Adenauer en Schumacher beducht voor de bedreiging der Sovjets Harde maatregelen tegen agitatie-stakers Bommenwerpers op komst M RACES ;abonné WAM nHd Meer U.S.A.-troepen De nieuwe koffiebon 'n Windhoos boven Overijsel r TOESTAND OP KOREA niet zo ernstig als voorheen te Alkmaar rE PRIJS AAR" MISSEN: vereniging EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Opnieuw windhoos boven ons land Belgische troepen naar Korea? of sterke Duitse politie? Frankrijk geneigd toe te stemmen 7800 havenarbeiders ontslagen Shermantanks naar Westerse Unie- landen Raymond Westerling te Brussel verwacht Ook de Veluwe en Friesland getroffen Luchtslagboven landen Westerse Unie De Ver. Naties en Nieuw-Guinea Kroniek en Kritiek Warmte-storing veroorzaakte plaatselijk zwaar onweer vy maarse kermis op DSTUS 1950 2.30 uur f 2.50 en f 1.50. •s aan de start ilein, telefoon 3305 oot, telefoon 4813 SANTEN 1- en 2- evolen. Wij 'halen >rbaat dank, namens krant doen be- ontvangen: :aam en plaatsj mtmaskerd. De iden. Die lagen ichtmacht van- vernield, hoor. ■n, dnt hij daar hiet op! Ik ben uit. „Nee, nee, ooit zat", suste Verholen. Dan je thuis slapen, iloten". Vol- ïee. „Zeg, veld- irp wel. Het is :ine politieman, gsnor had?" P. Poppesnor?" lighem de laat- i klein agentje P. Poppeswor!" Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EE IT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel A s H VAN HEDEN Pag. 1 Donderdag 24 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11948 Kantoren: HOORN, Draofsingel 59, tel. 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Riteevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraal 52. teL 459 K 2240 BRUSSEL De Belgische deel neming aan de militaire actie der V. N. in Korea zal behandeld wor den in de kabinetszitting van Vrij dag a.s. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, zou de Belgische deelneming bestaan tut het zenden van een bataljon vrijwilligers van 900 manschappen. Deze vrijwilli gers zullen in principe aangewor ven worden onder gewezen mili tairen. Wat het kader van het ba taljon betreft zou evenwel een be roep gedaan kunnen worden op militairen in actieve dienst. „VREDESVERKLARING" VAN STRAATSBURG STRAATSBURG. Socialisti sche afgevaardigden naar de Raad van Europa te Straatsburg hebben een „verklaring van Straatsburg" opgesteld, volgens welke allen, die haar ondertekenen plechtig beloven voor de vrede te zullen werken. De verklaring zal heden gepubliceerd worden en later in de Raad als resolutie worden in gediend. Onder meer wordt aan gedrongen samen te werken tegen agressie, „sussend optreden te verwerpen en de levensstandaard in West-Europa te doen stijgen". BRITSE MARINE WORDT VERSTERKT LONDEN. De Britse marine zal 89 schepen uit haar reserve- vloot weder uitrusten in 't kader van het program voor bespoedi ging van de bewapening. Onder de schepen bevinden zich 7 tor pedoboot jagers, 9 fregatten en 16 mijnenvegers. De rest zijn kleine schepen. BONN. Kanselier Adenauer en de leider der socialistische oppositie Schumacher, hebben gisteren beiden op een pers conferentie verklaard, dat alleen een snelle uitbreiding van de Amerikaanse bezettingstroepen in Duitsland de verdediging van West-Europa op beslissende wijze kon versterken. Beiden verklaarden, dat een her-militarisatie van Duitsland of de vor ming van een sterke politiemacht het probleem van de Duitse veiligheid niet zouden oplossen! Schumacher verklaarde daaren tegen, dat de Oost-Duitse volks- politie, indien zij iets tegen West- Duitsland wilde beginnen, achter de Russen zou aan marcheren en niet voor hen uit. Adenauer zei op een persconfe rentie, dat hij een zo spoedig mo gelijke versterking van de geal lieerde troepen in West-Duitsland absoluut noodzakelijk achtte. Hij hield echter tevens een krachtig pleidooi voor uitbreiding van de West-Duitse politie om het hoofd te kunnen bieden aan pogingen van de Russische zóne uit om West-Duitsland te ondermijnen. Schumacher zei later op een persconferentie, dat de enig mo gelijke verdediging van West- Europa bestond in het concentre ren van het grootste deel van de militaire macht der werelddemo cratie in Duitsland. Adenauer is van mening, dat een West-Duitse politiemacht, even sterk als de Oost-Duitse, de communisten in toom zou houden. AMSTERDAM. In de Amsterdamse haven was gistermorgen 64 pet. van het totaal aantal havenarbeiders weer aan het werk. 1800 man, waarvan een honderdtal, vaste arbeiders, die geen gevolg hadden gegeven aan de oproep van de stichting Samen werkende Havenbedrijven om zich Dinsdagmorgen te melden, zijn ontslagen. Het actie-comité vervoegde zich bij de Scheepvaartsvereniging Noord, om het achterwege laten van rancunemaatregelen te ver; zoeken. De leden van het comité werd medegedeeld, dat met hen niet werd gesproken. Wel werd een havenarbeider bij de Scheep vaartvereniging toegelaten. Nadat deze man bij de groep haven arbeiders, die zich voor het Pol manshuis hadden opgesteld, was NEDERLANDS SCHIP GESTRAND Bij JUTLAND Het 300 tón metende Neder landse motorschip „Confid", eige naar H. Kajuiter te Rotterdam, dat op weg was van Engeland naar Gothenburg (Zweden) met een lading porceleinaarde, is Woens dagavond aan de westkust van Jutland (Denemarken) aan de grond gelopen. Er bestaat geen gevaar voor het schip noch voor de bemanning. „SPAAK AGENT VAN DE KOMINFORM" Uitlating van Kanunnik Cardijn. Ernstige incidenten tijdens koningscrisis in België BRUSSEL (K.N.P.), Kanun nik Cardijn, de stichter der Ka- jottersbeweging, heeft opzien barende mededelingen verstrekt over gebeurtenissen, die zich tij dens de koningscrisis hebben voor gedaan in de sterk linkse en marxistische gebieden van België. „Ik heb betrouwbare informaties ontvangen" aldus Cardiin, „dat op een bepaald moment tijdens de koningscrisis de toestand in enige delen van België veel erger is ge weest dan achter het IJzeren Gor dijn. In Grace-Berleur. een dorp in de omgeving van Luik, werden drie anti-Leopoldisten tiidens straatgevechten neergeschoten. Ondanks de uitdrukkelijke wens van de familieleden van twee der slachtoffers weigerden de leiders der socialisten hun een kerkelijke begrafenis en eisten zij. dat de beaarding in de namiddag zou geschieden. Zij stelden posten op voor de verschillende ingangen van de kerk om zo het opdragen var. de H. Mis en de toegang tot de kerk te verhinderen". Naar Kanunnik Cardiin verder mededeelde, heeft hij de leden der Kajottersbeweging opdracht gege ven alle .inlichtingen over dit on soortgelijke incidenten te verza melen. „Ik zal deze inlichtingen zo voegde Cardiin hieraan toe, „on der miin eigen naam in een bro chure publiceren. Deze brochure zal aan de U.N.O. en de U.N.E.S. C.O. gezonden worden en over de wereld worden verspreid opdat de wereld wete, dat Spaak en zijn aanhangers in werkelijkheid agen ten der Kominform in ons land blijken te zijn". teruggekeerd, ging men uiteen. Nagenoeg alle bouwvakarbei ders z.g. moleststakers aan gesloten bij de Uniebonden, die hiertoe waren opgeroepen, zijn weer op de verschillende bouw werken verschenen. De bepalin gen van een comité, bestaande uit vertegenwoordigers van de werk gevers en de Bedrijfsunie in het Bouwbedrijf, blijven van kracht. De patroons zullen geen arbeiders mogen aannemen zonder toestem ming van genoemd comité. Wij vernemen van de Unie van Overheidspersoneel, dat het me rendeel der stratenmakers heden ochtend het werk zou hervatten. In Rotterdam alles weer normaal De burgemeester van Rotterdam heeft de voor het havengebied ge troffen bijzondere politiemaatre gelen opgeheven. Hij heeft de hoofdcommissaris verzocht aan het politiecorps zijn bijzondere dank over te brengen. NIJMEEGSE STUDENTEN NAAR ROME Vrijdag a.s. vertrekken uit Nij megen 600 deelnemers aan de Ro me-tocht van de Nijmeegse Uni versiteit ter gelegenheid van het H. Jaar. Tijdens een audiëntie zal de rector-magnificus, prof.' dr. H. H. Janssen, aan de Paus een boek werk aanbieden, waarin de ge schiedenis, de ontwikkeling en de toekomstige uitbreiding van de Katholieke Universiteit zijn be schreven. Frankrijk stemt in Een woordvoerder van 't Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat Frankrijk nog steeds is gekant tegen de vorming van een Duits leger en tegen de productie van oorlogsmateriaal door Duitse ondernemingen. Daar echter de Duitse politie in de oostelijke zóne werd opgebouwd tot een grote macht, was Frank rijk „geneigd in te stemmen met het beginsel om de West-Duitse politiemacht uit te breiden". Deze macht zou, indien nodig, ter be schikking worden gesteld van de federale regering, doch gedecen traliseerd in de staten georgani seerd zijn. Mc-Cloy: „Duitsland doet mee" De Amerikaanse hoge commis saris in Duitsland heeft naar aan leiding van de bespreking van kanselier Adenauer met de weste lijke geallieerden in een verkla ring gezegd: „West-Europa moet en zal versterkt worden. Dit zal de medewerking van Duitsland verlangen en van het Duitse volk en zijn vertegenwoordigers eisen, dat men overgaat tot een oprecht gemeende en coöperatieve actie". De Amerikaanse minister van. buitenlandse zaken, Dean Ache- BON 484 ALGEMEEN 's Gravenhage, 23 Aug.. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's Graven hage, heeft bon 484 algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 25 Aug. 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de de taillist tot en met 9 September 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgen de bonaanwijzing zal op 5 Oc tober 1950 geschieden. son, heeft verklaard, dat kanselier Adenauer bij zijn recente bespre kingen met de westelijke autori teiten in Duitsland niet aange drongen heeft op een remilitari- satie van West-Duitsland. Hij had echter aangedrongen op verster- ,king der westelijke defensie in West-Europa, Duitsland inbegre pen. WASHINGTON Ambtenaren van het Amerikaanse departement van defensie hebben meegedeeld, dat de verscheping van Ameri kaanse tanks naar West-Europa deze week begint met het laden van ongeveer 20 middelzware tanks voor Frankrijk. Een woordvoerder zei, dat deze zending spoedig zou worden gevolgd door andere voor Nederland, België en Noorwegen. De meeste tanks zullen middel zware Shermans zijn, met 76 mm geschut, afkomstig uit legervoorra- den en weer in goede conditie ge bracht. SPOORWEGSTAKING DREIGT IN AMERIKA NEW YORK. Amerikaanse sp.oorweglieden hebben Woensdag avond een staking in het gehele land afgekondigd, ingaande te 6 uur plaatselijke tijd op Maandag morgen. Westerling is te 11 uur Woens dagavond plaatselijke tijd in 'n vliegtuig van de Sabena uit Cairo naar Brussel vertrokken. Hij vertrok zes uur eerder dan verwacht was, aangezien de Egyptische regering: op zijn aan wezigheid geen prijs stelde. Van gezaghebbende zijde is vernomen, dat Westerling ver gunning heeft gekregen Donder dagochtend vroeg in Brussel te landen. Zijn re.sgenoot is John Thiessen. Hij werd Westerlings „rechterhand" genoemd.- Verder werd vernomen dat Westerlings vrouw die Dinsdag in Singapore arriveerde zich spoedig in Euro pa bij haar echtgenoot zal voe gen. Hun drie kinderen bevin den zich nog in Indonesië. Actie tegen Westerling's arrestatie. Het ligt in de bedoeling om bij eventuele arrestatie van Kapi tein Westerling 'n massale actie te ontketenen te zijner bevrij ding. Voor dit doel werd heden te Utrecht een initiatiefcomité opgericht, alwaar men nu reeds adhaesie kan betuigen. Daar geen rekening is gehou den met de mogelijkheid van Westerling's reis naar Brussel is nog niet over een evt. Belgische uitlevering gedacht. Ook zouden de Belgische autoriteiten geen bezwaar hebben tegen het ver blijf van „de Turk" op Belgisch grondgebied. Gistermorgen omstreeks zeven uur ontdekte men op het baanvak Weesp-Amsterdam een spoorstaafbreuk. De treinen werden op het traject Weesp seinpost 6-Watergraafsmeer over enkel spoor geleid. De trein, die om 6.35 uur uit Amersfoort was vertrokken, ontspoorde echter bij het overgaan op het nieuwe spoor. Met man en macht werd na de ontsporing gewerkt om de trein weer op de rails te krijgen. In het komende weekend zal het gebied der West-Europese Unie uit het Oosten belaagd worden door zware bombardements vliegtuigen. Het gaat hier om een-verdedigingsoefening van de Westerse Unie, in de meest letterlijke zin op „hoog" niveau. sector, de „operationroom", zwaar bewaakt en 'in diep geheim inge richt. Anderhalve kilometer tele foonlijn is er in verwerkt, want de verdediging is hoofdzakelijk gebaseerd op verbindingen. Deze oefening, „Cupola" ge doopt, dient, zoals wij reeds eer der berichtten, om de doelmatig heid van de uniforme Westelijke luchtverdediging te testen. In Scheveningen ligt het hart van de Nederlandse verdedigings- Een groep van 70 deelneemsters en deelnemers van het Pax Romana- congres bracht gisteren een bezoek aan Noordholland, o.a- Enkhuizen, Medemblik, de Wieringermeer en Bergen. Onze fotograaf kiekte ze bij hun bezoek aan het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. Op de voor grond, met tas, de heer mr. Haesaert, van de Volkshogeschool te Bergen, die het gezelschap leidde Het staat nog te bezien öf Ne derland veel van de oefening Cupola zal merken, uitgezonderd dan zij, die in de nabijheid van •de -vliegvelden Valkenburg, Gilze Rijen, Twente of Leeuwarden wonen. Want het voornaamste deel van de oefening zal zich af spelen boven 8000 voet of onge veer 2500 meter. De West-Europese verdedigings organisatie heeft medegedeeld, dat Amerikaanse bommenwerpers doelen in Frankrijk, België en Nederland zullen „aanvallen". Hoogvliegende superforten zul len het verdedigingsgebied uit het Oosten naderen en op niet be kende tijd, niet bekendgemaakte doelen „aanvallen". ESTLANDSE BOEREN VERMOORDEN COMMUNISTEN STOCKHOLM. Estlandse boeren hebben uit protest tegen het collectieve landbouwsysteem dorpscommunisten en andere voorstanders van het systeem ver moord, zo heeft de assistent-mi nister van landbouw meegedeeld jn een artikel in „Rahva Haal". Volgens de minister. A. Mae, moeten „gewetensvolle, speciaal opgeleide communisten naar het platteland worden gezonden om deel te nemen aan de bestuursver gaderingen op de collectieve boer derijen en de leiders der bedrijven leren, hoe zij de zondaren onder discipline moeten brengen". Een windhoos, die Woensdag avond tussen zeven en acht uur over centraal Overijsel trok, het geen gepaard ging met hevig on weer en zware regenval, heeft nabij Dalfsen danig huisgehou den. Schuren en boerderijen werden opgenomen en een eind verder uit elkaar gerukt weer neergeworpen. Vooral de buurt schappen Emmen en Ankum hadden het zwaar te verduren. De kap van een hooiberg te An kum werd door een windhoos opgenomen en meegesleurd over de bomen, om 400 meter verder te worden neergesmeten. Honderden bomen werden ontworteld of knapten gelijk lu ciferstokjes af. Behalve de rijks weg OmmenDalfsenZwolle, waren alle wegen rond Dalfsen door bomen versperd. Ook ver schillende boerderijen liepen ernstige schade op, doordat ont wortelde bomen op deze huizen terecht kwamen. De electrische stroomvoorziening was verbroken en 't telefoonverkeer stagneerde ten dele. Het totaal der ver woestingen was Woensdagavond nog niet te overzien. Ook Kootwijk werd getroffen Een boerderij stortte in. Op de diesel-electrische trein uit de richting Apeldoorn, die omstreeks 18,20 uur even voor Assel was, kwam een aantal boompjes terecht. Gelukkig de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. Nadat de boomp jes waren weggeruimd, werd bij Bij de Verenigde Naties is een Nederlands rapport ingediend, dat in grote lijnen parallel loopt aan de opinie, zoals die door de Neder landse leden der Nieuw-Guinea- commissie onlangs over dit gebied is bekend gemaakt. Gisteren heeft de Nederlandse deskundige te Lake Success, de heer J. van Bael, aan de commis sie, belast met het toezicht op ge bieden zonder zelfbestuur, mon deling de eigenaardige moeilijk heden, waarvoor Nederland zich op Nieuw Guinea geplaatst ziet, toegelicht. AMERIKAANSE TORPEDOJAGER VERNIETIGD? TOKIO (Reuter). Radio Pjongjang heeft Donderdag ge meld, dat Noord-Koreaanse vlieg tuigen Dinsdag bij het eiland Soidjak een Amerikaanse torpe- dobootjager tot zinken hebben gebracht. Woensdag had het radiostation de vernietiging van een Ameri kaanse torpedobootjager door Noord-Koreaanse kustbatterijen gemeld. Het bericht was door het hoofdkwartier van generaal Mc Arthur belachelijk genoemd. ORGANISATIE VAN HET KOREA-DETACHEMENT Bij de sluiting van de aanmel ding van vrijwilligers voor Korea is de majoor M. P. A. den Ouden belast met de organisatie van een compagnie Kon. Landmacht. Dit betekent dat de majoor den Ouden op korte termijn een voorstel aan de chef van de generale staf heeft uit te werken betreffende de sa menstelling, encadrering, legering en dergelijke van de vorenbedoel de compagnie. ENGELSE ZEE-SCOUTS VERMIST LONDEN. Tien Britse zee padvinders, die 19 Augustus met 'n zeilboot uit Calais vertrokken, worden vermist. De boot is na die datum niet meer gezien, zo deelt de Britse padvindèrsbond mede. Assel het eerste treinstel, dat beschadigd was, afgekoppeld. Boven de West-Veluwe ont.' lastte zich in de vooravond een kort, maar hevig onweder, dat vergezeld ging van enorme plas regens. hagelslag en een wind hoos Vooral in de Harskamp werd door de wervelstorm ern stige schade aangericht. Boerde rijen en woonhuizen stortten in. Schade ontstond bovendien te 'Barneveld. Ook Friesland De windhoos passeerde gister avond om acht uur de gemeente Oost-Stellingwerf in de Z.-Oost hoek van Friesland. In het dorp Haulerwijk, behorende tot deze gemeente werden door 't natuur geweld de vier woningen van de families Greving. Kuipers en Bevert, totaal vernield. Twee andere woningen werden zeer zwaar beschadigd en 10 andere woningen minder ernstig. Tien tallen bomen werden door de windhoos ontworteld en het te Gewonnen? (Sm.) „De Waarheid" wist gisteren over het verlóóp van de grote stakingen niet veel meer ts vertellen dan dat de steenzetters staking is gewonnen! Het is maar, hoe men de ?taak bekijkt!! Volgens de normale opvattingen is alles verloren, ook de wilde havensta king. De wilde staking in de bouwvakken heeft voor de arbei ders geen enkele verbetering op geleverd. De arbeiders, die meest al terecht klagen, dat hun nor male week-inkomen nog steeds spanningen met de prijzen op roept, kregen van de EVC f 15. in de eerste en f 18.in de tweede week van de stakingNu de terreur is opgeheven, zijn 2000 EVC-ers van het bouwbedrijf uit gesloten. Wat de havenstaking betreft, in Rotterdam wordt weer normaal gewerkt, in Amsterdam zijn nog enige moeilijkheden met de herplaatsing, maar ook daar is de staking gebroken. Men ziet het: erg zegevierend Jijkt dat alles niet! Zeer terecht hebben de bona fide vakbonden, op initiatief van de K.A.B., besloten zich positief te weer te stellen tegen de com- munistische agitatie in het be drijfsleven. In samenwerking met de werkgevers worden communis tische agitators en arbeiders met wilde-staking-neigingen, voorlopig in Amsterdam, van werken uit gesloten. De bona-fide bedrijfsge- noten, arbeiders èn werkgevers, zijn de Moskouse of Kominfor- mistische terreur moe. Zij hebben, aanvankelijk op kleine schaal in Amsterdam, besloten, niet langer door de wilde stakers te laten uit maken, of en wanneer er gewerkt zal worden. Zo gaat het, tegen de saboteurs van het nationaal wel vaartsherstel, de goede kant op, en zo wordt de ware vrede beter gediend dan door handtekeningen op grote vellen papier! Al met al ziet het er weinig naar uit, dat de stakers iets hebben gewonnen. Of het moest zijn, iets wat ze niet bedoeld hebben, nl. dat bij de anti-communisten het besef is wakker geroepen, dat het zó niet langer gaat! LT. GENERAAL GIEBEL Bij DE LEGERLUCHTMACHT Bij K.B. is met ingang van 26 Juli 1950 benoemd bij het com mando Legerluchtmacht Neder land, tot rëservé-luitenant-gene- raal-vlieger, de eervol ontslagen „c luitenant-generaal vlieger-waar- lefoon- en electriciteitsnet kreeg nemer van het Kon. Nederlands ernstige storing. I Indonesisch Leger C. Giebel. WEEROVERZICHT (Van onze weerkundige medewerker) Gelukkig heeft het weer zich sinds Zondag zodanig in gunstige zin ontwikkeld, dat we de laatste dagen wel hebben kunnen genieten van de warmte. Helemaal droog is het echter niet ge bleven. Enkele warmtestoringen vanuit Frankrijk, die karak teristiek zijn voor deze zomersituatie, trokken over ons land en veroorzaakten hier buien, die plaatselijk vergezeld gingen van onweer. Ook gisteren trok weer zo'n storing van het Z.W. naar het N.O. van ons land; zodat b.v. het vliegveld Eelde om 20 uur gisteravond zwaar onweer meldde met windstoten van 74 km per uur. Toch liep de temperatuur gisteren weer tot hoge waarde op. En zo waren de maximum temperaturen te Den Helder, Eelde, Beek en Twente resp. 25, 26, 29 en 29 graden. Dat het ook 's nachts warm is blijkt wel uit het feit, dat b.v. Eelde1 te middernacht van Dinsdag op Woensdag een temperatuur noteerde van 19 graden, terwijl j.l. Vrijdag hier het kwik overdag zelfs niet hoger kwam dan 18 graden. Ook voor vandaag ziet het er weer naar uit dat het vrij zomers zal zijn, hoewel het kwik wel niet zo hoog zal oplopen als gisteren. Een verwachting voor het weer van de komende dagen te geven is moeilijk, daar de invloed van nieuwe storin gen nog niet te bepalen is. Volgens een woordvoerder van het hoofdkwartier van MaeArthur is de toestand „niet zo ernstig als voorheen": de strijdkrachten der V. N. worden sterker, die van de Noordkoreanen zwakker, aldus deze woordvoerder. De Zuid-Ko- reanen hebben minstens drie am- phibie-landingen verricht op twee eilanden bjj Intsjon en een andere landing op de Zuidkust beneden Masan, in de buurt van Tongjong. Canadese marine - commando's hebben twee landingen uitgevoerd op eilanden voor de Zuidkoreaanse kust, zo is door de Canadese Ma rine te Ottawa meegedeeld. Bij geen der beide operaties werd van doden of gewonden melding ge maakt. Volgens berichten van het front hebben gecombineerde Amerikaan se en Zuidkoreaanse strijdkrachten een gehele divisie der Noord-Ko- reanen van heuvelposities ten Noorden van Taegoe op de vlucht gedreven. Generaal Dean gedood? Volgens een telegram uit Taegoe. aldus meldt de Times, wijzen be trouwbare berichten van de in lichtingendienst er op, dat gene- raal-majoor William Dean, voor malig commandant van de Ameri kaanse 24ste divisie in Korea, die reeds enige tijd als vermist staat genoteerd, bij Taedjon gewond was en daarna gedood. IVPTlt-PA VERDACHTEN IN MOORDZAAK-LAHAUT LUIK. De rechter va* in structie, belast met het onderzoek inzake de moord op Julien La- haut, heeft Woensdagavond mede gedeeld, dat de beide verdachten, die de laatste dagen herhaaldelijk in de Vlaamse streken werden gezien, op het punt staan geïden tificeerd te worden. Het zouden twee Walen zijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1