Hulp voor het front der strijdende Kerk Noord-Afrikaan Dos Reis wint étappe, 21 minuten voor slenterend peloton m Komt er ook in Hongarije een pseudo-Katholieke actie? GEMEENTERAAD HEILOO BLOEMENCORSO KAASMARKTSPEL Openbare verkoping EKm De Ruyter (in Parijse ploeg) handhaaft zich goed GEERVLIET Egmondia sloeg Schots elftal Onbeschrijfelijke toestanden onder onze geloofsgenoten Naar wij vernemen: Tot hoofd van de nieuwe Openbare School werd de heer J. J. Rommel benoemd Ernstige botsing eist zes gewonden Woensdag 2 Augustus B E R C E N's HOOGTIIDAG: „TWEE EDELLIEDEN VAN VERONA" Maandagavond 31 Juli a.s. extra opvoering Kaasmarktspel TWN VICTORIA 250 cc. en de Zweedse Huscvarna Jongkinds Motorenhande! BESTEL AUTOMOBIEL Harddraverij H.H. Woord Nd te KOEDIJK is yoed, ads Bezoekt Café TOLHUIS HEILOO I. DEKKER MWUSCHML CUR. de l immim ui mi In de verzengende hitte op de Zuid-Franse wegen voelen de Noord-Afrikanen zich blijkbaar het best in vorm en ook ds etappe van gisteren van Nimes naar Toulon werd een over winning voor een zoon van de Noord-Afrikaanse woestijn streken: de kleine, donkere Dos Reis, in de eindsprint nèt even voor zijn ploeggenoot Zelasco. Dat was het resultaat van een zelfde stoutmoedige demarrage als van hun landgenoot Molincs in de etappe van Donderdag. Het slenterende grote peloton arriveerde pas 21 minuten later en daarin zat ook Wim de Ruyter, die nd opgenomen is in de Parijse ploeg. Hij behoudt de 35ste plaats in het algemeen klassement, dat sinds het uit vallen van de Italianen geleid wordt door Ferdi Kübler. Het is gisteren al met al een wei nig interessante rit geweest. Kort na de start gingen Weilenmann en Redolfi aan de haal, maar het was hun er alleen maar om te doen hun spieren los te rijden en ze lieten zich spoedig terugvallen. Daarna zag men nog iets wat op een uit looppoging leek van 8 renners, bij wie Küblei; en Ockers, toen het peloton toteen lange sliert uitge rekt werd tijdens de lange en gelei delijke afdaling naar Saint Bonnet il6' - KM). Maar ook nu keerden de rust en het groepsverband spoe dig terug. Het is overigens geen wonder dat de favorieten weinig initiatief toonden: ze moeten hun krachten sparen voor de Alpen. En wat de anderen betreft zijn er heel wat die nu niet bepaald meer in topvorm zijn na de vele honderden kilometers welke reeds zijn afge legd. Tot ongeveer 25 kilometer van de start gebeurde er niets. Maar toen besloten Dos Reis en Zelasco het huzarenstukje, dat hun ploegmaat Molines gisteren had uitgehaald, te imiteren. Aangezien het peloton niet reageerde konden zij gemakke lijk wegkomen en een voorsprong nemen. Het verschil tussen de twee vinnige Afrikaantjes, die zich in de smoorhitte kiplekker voelden, en de renners van de hoofdgroep, die moeite hadden om in het zadel te blijven, werd steeds groter en liep geleidelijk op tot 28 minuten te Aix- en Provence (145 KM). Na Aix moesten er nog een kleine 80 KM gereden worden en het was duidelijk, dat het peloton een zware taak zou hebben, indien het ein delijk besloot de achtervolging in te zetten. Dit besluit bleef echter achterwege. Na de bestijging van de Col de L'ange (186 KM), een heuveltje van iets meer dan 200 M„ ontvluchtte Castelin en Remy. De beide „Regio nalen", alle twee van de Franse Zuid-Oost ploeg, zetten er een ste vig gangetje in en aangezien Reis en Zelasco toch op de duur ook een beetje last van de hitte kregen, zodat hun tempo wat minder werd, konden de Fransen enkele minuten op hen inlopen. Toch bedroeg het tijdsverschil tussen de kokplopers Ook lioort er weer bij met een modern hoortoestel ■*an Keizersgracht 411 Amsterdam-C. Vraagt gratis brochure. (Advertentie» EGMOND AAN ZEE. Op een schitterend veld speelde Egmondia Woensdagavond voor meer dan duizend toeschouwers een vriend schappelijke wedstrijd tegen een Sehots elftal, samengesteld uit drie verschillende clubs. Voor de aanvang sprak de voor zitter van Egmondia de Schotse gasten toe en wees er op, dat Eg mondia voorlopig niet meer zou spelen, maar een uitzondering had gemaakt voor Dundee Union of Boys Clubs. Als herinnering aan hun vacantie ip Egmond bood hij elk der spelers een zilveren theelepel met de Van Speyktoren aan. Egmondia bleek door de inter land-sfeer, die over deze wedstrijd hing, geheel van de kook en liet zioh volkomen overbluffen. Reeds na enkle minuten wist de razend snelle linksbuiten der gasten een bal nog juist voor de out-lijn te bereiken en met een schitterend schot Braak onhoudbaar te pas seren. 01. Een grote nederlaag leek in het verschiet. Onverwachts wist echter Teun Sloot vijf minuten later ge lijk te maken, toen keeper en back een ogenblik aarzelden en hij daar van handig profiteerde door de bal in het verlaten doel te koppen. 1—1. Niettemin bleven de gasten tot de rust verre in de meerderheid. Met enig geluk wist Braak echter zijn doel schoon te houden. Rust kwam met 11. Na de rust tapte Egmondia uit een ander vaatje. Het meeste ge vaar dreigde nu voor het doel der Schotten. Midvoor Zwart wist acht minuten na de rust door te breken en met een schitterend schot vanaf de zijlijn de Schotse keeper te pas seren. 21. Uit een goed genomen vrije ^.chop wist Teun Sloot nog maals voor Egmondia te scoren, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel door scheidsrechter Koe link afgekeurd. De gasten wisten het doel niet meer te vinden en zo kwam het einde van deze spannen de wedstrijd. DE PRI|ZEN DALEN LONDEN. De wereldgoede- remnarkten hebben op het bericht betreffende het terugkeren van de Sovjet-Unie in de Veiligheids raad gereageerd met een reactie in de prijzen. Goud in Hongkong, zilver in Bombay en rubber en tin in Singapore gaven heden al gemeen prijsdalingen te zien na de onafgebroken stijging der laatste weken. en de twee achtervolgers aan de finish waar Dos Reis zijn kame raad in de eindspurt klopte nog 14 minuten. Weer 7 minuten latei- arriveerde Desbats aan het hoofd van het grote peloton, waartoe ook De Ruyter behoorde. Er zijn nu nog 60 renners in de wedstrijd. Uitslag 14e étappe NimesToulon: 1. Dos Reis (N.Afrika) 222 KM in 6.49.54; 2. Zelasco (N.Africa) z.t. 3. Castelin (Fr. Z.O.) 7.03.55; 4. Remy (Fr, Z.O.) z.t.; 5. Desbats (Fr. A) 7,10.45; 6. Ockers (België A) z.t.; 7. Forlini (Parijs) z.t,; 8. Bnffcrt (Fr. A) z.t.; 9. M. Verschueren (België) z.t.; 10. Prouzet (Fr. Z.W.) z.t.; 11. Schotte (België A) z.t.; 12. Giguet (Fr, A) z.t. Vervolgens het grote peloton met De Ruyter in dezelfde tijd. Het alg. klassement luidt thans: 1. Kübler (Zwitserland) 93.49.42; 2. Ockers (België A) 93.50.48; 3. Brambilla (Fr. Z.O.) 93.58.43; 4. Bobet (Fr. A) 94.00.40; 5. Geminiani (Fr. A) 94.00:45; 6. Robic (Fr. West) 94.00,50; 7 en 8. Ex Aequo Piot (Fr. N.O.) Verzoenend arfikel In een der Romeinse bla den staat een artikel, waarin het voorstel wordt gedaan aan de Italiaanse Wielerbond om een grote wielermani- festatie te organiseren, ten einde de goede betrekkingen tussen bolde landen te her stellen. Niemand, zo schrijft het blad, heeft voordeel van het incident in de Pyreneeën en de sport lijdt er onder. Een wielerwedstrijd tussen Italië en Frankrijk moet worden uitgeschreven, ten einde èn de renners èn de officials de gelegenheid te geven elkaar de hand te drukken. en Cogan (Fr. Z.W.) 94.01.40; 9. Kirchen (Lux.) 94.02.34; 10. Meunier (Fr. Z.W.) 94.03.53. De Ruyter staat 35 met 94.42.29. België leidt het landenklassement met 282.02,25, tien minuten voor sprong op Frankrijk A. Gerepatrieerde militair trachtte ex-verloofde te wurgen BLIJHAM, 28 Juli. Een on langs uit Indonesië teruggekeerde militair F. H, uit Oude Pekela, heeft vanavond in Blijham zijn vroegere verloofde, die daar met 'n andere jongeman fietste, met zijn moto,, van achter aangereden. Het meisje werd daardoor licht gewond. Daarna sprong H. van de motor en wierp zien op het meisje en tracht te haar te wurgen. Dit werd voor komen doo,- de andere jongeman. H. wilde vluchten maar werd te gengehouden door dorpsbewoners, die hem aan de rijkspolitie over leverden. H. had reeds verscheide ne malen gedreigd, het meisje te zullen vermoorden, wanneer zij niet bij hem terugkwam. Reeds eerder op de dag was hij haar en haar vriend tegengekomen. Toen had hij ook dreigende taal geuit, zonder echter tot daden over te gaan. OOK FRANKRIJK ZAL PARAAT ZIJN PARIJS. De Franse Natio nale Vergadering is gisteren een debat begonnen over een begro ting van 290.600 millioen fr. voor de luchtmacht gedurende 1951 tot 1955. Door deze credieten zal Frank rijk een luchtmacht van 2.029 vliegtuigen krijgen, waarvan 1.814 voor de gewone luchtmacht en 215 voor de marineluchtmacht. Indien er voldoende credieten worden verleend, zal er een extra groep van 547 vliegtuigen komen. Het luchtmachtpersoneel zal van 84.950 officieren en manschappen in 1951 op 116.700 in 1955 worden gebracht. De Nationale Vergadering keur de het vier-jarenprogram met 412 tegen 182 (communisten) stem men goed. Jules Moch, de Franse minister van defensie, verklaarde in de Nationale Vergadering, dat Frank rijk in geval van oorlog zijn gen darmerie en z;jn nationale garde vier tot vijf maal zo groot moet maken om af te rekenen met para chutisten en leden van de vijfde colonne, zonder dat daarvoor sol daten van het front moesten worden geroepen. Hi.j drong er op aan, dat het gehele land op elk ogenblik waakzaam is. Luchtmaarschalk C. A. Bouchier, die als verbindingsofficier zal worden toegevoegd aan generaal Mc Arthur, commandant der strijdkrachten van de Verenigde Naties op Korea. BOEDAPEST (K.N.P.) Op 1 Augustus zullen alle katholieke priesters van Hongarije moeten verschijnen op een massavergade ring te Boedapest, teneinde, zoals enige dagen geleden 35 „progres sieve" priesters in een oproep aan hun ambtsbroeders hebben ver klaard, een definitieve overeen komst te treffen tussen Kerk en Staat. „Tijdens deze vergadering", zo luidt de oproep, „zullen wij uit drukking geven aan onze bereid heid om de regering op alle moge lijke wijzen te steunen bij haar streven naar de vestiging van een vredesfonds, naar de verwezenlij king van haar vijfjarenplan en naar de verhoging van de algemene Dinsdagavond arriveerde in Königstein, waar het vaderhuis gevestigd is der verjaagde Oost-Duitse priesters, de eerste zielzorgbus, welke bestemd is om het werk der „Oostpriester- hulp" te doen uitoefenen, hetwelk tot doel heeft, weer licht te brengen aan millioenen onzer geloofsgenoten, die thans zuchten ,,in de duisternis en de schaduw des doods"; de honderd-vijftig verjaagde, afgebeulde rugzakpriesters, gekleed in militaire uniformstukken, die daarbij aanwezig waren, zongen Heimatliederen, toen deze bus aan hen werd overgedragen en de vertegenwoordigers van de Oostpriesterhulp, die dit schouw spel zagen, kwamen diep onder de indruk. Een van deze zielzorgbussen is Donderdagmorgen op hef terrein van de H. Hartkerk op Oudwijk te Utrecht, overgoten door een stralende Julizon, in gebruik ge steld voor dit grootse werk van Charitas, hetwelk geschiedde door het uitspreken van de litur gische gebeden en het verrichten van het wijdingsformulier, waar toe Z. Em. Joh. Kard. de Jong, als hoogste autoriteit der Katho lieke Kerk in Nederland, zijn per soonlijke medewerking verleende. Na het verrichten van deze plechtigheid werd door Mgr. Th. Huurdeman een stille H. Mis op gedragen aan het altaar van deze pasgewijde bus. Aan de Evangelie- zijde van het altaar woonde Zijne Eminentie het H. Misoffer bij, aan de Epistelzijde had o.a. plaats genomen het Hoogwaardig Heer M. Ondersteijn, Abt van de Abdij van Berne. Tijdens deze H. Mis heeft pater Werenfried van Straaten O.Praem. van de Abdij van Tongerloo een predikatie gehouden en daarin op indrukwekkende wijze een beeld gegeven van de toestanden, welke bestaan op 't grote front der strij dende Kerk in 't Christelijk Avondland. Van de achttien millioen ont heemde Duitsers zijn er in de loop der na-oorlogse jaren drie mil lioen gestorven, drie millioen naar Siberië gestuurd en twaalf mil lioen als zand over Duitsland ver spreid, waar zij thans, verblijvend in ontzettende monsterbunkers, overgeleverd zijn onbeschrijflijke gevaren naar ziel en lichaam. Van deze twaalf millioen zijn er zes millioen katholiek, terwijl zes duizend priesters bestemd ziin om hun lange lijdensweg mee te ma ken. Christus nu wil met onze handen werken voor dit volk en zo moet ook de Kerk thans ingezet worden om het Christuswerk te volbrengen, maar haar priesters in Duitsland zijn straatarm en kunnen nooit op stoffelijke wiize Lastbaar maken de grote barm hartigheid van Christus, waarover zij spreken. Deze zwoegende priesters die steeds maar moeten rondtrekken, zullen vroeg of laat onder hun werk bezwijken en dan zijn de katholieken, die nu nog de kern vormen van de Katho lieke Kerk in Oost-Duitsland, ver loren. Het plan nu van de Oost priesterhulp. dat anderhalf jaar geleden ontstond, wil alles doen, om het werk der ambassadeurs van de West-Europese Kerk te doen slagen: deze priesters kun nen, overal rondtrekkend, welis waar van dag tot dag het H. Mis offer in de diaspora opdragen, maar om daarna de „Agapè" (Liefdemaal) te doen plaats heb ben, moeten zij door ons op daad werkelijke wijze geholpen wor den. Reeds tachtig millioen ont heemden zuchten thans achter het IJzeren Gordijn in gezel schap van tienduizenden pries ters en millioenen kinderen, die moéten optrekken achter de rode vanen, terwijl het gevaar uit Azië steeds sterker opdringt. In West-Europa moeten wij daarom zorgen als laatste bol werk nog een klein brugge- hoofd in stand te houden, en ondanks alles wat er gebeurd is moet een vergevend Christen dom thans zijn zegeningen uit storten. Aan het einde van dit jaar zal de Oostpriesterhulp beschikken Om de opmars van de Noord-Koreaanse troepen te stuiten, blazen leden van de Amerikaanse genietroepen de bruggen over de rivier de Koem op. Een brug wordt opgeblazen; een gedeelte is reeds ver nield, terwijl onder de nog intact zijnde stukken springstof wordt aangebracht. over een twintigtal bussen en dan zullen wij doen wat ons mogelijk is in de hoop dat God dan ook zal tonen wat Hij kan. Dank bracht de predikant aan Zijne Eminentie Kard. de Jong, die dit werk gesteund en aange moedigd heeft, eveneens,aan het R. K. Huisvestingscomité en de vele naamlozen die hun giften beschikbaar stelden. Spr. eindig de zijn predikatie met de verze kering, dat God ons op korte ter mijn kan redden en dat Hij dit doen zal. als wij het waard ziin. Na de H. Mis baden allen geza menlijk de voorgeschreven gebe den voor zovelen, die, in zoveel ergere mate dan wij, nog „zuch ten in dit dal van tranen". R. K. MIDDENSTANDS EXAMENS ,i ALKMAAR. Op Vrijdag 28 Juli slaagden voor het R. K. Middenstandsexamen te Alk maar de volgende candidaten: Th. G. Pijlman. C. M. Rekers, R. H. J. Klein-Robbenhaar. W, F. A, Peeters, C. Perrier, H. J J. Okkerman, B. G. M. Nagel A. Naber. Amsterdam: S. C. Schavcmaker. Assendelft; P. J. C. Schaap, G. M. Runderkamp C. P. Rol, mevr. M. Th. Rondeel van Berkel. G. E. Postema, H J. Praat, P. J. Ouwens. H. N. Overkamp, J. W. Pars. Alkmaar; A. J. van Rnssum. Bumbrugge; F. J. Rosenmüller, Bergen; N. J Sauer, J. Olivier. W. A. Nan. P. M. de Niis, C. A. Oomens. A. Oosterom. J. Post. Beverwijk; D. Prins, W. P. Rijper, Beem- ster; G. Th. Reijnders. Castri- cum. A M. Porteries, Egmond: A. M- Nelis en P. Rolvers, Haar lem: E. Neeft, Heemskerk: L. M. Rosier. H, Th. Rozing en .T. Oud- hoff. Heiloo: J. A. L. Polman en C. M. Noot. Den Helder; N. C. A. Rood, S. C. Rood. C. M. M. Rood. J. Rietbergen: W. J, de Ruiter. A. Th. Rood, D. M. Oden, Hippolitushpef: J. Ie Noble. Tex: MRep.Koog a. d. Zaan; A. Rijkes. Langediik, P. van Saane. Oostzaan: A. Plevier. Oterleek: J. C. Polderman. Limmen: Th. M, Neefjes, M. J. Putter en J. M, Mulder, Obdam: C. W, Root ies, pudkarspel, A. J. Oud, Spaarfidam: J. Penninkhof. te Schoorl; S. Oudhuis, Tuitjen- horn: W. A. Raateland Texel; W. van Rijn en M. Quatjass, Uitgeest; A. Resee, Wormer; D, Ofman, N. Oudt, Wernter; M. Rutgers, Wcrmerveer. vertrok het m.s. „Oranje" van de Maatschappij „Nederland" gis termiddag met burgerpassagiers uit de haven van Amsterdam naar Djakarta zijn de schipbreukelingen van de Noorse houtboot „Songa", die in de nacht van Maandag op Dins dag bij Vlissingen is gezonken na een aanvaring met een Pools schip, gisteren per vliegtuig naar Stavanger vertrokken zullen op 5 en 6 September a.s. de laatste werken uit de inboedel van Han van Meegeren publiek worden geveild in het huis Kei zersgracht 321 te Amsterdam wordt ter gelegenheid van het Nationaal Padvinderskamp te Ommen van 1 t.m. 10 Augustus a.s. aldaar een tijdelijk postkan toor gevestigd, dat de post van een speciaal stempel zal voorzien ontdekten arbeiders in een reparatiebedrijf van grafische machines te Den Haag gisteravond dat een acetylecncylinder begon te branden. De brandweer zette de cylinder van veilige afstand onder de straal en enige moedige mannen van het corps transpor teerden het gevaarlijke ding naar de Singel, waarin het nu kan af koelen levensstandaard. Wjj zullen ons daarbij laten lijden door onze eer bied voor de wettelijke orde van de staat en onze trouw aan de Hon gaarse volksdemocratie. De tot dusver gevolgde weg liep dood. Thans zal een weg gevonden moeten worden, waar langs de Kerk zich in overeenstemming met de godsdienstvrijheid, zoals deze in de grondwet is gegarandeerd, zich kan ontplooien". In katholieke kringen van Hon garije ziet men in deze oproep de aankondiging van de oprichting van een schismatieke „Katholieke Actie,,. Men herinnert daarbij aan het feit, dat de op 5 Juli gehouden onderhandelingen tussen Kerk en Staat volkomen zijn mislukt. Dit schijnt de reden te zijn, dat men thans een pseudo-Katholieke Actie gaat oprichten in navolging van Tsjechoslowakije, die eveneens tot taak zal hebben tweedracht en splitsing te veroorzaken tussen het Episcopaat, de Clerus en de ge lovigen. Behalve de leider van deze be weging, de Cisterciënser pater Dr. Richard Horvath, die zich geheel en al in communistisch vaar water bevindt, neemt men aan dat ook pater Istvan Balogh, de leider van de „Hongaarse Onafhankehjke Democratische Partij" en de paters Mozer en Racz, die eveneens reeds meermalen van zich hebben laten horen, zich bij de beweging zullen aansluiten. Zij komen tenminste al voor op de lijst van 35 priesters, die de oproep aan hun ambtsbroe ders hebben ondertekend. De na men van de andere ondertekenaars zijn volkomen onbekend. MINIMUMPRIJZEN LANGEDIJK Met ingang van Maandag 31 Juli is in de minimum- prijsregeling voör de koolproduct'en koop enige verandering en wordt dit als volgt: Rode kool A beneden 2 kg P. st. ophoudprijs f 5,— P. 100 kg. Ver goedingsprijs f 4,per 100 kg. Rode kool B hoven 2 kg p. st. ophoudprijs f 4,p. 100 kg. Ver goedingsprijs f 2,40 p. 100 kg. Gele kool A beneden 2 kg P- st. ophoudprijs f 4.50 p. 100 kg. Ver- goedingsprijs f 3.60 p. 100 kg. Gele kool B boven 2 kg p. st. ophoudprijs f 3.50 p. 100 kg. Ver- goedingsprijs f 2.10 p. 100 kg. Witte kool B boven 3 kg p. st. ophoudprijs f 3,—. Vergoedingspnjs f 2.40. Wite kool B boven 3 kg p. st. ophoudprijs f 3,—. Vergoedingsprijs f 1.80. Groene kool ophoudprijs f 5, Vergoedingsprijs f 4.—. Gisteravond kwam de voltalli ge raad onder voorzitterschap van burgemeester Kolff bijeen. De voorzitter feliciteerde de hr. Zuurbier met de geboorte van z'n zoon, mede namens alle gemeen teraadsleden. De heer Zuurbier dankte voor de vriendelijke woor den. Het verzoek van de heer P. J. de Git te Hoorn tot verlenen van een gemeentelijke garantie ter za ke hypothecaire geldlening te ver strekken door de N.V. Bouwkas „Rohyp" voor de bouw van een woning in de gemeente Heiloo deed de heer Olivier (PvdA) opmerken, dat hij geen bezwaar had tegen 't voorstel, maar dat deze heer niet in Heiloo woonde en dat de raad besloten had dat alleen diegenen, die minstens één maand in Heiloo woonachtig is, aanspraak kan ma ken op een garantie. Spr. zeide verder dat als dit geival zonder meer door de raad aanvaard wordt ook anderen dezelfde rechten kun nen doen gelden. De voorzitter ant woord hierop, dat de raad hier niet angstig om behoeft te zijn, omdat een dusdanig voorstel niet meer behoeft tei komen als B en W dit niet wensen. Deze persoon wil hier in Heiloo wonen. Anders zou het zijn als een woning gebouwd werd door de heer de Git, en dezei woning verkocht zou worden aan derde. Speculatie is in dit geval uitgesloten. De heer Schuyt (KVF) merkte op, dat dit een buitengewoon ge val is. De heer de Git heeft maan den lang boven aan de lijst gestaan voor een woning. Wij moeten dit nu niet tegenwerken. Ook de heer Kraakman (KVF) waarschuwt B en W niet meer zoiets aan de raad voor te stellen. Het is niet denk beeldig dat men gaat zeggen:: ,,'t gemeentebestuur is soepel, wij zul len het ook eens proberen" Spre ker wenst zich in het vervolg aan het eens genomen, raadsbesluit te houden. Het voorstel van B en W tot het vaststellen van enkele verordenin gen en instructies in verband met het besluit bezettingsmaatregelen, deed de heer J. Bolten (KVP) op merken dat hij gaarne zag, dat de heren raadsleden in het vervolg de stukken uitvoerig thuisgestuurd krijgen. Voorzitter merkte op, dat het hier een verandering betrof van 't woord „Burgemeester" in .3 en W". Het voorstel van B en W tot het vaststellen van een varordening op de heffing en invordering van vergunningen en verlofrecht inge volge de Drankwet van 1931, deed de heer A. Greeuw opmerken, dat de zaken welke zwakalcoholische dranken verkopen nu nog f 45 per jaar moeten betalen. Dit zijn de Middenstanders. Deze groep is al zwaar beiast. Zo zwaar zeilfs, dat dit drukt op de bestaansmogelijk heden der middenstanders. Spre ker wenst dat B en W zuilen pro testeren tegen deze wettelijke be paling.. Voorzitter antwoordt hier op dat tegen deze wettelijke bepa ling niet viel op te tornen. Het voorstel van B en W tot ver van enkele percelen bouw grond werd z.h.st. aangenomen. Tot onderwijzeres aan de O.L. School werd benoemd mej. N. A. Baken, met 12 stemmen. Mej. Bol (no. 3 van de voordracht) verkreeg 3 stemmen. Voor dit punt behan deld werd had de heetr Olivier voorgesteld de voordracht door B en W te laten intrekken en een nieuwe voordracht aan- de raad voor te leggen uitgebreid met de candidate mej. Hamstra. De heren Greeiuw en de Vries steunden dit voorstel Het voorstel werd ver worpen met 11 tegen 4 stemmen. Hoofd O. L. School Tot hoofd der nieuwe O.L. Sch. waarvoor op de voordracht ston den 1. J. Oldenhase (Heemstede), 2. F. Eyberts (Naarden) 3. W. Kan del (Dordtreeht), 4. J. J. Rommel (Heiloo). De heer Rus zeide er prijs op te stellen mede te delen waarom bij de drie candidaten nu een vierde in de vorm van de heer Rommel was bijgevoegd. B en W hadden op voorstel van de heer Inspecteur van het lager onderwijs de voor dracht als hierna samengesteld. Daar de heer Rommel echter ook nu 100% capabel geacht werd dooi de inspecteur en de heer Rommel reeds ruim 20 jaren als onderwij zer tot tevredenheid van ieder zijn werk verricht had. achtte spreker het ten volle verantwoord de heer Rommel in de functie van hoofd der O.L.S. te kiezen. Ook om de heer Rommel, die door gezinsom standigheden verhinderd is elders naar een dusdanige functie te sol liciteren in de gelegenheid te stel len in Heiloo deze functie te doen verkrijgen. De heer Schuyt (KVP) zeide het consequent te vinden no. 1 van de voordracht te kiezen aangezien hij als wethouder met de burgemees ter en de andere wethouder deze voordracht had samengesteld. De heer Rommel was als no. 4 toege voegd om hem een kans te geven. De heer Rommel werd benoemd met 14 stemmen voor en 1 tegen. Hierna volgde sluiting. KANKERBESTRIJDING OUDORP. Het plaatselijk co. mité van het Koningin Wilheimina. fonds voor de Kankerbestrijding heeft zich met een schrijven, waar aan invulformulier is bevestigd tot de ingezetenen gewend, waarin wordt opgewekt als donateur (ml- nimum contributie f 2.50 per jaar) toe te treden. Voor hen die dit be. zwaarlijk is kunnen kleinere bedra gen gegeven worden. In de circu laire wordt o.a. gezegd, dat het sterftecijfer door kanker 18%) van het totaal aantal sterfgevallen he. draagt en hiermede wel een zeer ongunstig beeld vertoont. Het plaatselijk comité te Oudorp is als volgt samengesteld: A. G. Bakker, burgemeester; mevr. G. Blom-Zwart; mevr W. Schot- van Schoorl; F. J. M. Nuijens; Sj. van Stralen en P. H. Vis, Gem. Ont vanger die het secretariaat waar neemt. VEENDAM. Op de hoofdver keersweg HoogezandStadskanaal, de zgn. Kielsterachterweg, vond gisterenmiddag, juist bjj het kruis punt van de weg naar Wildervank, een hevige autobotsing plaats, die behalve twee zwaar gehavende wa gens zes gewonden veroorzaakte. Een hunner moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Uit de richting Hoogezand naderde met behoorlijke snelheid de auto van de heer H. uit Haren, met vier passagiers. Van de dwarsweg naar Annerveenschekanaal kwam de auto van de heer M. uit die plaats. Precies midden op de kruising ram den de wagens op elkaar in. De auto van H. werd in de flank aangere den, ramde een betonpaal en be landde tenslotte in een sloot. Da bestuurder werd uit de wagen ge slingerd, doch bleek slechts licht gewond te zijn. Zijn dochtertje was er erger aan toe. Behalve een ge broken sleutelbeen liep zij andera kwetsuren op en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Zijn vrouw en de beide andere inzittenden werden mind)r ernstig gewond. De wagen van M. sloeg over de kop, doch ook M. ble ;k wonder boven wonder slechts licht gewond te zijn. 's middags 3 uur in het Van Reenenpark Entrée f 1.gereserv. zitplaatsen f 1.50; kinderen halve prijs Dezelfde avond 8 u. in het Openluchttheater: van SHAKESPEARE door het Nederlands Volkstoneel Entrée f 1.25. Jeugdgroepen f 0.50 Alle inlichtingen: V.V.V. tel. K 2208—2124 te 9.30 u. op het tentoonstellings terrein met bijzondere verlichting 9 Leden V.V.V. „Alcmaria" op vertoon van diploma 1950 en de ouders van medespelende kinderen halve entréeprijs (0.36 bel. inbegr.) Thans uit voorraad leverbaar de beste Duitse motorrijwielen, o.a. Voor deze kwaliteiten ligt de prijs lager dan ieder ander. Profiteert van deze aanbieding. HEERHUGOWAARD Telefoon 317 Aangeboden: een merk Opel-Blitz '40, 2% ton. Stalen carros serie van achter klep en deuren, inhoud 13 M3, prijs f 1600.—. Te zien en te bevragen bij D. DE WINTER. Carr. en Wagenbouwbedrijf te Bakkum N.H. OUD PORSELEIN, tegels, lampen, kristal, enz. te koop gevraagd Br. m. opg. bur. v. d. bl. o. no. 13068 BEZOEKT de van BOERENPAARDEN op ZONDAG 6 AUG. te op het land van de heer N OUDEMAN, om prij zen van f 50, f 25, f 15 en f 10. Entrée 60 ct. Aanvang 2 uur 's nam. Aangifte van deelname tot Zondag 6 Aug. uiter lijk 10 uur bij N. Oude man, H.H. Waard. Tel. K 2264-238. Inleggeld f 1 Mr. JOH. G C. ZIJNEN Notaris te Alkmaar, zal op Donderdag 10 Aug. 1950, des avonds 6 uur (7 uur beginnen) in het café van de heer N. Hes te St. Pancras, gem. Koe dijk in het openbaar ver kopen: Een HUIS, SCHUUR, BROEIKAS, ERF en TUIN te St. Pancras, gem. Koedijk aan de Bo- venweg 79, gr. 25.63 A. Eigendom van de heer A. Groen. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voorn, notaris Oude gracht 291 te Alkmaar. ALKMAAR Laat 15-17 Telet. 3464 tijdens DE KERMIS op 29, 30 en 31 Juli Muziek van COR HEINS Prima consumptie Beleefd aanbevelend

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 7