Vijf schepen met militairen op weg naar Nederland 4\ Boeiend internationaal program Strandpaviljoen heropend Diocese van de ALKMAAR EN OMSTREKEN Openingsavond Strassburger Door storm en water geveld, door noeste arbeid hersteld Kerkconcert door de koren van Rijks-H.B.S. en Rijkskweekschool Welkom jongens! R. K. Bond voor het Gezin Marktberichten George de voor de j Kajottersp ingesl tn Christus PAGINA 2 DINSDAG 20 jUNI 1950 Zoals we dat van het Circus Strassburger eigenlijk altijd gewend zijn, was ook dit nieuwe programma, waarmede de zomer- tournee dit jaar is begonnen, vol van nieuwe elementen, die tevens weer het bewijs leverden, dat Nederlands eerste circus steeds met zijn tijd mee blijft gaan. Men gaat ieder jaar op nieuw met grote verwachtingen naar de voorstellingen en ook deze keer zal men ten volle bevredigd afscheid van de piste nemen. Maar aleer het zover is, heeft men drie uren van boeiend circuswerk kunnen genieten. Want dit program, dat zo vol bonte afwisseling is, geniet men inderdaad! De prachtig verzorgde ijsbe ren van Klants dressuurschool blijken heel wat mans te wezen, en maken hoogstanden, spelen in de draaimolen en glijden langs een glijbaan als in een echte speeltuin. En terwijl men de dieren nakijkt, als ze door de hekken verdwijnen, loopt daar plotseling een juffrouw als een vlieg door het luchtruim, die zich even tevoren aan haar hoofd naar boven heeft laten trekken. Het is haar blijkbaar niet genoeg, want pas na hals brekende stunts in ringen en rekstok zoekt ze de vaste grond weer op. Miss Valesca, die we altijd als paardrijdster bewon derd hebben, komt nu met een nieuw nummer, dressuur van 6 Mexicaanse stieren, goedaardi ge, witte lobbesen, die 'n fraaie indruk maken met hun lange ho rens. Als contrast kwam een zwart paard even een kijkje ne men. De sierlijke ranke zebra's blijken onder Valesca ook heel wat te presteren. Het hoofdnummer voor de Pauze is natuurlijk de paarden- dressuur van Ëily en Karei Strassburger, die met een keur van prachtige dieren laten zien, dat ze nog altijd de voornaam ste paardendresseurs van Euro pa zijn. De bruine hengst, de zeer fraaie Arabische hengsten, zwarte Friezen en tot slot kitti ge poney's, laten zien wat ze onder vaardige hand kunnen volbrengen. Het duizenkoppige publiek in in de vrijwel volle arena heeft versteld gestaan van de voet vaardigheid zouden we haast zeggen van de Antipodist, wat deze man alleen met zijn voeten uithaalt grenst aan 't ongeloof lijke! Met een tafel, een pop, ja zelfs met een bed haalt hij de vreemdste grimassen uit. Bijzon der goed was ook het optreden van de snelfietsers de Arvings, die ons meer sensatie bezorgden dan alle sprintkampioenschap pen bij elkaar. Wat de jongleur Paolo met ballen, stokjes en steuntjes weet uit te halen, is verbijsterend. Een denderend applaus was een goede graad meter voor de waardering van het publiek. Op haar witte hengst maakte Regina Strassburger in 'n flat teus grijs costuum, weer een joyeuse entree in de piste, waar zij haar paard het klassieke ho- géschoolrüderswerk liet doen. En dan voor de pauze de eer lijke zakkenroller Borra. Niet om te geloven waar deze man de vingervlugheid vandaan haalt. Horloges, portemonnaies, dat is alles 'n koud kunstje voor hem. Zelfs haalt hij de horloges van een kettinkje af en weet geld uit een gesloten portemon- naie te toveren. Dat zelfs een politie-ambtenaar, in de schutse van de hoofdinspecteur gezeten, als slachtoffer viel van deze handige kerel, is dan ook wel te begrijpen. Ook een collega van ons moest er aan geloven, hoe wel hij dubbel op zijn tellen paSte. Na de pauze waren er lucht acrobaten, clowns en een mas sale paardendressuur. Uitste kend was het olifantennummer, dat natuurlijk veel succes oog- ste.. Het was dan ook wel ver diend, want de logge dieren Robben heel wat laten zien, wat men ze juist niet aan zou zien. Het slot van de avond was de fabelachtige springpartij van 'n elftal Abbessijnse springers, die op allerlei mogelijke en onmo gelijke manieren door de piste sprongen, hoogstanden maak ten met een snelheid, die on werkelijk was. Al met al een zeer goed ver zorgd, vlot afgewerkt en bij zonder aantrekkelijk program ma dat circus- en dierenliefheb bers niet mogen verzuimen te zien. Wij kunnen 't warm aan bevelen. 5 3 2 0 12— 4 8 5 3 11 7— 3 7 5 14 0 8— 4 6 3 2 10 7— 2 5 5 13 1 6— 4 5 5 2 12 5— 8 5 4 12 1 5— 5 4 5 113 6—13 3 4 0 2 2 3— 6 2 4 0 2 2 4— 8 2 3 0 12 3— 9 1 5 3 2 0 9— 4 8 4 2 2 0 8— 6 6 5 3 0 2 17— 9 6 4 2 11 5— 3 5 4 12 1 14—13 4 5 12 2 7—11 4 3 111 9— 5 3 4 112 3— 8 3 4 0 2 2 6—11 2 4 0 13 6—14 1 5 5 0 0 11— 1 10 6 5 0 1 15— 6 10 4 3 0 1 10— 2 6 4 3 0 1 10— 7 6 5 2 0 3 11—12 4 4 112 7— 7 3 4 112 5— 8 3 4 0 2 2 4— 8 2 4 0 0 4 4—12 0 4 0 0 4 1—15 0 K.N.V.B.-commissie voor Bedrijfs- en Zomeravondvoefbal ALKMAAR. Na weken is de stand in de drie afdelingen van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal Vereni gingen als volgt: Afd. A: Chevroletboys Ringers I Hooge Huys SOVA Povay Lichtbedrijven Telefonia Alkmaarse Crt. Reiniging Slagers Postiljon Afd. B: Stoel Conijn BBC I APSV II VIVO-boys Nagengast Hulskampboys Krom Melkboeren Perzifo Afd. C: Black-boys Rhodesia Cemtra Notenkrakers Fordboys POA BBC II Ringers II Lastinaboys Povay II Ingekomen personen ALKMAAR. Juni: G. G. M, Bimmerman, verpleegster, R.K., van Grootebroek naar v. Everdin- gestraat 18; A. Benjamin, admin., N.H., van Venhuizen naar Park straat 14; A. Witte-Bijpost, N.H., van St. Maarten naar Fontein Ver- schuirstraat 13; J. Smitv. d. Feer en zoon, N.H., van Purmerend naar Zoeherstraat 24; A. W. M. Fluijter, R.K., van Indonesië naar Korte Lyceumstraat 4; E. van Keulen, instrumentmaker, van Amsterdam naar Nieuwpoortslaan 215; M. Koop man, bakkersknecht, R.K., van Anna Paulowna naar Geest 30; N. Klarenlïeek, landbouwersknecht, R.K., van Lichtenvoorde naar Trompstraat 48; G. M. C. Ingen- horstMoeskops, R.K., van Duits land naar Lyceumstraat 73; L. v. d. Spek, militair, N.H., van Utrecht naar Westerweg 83; S. H. Den Ot ter, assistent-accountant, N.H., van Indonesië naar v. d. Lijnstraat 5; A. B. TrijbetzStraus, N.I., van Wisch naar Langestraat 821; A. J. van Wilgenburg, resident B.B., Alg. Chr., en gezin, van Indonesië naar Ruysdaelkade 18; W. H. In 't Hol, stucadoor, en echtgen., van Amster dam naar Boterstraat la; A. M. Koks, R.K., van Zwolle naar Scher- merweg 5; J. NouwenStijaard, N.H., van Rotterdam naar Stations weg 170; P. A. Veldman, assuradeur, R.K., en echtgen., van Grootebroek naar Lyceumstraat 3; J. Beugelaar, N.H., en kinderen, van Bussum naar De Ruyterstraat 18; A. Jonker, landarbeider, van Heemskerk naar Zeglis 125; G. Piekart, buffet- bediende, R.K., van Heiloo naar Boterstraat 18; H. Steunenberg, vertegenwoordiger, Ger.K., van Utrecht naar Stuartstraat -la; P. Althof, naaster, N.H., van Franeker naar Jan van Scorelkade 33; D. S. P. Brokaar, R.K., van Soest naar Hoeverkade 9; A. Jalving, kleer maker, N.H., van Zijpe naar Prins Hendrikstraat 10: O. Mein, tractie- opzichter N.S., N.H., en echtgen., van Roosendaal en Nispen naar Stationsweg 39c; L. Mors, chauf feur, en echtgen. R.K., van Soest naar Hoeverkade 9; E. van Wan- sem, religieuze, R.K., van Delft naar van Everdingenstraat 18; O. M. Zuidema. naaister, van Frane ker, naar Uitenboschstraat 25; J. Zwaan costumière, N.H., van Op perdoes naar Roemer Visscher- straat 28. ST. CAECILIA ALKMAAR Morgenavond om half acht worden dé muzi kanten verwacht bij Beentjes op de Paardemarkt. Op aller op komst wordt gerekend. Motordief aangehouden ALKMAAR Op 13 Mei en 3 Juni werden op de Geest en het Verdronkenoord motorfiet sen gestolen. De eigenaar van 't laatste ontdekte dezer dagen op de Nieuwesloot dat een berijder met zijn eigen motorrijwiel vlak bij hem stopte. De man werd meegenomen naar het po litiebureau en verklaarde daar aanvankelijk van de diefstal niets af te weten en het motor rijwiel te hebben gekocht. Doch na 'n uitvoerig onderzoek bleek dat men hier met de dader, zo wel van de laatste als van de eerste diefstal te doen te heb ben. Het was een inwoner uit Velzen, de 23-jarige Th. D. die de eerste diefstal in vereniging met J. de R.. een 20-jarige inwo ner van Velzen had gepleegd. „ODEON" ALKMAAR. Het bestuur van „Odéon" verzoekt ons haar leden mede te delen, dat de repetitie hedenavond normaal plaats heeft in café rest. „London", Verdron kenoord, alhier. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR. Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te bevragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. 337. zwarte portemonnaie met inhoud; 345. zonnebril; 354. vulpen; 363. portemonnaie met inhoud; 370. dames polshorloge; 371. vulpotlood; 376. pakje; 378. stroomzoeker; 390. vulpotlood; 394. rechter kinder schoentje; 395. regenjas; 400 da meshandschoen; 401. kinderporte- monnaie; 410. huissleutel; 411, kraansleutel; 413. rozenkrans in étui; 416. sleutel; 417. zakmes; 418. ceintuur; 420. pakje sukretten; 431. bril; 435. portefeuille met inhoud; 436 kindertasje; 439. padvinders- riem met sleutels; 440. bos sleutels. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op bovengenoemde tijdstippen 't adres van de vinder is te verkrijgen. 340. kindertasje met inhoud; 342. slipover; 343. portemonnaie; 344. pakje, inhoud onbekend; 347. sjaal; 348. sjaal; 349, fietstas; 350 vulpen; 351. mantel; 352.'zwarte broodzak; 353. portemonnaie; 356. zonnebril; 359. actetas; 361. hengelstok; 362. zonnebril; 365. bril; 368. zakje knopen; 367. vulpen; 368. porte monnaie; 369. flesje pillen; 373. vulpen; 375, ketting met duivenrin- gen; 380. vulpotlood; 381. porte feuille; 382. zwarte portemonnaie; 383. grijze portemonnaie; 384. da mes portemonnaie; 385, bos sleu tels; 386. 4 bouten; 387. duimstok; 388, horloge; 391. zaag; 392. porte monnaie; 396 kam in étui; 398 zon nebril; 399. baby-bijtring; 403. kleermakersschaar; 406. diamanten speld; 407, rozenkrans; 408. wa penschildje; 409, raamhor; 415. handschoen; 419. autoped; 421. grij ze sok; 422. zakmes; 423. passer; 425. rozenkrans in étui; 426. vulpen 427. zwembroekje; 429. muntbiljet; 430. hoeveelheid wol; 432. muntbil jetten: 433. slipover; 434, trouw ring; 437. heren handschoenen: 438 halsketting; 441. muntbiljet; 442. vulpen; 443. suêde portemonnaie m, inhoud. SCHOORL. Tijdens de laatste storm werd een groot gedeelte van het strandpaviljoen van de heer Groothoff weggeslagen en vernield. Ook de kleedkamers met de wis selcabines moesten hun tol betalen aan de woeste kracht der elemen ten, terwijl eveneens een groot aan tal strandstoelen en terrasmeubelen verloren ging. Al met al een schadepost van ongeveer vijf en twintig duizend gulden. Zo vlak voor het seizoen dreigde een en ander voor de heer Groot hoff een ramp te zullen worden. Door echter met alle macht de her stellingen aan te vatten, kon reeds Zaterdagmiddag het strandbedrijf weer worden heropend. Toen wet houder Kaandorp, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde, de sleutel in het slot stak om het her bouwde paviljoen officieel te ope nen, had zich reeds een grote scha re genodigden en vrienden op het terras verzameld, om daarna de feestelijk met bloemen en guirlan des versierde zaal binnen te tre den.. Nadat allen hadden plaats ge nomen werd het woord gevoerd door wethouder Kaandorp die er de nadruk op vestigde dat het ge meentebestuur met belangstellende zorg alles gade slaat wat in ver band staat met het vreemdelingen verkeer, dat een van de voornaam ste inkomsten vormt van Schoorl, Groet en Kamperduin. Het ge meentebestuur voelt het als een plicht, en, die plicht bestaat voor alle inwoners, om de bezoekers van onze aan natuurschoon zo over- rijke gemeente, het beste aan te bieden wat hier aan te bieden is. Obstakels verdwijnen ALKMAAR. De Rijksdienst voor Landbouwherstel in de provincie Noord-Holland zal 28 Juni a,s. een openbare aanbesteding houden van het slopen en wegruimen van di verse door het voormalige Duitse leger gemaakte werken, staande in verschillende percelen rondom het vliegveld Bergen, in de gemeenten Alkmaar, Bergen en Egmond Bin nen. Geen mondaine genoegens, die de „goede" vacantieganger juist pro beert te ontvluchten, geen luna park of andere vermakelijkheids- inrichting van het strand maken. Juist deze eenvoudige entourage wordt het meest op prijs gesteld. De tegenwoordige strandexploitan- ten hebben een goede opvatting van hun taak. De tegenslag, die de Groothoff heeft ondervonden was erg, doch de' geschiedenis is daar om te bewijzen dat een Hollander zich nimmer voor het water bukt. Spr. feliciteert de heer Groothoff met deze heropening en uit de wens dat deze arbeid met een goe de zomer zal worden beloond. Nadat enige verversingen waren aangeboden, werd het gehele be drijf bezichtigd, waaruit bleek, dat kosten nog moeite waren gespaard om het de bezoekers van het strand z0 comfortabel mogelijk te maken, zonder dat de inrichting een „dure" gelegenheid is geworden. ONZE AGENDA Canadaplein: 8 u. Circus Strassburger. Openlucht theater Bergen 8 u, Don Quichotte op de bruiloft van Kama- cho. Hedenavond geen biosco pen, nachtdienst apothe ken en taxi's blijft het zelfde als gisteravond. V-_ ALKMAAR. Een belangstel- is, heeft deze avond wel ling als gold het een „Mattheiisgend bewezen. overtui- (Adv.) Passie"-uitvoering; honderden kwa men, luisteren naar dit Kerkconcert, dat zeer zeker een buitengewoon concert kan worden genoemd, om dat de betekenis er van op de aller eerste plaats ligt op het terrein van de muziek-paedagogie, welke bij de inrichtingen van het middelbaar- onderwijs steeds meer een belang rijker plaats gaat innemen. Uit de lijst van het comité van aanbeveling blijkt wel, dat de be langrijkheid van de muziek-beoefe- ning op de scholen algemeen wordt ingezien. De jongere generatie heeft ons o.l.v. de musici Corn. Jonker en Nico Akkerman laten horen, dat zjj het met de kunst ernstig menen en er kennelijk vreugde aan beleven deze te beoefe nen. Het programma getuigde ook wat de koorzang betrof, van goede smaak; geen zoetelijk romantische nummertjes, maar oergezonde mu ziek van meesters als, Clemens non Papa, Palestrina, Mozart e.d. Vooral de uitvoering van het koor programma heeft ons ten zeerste verrast. Jonker en Akker man dirigeerden om be.urten en lie ten de scholleren zuiver en be schaafd zingen, zonder, wat de nu ancering betreft, te veel in détails te vervallen. Zo viel er reeds zeer veel te waarderen in „Adoramus" van Clemens non Papa, Agnus Dei, van Palestrina, Regina Coeli van Lotti en een aantal Valeriusliede- ren. Het kan niet anders, of de voorbereiding voor dit goedgeslaag de schoolconcert is zéér consciënti eus geweest. Dat goed muziek onderwijs op de scholen daar wer kelijk haar plaats ten volle waard Vijf schepen met militairen, die hun diensttijd er op hebben zitten, zijn op het ogenblik op weg naar ons land. Het zijn de „Goya", vertrokken 6 Juni, ver moedelijke aankomst in Amster dam op 29 Juni; de „General Harry Taylor"," vertrokken op 8 Juni en vermoedelijke aan komst in Amsterdam 2 Juli; de „Kota Inten", vertrokken 8 Juni en vermoedelijke aankomst te Rotterdam op 5 Juli; de „Oran je", vertrokken 3 Juni en ver moedelijke aankomst te Amster dam 28 Juni; en de „Empire Brent", vertrokken 4 Juni en vermoedelijke aankomst te Rot terdam 30 Juni. Uit onze omstreken bevinden zich de volgende militairen aan boord: A. b. „Goya": A. v. d. Werf, J. K. v. a. WerfBunting en A. v. d. Werf; v. d. Kaaistraat 44, Alkmaar; H. Arendsen, Lange straat 48, Alkmaar; V. Groot, Dorpsstraat 174, Noord-Schar- woude; L. Hollenberg, Boekei 17 post Alkmaar; M. Nagelhout, Oosterzijweg 3, Limmen; P. Stoop, Drechterlanderdiik 47, Rustenburg; P. Barendregt, Ka naalkade 16, Schoorldam; J. Da- lenberg, Anjelierstraat 21, Alk maar; S. van Duin, Horstenbur gerstraat 11, .Obdam; A.- Vlaar, Oosthuizerweg 52, Beemster; J. de Gier, p.a. H. Schram, Jacob Catsstraat 2, Castricum; P. Haars Koemarkt 20, Purmerend; J. Keuning, Slotenslaan 29, Heiloo; N. Schouten, Stationstraat 66, Alkmaar; H. Wilbrink, Kapel laan 1, Heiloo; H. Groot, Woude post De Rijp. A. b. „General Harry Taylor": W. Hoedeman, Dr. Lenaerstraat 25, Castricum; J. Gros, Burgem. Palingstraat 2, Alkmaar; J. Laan Groeneweg 76, Bergen; A. Op- persma, Stationsstraat 19, Alk maar; J. Wagemans, Geest 41 te Alkmaar. A.b. „Kota Inten": T. van Loe- nen, Fabrieksstraat 77, Warmen- huizen; N. Beers, Middenweg 566, Heerhugowaard; C. Kant, Belkmerweg B 103, Burgerbrug; A. Kareis, Herenweg 270, Egm. aan de Hoef; J. Wokke, Veen- weg 60, Heerhugowaard; C. Zijp, Dorpsstraat 292, Zuid-Scharwou- de; J. van Duin, Belkmerweg D 89, St. Maartensvlotbrug; E. v. d. Horst, Nic. Beetsweg 15, Hei loo; J Karsten, Kalverdijk G 22; J. Rentenaar, Woudmeer, F 26, Harenkarspel; P. Zuurbier, He renweg 33, Egmond-Binnen; J. v. d. Borden, Kennemerstraat- weg 35, Alkmaar; F. Waalewijn, Houtweg 18, Alkmaar; J. Zwiers Hoornsebuurt 35, Purmerend; I M. v. d. Himst, Brokkenburgstr. j 20, Castricum; P. Immens, A 21, Harenkarspel; G. Kraakman, Raadhuisstraat 72, Akersloot; S. Molenaar, Oudewal 73, Warmen- huizen; P. Does, Lindenlaan 41, 1 Heerhugowaard; K. Box, Nieu we Gracht 6, Purmerend: J. Olie Twuyverweg 158, St. Pancras; N. Groot, Korfstraat 1, Alkmaar; H. Kleve, Handelskade 54b, Alk maar. A.b. „Oranje": Geen militairen uit Noord-Holland. A. b. „Empire Brent": C. Luyckx, Handelskade 48, Alk maar; C. Mulder, met vrouw en 2 kinderen, Duinweg C 97b, te Schoorl; J. Schaap, Spoorstraat 3, Alkmaar. De volledige lijsten liggen op onze kantoren te Alkmaar, Den Helder, Schagen en Hoorn ter inzage. Door twee jeugdige muziekstuden ten Marjan Doorn, orgel en Toon Doorn, cello, werd medewerking verleend. De organiste is nog maar veertien jaar, maar speelde muzi kaal en reeds met veel verdienste o.m. een fuga van Bach, en zelfs ook wat moderner werk; twee in termezzi van Hendrik Andriessen. De cellist is leerling van het Mu- zieklyceum te A'dam èn speelde met goede toonvorming eveneens muzikaal o.a. stukken van HHndel en een sonate van Loeillet, op be scheiden wijze begeleid door de organiste. Tot besluit zong het koor „Abide With me" van Monk. Na afloop verzamelden zich het koor, dirigen ten en genodigden in de consistorie kamer. De directeur van de HBS, de heer Massink sprak de aanwe zigen toe, bedankte de autoriteiten, de pers, de kerkvoogden, de diri genten en overhandigde de jeug dige solisten een boek als blyk van waardering; hij, deelde verder mede dat de netto opbrengst van dit con cert 700 gulden was, waarvan de helft aan de tbc-bestrijding ten goede komt. De heer Knook, direc teur van de Rijkskweekschool sloot zich in zjjn toespraak aan bij de woorden van waardering van de heer Massink. In niet te verre toe komst hoopt men een dergelijk con cert te herhalen. W. SCHREURS. Burgerlijke Stand Geboren: Jan J. zv A. Pau- lusma en V. Dragt; Carolus zv C. A. Warmenhoven en C. M. v. Leeuwen, Theresia J. M. dv Y. Hermes en E. Wansink. Overleden: Aris Oudes, 80 jr. weduwn. van G. van der Hoek; Jacoba Henneman 68 jr. geh. m. J. Ravenstijn. Aanrijding ALKMAAR Op de Kenne- merstraatweg stopte vlak bij 't café restaurant Koekenbier een personenauto, doch voor hem stond een vrachtwagen gepar keerd, die plotseling achteruit reed. De bestuurder van de per sonenauto gaf nog geluid sig nalen, doch deze werden blijk baar niet opgemerkt. Het ge volg was een botsing waarbij van de luxe auto de koplampen, het sierfront e.d. werden be schadigd. De schade werd on derling geregeld. Pater Bob Bronsveld (zie editie Zaterdag j.l.), die tot Aposto lisch Vicaris van Tabora is be noemd. GEMEENTERAAD HEILOO Vrijdag a.s. zal de gemeenteraad ten gemeentehuize om 20 uur bijeenkomen, Behandeld zal worden een schrijven van de heer Joh. Smit betreffende opleve ring noodschool aan de Westerweg. Een verzoek van de bewoners van de Rechte Hondsbosselaan om de spoorwegovergang daar ter plaatse niet af te sluiten voor rijverkeer! Tenslotte 'n voorstel van B. en W. om het beschikbaar gestelde bedrag voor verbouwing Gemeen tewoning aan de Butterlaan van f 4500,— tot f 5205,— te verhogen. BOUW VAN HET NIEUWE POSTKANTOOR HEILOO Men is begonnen met het weghalen van bomen stronken en wat dies meer zii, op het stuk grond, waar het nieuwe postkantoor zal komen! Men hoopt het postkantoor in Juni 1951 in gebruik te kunnen nemen. Middenstands-bedevaart naar Heiloo Morgen 21 Juni organiseert de Haarlemse Diocesane Middenr standsbond de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo. Deze bedevaart is een traditie geworden, welke de Haar lemse Middenstanders zeer dier baar is. Vandaar dat zij jaarlijks met honderden optrekken naar het genade-oord van O. L. Vrouw, om door Haar voorspraak Gods zegen over hun gezin en hun werk af te smeken. De predikaties worden dit jaar gehouden door Pater Alexan der OFM Cap en Pater Eus Peters OESA. EGMONDIA BEGON GOED, MAAR EGMOND AAN ZEE. Egmon- dia speelde Zaterdagavond om zeven uur een vriendschappelijke wedstrijd op het sportpark tegen het z.g. toerelftal van Aicmaria. Egmondia kwam in het veld met zijn eerste elftal, waarin echter de proef werd genomen met verschil lende junioren en nieuwe spelers. Aanvankelijk leek het dat Egmon dia een gemakkelijke overwinning ging behalen. Binnen een minuut scoorde de jeugdige rechtsbuiten met een prachtig schot vanaf de vleugel en tien minuten later maak te de midvoor er 29 van. Aicmaria kwam er echter steeds beter in. Binnen enkele minuten was de stand gelijk en eer de rust inging was de 20 achterstand in een 42 voorsprong omgezet. Egmondia pakte na de rust de zaken nu ernstiger aan. Nauwelijks had de midvoor de achterstand tot 43 verkleind of Aicmaria be nutte een strafschop wegens hands en de stand was 5—3. Nog was hiermede de doelpuntenregen niet afgelopen. De scheidsrechter kende Egmondia een doelpunt toe, terwijl de bal volgens de Alkmaarders nog voor de doellijn door een der backs was weggetrapt. 54. Weer diende Aicmaria van repliek, stand 64. Het laatste kwartier wist Egmon dia, met tien man spelend, nog tot 65 op te halen. Geslaagd LIMMEN. Aan de R.K. Naai school alhier slaagden voor het examen Costumière de dames: A. Leijen, Gr. Droog, L. Metselaar, I. Metselaar, I. Steenman, K. Kroone, C. Zonneveld, G. Dirkson, L. Bal- tus, B. Hes, A. Hes, G. Mulder. Voor Lingerie slaagden R. Weijers en T. Zandbergen. Afgewezen: één. Voor de Reclassering EGMOND-BINNEN. De pp- bremgst van de collecte ten bate van de reclassering heeft alhier het niet onaanzienlijke bedrag van f76.59 bedragen. 'n Ongeluk dat goed afliep NOORD SCHARWOUDE Maandagmiddag speelden enige kinderen voor het woonhuis van de heer Slot op de Dorpsstraat. Een zandauto kwam aangereden en de kinderen wilden uitwij ken. Dicky de Jong kon echter niet spoedig genoeg wegkomen en liep tegen de auto op. Hier bij liep het ventje enige schram men aan de benen en een bloe dende kin op. Een ongeluk, dat dus betrekkelijk goed afliep. Verkeersongeval AKERSLOOT. Maandagmiddag reed de heer F. Groot, wonende Bredelaan alhier, toen hij op zijn motor vanuit deze laan de Buurt weg wilde inrijden, tegen het ach tereind van een uit de richting Limmen komende auto; hij werd vrij ernstig gewond aan zijn knie en is in het St. Elisabethziekenhuis opgenomen. De motor werd vrij ernstig, de auto licht beschadigd. De bestuurder van de auto treft geen schuld. KRINGVERGADERING Bovengenoemde Bond hield In Paviljoen Kinheim een kringverga dering onder voorzitterschap van Dr. C. J. C. Arnold. In zijn voor woord bracht de voorzitter hulde aan het hoofdbestuur voor het uit stekend rapport betreffende herzie ning belastingen, dat de aandacht heeft getrokken van het Kath. Bureau voor maatschappelijk en cultureel overleg en St. Adelbert, zodat goede resultaten uit de verde re besprekingen te verwachten zUn. Na behandeling van enkele zaken betreffende het reglement werd overgegaan tot de voornaamste punten van deze vergadering t.w. de voorstellen voor de Centrale Vergadering en het wederom in W.-Friesland te houden Gezinscon gres. Met de meeste voorstellen ver klaarde de vergadering zich behou dens enkele correcties accoord. Tot afgevaardigden werden be noemd de heren; Dr. C. J. C. Ar nold, N. Reus en C. Scjiutijser. De Wcleerw. Pater Godefroy gaf een duidelijke toelichting op de plannen voor het a-s, Gezins-Con- gres. Dit congres wordt gehouden op Zondag 6 Augustus in de grote Veillngshal te Blokker. Het geheel zal staan 'n het teken van liet Heilig Jaar. Een uitnodi ging zal worden gezonden aan de Pauselijke internuntius Monseig neur Globbe. Als eerste punt zal door een be kend redenaar worden behandeld: Onze Paus - de Paus van het Gezin. Als punt twee; Maria van Fafima - en het Gezin. Tot slot zal zo mogelijk het Spel der Blijde Geheimen worden ge speeld, "dat te Alkmaar bil de H. Jaar-herdenking het sluitstuk vormde. De afdelingen van de Bond zullen persoonlijk door het Kring-bestuur worden bezocht, om tot een zo groot mogelijke activiteit te gera ken. De zorg, waarmede het Congres wordt voorbereid doet iets groots verwachten. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Antje Trijntje, d. v. Cornelis Kliffen en Aaltje Hollenberg; Johanna Irene Maria, d. v. Gerardus Bernardus Joannes de Barbanson en Dieuwer- tje Keizer; Pieter Hendrik, z. v. Jan Veenstra en Lena Kouwen. Overleden: Harry Krijnen, zon der beroep, 5 jaar. z. v. Jacob Johan Krijnen cn Neeltje Leijen; Arie Glas, 58 jaar, tuinbouwer* wonende alhier gehuwd met Marie Koeman; Johanna Ivangh, 74 jaar, tuinbouwer, wonende alhier, wed. van Antonia Kleibroek. Ondertrouwd: Jan de Boer, 25 jaar, tuinbouwer en Gerarda Ze- gers, 25 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier; Jacobus Juda Kempeneers, 24 jaar, landbouwer, wonende te Wieringermeer en Maartje van der Molen, 20 jaar, zonder beroep, wonende alhier; Hendrik Ven, 27 jaar, groenten- handelaar. wonende te Amsterdam en Harmke Jong, 21 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Gehuwd: Adrianus Stoop, 24 jaar, tuinbouwer en Cornelia Catharina Kos, 19 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier; Herke Willem Oijevaar, 29 jaar, tuinbouwer, wo nende alhier en Maria Rosalia Blommaert, 22 jaar, zonder beroep, wonende te Alkmaar. Holland-lndië: 80 TUITJENHORN. De voetbal wedstrijd tussen Dirkshorn I en 'n elftal gerepatrieerden van Zater dagavond, gaf ongeveer het beeld van kat en muis. Onze gerepatri eerden verschenen met een inval Ier en waren lang niet zo in vorm dan tegen Hollandia vorige week. De ex-militairen werden dan ook door een, goed spelend Dirkshorn ingemaakt. Hoewel het zodoende geen spannende wedstrijd was heeft het talrijk opgekomen pu- pliek toch van zeer goede momen ten kunnen genieten. De collecte bij de uitgang voor onze jongens in Indië bracht ruim 37 gulden op. Deze week zal dit Thuisfront- tournooi besloten worden met een wedstrijd tegen H. Boys in Sint Maarten. Dat kan een aardige wed strijd worden. WIE HELPT ONS UIT DEZE NOOD? ST. PANCRAS. Het Anjer comité in deze gemeente zit met een grote moeilijkheid. Op 29 Juni a.s. zal weer de alom bekende An jerdag worden gehouden, voor het niet minder bekende doel van het Prins Bernhard Fonds. Op deze dag zuilen aan de mensen anjers worden verkocht, terwijl ook foto's van het Koninklijk Gezin voor een lage prijs beschikbaar zullen wor den gesteld. Tot zover heeft het comité alles goed georganiseerd. De moeilijkheid is nu juist, waar zul len we collectanten vandaan halen? Het is een kleine moeite om het kleine dorp St. Pancras te bewer ken, als er zich maar genoeg col lectanten aanmelden. De gehele dag is het gemeentehuis geopend, om zich als collectant aan te melden, Helpt allen spontaan mee, want vele handen maken licht werk. De politie meldt. dat in de gemeente St. Pancras de navolgende voorwerpen als ge vonden werden aangegeven: bruin lederen handschoen, 1 paar kinderwantjes, 1 groene kinder want, cigaretten aansteker, „Backo' sleutel, bruine voille dameshoed, shagdoos met inhoud, rode strop das, kinderhandschoentje, 1 paar lederen damesschoenen, dameshand schoen, 1 paar herensokken, jon genssportriem, kinderportemonnaie met inhoud, blauw geruit kinder wantje. En als verloren: Bruine wollen want met beige ingewerkt, leesbril, 1 paar bruine wanten, rode porte monnaie (zg. portefeuille) met in houd, witte haarstrik, bankbiljet van f 19.en muntbiljet van f 2.50, Indische dubbeltjes armband van 25 stuks, ontbijtlaken, bruine ge blokte sportkous. Inlichtingen omtrent al deze zaken zijn te verkrijgen bij da post- commandant der Rijkspolitie te St. Pancras, tel. 521. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. BUIIG Half tot zwaar bewolkt met en kele regenbuien, plaatselijk met on weer. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Iets koeler. AI onze parketvloeren worden schrif telijk gegarandeerd. En dat kunnen wc doen, omdat alle vloeren in eigen fa brieken door derste klas vaklieden worden vervaardigd. Garantie, service, kwaliteit cn lage prijzen maakten de Abec-parketvloeren populair. Bezoekt vrijblijvend onze toonkemers, waar U Perplex kunt zien, opneembaar gelegd vanaf F 4.30 p. m5 en hout- parket, opneembaar gelegd vanaf F 9.73 per tn2, tAQv.) Geslaagd TUITJENHORN Mej. Joh. van Duin slaagde op het te Amsterdam gehouden examen, na een 5-jarige cursus voor onderwijzeres. Onze oud-plaatsgenoot de heer Nic. Bes, thans le ambtenaar ter secretarie te Ursum slaagde te Utrecht op 26-jarige leeftijd voor het diploma gemeente-secretaris. Fancy Fair TUITJENHORN De Fancy- fair ten bate van de kerkrestaura tie zal door omstandigheden niet plaatsvinden op 15 en 16 maar op 8 en 9 Juli a.s. Geslaagd AKERSLOOT. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam 6laagde onze plaatsgenoot Th. M. Kaandorp voor het candidaatsexamen in de medicijnen. SLACHTVEE-MARKT ALKMAAR, 19 Juni. 4 paar den per stuk van 500.00700.00, 56 koeien per stuk v^n 550.001150.00, per kg van 2.803.00, 98 nuchtere kalveren per stuk van 30.0070.00, 11 vette schapen per stuk van 70.00 75.00, 168 varkens per kg van 1.48—1.64. Het is voor de slagers vandaag wel een bijzondere ongunstige in koopdag geworden. De tussentijdse afname door de vleeswarenfabrie- ken van een beduidend kwantum varkens, die voor export bestemd zijn, veroorzaakt vanzelfsprekend een daling in dé aanvoer van deze dieren op de markten, met dien tengevolge weer oplopende prijzen. Het is begrijpelijk dat mede daar door de koeien en nuchtere kalve ren, die ook niet ruim ter beschik king zijn, duur blijven of zelfs nog weer in prijs stijgen. Voor de koeien was een ruime belangstelling. Velen werden ech ter van een vlugge aankoop weer houden door de hoge prijzen; de handel noemen we dan ook niet anders dan stug. Matige handel in de nuchtere kalveren. De prijzen bleven op peil. Alle dieren werden verhandeld. Ruime vraag naar varkens; de aanvoer was echter te gering. Sterk oplopende noteringen. Was het bij de aanvang der markt mogelijk om voor 1.60 te slagen, al spoedig moest 1 a 2 cent per kg meer worden besteed, terwijl ook 1.64 per kg is betaald. Als meest gangbare prijzen kan men aan nemen: vleesvarkens van 1.60— 1.62; lichte varkens van 1.58 1.60 en zeugen van 1.481.52 per kg. Gemiddeld hebben vele slagers vandaag 3 a 10 cent per kg meer moeten betalen dan ver leden week. ALKMAAR, 19 Juni. Spercie- bonen 143, snijbonen 86111, spi nazie 625, postelein 414, peulen 5782, rabarber 411, andijvie 5 7, sla 24, bloemkool IA 1823, I 14—18, II 814, komkommer 12 25, worteltjes 1229, spitskool 5 5.80, bieten 1217, worteltjes 10 21 p. bos, nieuwe aardappelen 12— 22, driel. 1318, aardbeien 12.10 p. slof, selderie 610 p. bos, peter selie 24, asperges 751.02, blauw 4257, pruimen 213 p. stuk, per ziken 4.5021. HEILOO 19 Juni Aardbeien 1.60—2.50; peulen 31—47; doperw ten 3036; tuin bonen 1216; sperciebonen 1.451.60; waspeen 2834; andijvie 6—10; wortelen 19 —28; kropsla 25; asperges 70 1.15; bloemkool 830. WARMENHUIZEN. 9.00 kg aardappelen, schotse muizen 22,60 23,20; drielingen 1720, kleine 7.10—9,30. BEEMSTER 19 Juni. Aardappe len, Schotse Muizen f 1725, kl. f 13—19; Slabonen z. dr. 110—135; Stamsnijbonen 7085; Tuinbonen 1719; Peulen 3467; Doperwten 2542; BI. Blauwschokkers 44 49; Komkommers 728; Bloem kool 821; Spinazie 2334; Sla 2 4; Andijvie 718; Rabarber 5 16; Rode bieten 1116; Bospeen 1024; Pret 26; Klapbessen 16.60; Perziken 913; Aardbeien 45—80. LANGEDIJK, 20 Juni. 120.000 kg aardappelen. Eerstelingen 21,50 25,10; rode schotten 21,4023,10; doré 22,90; saskia 22,40; drielingen 15,80—19,80; kleine 10—11,90; 3000 kg rabarber 5,106,80; 37> bos peen 16; 750 kg tomaten A 77—78; B 73 —74; C 70—72. N. SCHARWOUDE, 20 Juni.. 23.500 kg aardappelen. Eerstelingen 22—25,40; drielingen 16,90—19,30; kleine 7,5010,20; rode eerstelingen 22,70. AMSTERDAM, 1 gadering van de I vandaag in hef' g is gehouden, nam tegen de critiek, geleverd op de K.J Hij zeide dat dez< lijk algemeen ve dat de jeugdorga leden te weinig i hebben afgectaan. Met spijt en v ■wees hij deze critie al erkende hij de f het voorbije iustrur zijn gemaakt. En d met nadruk op de g er de KAJ heeft 12.500 jonge arbeid' dom die door haai ruggesteun hebben gevaren dien hen c arbeidsmilieu, dat ii vallen 'geloofs-vija; materialistische en venshouding propag Vos gaf als uitdruk! van de KAJ te kenr tegen dit gevaar ai zal hebben als een i organisatie van de ke arbeidersjeugd ei har principes er hc servoir van zijn. Hi; van de KAJ in fl jaar om ervoor te i de organisatie die p tionale leven in zal recht op heeft. Het zakelijk gedei eenkomst vergde no danks het feit dat v in voorvergaderinge ren. Men kon ziel was vol lof over h Dit relaas over i de KAJ in 1949 is ven en er wordt mt geconstateerd flat di diocees, de distrieti lingen over he alge; was. Ofschoon sommige wezigen hun beei tegen de voorges van contributie van werd zij tenslotte stemmen voor aanv Zonder enige tej besloten tot de inst Kajottersparlement. zal gevormd worde vaardigden uit elk tot taak hebben aai bestuur suggesties viezen te geven. He stuur krijgt de ve beslissingen ter kei van het parlement i langrijke besluiten parlement te raadpl In het diocesaan met algemene stemi de vacature van Jan den en Toon Buissir resp. Ger Groen uit Cor Kleisterlee uit I ke laatste tot nu oe zat voor de n dienst voor militairi Nadat de gehele gewerkt sprak de moezenier A. H. H' deze functie voor hi raadsvergadering aa: Kajotters toe. In ee rede spoorde hij z aan hun Kajotter-zi; als een werk van a] actief meedoen aan de Katholieke Actie heidensing van onzi Hij deed naar aan het voorstel' om de ters die op de Hoe EMIGRATIE AUSTR/ In verband met c belangstelling, welki volking bestaat naar Australië, wor tief van het Gewes bureau te Alkmaar schillende plaatsen avonden georganisee: Op deze bijeenkoi heer H. A. van Luij naar van het Rijk die in Australië is g onderzoek in te ste mogelijkheden, welk Nederlandse emigrai inleiding houden. Voorts zullen twe Australië worden v bijeenkomsten zuller houden des avonds (zaalopening 7 uur) Dinsdag 27 Juni a.£ pen van Heemskerk der op Woensdag 2 sino" en te Hoorn Parkhotel. Belangstellenden beid hebben vragen voor te leggen (lief De bewijzen van kosteloos zijn, kunn gehaald bij de Arb Vrijdag 23 Juni 1951 dags van 9—12 uur. KONINKLIJK py ZEELAN Naar wij verne: Koninklijke familie den bezoek aan 1 gen. Het staat i wanneer dit precie Meer moeden geven w voor de 1 deren er bovenma voor he Zozeer, de tijdeli goederen het eeuv onze zii noodzaki vergeten f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2