Tweede dag muziekconcours Heiloo Naar wii vernemen: Moedige Hofland wint Ronde van Hoorn met een ruime ronde voorsprong Duizend K.A.B.-ers in Heiloo BRITSE LIBERALEN STEUNEN PLAN-SCHUMAN Snijders zegevierde Wielerronden en Criteria Hoogste aantal punten voor St. Aloysius te Castricum Bezinning op eigen taak Engeland zal geen tegenvoorstellen indienen Een eenzame klimtocht langs alle pelotons Ris enige die hem te lijf ging Kwantes winnaar der nieuwelingen in derde beneiux- wegwedstrijd Fanny Blankers won te Glasgow 324 pt. Zaterdagavond werd onder zeer gunstige weersgesteldheid in het Muziekpark een concert aangebo den door de muziekvereniging „Eensgezindheid" uit Egm. Bin nen, o.l. van P. Kuys. Gaarne hadden we wat meer belangstelling gezien, want dat was het concert ten zeerste waard. Er werd een programma gespeeld, uitstekend geschikt voor amateurs, niet te lang en niet te moeilijk. Hierdoor konden de mu zikanten van Egmond Binnen zich geheel geven aan de muzikale voordracht van het stuk. Un Jour de Fète van Michel Kreiss klonk zeer goed. Veel suc ces had de bekende mars Colonel Bogey van Alford. Beschaafd klankgehalte in Appèl aux Trompettes van Ney. De Souve nir Ouverture van Dreissen was wel het hoogtepunt van de avond. Bijzonder in de smaak viel een aardige Walsherinnering aan Na pels van M. v. Leest. Dat St. Cecilia uit Heiloo voor dit goed geslaagde aangeboden concert zeer erkentelijk was, be hoeft geen betoog. Het publiek liet het aan veel applaus niet ontbreken. De laatste concoursdag Ook deze dag werd begunstigd door uitstekend weer. Na de mars- en tambourwedstrijd, waarvoor veel belangstelling be stond werd des middags om half twee met de concertwedstrijd be gonnen. De concert-wedstrijd 3e Afd. fanfare. Willen is kunnen (Ilpendam), dir. G. Vonk. Het verplichte stuk de Ouverture van Cerfontaine voldeed uitste kend, goed klankgehalte. Het stuk naar keuze: Casmia van Boek hoven werd eveneens lofwaardig uitgevoerd. 2e Afd. Harmonie. Excelsior (Limmen), dir. E. Peetoom. De stemming liet nog al te wensen over, in Door de velden, door de bossen, van Villette. Iets beter was de stemming in de Ouverture L'Emulation van Canines. Ie Afd. Fanfare. Tavenu (Uithoorn), dir. J. Zwaard. Het klankgehalte van dit corps was over het algemeen beschaafd. Les Vikings van Vilette had meer contrast-werking in voordracht en nuancering kunnen hebben. De Ouverture Cerialis van Jak- ma voldeed wat het klankgehalte betrof; tempo nog al aan de lang zame kant. St. Aloysius (Castricum), dir. S. Ossenbrugge. Les Vikings van Villette, klonk over het algemeen zeer goed. Cortège Etinceland van Popy werd met levendige voordracht en goede nuancering gespeeld. St. Cecilia (Heiloo), dir. L. Oly. In het verplichte stuk viel goede stemming, samenspel en muzikale voordracht te constateren. Het aantrekkelijke stuk Cythere van Popy werd zeer genuanceerd en boeiend gespeeld. Crescendo (Assendelft), dir. J. Heijne. Het verplichte stuk werd niet steeds vlekkeloos gespeeld. Technisch vrij goed. Stemming hier en daar niet zuiver. Het stuk naar keuze Cortège de Ballet van Adroit, totaal indruk vrij goed, soms wat rommelig. Crescendo (De Weere), dir. P. v. Westen. Les Vikings werd vrij tam gespeeld. De Souvenir, ouver ture van Dreissen, had naast te waarderen, ook onfortuinlijke momenten. St. Hildegardis (Tuitjenhorn), dir. Jac. den Das. Les Vikings maakte een vrij goede indruk, de stemming niet altijd zuiver. De Valse Triste van Sibelius werd vaak met fraai klankgehalte gespeeld. Het begin tempo was wel wat aan de trage kant. Ie Afd. Harmonie. St. Ce cilia (Haarlem), dir. S. Noom. In 't land van de Indra, van Lincke werd zeer goed gespeeld. De voor dracht was vitaal. Boedijn's Dans Suite werd over het algemeen op respectable wijze gespeeld. Afd. Uitmuntendheid Fanfare. St. Pancratius (Blokker), dir. Leo Koning. Volkomen gaaf kwam Cortège Jubilaire van Delhaye wel niet over het podium, maar de totaal indruk was goed. Er waren nog wel wat ongelijkheden te constateren in de passage's van de Marche des Incas van Bou- donck. Totaal indruk zeer lof waardig. Apollo (Langendijk), dir. L. Oly. Wat ongelijkheden en niet altijd zuivere stemming in Cortège Jubilaire, waren de vlekjes op de overigens goede uitvoering. Tan- crede van Rossini voldeed wel over het geheel, maar toch waren DE TOESTAND VAN Z.E.H. HENRI DE CREEVE Mededeling van pater Loop S.M.M. Pater W. Loop S.M.M., de plaats vervanger van de bekende radio spreker Henri de Greeve pr„ ver zocht ons het volgende mede te de len: ..In de laatste tijd hebben wij her haaldelijk brieven ontvangen, waar in men ons verzocht om nadere mededelingen over de toestand van de Zeereerw. heer Henri de Greeve pr. De reden, waarom wij onmoge lijk op al die brieven kunnen blij ven antwoorden, is deze, dat er in de toestand geen verandering is. Zoals reeds is medegedeeld, heeft Pater de Greeve rust nodig en ver langt hij niets liever, dan met rust te worden gelaten. Alleen kunnen wij er nog bijvoegen, dat hij zich onder behandeling heeft gesteld van een der bekwaamste zenuwspecia listen in ons land. Wij vertrouwen, dat men met het verlangen van de Zeereerw. Heer de Greeve naar volkomen rust rekening zal houden en met deze mededeling genoegen neemt en daaruit geen verkeerde gevolgtrekkingen maakt. Pater de Greeve is dankbaar voor alle gebed ,en blijft daarop vertrouwen. Vriendelijk verzoeken wij U, ver dere correspondentie hierover te staken, daar wij toch niet meer kunnen antwoorden, dan wjj hier hebben medegedeeld. Zodra er wer kelijk nieuws te melden valt, zullen wij dit gaarne doen." er enkele zéér precaire ogenblik ken. Afd. Uitmuntendheid Harmonie Crescendo (Bovenkarspel), dir. W. Keppel. De Yelta Ouverture van Reisiger maakte een goede totaal indruk, het passagewerk was niet steeds af, en soms wat ongelijk. De Ouverture Si J'Etais Roi, van Adam, werd over het al gemeen brillant gespeeld. Ere-Afd. Fanfare. St. Cecilia (Zwaag), dir. P. v. Westen. De Ouverture Holland werd min of meer vlak en wat rommelig ge speeld, uitgezonderd enkele goede gedeelten. Het vrije nummer Grande Marche des Incas klonk beter, maar de stemming was niet ideaal te noemen. Ere-Afd. Harmonie. Crescen do (Purmerend), dir. M. Sanders. De Ouverture Treya van Goltfi Mann, werd over het algemeen goed gespeeld. Klankgehalte soms minder fraai. Het stuk naar keuze Ballet van Delibes, had soms zeer mooie momenten, maar voor een Ere afdeling wel enigszins beneden de maat. Super Afd. Fanfare. Muziek- lust (Obdam), dir. Leo Koning. Er werden zeer muzikale dingen gedaan in de zeer moeilijke ouverture Le Roi de Lahore, van Massenet. Het bekende Finlandia van Sibelius vormde een mooi besluit van deze laatste concours dag. Uitslag Concert wedstrijd Derde afd. Fanfare: „Willen is Kunnen" (Ilpendam), 347 pt., le prijs. Tweede afd. Harmonie: „Excelsior" Limmen 307 pt., 2e pr. Eerste afd. Fanfare: „Tavenu" (Uithoorn), 307 pt., 2e Prijs; „St. Aloysius" (Castricum). 375 pt., le prijs; „St. Cecilia" (Hei loo) 339 pt., le prijs; „Crescendo" (Assendelft), 337 pt., le prijs; „Cres cendo" (De Weere), 299 pt., 2e prijs; „St. Hildegardis" (Tuitjenhorn) 307 pt„ 2e prijs. Eerste afd. Harmonie: „St. Cecilia" (Haarlem), 2e prijs. Afd. Uitm. Fanfare: „St. Pancratius" (Blokker) 328 p. 2e prijs; „Apollo" (Langendijk), 309 pt., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Crescendo" (Bovenkarspel), 345 pt., le prijs. Ere-afdeling Fanfere: „St. Cecilia" (Zwaag), 316 p., 2e pr. Ere-afdeling Harmonie: „Crescendo" (Purmerend), 319 p., 2e prijs. Super afd. Fanfare: „Muzieklust" (Obdam), 313 p., 2e prijs. Uitslag marswedstrijd. „Tavenu" (Uithoorn) 94 pt., 2e pr. ,St. Aloysius" (Castricum)102 pt., le prijs; „Crescendo" (Assendelft), 96 pt., le prijs; „St. Cecilia" (Haar lem) 104 pt., le prijs; „St. Pancra tius" (Blokker) 100 pt., le prijs; „Crescendo" (Bovenkarspel), 98 pt., le prijs; „Crescendo" (Purmerend) 97 pt., le prijs. Uitslag Tamboerswedstrijd. „Kunst naar Kracht" (Berkhout) 85 pt., 2e pr.; „St. Cecilia" Lutjebr. 82 pt., 2e prijs; „St. Cecilia" (Haar lem), 95 pt., 2e prijs; „St. Pancra tius" (Blokker) 91 pt., 2e prijs; „Crescendo" (Bovenkarspel), 97 pt., le prijs; „Jong Leven" (Wervers- hoof), 111 pt., le prijs. Extra prijzen: Hoogst aantal punten over geheel concours: Sectie Fanfare: „St. Aloysius" (Castricum) met 375 pt., wisselbeker plus medaille van H.M. de Koningin. Sectie Harmonie: „Uitgeest" (Uitgeest) met 373 pt. medaille van Z.K.H. Prins Bernhard. Marswedstrijd: „St. Gregorius" (Nibbixwoud), met 107 pt. medaille Commissaris van de Koningin. Men kan weer terugzien op een zeer geslaagd bondsconcours, waar voor een grote belangstelling be stond. Merkwaardig was. dat naar verhouding in de lagere afdelingen nog de beste muzikale prestaties werden geleverd. W. SCHREURS. Hoewel men de laatste tijd in verschillende kringen de indruk krijgt, dat de belangstelling voor het verenigings- en organisatie leven tanende is, toch zijn er tal van tekenen dat ook de grotere massa voor een levend ideaal nog heus wel warm kan lopen. En al wordt inderdaad het bezoek aan vergaderingen en bijeen komsten minder, dat wil toch nog geenszins zeggen dat het enthousiasme daarom direct minder is. Deze indruk kregen wij Zondag weer, toen een kleine duizend leden van de K.A.B. uit Noordholland, voornamelijk uit het Noordelijk deël, in Heilo bijeenkwamen voor hun jaarlijkse bedetocht, waarmede het seizoen van activiteit in vereni gingsverband gesloten pleegt te worden. Waren er de vorige week uit de omgeving van Haarlem en uit de Zaanstreek ongeveer een 800 man naar Heiloo opgetrokken, gisteren telden wij bijna duizend KAB-ers, waarvan een groot gedeelte per bus en per fiets de tocht naar O.L. Vrouw ter Nood hadden gemaakt. Ook de trein voerde een flink con tingent pelgrims aan, terwijl ver scheidene kleinere groepjes, uit de naaste omgeving van het heiligdom vooral, de voorkeur aan een voet reis bleken te hebben gegeven. Reeds om half tien arriveerden de eerste bedevaartgangers, even later gevolgd door de treinreizigers en tegen tienen, toen de plechtige Hoogmis begon, waren van heinde en ver uit de kop van Noordholland de werkers gekomen, om zich een dag te bezinnen op hun taak in de moderne maatschappij. Want naast het pelgrimskarakter, dat deze dag uiteraard droeg, stond de hele bij eenkomst toch sterk in het teken van het apostolaat, dat de moderne katholiek is opgelegd. Plechtige Hoogmis. De plechtige Hoogmis werd opge dragen door pater M. Budê SMM uit Meerssen, geassisteerd door Rector A. F. Bisschop van de St. Willibrordusstichting te Heiloo en kapelaan C. A van der Voort uit Hoorn. Het zangkoor, leden van het Rectoraatskoor en KAB-zangers, o.l.v. de heer G. Oostermeijer, zong de wisselende gezangen uit de votiefmis van de H. Maagd, terwijl de vaste gezangen genomen waren uit de tweestemmige Mis van L. Perosi „Te Deum Laudamus". Het Credo werd door allen in het Gre goriaans gezongen. Kapelaan Th. Dekker uit Den Helder hield onder de H. Mis een predikatie, waarin hij er op wees, dat een Maria-bedevaart in deze moderne, zelfbewuste tijd toch ze ker betekenis heeft. Sprekende over de noden van deze tijd, die aan nie mand voorbijgaan, en temidden waarvan de Kerk als richtwijzer staat, moet het leven van de H. Maagd, die ook onze Moeder is, ons aansporen met vertrouwen tot Haar te gaan, die onze Voorspreekster is. Met de opwekking om in alle om standigheden des levens tot Maria te gaan, besloot kapelaan Dekker zijn indrukwekkende predikatie. Bijeenkomst bij de Kruisberg. Na de gebruikelijke middagpauze volgde om kwart voor een 'n bij eenkomst bij de Kruisberg in het fraaie park, waarbij de voorzitter der K.A.B. uit Alkmaar, de heer L. van Jaarsveld, uitgaande van de algemene intentie van het H. Jaar, de gehele inzet van alle aanwezigen vroeg om de intenties der bedevaart in de moderne maatschappij te doen verwezenlijken. Hij wees er daar bij op, dat er veel veranderd was in de structuur van Europa en dat vele volkeren het fundament van de godsdienst verloren hebben. De mens van deze tijd, vooral ook de arbeider, moet een apostel zijn en het christendom weer tot een le vende werkelijkheid voor de maat schappij maken. Daarom moet men zelf diep overtuigd zijn van de waarheid en die in het dagelijks leven, in fabriek en werkplaats op de voorgrond weten te stellen. Zo kan ook ieder medewerken om de wereld terug te brengen tot Chris tus. Spreker wees op het gevaar van het tanende enthousiasme in het verenigingsleven, wekte zijn gehoor op, los te staan van groeps egoïsme en zich niet te veel in eigen kring op te sluiten, maar een open oog te hebben voor alles, wat er gebeurt. De organisatie der K.A.B. moet gebruikt worden niet alleen voor een materiële, maar ook voor geestelijke opbloei der maatschap pij; in dit verband vestigde spre ker vooral de aandacht op de emi- grerenden, die ook in het buiten land hun apostolaat moeten voort zetten. Plechtig Lof. Het daarop volgende plechtige Lof werd gecelebreerd door kape laan C. A. van der Voort uit Hoorn, met assistentie van kapelaan F. Wollinger uit Purmerend en kape laan P. Brinkman uit Oudorp. De predikatie werd wederom door kapelaan Dekker gehouden, die, waar deze Zondag viel onder het octaaf van Sacramentsdag, de H. Eucharistie tot onderwerp van zijn boeiende toespraak had gemaakt en er op wees, dat het eerste middel tot verwerkelijking van de intenties van het H. Jaar de H. Eucharistie is. Ook de eenheid, in de afgelopen jaren zo sterk tot uiting gekomen in het Nederlandse volk, moet her steld worden als het ideaal van de christen. Voor het herstel van de wereld is ieder verantwoordelijk, maar goede huisgezinnen zijn de grondslagen van een herstelde maat schappij, daarom moeten de KAB- ers er naar streven, goede gezins- bouweTs en zo goede wereldbou wers te worden. Processie. Met deze plechtigheid was het grootste gedeelte van de pelgrims dag ten einde. Er volgde nog een processie, waarin de vaandels der afdelingen werden medegedragen, daarna begaven de pelgrims zich successievelijk naar hun haardste den, waar men zeker nog de vele schone gedachten, op deze dag Behandeling verzoek om Westerling's uitlevering verdaagd SINGAPORE, 10 Juni (Reuter). De behandeling van het door Indo nesië gedane verzoek om uitleve ring van kapitein Raymond Wes terling is heden door het Hoog gerechtshof van Singapore op verzoek van Westerling tot 21 Juni verdaagd. Blijven wij niet dik wijls al te veel bij de menselijke priester, als het ware bij vlees en bloed staan, daar door de ware, grote, heilige werkelijkheid die er achter staat, onopgemerkt latend? Zoveel moeilijkheden zouden wij ons be sparen als wij met een stralend geloof naar de Hogepriester Christus wilden zien! BENEDICTUS medegekregen, zal hebben overwo gen. Mede door het fraaie zomer weer en de grote opkomst der deel nemers, mag deze KAB-bedevaart zeker als een der best geslaagde van dit jaar worden beschouwd. Vermelden wij nog, dat de gees telijk adviseur der K.A.B. uit Alk maar, die de geestelijke leiding pleegt te hebben, deze keer door bijzondere omstandigheden verhin derd was de bedevaart mede te maken. LONDEN, 10 Juni (Reuter). De Britse liberale partij heeft Zaterdag haar goedkeuring uitge sproken over het plan-Schuman en de Britse regering dringend aangeraden het te bestuderen „in een oprechte poging" om te zien hoe Engeland eraan zou kunnen deelnemen. Een resolutie van de partijraad verklaart, dat de voor stellen van Schuman dienen te worden toegejuicht op politieke, economische en strategische gron den. De middelen te vinden om En geland in staat te stellen aan de uitwerking van het schema deel te nemen, doch ook de middelen om te verzekeren dat er geen „destructief kartel, maar een prik kel tot Europese efficiency en het welzijn van de arbeiders en verbruikers" zou worden gescha pen. Critiek op Labour. Sir Andrew MacFadyean, voor zitter der partij, verklaarde, dat de Labourregering, die zich ver plicht had tot de bevordering van de zaak van West-Europa, uiter mate ongenegen was om de kwes tie van het offeren van enige na tionale souvereiniteit onder ogen te zien. Goed nieuws. In diplomatieke kringen te Londen neemt men aan, dat het „goede nieuws" uit Engeland be staat in een door middel van de Britse ambassade te Parijs ge geven verzekering, dat Engeland geen tegenvoorstellen zal indie nen bij de aanvang van de con ferentie over het plan-Schuman op 20 Juni a.s. Het Britse ge zichtpunt zou te zijner tijd tijdens de conferentie uiteengezet wor den. Van Britse zijde acht men het waarschijnlijk, dat de Britse deskundige. Sir Edward Hall- patch, de taak zal krijgen om het contact te onderhouden. Anderzijds wordt uit Parijs ge meld, dat Schuman met zijn ge zegde, dat hij „goed nieuws van de Engelse zijde" had, slechts doelde op een ontwikkeling ten gunste van het plan-Schuman bij de Britse politieke opinie, zowel in de bladen als in regeringskrin gen. Deze ontwikkeling werd, al dus zeide Schuman in antwoord op vragen van journalisten, met grote belangstelling en waarde ring door de Franse autoriteiten gevolgd. Schuman zou niet gezin speeld hebben op een bepaald voorsteld van Britse zijde. hebben Franse officieren, die de laatste dagen een bezoek aan ons land brachten, Zaterdag een krans gelegd bij het monument der ge vallenen in Amsterdam is Nederland herkozen in de raad van bestuur der internatio nale organisatie voor de burger luchtvaart (I.C. A.O.) hebben zich in Den Haag in een week tijd 202 verkeersongevallen voorgedaan houdt de president-directeur van de K.L.M., dr. A. Plesman, Vrijdag a.s. in Zürich een rede over „De luchtvaart vandaag en morgen"..,... is de staking in Vlaardingen, naar aanleiding van een loon- conflict bij de stoomkuiperij van de firma C. van der Burg ont staan, thans opgeheven hebben de prinsessen Beatrix en Margriet een bezoek gebracht aan de internationale hondenten toonstelling in Amsterdam hebben ongeveer een 40-tal le den van de Tweede Kamer Zater dag een bezoek gebracht aan de Biesbosch in gezelschap van Bra bantse autoriteiten is in Rotterdam een tentoon stelling geopend in het kader van het 75-jarig bestaan der Konink lijke Nederlandse Toonkunste naarsvereniging. Dit feit zal zo wel landelijk als plaatselijk wor den herdacht zijn per vliegtuig in Nederland de nieuwe Braziliaanse gezant de Souza Leao en zijn echtgenote aangekomen zijn de ruïnes van de kastelen de „Cannenburch" en „Baten burg" het eigendom geworden van de vereniging „Vrienden der Gelderse kastelen" zijn hedenochtend in Hoek van Holland buitenlandse invalidén aangekomen, die een bezoek zul len brengen aan ons land, in het bijzonder aan Zutphen en omge ving. wordt deze week in het Land van Heusden en Altena, dat zwaar tijdens de oorlog heeft geleden, het 500ste huis in gebruik geno men organiseert de stichting Bra bants Gemeenschapsoord in het laatst van Augustus een tocht naar de Friese meren wordt 24 en 25 Juni in Over- schie een studieweekeinde gehou den van de beweging der Euro pese federalisten in Nederland HOORN. Dit was rennerswerk van het beste en moedigste soort, dexe prachtige ronde van Tonny Hofland uit Beverwijk die eerst lachend alle sterken had losgereden en toen de course ten halve was Hennink en xijn drie ploeggenoten, die aan de superioriteit van de Beverwijker niet wilden geloven, met een laconieke groet inhaalde. En ook toen hij schijnbaar als behorend tot dexe groep enkele tientallen malen ditxelfde rondje: Vee markt, Turfhaven, Spoorstraat en Noorderstraat had gedraaid deed de veilige voorsprong van een hele ronde geen ogenblik xijn strijdlust verminderen. Welnee, want toe het Ris te saai werd en deze zijn enorme reserve aan het werk zette om in z'n eentje meter voor meter een hele rond op het peloton te veroveren had Hofland het gevaar onmiddellijk geroken en moedig brak hij uit, geheel alleen Ris na Kon Hennink deze twee zonder merkbare reactie zien vertrekken? Of was hij misschien zo overbluft door het verschijnen van Hofland in z n peloton dat alle moed hem was ontzonken? Hij had hetzelfde kunnen doen wat Kees Ris wél aandurfde maar hij zat spijkervast in zn strijdloos peloton tot bijna .de laatste van de 100 kilometers toe. Tarzan overmoedig Het was sensationeel geweest in die eerste dertig, veertig ronden toen Hofland zijn formidabele sprong waagde. „Tarzan" van -ei j w n l Breenen was de man die de blikken En daarbij was elke sport van die van de honderden, dichtopeenge. pakt langs het parcours, aan zich trok. Als koning van het veld be- gOn hij, de winnaar van de vorige ronde van Hoorn die de weg en de stenen kende, die wist hoe ver draaid lastig de bochten waren Nauwelijks was de file vier of vijf maal de jurytafel gepasseerd of hij was de locomotief van een dolle trein. En om de sensatie nog wat aan te wakkeren remde hij later af om 2 van zijn maats op te ha len. Hij sleepte er ééntje bij maar toen was het uit, radicaal uit. Als een zwoegende maar kansloze man zakte hij af, van het ene peloton naar het andere en in de tijd dat zich het duel tussen Hofland en Ris begon af te spelen was de grote favoriet weg, ergens tussen het publiek verdwenen. Het ongelofelijke Het tempo lag in die eerste vijftig ronden zo enorm hoog dat men Hoflands ontsnappen tot de fabels gerekend zou hebben, als men zich niet zelf -had kunnen overtuigen van het zware klimmen, boven het grote peloton uit, van de drie vluchtelingen. Want mét Hofland waren Siebeling uit Wormerveer en de Amsterdammer de Jong de eerste serieuze, en, naar later bleek, beslissende aanval begonnen. Be slissend althans voor het kracht- wonder Hofland want noch Siebe. ling, noch de Jong konden de krachttoer uit hun benen dwingen om de verspreide pelotons te ach tervolgen, in te halen en voor te komen. Hofland deed dat wel met zijn prachtig regelmatig tempo. Alle pelotons tot het voorste toe. Snijders uit Halfweg kwam gis teravond tegen half negen als eerste over de eindstreep in het Olympisch Stadion te Amsterdam en werd derhalve winnaar van de 265 km lange Benelux wegwedstrijd voor amateurs, die des middags om een uur in Breda was begonnen. De tijd van Snijders over deze 265 km was 7 uur 52 min.34 sec. Snijders, die deze derde Benelux. wegwedstrijd in de eindsprint won, liet op het terrein van het stadion Mangelaars uit Hoogerheid zijn hie len zien en ging met een volle lengte als eerste door de finish. Enkele tientallen meters achter Mangelaars die dus tweede werd, beëindigde de Amsterdammer Matzen de wegwed strijd als derde. De uitslag luidt: 1 Snijders, Halfweg, 7 uur 52 min. 34 sec. 2 Mangelaars, Hoogerheide op 1 meter; 3 Matzen, Amsterdam op 5 meter; 4 Willekes. Amsterdam 7.54.49; 5 Dekkers, Eindhoven zelf de tijd; 6 Roks, Sprundel zelfde tijd; 7 Holleeder. Amsterdam zelfde tijd; 8 Ris, Den Helder 7.55.34; Witte- veen, Amsterdam 8.0.5; 10 van Breenen, Amsterdam; 12 Cornelisse' Halfweg 8.1.25; 13 van Elderenk, Eindhoven; 14 Dielissen, Beek en Donk; 15 v.d. Veen, Amsterdam. ladder weer een nieuw obstakel. Want vooruit moest hij; een pelo ton zou immers zijn tempo gaan drukken. Zo herhaalde zich telkens dat vermoeiende spel van inhalen, trekken en eindelijk loskomen. Terwijl hij alleen deze strijd streed, reed het voorste peloton waarin De Moor, de Jong, Hennink en Siebeling het tempo strak hiel den nog met de vaste verwachting dat de Beverwijker wel zou kalme ren. Die verwachting vervloog ech ter met het stof van de straat toen ze zijn blauwe trui tenslotte in hun midden zagen verschijnen en Hof land een nog even geduchte lief hebber van de talloze premies bleek te zijn in de sprints, hiervoor on dernomen. Lang waren deze sprints het enige sensationele toen Ris het op een lopen zette. Razend snel en aangevuurd door honderden en thousiaste aanmoedigingen. Lu toen leverde Hofland zijn tweede krachtprestatie door moedig het peloton in de steek te laten. Zo dood was dit peloton en zo springlevend de aanvalslust van Ris dat deze Helderse crack de groep van Hennink na tien ronden weer had ingehaald. En ver voor hen uit. met meer dan een halve ronde voorsprong maakte Hofland daar zijn zegetocht, ongenaakbaar tot de laatste steen voor de witte streep, het einde van de 125 ronden lange course. Zo werd dan de uitslag: 1. Hofland (Beverwijk) 2 uur, min., 17 sec. 27 INTERNAT. TE ETTEN CRITERIUM Zaterdag werd de Benelux- wielerronde verreden met als eindpunt het Olympisch Sta dion te Amsterdam. De win naar, Wim Snijders, rijdt zijn ere-ronde in het Stadion. 1. Schulte, Den Bosch, 4 uur 55 min. 43 sec.; 2. Middelkamp, Kiel- drecht, 4 uur 55 min. 50 sec.; 3. Schotte, België, id.; 4. Van As, Roosendaal, id.; 5. Voorting, Haar lem, id.; 6. Van der Zande, Halste ren, id.; 7. Janssen, Elsloo, id.; 8. Savelsberg, Hoensbroek, id.; 9. Van der Veken, België, id.; 10. Schoenmaker, Eindhoven, id. BOSSCHE VEEMARKT CRITERIUM 1. Voorting, Haarlem, 2 uur 15 min.; op één ronde: 2. P. Peeters, Haarlem; 3. Peye, Beek en Donk; 4. Nulkes, Tilburg; 5. Kouwen- berg, Helmond; 6. Van der Heij den, Eindhoven; 7. Massuger, Ois- terwijk; 8. Paymans, Tilburg; 9. Maenen, Valkenswaard; 10. Piket, Eindhoven. FRUITMARKT CRITERIUM (Den Haag). Veteranen 30 km.: 1. Duquesnoy Den Haag, 47 min. 38.2 sec.; 2. Na gel, Amsterdam. Nieuwelingen 40 km.; 1. Bla- kenburg, Den Haag, 1 uur 1 min. 39 sec.; 2. Romijn, Den Haag. Amateurs 80 km.: 1. A. Dukers, Den Haag, 2 uur 2 min. 49 sec.; 2. W. van der Voort, 's Gravezande. JULIANA JUBILEUMRIT (Spek-heide). Amateurs, 83 km.: 1. Boersma, Haarlem, 2 uur 33 min. 34 sec.; 2. Otte', Brunssum); 3. Karsenberg, Heerlen. Nieuwelingen, 50 km.; 1. Lu- chies, Hoensbroek, 1 uur 25 min. Tijdens een sportfeest te Glas gow won Fanny Blankers-Koen een wedstrijd over 220 yards in de tijd van 25.4 seconde. Haar voorsprong op de tweede aankomende, Sheila Burns, bedroeg tien yards. Ook de 80 yards horden leverde een overwinning op voor onze land genote. Haar tijd bedroeg 11.5 se conden, waarmede zij haar naaste tegenstandster. Miss Shives, 20 yards achter zicli liet. Voetbalwedstrijden ZwitserlandZ. Slavië 0—4 SpartaNordstern (Bazel) 22 Willem II—Como (Italië) 24 Nagekomen Tennigsuitslagen ZONDAG 11 JUNI Inside 1Juliana 1 44 (Sets; .99, games 8281). ruim 'it 2. Ris (Den Helder) op ronde. 3. Timmerman (Zaandam) op ruim l'/t ronde. 4. Duyf (Zaandam); 5. de Moor (Amsterdam); 6. Siebeling (Wor merveer); 7. Ammeraal (Wormer); 8. Hennink (Alkmaar); 9. Post (Amsterdam); 10. Hooyschuur (Zaandam); 11. Kemp (Amsterdam); 12. Ottenbros (Alkmaar). De prestatieprijs van de Hoornse Ren- en Tourclub werd toegekend aan de winnaar. De Ronde der Nieuwelingen Tevoren hadden een zestigtal nieuwelingen hetzelfde parcours gereden over 50 km. Kwantes uit Wormer wist na een spannende rit zijn tegenstanders bijna een kwart ronde achter te laten. 2. Havik (Zaandam); 3. Brug- genkamp (IJmuiden); 4. Koreman (Alkmaar); 5. J. Hofland (Bever wijk); 6. Lukken (Oostzaan); 7. Peereboom (Alkmaar); 8. v. d. Sluis (Alkmaar); 9. Slot (Alkmaar); 10. ten Wolde (Krommenie). Ook hier kreeg de winnaar een prestatieprijs. De Hoornse renner J. van Putten die in de laatste ronde pech kreeg en in goede po sitie de strijd moest staken werd bezitter van de erebokaal van de H.R.T.C. De pas opgerichte Hoornse Ren en Toer Club die voor het eerst deze wedstrijden organiseerde andere jaren deed D.T.S. uit Zaan dam het heeft met deze ronden door haar goede organisatie bi) renners en toeschouwers veel sym pathie verworven. Evenals de tal rijke Hoornse zakenlieden die premies hadden uitgeloofd. Nieuw Nederlands record meisjes-estafetteploeg op 4 x 80 meter Een estafetteploeg van Sagitta, bestaande uit de meisjes C. de Goede I. Vaal, T. Klapper en T. de Jong, is er gisteren tijdens de meisjes-clubkampioenschappen van het district Noord-Holland, die op de Sintelbaan te Amsterdam zijn gehouden, in geslaagd het Neder landse record op de 4 x 80 meter estafette te verbeteren en te bren gen op 40.9 sec. Het oudste record stond op naam van Shot Den Haag, met een tijd van 41.7 sec., gemaakt op 23 Aug. 1947 te Rotterdam. De overstromingen in Canada WINNIPEG, 11 Juni (Reuter). Het water van de Rode Rivier in Canada, die buiten haar oevers is getreden, waardoor, zoals gemeld, een zevende gedeelte van Winni peg en omgeving, onder water is gezet, is teruggelopen. De stand van de rivier is nog drie meter boven de gemiddelde jaarstand. Slechts twee personen hebben, als gevolg van de overstromingen, het leven verloren. Staking Belgische textielindustrie duurt voort BRUSSEL, 10 Juni (ANP). De federatie der Belgische textiel nijverheid, waarin alle textiel industriëlen zijn verenigd, heeft bekend gemaakt dat de onderhan delingen met de afgevaardigden der textielarbeiders zijn afgebro ken, aangezien deze eisen stellen, die voor de werkgevers onaan vaardbaar zijn. De katholieke, liberale en socialistische vakbon den hebben intussen bekend ge maakt, dat zij de bijna 90.000 sta kers in de textielindustrie zullen blijven steunen totdat een volle dige overwinning is behaald en alle eisen zijn ingewilligd. ZUIDPOOLSTATUS OPNIEUW IN GEDING Russisch memorandum aan V.S. WASHINGTON, 11 Juni (Reu ter). Rusland heeft in een memorandum aan de V.S. te ken nen gegeven, dat de Sovjet-rege ring het de moeite waard acht om de Zuidpoolkwestie op internatio nale basis te brengen. Beslissin gen over de status van de Zuid pool. zonder Rusland daarin te kennen, zouden door Moskou niet als wettig worden erkend. Van Amerikaanse zijde wordt bericht, dat er in internationale kringen weinig belangstelling voor dit vraagstuk bestaat sinds twee jaren geleden de V.S. trachtten, zonder succes, om een internationale con trole in te stellen. PROTEST VAN GENERAAL T|OEIKOF BERLIJN, 11 Juni (Reuter). Generaal Tsjoeikof, het hoofd van de Sovjet-Russische controle commissie in Duitsland, heeft he denavond schriftelijk bij de Ame rikaanse Hoge commissaris in West-Duitsland, Mc Cloy, gepro testeerd tegen „de mishandeling van twee leden der Sovjet-Russi sche repatriëringscommissie, toen deze zich, op vier dezer, in de omgeving van Neurenberg, in de Amerikaanse zóne van Duitsland, bevonden". Veemarkt Utrecht Op de veemarkt te Utrecht wer den aangevoerd runderen 614, gras kalveren 44, nuchtere kalveren 516. schapen en lammeren 222646, varkens 293, biggen 1172, bokken en geiten 28, stieren van 400 tot 750, kalfvaarzen van 550 tot 775. graskalveren van 180 tot 290, nuch tere kalveren van 42 tot 55, pinker van 325 tot 490, melkkoeien van 600 tot 900, kalfkoeien van 600 tot 920, vaarskoeien van 525 tot 730. schapen van 75 tot 110, lammeren van 35 tot 48, magere varkens van 55 tot 100, biggen van 35 tot 50. bokken en geiten van 15 tot 45, de handel in runderen en schapen ma tig, varkens en biggen redelijk, nuchtere kalveren vlug.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3