Groot Brits bewapeningsplan NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN WORDEN BINNENKORT VERSTERKT Drie divisies nodig OPNIEUW NEDERLAAG VOOR MALIK :ringerwerf EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN nHd] Malik legt weer het loodje! Getuigen Verjaardag H.K.H. Prinses Irene Aandeel bewapeningsproductie Op voet van oorlogseconomie Aardschok in Zuid-Duitsland Korea eerste punt op agenda Bewapende arbeidsdienst Scheepsberichten Raad van Europa De strijd op Korea Kroniek en Kritiek j De nieuwe Hoge Commissaris ADEM ADVISÉER IK STEEDS PASTA. HET IS WETENSCHAPPE. :iD DAT SLECHTE ADEM. OIE I ISTAAT. IN 7 VAN OE 10 CT DOOR COLGATE VERDWIJNT Poefs s morgens en s •vond» mol COLGATE én ee tllce maaltijd n176 et 4 Aug. en 11 Aug. 020.30 uur in een Café „De Maaier". 3ET TREKKEN vel waarom. Dat elijk bij de neus ee domme kerels ng een eind aan leus de gevluchte :ke ziet het nare een grote vinger imert er aan toe. 3 wou doen! Wij mtboezeming, die stortten de twee iders te doen dan nog in zo'n vro- Jar het hielp niet en Boldert hem lat aflopen? HET FEIT Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bi) contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank A S H WAN HEDEN Pagina 1 Vrijdag 4 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11932 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 VOOR DE TWEEDE MAAL houdt Katholiek Noordholland, aanstaande Zondag, zijn Gezins congres. Wederom in de vorste lijke Veilingzaal van het lande lijke Blokker, de toegangspoort tot de kroostrijke Streek. Dit Gezinscongres zal een ge tuigenis moeten zijn van Ka tholiek Noordholland, tegen de machten en krachten die aan het gezin vijandig zijn, en vóór de hoogheid, adel en gaafheid van het christelijk gezin. In zijn rede voor de jaarverga dering van de Katholieke Bond voor het Gezin, dezer dagen te Hengelo gehouden, heeft de onver saagde Bondsvoorzitter van Mee geren klachten moeten laten ho ren, over de laksheid van veten in het katholieke kamp, tegenover de weergaloze activiteit, welke de machten van het kwaad ontke tenen. Die verhouding van laksheid contra werkzaamheid is veelal werkelijk diepbeschamend en.... onbegrijpelijk. In een tijd, waarin veten zuchten over het voortwoe keren van allerlei maatschappelijk en politiek kwaad, blijven tallo zen immuun om het goede te doen, terwijl zij moeten en kun nen weten, dat wij, als wij willen, beschikken over de machten en krachten, om het goede te doen triomferen, tenmin ste door er voor te getuigen. Op een politieke vergadering te Alkmaar zei de voorzitter van de K.V.P., de heer Andriessen, eens, toen hij aanspoorde tot overwin ning van de lauwheid en flauw heid: Doe i e t s, in Godsnaam, doe iets! Die aansporing nemen wij vandaag nog eens over voor het a.s. Gezinscongres en voor de werkzaamheden van de prachtige, o, zo nodige Gezinsbond. In Gods naam doe iets. Begin met naar Blokker te komen, om méé te getuigen. Schudt de lauwheid af. Laat uw sigaar rusten, laat uw luie-stoel eens 'n Zondagmiddag leeg staan, laat het sportveld on betreden, de biljart-queu staan, de kaarten in de la van de speel tafel. Doe iets iets goeds, en kom mee naar het Gezinscongres te Blokker, om te getuigen. Tegen de machtige en actieve krachten van het kwaad, vóór het goede ten bate van een krach tige, algemene, en werkelijke ge zinspolitiek. Dankbaar voor hetgeen, dikwijls in de bestaande politieke verhoudingen, afgedwon gen is verkregen, moeten wij helaas zeggen, dat ook op dit ge bied nog lang niet alles is bereikt. Waarom kunnen wij eigenlijk van een gezinsbeleid, sociaal, politiek, C.'~"taeel, nog nauwelijks spre ken? Waarom gaat dat gezinsbe leid in waarheid nog veel te wei nig uit van het gezin in zijn volte betekenis en waarom is zelfs dat z.g. gezinsbeleid nog veel te veel ingesteld op het individu en te weinig gefundeerd op het gezin als-zodanig? Dat komt ook, omdat te weini gen warm lopen voor het g e - zinsideaal; deden het er meer, men zou op alle terreinen van het teven meer uitgaan van de ge meenschap van het gezin, op dat deze ten volte tot ontplooiing kan komen. Slechts door het gezin, het goede, het gave gezin, zal de maatschappij, die in haar grond vesten schudt, gered kunnen worden. En dat schudden komt niet van vrees voor een nieuwe oorlog, van het heilloze vooruitzicht der atoom-bom, of van welke militaire of politieke beroering ook, niet van de dreiging van een commu nistische stortvloed of van een wankele koningstroon. Maar dat komt van een algemene geeste lijke ontreddering en verwarring, van ontkerstening en eigen gees telijke lauwheid. Een eerste vereiste tot herstel is, het christelijk gezin weer op de troon te heffen, als de grond slag van vernieuwend maatschap pelijk teven. Het christelijk gezin, als de bron van nieuw geloof, als het plechtanker van de blijvende hoop, als de kroon van de alles- overwinnende liefde. Tot Zondag in Blokker! Luchtstrijdkrachten zullen geschenk aanbieden Zoals bekend geschiedt de jaar lijkse aanbieding van een ver jaarsgeschenk aan H.K.H. Prinses Irene beurtelings door een der onderdelen der Nederlandse strijdkrachten. Dit jaar zal deze aanbieding geschieden door een deputatie der luchtstrijdkrachten, die het geschenk op Zaterdag 5 Augustus a.s. in het Kon. Paleis te Soestdijk aan de jarige prinses zal overhandigen. Daarna zal een deputatie van het garde-regiment „Prinses Ire ne" namens dit regiment eveneens een cadeau aanbieden. Vrouw gaf zich uit voor U.N.O. secretaresse ROTTERDAM, 3 Aug. Een maand geleden repatrieerde de 28-jarige institutrice C. C. H. uit Indonesië. Thans is bij door de Rotterdamse politie aangehouden, omdat men er haar van verdenkt een Rotterdamse taxionderneming voor f 465.te hebben opgelicht. Op het kantoor van de taxi onderneming had zij zich voor gedaan als secretaresse van de U.N.O., die naar België moest. NIEUW SCHILDERIJ VAN H.M. DE KONINGIN. Het door de Waalwijkse kunstschilder Theo v. Delft vervaardigde portret van H.M. Koningin Juliana, dat zo juist gereed gekomen is. Dit schilderij is bestemd voor de Statenzaal der Prov. Staten van Noord-Brabant. De Nederlandse regering is van oordeel, dat Nederland zich met de andere landen van het Noord Atlantische Verdrag groter inspanning zal moeten getroosten nu de ontwikkeling van de internationale toestand een snellere opbouw van het defensie- systeem der vrije wereld noodzakelijk maakt. Met het oog hierop worden de militaire plannen, zoals deze zijn uiteengezet in de nota in zake het defensiebeleid aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, aan een herziening onderworpen, aldus een mededeling van de regeringsvoorlichtingsdienst. Hierbij stelt de Regering zich allereerst ten doel nit de reeds in de afgelopen jaren voldoende ge oefende militairen de mankracht beschikbaar te krijgen, waaruit drie divisies kunnen worden gevormd. Het ligt niet in het voornemen deze thans in actieve dienst op te roepen, maar wel zodanige maat regelen te treffen, dat zij zo nodig op korte termijn kunnen worden gemobiliseerd. Bewapeningsproductie. Voor het paraat zijn van deze mankracht is aanvulling van de be wapening noodzakelijk. Hiervoor zal een oplossing kunnen worden gevonden door de samenwerking der landen van het Atlantische Ver drag. Maatregelen zullen worden geno men om ook in Nederland de pro ductie voor verdedigingsdoeleinden op te voeren. De militaire voorzieningsraad van het Atlantisch Pact zoekt naar de meest doelmatige wijze, waarop de landen van het Atlantisch Pact hun hulpbronnen dienstbaar kunnen maken aan de algemene weerbaar heid. LONDEN, 3 Aug. (Reuter). Te Londen is Donderdagavond een bewapeningsplan van 3.400.000.000 pond sterling (34 milliard gulden) bekend gemaakt. Het plan, dat een periode van drie jaar omvat, is voor eeh deel afhankelijk van meer Amerikaanse hulp. De bekendmaking geschiedde in de vorm van een memorandum, dat Woensdag naar Washington is gezonden en waarin het Britse verdedigingsplan, in antwoord op een Amerikaans verzoek om inlichtingen wordt uiteengezet. Het nieuwe program zal het deel van het Britse nationale inkomen, dat voor defensieve doeleinden wordt besteed, van 7.4 procent tot 10 procent verhogen. In het Britse memorandum wordt erop gewezen, dat het nieuwe be wapeningsprogram het Britse volk aanzienlijke opofferingen zal kos ten. Het zal het economisch herstel van het land vertragen. Amerikaanse hulp nodig. Engeland heeft de Verenigde Sta ten meegedeeld, dat het niet in staat is zijn productieve hulpbronnen in zo grote mate voor defensieve doel einden aan te wenden als de Ver. Staten geen financiële bijstand ver lenen. In het memorandum wordt de omvang van de verlangde Ameri kaanse hulp niet genoemd, doch de geuite verwachting, dat zij Enge land in staat zal stellen kosteloos bij te dragen tot de bewapening van de Westeuropese landen, duidt er op, dat de Amerikaanse bijdrage groot dient te zijn. Het nieuwe program zal Enge land bijna weer op voet van oor logseconomie brengen. Het is het grootste program dat kan worden uitgevoerd zonder over te gaan tot het dirigeren van imbei- ders naar bepaalde industrieën en het requireren van fabrieken. Engeland is tevreden over de hoe veelheid manschappen en reservis ten voor zijn strijdkrachten. Sinds Juni 1945 zijn ongeveer een millioen mannen door de militaire dienst plicht geoefend. Bovendien zijn er in Engeland meer dan vier millioen oudere mannen, die hun militaire opleiding in de vorige oorlog hebben ontvangen. Productie nieuwe wapens. De Britse regering acht het daar om het noodzakelijkst zich te con centreren op de productie van nieuwe wapens en andere uitrus ting, die voor de verdediging no dig is. Truman tekent wet omvang Amerikaanse strijdkrachten WASHINGTON, 3 Aug. (Reu ter). President Truman heeft de wet ondertekend, waarbij be perkende bepaling omtrent de maximale omvang der Amerikaan se strijdkrachten wordt opgehe ven. Internationale mijnwerkersbond steunt het plan-Schuman STOCKHOLM, 3 Aug. (A.F.P.). Het bestuur van de internationale mijnwerkersbond, dat te Stock holm is bijeengekomen, heeft zijn instemming betuigd met het plan- Schuman. Het memorandum wijst uit, dat volgens het nieuwe program jaar lijks gemiddeld meer dan 1.100 mil lioen pond sterling voor de defensie zal worden uitgegeven. Een woordvoerder merkte op, dat het nog wel enige tijd zou duren alvorens het plan in vaste vorm wordt gegoten. Voordat het memorandum naar Amerika is gezonden, heeft de lei der van de oppositie, Winston Chur- chilL inzage ervan gehad. Commentaar van Truman. President Truman heeft tegenover de pers verklaard, dat hij zeer was ingenomen met het nieuwe Britse bewapeningsprogram. Hij zeide te hopen, dat alle Amerikaanse bond genoten hetzelfde zouden doen. FREIBURG (Franse bezettings zone van Duitsland), 3 Aug. (Reu ter) Het observatorium te Frei burg, in de Franse bezettingszone van Duitsland, heeft Donderdag te 11.28 uur plaatselijke tijd een lichte aardschok in Zuid-Duitsland geregistreerd. De woningnood in landen Europese Raad STRAATSBURG. 3 Aug. (Reu ter). Twaalf millioen gezinnen in elf Europese landen hebben nieuwe huizen nodig, aldus een rapport, dat de commissie voor sociale vraagstukken aan de Raad van Europa heeft voorgelegd. Wordt Giuliano gewroken? PALERMO, 3 Aug. (Reuter). De Siciliaanse politie is van oor deel. dat een overval op een hoofdweg, die gisteren het teven kostte aan twee burgers en een politieman, deel uitmaakt van een vendetta (bloedwraak) om de dood van Salvatore Giuliano te wreken. Met 8 tegen 1 stem en 2 onthoudingen werd gisteravond in een zitting van de V. R. besloten de Amerikaanse motie betreffende „de agressie in Korea" als eerste punt op de agenda te nemen. India en Joegoslavië onthielden zich. Het voorstel -van Malik om eerst over de vertegenwoordiging van China, daarna over „een vreedzame regeling van de Koreaanse kwestie" en ten derde over de Amerikaanse motie te stemmen, werd verworpen. Op deze bijeenkomst heeft Sir Gladwyn Jebb (Engeland) het eerst het woord gevoerd. Hij verzocht de voorzitter Malik de kwestie van agressie in Korea als eerste punt op de agenda te zetten, waarna zo nodig over de door de Sowjet-Unie te berde gebrachte punten (de vertegenwoordiging van China in de Raad en de „vreedzame regeling" van de Koreaanse kwestie gestemd zou kunnen worden. Beschuldiging van Malik. Malik herhaalde, dat de oorlog in Korea is begonnen met een door de V.S. gesteunde agressie door Zuid- Korea en toonde een foto van For- ster Dulles in Zuid-Korea in de loopgraven vóór het uitbreken van het conflict. Hij verklaarde, dat de Sowjet-Unie zal vasthouden aan de door hem voorgestelde agenda en alle tegengestelde voorstellen zal verwerpen en eiste onmiddellijke erkenning van de Chinese Volks republiek. De Raad kan niet wettig functionneren zonder deelneming van de Chinese Volksrepubliek, al dus Malik. Malik eindigde zijn rede van 35 minuten met de verklaring, dat de door de Veiligheidsraad aan genomen resoluties in zake Korea een schending vormen van het Handvest, geen wetskraoht hebben en door de Amerikaanse delegatie gedicteerd zijn in een poging om „de sporen van de aanval" te be dekken. Austin antwoordt. De Amerikaanse afgevaardigde Warren Austin beschuldigde Malik van „een algehele en schaamteloze verdraaiing der feiten, getuige de ervaringen van de commissie der V.N. ter plaatse en de vrijwillige steun, die de Raad van 53 leden- staten heeft ontvangen." Malik antwoordde, dat Austin zich te buiten ging aan „hysterisch gebral, een bewijs, dat de V.S. geen antwoord hebben op de argumenten der Sowjet-Unie". Daarna werd tot stemming over gegaan met als resultaat zoals boven vermeld wordt. Vandaag wordt de zitting voort gezet. Dat de landen van het Atlantisch Pact na de tweede wereldoorlog weinig gelden konden besteden voor hun defensie, kwam omdat andere belangen, als economisch herstel, met voorrang werden gefinancierd. Het geld, dat voor de defensie nog beschikbaar was, werd besteed in eigen land, teneinde de nationale industrie te helpen. Productie-verdeling nodig. De gedeeltelijke omschakeling op oorlogsproductie heeft het plan tot productie-verdeling nog meer ac tueel gemaakt. De snellere bewa pening, die op het ogenblik nood zakelijk wordt geacht, eist boven dien zulke enorme sommen, dat productie-concentratie door produc tie-verdeling zeer gewenst wordt, aangezien daardoor zowel sneller als goedkoper kan worden gefabri ceerd. Wat kan Nederland doen? Welk aandeel nu kan de Neder landse industrie hebben bij het pro duceren van defensie-behoeften, zo wel voor de Nederlandse strijd krachten als voor die van de part ners in bet Atlantisch Pact? Men is van oordeel, dat dit aan deel zeer belangrijk zou kunnen zijn, indien de mogelijkheden van de Nederlandse industrie ten volle worden benut, een voorwaarde, die nog niet is vervuld. Financiële en budgetaire beperkingen zijn de oor zaak, dat de regering de ontwik keling van de industrie onvoldoen de financiert. Financiële dekking. De noodzakelijk geachte finan ciële steun voor de ontwikkeling der industrie zou wellicht kunnen worden geput uit de tegenwaarden- fondsen van de Marshallgelden. Ook de gelden, die in het kader van het IN WEST-DUITSLAND LONDEN, 3 Aug. (Reuter). De Britse bezettingsautoriteiten in Duitsland zullen waarschijnlijk een heden van een met geweren en an dere kleine wapens gewapende ar beidsdienst instellen. Gisteren is door de Amerikaanse autoriteiten een verklaring afgelegd over de oprichting van dergelijke bewapende eenheden in de Ameri kaanse zóne. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat Amerika dit besluit genomen had in overeenstemming met Engêland, Deze arbeidsdienst zou de eerste gewapende macht in West-Duitsland zijn sinds het einde van de oorlog. De Britse woordvoer der verklaarde, dat deze arbeids dienst niet de voorteper van een West-Duits leger was. De Britse tegenstand tegen de vorming van een West-Duits leger bleef onver anderd. Truman verdedigt Acheson en Johnson WASHINGTON, 3 Aug. (Reu tér). Op zijn wekelijkse pers conferentie heeft president Tru man de geuite veronderstelling, dat Acheson en Johnson, resp. mi nister van Buitenlandse Zaken en Defensie, zouden aftreden in ver band met ontwikkelingen, die aan de oorlog in Korea voorafgingen, verontwaardigd van de hand ge wezen. IJmuidense rederij verkoopt schepen en gebouwen Directie en commissarissen van de N.V. Visserij Maatschappij „De Daad" hebben besloten als gevolg van de huns inziens onhoudbare situatie in de trawlvisserij de vijf schepen, gebouwen en reparatie- inrichting van de maatschappij te verkopen. Reeds sinds December 1949 la gen de vijf trawlers van de rederij stil. Sinds die tijd hebben de an dere boten in IJmuiden de visserij normaal uitgeoefend. N Grote Beer (troepen): Dja kartaAmsterdam, 3 Aug. Guardafui gepasseerd; Tabinta: DjakartaAmster dam, 2 Aug. te Aden; Tarakan: DjakartaAmster dam, 2 Aug. van Port Said; Skaugrum (troepen): Djakar taAmsterdam, 2 Aug. van Aden. militaire hulpprogramma door Ame rika ter beschikking worden ge steld, kunnen verder hiervoor wor den gebruikt. De Nederlandse industrie kan met uitzondering van het zware en zwaarste materieel zeer veel be hoeften van de eigen strijdkrachten en van de bondgenoten dekken. Daarenboven kan deze industrie belangrijk werk verrichten bij de reparatie van voertuigen, vliegtui gen, wapens, enz., alsmede op het gebied van de scheepsbouw. „LA LIBRE BELGIQUE" EIST VERWIJDERING VAN SPAAK STRAATSBURG, 3 Aug. (Reuter) Minister Stikker is alhier aange komen, om deel te nemen aan de besprekingen van de ministers van buitenlandse zaken van de Raad van Europa, evenals Spaak. Minister v. Zeeland is niet naar Straatsburg gegaan. De eerste ontmoeting heeft slechts een formele bespreking ingehouden van enkele punten van onderge schikt belang. Maandag a.s. komt de Raad officieel bijeen. Het katholieke Belgische blad „La libre Belgique", zo wordt uit Brus sel bericht, heeft een ernstige aan val gedaan op Spaak en geëist, dat hij van zijn hoge post in de Euro pese organisatie zal worden verwij derd. „Een organisatie van verde diging der democratie kan niet in handen worden gegeven van een rode oproerstoker" zo schrijft het orgaan. TOESTAND NIET GEWIJZIGD Uit het hoofdkwartier van Gene raal Mac Arthur werd gisteren ge meld, dat de toestand aan het front vrijwel gelijk is gebleven, d.w.z. een vorderen van de Noordkoreaanse eenheden. Anderzijds komen uit het hoofdkwartier iets gunstiger be richten. Volgens een Amerikaans hoofdofficier zouden de 13 vijande lijke divisies geen versterkingen meer hebben en is de steun aan tanks uitgevallen, als een gevolg van de bombardementen der Amerikaanse luchtmacht. De luchtmacht en de artillerie van de oorlogsschepen der V.N. hebben hevige beschietingen gedaan op de Noordkoreaanse bevoorradingscen tra in de laatste 24 uur en grote verliezen toegebracht. Er wordt thans gebruik gemaakt van raket projectielen. De Zuidkoreanen hebben Jongdak heroverd. KAREL DOORMAN NAAR DE MIDDELLANDSE ZEE In het najaar zal een kleine Ne derlandse vlooteenheid met als kern de Karei Doorman voor oefe ning naar het Middellandse Zee gebied vertrekken. Kronkels (Sm.) Het „Vrije Volk" wijdt nog een nader, ietwat tam com mentaar aan de pennestriid over het begrip „democratie", welke op het ogenblik in heel de vader landse pers aan de gang is naar aanleiding van de gebeurtenissen in België en het tracht de schuld nogmaals zo ver mogelijk af te werpen van de socialisten. Het zoekt die schuld bij de fouten, welke in vroegere stadia met name door de Katholieke Partij zouden zijn gemaakt. Die fouten hebben wij nooit ontkend. Maar zij verhinderden niet, dat de meerderheid in het Belgische Par lement het recht, en zeker het geschreven recht, aan haar zijde had. Die meerderheid heeft geen revolutie gemaakt, geen geweld gebruikt. Óm nu het straatje voor de Belgische socialisten schoon te vegen, heeft het „V.V." allerlei kronkels nodig. Zo achtte het de volksstemming een fout. omdat daarmee „de kwestie verplaatst werd uit het parlement naar de stembus". Maar is dan het parle ment niet op de stembus ge bouwd? Het blad geeft verder hoog op van de voortreffelijkheid der Nederlandse Grondwet, die voor ingrijpende beslissingen een „gekwalificeerde" meerder heid verlangt; daar had België zich aan moeten spiegelen! Maar sinds wanneer is een Neder landse wet geldig voor een Belgische aangelegenheid? De Belgen maken zelf hun grondwet en die spreekt niet over een ge kwalificeerde meerderheid voor een dergelijk geval. Het nadere commentaar van het Vrije Volk spreekt veel over „fundamentele waarheden", maar fundamenteel is, dat ieder land zijn eigen wet ten maakt, dat het zinneloos is, achteraf een andere inhoud voor een of andere wet te ver langen, en daar consequenties aan te verbinden. En fundamenteel fout is, een rechtmatig genomen besluit door revolutie en geweld pngedaan te helpen maken. Dat is de droeve werkelijkheid, die recht-op blijft staan, ondanks de vele kronkels, die het socialistische blad er omheen maakt. BINNENKORT BENOEMING VAN DE HEER LAMPING TE VERWACHTEN Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer A. Th. Lamping, thans buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te New Delhi, tot hoge commissaris van het Koninkrijk der Nederlan den te Djakarta. De heer Lamping kan omstreeks medio September a.s. op zijn nieuwe standplaats worden verwacht. De tegenwoordige hoge commis saris dr. H. M. Hirschfeld is voor nemens op 18 Augustus a.s. naar Nederland te vertrekken, na de leiding van zijn post te hebben overgedragen aan de eerste plaatsvervangende hoge commis saris, mr. A. H. C. Gieben, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister. De nieuwste foto van H.K.H. Prinses Irene, die morgen, Zater dag 5 Augustus, elf jaar wordt. De verjaardag van onze prin sesjes is altijd een feest voor heel het land, vooral de jeugd leeft dan mee met de vreugde in het Vorstelijk Gezin.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1