Nieuw Kerstens pleitte voor het plan-Schuman Deel van havenarbeiders in wilde staking Maria ten Hemelopneming wordt een dogma Nog meer Noord-Koreanen over de Naktong :KTSPEL jlsabonné Paul van Zeeland vormt een homogeen-katholiek kabinet sl IA MILD t en tot 't IJ# verlichting! Hangwerk is goed, ZONEN het doet! Grote ilievoors telling EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN De honderdduizendste uit Indonesië terug t Joseph Pholien eerste-minister 786 vrijwilligers voor Korea De stratenmakers ook in staking Brigadier in arrest wegens diefstal India biedt goede diensten aan Peking Weer een jeugdmars door Berlijn Toegoe wordt ernstig bedreigd De groente-afzet blijft ongunstig Scheepsberichten De ramp in Groningen Prinses Elizabeth heeft een dochter Spaak naar Brussel geroepen Geen zeepost meer voor de H-brigade ooroorlogse kwaliteit? veel veranderd sedert >g. Ook op het gebied ten-fabricatie. De aller- nadhines, bediend door meel, zijn nu in ons dat er naar geen enkel is als naar: ndagavond) van het jEEST 11, ALKMAAR. MAAR TEL. 2451 .s. om half drie iochelaar-buikspreker en uurtje lachen in st, de lopende, leven- op. De Oud-Hollandse Kaartverkoop en plaats vanaf morgen- L tot 3 uur. de krant doen be te ontvangen: (naam en plaats) „Misschien wel", zei it kan tóch niet. Hoe En terwijl de smid zand van de bodem len, woelde hij een ns, Sjaakie!" zei de ïemelsnaam verzeild? e!" zei Sjaakie. „Een Het mocht wat!" zei bos zeker!" Maar jaakie nu goed gera- luik verborgen onder n Sjaakie en de smid i smakkend, zuigend rtels en taaie twijgen et ik natuurlijk niet. verborgen luik was. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bi] contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Kontoren: HOORN, Draafsingel 59, tel 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Pagina 3 Woensdag 16 Augustus 1950 46e Jaargang 4 No. 11941 Paul van Zeeland, de Belgische kabinetsformateur, heeft gisteren middag te 16.45 zijn formatie aan de persvertegenwoordigers be kend gemaakt. Van Zeeland ver klaarde, dat de moeilijkheid voor hem er in gelegen was, een re geringsequipe samen te stellen, die onder de huidige omstandig heden zou kunnen bijdragen tot een nationale verzoening in de geest van de boodschap van ko ning Leopold. Van Zeeland be kleedt niet het premierschap in zijn eigen kabinet. De senator Joseph Pholien, een 65-jarige ad vocaat, wordt eerste minister van de regering, die geheel uit ka tholieken bestaat. De reden, dat Van Zeeland in het door hem zelf gevormde ka binet niet het premierschap op zich heeft genomen, zal men moe ten zoeken in het feit, dat dit zowel door de katholieke vakbon den als door de socialisten niet werd gewenst. In vakbondskrin gen heeft de naam Van Zeeland een reactionnaire klank, terwijl de socialisten in Van Zeeland zien de man, die de Koning steeds verhinderd zou hebben tot een compromis inzake de konings kwestie te komen. Paul van Zee land blijft in het nieuwe kabinet minister van buitenlandse zaken. Waarschijnlijk zal het kabinet in een verklaring zijn program be kend maken. De nieuwe Belgische homogeen- katholieke regering is als volgt samengesteld: Eerste minisetr: Joseph Pholien. Buitenlandse zaken: Paul van Zeeland. Binnenlandse zaken: Maurice Brasseur. Landsverdediging: Kol. Eduard de Greef, commandant aan de militaire school te Brussel. Buitenlandse handel en Europese zaken: L. Meurice. Justitie: Ludovic Moyerspen. Koloniën: André Dequae. Financiën: Jean van Houtte. Verkeerswezen en plaatsvervan gend premier: Paul W. Segers. Arbeid en sociale voorzorg: Ge rard van de Daele. Economische zaken: Albert Coppe. Onderwijs: Pierre Harmei. Openbare werken: Oscar Behogne. Landbouw: Charles Heger. Volksgezondheid: Alfred de Taeye. Wederopbouw: A. F. de Boodt. De nieuwe regering telt acht Vlamingen en acht Walen De ministers, die de vorige homo- geen-katholieke regering verla ten, zijn: Gaston Eyskens (financiën), Henry Moreau de Melen (lands verdediging), Henry Carton de Tot Dinsdagmiddag 12 uur hebben zich in totaal 786 gega digden persoonlijk, schriftelijk of telegrafisch gemeld voor de ma rinecompagnie en de compagnie der Koninklijke Landmacht, wel ke de regering overweegt ter be schikking van de Verenigde Na ties te stellen. Tot en met 21 Aug. kan men zich voor bovengenoem de legeronderdelen aanmelden. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft aan het Nederlandse Rode Kruis aangeboden om eventueel nodige hulp te verlenen ten bate van Nederlandse strijdkrachten, die in Korea in Uno-verband op treden. Het Ned. Rode Kruis heeft dit aanbod in dank aanvaard. Wiart (justitie), Maurice Orhan (landbouw), Duvieusart (pre mier). Pierre Wigny (koloniën) en Albert de Vleeschauwer (bin nenlandse zaken). Het aantal ministeries is met één uitgebreid, doordat het mi nisterie van buitenlandse zaken en buitenlandse handel gesplitst is in een ministerie van buiten landse zaken en een ministerie van buitenlandse handel en Euro pese zaken. Joseph Pholien, de nieuwe Bel gische premier ,werd 28 December 1884 te Luik geboren. Hij stu deerde rechten en wijsbegeerte te Saint Louis en aan de Brus selse universiteit. Na zijn studies vestigde hij zich als advocaat te Brussel. In 1936 werd de nieuwe premier senator. Van 1938 tot 1939 was hij minister van justitie in het kabinet van Spaak. Tij dens de bezetting werd Joseph Pholien drie keer gearresteerd door de Duitsers en na de be vrijding werd hij opnieuw tot se nator gekozen. Door de staking in de haven van Antwerpen waren vele sche pen naar Rotterdam gevaren om gelost te worden. Daar trof fen zij het echter niet beter; de Rotterdamse havenarbeiders waren inmiddels ook in staking gegaan. Het gevolg is dat de Maashaven vol ligt met ongeloste schepen. Een overzicht van de drukte in de Maashaven. In de havens van Rotterdam en Amsterdam is een deel van de arbeiders in staking gegaan. In Rotterdam heeft Maandagmor gen een deel van de losse arbei ders geweigerd aan het werk te gaan pnder het stellen van enke le eisen, waaronder een loonsver hoging van tien procent. In Am sterdam besloot men Maandag avond het werk vanaf Dinsdag neer te leggen. Hier waren het slechts de arbeiders van de sa menwerkende havenbedrijven, die het werk neerlegden. De vaste ar beiders in dienst der diverse on dernemingen zijn, behoudens een enkele uitzondering, tenslotte aan het werk gegaan. In Rotterdam wordt er door bijna 2500 man niet gewerkt. Het enige bedrijf, waar tot dusver niet Wordt gestaakt is, voorzover be kend, de Kon. Rotterdamse Loyd. De vakgroepbestuurders en ver trouwensmannen van de Unie- verkeer, afd. Rotterdam, hebben in een vergadering een resolutie aangenomen, waarin de „ongeor ganiseerde en wilde staking" wordt afgekeurd, „omdat een der gelijk optreden geen enkele ver betering in de positie van de ha venarbeiders zal kunnen bren gen". In het slot van de resolutie wordt er „bij de regering en de raad van vakcentralen op aange drongen het thans aan de gang zijnde overleg over lonen en prij zen op zeer korte termijn tot een definitief en bevredigend resul taat te brengen". De burgemeester van Rotterdam heeft voor een deel van de stad alle samenscholingen verboden. Het stakingscomité heeft gisteren middag in een vergadering, die zeer druk bezocht was, de sta kers opgewekt de staking voort te zetten. Het onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties (de destijds afgescheiden groep van de EVC) heeft gisterenavond een huishou delijke vergadering in verband met de havenstaking gehouden. Na afloop van deze vergadering die een besloten karakter droeg, deelde de heer A. van den Berg, landelijk-secretaris-penningmees- ster, mede, dat het O.V.B. zich moreel, financieel en organisato risch achter de havenstaking plaatst. Dit houdt, aldus de heer van den Berg, geen organisato rische samenwerking in met het Z- de Paus zal op de eerste November van dit jaar de ten Hemelopneming van Maria plechtig tot dogma uitroepen. Vooraf zal de H. Vader op 30 October in een geheim Consistorie van het nieuwe dogma mededeling doen aan het H. College van Kardinalen. Gedurende vele jaren kwamen bij de H. Stoel petities binnen, waarin 1 13 kardinalen, 2523 bisschoppen, 82000 priesters en acht millioen gelovigen vroegen om de ten Hemelopneming van Maria tot dogma te verklaren. Na een plechtige Paus mis op 1 November in de Sint Pieter zal de H. Vader de dogmaverklaring doen vanaf de buitenloggia van de Basi liek. Hierdoor zullen zoveel mogelijk Heilig jaarpelgrims in de gelegenheid zijn de uitroeping bij te wonen. Reeds nu stromen de telegrammen naar Castel Gandolfo om de H. Vader voor zijn voornemen te danken. Het nieuwe dogma zal het derde zijn, dat in de laatste eeuw is uitgeroepen. De andere waren: de onbevlekte ontvangenis van Maria, dat door Z. H. Paus Pius IX op 8 December 1854 is uitgeroepen, en de onfeilbaarheid van de Paus, dat door dezelfde Paus op 18 Juni 1870 is afgekondigd. comité van actie, hoewel het O.V. B. zich niet tegen dit comité richt, omdat het verbond alles wil vermijden wat de staking schade kan doen. De staking is, zo ging de heer van den Berg voort, volkomen verantwoord en het OVB ziet de staking niet als een communistische rel. In Amsterdam werd gisteren morgen een vergadering belegd door de algemene bedrijfsbond (EVC), waarin besloten werd de eisen van de Rotterdams haven- se havenarbeidrs over te nemen. Deze eisen zijn 10 procent loons verhoging en handhaving van het ploegenstelsel. Dinsdagmorgen is onder de stratenmakers en handlangers, in dienst van de afdeling publieke werken van de gemeente Amster dam ,een staking uitgebroken. Hierbij zijn ongeveer 500 man betrokken. De eisen van deze ar beiders omvatten o.m.: een twee de 5 pet. loonsverhoging. Een delegatie van deze stakers heeft gisterenmorgen een onderhoud gehad met de wethouder van ar beidszaken, de heer B. C. Franke. Deze heeft hen medegedeeld, dat de gemeente Amsterdam niet met stakers in onderhandeling kan treden. ZESTIEN DODEN Bl| JACHT OP BENDE MEXICO CITY, 14 Aug. (Reuter) Zestien personen zijn gedood en 20 gewond bij een veldslag van een gehele dag tussen militairen en po litie enerzijds en een bende onder leiding van de Spanjaard Narciso Lozano, die de streek van Lareso- lana in de Mexicaanse staat Jalisco terroriseerde. Lozano en acht van zijn bende leden, drie soldaten, twee politie mannen en twee jongens, die toege keken hadden, werden gedood. GOUDSMOKKELAAR OP SCHIPHOL GEGREPEN De douane op Schiphol heeft Maandagmiddag op Schiphol. een man van Amerikaanse nationaliteit aangehouden, die onder zijn kleding tien kilogram goud had verbor gen. Hij probeerde dit ongemerkt door de douane te loodsen. Het goud was tot dunne plaatjes omgesmol ten. De waarde wordt geschat op 40 tot 50.000 gulden. De man is na zijn arrestatie overgegeven aan de douane recherche, die een en ander thans nader onderzoekt. Voorlopig wordt aangenomen, dat de arrestant niet tot een complot behoort maar het een op zichzelf staande smok- kelpoging is. Het goud is in beslag genomen. ROTTERDAM, 15 Aug. In de afgelopen maanden werden in Kralingen tientallen kleine in braken gepleegd, waarvan men de 51-jarige brigadier van poli tie J. N. verdenkt, die Maandag avond in zijn woning is gearres teerd. Bij een van de inbraken vond men in het huis een politiefluit, die de man zou hebben achter gelaten, waardoor zijn arrestatie mogelijk is geworden. In totaal zou zijn buit ongeveer f 700.- en enkele pakjes cigaretten hebben bedragen. Zondagavond j.l. ver dwenen uit de manege aan de Kralingseweg twaalf pakjes si garetten alsmede f 2.50 uit de fooienpot. Ook hiervan wordt N. verdacht. De diefstallen zouden in diensttijd door de man zijn gepleegd. DE KWESTIE-TIBET De Indiase regering heeft Pe king zijn „goede diensten" aan geboden in de hoop de Chinese actie in Tibet te kunnen „mati gen", zo heeft de Indiase hoge commissaris te Londen, V. K. Krisjna Emnon, Dinsdag ver klaard. Menon zeide echter, dat de In diase regering de geldigheid van de Chinese aansepraken ten volle erkent. Hij wees erop, dat de Indiase stap neerkwam op een advies te gen „overhaaste actie" in Tibet. ZO HARD SCHIET ABE! (Van onze correspondent) HEERENVEEN. Een ju niorenkeeper van Heeren veen was aan het oefenen en zou ook een schot van trainer Abe stoppen. Abe schoot en de bal vloog met grote snelheid op de kee per af. De jongeman zou de bal stoppen, maar toen de bal met eén van zijn ar men in aanraking kwam, zei de arm „krak". Een dokter, die de arm in gips verpakte, schreef na de be handeling op het Verband: „Door schot van Abe". STRAATSBURG, 15 Augustus. Hedenmiddag heeft de Neder landse afgevaardigde Kerstens in de Europese Assemblee een krachtig pleidooi laten horen ten gunste van het nlan-Schu- man. Hij sprak daarbii de hoop uit, dat Groot-Brittaniê in staat zou zijn aan het plan deel te nemen. Kerstens zeide dat het plan krachtige gevoelens van bewon dering en nieuwe hoop in Ne derland heeft opgeroepen. Deel neming door Nederlandse ex perts aan de Parijse besprekin gen getuigden van belangstel ling en hoop. Kerstens noemde Schuman's nrpject „even humaan "als ris kant". Het brak volgens hem moedwillig de muren van de dinlomatieke en politieke nrak- tijk. De Britse bezwaren tegen toe treding waardeerde Kerstens tenvolle en hij ontkende niet dat „enorme moeilijkheden" te overwinnen waren. „Maar ik ben er evenzeer van overtuigd dat wij niets zullen bereiken in dien wij niet eerliik proberen", zo zeide hij. De Britse houding was sceptisch en een dergelijke houding zou tot niets concreets voeren. Het plan diende met moed en ondernemingsgeest te- gemoetgetreden worden. Men moest de kansen zowel als het risico en de moeilijkheden onder ogen zien. Kerstens deelde niet de be zwaren van sprekers die voor „dictatuur der experts" in Schu- mans autoriteit vreesden. Het Verdwenen padvinder terecht De Rijkspolitie in Oisterwijk (N.B.) heeft gisteren de 13-jarige Robbie Karman, een padvinder uit Amsterdam, die sinds 7 Augustus ■werd vermist, aangehouden. Robbie had deelgenomen aan het kamp te Ommen en was daar weggestuurd, omdat hij zich onhandelbaar ge droeg. De groepsleider, die hem naar huis stuurde, was in de over tuiging, dat de jongen naar zijn ouders zou terugkeren. Later bleek hij echter aan het zwerven te zijn ^gegaan. Hij is op transport gesteld 'naar Amsterdam. MOTORVLET LIEP OP STREKDAM Maandagavond is de houten mo- torvlet „Madeleine", die met passa giers op zee voer, "tegen een strek dam even ten zuiden van de Sche- veningse haven gevaren. Met de „tom"-boot werden de passagiers in veiligheid gebracht. Later is de vlet gezonken. laatste woord moest volgens hem worden gegeven aan politiek ver antwoordelijke instellingen en hij meende, dat een overwicht van de „experts" niet noodzakelijk was. BERLIJN. 15 Aug. (Reuter) - De Oostcluitse communistische jeugd heeft het plan 3 Septem ber een „massa-vredesmars" door Berlijn te houden, aldus Reuter. Leden van de „Vrije Duitse jeugd" (twee millioen leden) en „Jonge Pioniers" (de afdeling voor de jongeren) zul len opgeroepen worden voor een .strijdweek" van 20 Augus tus tot 3 September. Een Britse woordvoerder ver klaarde, dat de „gebruikelijke voorzorgsmaatregelen"getroffen zullen worden. Met Pinksteren namen 700.000 personen deel aan een demon stratie te Berlijn., DE ZAAK BERTHA HERTOGH SINGAPORE, 15 Aug. (Reuter). De stukken, waarbij de Neder landse consul-generaal te Singa pore, de heer J. van der Gaag, mach tiging ontvangt op te treden voor de heer en mevr. Hertogh, zijn gis teren te Singapore aangekomen. NA HET ONGEVAL MET DE TOURINGCAR Veertien inzittenden terug in Eindhoven EINDHOVEN, 16 Aug. Veertien inzittenden van de in Grenoble verongelukte Eindhovense tou ringcar zijn Dinsdagavond met 'n extra-bus in Eindhoven aange komen. Twaalf inzittenden, die ernstiger verwondingen opliepen, moesten in het ziekenhuis te Grenoble achterblijven. Bij geen van hen bestaat echter levensge vaar. De Noord-Koreanen waren Dinsdagavond op drie plaatsen met een grote legermacht de Nak tong overgestoken. Er wordt nog een vierde belangrijke overtocht gemeld, maar dit is nog niet of ficieel bevestigd. In Taegoe, de voorlopige zuidelijke hoofdstad, kan men reeds het rumoer van het slagveld horen. De stad wordt direct door twee zich uitbreidende bruggenhoof den ten Noorden van Waegwan en door een nieuwe Noordkoreaanse aanval, uit het Noorden via Koen- wi, bedreigd. De weestelijke en noordweste lijke hoek van de verdedigings linie der V.N. begon Dinsdag on der de onophoudelijke Noordko reaanse aanval en aan de Nak tong af te brokkelen. Noordko reaanse tankvoorhoeden, van de bruggenhoofden bij Waegwan op rukkend, zijn waarschijnlijk op een afstand van minder dan 20 km van Taegoe, hoewel zij moge lijk door hevige Zuidkoreaanse tegenaanvallen zijn tegengehou den. Achter genoemde twee brug genhoofden verzamelden zich on geveer zeven noordelijke divisies met extra gemechaniseerde re gimenten. Drie bataljons Noordkoreanen zijn, naar gemeld, de Naktong overgestoken en hebben het der de nieuwe bruggenhoofd, 25 km ten Zuiden van Waegwan, ge vormd. In de „zak aan de Naktong", 30 km ten Noorden van Masan, wordt door de Amerikaanse 24e divisie hevig gevochten tegen de Noordelijken, wier versterkingen in het bruggenhoofd binnenstro-, men. In het Zuiden wordt geen wijziging gemeld. Volgens het hoofdkwartier der marine van de V.N. hebben Zuid koreaanse patrouilleboten Maan dag negen jonken aan de West kust tot zinken gebracht. Vol gens de communistische radio- Pjongjan heeft de Noordkoreaan se zesde divisie een tegenaanval der Amerikanen teruggeslagen. Kosong, 30 km ten zuidwesten van Masan, zou op 12 Aug. in Noordkoreaanse handen zijn ge vallen, nadat 2000 Amerikanen gedood en vele verspreid waren. Radio-Moskou meldt heden, dat het Noordkoreaanse opperbevel in een communiqué heeft ver klaard, dat de activiteit der par- tisanen achter de Amerikaanse linies in Zuid-Korea is toegeno men. De laatste weken bieden de Westfriese veilingen wat de groenten betreft een vrij droevig beeld. Zomer-rode kool is vrijwel onverkoopbaar voor de minimum prijs en gaat grotendeels weg voor veevoer of naar de belt, omdat de productie groot is en Frankrijk en Oost-Europa niet kopen. Slabonen gelden de minimum prijs of draaien door, wat inhoudt dat ook flinke partijen van deze groente naar de vuilnishoop gaan. Uien zijn zeer laag in prijs. In de aangevoerde partijen eigenheimers komen soms ziekten voor, zodat de exporteurs zeer gereserveerd zijn met kopen tegen een prijs, waarin groot risico is verdisconteerd. De optimistische stemming, die dit voorjaar in de Westfriese tuinbouw heerste, is geheel om geslagen. Indien op korte termijn geen verandering in de toestand komt, zullen de bedrijfsuitkom- sten van de groententeelt, naar algemeen verwacht wordt, zeer slecht zijn. VICTORIA REGIA BLOEIT Wegens bloei van de Victoria Regia in de Hortus Botanicus te Amsterdam zullen de plantenkas sen op heden, Woensdag- en Don derdagavond a.s. van 20-22 uur voor het publiek te bezichtigen zijn. Bantam, Djakarta-Rotter dam, 15 Aug. te Suez. Cameronia, DjakartaAm sterdam, 15 Aug. te Co lombo. Celebes, Djakarta-Amster dam, 14 Aug. van Aden. Grote Beer. Djakarta-Am sterdam ontscheping Don derdagmorgen 17 Aug. te 8 uur in Amsterd. haven. Kota Agoeng, Djakarta Rotterdam, 13 Aug. van Port Said. Laertes, DjakartaAmster dam, pass. 14 Aug. Fi- nisterre. Talisse, DjakartaAmster dam, pass. 14 Aug. Kaap Guardafui. Tawali, DjakartaAmster dam, 14 Aug. naar Be- lawan. Tabian, DjakartaAmster dam, heden te Aden ver wacht. Tabinta, DjakartaAmster dam, pass. 15 Aug. Lissa bon. lohan van Oldenbarnevelt Djakarta Amsterdam, pass. 14 Aug. Finisterre. Bengkalis, DjakartaAm sterdam, pass. 14 Aug. IV2 graads kanaal. Willem Ruys, Djakarta Rotterdam, 14 Aug. 670 mijl Oost Dondrahead (Ceylon). KONINGIN BETUIGT MEDELEVEN GRONINGEN H. M. de Ko ningin heeft hare innige deelne ming doen betuigen aan onze stadgenoten, die door de ramp van Zaterdag j.l. zo zwaar ge troffen zijn. Tevens heeft H. M. doen informeren naar de gezond heidstoestand van de verwonde kinderen en Hare beste wensen voor een spoedig herstel tot uit drukking doen brengen. Prinses Elizabeth van Engeland heeft gisterenmiddag het leven geschonken aan een dochter. De geboorte had om 11.50 uur plaats en wel in Clarence House. De eerste baby van prinses Elizabeth, Prins Charles, werd in Bucking ham Palace geboren. Over de naam van het nieuwe prinsesje is nog niets bekend. De doopplechtigheid zal, naar men verwacht, over vier of vijf we ken worden gehouden en geleid worden door de anglicaanse aarts bisschop van Canterbury. Spaak, de voorzitter van de consultatieve vergadering van de Raad van Europa, is gisteren middag uit Straatsburg naar Brussel vertrokken, naar men ge looft in verband met regerings formatie in België. Hij zal Vrij dag naar Straatsburg terugkeren. In Belgische kringen te Straats burg verklaarde men, dat Spaak door de socialistische partij tele fonisch was teruggeroepen, om- dat men van oordeel was, dat zijn tegenwoordigheid gewenst was bij de vorming van een nieu we regering. Na de G-brigade, waarvan de in scheping is begonnen, volgt de repa- tiëring van de H-brigade. De direc teur van de Veldpostdienst te Dja karta verzoekt dringend geen zee post meer te verzenden naar de militairen van de H-brigade, daar deze post vermoedelijk niet meer door hen zal worden ontvangen en retourzending ongewenste onkosten kan veroorzaken voor de afzender. Tot de H-brigade behoren alle onderdelen, die met het cijfer 43 worden aangeduid en de bataljons infanterie 431 t.m, 436. Poststukken voor militairen, die na de terugkeer van de H-brigade nog in Indonesië verblijven zoals zij, die behoren tot het afwikkelings commando of de militaire missie kunnen worden toegezonden via het veldpostkantoor te Djakarta, voor zover geen persoonlijk adres bekend zou zijn. DE PRINSES DE RETY OOK IN BELGIE De Prinses de Rety, de echtge note van Koning Leopold, Is Maandagmorgen, met haar zoon Prins Alexander en Prinses Jose phine-Charlotte, per militair vliegtuig uit Genève in Brussel aangekomen. De Koning was zijn vrouw en kinderen uit Genève komen halen en was daartoe des morgens vroeg met het toestel naar Genève vertrokken. Zusters van de orde van Sint Paul de Chartres, die haar kloos ter in de nabijheid van de frontlijn op Korea hebben, staren in afwachting van haar evacuatie, naar de van bazooka's voor ziene Amerikaanse soldaten van de eerste cavalerie divisie.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1