Wij komen er niet met loonsverhoging alleen Schotse mijnwerkers opgesloten achter 9 m. dikke steenkoollaag ONDERGANG bedreigt de bakkers Noordelijke aanval trager I 1. 6. 2. Werkgevers hebben bezwaar tegen huidige loonpolitiek 9 60 T-LESSEN van der Veen EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN WERKGEVERS TELEURGESTELD Gedenkboek Mr. dr. van Rhijn voor de microfoon Attlee stelt vertrouwenskwestie Onbestendig weer houdt aan Gasontwikkeling bemoeilijkte de reddingspogingen Een dode bij reddingswerk De synode over de Roomsen" Meisje werd door trein gegrepen Truman kreeg vergaande bevoegdheden H-brigade eerst in October naar huis De werkloosheid is dalende De strijd in Korea De Hamsterwet verlengd Scheepsberichten Studie-commissie lonen en prijzen Standaard Kous eer» royale, zeer solide kous van prima kunstzijde. Voeten met macco versterkt In 6 nieuwe modekleuren. 1. 10 iard Kous matglanzende In de lajaarskleuren 25 linksgeweven Kous een solide, geminderde wandelkous met ons bekende merk „'t Leeuwtje" Mmn tsgeweven Kous geminderde kous van jn weefsel. Zolen met flor versterkt 85 Nylon Kous „first quality", gefabriceerd uit de beste Dupont garens. Ons merk Deauville; in de nieuwste herfstkleuren 90 ioor ig50'51 kan men zich :ste openbare les, welke 'TEMBER a.s., 's avonds il worden in de gymna- TRAAT 34, ALKMAAR Nieuw Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET EE/7 Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A s H VAN HEDEN Pagina 1 Zaterdag 9 September 1950 46e jaargang No. 11962 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Behalve het Program voor de komende tijden, bevat het thans verschenen Gedenkboek van de 35-jarige Algemene Katholieke Werkgeversvereniging een aan tal belangrijke artikelen en bij dragen. Onder de redactie van prof. dr. A. H. M. Albregts is dit boek een feestelijk document ge worden, dat niet alleen interes sante beschouwingen geeft over de geschiedenis van de jubile rende vereniging, maar ook uit eenzettingen van voorname al lure over de problemen, welke in de A.K.W.V. en in de huidige maatschappelijke ontwikkeling spelen. Over het program wordt elders in dit nummer een en an der medegedeeld, wij hopen daarop nog terug te komen. De geschiedenisschrijving, waaruit aanstonds de vaardige hand van dr. Cassianus Hentzen spreekt, vertelt over de eerste /ijf lustra, de perioden van prof. van Aken, van voorzitter van Dijk en prae- ses J. Asselbergs en dr. Korten- horst. Vervolgens gaat deze kun dige historieschrijver de groei van de gedachte der corporatie ve maatschappij na, die uitliep op concrete stappen inzake or- denmp en samenwerking van bedrijfsgenoten, gloriërend in de nieuwe wet op de P.B.O. Ver volgens wordt een hoofdstuk gewijd aan de internationale contacten, waarin oud-mmister mr. P. L. M. Steenberghe een voorname rol speelde. Nederland heeft op dit punt waar pioniers werk verricht. Somber lijkt het verhaal over „een lustrum van afbraak", waarin de tragedie van de ondergang der katholie ke sociale beweging wordt ver teld, maar door de somberheid van de gebeurtenissen straalt de principiële houding, die de werkgevers, met de arbeiders, van stonde af aan namen tegen de tyrannie van de bezetter. Na dertig jaar bracht 1945 een lustrum van herstel. Mr. dr. Regout, uit Meerssen, nam de leiding bij het restauratie-werk, de draad weer opnemend, die F. H. J. Guljé moest laten vallen, een van de velen, wiens leven in de bezettingstijd genomen werd. Met medewerking van de' katholieke werkgevers kwam de Stichting van de Arbeid tot stand, „geen ogenblik te vroeg, want al aanstonds bleek, dat de Regering in Londen heel andere eieren in het nest had liggen, dan men in Nederland wenste uit te broeden!" Merkwaardig is ook het slot van deze laatste be schouwing, als pater Hentzen spreekt over de overstelpende hoeveelheid vraagstukken van algemeen sociaal en economisch beleid, die door de Regering na de oorlog moesten worden opge lost en waarover de A.K.W.V haar standpunt moest bepalen: „dit alles vergde een nimmer verzwakkende. nimmer inzin kende waakzaamheid, opdat het herstel van het in de oorlog zo diep getroffen vaderland niet zou geschieden op grondslagen, die geen duurzame bouw kun nen waarborgen. Daarvoor is, de katholieke werkgevers het her boren vaderland te goed". De problemen, waarvoor de katholieke werkgevers staan, als zii hun plaats in het midden van de twintigste eeuw moeten bepalen, worden deskundig be handeld door enige medewer kers. Zo schrijven mr. P. M. H. van Boven eri pater J. Ponsioen S.C.J. over „.Vroomheid in ons ondernemerschap", prof. dr. M J H. Cobbenhagen schetst een nieuw ondernemersbeeld in wor- ding. het Tweede Kamerlid Th. D. J M. Koersen behandelt de plaats van de katholieke werk gever in de P.B.O., mr. C. C. J M. van Hoof en mr. L. J. M. Nouwen schrijven over onze be lastingen en dr. G. M. J. Veld kamp geeft leerrijke gedachten over arbeidsrecht en sociaal- economische orde. Het Gedenkboek is een feeste lijk document, met rijke gedach ten, die ook buiten de eigen kring der katholieke werkgevers vruchten mogen dragen! 1 iH NOVITEIT op orgelgebied. Het nieuwe klavier, dat een ommekeer inluidt op het gebied van de orgelbouw, en dat door de firma B. Pels en Zonen te Alkmaar geconstrueerd is, naar ideeën van prof. A. D. Fokker, is gisteren in de Teylerstichting te Haarlem gedemonstreerd, door de Haarlemse organist Paul Chr. van Westering. Nadere bijzonderheden leest men op pagina 7 van dit nummer. Gisteravond heeft de Staatssecretaris van Sociale Zaken, Mr. Dr. A. A. van Rhijn, via de Nederlandse radio een toelichting gegeven op het regeringsbeleid inzake lonen en prijzen. In deze toespraak liet Mr. Dr. van Rhijn ondubbelzinnig merken, dat wij er met de loonsverhoging van enkele dagen geleden nog lang niet zijn. Er zal meer moeten gebeuren om ons welvaarts peil te beveiligen. De staatssecretaris kon het denkbeeld van een prijsstop niet aanvaarden, omdat niet wij het zijn, die de prijzen bepalen. Ons grondstof-arme land is afhanke lijk van de invoer en de binnen landse prijzen rijzen en dalen ge lijk met die in het buitenland. Waar momenteel op de wereld markt de prijzen opgejaagd wor den, ziet het er ook voor onze bevolking somber uit. Prijsbeheersing is momenteel niet verantwoord. Deze maatregel vergt immers een enorm contro lerend apparaat en doorbreekt het streven naar liberalisatie, dat de laatste tijd werd gevoerd. Boven dien was het systeem der prijsbe heersing tijdens en na de oorlog gebaseerd op de schaarste aan ar tikelen. Van schaarste is nu ech ter geen sprake, alleen van duur te. Wel zal de regering krachtig waken tegen ongemotiveerde prijsopdrijving en tegen onge wenste ondernemersafspraken. Ook zal men de seizoenschom melingen b.v. van de aard appelprijs zoveel mogelijk te gengaan. 'n Schepje er bovenop. Wanneer wij onze grondstoffen duurder moeten inkopen, dan be tekent dit, aldus de staatssecreta ris, dat wij een grotere tegenpres tatie moeten leveren. Voorts zullen wij een groter deel van ons nationaal inkomen moeten besteden voor de verde diging van ons zelfstandig volks bestaan. De minister van oorlog heeft pas gezegd: „Het sein staat niet meer geheel op veilig." Wij moeten er allen een stevig schep je opleggen. Onherroepelijk nodig is dus een hogere productie. Ieder een moet daaraan medewerken. Minister-president Attlee zal de kwestie van vertrouwen stellen, wanneer zijn 34 milliard gulden omvattend herbewapeningspro gram Dinsdag in een bijzondere zitting van het Britse Lagerhuis zal worden behandeld. In een resolutie zal de rege ring het Huis vragen ziin goed keuring te hechten aan de verho ging van de soldij en de verlen ging van de diensttijd der solda ten „teneinde de toenemende ge varen voor de wereldvrede, waar van de oorlog in Korea een voor beeld is, het hoofd te bieden". WEEKOVERZICHT (Van onze weerkundige medewerker) Helaas ziet het er ook voor het weekend niet naar uit, dat we zullen kunnen genieten van mooi weer. Nog steeds blijkt de algemene weerssituatie weinig te veranderen en trekt depres sie op depressie over de oceaan naar Europa. We bevinden ons nu in een uitgebreide westelijke lucht stroming, waarin alweer twee depressies koers hebben gezet in onze richting. Gisteravond bevond de ene zich reeds voor de Britse eilan den en het K.N.M.I. verwacht, dat zij waarschijnlijk dicht langs ons land zal trekken. Daar de regenzone, die deze depressie met zich meebrengt, vrij uitgebreid is, zal vandaag weer een behoorlijke hoeveelheid neerslag vallen, terwijl de windkracht plaatselijk wellicht tot stormkracht zal toenemen, terwijl vooral in het noorden op veranderlijke wind gerekend moet worden. Als het regengebied gepasseerd is, zal in de stabiele lucht weer buienvorming optreden. GLASGOW (Reuter). Een verschrikkelijke ramp is xij het nog slechts ten dele in het Schotse mijngebied voor komen. Donderdagavond waren, zoals reeds gemeld werd, 136 mijnwerkers in het distriet Ayshire opgesloten geraakt door het inzakken van de grond boven een mijnschacht. Acht van hen konden na enige uren ontsnappen. Voor zover bekend is bij dit mijnongeval slechts één slacht offer gevallen. Het betreft een 45-jarige mijnwerker, die deel uit maakte van een reddingsploeg. Hij zakte plotseling in elkaar en overleed kort daarop. Dertien ondergrondse arbeiders zijn nog niet in veiligheid ge bracht. Men vreest, dat zij in een ander deel van de schacht ver toeven. Het reddingswerk, waar aan 2000 man deelnemen, wordt voortgezet in koortsachtige haast. De reddingsploegen lossen elkaar om de anderhalf uur af. Alle mij nen in de omgeving zijn stilgezet om personeel voor de hulpploegen te leveren. Modderlawine Het gat, dat door verzakking boven de schacht is ontstaan, is vijftien meter diep en heeft een oppervlakte van 100 bii 50 meter. Door dit gat stroomde een lawine van modder paar de schacht. Brandweerploegen zogen 't water weg, maar wergen zeer gehinderd door zware regenval. NEW COMN'jlCK, 9 Sept. (Reu ter). Volgenf de laatste berich ten bevinden S. 128 mijnwerkers, die in de ScTOtse steenkoolmijn zijn opgeslotew zich nog op on geveer 300 mwAer afstand van de H Tijdens de zitting der genera le Synode der Christelijk Gere formeerde kerken te Den Haag is enige aandacht geschonken aan het optreden van de Ka tholieke Kerk in ons land, waar bij prof. Wisse met name de Ma riaverering wraakte. Hij vilde het curatorium der theologische hogeschool opdragen aan deze dingen in de colleges aandacht te wijden. Het Tweede Kamerlid, Ds. v. d. Zaal daarentegen, maande tot nuchterheid. Hij wees op de voorliefde voor kleine gezinnen en de onderlinge verdeeldheid bii de protestanten, waardoor „Rome in de kaart gespeeld wordt". Deze spreker voelde meer voor een algemeen getui genis der kerk tegen de moder ne stromingen. DEVENTER. Vrijdagavond om 19.00 uur is op de onbewaakte overweg bij het Penninkslaantje Twello het zevenjarig dochtertje van de familie W. te Twello onder een uit Deventer komende snel trein geraakt en onmiddellijk ge dood. Het kind passeerde de over weg, toen juist een dieseltrein uit de richting Apeldoorn gepasseerd was: het heeft de van de andere zijde komende sneltrein niet zien naderen en werd gegrepen. Op het Eindhovense vliegveld landde dezer dagen een klein Auster-sportvliegtuig, met aan boord een Philips-vertegen- woordiger uit Zuid-Rhodesia en zijn echtgenote. Het vlie gende echtpaar, de heer en mevrouw Perrem, hebben een reis van 30.000 km door Afrika en Europa achter de rug. Zij deden met hun vliegtuigje, dat zij om beurten bestuurden, 28 ver schillende landen aan. In de Auster, die niet van radio is voorzien, werd een extra-tank aangebracht, zodat het mogelijk was 1500 km aan één stuk door te vliegen. Het vliegende echtpaar werd bij aankomst in Eindhoven begroet door een Eindhovense collega, de heer Stumpers. De centrale werkgeversorgani- saties hebben in een communi qué hun bezwaren uitgesproken tegen de huidige loonpolitiek der regering, die heeft geleid tot de recente verplichte loonsver hoging. Zij erkennen, dat althans in .enige mate rekening is gehou den met hun opvattingen. Zij zien echter niet in, waarom niet tegelijkertijd maatregelen geno men zijn om de exportpositie te beveiligen, de productie op te voeren en voor de rentabiliteit der bedrijven te waken Het welvaartspeil zo zegt het communiqué is bij de ar beidersbevolking niet ongunstig. De werkgevers zijn overigens van mening, dat juist de arbei dersgroep met de salarissen van Druk bezoek aan de jaarbeurs Tijdens de eerste vier dagen van de Utrechtse Jaarbeurs wer den 14.757 auto's geparkeerd Het vorig jaar bedroeg dit aan tal 12.356. Dit betekent dus een toeneming van 2.401 auto's of wel bijna 20 procent. even boven de f 3600.in ver gelijking met vóór de oorlog de grootste materiële achteruitgang beeft ondervonden. 'n Aanvaardbare vorm van loonsverhoging hadden de werk gevers zich voorgesteld in een algemene vergunning, uit te werken in bedTijfstaksgewijs overleg. Ondanks de opgesomde bezwaren echter, zullen zij loyaal medewerken de verho ging uit te voeren. WASHINGTON. President Truman heeft gisteren een wet getekend, waarbij hij vérgaande bevoegdheden op economisch ge bied krijgt, te vergelijken met die in oorlogstijd. Hij kan Ionen en prjjzen regelen, distributiemaat- reddingsploeg. Deze ruimte is met gas gevuld. De graaf van Balfour, voorzitter van de Schotse nationale steen- koolraad, verklaarde, dat de opge sloten mijnwerkers niet door deze met gas gevulde ruimte kunnen gaan, daar er een speciale oplei ding nodig is om gasmaskers on der de grond te gebruiken De redders, zo verklaarde hij, kun nen er doorheen lopen en voedsel en drinken aan de mijnwerkers brengen, maar zij kunnen hen er niet uithalen. De 5.000 vrouwen en kinderen, die aan de mijningang staan te wachten, kregen te middernacht te horen, dat de mannen binnen anderhalf uur buiten zouden zijn. Twee uur later werd gezegd: „Nog drie uur". Om drie uur waagde men zich niet meer aan een voor spelling. Spanning duurt voort Wililam Pearson, secretaris van het Schotse mijnwerkersverbond, heeft verklaard, dat de 116 mijn werkers wel zijn doch dat het gas zich slechts langzaam verwijdert. Men kon dit niet verhaasten. Van de groep van twaalf, die nog ver mist wordt, is nog steeds niets gehoord. Leden van de reddings ploeg brengen voedsel en drinken naar de opgeslotenen. Franse lichting langer onder de wapenen PARIJS, 8 September (A.F.P.) De Franse regering heeft besloten de lichting 1949, die een dienst tijd van één jaar moest volbren gen, drie maanden langer onder de wapenen te houden. Zoals be kend, zal de dienstplicht in Frank rijk op achttien maanden worden gebracht. 's-GRAVENHAGE, 8 Sept. Namens de minister van oorlog maakt de Legervoorllchtingsdienst bekend, dat van de aanwezige scheepsruimte voor het vervoer van K.L.-militairen naar Neder land en gedeelte in Indonesië be schikbaar moet blijven voor inter- insulair vervoer van ex-K.N.I.L.- militairen. Als gevolg hiervan zal ver dere onvoorziene omstandigheden voorbehouden de verscheping van de H-brigade eerst gedurende de maand October kunnen geschie den. De verscheping van de G- brigade uit Indonesië zal volgens de oorspronkelijke plannen in September voltooid kunnen zijn. Hoewel in vorige jaren de werk loosheid gedurende de maand Augustus steeds toenam, is thans gebleken dat het aantal inge schreven werkloze mannen dit maal daalde van 56.443 tot 56.027. Van deze 56.027 werklozen wa ren er 42.808 geheel werkloos (vo rige maand 42.531), 13.070 waren tewerkgesteld bij een object van de Dienst Uitvoering Werken (13.687) en 149 trokken wacht geld (225). De oorzaak van deze verbete ring der werkgelegenheid dient gezocht te worden in het toene mend aantal in uitvoering geno men woningen, de voorbereidin gen voor industrialisatie-projecten, waardoor o.m. veenarbeiders in Drente tewerkgesteld konden wor den bij de wegenbouw en bij het bouwrijpmaken van industrieter reinen en een opleving in de voe- dings- en genotmiddelen-industrie en het inschakelen bij deze en andere werkzaamheden van onge schoolden. Het landelijk actie comité der Nederlandse Bakkerij en Banket bakkerij, waarin vertegenwoor digd zijn alle landelijke organisa ties, heeft een uitvoerig adres ge richt aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in verband met de voorgestelde ver hoging van de omzetbelasting, die aldus in de aanhef van dit adres „onder de bakkers en banket bakkers grote verontrusting heeft teweeg gebracht" en het vervolgt: „Velen van hen zullen, wanneer het ontwerp wet zal zijn geworden ten ondergang zijn gedoemd". Teneinde de opbrengst van de omzetbelasting te kunnen ver meerderen, wordt door de minis- teruggeworpei verliezen. Bij Het tempo van de Noord-Ko- reaanse aanval op het brugge- hoofd Korea is de laatste dagen aanmerkelijk afgenomen. Voor Taegoe vorderden zij slechts enkele kilometers en zij staan nu op 10 km. van de stad. Hun troepen worden nu tegenover die van de Amerikaanse tweede divisie, Oostelijk van de Nak- tong, versterkt. Noord-Koreaanse troepen, die hedenmorgen aangevallen deden bij Haman, ten Westen van Ma- san, werden met mortiervuur De Prijsopdrijvings- en Hamster- wet 1939 is bij Koninklijk Besluit van gisteren met ingang van 27 September opnieuw in werking gesteld. Voorts zullen de in art. 24 tweede lid van de Distributie- wet 1939 bedoelde artikelen dier wet bij Koninklijk Besluit van heden met ingang van 27 Sept. opnieuw in werking treden. De formulering ten aanzien van de Distributiewet 1939 betekent, dat alle artikelen van genoemde wet opnieuw in werking zullen treden. De grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie van distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden opge bouwd. Bij navraag bij het ministerie van economische zaken bleek, dat de wederinvoering der wet geens zins betekent, dat de regering op nieuw tot distributie zal over gaan. Het ministerie vestigt er de aan dacht op, dat het opnieuw in wer king stéllen van deze wet en van dit wetsartikel jaarlijks pleegt te geschieden, teneinde te voorkomen dat deze wet en de genoemde wetsartikelen expireren. Aan de verlenging behoeft dus geen bij zondere betekenis te worden gehecht. NIET TACTISCH Onlangs kwam in het periodiek „De Gemeentestem" een adverten tie voor, waarin voor de gemeente secretarie van Hazerswoude een commies werd gevraagd „bij voor keur R.K.". Mej. Tendeloo (P.v.d.A.l, lid van de Tweede Kamer, heeft thans aan de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijke vragen gesteld regelen nemen, voorraadvorming over deze voorkeur en daarbij ge- strafbaar stellen, schaarse grond stoffen verdelen, orders voor de defensie voorrang geven en fa brieken opvorderen. wezen op het bepaalde in de Grond wet, volgens welk iedere Neder lander, zonder onderscheid van godsdienst, benoembaar is tot elke landsbediening: en. Zij leden zware Poh'ang is slechts geringe activiteit van de com munisten waargenomen. Twee Zuid-Koreaanse regimenten zijn ten Zuid-Westen van Angang teruggetrokken. Andere strijd krachten der V.N. zetten in dit gebied echter hun opmars naar het Noorden voort. De luchtmachten werden door het slechte weer gehinderd. Zd.- Koreaanse mariniers zijn geland op drie eilanden aan de West kust. Naar uit de woorden van Ame rikaanse veteranen van de strijd in Italië, Normandië en de Pa cific blijkt, achten zij de strijd in Korea veel zwaarder dan wel ke actie ook, waaraan zij eerder hadden deelgenomen. Bengkalis, Djakarta-A'dam, passeerde 7 September Finisterre. Weltevreden. 7 September van Djakarta naar Rotter dam. Fairsea, Djakarta-Rotter dam, passeerde 7 Septem ber Addu Atol (Maladi- ven). Oranje. Djakarta-Amster dam, passeerde 7 Septem ber St. Johns (Rode Zee). Ormonde (burgers), Dja karta-Rotterdam. 7 Sept. 660 mijl O.Z.O. Socotra. ter voorgesteld een grotere diffe rentiatie in de heffing te brengen door instelling van een zoge naamd tussentarief voor goederen welke, zonder het karakter van weeldegoederen te bezitten, voor een hogere dan de algemene hef fing in aanmerking komen. In de memories van toelichting en antwoord wordt breedvoerig ingegaan op de vele gevolgen der nieuwe regeling. Daarbii wordt echter nauwelijks aandacht be steed aan de gevolgen voor de middenstander, gevolgen die uiterst belangrijk zijn en in feite de gehele druk der omzetbelas ting op zijn schouders doen neer komen, ware het slechts tenge volge van de administratieve rompslomp, die hij zou krijgen te dragen, doch die hij met de beste wil ter wereld niet meer kan ver werken. Vrijstelling. Het adres besluit: „Het is daar- om dat de Nederlandse bakkers en banketbakkers zich eerbiedig wenden tot u met verzoek wel te willen bevorderen, dat, nu een scheiding wordt voorgesteld tussen wel en niet te belasten artikelen, behorend tot de levensmiddelen sector, alle de door hen vervaar digde artikelen worden vrij gesteld van enige omzetheffing". Vrijdag is door het bestuur van de Stichting van de Arbeid inge steld een commissie van deze stichting, bestaande uit deskun digen uit de centrale organisaties van werkgevers en arbeiders. Het doel van deze commissie is ook voor de toekomst een grondige analyse te verkrijgen van de eco nomische situatie van ons land en van de factoren, die van invloed ziin op de te voeren loon- en prijspolitiek. GECOMBINEERDE MILITAIRE MANOEUVRES IN WEST-DUITSLAND Ongeveer 110.000 man Ameri kaanse, Britse en Franse troepen zullen Maandagochtend in alle vroegte de grootste militaire ma noeuvres beginnen, die na de oor log in Duitsland gehouden zijn, zo is Vrijdag door het Amerikaanse hoofdkwartier te Heidelberg mee gedeeld. MR. MOH. RUM VERTREKT 16 SEPTEMBER •s-GRAVENHAGE, 8 Sept. Het vertrek van de Indonesische Hoge Commissaris in Nederland mr. Moh. Roem, naar Djakarta is voorlopig vastgesteld op Za terdag 16 September. Voor zijn gezin is passage geboekt op het m.s. „Oranje" op 5 October a.s. DE NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS VOOR KOREA. Bij de fourier werd de militaire kleding in ontvangst genome

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1