MODERNE WONINGEN in klassieke stijl N Stat Wisselbeker bleef in eigen huis Geslaagden Ambachtsschool Rijkskabelschip „Poolster ALKMAAR EN OMSTREKEN r Alkmaar bouwt voort vertrokken personen gevonden voorwerpen J R.K.A.F.C.-Adspirantentournooi Een drijvende zeepkist Alkmac Vreemc ver PAGINA 2 WOENSDAG 19 JULI 1950 Achter „Rochdale" is de Alkmaarse aannemersfirma Schoonewil en Jonker voor rekening van de gemeente begonnen met de bouw van een 5-tal huizenblokken, in totaal een 96-tal woningen bevattende, die in het komende voorjaar aan 96 gezinnen de zo lang begeerde woonruimte zal verschaffen. Ben week of vier is men op dit terrein, dat straks begrensd zal worden door de Karl Marxstraat, de Willem de Zwijgerlaan en de Piersonstraat, aan de gang en waar de afgravingen voor de fundamen ten al gereed zijn en men begon nen is met het storten van beton, kan men zich al enigszins een in druk vormen van de complexen, die hier binnenkort gaan verrijzen. Het ontwerp van deze huizenblok- Hen i6 van de Haarlemse architect Prof. Ir. H. T. Zwiers, die er naar heeft gestreefd naast een zo groot mogelijke efficiency in de bouw zo zuiver mogelijk de oudei klassieke bouwtrant te behouden. De huizen blokken, die vier verdiepingen hoog worden, krijgen door hun hoogte en door hun uiterlijk een monumen taal aanzien en vormen zo een flinke afsluiting van de stadsrand aan de zuidzijde. De middenpercelen zullen boven een sousterrain, oorspronkeilijk ge dacht voor de verwarmings-instal- latie. doch nu voorlopig bergruim ten bevattende, drie verdiepingen tellen. De kop-huizen krijgen vier verdiepingen, een bouwwijze, die nog niet eerder in Alkmaar werd toeigepast. Van de 76 woningen zijn er twintig bestemd voor dubbel- bewoning, zodat in totaal 96 afzon derlijke woonruimten worden ge schapen. Op iedere verdieping ko men afzonderlijke woningen te liggen, zodat men hier kan spreken van etage-woningen. De beneden woningen bevatten naast een flinke woonkamer, die circa 3% m. bij Vb. m. groot is, twee slaapkamers, een douche-cel, hal, gang en W.C. Voorts een vrij ruime, moderne keuken. De bovenverdiepingen be vatten, althans wat de duplex-wo- ningen betreft, een woonkamer, keuken en slaapkamer benevens een W.C. Men verwacht, dat de gehele bouw, indien zich van de winter geen al te grote stagnaties met vorst e.d. voordoen, in totaal een veertig wekpn in beslag zal ne men, zodat 'tegen eind April, begin In Juli 1950 ALKMAAR. E. M. Pater, van Hekelstraat 16 naar Zwaag; G. Veltman, verpleegster, van Ken- nemerstraatweg naar Den Haag; B. Slikkerveer, bootsman politie, yan Nic. Beetskade 58 naar Reeu- wijk; J. A. Blokker, fabr.arb., van Baansingel 21a naar Koog a. d. Zaan; E. C. Meskes, verkoopster, van J. van Scorelkade 26 naar Hilversum; M. M. E. L. Nash, van Nassaulaan 5 naar Indonesië; A. J. M. Vaske, dienstbode, van Rop- jeskuil 42 naar Hoogkarspel; A. P. Insing, dienstbode, van Boter- straat 9 naar Wognum; N. P. Roodhof, kapper, van Dijk 7a naar Leeuwarden; A. A. Reus-Spaans, van Nic. Beetskade 19 naar Haar lemmermeer; A. Homma-Tinga, van Schermerweg 7 naar En schede; H. Zeij met gezin, van Papaverstraat 7 naar Amsterdam; C. M. S. Zwiers, van Schaarloo 2 naar Heerlen; J. Groen, van v. d. Meijstraat 10 naar Heiloo; A. G. C. Huisman, van Korte Landstraat 39 naar Soest; P. van der Laan, van Middenstraat 18 naar Heiloo; J. D. Mallee, van Dr. Schaepman- straat 23 naar Katwijk; J. A. Rou- kens, van Korenbioemstraat 5 naar Ridgewood (U.S.A.); S. J. Veel, metselaar, van Oosterkolk- straat 29 naar Oudorp; J. A. At kinson, tuinman, van Emmastraat 103 naar Engeland; H. Maathuis, sergeant ziekenverpleger. van Toussaintstraat 15 naar Hilver sum. Van 1 tot en met 15 Juli ALKMAAR. Gedeponeerd aan het bureau van politie te Alkmaar en daar te bevragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. Zeeuwse broche, grijze schoen twee tasjes, kindertasje, actetas met inhoud,, kindertasje, auto ped, witte gymschoen, kinder armband, sleutel aan ring met medaille, kinderschoentje, por- temonnaie met rits, rozenkrans in étui, sjaal, handschoen, al bum met foto's, vulpen, heren portemonnaie met inhoud, con tact sleutel, muts, kam in etui, dameshoed, hoed (beige), pols horloge, dameshandschoen, zij den sjaal, portemonnaie jongens jas, regenpijp, kinderbril, boek je, sleutel, armband, handdoek met zwempak, broodtas, auto ped, portemonnaie, handschoen, ingelegd ijzeren plaatje. Als gevonden aan het bureau van politie aangegeven, alwaar op bovengenoemde tijdstippen het adres van de vinder is te verkrijgen; visnet, collier, por temonnaie met inhoud, dames armbandhorloge, witte strik, portemonnaie met inhoud, vier kleurenpotlood, kralensnoer, por temonnaie met inhoud, collier, vulpen, damesarmband, ceintuur pop. duif, muntbiljetten, ball point, oliejas, schaartje, 2 dui ven, sigarenaansteker, collier, zakdoek en ceintuur, muntbiljet, bankbiljet in sigarettendoosje, kammetje in étui. schoolétui m. inhoud, grijze deken, damespor- temonnaie met inhoud, weeg- schaalbakken, dasspeld, autoped, damesvest, portemonnaie m. in houd, doosje met shag. rozen krans in étui. -"badhanddoek met 2 zwembroekjes, meisjesjasje. alpinomuts, sjaal, muntbiljet, dameshandschoen, rozenkrans, nortemonnaie met inhoud, kin derjasje, broche, aansteker, ta baksdoos. vulpen, klein sleutel tje, ceintuur, portemonnaie met inhoud, padvindersriem, schou dertas, hondenpenning, porte feuille met inhoud. Maart het werk kan worden opge leverd. Reeds na de bouwvak- vacanties kan men met het met selwerk beginnen, er zit dus wel schot in deze zaak. Dat is trou wens, naar wij vernamen, ook voor een groot deel te danken aan de voortvarendheid van da aannemers firma, die er voor heeft gezorgd, dat zo spoedig mogelijk na de aan besteding met het werk kon wor den begonnen. Naar wij nog ver namen, ligt het in de bedoeling van de gemeente, de woningen zalf te exploiteren. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie Fiës- ta, alle leeftijden; Victoria; Ontsnapt van het Duivels eiland, 14 j; Cinema Ame- ricain: Het teken van de Gorilla 14 jaar. NACHTDIENST APOTH.: G. Kruisinga, Koorstr. 47. NACHTDIENST TAXI'S; Koopman, Lindegracht 43, tel. 3916. BERGEN: Traditionele Ver- lichtings-avond. Feërieke verlichting van de dorps kom en naaste omgeving bij het invallen der duis ternis. Bergen. Rustende Jager: ten- toonst. schilderijen, edel- smeedwerk en grafische kunst. 10—12, 14.30—17.30, en 19.3023 uur. Geslaagd ALKMAAR. Aan de mode academie van mevr. Ida de Leeuw van Rees te Amsterdam, slaagden voor lerares coupeuse-examen on ze stadgenoten mej. C. H. L. van Engelen en mej. H. Bos. Plan voor 76 woningen voor gedemobiliseerden te Alkmaar. Prof. ir. H. T. Zwiers, architect B.N A. ALKMAAR. ln afd. A heeft 't Adspiranten-tournooi van AFC een onverwacht spannend slot gekregen doordat er drie verenigingen, Ber- dos, Kolp. Boys en AFC met 8 pun ten bovenaan eindigden. Hier waren dus beslissingswed strijden nodig. Het hoeft geen be toog, dat deze wedstrijden met gro te geestdrift gespeeld werden. We hebben dan ook Zaterdagavond op bet Kolp. Boys-terrein drie snelle geestdriftige, maar uiterst faire wedstrjjden gezien. Eerst traden de Kolp. Boys en AFC-adspiranten tegen elkaar in 't strijdperk. Deze elftallen wogen precies tegen elkaar op en het was enigszins tegen dé verhouding in, dat AFC door een fout van een der backs van Kolp. Boys de leiding nam en deze tot het einde toe be hield. Na tien minuten rust waren het weer de AFC-ers, die het veld be traden, om nu in een wedstrijd van twee keer een kwartier Berdos te bekampen. Ook hier was 't krachts verschil niet bijzonder groot. AFC wist echter door enige snelle uitval len van de buitenspelers driemaal te doelpunten, waar tegenover Ber dos maar één keer het net wist te Alkmaarse Damclub „D.D.D." ALKMAAR. De eindstand van de elubcompetitie 1949-1950 is als volgt: le klasse: 1. Mart. Oud 25 pnt; 2. J. Schuit 25 pnt; 3. N. Oud 24 pnt; 4. H. de Jong 23 pnt; 5. H. Kruider 22 pnt; 6. M. A. Hemels 20 pnt; 7. G. Woonijk 18 pnt. De nos. 8, 9 en 10 degradeerden. Door beide beslissingspartijen 'van J. Schuit te winnen, werd Mart. Oud op fraaie wijze alge meen clubkampioen 1950 en mag hij in de komende bondscompe- titie het eerste bord verdedigen. 2e klasse. Eindstand aan de kop: 1. J. Jorna 18 pnt; 2. L. Ver ver 17 pnt; 3. M. Langras Jr. 17 pnt; 4. C. Bijwaart 16 pnt. Allen uit 14 partijen. Kampioen werd dus J. Jorna; L. Verver werd goede tweede na een beslissings partij met M. Langras Jr. Deze drie spelers promoveerden naar het eerste tiental. 3e klasse. Aan de kop: 1. G. Bakkum 38 pnt; 2. P. de Wijn 35 pnt; 3. J. Balder 34 pnt; 4. D. Klinkhamer 27 pnt; 5. A. Veen 24 pnt; 6. I. Korn 20 pnt; 7. D. Bruggeman 19 pnt. Allen uit 24 partijen. Kampioen G. Bakkum, die promoveert naar de 2e klasse. Waarschuwing aan het publiek ALKMAAR. Het publiek wordt er met klem op gewezen, dat er in de tunnel aan de Berger overweg niet gefietst mag worden. Er wordt tegen deze bepaling nog al veel gezondigd, en het regent klachten van voetgangers die hin der ondervinden van fietsers in de tunnel. De politie zal daarom in het vervolg geen waarschu wingen meer geven doch direct proces-verbaal opmaken. Tevens worden automobilisten er op gewezen dat zij hun wagen niet meer links van de rijweg tot stilstand brengen, stoppen is alleen geoorloofd in de rijrichting, dus rechts van de weg. Het rijden in de Alkmaarder-hout op voet paden is ook verboden. Hier wordt ook nogal veel tegen gezondigd en tientallen processen verbaal zijn reeds opgema.akt. Eindelijk gesnapt ALKMAAR. Door de politie is dezer dagen de dader opge spoord van de in de maand Sep tember 1949 in Alkmaar gepleegde feiten van openbare schennis der eerbaarheid. Dit geschiedde aan de Omval en aan de Wester weg. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt en na verhoor is hij heengezonden. vinden. Hiermee had AFC de wis selbeker en vooralde draag- speldjes gewonnen. De derde wed strijd ging tussen Berdos en Kolp. Boys om de tweede prijs. In deze wedstrijd was Berdos werkelijk wel Iets sterker en won dan ook met 20. Ondanks enige teleurgestelde gezichten, wat natuurlijk te begrij pen is, ging ieder voldaan naar huis in de overtuiging, dat hier op een sportieve manier de strijd om de be geerde speldjes beslist was. In afd. B. behaalde AFC b de eer ste prijs met vlag en wimpel door in zes wedstrijden geen enkele keer verslagen te worden. Tweede werd hier Kolp. Boys b. Tot slot geven wij, na een woord van dank a&n de jeugdleiders voor hun medewerking om dit tournooi te doen slagen, nog even de standen in de twee afdelingen. Afd. A (na beslissingswedstrijden): R.K.A.F.C. a 7 6 0 1 19—5 12 Berdos a 7 5 0 2 15—7 10 Kolp. Boys a 7 4 0 3 12—9 8 H.S.V. a 5 2 0 3 7—10 4 Zeevogels a 4 0 0 4 1—12 0 Limmen a 4 0 0 4 4—15 0 Afd. B: R.K.A.F.C. b 6 6 0 0 30—4 12 Kolp. Boys b 6 3 0 2 14—9 6 H.S.V. b 5 1 0 4 9—27 2 Limmen b 6 1 0 5 10—23 2 KAMPIOENSWEDSTRIJD SCHAKEN ALKMAAR. De uitslagen van de kampioenswedstrijd luiden als volgt; Hoofdklasse: A. BeemsterboerW. Kwak 01 le klasse: R. v. WezopG. Groene woud 01 (beslissingswedstrijd) W. PieterseJ. de Walf 01 2e klase: C. OorschotP. Obdam 10 LOCOMOTIEF SCHEPTE WIELRIJDSTER „ALKMAAR. Gistermiddag om streeks kwart over vier bemerkte de leerling-machinist van een naar Den Helder rijdende trein dat er een fietsband aan zijn machine hing Hij waarschuwde de machi nist die onmiddellijk stopte en naar buiten keek. Daar zag hij dat zijr. machine een damesfiets had ge schept Bij nader onderzoek Meek een !4-jarig meisje E. L. uit Lan- gendijk bij de onbewaakte overweg aan de „Zes Wielenor.der Huis waard te dicht op de spoorbaan te hebben gestaan. Het meisje, werd met fiets en al door de trein mee gesleurd en bekwam daarbij een hoofdwond en 'n hersenschudding. Dr. Degenaar uit Alkmaar heeft het meisje verbonden en naar bet Centrale ziekenhuis vervoerd. Haar fiets was geheel vernield. ONFORTUINLIJKE FIETSER ALKMAAR. Dc 67-jarige J. M. C. uil Alkmaar die op zi.rn fiets met hulpmotor de Regulietsiaan uitreed en de Kenuemerstraatwej wilde oversteken zonder goed uit te kijken kwam daarbij in aanrij ding met een personenauto. De man kwam te vallen en liep 'n hoofd wond op die bij een Rode .Kruis post verbonden werd. Naderhand is hij naar zijn eigen huis terugge bracht. Geslaagd voor coupeuse ALKMAAR. Op het te Hilver sum vanwege het instituut TMOVA gehouden examen slaagde voor cou peuse mej. N. Kok alhier. KAJOTTERSNIEUWS ALKMAAR. Omdat de heer Bosloper vanavond verhinderd is moet de' aangekondigde muziek avond vervallen. In plaats hiervan is er recreatie. R.K. MULO-EXAMEN ALKMAAR. Gister slaagden voor het Mulo-diploma: Gerda Ap pel, Gonni Beekman, Jenny Bel, Diny Bel. Hanny Berkhout, Joke Bloothoofd en Tini de Boer, allen leerlingen van de R.K. Meisjes Mu- loschool alhier. Burgerlijke Stand OUDORP. Geboren: Johannes Theodorus Cornelis zv Johan Smit en Cornelia Steur; Ineke dv Gerrit Zwaan en Maria Margaretha Broer- sen. Gehuwd: Cornelis Gerardus Slij- derink en Cornelia Elisabeth Blok dijk. Ingekomen Jacob Renooy, Chauffeur van Alkmaar naar Wes terstraat A 77. Geverius J. Veel, metselaar v. Alkmaar naar Heren weg A 72; Elisabeth, Steltenpool zonder beroep ivan Wervershoof naar Herenweg A 72; Jacobus W. Snoeks vertegenwoordiger van Haarlem naar Munnlkenweg E 25; Anna T. Kunst, dienstmeisje van Velsen naar Breelaan C 15. Vertrokken: J. Kuijpers n. Alk maar Leeghw.str. 35; H. Stenneberg naar Schoorl, Bosmansweg D 55; Susanna J. B. naar Maastricht, Hoge Kanaaldijk 7Hendrikus Hassink naar Beverwijk, Arends- weg 194; Ate Jan van der Wal naar Amsterdam, Boetonstraat 26 hs.; J. Boode en gezin n. Alkmaar, Huiswaard 1; E. v. d. Geer naar Alkmaar, Leeghwaterstr. 35. Burgerlijke Stand HEERHUGOWAARD. Gebo ren: Theodorus J. A., z.v. P. Ur- sem en G. A. Bakker; Nicolaas P., z.v. N. G. Stoop en A. W. Hooge- werf; Johanna M., d.v. A. W. Scholten en G. Cath. Schuit; Ja cob J., z.v. G. Rempt en N. Man; Christina A. M., d.v. G. Borst en A. Eeken; Maria E., d.v. W. Th. Groot en D. Schipper; Petrus N., z.v. W. Konijn én G. A. Kruijer; Cornelis J. A., z.v. J. Groen en D. Plak; Catharina M., d.v. P. Kruijer en G. van der Gragt; Eduard E., z.v. C. J. de Vries en E. J. Groot; Johannes, z.v. J. Pa ter en G. A. Molenaar; Petrus C., z.v. P. Dekker en Cath. A. Hooge- boom. Ondertrouwd: Teunis B. Smit, Assendelft en Neeltje Blokker; Pieter Koster en Fokje Jongstra. Getrouwd: P. A. Sinnige en J. M. Stuijt; W. M. J. Burgers en C. J. Stadhouders; C. Goudsblom, Alkmaar en A. A. Groot; J. de Groot, Schagen en W. Varenhout; W. E. Rikkers, Winterswijk en M. Boekestein; T. B. Smit, Assen delft en N. Blokker. Overleden: I. Korver, wed. van M. Prosper, oud 80 jaren; P. Ta- mis, wed. van T. Koenis, 73 jaar; A. J. de Koning, echtgen. van E. van Diepen, 26 jaar; C. G. van Stralen, 1 .jaar, d.v. J. v. Stralen en A. Wijnker. KOLVEN ZUID SCHARWOUDE. Zon dag werd in de kolfbaan van de heer P. Kramer een kolfwedstrijd gehouden tussen de sociëteiten „Op Maat" en „Gezellig Samen zijn", De prijswinnaars waren: le klasse: le prijs P. Molenaar, 163 p.; 2e prijs N. Rijper, 153 p.; 3e prijs D. Rijper Sr., 144 p.; serie: A. Berkhout, 60 p. 2e klasse: le prijs P. Goet, 154 p.; 2e prijs K. de Boer, 141 p.; 3e prijs L. Schrijver, 128 p.; 4e prijs P. Woestenburg, 127 p.; 5e prijs K. de Geus, 121 p.; 6e prijs C. Groot, 119 p.; serie: C. Berkhout, 53 p. 3e klasse; Th. Commandeur, 127 p.; 2e prij? O. Parma, 120 p.; 3e prijs J. v. d. Ham, 120 p.; 4e prijs Jb. van Twuijveg, 117 p.; 5e prijs Ant. Jonker, 116 p.; 6e prijs Jn. Koeman, 109 p.; serie: W. Luij- ting, 45 p. De stand voor de wisselbeker is thans: Op Maat met 23 kolvers 2422 p.. Gezellig Samenzijn met 21 kolvers 2401 p. De volgende week vindt de return-match plaats in de baan van de heer N. Rijper. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Theodorus Johannes Maria, z.v. S. de Boer en V. J. Bosman; Pe trus Theodorus, z.v. T. J. Vleugel en C, Bekker; Anna Adriana Cor nelia, d.v. G. J. Oudhuis en C. U. Hoogland; Sjoerd Harmen, z.v. H. Blok en L. van der Velde; Catha rina, d.v. K. Kostelijk en G. J. Wagenaar: Maria Anneke en Anne Marieke, d.v. P. Kossen en M. W. de Groot; Hendrica Catharina, d.v. J. Zijp en C. Molenaar; Geer- truida Maria Catharina. d.v. N. A. Schuit en C. C. Boekei. Ondertrouwd: Jan Beets. 22 jr, tuinbouwer, wonende te Koedijk en Trijntje Schoenmaker, 23 jr, z.b., wonende alhier; Theodorus Johannes van der Vliet, 25 ir, landarbeider, wonende te St. Maarten en Elisabeth Smit, 26 jr, z.b„ wonende alhier. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Jan, z. v. Simon Rotgans en Antie van der Schaaf (wonende te Wieringer- waard); Roelof Jelle, z. v. Siebe Krul en Trijntje van der Wal; Ma ria Frederika, d. v. Frederik Met selaar en Maria Sandkuijl; Mar- tien, z. v. Pieter Schrieken en Bregtje Broersen; Hendrik, z. v. Hendrik Groot en Maria Anna van Buuren. Ondertrouwd: Gerrit Reijer Kos, 23 jr, veehouder en Gera Gusta Kooij, 21 jr, beiden te Zijpe. Geslaagd EGMOND 'AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de heer "J. de Jong, slaagde te Amsterdam voor het eindexamen M.T.S. afd. weg- en waterbouwkunde. Mutaties bij het Witte Kruis HARENKARSPEL. In een bestuursvergadering van het Witte Kruis werd tot secretaris-penning meester benoemd de heer J. Smit, die tot nu toe de voorzittershamer hanteerde. Doordat hierdoor de voorzittersfunctie openviel, werd hierin voorzien door het benoemen van de heer R. van der Laan. Schoolreisje CASTRICUM. De hoogste klasse van de St. Cuneraschool te Bakkum maakte een uitstapje naar Rotterdam met bezoek aan de Maastunnel en de tentoonstel ling „Ahoy", terwijl de meisjes school per boot een bezoek bracht aan Volendam en Marken. Voor de kleintjes was een bustochtje naar Bergen georganiseerd met een bezoek aan de speeltuin Duin- vermaak. Dank aan Warmenhuizen Met grote dankbaarheid ben ik weer naar Rotterdam teruggekeerd. Immers de aangekondigde collecte bracht het moois bedrag op van f 89,62. Dank hiervoor ben ik verschuldigd aan het college van B ,en W; dank aan de ijverige voorbereiders, dank aan de collecteurs en dank aan de goeds gevers, mijn oud-pa rochianen. Het is weer een steen tje, door U bijgedragen, om het schone gebouw voor de invaliden in Nederland te voltooien. In een van de collecte-bussen vond ik 'n halve papieren gulden met nummer 3 AF 388863. Wie de tegenhelft vindt, zends mij die op. A. G. F. Burcksen, pr. Bondsadviseur ALKMAAR Gediplomeerd werden de volgende leerlingen: Smeden-bankwerkers: J. J. Abbo, J. Baan, D. Bakker, F. D. Becker, A. Beentjes, N. Been tjes, J. Biersteker, S. v.d. Blom, R. Bos J. C. M. v. Buitenen, C. Buizer, W. Dalenberg, J. R. Dekker, C. Dieleman, N. J, v. Diepen, H. v. Dijkhuizen, G. v.d. Eerebeemt, C. van Esseveld, J. M. de Graaf, J. Groot, A. P. de Groot, P. J. de Groot, D. Bakker. R. Heinis, N. J. Hoebe, Th. Hol lander, J. Honig, E. v.d. Horst, F. Kaandorp, J. Kalverdijk, P. F. v.d. Kolk, B. W. Kok, C. P. Komen, H. N. Korn, P. J. Korver, R. M. Koop man, A. B. v. Kraanen, F. M. M. de Lugt, N. M. Melieste, C. P. Melker, P. Meijer, J. Meijne, R. Middelburg, C. W. Nestra, N. Th. Nolterr, W. A. J. Nijdam, G. J. Oldenburg. P. G. Olgers, N. L. Ootes, J. J. Out, M. G. N. Pronk, P. A. H. Rollé, Th. Rozemeijer, A. P. Ruiter, M. J. Schoehuijs, H. Schuiteman, P. J. Smit, N. J. Skotarczak, Th. J. Sta- degaard, G. Th. v. Straaten, J. Turfboer, P. C. Vermeeren, P. Vlaar; A. D. van der Vlies, J. P. Wagner, G. Warmenhoven, J. Wit tebrood, A. v. Wonderen, A. L. Hoogewerf. Verklaring voor het volgen van een derde leerjaar kregen de vol gende leerlingen: D. Bakker, S. v.d. Blom, N. J. v. Diepen, H. v. Dijk huizen, C. v. Essexveld, F. M. M. de Lugt, W. A. J. Nijdam. Afgewezen 11. J. J. Abbo, N. Beentje, R. Middel burg, P. C. Vermeeren, A. D. v.d. Vlies, P. Vlaar en J. P. Wagner ontvingen een tweede prijs. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers: H. J. Qdrichem. J. de Beurs, J. A. Borst, G. Bossen, W. J. v.d. Bremen, J. M. Castricum J. Eduaard, M. Go- mes, H. Govers, J. de Groot, J. H. de Groot, H. Gul, S. Gutter, L. P. N. Hofsté, W. Th. Kaag, J. Pomper, J. Rikkerink, J. G. Veel, N. Water drinker, J. Zwart. Afgewezen 4. W. J. .vd. Bremen en L. P. N. Hofsté ontvingen een tweede prijs. A. Bas, J. Blaakmeer, G. Coevert, L. N. Kleverlaan, D. J. Klein, G. de Cock, J. Fr. v.d. Lee, A. Roos. Afgewezen 1. A. Bas ontving een le prijs. J. Blaakmeer ontving een tweede prijs. Electriciëns: W. J. Apeldoorn, W. C. v.d. Berg, D. Bergman, W. P. Bos, E. Brands- ma, D. M. Broekhoven, G. de Bruijn, B. Buter, A. C. Dekker, C. Dekker, J. A. Dumont, J. F. Eilan der, C. J. A. de Groot, J. G. Hol lander, C, D. Hop, J. J. Hoogendijk, C. Jansen, T. José; L. Jupijn, Th. A. Kehl, K. Kolijn, W. C. Koster, C. Kossen, J. S. Jansen, H. J. Werk man. J. Th. Kuis, G. Fr. Kunst, J. G. M. v. Langen, H. Lodder, J. Mous, E. Nicolaij, J. Nieman, M. Fr. de Nooij, A. B. Opdam, K. M. J. Paleari, W. C. v. Raam, H. Rison, M. Rol R. Schuuring, C. v. Staten, E. v. Staverden, J. E. Tebbertman, W. H. Tellegen, G. H. Timmëns, W. Tros, N. J. Tuinman, J. W. Twisk, H. v.d. Velde, W. Visschers, S. J. de Vries, A. Wester, P. J. Witte, J. Wijker, H. A. IJspeert. Afgewezen 2. C. Dekker, J. G. M. v. Langen en W. Visschers ontvingen een le prijs. Timmerlieden: W. den Adel, Fr. Blanken, N. P. Bommer, A. Breet, A. Dekker, G. M. v. Egmond, B. J. Giling, S. J. M. Hes, C. Kenter, M. M. Klaver, J. Kluit. C, Koning, C. A. Koopman, C. W. Koper. A. M. Langedijk, C. M. Leijen, J. de Beer, A. J. Leek, K. de Jager, J. J. Leijen, C. G. de Nijs, P. J. Oud, G. A. Pepping, J. Rose, C. J. de Rover, N. J. Roze meijer, D. Schermer, J. P. Schilder, J. N. Slooten, P. Stoop, A. J. W. Tamis. J. J. Veld, J. Visser, H. Woudwijk, G. J. v. Zijl, J. Hollen- berg, C. Lub, A. Molenaar, P. Mul der. Afgewezen 9. C. G. de Nijs en P. Mulder ont vingen een 2e prijs. Metselaars: C. J. Appelman, O. N. Bakker, T. J. v. d. Berg, J. W. Blank, W. J. v. d. Gragt, J. B. de Jong, P. v. d. Vlies, C. de Koning, C. A. Hageman, T. Geel. Afgewezen 3. Meubelmakers: J. Buizer, C. P. Gieling, A. J. Houtenbos, S. M. Kaandorp, D. W. Prins, C. J. Snee- kes. J. M. Stoop, J. C, Verduin J. G. Winkel, J. Zwart. Afgewezen 1. Schilders: J. M. van Assema, J. M. Breed, F. C. Hazeveld, J. Hop man, W. Keetman, J. Klerk, A. J. Rinkel, A. Roele, S. Schut, J. C. Strik, F. A. Wit. Afgewezen 1. J. M. Breed ontving een le prijs, W. Keetman en S. Schut ontvingen een tweede prijs. Kleermaken: I. A. Aardema, G. Bakker, C. Braam, M. Breed, M. Dekker, M. Th. Groefsema, C. Hink, F. J. Kaandorp, W. Holties, A. Kooij A. Kramer, J. E. Miedema, M. J. Pool, S. de Ree, P. de Rooij, W. Speets W. Tjeertes, N. van der Werf, M. Wiersma, P. Zoon, E. Zwart, A. Zwart, afgewezen 1. M. Breed en M. j. Pool ontvin gen een le prijs. C. Hink ontving een 2e prijs Banketbakken: C. Mak, G. Bing, G. L. Blank, M. Hopman, J. C. T. Koelman, J. Kraakman, P J. Kuil- boer, D. C. JJ. Leek, N. M. Mul, C. Mijlhoff J. C. Peters, C. Ruiter, A. J. P. Schutte, J. P. Smorenberg, S. P. v. Westen. A Wijker, W. Wij ker, P. Boonacker. P. J. Kuilbeer ontving een le prijs, P. Boonacker een tweede. Examen Costumière HEILOO. Bij de door de H,M.V. gehouden examens te Haarlem slaagden voor costumière de dames Thea de Wit uit Egmond aan Zee en L. Schouten uit Heilbo leerlingen van de modevakschool alhier, directrice Mevr. A. P. A. Klerks-Roovers. Overgangsexamen M.M.S. Toegelaten tot de 2de klasse A van de Middelbare Meisjesschool te Bergen; E. v. d. Sluis, Schagen; N. Schaap Winkel. VOETBALWEDSTRIJD DER NAT. RESERVE NIEUWE NIEDORP. Op Za terdag 22 Juli a.s, wordt er op het voetbalterrein te 't Veld een wed strijd gespeeld door de klas van sergt. instructeur J. de Boer der Nat. Hes. uit 't Veld tegen de klas van sergt. instructeur J- J- Weel der Nat. Res. uit Warmenhuizen. Daar beide klassen reeds meermalen met elkaar in strijd zijn geweest tijdens hun vrijwillige avondoefeningen, waar dan gebruik werd gemaakt van verschillende dekkingen en vuurwapenen, zullen ze nu strijden op geheel open terrein gekleed in shirts en vrij van maskeringen. De wedstrijd begint om 18.30 uur. De wedstrijd zal gadegeslagen worden door hoge militairen, en er zal tevens een keuze-commissie aanwezig zijn om enkele spelers te kiezen voor 'n officieel elftal van het gehele district Noord-Holland. Het zal zeker een aardige wedstrijd worden en verwacht wordt dat sporiliefhebbend 't Veld aanwezig zal zijn, om de militairen in hun voetbalwedstrijd aan te moedigen. MARKTOVERZICHT PURMEREND PURMEREND. Het aanbod van vette koeien was iets gro ter, maar de gang was al in de vroegte matig. De vraag naar gelde koeien was er wel, maar de vraagprijzen, die nog steeds oplopen, belemmeren de ver koop. Ook met de verse melk koeien was het kalmer; ook daarvan waren de vraagprijzen weer hoger. Onder de aangebo den slachtstieren waren hele zware en de animo daarvoor was heel goed. Een vlugge nuch tere kalverenmarkt met hogere prijzen. De wolveemarkt was aardig bezet, voornamelijk lam meren; de beste lammeren voor export waren weer duur en werden vlug verhandeld. Ook met de vette schapen ging het goed en ook daarvan waren de prijzen vaster. Met de bokken en geiten wil het maar niet vlotten, een stugge beweging. Op de varkensmarkt ging het beter: de vetten zetten zich weer flink hoger en enkele nog boven notering., maar de afloop was voor de lichtere soorten wel een paar centen minder. Op de biggenmarkt een vlotte handel van fokzeugen was wel s/at groot, de gang was dan ook met hogere prijzen. Het aanbod kalm. Op de paardenmarkt was wel iets meer leven; er waren ook enkele veulens, maar deze kwa men ook bij de slager terecht. Van de pluimveemarkt rap porteerden slechts de konijnen een stugge handel. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond: OVERWEGEND DROOG. Over het algemeen veel bewol king, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige zuid westelijke wind. Dezelfde tempe- raturen als vandaag of iets war mer. „VAN DE WADDEN TOT HET Ij" DOOR DE RADIO Van de opening van de ten toonstelling „Vap de Wadden tot het IJ" zal de N.C.R.V. een .reportage maken, eveneens op 31 Juli de-Wereldomroep. Zondag zal door de A.V.R.O. een vraaggesprek worden uit gezonden met de heer B. C. Ooms, voorzitter van de pers en propaganda-commissie van de tentoonstelling. EXAMEN COSTUMIERE ALKMAAR Op het onlangs gehouden examen voor costumière slaagden: C. Burgering, N. de Groot, M. Kraakman, T. Duits, J. Verkauten, R. Kamp,, E. Rosa Cas- taldo, W. Houtenbos, N. de Waard, L. de Lange, I. Bijert, N, Wage- maker, A. Breed, L. Dingjan, A Smorenberg, N. de Jong, N. Huls kamp, A. Smolenaars, A. Sneek, J. Geels, J. v. d. Griendt, I. Bak ker, T de Koning, T. Schipper, R. Schipper, S. Bek, B. de Vries, T. Hardoff, A. Beers, I.Hoeben, G. de Groot, allen leerlingen van de R.K. Modevakschool der Eerw. Zusters van O.L. Vrouw Oudegr. te Alkmaar. KEURINGEN VOOR DE DIENSTPLICHT Door het hoofd van de indelings- raad te Alkmaar is een regeling vooj- oproepingen van de keurings- plichtigen van de lichting 1952 vast gesteld. Ingevolge deze regeling zullen uit deze omgeving worden opgeroepen: 10 keuringsplichtigen uit Anna Paulowna op 15 Nov. en 29 op 14 Nov.; op 22 Dec, 9 keurringsplichti- gen uit Haienkarspel, en op 28 Dec. d.a.v. nog 9; uit Heerhugowaard ko men op 28 Dec. 8 keuringsplichti gen, en op 29 Dec. 25 keurings plichtigen „onder het mes"'. In het nieuwe jaar 1951 zullen verschijnen op 9 Jan. uit Koedijk 1 man, en op 10 Jan. d.a.v. 11 man; op 12 Jan. 17 en op 15 Jan. d.a.v. 16 keurings plichtigen uit de Langedijk; Bar- singerhorn komt °P 16 Jan. met 8 keuringsplichtigen aan de beurt, daarna achtereenvolgens: 8 op 19 Jan., en op 23 Jan. nog 2, allen uit Schagen ;uit Schoorl worden 10 man gekeurd op 24 Jan., uit Sint-Maar ten 9 op 25 Jan., Oterleek niet zjjn 4 keuringsplichtigen op 25 Jan., en de rij wordt besloten met Sint-Fan- cras op 26 Jan. met 11 dienstplich tigen van de lichting 1952. 'n Drijvende zeepkist, noemen de lui van de bemanning het Rijkskabelschip „Poolster", 't Is een beste schuit, maar met zijn afmetingen 47 m. lang, 7 m. breed, 'n diepgang van 2.10 m. en t mooist van al n platte bodem is iedere klap van een golf raak. 't Hoeft maar even te waaien, of je kunt er haast niet meer op je benen blijven staan. In Groningen, waar de order voor de bouw van het schip bin nenkwam, zaten ze ermee. „Bouw een klein schip" was er gezegd, „maar het moet zeewaardig zijn. Evenwel niet te hoog, want het moet onder de bruggen door kun nen." Maar in Groningen kwam het voor elkaar en eind 1948 liep de Poolster van stapel. Nederland had zijn eigen kabelschip, een coaster, die over alle mogelijke rivieren kon stomen, voor de kust kon kruisen en in volle zee in alle rust. zijn werk kon doen. Dat doet de Poolster met zijn beman ning van twaalf koppen. De vaste ligplaats van het schip is in de Coolhaven te Rotterdam. Maar de Poolster is allesbehalve een vaste klant. De kabels van de P.T.T. eisen veel werk. Als 'n schipper in de mist niet zo gauw de haven kan vinden, gooit hij maar ergens het anker uit. Vaak gebeurt dit bij de plaats, waar 'n kabel ligt. Bij het opstomen wordt de kabel aan het opkomen de anker meegetrokken en de ongeduldige schipper sjort zo lang, tot de kabel bezwijkt. Dan mag de Poolster in actie komen. Wanneer er in de zomer mooi weer is en er valt niets anders te doen, gaat de bemanning ver laten zeekabels vissen. Dat loont de moeite wel, want onlangs bracht nog 'n 30 km. oude kabel 168.000 gulden op. 't Is 'n honds werk. De zeeka bel weegt per meter maar even 10 kg. Voeg daarbij dat het beest je op 40 m. diepte ligt en dat er in al die jaren, dat hij op de zee bodem rust het nodige zand en andere rommel uit de ketels van de zeestomers op gekomen zijn, dan is het te begrijpen, dat er soms met een trekkracht van 18 ton nog geen hijsen aan is. Dan maar weer kappen en elders op nieuw hengelen. 't Is een ongeregeld bedrijf op zo'n kabelschip. Hoe vaak gebeurt het niet, dat er 'n karweitie is opgeknapt en 't op huis afgaat, en er plotseling een radiotelefoon tje komt vertellen, dat ergens 'n kabelstoring is opgetreden. Dan wordt er niet meer gepraat over passagieren en zo. Dan gaat het rechtstreeks naar de opgegeven bestemming. Voor 'n paar uur, 'n dag of 'n halve week, dat maakt niet uit Iets wat de Tour de France-rijders het meest op hun tocht ontmoeten is pech! Gelukkig is er steeds voldoende hulp om de schade aan het rijwiël zo snel mogelijk te herstellen. Op dez« foto ziet U de Belg Schotte met een grimmig gezicht zijn gesprongen band bekijken, terwijl anderen gjjr> karretje met bekwame spoed repareren. VAI De faam van A is de wereld ov het begin van de een Portugees rei markt als toe; bezochte folk! Meestal kijken d seerd naar het di de kaasdragers, 1 naar de heldere 1 rillon, maar rij dat het drukke g niet voor hen a wordt. De kaasmarkt geen pittoresk voerd om de toes verre van dat, en geen poseurs, g< helden, die zich den laten va vreemde meiskes. werkers, de hoec bare traditie, ko strooien hoeden zij zijn de levenc het gilde, dat de haar taak ten op: ringende plattel; te vervullen. Als Alkmaar niets z kaasmarkt, heeft kenis in de eer, markt er is om die hier zo gaarne geld te laten roll dat de kaasmarkt trekkelijke zichtl streert de sterke Alkmaar en de 1 tussen stad en 1 welke het beide Maar bovendie van de kaasmarkt zeer groot, omdat vorm een niet t< ganda gemaakt w landse agrarische mendhetób de ka scheldnaam (teve van kaaskoppen? zeer belangrijke stad voor verkee zij de gasten boeit marktgebeuren er doordringt van de duet. Het spreekt va: makkelijke berc weg en rail van spreekt daar van sen en de Hembrr ook folkloristisch vele toeristen vreemdelingenbez- gen en dat de Fe boven het Noordz toonstelling in Al is een daad van natuurlijk hoopt h bestuur de tiendui bezoekers naar de ken en Alkmaar aan de tentoonste de dagen, waaro markt is. Hoe groot de ec nis van het vre voor Alkmaar is, objectief te benat alleen al, omdat toerist van de si winkels, de hote weer en nog zove naar huis meenee en dikwijls zo v< Het moest over voorkomen, dat 1 pondentie over d lust" naar Bath a een Alkmaarder - dat men daar f pleegt af te zettei Moge eens de alle vreemdelini derheid van ons is ook in dit O] reeds van Alkma. Degenen, die r Alkmaar binnenl spoedig bemerken zonders in de sta Dc omwonenden plein hebben ront aldaar een aardigi groen, bloemen e bracht. Des avont plein sprookjesach Ook de Spoorst ven niet achter; zi. keistraat eveneens de winkeliers van Vanaf het Stati tiomsweg en de Be de organisatoren v ling aan weerszijc witte vlaggenmast* aan 2 M. lange vl. vestigd zijn. Zo is die naar de tentoo feestelijk cachet gi men voorts, dat die speciale diens vanaf de tentoonst en vanuit verschil centra in Noordhol toonstelling, versie vlaggetjes, die oo op de tentoonstel! Morgenochtend de tentoonstelling saris der Koningil Noord-Holland, in van tal van autoi genodigden, geope voor deze genodigi het kaasmarktspe voerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2