Nieuw Republiek India spreekt zich uit voor hulp aan Zuid Korea Regeringsverklaring over Korea Antwoord op Amerikaanse verklaring over Korea V De P.B.O. „Zo spreken vertegenwoordigers van koloniale mogendheden" Mr. A. A. M. STRUYCKEN EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN. DEN HELDER, SCHAGEN Nederland blijft ook nu niet achter n in staal en hout Noord 83, Hoorn Amerikaanse luchtstrijdkrachten ontwikkelen grote activiteit Ook marinegeschut was in actie Scheepsberichten J Coördinatie van hulp aan Zuid-Korea Sovjet-Unie wast de handen in onschuld Koninklijke Marine naar het strijdtoneel? Benoemd tot minister van Justitie Verjaardag van Prins Bernhard Kroniek en Kritiek Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vondel) S H VAN HEDEN Pagina 1 Vrijdag 30 Juni 1950 46 Jaargang No. 11902 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 RDEROBE en toch.- 1950 goed gekleed! Jegrote mode voor t degelijke dracht» voor de helft van ial betaalt, dit jaar ijn. Een ijzersterke U er „jaren tegen bertde ideale ar en zomer 19501 eens, zie de grote iins en modellen en mee aan de VOOR 1950!" 1AGDALENENSTR 11 ;st,e geluk op aarde weegt Lelse zaligheid. Neem dat e ken hier niet boos weze or is. Dat vond ik vroeger tje van lik-me-vessie. En Neen, boos weze kan je anders wel degelijk boos gjes op. „Ja, da's waar". niet vergete, dat hij het ie wel geschikt is voor de at me eens even binnen- jaakie keek zuinig. „Dat „Maar as je geen gekke het hoekie glure". Sjaakie stak er zijn brutale kop rus daar staan! Die stond :agen hem natuurlijk. „Ja, rngelen liepen op de deur duwen. Maar dat was nu en. Die zette zijn sterke legon aan de andere kant WAT IS dat toch, die P.B.O.? Tal van mensen vragen het nog, als of er iets nieuws aan de orde is. Alsof niet al jaren naar publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie ge streefd is door onze sociale en politieke organisaties. Alsof niet onlangs, eindelijk, de wet op déze P.B.O. tot stand gekomen is, als de grondslag voor een belangrijke maatschappelijke hervorming. Want daar gaat het om: niet om zo maar een of andere nieuwe methode van bedrijfsorganisatie, maar om een diepgaande maat schappelijke hervorming en het is mede langs de weg van de nieuwe wet, dat de geesten voor die hervorming rijp gemaakt moeten worden. Dit is bovendien een zaak, die iedereen aangaat. Het is der halve een nationale zaak bij uit nemendheid. Het gaat inderdaad om bedrijfsorganisatie, om orga nisatie van het gehele bedrijfs leven, en dan op de grondslag van het publiek recht. Het gaat er net niet om, alles te laten ordenen door de Over heid. Integendeel: het is de kwes tie van ordening door de bedrijfs- genoten, met toezicht en stimu lans van de Overheid. De orga nen, die geschapen worden niet door de Overheid uit de grond gestampt moeten de bedrijfs- genoten, dat zijn de werkgevers, de arbeiders in de meest brede zin, tot elkaar brengen, opdat er een goede sociaal-economische orde tot stand komt, waarin kapi taal en arbeid, niet tegenover, maar naast elkaar staan. Deze zaak voor iedereen moet, gezien haar grote belang, aan iedereen duidelijk worden. Er is nog veel wanbegrip over, veel misverstand, veel tekort aan in zicht. Wie er aan medewerkt, dit weg te nemen, doet een goed werk en dit goede werk is onder nomen door de Katholieke Volks partij, in samenwerking met de katholieke sociale organisaties. Dit alleen is al een goed teken en de brochure, waarover wij het nu hebben, heet dan ook veelbelo vend „Samen Sterk". Wat wij willen betogen is dan ook dit: de grote betekenis van de P.B.O. moet gemeengoed wor den onder ons volk. Dit is dus niet alleen een kwestie van de politieke organisatie. De vraag zou zelfs gesteld kunnen worden, of het niet beter ware geweest; de verspreiding van dit aardige en nuttige, goed-uitgévoerde boek je niet door de K.V.P. alleen te doen geschieden, maar meteen door de desbetreffende organisa ties gezamenlijk. Er zijn al op vele plaatsen Raden van Overleg e.d. en op plaatsen, waar zulk een vorm van samenwerking niet be staat, zou dit plan allicht aanlei ding tot die samenwerking kun nen zijn. Maar dit is tenslotte misschien bijkomstig. Hoe het gebeurt is een zaak van practijk, als het maar gebeurt. En deze brochure moet massaal verspreid worden, anders zou zij trouwens haar doel mis sen. Zij is duidelijk en helder ge schreven, uitstekend geschikt voor de gewone man. Wie deze brochure „Samen Sterk in de P.B.O." gelezen heeft, weet ten minste waar het over gaat en be hoeft niet met een mond vol tan den te staan, als in zijn omgeving gesprekken over deze zaak ge voerd worden. Na een kort overzicht over de toestanden in vroegere eeuwen, toen er lange tijd een goede bin ding in het gemeenschapsleven geweest is, wordt verteld van be zinning op die oude gedachten, van de roep om orde, van wat zelf-doen door bedrijfsgenoten is, wat nu precies „publiekrechtelijk" betekent, wat bedrijfschappen zijn, en hoofdbedrijfschappen, en productschappen, wat de taak en het doel van de Sociaal-Econo mische Raad (de S.E.R.) is, hoe de verordeningsbevoegdheid werkt enz. Wij vonden dit keurig-uitge- voerde boekje over een onder werp van zeer algemene aard, be langrijk genoeg, om er hier met nadruk en zeer bijzonder de aan dacht op te vestigen en de betrok ken organisaties aan te sporen, aan het dringende verzoek, om dit werkje in massa te versprei den, gevolg te geven. De regering van India heeft medegedeeld, dat zij de resolutie van de Vailigheidsraad, welke het verlenen van hulp aan Zuid-Korea door leden van de Verenigde Naties aanbeveelt, aanvaardt. De socialistische leider Jayaprakash Narayan juichte de stap van de Veiligheidsraad toe, doch zeide te hopen, dat men niet verder zou gaan dan het herstel van de status quo voor het uitbreken van het conflict. Hij zeide niet te geloven, dat het conflict tot een derde wereldoorlog zou leiden. Te Londen is men van oordeel, dat het besluit van India het re sultaat is van besprekingen op het hoogste niveau tussen New Delhi, Washington en Londen. Men ziet in het gebeurde een belangrijke mijlpaal in de ont wikkeling van de politiek van India. Volgens Amerikaanse er» Britse diplomatieke kringen, al dus Reuter, vormt de houding van India een der belangrijkste factoren in de huidige situatie. Luchtaanval op Phongyang? Radio-Moskou, die berichten uit Phongyang uitzond, heeft gister avond verklaard, dat 27 Ameri kaanse superforten een aanval hebben gedaan op de communis tische Noord-Koreaanse hoofdstad en driehonderd bommen van ver schillend gewicht hadden afge worpen, waardoor vele gebouwen werden vernield en „een aan zienlijk aantal slachtoffers" te betreuren is. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft medegedeeld, dat het vliegveld Kimpo, weste lijk Van Seoel gelegen' eri bef'be langrijkste vliegveld van de stad, General Harry Taylor (troe pen), Djakarta-Amster dam, Zaterdagmorgen 1. Juli omstreeks 10 uur te IJmuiden. Ontscheping te Amsterdam om 14.30 uur. Goya (troepen), Djakarta- Amsterdam, 28 Juni bij Kaap Degata. Maandag morgen 3 Juli omstreeks 10 uur te IJmuiden. Ont scheping te Amsterdam om 14.00 uur. Atlantis (burgers), Djakar ta-Amsterdam, 28 Juni te Suez. Castelbianco (burgers), Dja karta-Amsterdam,- pas seerde 28 Juni Kaap Car bon. Willem Ruys. Djakarta- Rotterdam, passeerde 29 Juni te 14.00 uur Finis- terre. General W. C. Langfitt (troepen), Djakarta-Am sterdam, 29 Juni te Aden. Kota Inten (troepen), Dja karta-Rotterdam, 28 Juni 275 mijl O.Z.O. Malta, omstreeks 5 Juni te Rot terdam. Sibajak (troepen), Djakar ta-Rotterdam, 28 Juni 350 mijl O.Z.O. Malta. Fairsea (troepen), Djakar ta-Rotterdam, 3 Juli te 4 uur verwacht te Hoek van Holland. Empire Brent (burgers), Djakarta-Rotterdam 2 Juli te 23 uur verwacht te Hoek van Holland. -\ MOHAMMED ROEM OVER VAN MAARSEVEEN: BRUSSEL ,29 juni (ANP). Tijdens een vraaggesprek, dat een medewerker van het Belgische blad „De Nieuwe Gids" dezer dagen had met de Indonesische hoge commissaris in Nederland, mr Mohammed Rum, verklaarde deze: „Nieuw Guinea is nog een kolonie van Nederland en zolang dit land niet bevrijd is van de Nederlanders, voelen wij onze nationale strijd als niet beëindigd. Wij gevoelen Nieuw Guinea als een deel van ons. Het is dan ook onjuist de zaak zo voor te stellen, alsof Nieuw Guinea, dat thans een kolonie van Nederland is, straks een kolonie van Indonesië zal zijn. Ten aanzien van Oost-Guinea hebben wij geen aspiraties, nu niet en in de toekomst", zo ver klaarde mr Rum met nadruk. Toen de vertegenwoordiger van „De Nieuwe Gids" het oordeel van de hoge commissaris vroeg over hetgeen minister van Maarseveen dezer dagen in de Kamer met betrekking tot Nieuw Guinea zeide, verklaarde mr Rum glim lachend: „De woorden van minis ter van Maarseveen komen hierop neer, dat Indonesië nog niet rijp zou zijn Nieuw Guinea te bestu ren. Het zijn woorden, die ver tegenwoordigers van koloniale mogendheden altijd uitspreken. Vroeger zei men, dat Indonesië nog niet rijp was om 75 millioen mensen te besturen. Maar als Indonesië thans rijp is om 75 mil lioen mensen te besturen, dan zal het ook wel rijp zijn voor 75 mil lioen 300.000 mensen. Nieuw Gui nea is een deel van Indonesië en de nationale strijd zal niet ge ëindigd zijn, zolang Nieuw Gui nea nog niet vrij is, zo besloot mr Rum het vraaggesprek. door Zuid-Koreanen heroverd is. Een communiqué van 't hoofd kwartier van generaal McArthur zegt, dat bommenwerpers van het type B-29 het vliegveld Kimpo bombardeerden, voordat de Zuid- Koreaanse troepen optrokken. Amerikaanse gevechtsvliegtui gen bestookten vrachtauto's en locomotieven. Twee landingseen heden van de Noord-Koreanen, die tussen Tsjoentsjon en Samt- sjok twee gebieden van enkele kilometers diep in hecht bezit hadden, zijn beschoten door ma rinegeschut. 't Vuur werd hoofd zakelijk geconcentreerd op Samt- sjok en eenheden van land- en zeemacht. Door het slechte zicht was de uitslag niet goed na te gaan. Tot dusver zijn de Amerikaanse verliezen in Zuid-Korea 3 doden en 12 vermisten. Bovendien kwa men 3 Amerikaanse piloten om het leven, toen hun toestel na een aanval, op de thuisreis naar Japan, in zee stortte. Legerautoriteiten achten het veelbetekenend, dat er geen be richten zijn binnengekomen over versterking van de Noord-Ko reaanse pantsereenheden. Ook de berichten, dat er geen guerilla- activiteit of sabotage achter de Zuid-Koreaanse linies is waarge nomen, vinden zij bemoedigend. Tot Woensdag middernacht (Koreaanse tijd) heeft de Ame rikaanse luchtmacht 14 vluchten boven het gevechtsterrein ge maakt. Zij ontmoetten geen Nrd- Koreaanse gevechtsvliegtuigen. LAKE SUCCESS, 29 Juni (Reu ter). Trygve Lie, de secretaris generaal van de Verenigde Na ties, heeft zijn vacantiereis naar Europa afgelast,- zo werd heden te Lake Success bekend gemaakt. Men verwacht, dat de Veilig heidsraad binnenkort bijeen zal komen om te beraadslagen hoe de bijdrage der leden het best gecoördineerd kan worden met het algemene Amerikaanse strate gische opperbevel. Trygve .Lie heeft intussen een „schaduw-oorlogskabinet" inge steld. dat aanbiedingen van hulp aan Zuid-Korea zal coördineren. Het „kabinet" bestaat uit Trygve Lie, zijn assistent Cordier en Pro- titsj, de Joegoslavische directeur van de afdeling betreffende de Veiligheidsraad. De secretaris-generaal der V.N. heeft aan alle leden der V.N. tele grammen gezonden, waarin wordt gevraagd, welke hulp zij aan Zuid-Korea willen geven. Lie heeft heden medegedeeld, dat hij kolonel Alfred Katzin, een Zuid-Afrikaan, had benoemd tot zijn speciale vertegenwoordiger in Korea. Katzin vertrekt onmid dellijk naar Korea. Lie overweegt tevens militaire waarnemers naar Korea te zenden om een volledig beeld van de toestand te verkrij gen. Het was gisteren tien jaar geleden, dat op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard bloemen werden gelegd voor het Paleis Noordeinde. Evenals toen hebben vanmorgen de oud-burgemees ter van Den Haag, mr S. J. R. de Monchy en de oud-commandant van het veldleger, J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, bij het paleis bloemen gelegd. Rechts Baron van Voorst tot Voorst, naast hem mr de Monchy. LONDEN, 29 Juni (Reuter). De Sovjet-Unie heeft heden de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, admiraal Alan Kirk, het Sovjet-Russische antwoord op de Amerikaanse verklaring over Ko rea ter hand gesteld. In het ant woord wordt gezegd, dat „dé ge beurtenissen in Korea zijn uit gelokt door een aanval van Zuid- Koreaanse troepen op de grens gebieden van Noord-Korea". „De verantwoordelijkheid voor deze gebeurtenissen berust bij de Zuid-Koreaanse autoriteiten en bij diegenen, die achter haar staan", aldus de Sovjet-nota, die vervolgt: „De Sovjet-regering heeft haar troepen uit Korea teruggetrokken, eerder dan dit door de regering der V.S. is ge schied, en zij bevestigde daardoor haar traditionele beginsel van 'niet-inmenging in de binnen landse zaken van andere staten". In het antwoord wordt voorts nog gezegd: „De Sovjet-regering houdt zich aan het beginsel van niet-toelating van inmenging van buitenlandse mogendheden in de binnenlandse aangelegenheden van Korea". Ook Mao Tse beschuldigt Radio-Moskou heeft Donder dagavond een verklaring van de Chinese communistische leider Mao Tse Toeng uitgezonden, waarin deze zei, dat de „Ameri kaanse agressie" in Korea uitge breid en beslissend verzet bij de volkeren van Azië zal oproepen. Mao, die voorzitter van de cen trale volksregering is, beschul digde president Truman er van „alle Amerikaanse verplichtingen en beloften in stukken te hebben gescheurd". Het zei: „De volkeren moeten hun eigen problemen oplossen, zoals het Chinese volk bewezen heeft". In de vergadering der Tweede Kamer heef! de voorzitter gister middag voorlezing gegeven van de volgende verklaring der Nederlandse regering inzake Korea: „De Nederlandse regering heeft met bezorgdheid kennis ge nomen van de aanranding van de vrede, welke enkele dagen geleden in de vorm van een aanval op de republiek Korea door Noord-Koreaanse troepen is gepleegd. Het verheugt haar, dat de Veiligheidsraad zich terzake snel heeft beraden en zij heeft met waardering kennis genomen van de resoluties van de Veilig heidsraad van 25 en 27 Juni j.l. De regering heeft besloten gevolg te geven aan de aanbeveling, welke in de resolutie van 27 Juni tot de leden van de Verenigde Naties is gericht, om bijstand aan de republiek Korea te verlenen met .het doel aan de gewapende aanval door de strijdkrachten van Noord-Korea het hoofd te bieden en bij te dragen tot herstel van vrede en veiligheid in het betrokken gebied. Teneinde een doeltreffende uitvoering van de aanbeveling van de Veiligheidsraad te bevorderen, overweegt de Nederlandse regering zeestrijdkrachten vrij te maken, welke zullen kunnen deelnemen aan de noodzakelijke maatregelen in genoemd gebied. Nauw overleg vindt plaats met Indonesië en de Benelux-part ners over de toestand en de maatregelen, welke deze van de leden der Verenigde Naties vereist." AMERIKAANSE HULP AAN INDO-CHINA SAIGON, 29 Juni (Reuter) Acht Dakota-transportvliegtuigen zijn te Saigon aangekomen als eerste zending in het kader der Amerikaanse hulp aan Indo- China. Volgens een bericht uit Washington zullen meer vliegtui gen, munitie, radio-installaties, jeeps, vrachtauto's en artillerie gezonden worden. IN INTIEME KRING GEVIERD De verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard werd dit jaar, in tegenstelling met andere jaren, in kleine kring gevierd. Leerlingen van de Groen van Prinstererschool een lagere school in Amsterdam-Oost hebben gisterenmoorgen op het paleis een met anjers versierd .modelvliegtuig voor de Prins bezorgd. De particulier-secreta ris, mr. J. Thomassen, heeft hex geschenk, dat een deputatie van acht leerlingen met een onder wijzeres kwam aanbieden, in ontvangst genomen. 's-GRAVENHAGE. De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat bij Koninklijk Besluit van 28 Juni met ingang van 10 Juli benoemd is tot minister van Justitie mr. A. A. M. Struycken, advocaat en procureur en wethouder van de gemeente Breda. (Reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplage). Mr. A. A. M. Struycken werd op 27 December 1906 te Breda ge boren. Hij studeerde rechten te Nijmegen. Hij vestigde zich als ad vocaat en procureur te Breda en werd in 1935 lid van de gemeente raad voor de Katholieke Staats partij. In 1938 werd de nieuwe minister te Breda benoemd tot wethouder der bedrijven en in het zelfde jaar werd hij lid van de Provinciale Staten in Noord-Bra bant. In 1941 bedankte hij als zo danig als protest tegen door de bezetter genomen maatregelen. In 1941 kreeg hij de leiding van de sociale dienst van N.V. Hollandse Kunstzijde Industrie te Breda, met opdracht voor deze onderneming een sociale ontwikkeling voor te bereiden, gebaseerd op de 'na oorlogse structuur. Van 4 Mei 1942 tot December 1942 zat mr. Struyc ken als gijzelaar te Sint Michels- gestel. Na de bevrijding van Breda werd hij in November 1944 wet houder van Financiën en Bedrijven en was daarbij speciaal belast met de zorg voor vluchtelingen en eva- cué's. Mr. Struycken bekleedt voorts vele maatschappelijke functies. Hij is de zoon van dr. A. J. L. Struycken, lid van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen en ere-doctor van de Leidse univer siteit, arts te Breda. Een verrassing De benoeming van mr. Struycken tot minister is voor Breda als een verrassing gekomen. Men wist wel, dat hij op het punt stond om tot voorzitter van de Mijnindustrie- raad te worden, maar men had er totaal geen vermoeden van, dat deze benoeming zou worden ver wisseld voor die tot minister. Ook mr. Struycken zelf zo vertelde hij in een onderhoud met het A.N.P. had zich reeds volledig ingeleefd in zijn functie bij de Mijn- industrieraad. Hij aanvaardt in ieder geval het ministerschap met vreugde vooral omdat hij, advo caat geweest zijnde .thans de ge legenheid krijgt juridisch werk op hoog niveau te kunnen aanpakken. De minister is daarbij van mening, dat hij daarbij op de door minister Wijers ingeslagen wetg kan voortgaan. Onder de vraagstukken, die thans actueel zijn, noemde minister Struycken o.a. de liquidatie van het oorlogsrecht, de reorganistie van het gevangeniswezen, het politievraagstuk, dat volgens hem onderhand zijn eeuwfeest viert, de omvorming van het burgerlijk wet boek en het vraagstuk van de jour nalistieke verantwoordelijkheid. Minister Struycken zal voorlopig in Breda blijven wonen. Hij pleitte gistermorgen nog als adcocaat bij de Bredase rechtbank. Op dat moment was zijn benoeming tot minister daar nog niet bekend. TRUMAN TEKENT TOEWIJZINGSWET WASHINGTON, 29 Juni (Reu ter) President Truman heeft heden de wet op de toewijzing van 653.761.808 dollar onderte kend. Van dit bedrag is 50.000.000 dollar voor economsiche hulp aan Korea bestemd. De wet voorziet ook in fondsen voor de bespoediging der programs voor de ontwikkeling van snellere vliegtuigen en nieuwe anti-on derzeebootwapens. En de factor? (Sm.) Zeer belangrijk is de aan gekondigde verlaging van de schoolgelden. In tal van gevallen is er sprake van halvering. Be langrijk niet alleen als verlaging van lasten, maar zoals terecht wordt gezegd, ook doeltreffend voor wat de opvoeding en intel lectuele vorming van de kinde ren betreft. Nu is daar altijd nog de kwestie van het vermenig- vuldigingscijfer voor het school geld, dat ingevolge een oude, op Duitse leest geschoeide regeling bij Kon. Besluit, aan de gemeen ten het recht toekent, bepaalde schoolgelden te verhogen (te vermenigvuldigen) met een cij fer van maximaal 2. Dit heeft nog altijd tot gevolg, dat in vele gevallen schoolgelden pardoes worden verdubbeld, alleen maar om er aan mede te werken, dat de gemeentebegrotingen sluitend worden gemaakt. Dit is een on rechtvaardige toestand, welke bovendien het edele pogen van de regering op twee fronten doorkruist. Het maakt de belas tingverlaging ongedaan en voor komt. dat het beoogde opvoed kundige en intellectuele doel ..getrofen" wordt. Wij hopen, dat men, bij de a.s. behandeling van deze belastingkwesties dit pro bleem niet onaangeroerd zal laten. „On-Nederlands" (Sm.) „On-Nederlands" noemde burgemeester Oud het befaamde „Politie-besluit van November 1945, waarmede het on- (of anti?) parlementaire kabinet-Schermer- horn besloot het Duitse systeem van het gecentraliseerde politie apparaat te handhaven. Nog altijd bakkeleien twee departementen, t.w. Binnenlandse Zaken en Jus titie, over deze kwestie, zonder dat de.... politie er tussen kan komen. Wij zijn het eens met mr Oud, dat de politie een bestuurs taak heeft en dat ze dus behoort te ressorteren onder het depar tement van Binnenlandse Zaken, maar dan gedecentraliseerd. Cen tralisatie op dit punt achten wij verfoeilijk. In dit verband rijst wel de vraag, welke krachten een gezonde, waarlijk-democratische oplossing van deze slepende kwes tie tegenhouden? Er is te meer reden om van het Duitse systeem nu eindelijk af te stappen, omdat de wijze, waarop dit zaakje in November 1945 „gauw nog even" geregeld werd, met een parlement in het zicht, inderdaad on-Neder- lands was. Hier is mooi werk voor de nieuwe minister van Justitie COMMUNIQUÉ VAN MCARTHUR TOKIO, 30 Juni (Reuter) Een Donderdagavond door het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur te Tokio uitgegeven com muniqué maakt bekend, dat de Amerikaanse luchtmacht Don derdag „omvangrijke schade aan militaire doelen" toebracht bij bombardementen en beschietin gen boven het gebied van Seoel en Soewon. RUSSISCHE FUNCTIONARISSEN „MET VERLOF" LAKE SUCCESS, 29 Juni (Reuter). De twee voornaam ste Sovjet-Russische vertegen woordigers bij de Verenigde Na ties zullen binnenkort naar Rus land vertrekken. Jacob Malik, de leider van de Sovjet-delegatie, zal, naar ver wacht wordt, volgende week ver trekken en Zintsjenko, de Rus sische assistent van Trygve Lie, zal ook binnen enkele dagen „met verlof" naar Moskou gaan. „BANDIETENOVERVAL", ZEGT TRUMAN WASHINGTON, 29 Juni (Reu ter). President Truman heeft Donderdag in zijn eerste pers conferentie na het uitbreken van het conflict in Korea de actie van de Verenigde Staten „een politionele actie van de Verenig de Naties" genoemd, „om een bandietenoverval op de Koreaan se republiek af te slaan". Op een vraag verklaarde hij nadrukkelijk: ,,De Verenigde Staten zijn niet in oorlog" De president zeide er vast op te vertrouwen, dat de Verenigde Staten de Koreaanse republiek als een onafhankelijke republiek in stand zullen kunnen houden. „HOE SMIDJE VERHOLEN OP AARDE TERUG KWAM" VANDAAG is dan het schone verhaal van Smidje Verholen ten einde. Wij mogen zeggen, dat na de herverschijning van ons blad, een strip-verhaal nog niet zoveel succes heeft gehad zeg maar: sensatie verwekt als de roman van Smidje Verholen. Wij prijzen ons daarom gelukkig, aan onze lezers te kunnen mededelen, dat er morgen een vervolg op de avon turen van Smidje Verholen beginnen zal: „HOE SMIDJE VERHOLEN OP AARDE TERUG KWAM" Wij hebben bereids kennis genomen van de inleiding tot dit nieuwe verhaal en aan de hand daarvan kunnen we nu al wel zeggen: dat zal me weer wat worden! Jong en oud zullen zich weer geruime tijd met de plaatjes en praatjes van Smidje Verholen vermaken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1