Toneel in 't Gulden Vlies De stands op de „Wineva FILMS VAN DE WEEK Het seizoen verloopt maar de kaasmarkt was nog druk ST. VINCENTIUS ALKMAAR EN OMSTREKEN Drie jongens één meisje Oudjes naar de kermis Draaien in de Cyclotron Fraai vuurwerk J Kunt U fietsen? Fiets dan mee! EEUWFEEST Districtsvergadering N.H.-Dambond Provinciaal bestuur dictatoriaal Beeld van durf en koopmanschap Supporters van R.K. A.F.C. PAGINA 2 ZATERDA) 2 SEPTEMBER 1950 ALKMAAR. Voor de laatste I drie kermisdagen heeft de direc tie van 't Gulden Vlies de keus laten vallen op een genoegelijk blijspel, dat niet zomaar alleen een blijspel is, maar dat een ern stige inslag heeft en een bijzon der degelijke strekking wat van alle blijspelen niet gezegd kan worden. De Franse toneelschrijver Roger Ferdinand behandelt in „Drie jongenséén meisje" de ramp van de echtscheiding op een men zou 't niet kunnen geloven, als men 't stuk niet gezien heeft originele en amusante wijze. Dat er af en toe momenten van grote ernst in voorkomen, waarin het stuk naar de tragi-comedie dreigt over te slaan, doet niets aan de kwaliteiten van dit uitstekende blijspel af. Naast de lach is er ook de traan en de combinatie van deze twee vormen de essentiële bestandde len van de goede humor. Cor Ruys, die in dit Franse blij spel weer op z'n best is, speelt hier de fabrikant en huisvader van even over de vijftig, die de dwaasheid begaat verslingerd te geraken op zijn 20-jarige, rood harige typiste, waarmee hij de wijk wil nemen. Door een toeval komt de oudste van de drie zoons er achter en met zijn twee broers en enig zusje houdt hij krijgsraad, om te be ramen hoe zij gezamenlijk en in vereniging vader tot andere ge dachten kunnen brengen. Zij ver wijten zich, dat zij hun voor zijn gezin toch zo hardwerkende vader verwaarloosd hebben door plichts verzuim en uithuizigheid en be sluiten hun leven te beteren. Zo komt als bij toverslag een andere sfeer in 't gezin, als ieder op zijn manier de vader met verrassende attenties te lijf gaat. Dat dit af en toe wel wat overdreven geschiedt, kan men de Franse blijspelschrij ver vergeven; daar is het een blijspel voor. Om de verrassing voor degenen, die voornemens zijn dit aardige stuk vanavond of morgen te gaan zien, niet weg te nemen, vertellen wij niet hoe de drie jongens en het meisje er in slagen vader zijn (Advertentie) fi.me-ZACHr WASWATER! Dwtr'KMAARST: WASS^\J« ®ferwi e9. hk. v. d. VJoM' .desö' ALKMAAR Het was een sym pathiek idee van de heer Schrjj- nemakers, voorzitter van de orga nisatie voor kermisvakgenoten, om de Alkmaarse ouden van dagen enige uren kermisvermaak te bie den Zo zagen we de oudjes van de Fius gistermorgen in 't variété theater de la Gaité op de Paarden markt genieten van een afwisse lend programma van kermisklein- kunst. De goochelaar liet frappante staaltjes van goochelkunst zien; er was 'n dame, die in fantastische lichteffecten als een vlinder danste in het licht; er was 'n anderei da me, die, na eerst haar v gjrdighead op dé accordeon te hebben gede monstreerd, enkele dansnummers weggaf, waarbij zij zich als een slang in allerlei bochten wenteldei. Niet minder amusant was de spre kende pop bp de knie van 'n buik sprekende dame, die een genoege lijk babbeltje maakte met de da mes en de heren in de zaal, maar het was een ondeugende pop, die chanche had met dei dames uit de Pius en Lou Belenkamp zomaar voor een' oude schuinsmarcheerder uitmaakte. Een acrobatenduo be sloot het aardige programma met enige frappante staaltjes acroba tiek. De hr, Schrijnemakeirs bracht de directie van het theater dank voor het gebodene en hij was hier bij de tolk van de. oudjes, dia er van genoten hadden. Een tweede voorstelling werd hierna gegeven voor de oudjes van de diaconie. Na de voorstelling werden de da mes en héren nog getracteerd op de Stenebrug. Degenen, die wegens ziekte of anderszins thuis moesten blijven, werden niet vergeten en ontvingen o.m. 'n heerlijk pakje nougat. Des avonds woonden de oudjes nog het vuurwerk bij. ALKMAAR. De nieuwste ker misattractie, de Cyclotron, trekt veel belangstelling. Wij zijn ook eens een kijkje gaan nemen in deze inrichting, waarvan het geheim schuilt in de middelpuntvliedende kracht. De Cyclotron is een grote ton van drie a vier meter doorsnee, waarin de bodem halverwege is aangebracht. Degenen, die 'n rondje willen draaien, gaan in de lood rechte wand van deze ton staan, die daarna begint te draaien, steeds sneller en sneller, waarna de bodem langzaam omlaag zakt. Door de snelheid blijft men, zonder grond onder zijn voeten te voelen, tegen de wand gedrukt. Als na enige tijd de ton langzamer gaat draaien, zakt men heel langzaam naar beneden, weer op de bodem. Zowel voor de kijkers als voor de draaiers is'het een ongekende kermisattractie, die over belangstelling niet heeft te klagen. dwaasheid te doen inzien, waar door na enkele ernstige momen ten het happy end komt. Men moet dat zelf gaan zien, om te genieten van deze fijne Franse esprit, die grote waarheden in eenvoudige bewoordingen weet te zeggen. Slechts vijf acteurs spelen er in dit stuk. waarvan Cor Ruys de ziel is. Zijn stille spel en koste lijke mimiek waren als vanouds. Eric van Ingen speelde op ge voelige wijze de oudste zoon, naar waarde bijgestaan door Ton van Duinhoven als de sportiéve broer. De beide dames-rollen waren bij Kitty Kluppel als de moeder en Kitty Knappert als het zusje in goede handen. Ook Ben Huls man als de jongste broer paste in dit quintet. De zaal was deze eerste avond uitverkocht en we twijfelen er niet aan, of dit zal ook vanavond en morgen het geval zijn. Van harte aanbevolen. Fr.O. ,,St. Caeciüa" ALKMAAR Wegens om standigheden is er Woensdag a.s. zowel voor leden als voor leer lingen geen repetitie. K.A.B.-HOEKIE ALKMAAR Ingaande Dins dag 12 September begint de kla- Verjas-club weer met haar we kelijkse kaartavonden. Aanvang 8 uur bij Haring, Oudegracht. Daar kan men zich aanmelden als deelnemer, evenzo bij G. Brakenhof en Dhr. Helmich, Nieuwpoortslaan. Woensdag a.s. 6 Sept. komt het algemeen bestuur van de K.A.B. bijeen, we rekenen er op dat alle vakafdelingen vertegen woordigd zijn. Zoals men weet heeft elke vakafdeling een ver tegenwoordiger in het algemeen bestuur, het is op 6 Sept. dus zo dat die ene vertegenwoordiger verwacht wordt. In de loop van het seizoen krijgen we weer de kadervergaderingen, daar wor den dan alle bestuursleden van de vakafdelingen verwacht. Woensdag 13 September zal de lang verwachte vergadering van Winterzorg gehouden worden. Zij die het strookje met hun naam er op hebben ingeleverd krijgen nog een nadere convoca tie thuis, maar ook anderen zijn welkom. De bijeenkomst zal ge houden worden bij Haring, Oudegracht. BIOSCOOP „HARMONIE" ALKMAAR Naar aanleiding van een dezer dagen gepleegde rijwieldiefstal uit de z.g. vrije rijwielstalling van het Bioscoop theater „Harmonie" wijst de ex ploitant van dit theater erop, dat het in bewaring geven van rij wielen op eigen risico geschiedt. Het bioscoopbezoekende publiek wordt aangeraden hiermede ter dege rekening te houden. Cinema Americain Crock, de clown ALKMAAR Het voorpro gramma van Cinema Americain biedt actueel wereldnieuws, een muzikaal tekenfilmpje en een documentaire sportfilm, waar aan de sportliefhebbers hun hart kunnen ophalen en die in staat is allen, die geen sportliefheb bers zijn in spanning te houden. De hoofdfilm „Grock, de Clown" verhaalt het leven van de wereldberoemde Zwitserse clown, Grock. Hijzelf speelt in deze rolprent de hoofdrol: zich zelf. Regisseur Pierre Billon heeft van Grock's levensverhaal geen bijzonder geslaagde film kunnen maken, doch niettemin boeit het verfilmde verhaal van Grock's tegenslagen en succes sen van het wat sentimentele, begin tot het heel wat betera einde. De eenvoud, de liefde tot kinderen, de gehechtheid aan zijn familie, van de beroemde clown, het is alles als ware het gegrepen uit het leven van de eerste de beste doodgewone mens, als was het genomen uit ons eigen leven. Men herkent eigen leed en eigen vreugden, eigen tegenslag en eigen succes. En daarom neemt men de hier en daar minder geslaagde ver filming voor lief en ziet men een avond lang naar het levensver haal van een grote clown, die een groot mens was. Daarom ook kunnen wij deze film, waar bij men zich bovendien nog op recht kan amuseren, van harte aanbevelen. Harmonie Theater „Tarzan vindt een zoon" ALKMAAR „Tarzan vindt een zoon", biedt als hoofdfilm natuurlijk weer een exceptio neel spannend en avontuurlijk verhaal uit de rimboe. Een Engels vliegtuig, dat ver ongelukt in de wildernis. Alle inzittenden op één na worden gedood. En dit is dan de baby, die in handen valt van Tarzan, en waarvan later blijkt, dat hij een heel rijke Engelse erfgenaam is. Er worden nasporingen ge daan naar het verongelukte vliegtuig, en men vindt dit kind. Zoals overal zit natuurlijk ook hier een ongunstig element in de familie en dit is aanleiding voor de diverse moeilijkheden, die de bezoeker in een natuurlijke KROON OP KERMIS-FESTIJN ALKMAAR De speciale ker misdag, die gisteren door de geza menlijke kermis-exploitanten aan het kermisvierende publiek werd aangeboden, is in verschillende opzichten een succes geworden. El ders op deze pagina is te lezen hoe de oudjes onthaald werden. Doch ook de kinderen hebben, ook al was het voor de meesten de eerste schooldag, zich goed kun nen amuseren. Vooral na de schooldag togen talrjjke moeders (en vaders) met hun kroost naar het kermisterrein om van de extra verlaagde prijs op onze bon te kunnen profiteren. Dat de meesten wel wat bleven hangen en nog hier en daar met hun kinderen een extra ritje in molen of scooter maakten, spreekt vanzelf. Ook het uitstekende weer heeft er veel toe bijgedragen, dat in de avond-uren velen naar de Alk maarse kermis trokken. Tegen half elf trokken de be zoekers naar de Kanaalkade, waar zich duizenden verzamelden om 't vuurwerk te zien. Dit werd op klokslag half elf geopend met don derslagen en sterrenregens. Daarna kwamen vliegende schotels, vuur- fonteinen en gouden regen, afge wisseld met veelkleurige sterren en prachtige vuurfronten. Een acht tal grote stukken, waaronder draaiende schijven die van kleur verwisselden, die olifant met zijn slingerende slurf, da telegraaf, ben gaals vuur in rood en groen, zil verfonteinen e.d. oogstten veel bij val. Een warm applaus ontving 't buitengewoon fraaie slotstuk, ge titeld: Kermis is volksvermaak; in zilveren letters, omgeven door ge kleurde draaiende schijven en over koepeld door omhoog springende gekleurde vuurballen. Na afloop van het vuurwerk be zochten nog velen de kermis. Het verkeer over de Kanaalkade was omgelegd, zodat da duizenden kij kers ongestoord van het vuurwerk dat tegen een heldere lucht werd afgestoken, konden genieten. De kermis is vandaag geopend tot vannacht twee u. evenals Zon dag, waarop het aanvangsuur op 's avonds acht uur is gesteld. spanning gevangen houden. Ove rigens" ziet men hier prachtige natuuropnamen. Vooraf interes sant binnen- en buitenlands nieuws, waarna twee alleraar digste tekenfilmpjes. Victoria Theater Lied van het Zuiden ALKMAAR Walt Disney schijnt zich hoe langer hoe meer van de tekenfilm te distanciëren en zich toe te leggen op de ge wone speelfilm. Waarmede hij de ware filmliefhebber zeker geen dienst bewijst. Hebben wij het y» *d, dan zal Disney's nieuwste film zelfs helemaal geen getekende figuren meer be vatten. Hoe het zij, in het Lied van het Zuiden kan men nog ge nieten van de kostelijke vond sten, verwerkt in de verhalen van de oude neger, die op een plantage tracht het leven van een klein kereltje wat dragelij ker te maken. Hij doet dat door middel van sprookjes, waarin ONZË AGENDA GULDEN 1 LIES 8 uur: Drie jongens en een meisje, door gez lschap Ruys. WAPEN V. .N HEEMSKERK 8 uur: K rmisbal, o.l.v. de heer Are tdsen. BIOSCOPEN: Cinema Ameri cain: Gri: ;k de Clown', a.l. Harmonie Tarzan in bal lingschap 14 jr. Victoria theater: lied van het Zui den, a.l. ZONDAGSDIENST DOKT.: wordt waargenomen door de artseii C. J. Poortvliet, Egmondcjstraat 16. telef. 4282 en J. F. Nijman, Oudegracht 283, tel. 2384. ZONDAGS: EN NACHT DIENST APOTH: Apoth. Hartong van Ark, Lange- straat 1. NACHTDIENST TAXI'S: Koopman, Lindegracht 43, tel. 3916. ZONDAGAVOND 8 u.: laat ste voorstelling door gezel schap Ruys in het Gulden Vlies. BERGEN: In de KCB-zaal laatste zomertentoonstel- ling van schilderijen en edelsmeedwerk. Zaterdag geopend vanaf 4 uur. Zon dag van 14.3017.30 en van 19.30—22 uur. Nieuwe attractie in 't Wapen van Heemskerk ALKMAAR Geen avond gaat voorbij in ,,'t Wapen van Heemskerk" of de kermisvreugde bereikt er een hoogtepunt. De directie heeft door het engage ren van het dans- en showorkest van de „Familie Kok" een bui tengewoon goede keus gedaan. Mochten de bezoekers van de week reeds genoten hebben van de musette-klanken, gebracht door de bekende Hollands-Franse accordeonist van de „Plac Pi- ga.lle", de beidelaatste avonden beloven weer iets bijzonders te worden doordat de directie er in geslaagd is niets meer of minder dan een Hammond-Orgel in' dé zaak te plaatsen! broer Vos en het konijn, dat be laagd wordt, de hoofdrol spelen. Hier leert het jochie, dat men met verstand vaak meer kan be reiken dan door geweld. De film. die wat traag loopt, is door Polygoon goed nagesynchroni seerd zodat men het gehele ver haal op de voet kan volgen in onze eigen taal. In het voorprogramma dan nog een cartoon, ook van Walt Disney en uitgebreid binnen en buitenlands nieuws. en toen ze ons vertelden waar ze heen wilden, rolden al de namen van al de landeii van Europa uit heur charmante monden alleen Rusland stond niet op het pro gramma. Er waren buitenlandse mannen met vreemde broeken en vreemde buizen en er waren bui tenlandse nonnekes, geëmanci peerd, met fototoestel en tijd schrift. En er was een Franse tekenares, die de markt zo interes sant vond, dat zij die, middels haar tekenstift, ging zitten ver eeuwigen. Er werd in opdracht van de regering gefilmd, en er werd zonder enige opdracht ge filmd en gefotografeerd, dat het een lieve lust was. Ja, hét was toch nog een drukke kaasmarkt dag, al zag men da-n dé eerste tekenen van het verlopende getij. ALKMAAR. Het was lang niet zo druk als vorige week, toen wij vanmorgen op het Waagplein kwamen, om ons wekelijkse kijkje te nemen op de kaasmarkt. De vorige week had de politie inder haast om assistentie moeten bel len, want toen had men verwacht, dat het verlopen van het vacan- tieseizoen zijn stempel zou druk ken op het aantal kaasmarktbe zoekers. Maar vorige week be reikte dat aantal zelfs een hoogte punt, waaraan men gisteren lang niet kon toekomen. O zeker, er werd Noors en Deens en Engels en Frans gesproken door de, toch nog, vele vreemdelingen, die Alk maar kwamen bezoeken. En er waren n®g de nodige Nederlandse vacantiegangers. De stijlvol ge klede vrouwe uit Brits Indië ont brak niet op de markt en even min de drie Nieuw-Zeelandse onderwijzeresjes, die een liftreis maken door Europa en die nu veertien dagen in Holland zijn. Ze waren optimistisch genoeg, die drie. Hier en daar wat werken om de kost te verdienen en dan maar weer reizen, liftend en wel, En de Engelse minister Webb, die verschillende journalisten en fo tografen hadden verwacht, kwam maar niet opdagen. Nu ja, de markt is ook zonder hoge omes belangwekkend genoeg; de jour nalisten en de fotografen zullen er niet aan tekort gekomen zijn. VERENIGING ALKMAAR ALKMAAR. Zoals wij reeds eerder berichten, organiseert de St. Vincentiusvereniging op 10 Sept. een fietstocht in de omgeving. Wij waren in de gelegenheid deze tocht reeds vooraf te maken, om eens te zien, wat de deelnemers op 10 Sep tember wacht. De route, waarlangs de deelnemers aan deze 35 of 80 km. tocht zullen gaan, mogen wij vanzelfsprekend nog niet verklap pen; dat blijft een geheim tot het laatste ogenblik, maar we kunnen wel verklaren, dat deze St. Vincen- tiustocht gaat door het mooiste ge deelte van Kennemerland. Er is een route uitgekiend, die de deelnemers voeren zal langs brok ken natuurschoon, die zij zelden of nooit te zien krijgen. Met mede werking nl. van heit Prov. Water leiding Bedrijf wordt voor de deel nemers een duinreserve ontsloten, waar zelden of nooit fietsers mogen komen. Er lopen door ons duin- en bosgebied tal van goede wegen, die het fraaie natuurschoon, dat in de ze weelderige nazomer nog volop te genieten valt, ontsluiten. Als het weer. dus meewerkt, wacht degenen die mede met het oog op het goede doel aan deze 35 of 80 km. tocht deelnemen, een genotvolle Zondag op 10 September a.s. Zoals men weet kan iedereen meedoen, onverschillig of hij op een fiets, een tandem of een bromfiets rijdt. Het inschrijfgeld bedraagt voor de tocht van 35 km f 1, en voor die van 80 km f 1.50. Onnodig te zeggen dat bij de St. Vincentiusvereniging dit geld goed besteed is. Men kan zich voor deelname op geven bij de heer Kraakman, Platte Stenebrug 104; de heer Th. Milder, Blaeustr. 31 en bij P.O.A., Payglop. ELCK WAT WILS ALKMAAR „Succes verze kerd!" Dit doen de raambiljetten veronderstellen van de bonte ca baretavond, die op 9 September a.s. in ,,'t Gulden Vlies" te Alk maar wordt gegeven. Klaas en Tini Komen, De Morali's, The Moodmakers, De Svlva's, Het Voorwaarts-trio, De Jonge Opti misten, Freddy en Lea en De Twee Leni's allen artisten, die een avond als deze slechts tot een succes kunnen maken. Het programma brengt ieder wat van zijn gading. Een extra stimulans tot het bijwonen van deze cabaretavond is wel het bal, dat na afloop on der leiding van de bekende Alk maarse dansmeester Arendsen wordt gehouden. Wij vermoeden, dat velen van zijn oud-leerlingen' dankbaar tlan deze gelegenheid1 gebruik zullen maken. De toegangsprijs is slechts f 1.25. Voorverkoop en plaatsbe- sprekep vanaf 7 September van 11 tot 15 uur aan de zaal. Wij raden onze lezers aan zich tijdig te voorzien van plaatsbewijzen! De opbrengst komt ten goede aan de Stichting 40/'45. Opbrengst collecte Mgr. Mutsaerts-oord ALKMAAR De op Zondag 27 Augustus bij de 3 parochie kerken gehouden speldjesdag ten bate van het Mgr. Mutsaerts- oord, herstellingsoord van het Spoor-, A.T.O.- en N.A.C.O. per soneel, heeft opgebracht f537.42. Alhoewel de opbrengst dit jaar f33.minder was dan het vorig jaar zijn de organisatoren toch heel best tevreden met dit re sultaat. SCHAGEN. Het district Nrd.- Hollands Noorderkwartier waarin vertegenwoordigd de verenigingen DDD Alkmaar, DOS St. Pancras, Damlust Z. Sckarwoude, Schager Damclub, Excelsior Anna Paulowna, Zijper Damclub, HDC Den Helder, Damclub Tessel en Winkel te Win kel kwamen in hotel de Posthoorn Donderdagavond bijeen om de be langen van deze denksport in alge mene vergadering te bespreken. Slechts de afd. St. Pancras en Texel ontbraken. In het verslag van de wedstrijdleider kwam tot uiting het vlotte verloop van de clubcom petities en de klassenwedstrijden. In de persoonlijke wedstrijden was de sfeer niet naar wens zodat deze niet naar genoegen zijn verlopen. Wegens vertrek naar Australië zag de secretaris, de heer Pieterse, zich genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Voor de bestuursverkie zing sprak de voorzitter een harte lijk woord van dank tot de schei dende secretaris voor het vele en gedegen werk en de prettige samen werking. In zijn plaats werd geko zen de heer Lodder uit Winkel. Nieuwe competitie De nieuwe competitie wordt be gonnen met een eerste en een twee de klas en, indien mogelijk nog een derde klas. Deze competitie moet 1 Februari beëindigd zijn. Staande de vergadering kwamen de volgende opgaven binnen: Damlust 2 tiental len, Zijpe 1, Schagen 1, Alkmaar 2, Winkel 2, Anna Paulowna 2, Den Helder 3 en Texel 1. Besloten werd contact op te nemen met de dam clubs te H.H.Waard, Obdam en Langereis. Competitiereglement Voortaan zal de promotie en de gradatie automatisch geschieden. Een invaller mag slechts drie wed strijden meespelen, daarna wordt hij in de hogere klasse opgenomen. Bij overtredingen wordt de vereni ging een boete opgelegd en zij kan zich niet beroepen op de wedstrijd leider. In verband met vast te stel len wedstrijddatums en de reiskos ten zoals het nieuwe wedstrijdre glement dit aangeeft zal de wed strijdleider in verbinding treden met het hoofdbestuur daar het hem niet mogelijk is een wedstrijdroos- ter samen te stellen zonder finan ciële moeilijkheden voor de clubs. Een voorstel van de heer Hemels om de prijsuitreiking een officieel tintje te geven vond algemene bij val. Persoonlijke wedstrijden De deelname moet groter zijn dan verleden jaar en moet vroeger wor den begonnen. Getracht zal worden in twee afdelingen, een in Alkmaar en een in de Noordkop. De aan vangsdatum is 2 Februari. De be paling van drie jaar zijn plaats te moeten verdedigen is v0°r de mees te spelers een handicap waarvoor nog een oplossing moet worden ge zocht. Rondvraag De afd. Schagen vond het niet juist dat de afdelingen verplicht worden minstens vijf abonnementen OUDERAVOND PRIESTERSTUDENTENCLUB „ST. ADALBERTUS" ALKMAAR De ouderavond van onze Alkmaarse Priesterstu dentenclub „St. Adalbertus" is weer voorbij, en als men het pro gramma nog eens de revue laat passeren, dan kan men er met vol doening op terugzien. In de toneelzaal van het St. Fi- delisgebouw aan het Verdronken- oord brachten de priesterstuden ten een uitstekend geslaagde ouder avond. De moderator van de club, de WelEerw.' Pater J. Colbé open de de avond met een kort wel komstwoord. Het programma begon met een welkomstlied dat door de studen ten gezongen werd, waarna 't pro gramma van enige ernst en vooral veel luim in vlot tempo werd af gewerkt. Onder de pauze werden er na tuurlijk loten verkocht. Ze vlogen weg, en dat was ook geen wonder, want de prijzen zagen er aantrek kelijk uit. Tot slot dankte Pater Colbé alle aanwezigen voor de belangstelling, die zij getoond hadden. op de Dambode te nemen. Dit blad heeft echter niet genoeg abonnee's en deze maatregel is bij besluit van de alg. vergadering genomen om 't voortbestaan te verzekeren. De heer Grootjes kwam met klachten over dictatoriaal optreden van he-t Prov. bestuur. Verschillen de afdelingen stemden daarmee in. en zij dreigden uit te treden wan neer dat niet anders zou worden. Dit betreurde de voorzitter, omdat dit toch niet van juiste organisato rische houding blijk gaf. Wel be loofde hij daf het Prov. bestuur zou worden ingelicht en attent gemaakt zou worden op de plattelandsafde- bestuur zijn vertgeenwoordigd. Ook lingen. Het is nu echter jammer, dat juist die afdelingen zo matig in dat deze suggestie zal de districtssecre taris aan het Prov. bestuur mee delen. De emigrerende secretaris nam tenslotte afscheid van de afdelingen met de beste wensen voor de dam sport in Noord Holland-Noord. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. ONBESTENDIG Zwaar bewolkt met enkele opklaringen en af en toe enige regen. Matige tijdelijk krachtige wind, aanvanke lijk tussen West en Noord- West, later krimpend naar West tot Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur IIELRHUGOWAARD. Toen wij Donderdagavond alle stands op de Wineva hadden bekeken, konden wij slechts zeggen: Het is af!!! Er is door de standhouders ont zettend veel werk verzet en de durf, die de commerciële middenstand van Heerltugowaard bezat om deze ten toonstelling te organiseren, getuigt van een goed koopmanschap. We willen in vogelvlucht de di verse exposities eens langs gaan en komen dan bij stand 1: een expo sitie van Zephir rijwielen, stofzui gers enz. van de Firma v. Wonde ren, H.Hugowaard Kruis. Keurig verzorgd. No, 2. Het loodgietersbe- drijf van de firma Burger. We zagen hier van alles op 't gebied van cen trale verwarming, wastafels, baden en douches, gascomforen en for nuizen. Er ontbrak hier werkelijk niets. Stand no. 3 is van de bekende Dames- en Herenkapper N. Doode- man, H.H.Waard-Noord: Prachtige kapsels worden de bezoekers ge toond en het nieuwste permanent- apparatuur dwingt aller bewonde ring af. Een fraaie collectie parfums en eau de cologne completeert deze stand. Stand no. 4 wordt verzorgd door de gezamenlijke bakkers van Heer- hugowaard en al het gebak en koek doet je watertanden. Hier wordt vakmanschap gedemonstreerd! Dan komen we bij stand 5 van Jaap Jongkind. Fraaie motoren, o.a. A.J.S., T.W.N., Victoria en Ardie zijn het aanzien volkomen waard. De veelbesproken Berini hulpmotor is hier te zien. Prachtige rijwielen voor ieders beurs zijn hier aanwezig. Een bijzonder mooie stand is no. 6, die van de Firma den Hartigh en v. Leijen. Alles op gebied van de zuivel wordt de bezoeker hier ge toond. Smakelijke kaas werd ons voorgezet en liet zich goed smaken. Het Manufacturenbedrijf van Ka- ger uit H.Hugowaard Noord liet ons veel zien. Hier is in deze branche werkelijk van alles te koop en deze stand, die door de heer Kager zelf 1 is ingericht, getuigt van vakkennis. Drukkerij „Nobel" demonstreert op dit terrein een grote sortering drukwerk, dozen post, kaartjes enz. Een zeer heldere stand en goed overzichtelijk. No. 9 is de bijzonder fraaie stand van het Schildersbedrijf Dirkmaat. Vooral het glas in lood trekt de aandacht. Diverse verfproducten, waaronder een zeer sterke verf voor de landbouwwerktuigen, worden op keurige wijze geëxposeerd. No. 10 is de Manufacturenzaak van Joh. Pols en het duidelijkst spreekt hier een voorstelling Plat teland tegen de Stad 10! Een fraaie stand van de Vivo toont ons een keur van artikelen, Een der Vivo kruideniers, Jas per Komen toont ons een uitge breide collectie rookartikelen. Het diploma dat de heer Komen bezit in deze branche is een waar borg. De firma Jan Groot Zn. geeft een deskundige voorlichting over 't gebruik van peniciline en van in strumenten bij veeziekten. De voorzitter van de Wineva de heer P. Peppelenbosch, brengt ons in stand 14, het Demosa textiel bedrijf. Prima maatwerk ook voor heren is in dit bedrijf temaken. Ook leert men de bezoeksters in enkele minuten het fraaie Smyrna- werk. No. 15, we komen bij Jaap Borst de bekende electriciën. Een fraaie expositie toont ons alles wat er op dat gebied te koop is, o.a. electr. fornuizen, wasmachines, kookpla ten enz. enz. Weer een bekende standhouder is André Breed, vakman schilder. Zijn advies: Laat uw houtwerk, ijzerwerk op tijd schilderen. Jac. Grootjes smid in Ileerhugo- waard, met een wederhelft die hem in het zakendoen prachtig ter zij de staat, toont ons van allerlei en als bijzondere attractie zien wij een Klei-modelleur aan het werk. Stand no. 18 brengt ons weer bij een manufacturier, uit H. H. Waard Noord n.m. Cor Tromp: Een duidelijke gramofoonweergave ex pliceert al het tentoongestelde. En fin dat ene weet U, Tromp kleedt U. De heer J. Kamp Pzn. ook uit Heerhugowaard Noord exposeert hier de Chem. Industrie Peka. Een bijzondere artikel is het Peka-vlek- kenwater. Dit merk verwijdert alle vlekken en is Kalivrij. Jac. Stekelbos staat in stand 20. De 14 soorten groenvoedergewas- sen, waarvan de meeste hier onbe kend zijn, trokken aller aandacht; ook worden hier zaden en peul vruchten geëxposeerd. Een grote sortering bestrijdingsmiddelen vre- volmaakt deze stand. Stand 21 toont Bee-Kee broedma chine en de Bee-Bo aardappelsor- tering. Deze beide machines heb ben we al eens eerder in dit blad toegelicht en we mochten consta teren dat de afwerking nog fraaier is geworden. A. Oonk. de smid van de Stati onsweg demonstreert in stand 22 de. Westfalia-melkmachine. De moeite waard om dit te gaan zien. Stand 23 is van Adriaan Breed. U weet wel de man van Breed's Warenhuis en dan hebben we al-, leen maar te schrijven: hier is van alles wat. Piet Joon, die kort geleden een fraaie zaak opende demonstreert ook hier uitsluitend met de Tur ner rijwielen. Een mooie stand. Dan krijgen we de grote stand van onze bekende Jan Moejes. Prachtige Engelse motoren o.a. de Ariël, de Matchless (350 cc. en 500 cc.) en daarnaast de lichtere o.a. de Francis Barnet (200 cc.) Zeer fraai waren de kinderautootjes Deze wagentjes worden gemaakt door invalide mijnwerkers uit het district Wales. We komen nu aan stand 26, n.m. Swart's Administratiekantoor. De fraaie inrichting van dit kantoor dwingt U haast om binnen te gaan en dan weet de heer Swart wel verder te praten. Eén van de mooiste stands is die van de heer P. Glas Jzn, met een prima woninginrichting, alles ruim gesorteerd, komen vader en zoon prima voor de dag. Stand no. 28 is van de firma H. Schouten. De ruime ervaring be treffende het samenstellen van vee voeders en Kunstmestsoorten waar borgen de klanten altijd prima kwa liteit. Maarten Visser van de Stations weg is de volgende gastheer. Hier is ook weer in deze branche van electriciteits-artikelen van alles te genieten. Een te zware baard wordt electrisch weggenomen! Henk Distelhorst van H. H. Waard Noord, demonstreert met diverse merken rijwielen, wasmachines en Jaarsma haarden. Vooral trok het Burgers E. W. R. Rijwiel onze aan dacht. In het midden van de tentoon stellingstent is een groot perk van planten en heesters aange bracht door openbare werken van Heerhugowaard. Door de hr. Besteman, gem. architect, met zijn personeel is hiervan veel werk gemaakt en het dwingt ieders bewondering af. Nu kwamen we aan de laatste stand no. 31 van Arie de Groot, de bekende Ford-Dealer in Heerhu gowaard. De nieuwste snufjes zijn hier te zien. De grote en bekende Ford Dearborn tractor trekt ieders belangstelling. We komen op de terugweg op het plankier waar de heren Hein Veenboer en Klaas Evers een heer lijk glaasje bier serveren, en liepen nog even aan bij de fraaie fruit- stand van de Wed. Krauwel. waar men een ijsje kan verorberen. Deze Wineva-tentoonstelling zal ieders verwachting overtreffen. Een bezoek aan deze tentoonstelling moet een ieder uit Heerhugowaard en omgeving brengen. Donderdag avond trad het bekende Dubbel- mannenkwartet o.l.v. de heer H. Hoogland en de R.K. Zangvereni ging Huijgenwaert o.l.v. Piet Groot op. Vrijdagavond concerteerde Hu- go' en was er een gymnastiekuit- voering van T.O.G. Zaterdagavond om 10 uur treedt de nog jonge zang ver. „Ons Genoegen" op, waarna de Accordeonver. „Vita Accordeo- nistica'1 haar kunnen zal tonen. Zondag 3 Sept. om 1 uur voet balwedstrijd S.V.W. IReiger Boys en dan om 2.30 uur de wedstrijd Blauw Wit (Amsterdam)P.S.V. (Eindhoven) om de Wineva-beker. Die dag is er 's middags na 3.30 u. dansen bij v.d. Heiligenberg en Evers, 's Avonds om 10 uur con cert door Hout Trouw en Gymna- stiekuitvoering door Tavenu. Verder staan er nog vele verras singen op het programma. Moge de Wineva-tentoonstelling in alle op zichten slagen! K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Cinema Americain: Groch de clown, alle leeft.; Har monie: Tarzan finds a s°n; Vic toria: Lied v. h. Zuiden, alle leeft. SCHAGEN: N'ct gewenst, 18 jaar. WIERINGEN: de Haan: Tarzan en de luipaard-koningin, 14 jaar; De verstrooide professor, voorbeh. v. volwassenen. HOORN: Winston Theater: Sabo teur, 14 jr.; Victoria: Voorjaars parade, 14 jr. MEDEMBLIK. Scala Theater, Maria Goretti, alle leeft. ENKHUIZEN. Munt: Op stap naar Rio, 14 jaar. Vliegende tijgers 14 jaar. (Ingezonden) Nog een week en het startschot zal knallen; dan begint de compe titie weer. Wat zal het eindresul taat zijn? Dat zal voor 'n groot deel ook van de supporters afhangen. Wij hebben in het afgelopen seizoen kunnen zien, dait de supporters- aanhang van RKAFC groot is. Maar hoe komt het dan toch, dat de Supportersvereniging van RKAFC nog maar zo weinig leden telt? On bekend maakt onbemind en daarom denken wij, dat velen niet weten, wait het doel is van de supporters vereniging. Daarom willen wij dit éven nader uiteenzetten. De supportersvereniging stelt zich ten doel alle uit-wedstrijden bij te wonen en dat tegen zo laag mogelijke kosten. Men begrijpt dat de kosten lager zijn naar de mate het aantal leden groter is. Tot dusver konden wij ons slechts beperken tot het be spreken van reisgelegenheid. Is het ledental groter, dan kan veel eer der besloten worden een extra bus te laten rijden. Voorts stelt de sup portersvereniging zich ten doel de spelers bij het behalen van het kampioenschap een kleine verras sing te bezorgen. Tot dusver moest daarvoor steeds een extra be roep op leden en niet-leden sup porters gedaan worden. Daarom supporters van RKAFC, wordt lid van onze supportersvereniging; het kost u slechts 10 ct. per week of 40 ct. per maand. Men behoeft juist geen lid van RKAFC te zijn om lid van de supportersvereniging te worden. Het bestuur van RKAFC kan zich niet bemoeien met de wensen der supporters; dait heeft al genoeg te doen met het organi seren der wedstrijden, waaraan dit seizoen niet minder dan 20 elftallen deelnemen. Ook dat kost geld. De supportersvereniging organiseert 't meereizen bij de uitwedstrijden en zij kan deze taak des te beter ver vullen, als zij veel leden telt. Geeft u daarom op als supporter bij: Sig. Mag. De Sport, J. Smit, Nieuwe- sloot, H. Mulder, Eendrachitstraat, of J. Bijpost, Snaarmanslaan 147, G. Borst, voorzitter. R. K. Handbalver. A. O. C. ALKMAAR A.s. Zondag wordt door A.O.G. haar laatste wedstrijd vriendschappelijk ge- speeld. Het le elftal gaat n.l. naar Ilpendam om bij de ope ning van het voetbalveld een wedstrijd te spelen tegen het le elftal van de handbalclub „Se- bastianus". De vertrektijd is elf uur vanaf de Friesebrug. De veldtraining is afgelopen. Volgende week Dinsdag- en Woensdagavond zal er een tech nische avond worden gegeven i. v. m. de a.s. Competitie. Deze zullen worden gehouden in het Broedershuis, Nassaulaan om half acht precies. Het le en 2e elftal, op Dinsdagavond en het 3e en de junioren op Woensdag avond. Laat iedereen voor deze keer zich vooral aan de avond houden die voor haar is. Dinsdag 12 en Woensdag 13 September begint de zaaltraining in de St. Bavoschool a. d. Nieuwstraat weer om. half acht tot half tien (beide avonden). Ook nieuwe leden kunnen zich dan opgeven. De adspiranten trainen nog op het veld. Volgende week Zondag begint de Competitie weer. Athletiek: D.O.V.E.S.-NIEUWS Behalve het ploegje dat in Castricum deelnam, waren een drietal lange afstand lopers naar Amsterdam, om daar deel te ne men op de 3000 M. Het succes was volledig, want de 3 Doves mensen bezetten de 3 eerste plaatsen. Piet Dekker werd eerste in de tijd van 9 m. 54.8 sec., gevolgd door Rein Stam en Henk Groen, beide in de tijd van 9 m. 5.3 sec. Nog even jongens en jullie zitten in de B klasse (9 m. 50 sec.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2