De Belgische regering treedt af na de eedsaflegging Feest op Soestdijk Bloedige botsingen op Makassar Noord-Koreanen over rivier de Naktong urs Hippique igconcours e0UD0BP PYRODéEÜ 'onttint. ïKWAM EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Ontploffing in Turijn Aanval op Formosa? Bijeenkomst Grote Drie Ongeval in Zandvoort Radio-rede Trygve Lie Landbouwschool anbroek e leerlingen 'ensionaat St. Anna" STRASSEN 3ER WAL tekwater Niei ie overireffen 7 Augustus PM EER ens en Konijnen E K T de 8 Augustus igmiddag denrace ENSTANDS- >ONSTELLINC Wapengeweld op Makassar V Een stapje voorwaarts Verklaring Partijraad C.V.P. Een keur van vele geschenken Frans memorandum aan de V.S. Scheepsberichten Superfort in V.S. neergestort Treffen tussen Nederlandse en Indonesische militairen Zenders uit de lucht Amerikaans tegenoffensief begonnen imeld tot 20 Augustus bij het VENDEL. iHOÜD- en VAKSCHOOL en KLEUTERSCHOOL 3SEN door gedipl. leerkr. rDEN, HANDELSREKE- VDELSCORRESPONDEN- O, TYPEN. N EN MODELLEN i, bedsteden, ledikanten sse ongevulde zakken, orikant. Verzending door Vederverkopers gevraagd at 14 - Tel. 4409 (K 2290) IÏRINK EN KEET. HOORN er grote collectie: tent op 't terrein tot nam 6 uur. ATTRACTIES GELIJKHEDEN Kermisexploitanten. ER de ïrrein van 411 kleine objecten verkrijg- Vraagt uw winkelier! runnen gezuiverd worden de verdelging van andere kken enz. Vraagt inlich- Lfd. Zuivering. Tel. 25738 R. DETAILH IN BRANDST vrije hand grepen egonnen ze ook al iet zo'n beetje aan i het oude deftige or een gehannes?" O ja, daar is hij. Iers! Wie ben jij? i een valse baard Sjaakie Yzer- i zei: „Dat zal je snuitwerk, dat ik n de spiegel keek. namaak-druipsnor. as natuurlijk listig ding had hij niet volgende plaatje. HET EEIT Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.J familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Neder!. Credietbank A S H VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 7 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11934 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290: ALKMAAR Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER Keizerstraat 89, tel 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Heden, Maandag, vergadert de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa in Straatsburg. Het z.g. Comité van Ministers van deze Raad zal een boodschap tot de vergadering richten, waarin aan het slot wordt gezegd, dat „de internationale toestand, hoe ernstig hij ook is, gunstige voor uitzichten biedt". Dit doelt dan weliswaar op het feit, dat West- Duitsland en Saarland aan de werkzaamheden zullen gaan deel nemen terwijl elders in de we reld de „vooruitzichten eer som ber dan gunstig genoemd moeten worden maar die uitbreiding van de Europese samenwerking is weer een étappe voorwaarts en wettigt toch inderdaad, zoals in de Boodschap van Straatsburg wordt gezegd, de hoop, dat Europa een tastbare bijdrage tot de ver dediging van de goede zaak zal kunnen leveren". En op tast bare bijdragen komt het nu aan. De situatie in de wereld is niet zo rooskleurig, al is er géén reden voor een alarmstemming of voor de overspannen vrees, die angst heet. Wij behoeven ons door de slinkse propagandamethoden van de Russen in de Veiligheidsraad niet van de kook te laten, bren gen; die propaganda is gevaarlijk, maar de beslissingen vallen niet temidden van dat vele iidele ge praat, doch in de politieke en militaire centra van de wereld. Het bericht, dat Rood China het land van Thibet zou binnenvallen, terwijl men vermoedde, dat eerst Formosa aan de beurt zou komen, kan als een afleidingsmanoeuvre bedoeld zijn. Amerikaanse mili taire kringen houden vol, dat de Chinese communisten de aanval op Formosa zullen doen tegen half September. De afweerkracht van de vrije wereld wordt intussen van uur tot uur groter. Na Engeland en Nederland, heeft thans ook Frank rijk ziin bereidheid tot militaire versterking aan Amerika kenbaar gemaakt. Het militaire budget zal worden verdubbeld! Griekenland en Turkije hebben te kennen ge geven, dat zij tot het Atlantisch Pact willen toetreden! De Mar shall-hulp aan West-Europa zal weliswaar het volgend jaar eindi gen zij loopt dan in April 1952 af maar: naar Reuter uit Wa shington meldt, is Amerika be slist voornemens, deze hulp na die periode in andere vorm voort te zetten. Dit zal nood zakelijk zijn in verband met de economische gevolgen van het verzwaarde Europese bewape ningsprogram. Er zal heel wat nodig zijn om Europa militair krachtig en economisch sterk te maken. De Raad van Europa zal zich vooral met de economische versterking door één-wording bezig houden, reden waarom het bekende plan-Schuman met al de „fouten van zijn kwaliteiten" in Straatsburg mede in het centrum van de belangstelling staat. Wij hopen, dat men in de Raad van Europa thans, onder de druk van de nood, „spijkers met koppen" zal slaan en tot <jie tast bare resultaten zal komen, die het stapje voorwaarts met flinke passen zal doen vervolgen. Het is hoog tijd, al zullen wij er voor blijven waken dat de vrees over slaat tot angst. Daar is te meer geen reden voor, omdat wii weten hoe waar het is, wat pater Beau fort op de politieke kaderdagen van de K.V.P. te Weert zei: „Bij alle gepraat over oorlogsmogelijk- heden moeten wij niet vergeten, dat de mens wikt, maar God beschik t". PRINSES IRENE ONTVING GASTEN IN DE TUIN De stralende zon was een echte verjaarsver- rassing voor Prinses Irene, die hierdoor Jn staat was haar gasten in de tuin te ontvangen. De leden van het Ame rikaanse Jeugd Rode Kruis, die op het ogen blik in Nederland ver toeven, waren naar Soestdijk gekomen om de Prinses een boek aan te bieden (links boven) Namens het gehele Ned. leger bood een depu tatie van de lucht strijdkrachten een deel van de cassette aan, die pas over enige jaren compleet zal zijn (rechts boven). Als Indianen geklede padvinders uit Ommen hadden voor de jarige 'n fles „vuur water" meegebracht (links onder). Ook de meisjespadvinders kwamen haar medepad vindster geluk wensen en schonken haar een schemerlampje, in de vorm van een kabouterhnisje (rechts onder). BRUSSEL, 5/ Aug. (ANP). Wanneer Prins Boudewijn tijdens de vergadering van de Verenigdq Kamers de eed zal afleggen en Koninklijke Prins zal zijn geworden, zal de heer Duvieusart het ontslag van zijn regering aanbieden. De „Soir" is van mening, dat het ontslag zal worden aanvaard. Het niet vertrekken van Paul van Zeeland naar Straatsburg wordt in verband gebracht met een eventuele wijziging van de regering, die niettemin een katholieke regering zal blijven. Vergadering Partijraad CVP Aan het slot van de zitting van de Partijraad van de C. V. P. is Zaterdagavond een speciale ver klaring gepubliceerd, waarin het optreden van de socialistische, de liberale en de communistische partijen scherp wordt gelaakt; de beschuldiging houdt o.m. in „het ontwrichten van de democratische staatsinstellingen". De Partijraad heeft van de re gering geëist, dat alle nodige maatregelen worden getroffen om ln de toekomst de vrijheid van de arbeid, de openbare rust, orde en veiligheid van de burgers in alle omstandigheden en overal wor den gewaarborgd. In de verklaring wordt hulde gebracht aan de arbeiders, die het werk tijdens de onlusten in het land hebben voortgezet. Partijcongres in September. Besloten werd op 16 en 17 Sep tember een buitengewoon natio naal congres der partij bijeen te roepen waarbij de ontslagen zul len worden ingediend van de voorzitter, de ondervoorzitters en de leden van het algemeen be stuur. Er is een commissie inge steld, die de gebeurtenissen aan een onderzoek zal onderwerpen. De Nederlandse Weermacht heeft veel met de Prinsesjes op. Dat bleek Zaterdag wel weer, toen Prinses Irene verjaarde. Ai vroeg kwam een deputatie van de Luchtstrijdkrachten gevormd door kap. vlieger W. de Vries van de basis Twenthe, adj. O. O. W. J. Holswilder van Valkenburg, sgt. J. Reneijnse van de basis Woens- drecht, korporaal P. van Heer beek van de basis Leeuwarden en soldaat A. C. Munck van Gilze Rijen, die namens alle strijdkrach ten een cassette tafelzilver aan boden. Natuurlijk had de L. S. K. ook iets, dat speciaal bij het luchtwa- pen hoort. Een enorme taart na melijk, compleet met Gloster Me teor in marsepein. Het gevaarte woog maar even 32 pond. En dan was er nog een depu tatie van het Garderegiment Prin ses Irene. De mannen van Irene brachtentwee paardenhoofd stellen mee. Waarvan Prinses Beatrix er inmiddels al één heeft geannexeerd. Het aanbieden van deze ge schenken geschiedde in de zon, achter het paleis. Hier in de tuin kwam ook een groep gidsen uit Heemstede, die te Soest kam peert, een schemerlampje aanbie den. En om het feest te comple teren arriveerden nog wat India nen, beschilderd en met veren, 's ochtends vroeg uit het natio nale padvinderskamp te Ommen gestart. Zij hadden „vuurwater" voor de jarige Prinses meegeno men. Intussen stond de Prins te pra ten met een groepje jonge Ame rikanen, die ook al met een ca deautje waren binnengelopen, 't Bleek, dat de Prinsesjes hun En gels nog niet vergeten waren. Onder luide toejuichingen van de Yankees verdwenen toen dé ja rige en haar zusjes per bokke- wagen in de uitgestrekte tuinen achter het paleis. PARIJS, 5 Aug. (AFP). De tekst van het Franse memoran dum in antwoord op het Ameri kaanse verzoek om bijzonderhe den over de intensievere militaire voorbereidingen van de landen van het Atlantisch Pact is nu uit gewerkt. Frankrijk is bereid, nog een nieuwe financiële bijdrage te le veren buiten de 80 milliard, die het spontaan ter beschikking heeft gesteld. Het wenst evenwel, dat de bijdragen der verschillen de landen in verhouding zullen staan tot de nationale inkomens van deze landen. Argentijns communistisch functionaris doodgeschoten BUENOS AIRES, 6 Aug. (Reu ter) Een groep gewapende mannen heeft de algemene secretaris van de communistische partij in de Argentijnse provincie Buenos Aires, George Calve, doodgeschoten. De aanslag geschiedde in het gebouw van de communistische partij. Incidenten in Brussel. Zondagmiddag had een botsing plaats tussen 200 koningsgezin- den en een groep anti-Leopoldis- ten Vier personen werden ge wond en 3 gearresteerd. De politie joeg de menigte met de gummi-' stokken uiteen. Bij het begin van de vergadering der Partijraad werd een hetze ontketend tegen de C. V. P.-leiders. Er vielen har de klappen. Vlaamse „Volksweerstand". De Vlamingen, waarvan 80 pet. bij de jongste verkiezingen op de C.V.P. heeft gestemd, hebben be sloten een organisatie in het le ven te roepen die „Volksweer stand" zal heten. Het plan is goederen uit Walenland te boy cotten. Er is te kennen gegeven, dat indien de autoriteiten niet de rust en orde kunnen handhaven het volk zich moet organiseren, dat de bewindhebbers aan de macht heeft geholpen, om zelf handelend op te treden. Bengkalis: Djakarta-Am sterdam. 5 Augustus te Singapore. Tabinta: Djakarta-Amster dam, 4 Augustus Perim gepasseerd. Talisse: Dj akarta-Amster dam 4 Augustus van Belawan. Grote Beer (troepen): Dja karta-Amsterdam, 4 Aug. 100 mijl N.W. Perim. Johan van Oldenbarnevelt: Dj akarta-Amsterdam, 200 mijl N.W. Perim. Sovjef-Unie in Assemblee der V.N. LAKE SUCCESS. 6 Aug. AFP De Russische delegatie heeft het secretariaat der V.N. om de Rus sische vertaling verzocht van de documentatie betreffende de werkzaamheden van de aan staande algemene vergadering van de V.N., die 19 September begint. Volgens sommige waarnemers is dit een teken, dat de Russen wensen deel te nemen aan die vergadering. 2 ARBEIDERS GEDOOD. 15 GEWOND TURIJN, 6 Aug. (Reuter). Ten gevolge van een ontploffing in een werkplaats vam de auto- fabriek van Fiat Mirafiori te Tu rijn zijn een aantal arbeiders be dolven. Tot nog toe zijn er 2 do den en 15 zwaar gewonden on der de puinhopen te voorschijn gehaald. Waarschijnlijk bevond zich het gehele personeel op het moment van het ongeval in de werkplaats, waar de auto's gepo litoerd worden. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onder zoek ingesteld. Volgens de geest en de tekst van de proclamatie van 1 Aug., aldus het verslag van een bijzon dere Kamercommissie, blijft de Koning de Koning tot de troons bestijging van de Kroonprins en zijn voornemen om zich politiek te onthouden heeft tengevolge, dat de onmiddellijke investituur van een bewaarder van de koninklij ke macht vereist is. „Artikel 82 der grondwet kent aan die investituur de rechtsvorm toe van het regentschap, waarin voorzien wordt door de Verenig de Kamers. In de tegenwoordige omstandigheden wenst de Koning evenzeer als de natie, dat de Kroonprins met dit ambt wordt bekleed." 19 DODEN, 60 GEWONDEN FAIRFIELD (Calif.), 6 Aug. (Reuter). Een Amerikaanse superfort, een B. 29 is in de nacht van Zaterdag op Zondag neerge stort op de basis Suisum. 't Toe stel vervoerde 36.000 liter ben zine. Het kwam terecht op een woonwagenkamp, waar leden van de luchtmacht met hun gezinnen wonen. 19 personen werden ge dood (alle inzittenden) en 60 ge wond op de plaats waar 't vlieg tuig neerkwam. Het toestel was slechts korte tijd van de basis opgestegen. Toen het ongeluk gebeurde was de ex plosie tot op 100 km. afstand zichtbaar. De ontploffing bij het neerkomen was dermate hevig, dat huizen op 40 km. afstand op hun grondvesten stonden te schudden. Alle inzittenden, o.w. de bekende Amerikaanse gene raal Robert Travis, die in de tweede wereldoorlog commandant was van de negende groep zwa re bommenwerpers vonden de dood. Tot nog toe heeft men 60 gewonden kunnen bergen op de plaats van de ramp, die door puin, hout en staal werden ge troffen. In Oklahama City is Vrijdag nacht een munitievliegtuig neer gestort. De bemanning wist zich per parachute te redden. TEGEN 15 SEPTEMBER VERWACHT NEW YORK, 5 Aug. (Reuter) De Amerikaanse stafchefs ver wachten, dat de Chinese commu nisten tegen 15 Sept. zullen po gen Formosa te bezetten, zo schrijft Robert Allen in de New York Post, in een bericht uit Washington. „Dit is de laatste inlichting, die de stafchefs aan president Tru man hebben verstrekt over deze netelige kwestie. Zij is gebaseerd op inlichtingen uit Chinese en Britse bronnen," aldus Allen. Officieel is medegedeeld, aldus Reuter, dat de ministers van bui tenlandse zaken van de westerse Grote Drie in September in New York bijeenkomen. Nederlands schip in aanvaring LONDEN, 6 Aug. (Reuter) Het Noorse s.s. „Kent County" (7.176 ton) is vandaag in de ha ven van Buenos Aires in aanva ring gekomen met het Neder landse m.s. „Tiba" (5.239 ton), zo meldt Lloyds. Beide schepen liepen schade op. VERSCHILLENDE PERSONEN GEWOND BIJ VUURWERK Zaterdagavond heeft zich bij een vuurwerk te Zandvoort, dat door ongeveer 20.000 personen werd bijgewoond, een vrij ernstig ongeluk voorgedaan. Op zeker ogenblik vloog een vuurpijl hori zontaal het publiek in. Een 61-jarige vrouw uit Hoorn liep brandwonden op aan gelaat, armen en benen, een 49-jarige Amsterdammer aan de rechter arm en het rechter been en een 9-jarige jongen uit Zandvoort aan het gelaat. Verscheidene personen kregen voorts brandschade aan kledingstukken. De gewonden werden, nadat zij door twee artsen waren verbon den, per ziekenauto naar hun woningen vervoerd. DJAKARTA, 6 Aug. (Aneta). De spanning tussen Neder landse en Indonesische strijdkrachten in en rond Makassar, die reeds gedurende enige dagen zeer hevig was geweest, is tot een uitbarsting gekomen, aldus verneemt Aneta. Er hebben bloedige botsingen plaats gehad, doch er ontbreken daarover nog bijzon derheden. Aneta. De Sultan van Djokja minister van defensie, heeft Zon dagavond besprekingen gehojrden met de legerautoriteiten van de R.I.S. over de situatie in Oost- Indonesië. Radio Makassar was Zondag niet in de lucht terwijl de PTT-zender Makassar Zaterdag middag plotseling uitviel. Zondag vertrokken nog Garuda-vliegtui- gen naar Oost-Indonesië, doch met ingang van Maandag zullen vluchten naar het vliegveld Man- dai, 22 km. van Makassar voor lopig worden stopgezet. Naar Aneta van welingelichte zijde verneemt, zijn de ongere geldheden Zaterdagavond begon nen met een overval op het kam pement van het Kon. Leger door guerilla's. Hierop zijn de voorma lige K.N.I.L.-soldaten Zondag ochtend tot de aanval overgegaan en veegden Makassar schoon. Zondagochtend heeft een vliegtuig van de luchtmacht het militaire kampement van de lucht uit ge mitrailleerd. Naar onbevestigde geruchten zou ook de stad Makassar van de haven uit beschoten zijn. Onmiddellijk na het bekend worden van de eerste berichten te Djakarta heeft de chef-staf kol. Simatupana een onderhoud ge had met de sultan van Djokja. Naar 't zich laat aanzien is spra ke van een ernstig incident. Kol. Kawilarang vertrekt met een op dracht van de minister van de fensie naar Makassar om het vu ren te doen staken. Via radio Djakarta hebben gen. majoor J. A. Scheffelaer, de com mandant der Nederlandse rayons in Indonesië en kol. Simatupang, chef van de Apris, tot de Neder HOOFDKWARTIER Achtste Amerikaanse Leger (AFP). Uit het hoofdkwartier van het Achtste Amerikaanse Leger in Korea wordt gemeld, dat de Noord-Koreanen Zaterdagmiddag ten noordwesten van Taegoe over de rivier de Naktong zijn ge trokken. Een grote troepenconcentratie bedreigt de haven Poesan en de verbindingen met Taegoe. offensief begonnen. Amerikaanse woordvoerders noemden de actie „het begin van een zware stoot". Noord-Koreaans protest Pjongjan heeft Zondagochtend omgeroepen, dat de Noord-Ko- reaanse minister van buitenlandse zaken. Pak Hoengjong, een tele gram heeft gezonden aan de voor zitter, van de Veiligheidsraad, Jacob Malik, waarin geprotesteerd wordt tegen „de ongebreidelde Amerikaanse bombardementen op de Koreaanse steden". Indien deze „barbaarse daden" niet terstond ophouden, aldus de minister, „zullen de landen, die ze bedreven hebben, verantwoor delijk worden gesteld voor de ge volgen". Men acht het zo goed als zeker, dat de voornaamste noordelijke aanval in het zuiden zal worden ondernomen. Een hoge officier van de Amerikaanse geheime dienst deelde mede. dat de noor delijken grote artillerieverster kingen naar het gebied van de zuidkust sturen. Aan het onder hevige druk staande zuidelijke front hadden de Amerikanen blijkbaar de vooruit geschoven stellingen, die zij Za terdag innamen, naar achteren verlegd. Nader wordt gemeld, dat 1.029 man noordelijke troepen zijn gesneuveld toen noordelijke batal jons de Naktong bij Nisong en Jonggidong overstaken en in een door Zuid-Koreaanse troepen op gezette val liepen. Geen terugtocht meer Volgens een woordvoerder van het hoofdkwartier van Mc Arthur op Korea zal geen strategische terugtocht meer uitgevoerd wor, den. „Er is geen enkele reden, te geloven, dat de huidige frontlinies nog meer zullen worden ingekort". Amerikaans offensief Amerikaanse mariniers en een heden van de 25ste divisie zijn hedenochtend (Maandag) met steun van zware artillerie en tanks in de zuidwestelijke sector bij Tsjindjoe een grootscheeps Nieuwe partij in West-Du itsland ALSFELD. 6 Aug. (Reuter). Te Alsfeld (Hessen" is de oprich ting bekend gemaakt van een nieuwe uiterst rechtse partij, de „National-demokratische Reichs- partei" (NDRP). Deze is ontstaan uit een fusie van drie West-Duitse nationalistische groeperingen; de nationaal-democratische partij van Hessen, de unie van onafhanke- lijken te Hamburg en de unie van Óost-Duitse boeren -en midden standers van Neder-Saksen. landse en de Indonesische strijd krachten een oproep gericht „om alle vijandelijkheden om en in Makassar onmiddellijk te staken en verder zinloos bloedvergieten te voorkomen." Autoriteiten onderweg. Voorts is medegedeeld, dat ge neraal Scheffelaer en kolonel Si- matupong, alsmede de comman dant van de Apris in de Grote Oost, kolonel Kawilarang, morgen te Makassar zullen aankomen „om voorlopige maatregelen te treffen." 20 JAREN-PLAN OP AGENDA V.N. LAKE SUCCESS, 6 Aug. Reu tor. Trygve Lie, secretaris-ge neraal der V. N„ heeft Zondag in een radio-rede ter gelegenheid van de publicatie van zijn vijfde jaarrapport verklaard, dat thans in de eerste plaats de actie van de V. N. in Korea tot een goed einde gebracht diende te worden. Het was de taak van de V. N„ al het mogelijke te doen om een der de wereldoorlog te voorkomen, wanneer maar mogelijk door overleg en zo nodig met geweld. De Koreaanse crisis vormde de ernstigste bedreiging van de vre de en het voortbestaan van de V. N. sinds 1945. Het was zaak, al het mogelijke te doen om de V. N. te redden en de organisa tie te maken tot een krachtiger instrument tot bevordering van de vrede en vooruitgang. In het rapport somt Lie de gebeurtenis sen van het laatste jaar op en maakt bekend dat zijn 20-jarige plan voor de vrede op de voor lopige agenda der V. N. is ge plaatst. Opstand tegen communistisch regiem in China? HONKONG, 6 Aug. (Reuter). Een van de grootste Chinese bladen te Hongkong, Wah Kioe Jat Po, citeert onbevestigde be richten uit Taipeh (Formosa), als zou generaal Tsjen Li, bevel hebber van de communistische invasietroepen voor Formosa, met 300.000 van zijn manschap pen tegen zijn regering in op stand zijn gekomen. COMMUNISTISCHE OPMARS NAAR TIBET? Een communistisch nieuws bureau meldt, dat Lieo Po-Tsjen heeft verklaard, dat het volks leger spoedig Tibet zou binnen rukken om er de „Britse en Ame rikaanse invloed" te doen ver dwijnen. MIJN ONTPLOFT BIJ VLISSINGEN Geen schade Gisterenmorgen om acht uur is op de rede van Vlissingen ter hoog te van de buitenhaven een magne tische mijn ontploft. Temidden van een aantal schepen, welke daar in verband met de staking te Ant werpen legplaats hebben gekozen. Schade werd evenwel niet aange richt. Men vermoedt, dat de mijn enige meters in het zand heeft ge zeten en door de nabijheid van wrakijzer tot ontploffing is geko men. In de nacht van Zaterdag op Zondag werden in de spoorwegbrug over de Nieuwe Maas bij Dordrecht twee enkelsporige bruggen vervangen door één dubbelsporige brug. De oude bruggen werden er uit gerold en de nieuwe brug werd over een rolbaan op haar plaats gebracht. Het werk eiste de volle krachtsinspanning van de ingenieurs en de meer dan tweehonderd arbeiders, die dit werk in de nacht ver richtten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1