Nieuw Malik herhaaltopnieuw zijn eisen De Zeven Provinciën" in z'n element Treinpersoneel in de V. S. en Canada staakt De strijd op Korea Noord-Atlantisch Pact hijeen r Te koop: EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN De Zeven Provinciën te water gelaten Wereldpolitiek en Nw.-Guinea EEN NEDERLANDSE KRUISER VAN NEDERLANDSE WERF H. M. de Koningin doopte het schip Opn leuw pseudo-vogelpest In Ottawa komt parlement bijeen Fabrieksbrand in Tilburg Brand in kurken- fabriek in de hoofdstad Korea in de Veiligheidsraad Engeland bestrijdt Sovjetmening Franse landstrijd krachten naar Korea Stakingen in Amsterdam opgeheven Koningin naar het Loo Opvoering defensie punt van bespreking Begrafenis van Julien Lahaut Scheepsberichten J tl •s 713; Tomaten ■nkool 844; Rode lazie 1237Sla 3 —11; Rabarber f 4; 7,50; Bospeen 13 —19; Uien 6—10; Aardbeien 1,60; enthalers 90115, Meloen, suiker 22 Heine Claude's 26 ria 2456; Gele 13 swick 6—14; Erley James Grieve 10- 3'19Zigeunerin Campagner 820; i Favorite 631 uttepeer 28; Noord- 414; Précose de Trosjes-peer 314. OUDE, 22 Aug. ppelen, eerstelingen 'e 9,209,30; beve- intjes 7,90; koopm. igenh. 10,20—11,00; —8,60; 3000 kg uien 1—6,—; 42.000 kg 6.70; 30.000 kg gele 100.000 witte kool 90 kg slabonen 15 ernep 31 drielingen 22 Aug. 17.000 kg rstelingen 8,70-9,80; —9.40; 800 kg toma- 2500 kg bieten 5,50 ;g uien 5,106,50; 'nen 15—19,90; 350 3 45—46; 1800 kg .0—7,50: 30.000 kg 60; 18.000 kg gele 55000 kg witte kool (Texel). Aanv. 71 schapen f 80- eren f 30—f 55; 31 350f 550; 6 koeien 4 biggen f 50f 70. 21 Aug. Zigeunerin >pel 1533; Ceswick uctory 523; perzik ranse suiker 1017; S; goudblom 28; 41; reine victoria kwets 1019; bl. gr. blauwe 2043; 312,20; tomaten 10 ilers 0,611,00; per- aardappelen 5,20 -57; andijvie 1013; -57; gele kool 4,50 1 55,50; rode kool 1011,20. slabonen ,50—7,70. gr- blauwe 2439; 35; wite kwets ria 2952. n vanaf f 7.50 franco VOSBLES zware hit; r. zwarte MERRIE; br. MERRIE, kleine g. Zeldzaam mak en na werkers. J. C. jLE, Groet, Schoorl. 1SION aangeb. voor dame of heer in kl. denst.gezin, centrum maar. Br. onder no. 12, bur. van dit blad. es Jacobus Fran- ak. Ik eet nooit ir waar ik woon, zéér verdacht". ird-Korea. Vertel dorp hier in de i dorp hier in de „Nog véél ver- len je een handje ite-commissie per hier in de buurt smidje Verholen •en zo omstreeks utofabriek, waar- 5 een grote stad De twee officie- ach. „Hahahaha!" Afflighem is een itofabriek! Om je jn, die te diep in onze parachutes ahahahaha!" Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: (d- N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbanlt HET REIT Buiten God is 't nergens veilig. Vondel A S H VAN HEDEN rr Pag. 1 Woensdag 23 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11947 Kantoren: HOORN, Draalslngel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52» teL 459 K 2240 (Van onze parlementa'ire redacteur) n Toch mogen ook andere factoren, bij het bezien van de kwestie Nieuw Guinea in het kader van de internationale verhoudingen niet buiten beschouwing worden gela ten. Het bericht, dat de Amerikaan se gezant in Djakarta, Merle Co chran, president Sukarno om Ame rikaanse bases in Indonesië zou hebben gevraagd, is zoals ge zegd tegengesproken. Ware dit verzoek echter wel gedaan, dan zou van Indonesische zijde ongetwijfeld gereageerd zijn op de wijze, zoals in dat bericht werd vermeld. Aangenomen werd, dat de Indo nesiërs de Amerikaanse gezant on der het oog hadden gebracht, dat in de omgeving van bases als deze voor alles politieke rust nodig is en dat deze rust alleen kan worden verkregen indien de kwestie Am- bon is opgelost en Nieuw Guinea Indonesisch is. De conclusie ligt dan voor de hand: Amerika dient de grootst mogelijke steun te ver lenen aan de Indonesische eisen ten aanzien van Nieuw Guinea, mede in het belang van de Ameri kaanse en Australische verdedi ging. Nederlandse politieke waarne mers tekenden bij dit bericht reeds direct aan, dat de Nederlandse re gering bij de behandeling van de kwestie Nieuw Guinea met opvat tingen als deze ernstig rekening zou dienen te houden. Met name werd betwijfeld, of de in Neder land gehuldigde opvatting dat Amerika de Nederlandse aanspra ken uit defensie-overwegingen zal steunen wel geheel juist is. De vriendschap met Indonesië, aldus deze waarnemers, is voor de Ame rikaanse verdediging veel waard Hoe dit zij, het komt ook ons in elk geval niet verstandig voor de wippositie, die Indonesië op het ogenblik inneemt, geheel buiten beschouwing te laten. Tenslotte moeten wij oog hebben voor het feit, dat Rusland bij dit alles op de achtergrond staat. Ook bij de kwestie Indonesië was dat het geval. Amerika stelde zich toen op het standpunt, dat een vertraag de souvereiniteitsoverdracht de volkeren van Indonesië vatbaar zou maken voor communistische propaganda. Door zich achter de nationalistische eisen te plaatsen meende het de Russische politiek te kunnen overtroeven. Dat was ook de reden waarom Amerika lang geaarzeld heeft om de Franse poli tiek in IndorChina openlijk te steu nen. Het wilde, alweer met het communistische gevaar op de ach tergrond bij de Aziatische volkeren niet de verdenking op zich laden dat het sympathie voelde voor een verkapt koloniaal regiem. Of deze politiek de resultaten heeft afgeworpen, die Amerika er van hoopte? Wij wezen reeds op de derdemacht politiek, die het vrije Azië thans denkt te kunnen voeren. Een andere vraag is echter of een andere politiek de Aziatische grond r.iet nog brandbaarder zou hebben gemaakt dan zij nu aï is en deze vraag heeft temeer zin omdat in Zuid Korea inmiddels een brand haard is ontstaan, die in niet-be- vredigde-nationalistische gevoelens gemakkelijk voedsel zou kunnen vinden. Toch is Zuid Korea voor Amerika aanleiding geweest om de kwade kans te nemen, dat het verdacht zou kunnen worden vansteun aan reactionnaire en verkapt koloniale regiems. Het nam de bescherming van Formosa op zich en daarmede, zij het indirect, de bescherming van het regiem van Tsjang Kai Sjek, een man, die in het vrije Azië een geïsoleerde .positie inneemt. Ook voerde Amerika de steunverle ning aan het regiem van Bao Dai op, een heerser, die"al evenmin op de sympathie van de vrije Aziati sche volkeren kan bogen. Sovjet Rusland heeft zich niet de mogelijkheid - laten ontgaan om van deze gewijzigde politiek pïofijt te trekken. Het houdt de Aziatische volkeren nu van dag tot dag voor, dat Amerika zich thans weer in zijn ware gedaante voordoet. Het zou er op uit zijn om Azië onder de macht van het Westen te houden. Er zijn tekenen die er op wijzen, dat Amerika zich nu niet direct be- hagelijk voelt onder deze aantij ging en dat is ook begrijpelijk. Het heeft er alle belang bij om de vriendschap van de Aziatische vol keren niet te verliezen en dat zelf de geldt voor de hele Westerse co- afltie. Een correspondent van de „Ti mes" had dezer dagen een onder houd met een Koreaans onderwij zer. die kans gezien had om het be zette Seoel te ontvluchten. Deze deelde mede dat een derde deel van de bevolking wel bereid is om naar de communistische argu menten te luisteren. Berichten als deze zeggen iets omtrent de invloed van de Russische verdachtmakin gen. Onder deze omstandigheden is Amerika nu begonnen met een te- genoffisief. Grote sommen worden uitgetrokken om „De Stem van Amerika" luider en intensiever te doen klinken. Wellicht zal Ameri ka ook nog onderscheid gaan ma ken tussen Formosa cn Tsjang Kai Sjek. Het vraagstuk Nieuw Guinea moet mede in dit licht worden be zien. Hoewel Amerika het strate gische belang van Nieuw Guinea ongetwijfeld duidelijs voor ogen staat zal het toch ook gaarne een oplossing begeren, die het b.v. bij een behandeling in de Verenigde Naties niet in dc positie brengt van „beschermer van ren koloniaal regiem". Uil deze beschouwing mo ge duidelrk geworden zijn dat ook de komende Nieuw Guinea confe rentie- het felle en bonte decor zal hebben van de wereldpolitiek. Koningin Juliana, gekleed in een grijs mantelpak, laat de kruiser „De Zeven Provinciën" te water, door de laatste beletselen met een bijltje teniet te doen. ROTTERDAM. „Ik doop U „De Zeven Provinciën" en wens U een goede vaart", zo klonk gisterochtend de stem van Koningin Juliana hoog op de stellage aan de helling der Rotter damse Droogdok Maatschappij, terwijl de gloednieuwe oorlogs bodem langzaam weggleed naar de rivier. Llrt de aan scherven vliegende fles was de champagne tegen de steven gespat; vijftien Fireflies en drie Mitchells van Marineluchtvaartdienst en L.S.K. overstemden met hun motorgeronk het gejuich, de scheepssirenes en de Marinekapel. Meer dan elf jaar, nadat de kiel voor deze kruiser werd gelegd, heeft thans de Koningin van Ne derland de bodem te water ge laten. En het schip zal varen onder Nederlandse vlag. Niet onder het hakenkruis, zoals de Duitsers zich handenwrijvend hebben; voorge steld. Bij de capitulatie van het Derde Rijk stond het casco nog altijd onvoltooid op de helling. De kruiser meet ongeveer 9000 ton. Het schip beschikt straks over 8 kanonnen van 15 cm, op gesteld in vier dubbeltorens. De iuchtdoelbatterii bestaat uit 8 kanonnen van 57 mm. Daarnaast komen nog twaalf 4 cm-mitrail- leurs en een aantal oerlikons van 20 mm. Het schip wordt uitgerust met de modernste radar-installa tie en zal met zijn vermogen van 78.000 pk een snelhéid kunnen ontwikkelen van 33 mijl. Het mag gezegd Worden, dat het tot de modernste oorlogsbodems ter we reld zal behoren. Een vlotte tewaterlating Hare Majesteit was vergezeld door Z.K.H. Prins Bernhard, die gekleed was in admiraalsuniform. Onder de meer dan 400 militaire en burgerlijke, autoriteiten bevon den zich o.m.. minister-president dr. Drees, de ministers van.Schaik en Schokking. Voorts dr. Moh. Rum, leden van het Corps Diplo matique, deluitenant-admiraals Fürstner en Hélfrieh en militaire attaché's. De tewaterlating had een vlot verloop en binnen luttele minuten'namen de sleepboten het casco over. In de juist gereed gekomen im mense timmerhal, die voor deze gelegenheid feestelijk versierd was, werden Hare Majesteit en de Prins vervolgens ontvangen. Zij werden naar een podium ge leid en toegesproken door een der directeuren van de R.D.M., ir. K. van der Pols. Het bouwen voor de marine noemde spreker o.m. voor dc scheepsbouwindustrie belangrijk als vorm van werkgelegenheid, die wij in de komende jaren nog wel eens bijzonder zouden moeten waarderen. Met weemoed consta- WEDEROM IN BARNEVELD Gisteren werd in een buurt schap onder de gemeente Bar- neveld een geval van pseudo- vogelpest vastgesteld. Een ge deelte van de uit duizend kip pen bestaande pluimveestapel werd vernietigd. Het beeld van de ziekte heeft zich hier gewijzigd. Thans lij den de kippen aan ernstige ver lammingen. Tevens werd een feval van vermoedelijke pseu- o vogelpest vastgesteld in de buurtschap Kallenbroek. teerde spreker dat er ook velen, die men gaarne hier tegenwoor dig had gezien, ontbreken, omdat zij in de achter ons liggende strijd het leven gelaten hebben. „Hen gedenken wij met eerbied en dankbaarheid". Z.Exc. minister Schokking wees op het bemoedigende van het feit, dat men ook elders niet stil-zit. Er zijn bijvoorbeeld vliegtuig fabrieken aan de overzijde van de oceaan, waar alle arbeiders zon der onderscheid hun vacantie van 14 dagen hebben opgegeven om dat er tempo nodig is. Deze tewaterlating aldus spr. is een teken, dat er voor defaitisme geen plaats is en de minister-president, die Zaterdag j.'l. voor de radio moest komen, zal met plezier gehoord hebben, en gezien dat er wordt gewerkt. Want dat is nodig. Wij hopen, zo eindigde de mi nister, dat het ons geschonken wordt, dat t.z.t. dit schip alleen in vrede zal varen. Wij weten echter, dat wanneer het nodig is en er gecommandeerd wordt, de marine met een Nederlands pro duct veilig zal varen, niet alleen nationaal, maar tegenwoordig ook internationaal. NEW YORK, 22 Aug. (Reuter). Een der grootste spoorwegstakin gen in de geschiedenis van het Noord-Amerikaanse continent ver spreidde zich Dinsdag in de Ver. Staten en in Canada. In de V. S. sloten de spoorweg arbeiders van Pittsburgh en Chi cago zich aan bij de vijfdaagse symbolische stakingen, die Maan dag werden uitgeroepen te Louis ville, Cleveland en Minneapolis. Meer dan 121400 Canadese spoörwegmannen legden Dins dagochtend het werk neer, even-, als hun collega's in Newfound land. De stakers eisen hogere lonen en verkorting van de arbeids tijd. 50.000 stakers in de V.S. Leiders van de Amerikaanse vakverenigingen van spoorweg personeel schatten, dat bij de thans aan de gang zijnde stakin gen op sleutelpunten in de V. S. 50.000 man betrokken zouden zijn. John Stellman, president Tru man's adviseur voor arbeidsza ken zou Dinsdag vertegenwoor digers van vakverenigingen en werkgevers bijeen roepen.' Canadees parlement komt bijeen. In Canada waar de staking het SCHIP DOOR CHINESE NATIONALISTEN BESCHOTEN TAIPEH, Formosa, 22 Aug. (Reuter). Een buitenlands schip is in de buurt van Amoy door de nationalistische marine zwaar beschoten. Volgens dit nog onbevestigde bericht moest het schip om assistentie verzoeken. Vertraging in telegraafverkeer met Canada De P.T.T. deelt mede, dat ten gevolge van een staking bij de Canadese landlijnen, het tele graafverkeer naar en over Ca nada aan vertraging onderhevig is, uitgezonderd het verkeer voor Montreal, Halifax en Ot tawa. gehele land betreft, zijn nood diensten georganiseerd: Autobus- en luchtvaartmaatschappijen heb ben haar diensten uitgebreid. Uit Ottawa wordt gemeld, dat het Canadese parlement onmid dellijk zal worden bijeengeroepen in verband met de staking. Dit is meegedeeld door de premier Louis St. Laurent. STALENMEUBELENFABRIEK „FAGO" VERWOEST Doordat gistermiddag op de eerste verdieping van de verf spuitinrichting van de fabriek van stalen meubelen „Fago" van de heer C. van Gorp aan de Korvel- scheweg 135a te Tilburg een bus celluloselak omviel en deze vloei stof met een straaltje door de zoldering heenvloeide precies op een lasapparaat in de daaronder gelegen werkplaats, ontstond plot seling een geweldige steekvlam, die in enkele minuten de gehele bovenverdieping in vlammen zette. Andere bussen cellulose, ook daar opgeslagen, verhevigden de brand. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen en mocht er in slagen binnen een kwartier de brand te blussen. De verfspuit inrichting brandde geheel uit. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Een hardnekkige brand woedde gistermiddag in de kurkenfabriek van de firma Schotte Zonen in Amsterdam. De rookontwikkeling was zo sterk, dat de brandweer lieden zelfs met rookmaskers voor de vuurhaard niet konden berei ken. Dè rammeistraalspuit bracht uitkomst. De brand duurde echter uren. Oorzaak en schade zijn niet bekend. LAKE SUCCESS, 22 Aug. (Reuter). De Veiligheidsraad heeft Dinsdag het debat over het Koreaanse geschil onder voorzitter schap van de Russische gedelegeerde Jacob Malik voortgezet. Malik zeide bij opening van de vergadering met klem, dat de oorlog in Korea een „burgeroorlog" was en als zodanig behandeld diende te worden. Hij deed, opnieuw een beroep op de Veiligheidsraad, de terug trekking van buitenlandse troe pen uit Korea te eisen en het aan Korea over te laten om zijn lot zelf te bepalen. In een lange rede beschuldigde Malik de V.S. van het instellen van een „reaction- nair koloniaal orgaan" ter onder drukking van Aziatische nationale bewegingen. De Amerikaanse po gingen om de oorlog in Korea af te schilderen als een kruistocht van de V.N. waren niets dan „ge-' weldige dikdoenerij". Volgens Malik had de Westerse oppositie tegen het horen van Noord-Koreaanse vertegenwoor digers slechts ten doel de bespre kingen te traineren. Geen reso lutie van de V.N. zou „de brute gewapende agressie van de Ame rikanen" kunnen rechtvaardigen. Malik waarschuwde, dat verdere uitbreiding van de Koreaanse oorlog „zeer ernstige gevolgen" inhield, waarvoor uitsluitend de Amerikanen verantwoordelijk zouden zijn. Vrije wereld moet verenigd blijven De Britse afgevaardigde. Sir Gladwin Jebb, verklaarde vervol gens, dat indien de vrije wereld ZUIDELIJKEN 14 KILOMETER VAN FOHANG KOREA,1 22 Aug. (Reuter). Óorlogsschepen vergemakkelijken door beschieting van de Norird- Korêkanse troèpen de opmars van de Zuid-Koreanen aan de oost kust. Gemeld wordt, dat de zui delijken zich ongeveer 14 km ten noorden van Pohang bevinden. De luchtmacht bombardeerde Noord-Koreaanse troepenconcen traties aan de Naktong. Ongeveer 9 Noord-Koreaanse divisies naar schatting 80.000 man zijn samengebracht rond de gehele omtrek van generaal Mac Arthur's bruggenhoofd op het schiereiland. Volgens Johnson de minister van defensie der V. S. zou de strijd in Februari 1951 voor de V. N. zijn beslist. WESTERLING TE KARATSjl KARATSJI, 22 Aug. (Reuter). Bij aankomst op het vliegveld te Karatsji werd Westerling Dins dagavond onmiddellijk onder ster ke politiebewaking gesteld. Hij kreeg echter verlof met de tal rijke journalisten te spreken. Westerling zeide tot de pers, dat hij verwachtte bij aankomst in Nederland in staat van be schuldiging te worden gesteld. Hij verklaarde echter niet te weten, waarvan hij zou worden beschul digd. Op het vliegveld te Londen, waar het toestel met Westerling zal aankomen, zijn speciale voor zorgsmaatregelen getroffen. Wes terling zal het vliegveld niet mo gen verlaten en zal met het eerst volgende vliegtuig naar Amster dam moeten doorreizen. verenigd bleef, het voor de Sovjet-, Russische regering onmogelijk zou zijn met geweld, direct of indi rect. die doelen te bereiken, welke zij op het ogenblik besloten scheen te verzekeren. Sir Gladwin be streed de mening, dat Zuid-Korea Noord-Korea had aangevallen en eveneens, dat het Koreaanse con flict een burgeroorlog was. Volgens Sir Gladwin had Stalin PARIJS, 22 Aug. (Reuter) De ministerraad, onder voorzit terschap van president Vincent Auriol bijeen, heeft besloten een bataljon infanterie ter be schikking van de Verenigde Na ties te stellen. Dit bataljon, tus sen de 800 en 1000 man sterk, zal speciaal door het ministerie van defensie worden samenge steld. THANS 1933 VRIJWILLIGERS VOOR KOREA Tot gistermiddag 12 uur hebben zich 1933 vrijwilligers aangemeld voor de beide compagnieën, welke de Nederlandse regering over weegt ter beschikking van de V. N. te stellen, in verband met de strijd op Korea. in 1939 verklaard, dat niet Duits land Frankrijk en Engeland had aangevallen, maar omgekeerd. Indien de Russen hun „dolle de terministische ideeën" niet prijs gaven, zou de vrede nimmer duur zaam kunnen zijn en de moge lijkheid van oorlog immer aan wezig zijn, aldus Sir Gladwin. De Veiligheidsraad is tot Vrij dag uiteen gegaan. VANDAAG WORDT WERK HERVAT Op een gisteravond in de Apollohal gehouden vergade ring heeft het stakingscomité besloten de havenstaking in Amsterdam op te heffen. Van daag gaan de arbeiders aan het werk onder voorwaarde, dat geen rancunemaatregelen wor den getroffen. De stakers in de bouwvakken en de steenzetters hebben eveneens hetzelfde be sluit genomen. H M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zullen Woens dag 23 Augustus a.s. Soestdijk voor enkele dagen verlaten. H.M. zal zich met de prinses jes naar Het Loo begeven, Z. K. H. zal deelnemen aan het inter nationale concours hippique te Le Zoute in België. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). De twaalf plaatsvervangers van het Noord-Atlantisch Pact xijn vanmiddag te Londen onder voorzitterschap van de Amerikaan Charles Spofford hun tweede serie besprekingen over de defensie begonnen. Verwacht wordt, dat zij rapporten van hun regeringen zullen behandelen over de beste methoden om de militaire'paraatheid te vergroten. verwacht na een algemeen debat over de antwoorden en na de tot standkoming van een algemeen financieel program der landen. Naar verder verluidt was een der belangrijkste punten, welke van daag ter sprake kwamen, de mo gelijkheid tot het verlenen van compensatie aan landen, welker handelsbalans met de V.S. ongun stig beïnvloed zou worden door het veranderen van de productie van fabrieken voor goederen ten behoeve van de dollarverdienende export, in die van goederen voor de bewapening. Voorts werd de benoeming van een secretaris generaal besproken. In een officieel communiqué wordt gezegd, dat men begonnen is met het werk aan de plannen „ter versnelling van een algehele defensieve versterking van het Noord-Atlantisch gebied". De plaatsvervangers gingen vier Augustus uiteen teneinde de ver tegenwoordigers in staat te stellen met hunregeringen overleg te plegen. Uitbreiding strijdkrachten Plannen worden besproken, zo gaat de verklaring verder, om de effectieve militaire strijdkrachten ■uit te breideq, alsmede maatrege len omtrent productie van uitrus tingen, het verlenen van voorrang hieraan.en de financiering er van. De besprekingen zullen tot be gin September duren en op tijd eindigen voor de vergadering van de Noord-Atlantische Raad, welke midden September bijeen zal komen. Benoeming secretaris-generaal besproken Naar verluidt werden heden de antwoorden van de Pactlanden op het Amerikaanse verzoek om in lichtingen over de defensiepro grams in circulatie gebracht. Ame- kaans commentaar hierop wordt Ook Korea heeft zijn V.H.K.'sters. Dit zijn de 21-jarige Chong Sunjin (links) en haar vriendin Han Chi Okk, die 27 jaar is. Beide meisjes'Zijn afkomstig uit Inchon, bij Seoul, dat op het ogenblik door de Noord-Koreaanse troepen is bezet. De meisjes nemen deel aan de operaties bij Taegu, waar zij in voile uitrusting werden gefotografeerd. NIEUWE AANSLAG OP BELGISCHE COMMUNIST BRUSSEL, 22 Aug. (A.N.P.) Duizenden arbeiders en vele po litieke persoonlijkheden hebben te Seraing gedefileerd voor de stoffelijke resten van de onlangs vermoorde Belgische communis tenleider Julien Lahaut. Behalve parlementsleden van iedere rich ting, waren de oud-ministers Ka- mielHuysmans, Herman Vos en Buisseret aanwezig. In alle mijn- gebieden in Luik en Charleroi lag het werk stil. De algemene secretaris van de Franse communistische partij hield een rede. Aan het einde van zijn toespraak klonk plotseling de kreet: „Leve de Republiek". Nie mand schonk enige aandacht aan het incident. Nieuwe aanslag. Op de voorzitter van de commu nistische partij van de afdeling Tongeren is Maandagnacht een aanslag gepleegd, zo is thans be kend gemaakt. Een onbekende vuurde zesmaal in de richting van de heer Raskin.- die slechts aan de arm gewond werd. Kamerlingh Onnes: van Dja karta naar Rotterdam; 22 Aug. te Suez. Kota Agoeng; van Djakarta naar Rotterdam; pass. 21 Aug. Finisterre. Modjokerto: ,van Djakarta naar Rotterdam; 21 Aug. van Belawan. Talise: van Djakarta naar Amsterdam; 22 Aug. te Suez. Willem Ruys: van Djakarta naar Rotterdam; 22 Aug. te Suez. en iterbam

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1