Nieuw Minister van Maarseveen „de meest irriterende man in Nederland" Conferentie plan Schuman gaat voor een week uiteen Opnieuw brand ontstaan in electrische trein Engeland verdedigt standpunt inzake plan-Schuman Zal kabinet Bidault vallen? EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Amerika riep Engeland op 't matje Indonesië geeft commentaar over ministeriële verklaring Sukarno krijgt er ook van langs Wilde jacht over de daken Vliegramp met nieuw type toestel Officier van Justitie tekent appèl aan Nederlandse delegatie heden te Den Haag Scheepsberichten bisschopswijding te Zwolle Z.H. de Paus naar Castel Gandolfo In een brief aan de Amerikaanse Senaat Vastgelopen remmen oorzaak" verklaren de Spoorwegen Ondernemings- wachten opgeheven Europese Betalingsunie Kroniek en Kritiek Voorlopig nog kans op buien Wijziging van de noodwet-Drees Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EEI7 Buiten God. is t nergens veilig. Vondel A S H VAN HEDEN Pagina 1 Zaterdag 24 Juni 1950 46ste Jaargang No. 11897 Kantoren: HOORN. Draalsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Zowel Nederlandse als Indonesische kringen te Djakarta hebben commentaar geleverd op de verklaring, die minister van Maarse veen j.l. Dinsdagavond in de Eerste Kamer heeft afgelegd over Nieuw-Guinea. Zo schrijft Het Nieuwsblad voor Indonesië: „Minister van Maarseveen zou met glans het grootst aantal stemmen halen bij de prijsvraag naar de meest irriterende man in Nederland. Irriterend voor Indonesië in alle lagen en groepen var. de bevolking. De redenering van minister van Maarseveen is een slag in de lucht en bovendien een bron van wrevel en geprikkeldheid. Het betoog van minister van Maarse veen betekent een stap achteruit in de betrekkingen van vriend schap tussen Nederland en Indo nesië, zo besluit het blad. De Indonesische bladen komen in hun commentaar tot de con clusie, dat Minister van Maarse veen vergeet, dat Nederland na 350 jaar nog niets voor Irian deed Critiek op Sukarno. De speciale correspondent van het A.N.P. vernam in kringen van de regering van de R.I.S., dat men de positieve uitspraak van Mr. van Maarseveen betreurt, doch vele ministers in het kabinet van de R.I.S. zijn, evenals enkele mi nisters in het kabinet van de Re- Het blad noemt de argumenten van de minister zwak en zij ma ken in Indonesië geen indruk meer. Verder refereert het blad aan een uitspraak van Hadji Agus Salim (adviseur van het Indone sische ministerie van Buitenlandse Zaken), waarin wordt gezegd, dat zolang de commissie voor Irian (N.G.) geen rapport heeft uitge bracht er geen reden is om offi ciële debatten hierover te houden er dat er nog tot Januari a.s. tijd is om de kwestie vreedzaam op te lossen tussen Nederland en Indo nesië. Minister van Maarseveen kan zich beter aan deze uitspraak houden, concludeert het blad. Ook de „Nieuwsgier" oefent critiek uit in een hoofdartikel onder de titel: „Een stap achter". De commissie heeft nog geen rapport uitge bracht en reeds nu 'zegt de Neder landse regering: „Wat ook het advies moge zijn, wij storen ons er niet aan en blijven op ons standpunt staan". Daarbij komt, aldus de Nieuws gier, dat de argumenten van Mr. van Maarseveen hier niet bijzon der indrukwekkend zijn. De vraag kan gesteld worden: Wat heeft Nederland tot heden voor Irian (N.G.) gedaan? Wat is het voor nemens te doen? De cijfers, die thans ter beschikking staan, moti veren de theorie van de Neder landse roeping allerminst. SCHOENMAKER GEGREPEN De 28 jarige schoenmaker Th. G. van H„ die zich Woensdag door een Antwerpse taxi van Antwer pen naar Rotterdam liet brengen, maar daar zonder betalen de vlucht nam, is Donderdag toch in handen van de politie gevallen. Na een wilde jacht over de da ken van de Gaesbeekstraat, waar hij tijdelijk verbleef, werd hij in de kraag gegrepen. Tijdens zijn vlucht over de daken en door dak vensters bedreigde hij nog een be woonster met een revolver en deed hij de deur op slot, maar het duur de niet lang of hij moest zich ge willig overgeven. Hij bleek een kogel in de linker-enkel te hebben. Nabij Bedford ip de Ameri kaanse staat Virginia is een vliegtuig neergestort, de AJ 1, het eerste exemplaar van een nieuw toestel der Amerikaanse marine met twee gewone zui germotoren en een straalmotor. Het toestel vloog in de lucht in brand tijdens zijn eerste lange Vlucht. Volgens ooggetuigen werden de inzittenden uit het vliegtuig geslingerd. Vier of vijf personen zouden om het leven zijn gekomen. TEGEN VRIJSPRAAK VAN F. DE BOER LEEUWARDEN De Offi cier van Justitie bij de recht bank te Leeuwarden heeft appèl aangetekend van het vrijspre kend vonnis in de zaak tegen P. de Boer te Drachten, voorzitter van de Bond van Mobilisatie- Invaliden. publik Indonesia, niet erg te spre ken gver Sukarno. Deze minis ters zijn niet bijzonder enthousiast over de wijze, waarop de Presi dent, tijdens zijn rondreis met Pandit Nehroe, de kwestie-Irian behandelde in practisch alle toe spraken, die hij hield. Men staat n.l. op het standpunt, dat de Pre sident zich beter buiten deze politieke kwestie zou kunnen houden en het hierdoor voor de regering niet gemakkelijk maakt de kwestie binnen het kader van het Nederlands-Indonesisch over leg op te lossen. Het huidige ka binet is er niet bijzonder op ge brand van de kwestie-Irian een internationaal twistpunt te maken. Ook het Indonesische blad „Pe- doman", hoewel het standpunt van Indonesië ten aanzien van Irian delende, leverde felle critiek op de redevoeringen van Sukarno. Dit blad, dat meestal de opvattin gen van de partij van Sjahrir weergeeft, ziet in de redevoerin gen van Sukarno slechts een po ging om de aandacht af te leiden van de grote binnenlandse pro blemen. Verder zou de regering-Hatta niet instemmen met de suggestie van President Sukarno om een speciale missie naar Australië te zenden ter voorlichting van het Indonesisch standpunt ten aanzien van Irian. Naar in den Haag wordt vernomen, zal de Nederlandse delegatie ter conferentie over het plan-Schuman vandaag naar Nederland terugkeren ten einde overleg te plegen met de regering. Nu de conferentie enige dagen geduurd heeft is men volledig op de hoogte van elkanders standpunten. Men acht het ter conferentie juist, voor ongeveer een week uiteen te gaan, zodat alle afvaar digingen naar hun land voor overleg terugkeren. Het hoofd der Nederlandse dele gatie, de heer Spierenburg is voornemens nog in Parijs te blij ven. Volgens een vooraanstaand lid van de Franse delegatie is de Nederlandse delegatie thans te vreden gesteld op het punt, waar tegen zij bezwaar had gemaakt, namelijk tegen het opstellen van het statuut van hoge gezagsorgaan bij het begin der onderhandelin gen, alvorens de technische kant van het samenvoegen der steen- kool- en staalproductie te onder zoeken. Jean Monnet, de geestelijke vader van het plan-Schuman, heeft na de vergadering van Don derdag. verklaard, dat de zes lan den voornamelijk over de toepas sing van het plan hebben gespro ken. Als voorbeelden van de kwes ties, waarover de gedelegeerden van gedachten hebben gewisseld, noemde Monnet de regeling van AARDSCHOKKEN IN ECUADOR QUITO (Ecuador). Huizen te Latacunga en in andere Ecuado- riaanse steden in de omgeving van de hoofdstad Quito, die tijdens de aardbevingsramp in Augustus 1949 werden beschadigd, zijn Donder dag ingestort, toen zich in hetzelf de gebied opnieuw hevige aard schokken deden gevoelen. Ook in Quito werden de schokken waar genomen. Er is tot dusverre nog geen melding gemaakt van slacht offers. in- en uitvoer in landen, die naar een enkele gemeenschappelijke markt streven; de prijzen en de afschaffing van dumping en dis criminatie; de uitvoering van een investeringsprogram en de vesti ging van een hoge productie en goede betrekkingen tussen werk nemers- en werkgeversorganisa ties; de wetgeving ten behoeve van betere arbeidsvoorwaarden en een maximale welvaart der steen kool- en staalindustrie en de her verdeling en conversie van fa brieken. Goya (troepen) Djakarta Amsterdam, 22 Junt te Suez. Oranje, DjakartaAmster dam, passeerde 22 Juni Malta. Castelbianco (burgers) Dja kartaAmsterdam, pas seerde 22 Juni Thebro- thers. 23 Juni te Suez. General Harry Taylor (troe pen) 22 Juni van Port Said. 1 Juli verwacht te Amsterdam. Borneo. DjakartaAmster dam, passeerde 23 Juni Kaap Finisterre naar Li verpool. Willem Ruys, Djakarta Rotterdam, 22 Juni te 21 uur van Suez. Amarapoora. Djakarta-Am sterdam, wordt niet 29 Juni doch reeds Dinsdag 27 Juni in de Amsterdam se haven verwacht. OP 25 IULI A.S. DOOR MGR. HUIBERS De onlangs benoemde Vicaris van Kroonstad, Mgr. Norbertus van Velsen O.P., zal op 25 Juli te Zwolle uit handen van Mgr. Huibers, bisschop van Haarlem, de Bisschopswijding ontvangen. Als co-consecrator zal hierbij fungeren Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch. ROME (KNP) Z.H. de Paus zal zich de volgende maand naar zijn zomerverblijf te Castelgandolfo ten zuiden van Rome, begeven. De H. Vader zal evenwel toch de pel grims in audiëntie blijven ontvan gen. Te dien einde zal de H. Vader gedurende zijn verblijf te Castel gandolfo geregeld naar Rome rei zen voor de grote audiënties in de Sint Pieter. WASHINGTON (Beuter). Paul Hoffman, de administrateur voor het plan-Marshall, heeft in een besloten vergadering van de commissie voor buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Senaat een brief van de Britse ambassadeur voorgelezen, waarin Engeland zijn standpunt ten aan zien van het plan-Schuman ver dedigt. De brief vormt een antwoord op een verzoek van de Senaat om een uiteenzetting over het weg blijven van Engeland van de be sprekingen te Parijs en zegt on der meer dat Engeland naar samen werking met andere West-Euro- pese landen streeft en met deze landen samenwerkt voor de een heid van Europa. Een dergelijke politiek is van vitaal belang voor Engeland uit geografisch en histo risch oogpunt. Engeland staat echter in het brandpunt van het gemenebest. Het handhaven van het gemene best is niet slechts „van levens belang voor de leden doch ook voor de gehele vrije wereld". Slechts als middelpunt van het gemenebest, zo vervolgt de brief, kan Engelands kracht ten volle bijdragen tot het herstel en de eenheid van Europa. Overigens heeft de Britse rege ring na de rede van generaal Marshall het initiatief genomen tot het sluiten van de overeen komst, die leidde tot de stichting van de O.E.E.S. en volledig mede gewerkt aan de inter-Europese be talingsregelingen van de laatste twee jaar. Voor de tweede maal in korte tijd is brand uitgebroken in een elec- trisch treinstel. Ook ditmaal ver voerde de trein kinderen voor een schoolreisje naar Arnhem. De brand werd gistermorgen om tien uur ontdekt in het zevende rijtuig van een uit tien wagens bestaande trein met kinderen uit de Zaanstreek en Amsterdam, in de nabijheid van het station De Klomp tussen Utrecht en Ede. 4 Een van de geleiders bemerkte rookontwikkeling en ook de wagen voerder had ontdekt dat er iets niet in orde was. Hij bracht onmiddel lijk de trein tot stilstand; de vlam men sloegen toen reeds de wagen Voor de tweede keer binnen korte tijd brak gisteren brand uit in een wagen van een extra-trein met schoolkinderen tussen Utrecht en Ede. Het interieur van de uitgebrande wagon. uit, die werd afgekoppeld. De kin deren verlieten direct de trein zon der dat er van enige paniekstem ming sprake was. De brandweer uit Ederveen slaagde er na korte tijd in het vuur te blussen; de brandweer uit Ede moest door mo torstoring gedwongen werkeloos toezien. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor; de kinderen stapten over in de andere wagons en de reis werd in uitstekende stemming voortgezet. Even voor 12 uur kwam het gezelschap in Arnhem aan. Daar de beschadigde wagen, waar van het voorste gedeelte is uitge brand, nog op het hoofdspoor stond, werd het treinverkeer ter plaatse over één spoor geleid. De vertra ging, die daaruit ontstond, was tegen half een weer opgeheven. Bij de blussing werden nog enige moei lijkheden ondervonden, omdat de seinpatronen, die tot de vaste in ventaris van de wagen behoorden, ontploften. Treinpersoneel had aan vankelijk nog getracht het vuur met schuimblussers te doven, doch de omvang was te groot dan dat deze poging succes kon hebben. Naar de heer G. T. H. Gies- berger, directeur van de Spoor wegen, die met enkele leden van de technische staf spoedig ter plaatse was, mededeelde, is het ongeval veroorzaakt door 't vastlopen van remmen. Door de ontwikkelde warmte is de vloer gaan branden. Vrijwel zeker is ook de brand in het treinstel bij Maartensdijk op deze manier ontstaan. In beide gevallen be trof het vooroorlogs materieel, waarmede tot voor kort nooit enige moeilijkheid was onder vonden. Uiteraard is een uitge breid onderzoek gaande, maar er is vooralsnog geen reden om aan iets anders dan aan louter toevallige omstandigheden te denken, aldus de heer Giesber- ger. In de laatste weken heeft Enge land het initiatief, blijkend uit het plan-Schuman, een gunstig ont haal gegeven, aldus de brief die vaststelt dat Engeland ook de stoot heeft gegeven tot het ont staan van de West-Europese Unie. Sinds het einde van de oorlog heeft Engeland voor meer dan een milliard dollar wapens en uitrus tingen in de vorm van leningen, verkoop tegen gereduceerde prij zen of giften aan bevriende lan den, hoofdzakelijk West-Europese en Griekenland en Turkije, gege ven, aldus de brief. Radio Indonesia meldde giste ren, dat het instituut van de ondernemingswachten in Indo nesië is opgeheven. De wachten zullen zo spoedig mógelijk in de staatspolitie worden opgeno men. Voortaan mogen de eige naren of administrateurs van de ondernemingen geen speciale gewapende wachten meer in dienst houden ter beveiliging van hun eigendommen. SOCIALISTEN ZULLEN TEGEN HEM STEMMEN PARIJS (Reuter) De Fran se socialistische afgevaardigden hebben verklaard, dat zij van daag tegen de vertrouwensmotie voor de regering-Bidault zullen stemmen, tenzij de regering nog met nieuwe voorstellen komt ten aanzien van de salarissen der ambtenaren. Een aanzienlijk aantal afge vaardigden van de rechter vleu gel en het centrum stemde Don derdag in feite tegen het plan- Schuman. In de nationale verga dering bestaat een stroming te gen Schuman, mede in verband met zijn behandeling van de Tunesische kwestie en die der vroegere Italiaanse koloniën in Noord-Afrika. Reuters correspondent noemt Bidault als mogelijke opvolger van Schuman. mocht de rege ring tot aftreden gedwongen worden. Bidault is een minder geestdriftige aanhanger van het plan-Schuman. SEAFIRE IN ZEE GESTORT Het A.N.P. ving gistermiddag om 13.20 uur S.O.S.-seinen op van een vliegtuig waarvan men ver moedt, dat het ten Oosten van de eilandengroep de Orkaden (N.- Schotland) in zee is gestort, waar schijnlijk een Seafire van de RAF die in deze omgeving wordt ver mist. De positie van het vermoe delijk ongeluk werd aan schepen in de omgeving opgegeven als 58 gr. 47 m. N.br. en 01 gr. 12 m. W.l DUVIEUSART NAAR KONING LEOPOLD BRUSSEL, 23 Juni. Aan het einde van de kabinetsraad van hedenmorgen heeft de Belgische eerste-minister de raad ervan in kennis gesteld, dat hij voor Maan dag a.s. een audiëntie heeft aan gevraagd bij de koning. Minister Duvieusart zal Dinsdagmorgen te Brussel terug zijn. Londen-Brussel in 25 minuien LONDEN (Reuter). De nieu we Britse straaljager „P 1081" heeft de afstand Londen—Brussel (215 mijl) in 25 minuten afgelegd Naar men meent was de gemiddel de snelheid meer dan 800 km per uur. Het toestel, dat voor de lucht vaarttentoonstelling in Brussel zal blijven, werd bestuurd door Trevor Wade van de R.A.F. 1 SEPTEMBER GEREED? PARIJS (Reuter) Milton Katz de nieuwbenoemde reizende am bassadeur voor het plan-Marshall, heeft verklaard te verwachten, dat de Europese betalingsunie op 1 Sept. geheel gereed en in werking zal zijn. De machinerie van deze unie zal naar hij verwacht een maand eerder gereed zijn en de deelnemende landen zullen op 6 Juli tot definitieve overeenstem ming zijn gekomen. HOU JE NOG VAN ME? De politie te Lübeck greep een jonge Duitser in de kraag, omdat hij zich op „verdachte" wijze in de buurt van de postwagen van de nachttrein naar Hamburg ophield. Achter op de postwagen stond met krijt geschreven „Hou je nog van me? Ben je Zondag vrij. Ik tel de uren. Stuur me antwoord" Men wachtte de terug komst van de trein, ie volgende morgen, af. En vond toen op de achter kant van de wagon het woord „ja", omlijnd met een hart. Het meisje van de jonge Duitser, aldus verklaarde deze, was bii de spoorwegen te Hamburg werkzaam. De politie liet hem toen maar gaan. Parade der argelozen! (G.G.) Het „geval-Stotijn" is in de Kamer ter sprake gebracht. Het Friese A.R. Kamerlid, mr Algra, die doorgaans nogal puntig uit de hoek kan komen, noemde Haakon Stotijn een meester in de kunst, maar een „kind in de poli tiek". Het is raak getypeerd! Prof. Jan Romein denkt er anders over. Deze Amsterdamse historicus had onlangs een onderhoud met de muziekredacteur van Het Parool. Prof. Romein achtte het besluit van N.C.R.V. en V.A.R.A., om Stotijn niet voor de microfoon te laten optreden, wegens zijn deel neming aan een vredesactie, onge motiveerd. „Stotijn wil de kloof tussen Oost en West overbruggen en die zijn er meer", was zijn commentaar. Die anderen zijn Europese intellectuelen en kun stenaars, die van 28 Mei tot 4 Juni in Venetië het oprichtingscongres bijwoonden van de „Societé Euro- peene de Culture". „Deze mensen willen hetzelfde en het merendeel van hen is geen communist", zo vervolgde de professor. In het interview met de man van Het Parool werden de namen genoemd van de Nederlanders, prof. Locher, prof. van der Leeuw, prof. Don kersloot, prof. H. J. Pos, jhr. D. C Roëll, dr. Suys, prof. Wertheim, Victor van Friesland en Charles Eyck. Hier is sprake van samen werken met communisten, al zijn het weinigen. En nu moge het contactorgaan van dit hoge gezel schap met klinkende namen wel „Comprendre" heten, wij betwij felen, of van de zijde der commu nisten die er mee annex zijn wel voldoende „begrip" en ernstige wil aanwezig zijn om tot een sa menspraak te komen, waarbij de wederzijdse standpunten worden gewaardeerd. Mocht het werkelijk zo zijn, dan zijn het geen commu nisten. Zijn het wèl communisten, dan maken zij zich schuldig aan een infiltratiepolitiek met voorop gezette bedoelingen. Moskou laat geen enkele vrijheid toe; ook niet voor de man van de wetenschap en de kunstenaar. Het laatste kun nen de Russische intellectuelen bewijzen, die hun denken, doen en laten in dienst moéten stellen van de communistische ideologie en het Sovjetregiem! Het kan niet anders, of de al te sterke idealisti sche inslag van de goedwillenden heeft dit gevaar in Venetië in de hand gewerkt. Er zijn blijkbaar meer „kinderen in de politiek" en deze actie heeft veel van een parade der argelozen! Na een strijd van zeven uur moesten 80 brandweerlieden in de haven van Liverpool het blussen van het 7000 tons zwavelschip „Fulaniv opgeven. D-DAY BOND ZONDER NAAM Morgen, Zondag, viert de Bond zonder Naam in de Veemarkthallen te 's Hertogenbosch zijn jaarlijkse D-Day voor promotoren en promo- tricen. Pater Loop zal de Plechtige Hoogmis opdragen. Er worden 4.000 mensen verwacht, 's Middags wor den twee -grote wagons met goe deren voor de stad Den Bosch overgedragen en door de kinderen van de Jeugdbond een krans bij het beeld van O. L. Vrouw in de St. Jan gelegd. Ongeveer te 18 uur zullen U maal 25 ballonnen opge laten worden als symbool van een heid der 11 provinciën. Aan het vinden der ballonnetjes en het be richt zenden aan de B.Z.N. zijn prijzen verbonden. De gehele dag zal staan in het teken van natio nale eenheid en naastenliefde. (Van onze weerkundige medewerker) Het weer is de laatste dagen wel erg in de war en de buien, al of niet met onweer, volgen elkaar in snel tempo op. Gisteren trok weer een ieuw regengebied over ons land, dat nog maar net van zijn voorganger verlost was. Ook in deze nieuwe regen- zóne kwam onweer voor. Al met al is het vooral voor de vacantie-gangers wel zeer onaangenaam weer. Ook voor de eerstvolgende dagen ziet het er niet naar uit dat voor lange tijd verbetering zal volgen. Wel stegen de barometers gister middag onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, maar reeds ligt er op de Oceaan een nieuwe depressie met bijbeho rende fronten op de loer. Daarom is het moeilijk een juiste verwachting te geven voor het gehele weekend. Verplaatste de depressie zich gisteren nogal langzaam en was zij nog ver verwijderd: het zou heus iet de eerste maal zijn dat zii eens klaps in sneltreinvaart koers zette in onze richting. We ver wachten dan ook dat het weer nog buiig zal blijven met tijdelijke opklaringen. Vanaf Woensdagochtend tot gisteravond viel er te den Helder 27, te Eelde 16 en op Twente 50 mm neerslag. ROND 5000 PERSONEN MEER ZULLEN ER ONDER VALLEN Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot wijzi ging van de noodwet Ouderdoms voorziening. Werd de wet indertijd, in de verwachting dat binnen drie jaar de algemene herziening van de sociale verzekering haar beslag zou hebben gekregen, van toepas sing verklaard op hen die vóór 1 October 1950 de leeftijd van 65 jaar zouden bereiken, de onderha vige wijziging verlengt deze ter mijn tot 1 October 1952. Overeen komstig een destijds uit de Kamer gedaan verzoek, zullen de inko mensgrenzen voor de toepassing van de wet met 5% worden ver hoogd. Omwille van de financiële consequenties zullen echter de uit keringen van degenen die thans onder de wet vallen volgens de oude grenzen berekend blijven, en zal voor hen de 5% bijslag over eenkomstig de wet van 20 April 1950 als de 5% verhoging van thans worden beschouwd. Degenen die door de verhoging van de grens thans voor het eerst onder de wet vallen zullen bedoelde 5% bijslag niet ontvangen. Hun aantal wordt op 5000 geschat. De kosten van uitbreiding van de werkingssfeer der wet worden geraamd op een kwart millioen. Staking geëindigd op Antwerpse scheepswerven Vrijdagmorgen hebben de 4700 scheepsherstellers te Antwerpen, die sedert zeven weken in staking waren, het werk hervat.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1