Nieuw Naar DuitslancTs herbewapening 'mi doet'. NA NEGEN UUR DEBAT Fel Indonesisch commentaar op „actie-Kortenaer' Noord-Koreanen voor 't eerst op de aftocht EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Komt de Wehrmacht terug? «»fgi#Ii Aan de grens van het mogelijke? Churchill spreekt vandaag tot Raad van Europa Scherpe critiek op de ministers Amerikaan beroofd van atoom documenten De machtsoverdracht in België goedkeuring van de Kamer Hoge Britten op bezoek bij Tito Wallonië wil een federaal bestel Scheepsberichten Kroniek en Kritiek 750 stuks Bloemkool I 21.00- RMEREND. -aardappelen, ie muizen 912.50 bl. eigenh. Dopmans blauwe 68; slabo- dr. 15; slabonen z. dr. 15 oksnijbonen 2634; stamsnij- 2027; pronkbonen 14; an- 79; uien 410 Washington. 5; Erley Victoria 318; per- Ie zomer-appel 630; rode -14; yellow transparant 8 kruidenier 839; Noordholl. "peer 39. 'ENHORN, 8 Aug. Aange- 1: 35200 kg aardappelen: e schot 10.5011.30; midd. —11.10; driel. 6.70—7.40; rode —11.80; Eigenheimers 9.10 2600 kg witte kool, door- laid; 13.700 kg rode kool ;edraaid; 2500 kg uien: grove 10; gewone 8.708.90; 4500 ieten rond; 5.205.60, II 4 29.610 kg augurken: grof 6 basterd 13; stek 4; 23430 kg nen I 15.6016.40; II doorge- d; 3600 kg uien: zilver nep 19; zilver driel. 814, zilver 2—3. RMEREND, 8 Aug. Eieren kipeieren 13.5014; 1500 meieren 8. Veemarkt, to- 740 runderen: 251 vette :n 2.303 per kg, handel sle- 299 geldekoeien 580850, 136 melkkoeien 6751100, 22 pinken 375480, kalm; deren 6501600, kalm; 315 tere kalveren 45110, sle- 103 vette varkens voor de t 1.761.85 per kg, stug en i.; 747 stuks: magere varkens 7.50, stug, biggen 30—45, 1214 stuks schapen 70120 580, goed; 40 bokken en n 1060, vlug; 40 paarden 800, stil; 53 fokzeugen 225 stug, totaal aantal dieren: 250 konijnen 0.755. ND ag nog het in fraaie* te receptenboekje Van IVanneer Uw groente' niet aan helpen kan, met 20 cent extra aan dreszijde en Uw naam s (in blokletters) vol Centraal Bureau van ngen, afd, 62 lava- 'enhage. HET EEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A v» S H VAN H EDEIV Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Kontoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Pagina 1 Donderdag 10 Augustus 1950 46e Jaargang No. 1 1937 yv; EEN OVERZICHT VAN DE ZUID- KOREAANSE HAVEN POESAN lp Een overzicht van de haven van Poesan, waar het materieel voor de troepen op Zuid-Korea wordt aangevoerd. De be wegingen van de Nrd- Koreaanse troepen ziin er op gericht, deze uiterst belang rijke haven in handen te krijgen. De Ameri kanen weten echter alle aanvallen aan 't zuidelijk front af te slaan, en zelfs tot tegenaanvallen over te gaan. (Van onze parlementaire redacteur) II en Slot. DE JONGSTE prijsstijging is voor de Raad van Vakcentralen aan leiding geweest om zich nogmaals tot de regering te wenden, nu met het dringende verzoek om onmid dellijk een prijsstop af te kondi gen en tot het nemen van verdere prjjsbeheersende maatregelen over te gaan. De besprekingen zijn in middels reeds begonnen. Dit be raad moet de regering er toe bren gen om de gewijzigde politiek, zoals die twee jaar geleden werd ingeluid, nog eens aan een gron dig onderzoek te onderwerpen. Bij een nabeschouwing over de be handeling van de Huurwet in de Tweede Kamer hebben wij reeds de problemen opgesomd, die in het zelfde vlak liggen. Wil het huidige peil van de arbeider niet omlaag gaan dan zal de regering niet alleen voor de 5 pet. prijsstij ging compensatie moeten vinden. Er moet ook nog een tegenwicht worden gevonden voor de huur verhoging in zoverre die althans niet door de te verlagen loon- en inkomstenbelasting wordt verkre gen. Deze moeilijkheid wordt nog groter nu ook de beslissing over een verdere huurverhoging naar het najaar is verschoven. Voorts is er de invoering van de wacht geld en werkloosheidsverzekering. Er is becijferd, dat hiervoor in sommige bedrijfstakken door de arbeider niet minder dan 6 a 7 pet aan premie zou moeten worden betaald. Rekende men eerst met een bijdrage van de Overheid van 20 millioen, bij nadere becijfering komt de raming vier a vijf maal zo hoog te liggen. De vraag is op de eerste plaats' of het vrijlaten van de prijzen wel de concurrerende werking heeft gehad, die men ervan verwachtte. Hoewel een zeer groot deel van de Volksvertegenwoordiging deze po litiek heeft toegejuicht, de Vak centralen komen thans blijkbaar tot een andere conclusie. Prof. Brouwers schreef twee jaar gele den in „Het Parool": „Het terug trekken zal een strategisch terug trekken in de werkelijke zin van het woord moeten zijn en de slag vaardigheid zal tot het laatste toe bewaard moeten blijven. Wij zul len niet uit de trein springen op het moment dat hij het station binnen rijdt en daarmede in een jaar vergooien wat wij in drie jaar tot stand hebben gebracht". Wij moeten aannemen dat de regering zich niet aan deze roekeloosheid heeft schuldig gemaakt. Zou men tot de conclusie komen dat de prijzen weliswaar niet on redelijk, maar als gevolg van nieuwe omstandigheden wel te hoog zijn in verhouding tot het huidige loonpeil, dan zijn er twee mogelijkheden. De lonen zouden kunnen worden opgetrokken, maar in de practijk lijkt ons zulks nauwelijks uitvoerbaar. Moest de regering al bij de vorige loon- ronde doorberekening toestaan, dit keer zou zulks zeker eveneens het geval moeten zijn. Gevolg: vermindering van de export en minder werkgelegenheid. Was de doorberekening nu al in de prij zen merkbaar, dit keer zou dat ongetwijfeld in nog sterkere mate het geval zijn. Frankrijk heeft voldoende bewezen hoe gevaar lijk de werking van de bekende spiraal kan zijn. Het spook van de inflatie zou ook weer op het voorplan komen. Een andere methode is de terug keer tot de subsidiepolitiek. Hier klemt de vraag in hoeverre of zulks, in het kader van de Bene lux en de Europese integratie, nog mogelijk kan zijn. Maar ook al (Vervolg op pag. 3). Drie dingen hebben gisteren de vergadering van de Raad van Europa bezig gehouden. Ten eerste de verwachting, dat Chur chill vandaag de hermilitarisering van West-Duitsland zal voor stellen, ten tweede het voornemen van Fransen, Duitsers en Italianen om op korte termijn te komen tot de „Verenigde Staten van Europa" en op de derde plaats de algemene onte vredenheid in de Raad over het werk van de ministers. Om met 't laatste te beginnen: die ontevredenheid is gisteren tot uitbarsting gekomen. De Brit Boothby, de Fransen Bidault en Reynaud, de Nederlander Serra- rens en de Italiaan Bienvenuto sloten zich van harte en in scher pe bewoordingen aan bij wat André Philip had gezegd over de remmende invloed van het minis terscomité op het werk van het Europese parlement. De ministers maakten trouwens juist gisteren wel een heel slechte beurt, door te besluiten tot October uit elkaar te gaan. Bij de parlementsleden heerste na dit bericht een stem ming, die wisselde tussen versla genheid en opstandigheid. Wellicht komt uit deze stem ming het voornemen, dat gisteren de Duitse gedelegeerden openbaar maakten. Binnen 24 uur zullen de Franse, Duitse en Italiaanse dele gaties een resolutie indienen, waarin wordt opgeroepen tot de vorming van de „Verenigde Staten van Europa". Aaneensluiting, nau wer dan ooit, wensen deze afge vaardigden, nu het woord „Korea" steeds vaker vanaf het podium en in de wandelgangen klinkt. Onmiddellijk is echter op dit plan reactie gekomen. En zoals te verwachten was: van Engeland. Socialisten en conservatieven zijn het volkomen eens in hun afwij zing van een Europese federatie. West-Duitsland's herbewapening Vandaag spreekt Churchill. Waarover? Dat is niet moeilijk te raden, wanneer men weet, dat gisteren de Engelse conservatieve afgevaardigde Boothby voorstelde Uit de tas van de Amerikaan Frank Miller Greenless, een ge leerde, die vele maanden gewerkt heeft aan speciale onderzoekingen op het gebied van de atoom-ener gie, zijn geheime documenten ge stolen. Deze documenten betreffen het atoomonderzoek en schijnen ge stolen te zijn tijdens de treinreis van de Amerikaan van het Lon- dense Euston-station naar Black pool in Lancashire Greenless was op weg naar een Brits-Amerikaan se wetenschappelijke conferentie in niet nader genoemde plaatsen. Hij alarmeerde, na de ontdekking van de vermissing, terstond de po litie. Ook de Amerikaanse mili taire inlichtingendienst, gestation- neerd te Burtonwood, heeft zich in het onderzoek gemengd. West-Duitsland binnen het ver dedigingsstelsel van de Weste lijke Unie te brengen. ChurchiU heeft reeds in het Engelse Lager huis er op aangedrongen West- Duitsland opnieuw te bewape nen. En wat tekenend is voor de plannen van de Engelse staats man: Dinsdagavond heeft hij de Duitsers aan een diner uitgeno digd en hen ondertussen gepolst over hun standpunt ten opzichte van de Europese verdediging. Het was Churchill, die gister middag tweemaal het applaus .in- zettte, toen de eerste Duitse woordvoerder sprak. Zoals be kend, zijn de Duitse christen democraten wat de herbewape ning betreft volledig op Chur chill's hand. De socialisten echter niet. Zij vrezen de Sovjet-Unie uit te dagen en zullen hun beste spreker, Carlo Schmid, naar voren schuiven om hun standpunt te verdedigen. Iets anders dan wapens Onze landgenoot Serrarens heeft eveneens het woord gevoerd en behalve zaken van algemeen- organisatorische aard ook de ideële zijde van het West-Euro- pese streven besproken. Wel zeer behartigenswaardig was zijn op merking, dat de vrede in Europa moet rusten op de wil van Euro pa zelf, op zijn strijd tegen on wetendheid, armoede en werk loosheid en niet in de eerste plaats op Amerikaanse wapens. Henry Wallace niet langer „progressief" Henry Wallace is uit de Progres sieve Partij van Amerika getreden. In zijn ontslagbrief zeide hij van oordeel te zijn de vrede beter te kunnen dienen door uit het natio nale partijcomité en het bestuur en daarmede uit de partij te treden. BRUSSEL. Na een debat, dat meer dan negen uur duurde en waaraan niet minder dan 23 volksvertegenwoordigers deel namen, heeft de Belgische Kamer gisteravond gestemd over het wetsvoorstel houdende overdracht der koninklijke prerogatieven op Prins Boudewijn. Het wetsvoorstel werd aangenomen met 165 stemmen (katholieken, liberalen en socialisten) tegen 27 stemmen (26 katholieken en 1 liberaal) bij 7 onthoudingen (5 katholieken en 2 communisten) Alle katholieke sprekers in bet debat verklaarden slechts voor bet voorstel te zullen stemmen omdat dit de wens van de vorst was. De katholieken, die tegen stemden, betoogden niet te willen buigen voor het geweld van een opstand. De vergadering van gistermid dag werd geopend met de verkla ring van de rapporteur Humblet (C.V.P.), die mededeelde, dat een amendement van het katholieke Kamerlid van Goey, op grond waarvan de machtsoverdracht slechts voor een jaar zou gelden, door de bijzondere commissie was verworpen en de tekst van het wetsvoorstel met algemene stem men goedgekeurd. Socialisten weer „menselijk" De katholieken, die tijdens het debat aan het woord kwamen, spraken allen hun diepe minach ting uit ten aanzien van de metho den, die de socialisten hebben ge bruikt om hun wil door te drijven. De heer Lambotte (C.V.P.) b.v. hekelde op scherpe wijze de hou ding der socialisten en zeide: „De mars naar Brussel zou een burger oorlog hebben betekend en dat heeft de Koning niet gewild. Niet temin kleeft er bloed aan de han den der socialisten". Deze uitlating was het sein tot een hevig tumult op linkse en rechtse banken, waaraan voorzit ter Frans van Cauwelaert slechts met veel gehamer en na gedreigd te hebben dat hij de vergadering zou schorsen, een einde kon maken. De voorzitter van de socialis tische partij, Max Buset, ver langde van de C.V.P. te vernemen of zij voornemens is de op 1 Aug. aangegane verbintenissen volledig na te komen of niet. „U kunt niet „plus royaliste qua ie roi" zijn", zo merkte hij op, zich tot de CVP- leden wendend. De socialisten zouden tegenover de Koning een „menselijke" hou ding aannemen, indien hij een maal afgetreden was. De vorst zal zich kunnen vestigen waar hij wil, zo zeide Buset. Buset sprak de verwachting uit dat de „Koninklijke Prins", bijgestaan door integere raadge- DJAKARTA. Het zenden van de Kortenaer naar Makassar kan aan leiding worden tot een ernstige cri sis in de Nederlands-Indonesische verhoudingen op het officiële ni veau, aldus verneemt de speciale correspondent van het ANP in de meest welingelichte kringen alhier. In 'een officieel radio-commentaar werd heden bijzonder scherp gerea geerd op deze, op initiatief van dr. Hirschfeld genomen maatregel. De radio-commentator zeide, het zen den van de Kortenaer lijkt op een oorlogsdaad en vroeg; zich af, waar om iets dergelijks niet is geschied Voor de eerste maal in de thans 47 dagen oude Koreaanse oorlog zijn de Noord-Koreanen op de aftocht. Deze aftocht vindt plaats aan het Zuidwestelijk front, waar de Noordelijken voorbereidingen treffen de stad Tsjondjoe te ont ruimen. Een meedogenloos bom bardement van de luchtmacht en zware artillerie gaat de opmars van infanterie en mariniers voor af. In het Noorden dreigt echter nog steeds groot gevaar voor de troepen der Verenigde Naties. De Roden vallen hier onophoudelijk aan en zijn er zelfs in geslaagd met een brigade door de Zuidelij ke linies te dringen en tot op 16 km van Pohang te komen, voordat zij werden opgevangen. Ook nabij Jongdok, waar steeds meer Noordelijke troepen samen stromen, wordt hevig gevochten. Ook aan de rivier de Naktong woedt een zware strijd- Noorde lijke bruggehoofden worden me ter voor meter teruggeschoven. Meer dan duizend communisten moesten gisteren in allerijl over de rivier vluchten; hele pelotons trachtten zwemmend en wadend de overkant te bereiken. De com munisten geven deze tegenslagen thans officieel toe. Lucht- en zeestrijdkrachten der V.N. zetten hun bombardementen onverminderd voort. Opnieuw zijn Vliegende Forten uit de U. S. A. aangekomen. MALIK WIL WEER PRATEN NEW YORK. Tijdens een bijeen komst in het gebouw van de Britse delegatie te New York waaraan de leden van de Veiligheidsraad be halve de Sovjet-Russische en de Joego-Slavische afgevaardigden deelnamen, is besloten met Malik overleg te plegen over de proce dure-kwesties. Dientengevolge heeft Malik principieel aanvaard Don derdag hiertoe te Lake Success 'n besloten vergadering bij te wonen, die zal gehouden worden voor de Openbaring Vergadering van de Raad. tijdens de actie van Andi Azis, toen leden van het KNIL, die onder Ne derlands gezag stonden, een op stand veroorzaakten. In officiële kringen van de RIS wordt het zenden van de Kortenaer beschouwd als een ernstige inbreuk op de Indonesische 'souvereiniteit en reeds thans wordt overwogen, de Kortenaer te verbieden, nog eni ge Indonesische haven aan te doen. Er wordt verband gelegd tussen de Amerikaanse ontevredenheid over de neutraliteitspolitiek van Indonesië inzake Korea en deze Ne derlandse stap die, naar men meent in geen verhouding staat tot het doel dat men aan Nederlandse zijde voorgeeft te willen bei eiken en evenmin in verhouding wordt ge acht tot de beschieting door de AL RIS en de AURIS (de landmacht en luchtmacht der RIS) van het kampement van het KNIL. Dit laatste wordt inderdaad be treurd, doch daarmede kan in In donesische ogen het zenden van een oorlogsschip zonder enig vooraf gaand overleg of waarschuwing niet worden goedgepraat. (Men zie ook pag. 3) DEN HAAG OVERWEEGT EEN VERKLARING 's GRAVENHAGE, 9 Aug. Naar aanleiding van het communi que van de regering der R.I.S., waarin gezegd wordt, dat van de Nederlandse regering een nadere verklaring wordt verwacht omtrent het zenden van de „Kortenaer" naar Makassar, heeft een woord voerder van de Nederlandse rege ring heden medegedeeld, „dat op het ogenblik de Nederlandse rege ring overweegt, of een dergelijke verklaring moet worden gegeven". Philip Noel-Baker, de Britse mi nister van brandstof en energie en de parlementaire onderstaats secretaris van het Engelse mi nisterie van handel, Arthur Bos- somley, hebben Dinsdag te Bel grado een onderhoud gehad met maarschalk Tito. Ook gebruikten zij de lunch met de Joegoslavische leider. Men verwacht, dat ook Ernst Davies, Brits parlementair onder staatssecretaris van buitenlandse zaken ,die thans nog te Straats burg vertoeft, doch later Joego slavië zal bezoeken, een onder houd met Tito zal hebben. vers, onafhankelijk van de vorst zijn bevoegdheden zal kunnen uitoefenen. Samenwerking met C.V.P. „Na het aftreden van de vorst zijn de socialisten bereid met de C.V.P. samen te werken. De poli tieke samenwerking, die wij heb ben geweigerd aan Koning Leo pold, zal worden hersteld voor de Kroonprins", aldus spreker. De heer Buset maakte hierna melding van de geruchten volgens welke de C.V.P. een nieuwe lei ding zou krijgen. Zal de C.V.P. haar politiek over twee of drie weken niet gewijzigd hebben en zal zij zich houden aan de getrof fen overeenkomst, zo vroeg hij zich af. Tenslotte bracht Buset hulde aan premier Duvieusart „voor de inspanning die deze zich getroost heeft om een oplossing te vinden in de critieke dagen". Slechts de linkse banken sloten zich met handgeklap bij deze hulde aan. De C.V.P.-leden gaven op geen enkele wijze blijk van hun instemming. De Belgische Senaat zal het voorstel heden behandelen. Prins Boudewijn zou dan reeds Vrijdag middag in de verenigde zitting van Kamer en Senaat de eed op de grondwet kunnen afleggen. Verwacht wordt, dat eerste minister Duvieusart onmiddellijk na de eedsaflegging de kroon prins het ontslag van zijn rege ring zal aanbieden. Men verwacht dat èn Koning Leopold èn Kardinaal Van Roey radio-toespraken tot het Belgische volk zullen houden, waarin zij op nationale verzoening en een heid rondom de troonsopvolger zullen aandringen. Woensdag is tijdens een verga dering van het uitgebreid bestuur van de Waalse parlementaire frac tie een commissie benoemd, die tot taak heeft een voor-ontwerp van wet op te stellen betreffende de inrichting van een federaal bestel in België. Bengkalis, Djakarta-A'dam, 8 Augustus nabij Sabang. Grote Beer, Djakarta-Am sterdam, 8 Augustus van Port Said. Johan van Oldenbarnevelt. Djakarta-A'dam, 8 Aug. van Port Said. Kamerlingh Onnes, Djakar ta-Rotterdam, passeerde 8 Augustus Pointdegalle. 5 September te Rotterdam verwacht. Somersetshire, Djakarta- Rotterdam, 8 Augustus te Suez. Tabinta, Djakarta-Amster dam, 8 Augustus van Port Said. Tarakan, Djakarta-Amster dam, 12 Augustus te IJmuiden verwacht. Skaugum, Djakarta-A'dam, 8 Augustus bij Malta. Nog één keer! (Sm.) Het zal misschien nog wel niet voor het laatst zijn, dat m de pers over "Spaak en zijn houding in de Koningskwestie wordt geschreven. Wij moeten het er vandaag in elk geval nog één keer over hebben. Het „Vrije Volk" bespreekt de kwestie in verband met de in Straatsburg, in de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa, gere zen bezwaren tegen de verkie zing van Spaak, tot voorzitter. En dat nog wel, zegt het „V.V. terwijl Spaak de man is geweest, die burgeroorlog heeft voorko men! Hoe bestaat bet. Wij heb ben altijd gedacht, dat Spaak de man was, die burgeroorlog wil de. In elk geval was hij de lei der van de revolutionnaire troe pen, die gereed stonden, om naar Brussel op te marcheren en de taal, die hij uitsloeg, was allesbehalve irenisch. Nadat het ..V.V." dan nog spreekt over „ge varen, die niemand wilde"(!ü!) de chaos wilden in elk geval de communisten, wier gevange ne Spaak tenslotte was gewor den vergeleek het blad het optreden van de heren Bruins Slot en Kersten met het smeek schrift der Edelen in 1566, maar het had. in de geschiedenis dui kend, om voorbeelden te zoe ken, niet zover behoeven te gaan er. niet zo smakeloos behoeven te zijn om, met een historische kronkel trouwens, Spaak te ver gelijken met de grote revolu tionaire Oranje. November 1918 is heel wat dichter bij, als men geschiedkundige voorbeelden zoekt. En hoe stond het toen met de socialistische liefde voor Oranje? „Plannen" (Sm.) In Straatsburg, in de Raad van Europa, heeft men overigens nogal bezwaar tegen de wijze, waarop de Raad van Ministers de zaken van de Euro- pese-samenwerking-in-de-praktijk vooral in politiek opzicht, stag neert. De verhouding tussen dit „Comité" of deze Raad, van Mi nisters, is nogal gespannen en er zijn verschillende problemen, waarmee men niet goed „raad" weet. Men zoekt zijn heil in de plannen. Naast het plan-Schu- man kennen we al het plan- Stikker en het plan-Plesman. Nu zijn de Britse conservatieven met een plan gekomen, om het Franse plan te torpederen en de Jfngelse Labours hebben er nog een apart plan bij gedaan, dat ae Engelse onwil om op econo misch gebied samen te werken, moet camoufleren. Het is een hele rata-plan van plannen en ondertussen betuigt men binnen dezelfde muren, dat er geen tijd meer te verliezen is. „Terwijl de Senaat beraadslaagt, gaat San- guntum verloren". Moet het dan toch zo zijn? „Obstructie" (Sm.) Boze tongen beweren, dat al die plannen iets te ma ken t hebben met „obstructie", hetgeen zo iets als ongeregelde en kwaadaardige oppositie bete kent. Vrijwel iedereen weet, dat Rusland door middel van presi dent Malik in de Veiligheidsraad bezig is, de internationale sa menwerking der Verenigde Vol ken door obstructie in discrediet te brengen. Malik is daar ver schenen, om een geregelde gang van zaken zoveel mogelijk te sa boteren. Dat weet iedereen, be halve een handjevol (maar niet temin gevaarlijke) communis ten. In „de Waarheid" staat ten minste gisteren te lezen, dat Amerika in de Veiligheids raad „obstructie voert". Deze lieden hebben er toch maar slag van, de zaken prompt onderste boven te keren. Zonder te be weren, dat de internationale tac tiek van Amerika zo voor de volle honderd procent be wonderenswaardig is, zal ieder die objectief is, toch moeten toe geven, dat de schuld van Rus land aan de obstructie en sabo tage in Lake Success vast staat. Rusland was door zijn vrijwilli ge zeven maandenlange absentie uit de V-raad een hele slag op achter. Dit moet nu worden in gehaald. Dat dit geschiedt ten koste van het prestige van de U.N.O., daar heeft de club van Malik maling aan! In Taipeh, de hoofdstad van Formosa, heeft generaal Tsjang Kai Tsjek besprekingen gevoerd met de commandant van dé Ameri kaanse zevende vloot, vice-admiraal Arthur D. Struble. Marine-aan gelegenheden in verband met de verdediging van Formosa werden besproken. De generalissimo en vice-admiraal Struble tijdens de conferentie. ude, deftige baasje hem [ingen naar de hel. „Ik best stinkstokkie was", ook op je gezondheid vloog lustig dampend ;n in de hel voor? Nu, hangars uitgereden en immen. Ze zouden die de motoren van al die ingen ze! De een na de tde, deftige heertje zat aan opstijgen. Hij had loruit, kameraden! Val hem te pakken hebben men is!" Brullend chter de goede Sjaalcie

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1