11 Juni (Reuter). Koning Leopold' is Zondagochtend, vergezeld van de Prinses van Retie, per trein te Rome aangekomen. Zo als bekend, zal de vorst vandaag door de Paus worden ontvangen. „DE KERK KAN NIET WORDEN OVERWELDIGD" VATICAANSTAD, 10 Juni Reuter. Paus Pius XII heeft Zondag de katholieken, die te midden van de huidige moeilijk heden wankelmoedig zijn, herin nerd aan Christus' woorden, dat de kerk wel kan worden aange vallen, doch niet overweldigd. In zijn toespraak ter gelegen heid van de Heiligverklaring van de Italiaanse bisschop Vincenzo Strambi, herinnerde de Paus de katholieken aan de val van Napo leon, die de Paus had gevangen gezet en de H. Vincenzo had ver bannen en die eens geheel Europa scheen te beheersen. 50.000 mensen, voor het meren deel pelgrims, woonden de cere monie b;j. Nederlanders benoemd in Pauselijke Bijbelcommissie VATICAANSTAD. Z.H. de Paus heeft Prof. B. J. Alfrink O.P. en pater P G. Duncker O.P. be noemd tot consultors van de Pause lijke Bijbelcommlsie. Pater is De ken van de Theologische Faculteit aan het Pauselijk Atheneum „An- gelicum'> te Rome. 4 PERSONEN OMGEKOMEN PITTSBURG, 11 Juni. (Reuter). Twee mannen en twee vrouwen zijn in een verschrikkelijke nacht omgekomen in een draaikolk aan de voet van een dam in de Alle- gheny-rivier bij Pittsburgh. Zij waren met een kleine pleizierboot in de kolk geraakt en werden stuurloos door de ontzettende kracht van het water tegen de dam gebeukt, terwijl de water massa's over het dek spoelden. Pas Zondagochtend slaagde men er in de overlevenden, vier man nen, die zich de gehele nacht aan het dek hadden vastgeklampt, te redden, doordat men een sleep boot tegen de dam aanvoer en de opvarenden van de kleine plezier- kruiser van boord haalde. Twee duizend belangstellenden sloegen dit waagstuk gade. Een der omgekomenen was een sluiswachter, die met een collega reeds eerder had getracht de op varenden met een kleiner schip te redden H.M. Koningin Juliana en de drie oudste prinsessen hebben Zaterdagavond in het Nutsgebouw te Alphen a. d. Rijn een voorstelling bijgewoond van de kinderoperette „Een Sprookjesmelodie", welke gegeven werd ten bate van de afdeling Alphen a. d. Rijn van het Rode Kruis. In de pauze werden de elfjes, die in de operette meespeelden, aan de Koningin en de prinsessen voorgesteld. Tweede van rechts prinses Beatrix, in het midden de prinsessen Irene en Margriet. Achter de elfen H.M. Koningin Juliana. ST. LOUIS (Missouri). President Truman heeft Zaterdag, ter gelegenheid van de onthulling van het President Jefferson- monument, te St. Louis een felle rede gehouden tegen de Ame rikaanse isolationisten, die, aldus Truman, met hun pogingen om de westelijke verdedigingsplannen tegen de onheilspellende activiteit der Sovjet-Unie te vernietigen, de nationale veilig heid van de V.S. ondermijnen. Truman hield de meest felle redevoering, die hij ooit tegen de Sovjet-Unie heeft gehouden. Hij gaf een opsomming van de stap pen, die hij „onheilspellend" noemde en verweet de Russische machthebbers o.m. het op de been houden van de grootste mili taire macht in vredestijd, een machtsapparaat, dat zeker ster ker is dan alleen voor de verdedi ging der grenzen van de Sovjet- Unie. Rusland heeft ook gebruik gemaakt van een groot deel der hulpbronnen teneinde deze macht te handhaven en zo wanneer men wil, actief te maken. Truman noemde achtereenvol gens, de weigering van de Sovjets om deel te nemen aan het werk van de V.N., het verwijderen van westelijke vertegenwoordigers uit de satelietstaten, het maken van Oostduitse schoolkinderen „tot dezelfde soort van robots, als die voor Hitler in de hopeloze strijd marcheerden" en de pogingen van communistische agenten, om on der de dekmantel van nationalis me, de onafhankelijkheid der jon ge naties van Zuid-Oost-Azië te vernietigen. Obstakel voor de vrede. Dit nieuwe machtsimperialisme Twee uur voordat Zondagmor gen het 8190 brt. metende Noorse motortankschip „Skotaas" de Am sterdamse haven zou verlaten, brak kort na vier uur door nog onbekende oorzaak op 't achter schip brand duit. 't Schip lag aan de proefstoom- plaats van de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmij. aan de Cor- nelis Douwesweg in Amsterdam- Nrd., waar het in reparatie was geweest. Het vuur woedde op de achter campagne in de verblijven van de bemanning en de officiershutten rond de machinekamer. De brandweer, die met groot materiaal uitrukte, bestreed het vuur met 10 stralen. Ook de drij vende stoomspuit „Jason" nam met haar waterkanon aan de blus sing deel. Tanks behouden. De rookontwikkeling was zo groot, dat de brandwachts hun zuurstof-apparaten .en rookmas- kers moesten gebruiken. De ver blijven aan bakboordzijde brand den vrijwel geheel uit. Ook de kombuis werd door de vlammen aangetast. De machinekamer en de onder de campagne gelegen tanks met stookolie konden door het snelle ingrijpen der brand weer, die onder persoonlijke lei ding stond van commandant J. B. Schuitemaker, werden behouden. Eén gewonde. Het was om zes minuten over vier, dat in de centrale seinzaal van de Amsterdamse brandweer de melding scheepsbrand" bin nenkwam. Met het eerste mate riaal van de brandweer rukte ook een ziekenauto van de Genees kundige Dienst uit. Deze laatste moest onmiddellijk in actie ko men om een schepeling naar het Wilhelminagasthuis te vervoeren. Het was de 28-jarige Zweedse matroos Erik Jonis uit Legson, die brandwonden aan hoofd, borst en handen had opgelopen. De brand bleek uitgebroken te zijn in een der rond de machinekamer gele gen verblijven. De bestrijding van de brand was er in de eerste plaats op gericht om 't vuur zo snel mogelijk te localiseren, ten einde te voorkomen, dat de stook olie zou vlamvatten. Om tien over half zes kon gemeld worden dat men de brand meester was. van Rusland brandmerkte Tru man als een „ofstakel voor de vre de". De machthebbers van Moskou hebben niets achterwege gelaten om door middel van infiltratie, omverwerping, propaganda en in directe agressie de grenzen van hun dictatoriaal beheer belangrijk uit te breiden. „Zij spreken over democratie, maar vestigen overal dictatuur," aldus de president. Waarschuwing aan het Ame rikaanse volk De president richtte zich in het bijzonder tot het Amerikaanse volk in het vervolg van zijn rede en zeide o.m., dat de V. S. niet werkloos blijven staan, omdat de gevaren die dreigen, vele en ern- FRAUDE BIJ VLEESKEURINGSDIENST IN SCHAGEN Het bestuur van de keurings dienst voor vee en vlees in de kring Barsingerhorn heeft mede gedeeld, dat bij controle van de boeken gebleken is, dat er door de voormalige administrateur van de kring G. T. te Schagen, een ern stige fraude is gepleegd. Een be drag kon nog niet worden genoemd omdat het onderzoek nog niet is ge ëindigd. GENERAAL SMUTS PRETORIA, 10 Juni (Reuter). De toestand van generaal Smuts was gisteravond critiek. HOLDERT VOOR RAAD VAN CASSATIE Procureur-generaal verwerpt beroep Henri Holdert, voormalig direc teur van „de Telegraaf" verscheen Zaterdagmorgen voor de bijzondere raad van cassatie. Hij werd destijds veroordeeld tot 12 jaar gevangenis straf met aftrek door het bijzonder gerechtshof in Amsterdam wegens het dienstbaar maken van zijn be drijf aan de verspreiding van de nationaal-socialistische beginselen in Nederland. Holdert trad tevens in dienst van de S.S. De procureur-fiscaal, mr. Bakho ven, meende dat requirant heel goed had kunnen begrijpen dat de oorlog tussen Nederland en Duits land met de capitulatie niet was ge ëindigd. Hij zag het niet omdat hij het zoals alle NSB-ers niet wilde zien, aldus mr. Bakhoven. Aan het slot van een uitvoerige uiteenzet ting, waarbij hij H's faits en gestes nog eens de revue liet passeren, concludeerde de procureur tot ver werping van het beroep. Uitspraak 7 Juli. stige zijn. „Nog vele jaren zullen wij Amerikanen ons de uiterste krachtsinspanningen moeten ge troosten voor de vrede, maar deze kracht neemt dan ook steeds toe." Voor de isolationisten had Tru man dan ook geen goed woord, temeer omdat zij de kracht van de V.S. willen verlammen. „Isolatio nisme brengt tot een nederlaag in oorlogstijd!" Waardering voor Ma:rshall- landen. Truman sprak zijn waardering uit voor de activiteit in de Mars- halllanden en hij prees het plan- Schuman als een van „staatsman schap getuigende stap" en als een voorbeeld van de toenemende eenheid van doelstelling der vrije landen. Aan het slot van zijn rede ver klaarde Truman dat de V.S. thans steun verlenen aan de landen van Zuid-Oost-Azië om de communis tische druk in dit werelddeel te kunnen weerstaan. Prins Bernhard is tot erelid van het Nederlandse Contactcentrum op Voorlichtingsgebied benoemd. Deze benoeming geschiedde tij dens een lunch ter gelegenheid van het eerste lustrum van dit Contactcentrum door de voorzit ter, de heer D. W. Dettmeyer. Z.K.H. heeft deze benoeming, naar hij zeide, gaarne geaccep teerd. In een toespraak zeide Prins Bernhard, dat hij, na zijn reis naar Midden- en Zuid-Ame- rika, tot de conclusie is gekomen, dat de Nederlandse pers te wei nig aandacht aan deze landen besteedt. Hierdoor worden ons volk en de samenleving onvol doende gestimuleerd om de moge lijkheden, die daar voor ons lig gen, aan te grijpen. Handel en industrie zullen door weldoor dachte en stelselmatige voorlich ting groter belang in markten, als bijvoorbeeld die van Mexico, krijgen. Te weinig voorlichting De publiciteit in de door hem bezochte landen is van Neder landse zijde uitermate gering. Voor, tijdens en na zijn bezoek is wel meer aandacht aan ons land besteed, doch van stelselmatige Nederlandse voorlichting kan men nog niet spreken. Publiciteit en voorlichting zul len tot taak hebben om opening van nieuwe handelsmogelijkheden te melden, in cultureel opzicht contacten te leggen en ook om voorlichting over migratie te geven. Ook vroeg Prins Bernhard meer belangstelling voor Suriname. In dien daar voorlichting en hulp door middel van Nederlandse in vesteringen worden gegeven, dan geloof ik in succes, zo zeide hij. Goede voorlichting daar en hier zal in het belang van ons volk zijn. Standing van de pers Het verheugde Prins Bernhard, dat standing en verantwoordelijk heidsbesef van de Nederlandse pers sinds de oorlog aanzienlijk zijn gestegen. Hij bepleitte, naar Amerikaans voorbeeld, bredere universitaire mogelijkheden voor journalistiek en publiciteit, voor welke studies in Amsterdam, Lei den, Utrecht en Nijmegen een begin is gemaakt. Dit om de toe komstige journalisten kennis en verantwoordelijkheid van hun machtige, maar ook zo delicate taak bij te brengen. Burgemeester mr. F. M. A. Schokking van Den Haag hield op de receptie een toespraak over ROME, 10 Juni (KNP). Bij het Italiaanse parlement is een wetsvoorstel ingediend, dat wil voorzien in een verhoging van de toelage aan priesters, die in de zielzorg werkzaam zijn. Dit wets voorstel heeft een heftige reactie uitgelokt van de zijde van de communistische en socialistische bladen. Deze bladen doen voor komen alsof de regering-de Gas- peri „de salarissen wil verhogen van priesters en spionnen". Uit de felle en uiterst onge rechtvaardigde campagne van dgze bladen blijkt, dat zij wel bewust de zaken verdraaien en de bevolking en valse voorstelling van de werkelijke situatie probe ren te geven, om daardoor niet alleen de regering maar ook de geestelijkheid in discrediet te brengen. De situatie is immers zo, dat de uitkering, die de Italiaanse gees telijkheid van de staat ontvangt, niet te beschouwen is als hono rarium. Toen in het jaar 1870 Italië een staat werd, trok het alle kerkelijke goederen tot zich, maar zegde tevens toe om als compen satie de priesters, die met de ziel- DJAKARTA, 11 Juni (Aneta). Meer dan 100.000 Bandungers hebben Zondagmorgen geluisterd naar redevoeringen van president Sukarno en Pandit Nehroe. Pandit Nehroe was de eerste, die het woord voerde. Hij hoopte, dat India en Ihdonesië krachtig zouden samenwerken om de pro blemen tot een oplossing te bren gen. President Sukarno herhaalde zijn reeds eerder gestelde eis, dat Nieuw Guinea voor 1951 in de eenheidsstaat Indonesië diende te worden opgenomen. zorg zijn belast, een toelage toe te kennen, die minstens gelijk zou staan met de rente, die de gecon- fiskeerde goederen opbrengen. Van tijd tot tijd heeft de staat bij waardevermindering van de bin nenlandse munt zich genoodzaakt gezien deze toelagen te verhogen, maar dit betekent geen vermeer dering van het honorarium van de geestelijkheid. In 1916 bedroeg de toelage voor een pastoor slechts 900 lire. Op dit ogenblik bedragen de toelagen voor een aartsbisschop 36.000, voor een bisschop 34.000, voor de kanunniken 8000, voor de pastoors 7000 en voor de kapelaans 4000 lire per maand. De lire is op het ogenblik officieel 0,6 cent waard. Hoeveel deze toelage is Wbrdt duidelijk, wanneer men weet, dat een bode van een ministerie maandelijks een salaris van 36.028 lire (plm. f 220.ontvangt. VARA TELT 230.139 LEDEN Familiefeest1 in Hilversum Het 25 jarig bestaan van de VA RA is gisteren in Hilversum her dacht met een massale bijeenkomst waar bijna 100.000 personen aan deelnamen. De politie had bijzon dere maatregelen getroffen om het verkeer ter plaatse in goede banen te leiden. De voorzitter mr. Donker hield een rede en °°k de minister-pre sident dr. W. Drees voerde het woord. Na de rede van de minis ter-president werd de laatste leden werfactie bekend gemaakt. De VARA telt thans 230.139 leden. Tijdens de bijeenkomst werden 186 mensen door de warmte bevan gen. Bosbranden op New Foundland ST. JOHNS, 10 Juni (Reuter). Op New Foundland woeden op het ogenblik grote bosbranden. Spe ciaal gevaar dreigde er voor Le- wisport in het Noorden, waar grote voorraden vliegtuigbrandstof zijn opgeslagen voor de internationale luchthaven Gander. de verhouding overheid-pers. Mr. Schokking zeide, dat zijns inziens voor de oorlog een verkeerd be grip bestond over de plaats van de pers in de samenleving. Dit begrip is allengs beter geworden, zij het dat de daaruit voortgespro ten verhouding nog niet volmaakt is. Het is voor de overheid vaak zeer moeilijk een bepaalde hou ding aan te nemen, omdat de be stuurstaak niet gehinderd mag worden en ook de verdeling van nieuws aan de pers rechtvaardig dient te geschieden. De grote spanningen en tegenspanningen in het nieuwsbedrijf en het vaak grote gebrek aan tijd verhinderen soms dat de nodige reserve bij het brengen van een bericht in acht wordt genomen. MATROOS VAN DE KAREL DOORMAN VERDRONKEN Sinds de vorige week werd de 26 jarige matroos tweede klasse L. Th. M. S. uit Venlo vermist. Het stoffelijk overschot van deze jonge man, die opvarende van Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman" was, is thans in de 2de Katen- drechtse haven gevonden. DELFTSE STUDENTEN VERNIELDEN TRIBUNE Daders gearresteerd Een agent van politie te Delft be trapte twee studenten, die bezig waren vernielingen aan te richten aan de tribune, welke in de kloos tertuin van het Prinsenhof is ge bouwd in verband met de komende opvoering van „Elckerlyc'- in het kader van het Holland festival. Zij hadden reeds een schakelbord ver nield en een schijnwerper gereed ge legd om mee te nemen. De politie beschouwt zulk een daad van van dalisme niet meer als een studen tengrap en heeft de 23 jarige C. M. B. en de 26 jarige H. T. C. in ar rest gesteld. DJAKARTA, 10 Juni (Aneta). „Indien op 26 Juli de reorganisatie van het K.N.I.L. nog niet haar be slag heeft gekrd&en, treed ik af als minister van defensie", aldus deelde de Sultan van Djokja mede in een interview dat hij de corres pondent van Aneta toestond. De Sultan zeide, dat thans aïles op alles is gezet, om op die datum de reorganisatie van het K.N.I.L. te hebben voltooid. Vrijdagavond heeft de Sultan in een radiorede tot de bevolking van Oost-Java o.a. gezegd, „dat gebleken is, dat met de souverei- niteit nog geen welvaart werd bereikt". De oorzaken der rustverstorin gen sedert de overdracht der sou- vereiniteit opsommend, zeide de sultan, dat deze in de eerste plaats „werden veroorzaakt door elemen- BERLIJN, 11 Juni (AFP) Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft Zondag ochtend een verklaring afgelegd over een incident, dat Zaterdag middag in de luchtcorridor is voorgevallen. Drie Russische straaljagers, die schietoefeningen hielden, volgden een Skymaster van het Ameri kaanse leger in de luchtcorridor tot bij de vlieghaven Tempelhof. Aanvankelijk werd gemeld, dat geschoten werd, wat niet waar bleek te zijn. De Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat dit incident niets ongewoons heeft. Het is het derde dat de laatste tijd is voorgevallen en het is aan het intergeallieerd controlebureau gemeld. Rede van Acheson aangekondigd WASHINGTON, 10 Juni Reuter. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat Dean Acheson Dins dag a.s. te Dallas (Texas) een rede zal houden over „het patroon van de Amerikaanse buitenlandse poli tiek". GESCHENK VAN f 100.000.— VOOR UNIVERSITEITSFONDS De viering van het 375-jarig bestaan van de universiteit van Leiden is ingeluid met een her denkingsplechtigheid in de Pe- terskerk, die Zaterdagmiddag ge houden werd. Vele studenten en afgestudeerden en vertegenwoor digers van andere universiteiten, alsmede tal van autoriteiten wa ren aanwezig. In de redevoeringen die werden gehouden werd bovenal de stich ter Prins Willem de Zwijger her dacht en de nazaten van zijn Huis terwijl in het bijzonder de gebeur tenissen tijdens de oorlogs- en be zettingsjaren de revue passeerden. De rector-magnificus, prof. B. A. van Groningen schetste de beteke nis der lustrumviering, als een feest van hen die èn in het verle den èn in het heden geleefd en gewerkt hebben voor de verhef fing van ons volk. Mr. Van de Mandele uit Rot terdam schonk als voorzitter van het „Fonds in memoriam prof. Telders" een bedrag van f 100.000 voor het Leids Universiteitsfonds, dat thans de driekwart millioen gulden is gepasseerd. Een con cours hippique in Den Haag vormde tevens een deel der fees telijkheden. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard woon den dit bij. ten, die zich niet met de over dracht der souvereiniteit konden verenigen" en ten tweede „door ongeregeldheden, die uitgaan van onze eigen strijd als gevolg van handelingen van personen, die slechts het eigenbelang of het eigen groepsbelang nastreven". Indien hiertegenover niet spoedig krasse maatregelen worden ge troffen, kan door hun toedoen datgene, waarvoor wij zo lang hebben gestreden, worden teniet gedaan. Sprekende over Oost-Java, noemde de sultan de situatie al daar zodanig toegespitst „dat een oplossing niet langer kan worden uitgesteld". Geen waarschuwing De centrale regering heeft nu m?. ve's^G tGr hand genomen. Thans beschouw ik elke onrust stoker gis een verrader van het volk en ik ken tegen hem geen pardon meer. Ik zal krachtig op treden en er niet voor terug schrikken om, indien nodig, mili taire straffen in het openbaar te doen plaats vinden. Ik zal geen waarschuwing meer geven. In de kringen van het parlement te Djakarta werd de rede van de sultan met voldoening ontvangen. ZWEMMER DOOR BOOT OVERVAREN Zaterdagmiddag is in het ka naal door Zuid-Beveland ter hoog te van de zgn. Postbrug tussen Kapelle en Ierseke de 16-jarige C. Meyer uit Kapelle door een Baze- Ier-boot overvaren en verdronken De jongeman, die het kanaal was overgezwommen, wilde weer terugkeren en trachtte de boot voor langs te passeren. Dit mis lukte echter en met ontzetting za gen de talrijke baders hoe de jon gen door het schip werd gegrepen. Het lichaam verdween in het ko kende schoefwater en zonk daar na. Zondagmiddag werd het stof felijk overschot van het slacht offer boven water gehaald. MIJNONGELUK MET GOEDE AFLOOP RIJSSEL, 10 Mei (Reuter). In een mijn te Fenain, nabij Douai, in Noord-Oost-Frankrijk, heeft een ongeluk plaats gevon den, waardoor 7 mijnwerkers van de uitgang werden afgesneden. Zij zijn Zondagochtend aan de oppervlakte gebracht en waren ongedeerd. Autoriteiten uit Indonesië op Schiphol aangekomen Met het KLM-lijnvliegtuig uit Djakarta arriveerden gisteravond op Schiphol, de minister van On derwijs der Verenigde Staten van Indonesië, de heer Abu Hanifah, onze ambassadeur in India, de heer A. Th. Damping met zijn, echtge note en de drie Nederlandse leden van de gemengde Nieuw-Guinea commissie, prof. dr. G. H. van der Kolff, prof. dr. J. M. Pieters en prof. dr. R. van Dijk. Het voorstel voor vrije verkiezingen in Berlijn BERLIJN. 10 Juni (Reuter). De drie Westelijke commandanten te Berljjn hebben de plaatsver vangende Sowjetrussische com mandant, kolonel Yelisarof, heden schriftelijk medegedeeld, dat de meeste van zijn voorstellen voor het houden van vrije verkiezingen in geheel Berlijn „onaanvaardbaar" zijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1