Nieuw Noord-Koreaanse druk neemt al w Beslissende stemming wordt a.s. Donderdag verwacht Instemming bij de Eerste Kamer met steun aan ZuidKorea Amerikaanse landing in Korea Hoofdplaats van Buru door troepen van de R.I.S. bezet Zullen de Nrd-Koreanen gebruik maken van onderzeeboten? EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN. DEN HELDER, SCHAGEN Adempauze aan het Koreaanse front Aanwijzingen voor krachtiger tegenstand der Amerikanen Niet de zwakken voor de sterken Luchtmacht brengt zware slagen toe Britse olie-export naar China gestaakt Pater de Beaufort: K.V.P. stelt zich volledig achter de regering Toeslag voor minder draagkrachtigen? Smidsknecht bij ontploffing gedood Twee nieuwe divisies in de strijd Botsingen in West-Berijn Infiltraties op het eiland Ambon Nederlanders tonen weinig interesse Geheim bevel lekte uit Scheepsberichten Abonnementsprijs t 4.50 per kwartaal, t 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief-, per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 38 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EE!7 Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H >/A/V HEDEN Pagina 1 Woensdag 19 Juli 1950 46e Jaargang No. 11918 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290,- ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Het hoofdkwartier van MacArthur heeft Dinsdagmiddag aan Washington gemeld, dat de Amerikaanse en Zuid-Koreaanse grondstrijdkrachten op alle punten langs de gevechtslinie stand houden en dat de druk van de vijand afneemt. Een woordvoerder van het leger te Washington beschouwde dit bericht als een aanwijzing, dat de toevoer van Amerikaanse versterkingen en materiaal zich begint te laten gelden. Hij noemde een pers bericht uit Korea, volgens hetwelk een keerpunt in de strijd is bereikt echter voorbarig, Ad interim. Het besluit van onze regering om geen grond strijdkrachten ter beschikking te stellen voor Zuid-Korea, omdat dit in strijd zou zijn met de eisen, die gesteid worden door de we deropbouw van eigen weermacht, heeft onze volle instemming. De organisatie van de verdediging van West-Europa verbeert nog slechts in een beginstadium en wij doen daarom goed ons kruid zo lang mogelijk droog te hou den. Dat het Amerika in Zuid- Korea momenteel tegenloopt, spijt ieder, die is voor leven en laten leven, maar die tegelijk erkent, dat Amerika in Korea koek krijgt van eigen deeg. De Ver. Staten plukken nu de vruchten van hun na-oorlogse, onwaarachtige poli tiek en het zou gevaarlijk zijn, indien de landen van West-Euro pa hun troepen zouden zenden naar het strijdtoneel in Korea, waar de Amerikanen, na verloop van enige tijd, de overwinning zeker kunnen behalen. Het over hevelen van troepen uit West- Europa naar Korea zou een in de kaart spelen zijn van de Rus, die zeker in zijn vuistje zou lachen, indien het Westen zich ging ver zwakken. IJ kunnen ons voorstellen, dat die, ter versterking van het pres tige van de UNO, gaarne zouden zien, dat Nederland wel had vol daan aan het verzoek van Trygve Lie. Maar wij voor ons zijn van mening, dat het zenden van troe pen naar Zuid-Korea zou beteke nen alsof niet de sterken voor de zwakken, maar omgekeerd, de zwakken voor de sterken moeten opkomen. Nederland heeft door het zenden van Hr. Ms. „Evert- sen" een daad gesteld, die naar onze mening al ver genoeg gaat. Het is te hopen, dat de regering de commandant van dez_e oorlogs bodem de instructie zal hebben gegeven om in geen geyal orders van de Amerikanen te aanvaar den voor operaties ten aanzien van Formosa of Indo-China. De „Evertsen" is ter beschikking ge steld van de Verenigde Naties, alleen met betrekking tot de Ko reaanse kwestie. HET besluit van de Nederlandse regering werd gisteren door kruist door het bericht, dat de Westerse Unie zou overwegen een strijdmacht ter beschikking te stellen voor de oorlog in Korea. De Britse minister van defensie, Shinwell, zou hiervoor reeds in Parijs besprekingen voeren.' Ge lukkig is dit bericht gisteren nog tegengesproken. Het Westen heeft meer reden er op te wijzen, dat West-Europa dringend militaire versterking van Amerika behoeft, dan dat wij de Verenigde Staten zouden helpen. Wij zijn benieuwd naar hetgeen Truman vandaag tot het Congres zal zeggen. Wij weten uiteraard, dat het zal gaan over Versterking van de defensie. Maar zal West-Europa hier ook nog wat van krijgen? En hoe lang is het ook al wëer geleden, dat het laatste schip met wapens in ons land arriveerde? M.P.J. Wel verklaarde hij dat de com munistische Noord-Koreanen vre selijke verliezen lijden door lucht aanvallen. Uit berichten blijkt, dat zij zich nu alleen nog maar des nachts kunnen verplaatsen. Generaal Omar Bradley, voor zitter van de commissie van chefs der Amerikaanse generale staven, heeft verklaard dat, wanneer de Amerikanen voldoende manschap pen en materiaal naar Korea heb ben overgebracht, „later" een te genoffensief tegen de Noord-Ko- reaanse strijdkrachten kan wor den ingezet. Uit het algemene overzicht van de situatie aan het front, worden de berichten over geringe activi teit op de grond bevestigd. De Amerikaanse en Zuid-Koreaanse troepen waren, gedekt door een krachtig „luchtscherm" van vlieg tuigen, bezig zich gereed te ma ken voor de „slag van de drie hoek", welke naar verwachting in de heuvels ten Oosten van Taed- jon zal worden geleverd. De pun ten van deze driehoek zijn Taed- LONDEN, 18 Jnli (Reuter). Britse instanties hebben alle olie voorraden in het Verre Oosten op gevorderd, terwijl de export van olie naar China door Britse maat schappijen is stopgezet, aldus heeft het Britse ministerie van Buiten landse Zaken bekend gemaakt. Volgens een woordvoerder is de maatregel genomen om de actie van de Veiligheidsraad in Korea te steunen. De Amerikaanse rege ring is van de Britse stap op de hoogte gebracht. C.D.U.-MI NISTER NAAR DE SOVJET-UNIE BERLIJN (K.N.P.). De Oost- Duitse minister van Buitenlandse Zaken Georg Dertinger. in neven functie secretaris-generaal der „Christelijke" Unie, is Maandag 17 Juli naar de Sovjet-Unie ver trokken. Volgens zijn secretaris betreft het hier een particuliere reis en wil Dertinger met het oog op zijn gezondheidstoestand enige tijd aan de Krim vertoeven. Ook dé voorzitter der C.D.U., de plaats vervangende minister-president Otto Nuschke, vertoeft reeds enige tijd in de Sovjet-Unie. f in mÉMui ii ii" """I" Met wat kleren en een koe vluchten deze Koreaanse kinderen voor de Noord-Koreaanse troepen, die hun streek bedreigen. Op de achtergrond zijn Amerikaanse soldaten bezig een brug over de Koem te laten springen, teneinde de Noord-Koreaanse soldaten tegen te houden. jon in het Westen, Maamtsjang, tachtig kilometer in Noord-Ooste lijke en Koemtsjon, vijf en zeven tig kilometer in Zuid-Oostelijke richting. Taedjon is nog niet ge vallen, maar nog slechts gedekt door Amerikaanse vliegtuigen. Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft gister avond bekend gemaakt, dat vol gens definitieve inlichtingen tien tot twintig Russische officieren bij een bepaalde eenheid van het Noord-Koreaanse leger als advi seurs werkzaam zijn. In een frontbericht wordt mel ding gemaakt van nieuwe Noord- Koreaanse wreedheden. Soldaten van het 19e Amerikaanse regiment infanterie getuigden gezien te hebben, hoe Amerikaanse gewon den op draagbaren in koelen bloe de door Noord-Koreanen werden gedood. TEWATERLATING VAN DE „ZEEFAKKEL" Vrijdag 21 Juli om'9 uur zal op de werf van J. en K. Smit te Kin derdijk werden tewater gelaten het opnemingsvaartuig „Zeefak kel", welk schip bestemd is voor de hydrografische dienst van de koninklijke marine. De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw F. H. van Tijen-Noordhoek Hegt, de echtge note van de vroegere chef van de hydrografische dienst, kapitein ter zee R. van Tijen, die in 1942 te Neurenberg in krijgsgevangen schap is overleden. De vijftien delen( waaruit de nieuwe Chambero's Encyclopaedia bestaat, worden op het ogenblik in speciaal Marokkaans leder gebonden als geschenk voor de Engelse koning. De leren omsla gen worden met de hand bewerkt. Voor het Koninklijk wapen op de voorkant gebruikt men Engels goudblad van 22 karaat. Eèn der delen in bewerking. KONING LEOPOLD NOG DEZE WEEK IN BRUSSEL Tijdens de opnieuw in gespan nen atmosfeer verlopen zitting van de Verenigde Kamers van de Belgische volksvertegenwoordi ging, heeft president Van Cauwe- laert gistermiddag medegedeeld, dat hij hoopt de discussies over het opheffen van het regentschap Woensdagnacht ten einde te kun nen brengen en Donderdagmiddag de beslissende stemming te doen houden. De debatten werden (Van een onzer redacteuren) Het is een slechte zaak, die met veel woorden verdedigd moet worden. Daaraan heeft de heer Fred. Schoonenberg, de woord voerder van de communistische fractie in de Eerste Kamer wel licht niet gedacht, toen hij giste ren meer dan een half uur in deze Kamer stond te betogen, dat Noord Korea zo vredelievend ge zind is en eigenlijk het slachtof fer is van Amerikaanse aggressie, van het kapitalisme Als trouwe spreekbuis van de Russische pro paganda heeft hij voor zijn doen niet onverdienstelijk de rollen van Noord en Zuid Korea trachten om te draaien en de Nederlandse re gering ervan beschuldigd, dat zij zich onrechtmatig in een binnen landse aangelegenheid mengt. Pater de Beaufort (KVP), die de rij der sprekers, die namens hun 'partijen korte verklaringen aflegden opende, noemde de be slissing van de regering om daad werkelijk hulp te verlenen tegen de aggressie van Noord Korea, 'n hoogst ernstig besluit. Nederland is op grond van zijn lidmaatschap van de Verenigde Naties verplicht die hulp te verlenen, aldus spr. Hij gaf de verzekering, dat de KVP in gesloten gelederen zich achter de regering stelt. Niet ingrijpen op dit ogenblik, zou in de toekomst tot een zekere ondergang van de vrije wereld kunnen leiden. Met rustig geweten, aldus pater de Beaufort, worden de gevolgen van de regeringsbeslissing aan vaard. Hoe deze gevolgen ook mo gen zijn, zo besloot spr. zijn ern stige woorden, wij hebben de ze kerheid, dat Gods voorzienigheid de wereld leidt. Ook de heer van Heuven Goed hart (Arb.) was van mening, dat Nederland niet had mogen achter blijven met het verlenen van daadwerkelijke hulp. Het had een fout van de eerste orde geweest, DE HOGE PREMIE VOOR HET ZIEKENFONDS De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat er z.i. alleszins reden bestaat op het vaststellen door de gemeenten van toeslag regelingen voor hen, die welis- waar niet van gemeentewege wor- den ondersteund, doch wier in komsten zo gering zijn. dat zij de premie vrijwillige ziekenfondsver zekering bezwaarlijk kunnen op brengen, opnieuw onder ogen te zien. indien niet onmiddellijk partij was gekozen, aldus deze spreker. Bij deze laatste opmerking slo ten de heren, prof. Molenaar (VVD) en Kolff (CH) zich aan. De Minister-President achtte het geen goede raad, die zegt: Verleen hulp, maar doe het laat en lang zaam, zeker niet, zoals de heer Molenaar ook had betoogd, het be ginsel van de hulpverlening juist wordt geacht. Dr. Drees deelde nog mede, dat Hr. Ms. Evertsen uitsluitend zal deelnemen in de Koreaanse actie. Aan de commandant is een uit drukkelijke instructie gegeven zich van andere acties afzijdig te huden, b.v. die gericht zijn op For mosa. De Verenigde Naties en de V.S. hebben het standpunt van de Nederlandse regering begrepen en gebillijkt. De heer Schoonenberg diende nog een motie in, waarin geëist werd geen enkele strijdkracht naar Korea te zenden. Deze motie werd verwtorpen met 34 stemmen tegen en twee voor. Alleen de commu nisten stemden voor. Gistermorgen was men in smederij Beyes te Nederweert be zig met het electrisch lassen van een staaf. De smid zelf hanteerde het lasapparaat en de knecht hield de te lassen stalen buis vast. Op een gegeven ogenblik begon het ijzer te sissen. De smid gooide het lasapparaat weg, rende naar bui ten, gevolgd door de wachtende cliënt en de knecht. Deze, de 39- jarige gehuwde Joosten. kon ech ter niet vlug genoeg wegkomen. Er volgde een zware ontploffing, die een grote ravage in de sme derij te weeg bracht. Na de ont ploffing trof men de knecht zwaar gewond aan. De twee anderen be kwamen geen letsel. Per zieken auto werd Joosten naar het zie kenhuis in Weert overgebracht, waar hij hedenmiddag overleed. Het bleek, dat de stalen buis, die reeds geruime tijd in de op slagplaats van de smidse lag, trotyl bevatte. BIJNA 8500 LEERLINGEN OP DE KWEEKSCHOLEN Op. 16 September van het vorige jaar waren in totaal 8472 leerlin gen op kweekscholen van verschil lende richtingen in opleiding. Van dit aantal zijn 1830 op de rijks kweekscholen, 431 op gemeente lijke, 117 op niet-confessionele, 2415 op Prot. Christelijke en 3679 op R. K. Kweekscholen. Van het totaal van 8472 leerlin gen zijn 4746 vrouwelijke leer lingen. voortdurend door lawaai en in terruptie gestoord. Men verwacht dat minister president Duvieusart terstond, na dat de Verenigde Kamers haar beslissing zullen hebben genomen er valt niet meer aan te twij felen dat deze in het voordeel van de koning zal uitvallen naar Pregny zal vliegen teneinde de koning officieel op de hoogte te stellen. Sommigen gaan zover aan te nemen, dat deze officiële infor matie in geval van tijdnood pas bij aankomst van de koning op het vliegveld Meisbroek zou plaats vinden. Het défilé der Belgische troepen dat Vrijdag a.s., België's nationale feestdag, voor het koninklijk pa leis zou worden gehouden, zal volgens een. officiële mededeling in.de omgeving van de Cinquan- tenaire, de Brusselse „Are de Triomphe" plaats vinden. Deze plannen wijziging houdt kennelijk verband met een eventuele terug komst van koning Leopold. Het zou in de bedoeling*gelegen hebben, dat koning Leopold, in gezelschap van prins Boudewijn en prinses Josephine Charlotte 's middags om drie uur van uit het koninklijk paleis het défilé van de 4500 a 5000 Belgische manschap pen zou gadeslaan. De'Belgische socialistische partij had in verband daarmede haar leden reeds opgeroepen bij een eventuele terugkeer van de koning aan een manifestatie in de omge ving van het paleis deel te nemen. NEW YORK, 19 Juli. Reuter De New York Herald Tribune meldt, dat de Amerikanen een amphibielanding hebben onderno men in een haven aan de Zuid oostkust van Korea. De plaats zelf werd niet genoemd. De landing, die werd gedekt door oorlogssche pen en Amerikaanse en Britse jachtvliegtuigen, ondervond geen tegenstand van de Noordkoreanen. Een verslaggever van de Co lumbia Broadcasting Company, die bij de landing aanwezig was en later naar Tokio terugkeerde, verklaarde in een directe uitzen ding naar New York, dat de troe pen aan land gingen in de kleine haven Pohan, ongeveer 105 km ten noorden van de haven Poesan, via welke de Amerikaanse troe pen in de Taedjon-sector bevoor raad worden. „Alles verliep als een uurwerk. De troepen gingen aan land, alsof zij gingen pick nicken. De zee was glad als zijde", aldus de verslaggever. De generaal, die het bevel voer de over de landingsmacht, deelde een correspondent van Reuter mede, dat het doel van de ope ratie was er voor te zorgen, dat deze strategische haven niet door Noord-Koraenen bezet zou wor den, en zijn troepen zo snel en vlot mogelijk aan land te zetten. 37 schepen waren in een ogen blik bijeengebracht, zo zei hij. Volgens persberichten te New York namen 5000 man Ameri kaanse troepen aan de landing deel. Zij brachten artillerie en een half dozijn lichte tanks aan land en trokken snel landinwaarts. VREDESOPROEP HAD GEEN SUCCES BERLIJN, 18 Juli. (Reuter). De West-3erlijnse politie heeft vandaag een groot aantal leden van de socialistische eenheidspartij en andere communistische massa organisaties gearresteerd, die handtekeningen wilden verzame len voor de z.g. vredesoproep van Stockholm. De arrestaties werden verricht na een aantal botsingen tussen communistische propagan disten en West-Berlijners. Onder de arrestanten bevinden zich vele studenten en twee hoog leraren van de Humboldt-univer- siteit in Oost-Berlijn. De Britse autoriteiten hebben de vergunning voor het drukken van handtekeningenlijsten voor de vredesoproep, die 10 Juli werd verleend, ingetrokken. Zij werd bij vergissing verstrekt, zei een officiële Britse woordvoerder. Nader werd gemeld, dat in to taal meer dan duizend arrestaties zijn verricht. Velen werden gear resteerd om te voorkomen, dat zij door de West-Berliiners zouden worden afgeranseld. DJAKARTA, 18 Juli (A.N.P.). Gelijk uit een heden uitgege ven communiqué van het minis terie van Defensie blijkt, zijn troe peneenheden van de R.I.S. geland op het eiland Buru en hebben deze zonder veel tegenstand de hoofd plaats Namlea bezet. De landing geschiedde, naar een speciale cor respondent van het A.N.P. ver nam, in de Baai van Namlea en werd uitgevoerd door troepen on der bevel van de overste Slamet Riyadi, welke troepen een onder deel vormen van de divisie, die gedurende de laatste maanden naar Oost Indonesië werd overge bracht door L.S.T.-schepen van de Indonesische marine en landden onder dekking van vuur van kor vetten. De taktiek van de A.P.R.I.S is om eerst het hoofdeiland Amboina geheel te isoleren. Binnenkort zal een aanval plaats hebben op het eiland Ceram en onbevestigde be richten maken reeds melding van landingen op Saparua. Van welingelichte ziide deelde men aan de correspondent van het A.N.P. voorts mede, dat door de regering der R.I.S. op Ambon de methode van infiltraties wordt toegepast, waarbij vooral wordt geïnfiltreerd in de Moslimse ge deelten van het eiland, die veron dersteld worden, sterk tegen de afscheiding te zijn. Men hoopt hierdoor een eventuele latere in vasie door de A.P.R.I.S. voor te bereiden. Tenslotte wordt door waarne mers gewezen op het feit, dat de Ambonese kwestie noch bij de Ne derlanders in Indonesië, noch bij de Indonesiërs die belangstelling heeft, welke de kwestie in Neder land schijnt te hebben. In Neder landse kringen hier steekt men met onder stoelen en banken, dat men deze Nederlandse belangstel ling, met het oog op de algemene Nederlandse belangen in Indone sië niet bijzonder gelukkig acht en er gaan steeds meer stemmen op, om de oplossing geheel over te laten aan het beleid van de regering der R.I.S., zonder enige inmenging van Nederlandse ziide. New York Radio, die ook mel ding maakt van de landing, ver klaart, dat de troepen 11 km zijn opgerukt zonder tegenstand te ontmoeten. Normaal vergt een dergelijke operatie drie maanden voorberei ding,doch deze werd in tien dagen opgezet, aldus de New York He rald Tribune. In een bericht uit Tokio, dat door de radiostations van New York is uitgezonden, wordt gezegd dat er twee divisies van het Ame rikaanse leger in de strijd zijn ge worpen in Korea. Tot de divisies behoort de eerste cavalerie, welke Dinsdag zonder tegenstand te ontmoeten een am phibielanding maakte aan de Ko reaanse oostkust. SPEELGOEDFABRIEK UITGEBRAND Gistermiddag heeft een felle brand een speelgoedfabriekje aan de Rijksstraatweg in Haarlem ge heel verwoest. Het fabriekje brandde geheel uit en er ging een grote voorraad onderdelen en af gewerkte producten verloren. Om trent de oorzaak is nog niets be kend. ONTSTEMMING BIJ DE AMERIKAANSE LUCHTMACHT NEW YORK, 18 Juli (Reuter). Volgens de journalist Robert Alen is men op het Amerikaanse departement van Defensie „ernstig verontrust" over het uitlekken van een geheim bevel aan de Amerikaanse luchtmacht om be paalde eskaders straaljagers te in stalleren op drie eilandjes bij For mosa, behorende tot de Sakisjima- groep, ter hoogte van de Oostkust van Noord-Formosa. In minder dan 36 uur nadat Truman de Op dracht gaf „was het nieuws in handen van Moskou en de Chinese communisten". De Amerikaanse contra-spionnage vermoedt-, aldus Allen, dat het nieuws op Formosa is uitgelekt, „omdat de strijdkrach ten van Tsjiang Kai-Sjek, zoals bekend, wemelen van communis tische agenten". Ruim tien millioen Op 1 Juni j.l. bedroeg het aantal inwoners van ons land 10.091.226, aldus het statistisch bulletin van het centraal bureau voor de sta tistiek. Prof. Duynstee rector magnificus Het bestuur der St. Radboud- stichting heeft besloten prof. mr. F. J. F. M. Duynstee te benoemen tot rector magnificus der Katho lieke Universiteit te Nijmegen voor het studiejaar 1950/1951. SABOTAGE OP BRITSE TORPEDOBOOTJAGER? LONDEN 18 Juli (Reuter). De Britse admiraliteit deelt mede, dat te Rosyth in Schotland „on verwachte mechanische moeilijk heden" zijn voorgevallen aan boord van de 1.700 ton metende torpedobootjager „Cavendish" en dat de mogelijkheid van sabotage niet uitgesloten is. Asturias (burgers) Djakarta -Amsterdam, passeerde 17 Juli Kaap Carbon. Op 21 Juli te Amsterdam ver wacht. Garoet. Djakarta-Rotterdam, pass. 17 Juli Finisterre. Nelly (troepen) Djakarta- Amsterdam, 19 Juli ver wacht te Suez. V. TOKIO, 18 Juli (Reuter). Reuters correspondent Roy Mac- Artney ziet een nieuw element van gevaar opdoemen in de Ko reaanse oorlog door de bekendma king in het jongste communiqué van MacArthur, dat drie niet- geïdentificeerde onderzeeboten ter hoogte van de Koreaanse kust wa ren waargenomen. Vijandelijke onderzeeboten zou den een bedreiging kunnen vor men van amphibische operaties der bondgenoten en de ravitaille- ringsverbindingen tussen Japan en Korea. Een woordvoerder van MacArthurs hoofdkwartier ver klaarde dat eenheden van de Amerikaanse vloot de onderzee boten aan de oppervlakte hadden waargenomen. De identiteit kon niet worden vastgesteld. Voor de Koreaanse oorlog wer den te Tokio talloze berichten ont vangen over niet-geïdentificeerde onderzeeboten in de Straat van Korea. De Zuid-Koreaanse minister van Defensie, kapitein Sjin Soeng Mo, deelde Reuter de vorige maand in Seoel mede, dat de Rus sen Noord-Koreanen te Rasjin, ongeveer 150 km* ten zuiden van Wladiwostok, opleidden in de be diening van deze vaartuigen. Men vermoedt, dat door Noord- Koreanen bemande Russische on derzeeboten weldra wellicht in actie zullen komen. Dat de bond genoten voorzorgsmaatregelen treffen, blijkt o.m. uit de komst van drie vliegboten van de R.A.F. in Japan. Zij waren uit Hongkong vertrokken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1