Harris grijpt wederom de sprinterstitel na fel duel met Van Vliet Eeuwfeest Congregatie Assumptionisten PRIESTERSTUDENTEN, trokken ter bedevaart Klinkende Groningse zege in groepswedstrijd 16 U.C.I, hielp Bevilacqua aan verdunde kampioenseer kampi Patterson bij amateur-achteryolgers, Verdeun bij amateur-sprinters kampioen Hijzelendoorn door >ioen Even geklopt Apostolaat Hereniging voornaamste werk Biljettencirculatie weer ingekrompen Hollanders bij zv/akke wind niet sterker BM-groepen voor Holland PACINA 4 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1950 (Van onze speciale verslaggever) LUIK, 15 Aug. De U.C.I., de Luikse Internationale Wieier Organisatie, heeft zich vanmiddag, ten aanschouwe van dui zenden op de tribunes van het Stade de Rocour, een nieuwe onsterfelijke blamage op de hals gehaald. Dit college ja zekert deftige oude heren met een reusachtige penning op de revers van de jas was tijdens de finale van het wereld kampioenschap achtervolging, waarin Wim van Est tegenover de Italiaanse temporenner Bevilacqua stond, met de reglemen ten aan het prutsen gegaan. Het is bezweken voor het gejoel en getier van de massa en voor de vloed van scheldwoorden die de Italiaanse toeschouwers met veel gebaren vanaf de tribune naar het jury-verhoog slingerden. Het is volledig ge capituleerd voor deze wilde horde en door de schuld van de U.C.I», zoals dit in 1946 te Zurich en in 1947 te Parijs ge beurde, is opnieuw een wereldkampioenschap ontluisterd. niet meer te starten. Inderdaad ver dween de St. Willibrordenaar in zijn cabine, en zodra het Italiaans gejoel was verstomd reed Bevilac qua alleen de rit uit. Hij kreeg de regenboogtrui maar de nederlaag van de U.C.I. was een feit. Van Est werd dus tweede dit jaar. Mateoli derde en Gillen vierde. Patterson achtervolgings kampioen. Patterson (Australië) in 1949 wereldkampioen bij de amateur sprinters bracht het ditmaal in het sprinttournooi slechts tot de kwart finale waarin de Franse Hoogê- school-student Even hem uitsoha- kelde. Als achtervolger echter stond de Australiër zijn mannetje tot het einde. Hij kwam in de eind strijd tegen Gaudini. Een boeiende eindstrijd werd het Gaudini was enorm snel gestart, zodat H(j wel ruim 10 meter voorlag, "Maar de veel beheerster Australiër liet zich niet van de wijs brengen. Hij kwam terug tot beiden weer gelijk lagen, zette onverstoorbaar door toen Gaudini zijn rug nog eens kromde en hield nog reserve over om In de allerlaatste ronde 'n paar meter voor Gaudini de race te besluiten. De tijd van Patterson bedroeg 5 min. 12.1 sec. 1/10 sec. hoven z(jn eigen record van de halve finale. Weer Harris! Onverstoorbaar en altijd met een vage, sphinxachtige glimlach is Harris uit Manchester voor de tweede maal op de regenboogtrui voor de sprint-grootmeesters afge stapt. In de voormiddag had hij voor een handjevol toeschouwers in een race die wel een tijdrit had kunnen Zijn Jan Derksen eén lesje gegeven en in de tweede rif. van de halve finale had hij de Amster dammer definitief ad. kant gezet door 'n schitterende demarrage die onvoldoende werd beantwoord door Derkseh. Harris was dus de ene finalist, Arie van Vliet, gemakke lijk overwinnaar van Gérardin in twéé ritten de andere. De eerste rit. In tweede positie dook Harris pijlsnel naar ónder. Verwoed ging van Vliet mèe. Hij kon nog naast zijn tegenstander komen maar de op topsnelheid sprintende Brit vefsl. de Woerde naar met een wiel lengte. In de tweede rit schêen Van Vliet het sneller te zullert doen dan Harris in de eerste. Ook hij demarreerde uit vólle kracht, maarkreeg de Engelsman niet van zijn wiel los Een enorme sprint volgde (11.3 sec. over de laatste 200 meter) de kortste tijd die te Bulk gemaakt is) en met een half Wiel voorsprong was het wielerkampioenschap van Harris een feit. Jan Derksen won de sprint om de derde plaats. De sprintfinale der amateurs Is een volkomen Franse aangelegen heid geworden. Verdeun, die enkele Weken geleden in de Grand Prix de Paris Van Vliét en Derksen prach tig partij gaf heeft de titel ver overd. De tryomphantelyke overwinning van een Reginald Harris en van de Franse sprinter Verdeun, kunnen goedmaken wat hier door de, op het terrein oppermachtige U.C.I. werd verknoeid. Dinsdagmiddag had Wim van Est op de halve finale een overtuigende zege behaald op de finalist van vo rig jaar, de Luxemburger Gillen. Deze overwinning werd verwacht want Maandag had de Nederlander in een prachtige race de Zwitser Hugo Koblet uitgeschakeld. De prachtigste tjjd van deze hele we reldkampioenschappen had de Bra bander toen Over de 5 km gemaakt. Nu stond hij tegenover Bevilacqua, wegkampioen van Italië die in de halve eindstrijd een gemakkelijke zege had geboekt op Mateoli. Van EstBevilacqua als sluitstuk! Rustig had de Nederlander het le gertje adviseurs dat zich .om hem verdrong laten staan. ,,We zullen rjjden" zei h(j met een bizondcre nadruk op dat „rijden" toen hij naar het startpunt stapte. Stroef kwam de St. Willibrorde naar op gang. Maar voor de eerste bocht hij hij de cadans te pakken. Een halve baan achter Bevilacqua een Bevilacqua met verdwaasde ogen, maar een kracht in de henen die hem sterkere benen gaf dan de Nederlander. Op de tribune joegen de Italiaanse mijnwerkers uit Luik hUn landgenoot op. „Bevilacqua, Bevilacqua, forza, forza!" Na drie ronden al bleek de neder laag van Van Est een feit en toen liep Bevilacqua Verder uit. Plotse ling klonk een pistoolschot: Van Est had een lekke band. De Neder lander stapte af en de Italiaan liet zich Uitrijden. En tóen begon het drama van Luik De jury hield beraad. Er Werd regelementen gebladerd en de spórtcommissarissen besloten de fit Opnieuw te laten rijden. Toén dit besluit Omgêroepeh werd barstte de hel los. Een opge wonden schare Italianen, aange voerd door een reusachtige kerel met een rood shirt en met handen als presenteerbladen. De wondeljjk- ste scheldwoorden klonken in koor over de baan en elk moment werd een regén van tomaten of pruimen verwacht. Tot tien maal toe trachtte men door de luidspreker de opgewonden menige te bedaren maar tevergeefs. Er volgde een Italiaans protest. Van Est legde zich bij het regle mentair genomen besluit neer er werd gepraat en gefluisterd door de U.C.I.-héren die kennelijk met het geval verlegen zaten en na een laatste comité-generaal op het middenterrein volgde een nieuwe aankondiging: niet de helg race opnieuw maar alleen het resterende gedeelte Wordt Verreden. Bevilacqua begaf zich weer naar de ba an Maar de sportcommissie van de N.W.U. gaf van Est de raad In de halve finale had hij al wei nig moeite gehad met Sacchi en evenmin tegen zijn landgenoot Even die twee ritten nodig had om in de eindstrijd te komen tegen Hijzelendoorn De eerste leverde hem een zege op doordat de Am sterdammer te lang \vachtte met de aanval maar de Fransman maakte in de tweede rit dezelfde fout en dus was er één belle nodig. Hijze lendoorn was er nu bepaald uit. Een halve baan voor de finale dook Even snel naar beneden na een voorsprong' en schakelde onze land genoot uit. In de eindstrijd had Ver deun twee ritten nodig tegen Even maar de derde leverde hem een zo gedecideerde zege op dat 't kam pioenschap wie verdiend was. De eerste manche van de strijd achter de motoren, had Zaterdag avond een zege gebracht voor de Fransman Lesueur, vóór Frosio de titelhouder van het vorig jaar. Bakkep die na 70 km. afwachten een plotselinge aanval deed en Le sueur van de kop verdreef moest deze aanval duur bekopen en ein digde als vijfde. Hij bracht er van daag bij de herkansingsritten niet veel van terecht zodat hij voor de eindstrijd die Woensdagavond ver reden wordt is uitgeschakeld. Dan deden Pronk en de Best het Maan dagavond heel wat beter. Zij maakten het de Fransman SeiKs die vanaf het begin aan de kop Hg niet gemakkelijk. Pronk die vorig jaar tweede werd achter Frosia is algemeen favoriet voor de titel. Woensdagmorgen valt de beslis sing. Zal er nog een Nederlander in slagen de regenboogtrui te be machtigen Te Luik werden Maandag de wedstrijden om de wereldkam pioenschappen wielrennen voortgezet met de sprintfinale voor amateurs en profs. In de eindstrijd om de wereldtitel bij de sprinters ging de Engelsman Harris met twee banddiktes vóór van Vliet door de finish. Het feest van O.L. Vrouw Tenhemelopneming is dit jaar met bijzondere plechtigheid gevierd in de kloosters der Paters Assumptionisten, daar zij in dit H. Jaar het jubileum vieren van hun honderdjarig bestaan. Het begon in Nimes, een oude bisschopsstad van het Zuidelijke Frankrijk, waar in de jaren 1840 Emmanuel d'Alzon vicaris-generaal van het bisdom was. Deze d'Alzon was een uitzonderlijk mens. Hij had in zijn ge boortestreek Le Vigan en te Parijs de noden van de Kerk leren kennen en was zeer goed op de hoogte met de politieke situatie van het Franse katholicisme, daar zijn vader afgevaardigde was in de Kamei*, Toen hij na zijn studies te Nimes aankwam om zich daar aan de zielzorg te wijden, had hij een strak omlijnd werkprogram. Hoewel Jan Hijzelendoorn alle spieren schrap zétte én zijn rug extra kromde, gelukte het hem niét iri de eersté rit van de halve finale dér amateurs voor het wereldkampioenschap sprint, de Fransman Even voorbij te komen. Hij was een onvermoeibaar predi kant, zocht contact met het in Zd. Frankrijk verspreide Protestantis me, bestreed de funeste invloed vah de geheime genootschappen en raakte daardoor Vrij spoedig verwikkeld ih de Schoolstrijd. De neutrale of liever anti-godsdien stige universiteiten waren de oor zaak van een steeds verder woe kerend laïclsme en daarom wierp hij zich met al de heftigheid van zijn Zuidelijk temperament irt de strijd voor het Katholiek Middel baar onderwijs en de Katholieke Universiteit. Als directeur van het College de l.'Assomption te Nimes rijpte bij hem het idee tot stich ting van een priestercongregatie. Ondanks talloze bezwaren van zijn bisschop en grote financiële moeilijkheden kon Emmanuel d'Al zon in de Kerstnacht van 1845 met nog vijf anderen zijn noviciaat be ginnen. Van toen af was hij Pater d'Alzon. Hij had vrij lang gezodht naar een vorm van kloosterbele ving, die met zijn plannen over eenkwam. De activiteit en disci pline van de Jezuïten respecteerde hij, maar anderzijds voelde hij een drang in zich naar liturgisch levell, zoals hij dit bij de Benedictijnen en Karthuizers had leren kennen. Zijn mannen moesten modern zijn en bereid elke geestelijke nood ac tief tot oplossing te brengen, maar bovendien moesten zij iets hebben van de ottde moUnikën. Hij vótid een basis in de soepele en zeer menselijke regel van de H. Augus- tinus. Definitieve stichting Zijn congregatie groeide uit tot een aetlef-contemplatiéve instel ling, waar lilen zich houdt aan hét kdörgebetl en de liturgische fees ten met grote luister worden ge vierd, maar toch ook actief naar buiten treedt. De naam van zijn Congregatio Assumptio, waarin be sloten dc toewijding aan O.L. Vr. Tenhemelopneming, ontleende hij aan dc naam van zijn college. Pater d'Alzon bleef vicaris-generaal van het bisdom. In 1850 was eindelijk alles geregeld en in de Kerstnacht van dat jaar kon Pater d'Alzon de kloostergeloften afleggen. Van toen af bestond de Congregatie definiitef. Aanvankelijk Wilde het met de uitbouw niet bijster vlotten. Er kwamen wel gegadigden en er werd met groeiend succes gear beid, maar zij die volhardden wa ren niet talrijk. Het leven in de Assumptie was hard en de toekomst beloofde niet veel. Het rotsvaste geloof van een d'Alzon, een Picard, de gebroeders Bailly e.a. kende evenwel geen capitulatie. Die eer ste jaren waren van een van hero- ieke offervaardigheid. Congregatie ontbonden In 1900 werd de Congregatie door de Franse rechtbank ontbonden verklaard. Daardoor kwam de Con gregatie buiten de Franse grenzen, waar het werk zo goed en zo kwaad als het ging werd voortgezet. Het is ih die tijd geweest, dat een eer sté voorlopig contact met Neder land tot stand kwam, toen de no vicen een tijdelijk onderkomen vonden in het Brabantse dorp Ge- mert. De verbanning Uit Frank rijk werd het begin van een grote bloei in andere landen. Na 100 jaar telt de Assumptie ongeveer 2.ÓÖ0 leden over Zo.vcl\ provincies verdeeld en werkzaam over bijna de gèhele wereld. Naast de Paters arbeiden de ZUster-con- gregaties door Pater d'Alzon of eêrl zijner zonon gesticht: de zusters Oblaten voor het onderwijs, de verzorging van ouden van dagen en ih de missies; de kleine zuster tjes in dienst van de volksklasse; de Zusters van Jeanne d'Are, werk zaam ih Amerika en de Oranten, contemplatieven. Tezamen tellen Zij meer dan 6.000 leden. De missie-arbeid van de Congre gatie richtte zich vooral op de Con- gb, Zuid-Amerika en China, maar het Hereniglngsapöstolaat is nog altijd een van de belangrijkste ac tiviteiten. In het nabije Oosten hield men stand tot het bittere einde van uit banning of gevangenneming. Te midden van de algemene ruïne bleef de post in Moskou overeind, dank zij de beschermihg van het Amerikaanse en Franse consulaat. Het vertrek van de Amerikaanse Assumptionist Pater Brassard op 15 Januari 1950 heeft de belang stelling van de Katholieke wereld getrokken. Sinds 1914 in Nederland Sinds 1914verblijven zij in Ne derland, Na een Uitel-st moeilijk begin is de groei gestadig voortge gaan. Kasteel Stapelen te Boxtel, is het Moederhuis, waar nu het Provlncialaat en de Procure zijn gevestigd. Vlak ernaast staat de Apostolische School. In Halsteren wonen de novicen, terwijl de phi- losophen en teologanten in het Au- gustinianum te Bergeyk hun Vor ming Voor het Assumptionistisché priesterleven ontvangen. In Nij megen tenslotte hebben dè acade mici een vast studiecentrum ver kregen. Uit de tijd, dat zij met de Belgen één provincie vormden, stamt de samenwerking in de Con- gomissie, het vicariaat Beni in het Ruensori-gebied. Missiegebied in Brazilië In Brazilië en rondom San Paolo hebben zij een eigen missiegebied. Op verzoek van de Franse bis schoppen heeft de Nederlandse pro vincie een aantal parochies over genomen, waar practisch heel het godsdienstige leven weer van de grond af moét worden opgebouwd. Tenslotte willen de Nederlandse Assumptionisten hun aandeel bij dragen in het Hefénigingswerk. Zij geven 'n driemaandelijks tijdschrift uit: „Het Christelijk Oosten en Her eniging", waarin de belaHgrijke problemen grondig worden behan deld en een schat van zorgvuldig verzamelde documentatie Wol'dt gepubliceerd. Intussen bereiden zich aan het Oosters Instituut te Rome jonge krachten vOor om, zodra de gelegenheid zich voordoet, zich in te zetten voor de zaak van het ge- j loof In de landen waar nu het athe- ismè heerst. Op Maandag 14 Augustus is in het heiligdom van Onze Lieve Vr. ter Nood. te Heiloo, de 24 ste bede vaart voor priesterstudenten ge houden. Ruim 350 jongens en jon gemannen, die rich voorbereiden om zich te Stellen in de actieve dienst van Christus, hebben aan de oproep van de stimulator dezer bedevaarten, de WelEerw. Pater v. d. IJssel M.S.F., gehoor gegeven. Zij hebben de 14e Augustus als een dag van boete, devotie en re collectie gevierd. Zij hebben zich midden in de genoegens van de vacantie een hele dag vrijgemaakt voor God om zich te bezinnen op het priesterschap, waarnaar zij streven. Het parool van deze bede vaart luidde: Beleef het H. Jaar. En de algemene intentie was: Door gebed en boete de algehele terug keer afsmeken naar Christus. Des morgens werd een plechtige Hoogmis opgedragen door de neo mist, de WelEerw. Heer H. van 't Hart, met assistentie van do Wel Eerw. Heer J. v. d. Haak als dia ken en de Eerw. Heer S. Bruin theologant van Warmond, als sub diaken. Tijdens de H. Mis hield de de WelEerw. Pater Piet Wesseling C.S.S.R. een predicatie over het wezen van het priesterschap. De canonwoorden: benedixit, fregit deditque paste hij toe op het pries terleven. God zal ook de priester zegenen, doch hij zal hem even eens breken. Dan pas zal hij rijp zijn om te geven van Gods rijkdom aan de mensen. De Schola Cahtorum van War mond verzorgde de wisselende li turgische gezangen. Nadat om 12 uur een begroe tingsbijeenkomst was gehouden bij het beeld van St. Willibrord, werd des middags een plechtig Lof gece lebreerd. Officiant was de Wel Eerw. Heer J. v. d. Haak, die ge assisteerd werd door de WelEerw. Heer H. van 't Hart als diaken en door de Eerw. Heer F. Steenman, als subdiaken. De WelEerw. Pater S. Jelsma M.S.C., wees in zijn pre dicatie onder het Lof, op het ge loof alj allesoverwinnende deugd van het priesterschap. Ontleen Uw zekerheid aan Christus en deel er van mede aan de mensen. Begin op de allereerste plaats met de mensen te laten geloven. Paar be zinning aan activiteit, zoals Chris tus meesterlijk deed in zijn leven. Het priesterschap van Christus Commissie werkobjecten ontbonden Dg Minister van Sociale Zaken heeft Ontbonden de in Mei 1949 in gestelde commissie in zake werk objecten ten behoeve van werkloze gesehool.de handarbeiders. Enige tijd geleden heeft de commissie haar verslag Ultg&brabht. eist allereerst geloof. Treed in het voetspoor van Maria, die Christus' allereerste volstrekte gelovige was. Neem van Christus over Z(jn in tense medelijden met de schare. Dit medelijden kan slechts vrucht baar zijn, als gij Maria's voorbeeld van volstrekt geloof volgt. Tijdens het Lof had de plechtige processie door het prachtige park van Runxputte plaats. Met een feestelijk gezongen Te Deum werd deze dag van bezinning door de priesterstudenten besloten. In zijn afscheidswoord vermeld de Pater v. d. IJssel dat hij van plan is, het volgend jaar, wanneer de 25ste bedevaart zal worden ge houden, in Heiloo een openlucht spel te organiseren, dat speciaal voor de priesterstudenten zal wor den geschreven. NOORDELIJKEN VEROVEREN KOENWI TOKIO, 14 Aug. Reuter. De Amerikaanse pogingen om de Noordelijken terug te drijven bij Jongsan, even boven het punt, waar de Nam en de Naktona sa menkomen, „vorderen bevredi gend". Zondag hebben de Noor delijken Koenwi veroverd. WEEKSTAAT NEDERL. 5ANK AMSTERDAM, 15 Aug. Met niet minder dan 22 millioen gul den heeft de inkrimping van de biljettenomloop ditmaal de maan delijkse uitzetting overtroffen. De circulatie is hiermede weer gedaald tot 2837 millioen gulden, waarbij het niet uitgesloten moet worden geacht, dat de bankstaat van de volgende week nog een verdere inkrimping zal laten zien. Op de geldmarkt zijn de posi ties iedere dag vrijwel in even wicht en sinds 4 Augustus j.l.. is cailmoney onveranderd één pro cent gebleven. Na verleden week voor het eerst de brug van 1 milliard gul den te zijn gepasseerd, heeft de bijzondere rekening van de schat kist, die de tegenwaarde vermeldt van de krachtens de Marshallhulp ontvangen schenkingen in dol lars, haar opmars Voortgezet. Thans werd een bedrag van ruim 66 millioen gulden bijgeboekt, waarmede het totaal op 1087 mil lioen gulden is beland. Het ziet er naar uit, dat déze bijboeking wederom is ontleend aan de an dere vrije saldo's, die van 482 tot 421 miliioen gulden inzakten. Wederom vertoonde de devie- zdnportefeüille enige. Verminde ring en wel ditmaal met 16 tot 1201 millioen gulden. -Sé* <■- SsfaJ - -Kt j WINDSTILLE MAANDAG IN DE SNEEKWEEK SNEEK, 14 Aug. Hef weer is wel erg wispelturig. Zaterdag een vrij straffe wind, Zondag regen, zodat het terrein rond het meer in een modderpoel herschapen werd en vandaag bij tijden soms bladstil. En toch was het de eerste dag het mooiste Zeilweer, want toert zat er bij de vele kruisrakken nog wel een trekje in. Vandaag daarentegen was het zo stil, dat de boten over de startlijn dreven en het duurde uren voordat de routes uitgevaren waren, Wat te verwachten was is uit gekomen. De Paterwoldsemeer- zeilers die in de eerste ontmoeting reeds een vrij grote voorsprong hadden behaald waren toen ai bijna zeker van de overwinning. Dat een der Helders een tegen hem inge diend protest verloor, waardoor de Groninger groep 17 punten ver speelde, mocht hem niet deren, want Maandambrgen kwamen Jaap, Joop en Rieks Helder Weer als de eersten door en Ook de béide ande re teamgenoten finishten resp. als 9e en lie was dp Groninger over winning veilig. Zij hebben daar door nog eens bewezen dat zij in Friesland verreweg de sterksten zijn. Behoudens een nog lopend pro test tegen een der Friezen is do tótaal uitslag groepswedstrijd 16 m2: Groningen 150 pnt., Friesland 100, Overijsel 103 en Holland 10 pnt. Bij de groepen B. Mers had Hol land reeds eeh grote voorsprong behaald en ook in de tweede wed strijd Waren beide Hollanders resp. 1 en 4 zodat hier ook een klinken de zege bevochten werd. De eind stand was hier: Holland 34 punten, Drente 22, Groningen 18, Overijsel 15 en Friesland 8. Bij de open wedstrijden ontbrak het, zoals We in de aanhef al schre ven. wegens windstilte aan de no dige spanning, al was de grote overwinning van de Friezen op de Hollanders zeker voor velen een verrassing. Want het gold altijd dat juist bij stil weer de Hollanders hun Friese rivalen wel aan kon den, doch ditmaal stelden de Wit, Hofland, v.d. Steur e.a. zeef teleur, daar zowel in de eerste groep twee Friezen vooraan lagen en in de tweede groep alle 4 prijzen door Friesland in de wacht werden ge sleept. Op wel zeer fraaie wijze zegevierde hier Marten Hendriks die stukken Uitliep. De volledige uitslagen vah Maan dag zijn: 30 m2: 1 Swealtsje, st. A. Volle- ma, Grouw. 2 Li, st. Dr. van der Meef, Grouw. 3 Rietvink, st. Tj. Geveke, Nijmegen. 4 Piêter Korne- lis, st. L. P. Kabel, Leeuwarden. Regenbogen. Groep 1: I Jan van Gent, Dr. J. W. v.d. Zypp, Sneek. 2 Dolfyn, KI. Vrolijk, Sneek. 3 Cop- pelstock, J. H. C. Sieverts, Bloe- mendaal. 4 Annemarié, L. de Wit, Zaandam. Regenbogen groep 2: 1 Hennie, M, Hendriks, Sneèk. 2 Cheero, R. H. Bosman, Leeuwarden. 3 Tjerk Hid- des, C. J. de Jong, Joufe. 4 Hende- rika, D. OppenhuTzen, Sneek. 22 m2 klasse: 1 Luclè, A, Knob Marrum. 2 Stormvogel, S. J. Wlers- ma, Leeuwarden. 3 Maria Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel. 4 Janrtê- ke, J. H. Okkema, Gróuw. Pampusklasse: 1 Weerhaan, H, Bakker, Sneek die tevens de Schyfsma wisselbeker won. 2 Obe- ron, st, J< Kingma. Hilversum. 3 Kemphaan, W. Vermeulên, Drachten. 4 De GrertOê Leeuw, J. H. Halbertsma, Sneek. i 16 m2 A klasse groep 1: 1 FenriS, Joop Heidér. Paterswolde. 2 Ali, F. Jansma, Grouw. 3 Noordster, W. Visser, Paterswolde. 4 Loki, N. oostinga, Groningen. 18 m2 A klasse groep 2: 1 Peer less, Rieks Helder, 2 Favonius, Jaap Helder beiden Paterswolde. 3 Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle. 16 m2 B klasse groep 1: 1 Michiel de Ruyter, W. J. van Balen, Irn- sum. 2 Vrijheid, D. de Haan, Sneek. 3 Simmerfugel, W. de Vries, Schar- sterbrug. 16 m2 B klasse groep 2: 1 Riet vink, A. Woest Groningen die te vens winnaar Werd van de wissel- prijs, de Sneek Week beker voor de snelste tijd in de 16 m2 klasse ge maakt zowel A als B. 2 Dak, D. H. Kamphuis, Zwolle. 3 Ciconla, P. de Dood, Sneek. 16 m2 B klasse groep 3. 1 Wet- terwilïe, R. Veenstra, Wolvega. 2 Willy, J. Hoeben, Leeuwarden. 3 Joes, G. A. Veenstra, Groningen. Valken groep 1: 1 't Spul, H. C. Kirkenlef, Heiloo. 2 Accipiter, J. C. Lichtenaüer, Rotterdam. 3 Bufra, P. van Buren, Rotterdam. Valken groep 2: 1 Tarentella, E. J. Hoppe, Leiden. 2 Fram. mevr A. Joutra-van Gooi, Sneek. 3 Mar- grietha, H. G. de Boer, Sneek. Schouwen: 1 Foarut, G. de Jong, Oppenhuizen die tevens houder werd van de Old Hof wisselpfijs. 2 Pompebled, J. Douma, Oppen huizen. 3 De Jonge Joüke, R. J. v. Wieren, Nyhuizüm. Sharpies: 1 Mustang, Sj. Kraan, Oude-Wetering die maar eventjes 15 minuten voor Rap van P. Mie- dema, Hoogezahd door de finish ging. B. Mers. 1 Keep Steady n, vah C. Nelissen, Rotterdam. 2 Daisy, B. Verhagen, Rotterdam. 3 Pinguin, W. v.d. Zee, Groningen. Vrijhêidsklasse: 1 Tineke, T. J. Nooitgedacht, Ylst. 2 Glider, H. C. M. van der Vélde, Leeuwarden. 3 Twirke, T. J. v.d. Meulen, Jóüre. Olympia jollen: 1 Paddeltje, H. Bos, Groningen. 2 Willem Goze- wijn, W. A. C. Metelerkamp Cap- penbêfg, Amsterdam- 3 Popeye, mej. A. N. van Goo, Amsterdam. 12 Voets Jollen: 1 Piraat, J. Keyzer, Bergen NH. 2 Net-Aan, J. N. v.d. Stadt. Heiloo. 3 Waterman, Mej. H, de vries Lentseh, Amster dam. Larkeh: 1 Indra, K. van Ommen, Groningen. 2 Kuukedol, Th. F. W. Bosman, Dieren. Onder ideale weersomstandig heden hadden gisterenmiddag de dames- en eenmanswedstrijden plaats. Behalve flinke deelname mooie strijd was er ook veel be langstelling. Trouwens dit soort wedstrijden is altijd zeer aan trekkelijk en odk thans ontbrak Het niet aan spanning. Dat ook het zwakke geslacht goed met de wedstrijdbepalihgèn op de höog- j te is, moge wel blijken uit het feit, dat vele protesten werden ingediend. Hoe het Ook Zij het was een pracht zeildag, waatvart de uitslagen als volgt waren: Dameswedstrijden Pampusklasse: 1. Wedekind, st. mevr. van Ginkel, Bloemendaal; 2. Ruiter, st. mej, T. Toonstra, Sneek; 3. Kemphaan, st. mej. de Jong, Drachten 4. Hennie, st. mevr. de Jong, Sneek. 12 Voetsjollen; i. Trits, st. mej. N. E. Edel, Sneek; 2. Sander, st. mej. S. Oppenhuizen, Sneek. 12 m2 klasse: 1. Ciconia, st. mej. T. v. d. Baan, Sneek; 2. Shun, st. mej. L. Westers, Groningen; 3. Hank, st. mevr. C. Robert de Jong, Leeuwarden. Valkkl&sse: 1. Bu, st. mevr. G. Slooten-Kaan, Leeuwarden; 2. Ri- rette met H. Mulder, Langweer; 3. De rye Swantsjes, St. mevr. J. M. Oppenhulzen van de Poel, Sneek; 4. Whippet, st. mevr. T. Zuiderbaan-Kaan, Gouda. Regenboogklasse: 1. Algri, st. mej. Hpstra, Sneek; 2. Hennie, st. mej. T. v. d. Meülen, Sneek; 3. Tjerk Hiddes, St. mej. B. C. C. Kuipers, Sneek; 4. Hendrika, fet. mej. Oppenhüizen, Sneek; 5. Wa terrot II, st. mej. J. B. Kuipers, Sneek, Eenmanswedstrijden 30 m2 klasse: 1, Rietvink, St. Tj. Geveke, Leeuwarden; 2. Li, st. W. B. van der Meer, Grouw, 3. Tjerk Hiddes, st, mr. W. Hoek stra, Joure.. 22 m2 klasse: 1. Duco, St. J. Tasma, Grouw. 2. Maria Machteld, st, Rijkmans, Meppel 3. Storm vogel, st. J. Wierma, Leeuwarden. Valkklasse: Whippet, St. ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 2. 't Spul, st. H. C. Klrkenier, Heiloo; 3. Soelaas, st. M. C. Breuning, Leeuwarden 4. Vivian, st. J. J. van der Veen, Sneek. Pampus klasse: 1. Windekind, st. J. H. C. Sieverts, Bloemendaal; 2. Weerhaan, st. H. Bakker, Sneek 3. Ruiter, st. R. Reitsma, Wit- 1 marsum.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4