Wêt De joi de ge Bij het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard Incident in een danszaal te Castricum Vechtpartijen en mislukte geraniumdiefstal Einduitslagen Kolfwedstrijden te Nieuwe Niedorp ALKMAAR EN OMSTREKEN stedenontmoeting den helder-alkmaar grootscheepse actie st. dominicus-parochie aanbesteding kolensortee'rin richting charitatief werk Een eigenwijze chauffeur onze agenda Vijf en twintigjarig kosters-jubileum Voor de Alkmaarse politierechter „Swingen is hier verboden Voor de Alkmaarse Politierechter Marktberichten Prijzenpt PAGINA 2 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1950 ALKMAAR. Op Donderdag 14 September a.s. te 14.30 uur zal Z.K.H. Prins Bernhard de gedenk steen onthullen voor het complex van 96 woningen voor gedemobili- seerden, welke in aanbouw zijn aan de Willem de Zwijgerlaan. Bij aankomst in de gemeente aan de Regulierslaan zal. de burgemees ter ter begroeting aanwezig zijn. De Prins zal, vergezeld van de burge meester, de volgende route nemen: Kennemerstraatweg, Emmastraat, Costerstraat, Blekerskade, K, van 't Veerstraat tot de Karei Marxstraat, van waar het gezelschap te voet naar de bouwplaats aan de Willem de Zwijgerlaan gaat. Op de bouw plaats zullen enige luidsprekers aangebracht zijn, opdat de aanwe- "zigen het gesprokene behoorlijk kunnen verstaan. Nadat de ont hulling heeft plaats gevonden en Z.K.H. Prins Bernhard de in aan bouw zijnde woningen in ogen schouw zal hebben genomen zal Z.K.H. de Nederlandse Machine fabriek „Alkmaar" aan de Voor- meer en de orgelfabriek van de fa B. Pels en Zoon aan het Wolf- pad bezichtigen. Daarbij wordt de onderstaande J£oute gevolgd: Onder auspiciën van de Helderse Sportraad had het vorig jaar voor het eerst een stedenontmoeting plaats tussen den Helder en Alk maar. Schakers, bridgers, dammers en biljarters togen toen naar den Helder om in een vriendschappe lijke wedstrijd eikaars krachten te meten. Dit jaar zal deze ontmoeting op nieuw plaats vinden, doch dan zul len de Helderse biljarters, dammers, schakers en bridgers naar Alkmaar trekken. De datum is vastgesteld op Maandag 25 September a.s. en de verschillende sportliefhebbers kunnen zich bij hun vereniging voor deelname opgeven. De Helderse schaakclub M.S.C. heeft reeds toegezegd, dat ongeveer dertig schakers de reis naar Alk maar zullen meemaken om tegen hun vrienden van D.O.S. en V.V.V. uit te komen. Ook de Helderse dammers zullen een uitstekende ploeg kunnen samenstellen. Zij hebben dan juist het grote feest van hun veertigjarig bestaan achter de rug, zodat zij vol moed aan de volgende ronde zullen kunnen be ginnen. Van de bridgers is nog niet veel bekend. Vorig jaar liet Alkmaar door omstandigheden verstek gaan, zodat de Helderse bridgers deze stedenontmoeting tot een onder onsje hebben gemaakt. Zij hopen natuurlijk, dat dit jaar de normale ontmoeting wel zal kunnen plaats vinden. ALKMAAR. De St. Domini- cusparochie heeft het plan opgevat om dit winterseizoen een geheel nieuwe activiteit te ontplooien voor de meisjes vanaf 17 jaar. Door gestaag overleg is precies uitgebalanceerd dat er teneinde door de wir-war van stedelijke clubs en cursussen door te zeilen twee avonden moesten worden uitgezet nl. Donderdag en Vrijdag, beiden om 7.30 uur in de kerk. waar de beken de redenaar en predikant aalmoeze nier Voortwist, de actie zal inluiden. Niemand wil zij er later geen spijt van hebben zal deze unieke gelegenheid willen laten voorbij gaan. ALKMAAR De architect S. Bak heeft in opdracht van Schots' kolenhandel in café-Restaurant Wanner aan de Nieuwesloot aan besteed het bouwen van een kolen- opslagplaats en sorteerinrichting, te bouwen op het nieuwe gemeen telijk industrieterrein alhier. De volledige lijst van inschrij vingen, luidt in aansluiting op de gisteren vermelde laagste inschrij ver, als volgt: Fa. Zeegers, Alkmaar f 56344 Kemper, Warmenhuizen 55920 Nic Bolten, Alkmaar 46550 Fa. Buis, Oudorp 45010 Th. Schouten, Alkmaar 45460 A. Buur, Alkmaar 44900 P. Hoedjes, Heiloo 43330 M. Duinmeyer en Zn. Alkmaar 43330 G. Bakker Hilversum 43084 Gebr. Kaandorp Heiloo 42560 Fa. Rijkenberg Alkmaar 42780 J. Seibel Alkmaar 42600 Gebr Schuyt Egmond ad Hoef 42100 Reus' en Schotsman, Schermer- horn 42100 Fa de Haan en Reek Alkm. 42000 W. Barten Alkmaar 41440 Gebr. Kuiper Heiloo 41400 G. de Voort Egmond Binnen 41280 Pelkens J. en J. Obdam Heiloo P. Lang'endijk Heiloo Kroonenburg, Heiloo R. Bot, Alkmaar P. Kaandorp, Heiloo J. Zoon, Alkmaar 41465 40680 40850 40475 40048 39910 39730 39700 39000 38775 36975 J Kops en Zoon, Heiloo C. Noord, Bergen A en J. de Geus, Heiloo A. F Zegert, Alkmaar Debegroting was op een lager bedrag gesteld dan waarvoor de laagste inschrijver in heeft geschre ven n.l. op f 35.000,—. De gunning is aangehouden. ere medaille voor ALKMAAAR. Burgemeester Wytema heeft in tegenwoordigheid van de gemeente-secretaris mr. R. Veendorp en enkele genodigden de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de 72-jarige F. W. Jansen van Jorksveld. De heer Jansen heeft gedurende een periode van 55 jaar de Ala- maarse afdeling van het Leger des Heils op velerlei wijze gediend, 'n gebeurtenis die reeds op 17 Mei jl. is herdacht. Burgemeester Wytema prees het work van. de heer Jansen van Jorksveld als een zeer belangrijk charitatief werk en was verheugd deze welverdiende onderscheiding aan deze ijverige werker te kun nen overhandigen. K. van 't Veerstraat, N. G. Pier- sonstraat, Lyceumstraat, Nieuw- landersingel, Emmabrug, Zilver straat, Ridderstraat, Laat, Limmer- hoek, Voormeer. Na het bezoek aan de beide fa brieken zal de Prins met gevolg de thee op het stadhuis gebruiken. De route naar het stadhuis is vastgesteld als volgt: Wolfpad, Wildemanstraat, Wes- terkolkstraat. Oudegracht, Zuid zijde, Koorstraat, Langestraat, stadhuis. Het gemeentebestuur verzoekt de ingezetenen zoveel mogelijk de vlag uit te steken om aldus te tonen dat het Koninklijk bezoek op prijs wordt gesteld. Zomerwedstrijden om het Kampioenschap Alkmaar Voor het kampioenschap van Alk maar werden de volgende wedstrij den gespeeld. Hoofdklasse: P. SeewaldG. F. v. Breuk 10. De eindstrijd is .alleen tussen Seewald en Kaiser. Eerste klasse P. v. d. Struijs-J. C. de Ruiter Voor de zilveren dame en toren werden in de demi finale de vol gende wedstrijden gespeeld. Zilveren dame, W. KwakE. J. Kaiser 01; A. W. Beemsterboer P. Vreeken 10. Volgende week beslissing tussen Kaiser en Beem sterboer. Zilveren toren: A. J. SchaapsD. Oudes 0—1; J. C. de Ruiter—F. Bosch 0—1; F. Bosch—R. Pijning afgebr. in betere stand voor Pijning. SPORTVERENIGING SPEELT WEER ALKMAAR. Gistermiddag speelde eten elftal van de Alkmaar- se politie-sportvereniging zijn eer" ste competitie-wedstrijd tegen een elftal van de Haarlemse politie. De einduitslag was 22. De wedstrijd werd gespeeld op het veld van de Alkmaarse Boys aan de Sportlaan, DE KAPPERS OP EXCURSIE ALKMAAR. Een 40-tal leden van de Ned. Kappersbond, afd. Alkmaar, vergezeld van hun dames is gistermiddag op excursie ge weest naar de Ford-fabrieken aan de Hembrug. In eien autobus van Beentjes en de Bruin werd de reis gemaakt en het gezelschap stond onder leiding van de heren Kuin en Singer. In tweie ploegen hebben de kappers dit moderne Nederland se bedrijf bezichtigd, waarna zij, na een versnapering gebruikt te hebben, om half zes weer huis waarts keerden. Het was oen inte ressante excursie. K.A.V.-reisvereniging ALKMAAR. Een dezeir dagen maakten de leden van de Reiskas haar jaarlijks uitstapje. De tocht ging ditmaal in Zuidelijke richting. Eerst naar Den Haag waar het Pa norama Mesdag werd bezocht, ver der naar Noordwijk waar de kof fie werd gebruikt en een dansje word gemaakt. Vervolgens naar Rotterdam waar de Maastunnel werd bewonderd en ook de lunch werd gebruikt, 's Middags was de tocht naar het vogelpark „Avi fauna", vandaar vertrokken we om I half zes naar Amsterdam waar een overheerlijk diner voor ons allen klaar stond, 's Avonds stond een bezoek aan Theater Carré op het programma, waar de revue „Am sterdam Ahoy" een vrolijk einde aan een zeer geslaagde dag gaf. Voor de Alkmaarse Arrondisse mentsrechtbank, gepresideerd door mr. J. Krabbe, stond Dinsdagmid dag terecht de bakker B. E. uit Nw. Pekela. Deze was op Zondag 9 Ju li jl. met zijn bestelwagen naar Alkmaar gekomen om een oude bekende, de caféhouder P. ten B. te bezoeken. Hij had een reisgezel gevonden in de heer H. K., die des avonds weer met hem terug zou rijden. Het zou echter niet zover komen want de bakker had in het café op een glaasje meer of minder met gekeken, zes a acht glaasjes oude jenever gedronken en de aan wezigen in de zaak links en rechts getracteerd. Daarna had de goe dige bakker nog een tas koffie ge dronken en een paar worstjes ge geten. In de hulskamer van de ca féhouder is hij toen in slaap ge vallen. Later op de avond kwam de reisgenoot K. hem wekken om de terugtocht te aanvaarden. K. kreeg toen het contactsleutelje van de auto, die op het Waagplein stond maar kon de wagen niet starten. Met behulp van zeikere A. D. heeft K. de auto naar het Lut- tik Oudorp geduwd opdat de bak ker hem zou starten. Zulks ge schiedde maar toen K. die zag dat E. absoluut niet in staat was om do wagen te besturen, het stuur van hem wou overnemen, weiger de E.. zijp plaats af te staan. Hij reed natuurlijk zigzag, langs de waterkant en ramde de brug bij de St. Annastraat waarbij twee dames ternauwernood een aanrijding kon den voorkomen. „Hot had ons le ven wel kunnen kosten", aldus de verontwaardigde en in haar ver klaringen zeer resolute dame H. S. De officier van Justitie, die te recht tegen verdachte van leer trok, meende dat verdachte zeker niet achter het stuur thuis hoorde. Het gebeurde geregeld dat het le ven van bezadigde weggebruikers in de waagschaal wordt gesteld door beschonken autobestuurders. Zij zijn het grootste gevaar op de weg. Geldboetes helpen meestal niet; hechtenis, verbeurdverklaring van motor-voertuigen en ontüeming van het rijbewijs is het enige waar door dergelijke mensen nog gevoe lig kunnen worden gestraft. Mr. Holsteijn eiste dan ook een gev. straf van drie weken' en één jaar ontzetting uit het recht een motor voertuig te besturen. Deze eis viel even anders uit dan die van de kantonrechter die f 100 en 1 jaar ontzetting had opgelegd. Na raadkamer besloot de recht bank de man zijp kruik jenever in de auto gevonden en de auto zelf terug te geven. Als straf werd een hechtenis van 8 dagen opgelegd met onttrekking van het rijbewijs voor de duur van zes maanden. BIOSCOPEN: Harmonie: Walzer der Liebe, alle leef tijden; Victoria theater: De Groene hel, 18 jaar; Cinema American: Ach terdocht, 18 jaar. Voorstellingen 8 uur. NACHT DIENST APOTHEKEN: Apotheek Wanna, Ritse voort 5. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60 telef. 3931. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Clasian A. M„ dv P. J. Kroon en C. A. Groot; Petrus M., zv P. W. M. Vink en M. C. Roozen. Overleden: Klaartje Zwaan, 74 jr geh.. met J. Brouwer. Priester- en Kloosterroepingen BERGEN. Hoewel het aantal kloosterroepingen de laatste jaren gedaald is, zijn de eerwaarde zusters Ursulinen tevreden. Thans zijn er 5 postulanten, terwijl er met Kerstmis nog enkele postulanten bijkomen. Het aantal priesterroepingen in de parochie zelf is zelfs hoog. Deze week vertrokken er elf studenten naar hun semenaries. Moge zij in hun roeping kunnen volharden. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Bert José zv J. Pels. Theodorus Eldert zv D. J. Duip en A S. Groenewoud; Alida Cornelia, dv J. Ranzijn en M. Bloe- tjes. Ondertrouwd: Nicolaas Gregorius de Jong 35 jaar, wonende te Heer len en Louwe Zwaantje 25 jaar wo nende te Bergen; Fausto Poma'ri 41 jaar, wonende te Verona in Italië en Marie Wilbrink 27 jaar wonende te Bergen; Pieter Gerardus de Hoer 25 jaar wonende te Alkmaar en Divera Hollenberg 25 jaar wonende te Ber gen. Overleden: Aagje Jeannette Ho venier oud 69 jaar weduwe van Jan Sprenkeling. Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: Pieter, zv P, de Hart en H. Kuyn. Ondertrouwd: Hendrik Swart, 23 jr. en Maria Alida de Groot 21 jr. Getouwd: Jan de Wolf, 59 jr. en Pieiternella Johanna Schaap, 46 jr.; Johannes Beusse, 23 jr. en Willi Bark, 28 jr. BEUNHAZERIJ OF NOOD? De schoenlapper A. N. de W. uit den Helder, die wegens overtreding van de vestigingswet kleinbedrijf schoenwinkeliers terecht stond, had eigenlijk helemaal geen diploma's om zijn beroep uit te kunnen oe fenen. Toch was hij, om zijn gezin aan een boterham te helpen, lustig aan het werk getogen. Nadat hij al voor de Alkmaarse Rechtbank was verschenen in Februari, waar bij hem nog gelegenheid was ge geven examen te doen, was hij in Augustus opgegaan, maar voor de theorie gezakt. Nu wilde hij de mi nister een briefje schrijven om ont heffing van de theorie te kunnen krijgen. Die wordt echter zelden of nooit verleend, omdat de eisen zeer licht zijn en waar verdachte nu in gebreke was gebleven, eiste de offi cier van justitie, die verdachte meer als een beunhaas ziet, een geldboete van f 50 of 25 dagen. Uitspraak over 14 dagen. 5 MAANDEN VOOR DIEFSTAL Wegens diefstal van rijwielen, meermalen gepleegd, werd de Ha genaar J. H„ wiens zaak al ver schillende keren voor was geweest, door de Alkm. Arrondissements rechtbank tot 5 maanden gevange nisstraf veroordeeld met ter be schikking stelling van de Regering, om van harentwege te worden verpleegd in een inrichting. De of ficier van Justitie had twee jaar met aftrek geëist. De armenbankjes weg SCHOORL. De zogenaamde „armenbankjes" die onze parochie kerk nog steeds ontsierden, zijn ein delijk verdwenen. Ip de plaats daarvan zijn nu ban ken met leuning geplaatst, die het de gelovigen heel wat aangenamer maken. Door het gebrek aan plaat sen, zaten in de achterste banken veel mensen die heus wel iets voor een plaats wilden betalen, maar die er niet voor voelden telkens van hun plaats te worden vgrdreven. Nu kunnen degenen, die iets voor een behoorlijke plaats over hebben, we kelijks hun dubbeltje offeren. Zij, die het werkelijk niet kunnen be talen, mogen natuurlijk gratis op alle vrije plaatsen in de kerk zitten. Het is intussen een belangrijke verbetering en tevens een verfraai ing vap het kerkinterieur. EGMOND AAN DEN HOEF. 25 jaar geleden aanvaardde de heer J. de Geus het ambt van koster, doodgraver en klokkeluider der Ned. Herv. Kerk. Aan het einde van een kerkdienst sprak Ds. E. A. J. Plug de jubilaris toe en vond woorden van waardering voor de wijze, waar op hij zijn werkzaamheden vervulde. Namens de kerkelijke gemeente werd de jubilaris een envelop met inhoud aangeboden. Voorts getuigden bloemstukken en cadeaux van er kentelijkheid. Eén aardige verras sing was de serenade, hem gebracht door het in nieuw uniform gesto ken „Lamoraal". Burgerlijke Stand ST.'MAARTEN. Geboren: Ma ria Anna, dv P. Doedens en C. M. Luykx; Corneilis, zv G. de Geus en A. Blokker; Teun, zv G. de Geus en E. de Kraker; Arjan Pieter, zv P. J. Korver en A. Groot; Trijniei, dv D. v. d. Meulen en A. v. d. Spoel. Gehuwd; G. Groot, te H.H-Waard en A. M. Tak; Th. J. van der Vliet en E Smit te Langedijk; T. Bakker te Koedijk en T. Jonker. Ingekomen; M. Rentenaar, echtg. van G. Rus, van Zijpe naar Groen veld C 69; E. Smit, eichtg. van Th, J. vap der Vliet, vap Langedijk naar St. Maarten B. 97; T. M. Wit te van Leiden naar Valkkoog C 6. Vertrokken: B. Root van Stroet B 108 naar Indonesië; A. van den Bosse, van Valkkoog C 32 naar Ge- mert; A. M. Tak, echtg. v. G. Groot van Rijpje B 203 naar Langedijk; T. Jonker, eichtg van T. Bakker, v. Stroet B 156 naar Koedijk; A. Kaaij van Stroet B 159 naar Nijmegen; J. Cupido van St. Maarten B 94 naar Amsterdam; J. Schouten van Groot ven B 223 naar N.O.Polder. Totaal uitslagen: Ere-prijs, een zilveren wissej- beker, voor het korps dat het hoogste aantal punten slaat: „Ons Genoegen", Noord-Scharwoude, 452 punten. Korpsspelers: H. Bekker 162, F. Mienis 147, P. Kap 143 punten. Eerste korpsprijs gummiballen: eveneens voor „Ons Genoegen". Tweede korpsprijs gummi: „Ge zellig Samenzijn", Zuid-Schar woude, met 435 punten. Korpsspelers: J. Jacet 152, G. Mettes 148 en D. Rijper Sr. 135 punten. Derde korpsprijs gummi: „On der Vrienden Oudkarspel, 430 punten. Korpsspelers: P. Gelder 159, C. Vlug 141, P. Langedijk 130 punten, Ere-prijs, een zilveren wissel beker, voor. sajet, gewonnen door „De Schone Twaalven", St. Maar tensbrug, met 448 punten. Korpsspelers: P. Kossen 158, J. de Leeuw 156 en J. Boontjes 134 punten. Eerste eveneens voor ven", St. Maartensbrug, Tweede korpsprijs sajet:: „Op Maat", Zuid-Scharwoude, met 429 punten. Korpsspelers: P. Goet 160, C. Berkhout 148 en J. van Twijver 121 punten. Personele prijzen: Kampioensprijs van Noord-Hol land: gewonnen door H. Bekker, Noord-Scharwoude, met 162 pun ten, korps „Ons Genoegen". Ere-prijs, een zilveren wissel beker, eveneens gewonnen door H. Bekker. lste prijs, H. Bekker. 2de prijs P. Goet, Zuid-Schar woude, 160 punten. korpsprijs sajetballen: voor „De Schone Twaal- Ingekomen en vertrokken personen LIMMEN. Ingekomen: Catha- rina J, P. Krom van Wognum naar Burg. Nieuwenhuijsenstraat 6; Cor nelia J. Keijzea: van Bergen N.H. naar Kerkweg 13; Petronella de Langa, echt. A, Valkering, van Beemster naar Hogeweg 87a, Ver- straate, Johanna, onderwijzeres, van Medemblik naar Dusseldorperweg 97; Habes, Johanna, W. M. van Am sterdam naar Dusseldorperweg 61. VertrokkenVan Hoorn, Catha- rina, A. van Dusseldorperweg 61 naar Ouder-Amstel; De Graaf, Ge rardus, van Dusseldorperweg 46 naar Gaasterland; Keijzer, Lucia J. van Kerkweg 13 naar Amsterdam. Bij de caféhouder P. R. te Cas tricum kan men gaan dansen, als men daar zin in heeft, maar de man heeft bezwaar tegen swingen. Dat is niet alleen zijn goed recht 'maar het is verstandig van hem. Tijdens de zitting van de Alkmaarse politie rechter detailleerde hij zijn be zwaren tegen deze vorm van dans kunst" zowel die op aesthetische alg morele gronden. Aan de wand van zijn etablissement hangt dan ook de aankondiging, dat het in R.'s café verboden is te swingen. Dat de heer R. aan dit verbod de hand houdt spreekt vanzelf. En als er dan een of andere „swingnozem" uit Mokum naar Castricum komt, Wat doe je in mijn hof? Waar de Cont van der Linden- kade is, weten wij nauwelijks eerlijk is eerlijk maar wel we ten wij, dat daar een gemeenteperk is en dat een vrouw zich daar met snode bedoelingen in de bosjes heeft opgehouden, om, zodra het licht in een nabijstaand huis uitging haar slag te slaan in het bloem perk en er een zevental geraniums te roven. Het kinderliedje vraagt een klein kleutertje, wat het in 't hof doeit. Iets dergelijks wilde de Alkmaarse politierechter, mr, R. W. J. C. v. d. Wall Bake, ook vra gen aan deze vrouw, de Alkmaarse W. S., die voor hem terecht had moeten staan, doch niet was ver schenen. Zij werd conform de eis van dei officier van Justitie, mr. C. J. V. Meischke, veroordeeld tot f 20 of 10 dagen. Gevecht met uitlopers C. J. v. d. H. uit Alkmaar had, op het station te Uitgeest, gemo lesteerd door dei 18-jarige P. J. B„ toen veel volk, echt-hollands, drin gende een trein wilde binnengaan, deze knaap een wajteikou verkocht. Ter zitting had hij er spijt van, maar hij kon er nog om lachen, dat de secondanten voor hem en zijn tegenstrever, die toevallig in Heiloo moesten uitstappen, daar op het station nog eens als oen late echo van zijn eerste klap, aan het bakkeleien waren geslagen. De of ficier eiste f 15 of 10 dagen. De po litierechter maakte er 12,50 of 5 dagen van. Het glaasje en de glazen Het was met een glaasje begon nen, het was met glazen doorge gaan en het eindigde met „gedon der in de glazen". Dat was wat dei heer W. G. v. d. B. uit Oterleek 'n kermisgrapje geliefde te noemen. Deze knaap had het grappig ge vonden. zwaar in de olie, ergens een ruit in te slaan. De politierech ter vond het helemaal niet grappig ên veroordeede hém bij verstek tót f60 of 24 dagen, cohfórm de eis van de officier. Gevecht om een hond Toneel; Bergen (N.H.); een kip penhok, bewoond door moeder en dochter K„ die het met dé pluim veehouder A. F. B. B. niet meer kunnen vinden. De oude man, 72 jaar, verdachte.' De beide vrouwen getuigen. De dochter is de mishan delde. Moeder en dochter hebben de honden van B. onder heur hoe de. B. wenst zijn honden in eigen beheer. Hij ziet zijn dieren en fluit ze. De oude heer slaat het meisje op haar hoofd. Een tweede maal eenzelfde geval. Nu valt het meis je tengevolge van een klap en de ander valt bovenop haar en knijpt haar de keel dicht, slaat haar ook op borst en hoofd. Zo luiden de verklaringen van het meisje en zo worden ze gedeeltelijk bevestigd door de moeder en een zeer prille getuige. De oud heer ontkent even wel dat hij geslagen heeft. Hij kan zelfs niet geslagen hebben want hij heeft een solex en aderverkalking. De politierechter vraagt hoever die aderverkalking strekt, maar krijgt niet het gesuggereerde ant woord. De officier eist voor het eerste geval, dat hij rond noemt f40 of 20 dagen. De politierechter, menend dat het weiede feit niet be wezen kan worden verklaard, ver oordeelt verd. tot f 40 of 16 dagen. Deze ontkent echter nogmaals na drukkelijk al wat men hem ten ten laste legt. Hij gaat zijn recht hogerop zoeken, Hjj blafte niet maar geet Da Uitgeester politieman, die, toen er met kermis bij het café Bal- tus werd gevochten, zijn plicht deed en tussenbeide kwam, heeft aanvankelijk niet geweten, dat het een jongen was en geien hond, die hem bij die. gelegen in zijn vingers beet. Toch was dat zo. Het was de jeugdige H. G. uit Beverwijk, die do kracht van zijn tanden op des veldwachters vingers had beproefd. De officier eiste 3 weken gev.straf en toewijzing van de civiele vordei- ring van f29.'Het-vonnis luidde 14 dagen met toewijzing van de civie le vordering. om er in het café van de heer R. de aesthetische en morele sfeer te vertroebelen met een ontaarding van de nobele danskunst, als die knaap swingt dat het een lieve on lust is en zich dus als gast in een vreemd dorp niet weet te gedragen, dan slaat R. aan het verbieden als een goed paedagoog. Zo geschiedde het, dat W. van E. uit Amsterdam, al maar swingend in R.'s café, tot tweemaal toe door de caféhouder werd gewaarschuwd. Toen de knaap een derde maal nog niet om verbieden bleek te geven, duwde R. het vlegeltje van de dansvloer af. Hij deed dat waar schijnlijk wat hardhandig - laat het zijn - maar hij deed het bepaald niet om de knaap pijnlijk te tref fen. Hij wilde 'm alleen maar even definitief van de dansvloer afd werken. Het ventje was tegen een tafeltje aangevallen en had zich bezeerd. De dokter had lichte kneuzingen van hals en rugspieren geconsta teerd. R. stond dus terecht wegens mishandeling. De swingenthousiast, die voor het getuigenhekje verscheen, was eigenlijk maar een schriel manneke, met een brilletje op zijn 18-jarige neus. Wat ie zei, was helemaal niet zo „swing". Hij formuleerde droog en humorloos zijn apodictische din getjes. Hij hield er trouwens swing manieren ook op na! Met zijn lin kerhand bood ie de politierechter een bewijsstuk, dat er niets toe deed! Maar goed, het mannetje was dan mishandeld. Er waren een paar getuigen: drie a charge en drie a décharge. Behalve het swing mannetje, waren er twee meiskes uit Assendelft, die het toch eigen lijk wel een erg harde duw gevon den hadden. De getuigen a décharge verklaar den dat R. de jongen geen pijn had willen doen, hem geen stomp ge geven had, doch hem alleen maar wat hardhandig misschien van de dansvloer had geduwd, na dat hij hem tweemaal gewaar schuwd had. De jongen zou tegen de tafel gevallen zijn, omdat hij zo raar aan het dansen was. Hij schijnt als een schriele ooievaar op één poot te hebben gestaan! Nadat verdachte erin bewilligd had, dat de dagvaarding in over eenstemming werd gebracht met de feiten, requireerde de officier van justitie, die verdachte kwalijk nam, dat hij als eigen rechter was opgetreden, f 25 of 10 dagen. De politierechter, die na de wijziging van de dagvaarding het feit wel bewezen achtte, gaf toe, dat hij zich kon voorstellen, dat de per soon van het swing-maniakje ver dachte wel had geprikkeld. Hij veroordeelde R. tot f 20 of 12 dagen. Het swingertje had ook nog een civiele vordering ingediend, maar die werd in haar geheel afgewezen. Draverij voor boerenpaarden TUITJENHORN Ter gelegen heid van de jaarlijkse kermis zal Maandag a.s. weer eên draverij voor boerenpaarden worden gehouden op de Korendijk. Iets bijzonders is dit jaar een demonstratie in kunst- rijden door de heer de Wit van 't Zand, die o.m. te Opmeer zo'n 'ge weldig succes oogstte. 3de prijs, P. Gelder, Oudkar spel, 159 punten. 4de prijs, P. Kossen, St. Maar tensbrug, 158 punten. 5de prijs, J. de Leeuw, St. Maartensbrug, 156 punten. 6de prijs, G. Jacet, Z.-Schar- woude, 152 punten. Junioren-prijzen lste prijs junioren, gummi, J. Kout, „Op Maat I" Zuid-Sch. 71 punten. lste prijs junioren, sajet, W. van Twijver, „Op Maat IX", Z. Scharwoude, 64 punten. Ereprijzen Voor de kolver die het hoog ste aantal hebben gemaakt in de lste en 2de serie. Gewonnen door: S. de Rijke, „Vrienden kring I" Noord-Scharwoude, 105 punten. Serieprijs, lste serie, gummie, gewonnen door C. Maas, Oud karspel, 56 punten. Serieprijs, 2de serie, gummi, gewonnen door P. Bergen, Nrd. Scharwoude, 56 punten. Serieprijs, lste en 2de serie, sajet, gewonnen door S. G. Wit, N. Niedorp, 102 punten. Serieprijs lste serie, sajet, ge wonnen door A. de Graaf, Bar singerhorn, 54 punten. Serieprijs, 2de serie, sajet, ge wonnen door A. Rentenaar Bar- singerhorn, met 55 punten. Twaalven-prijg, gewonnen door P. Molenaar, Zuid-Scharwoude. Elven-prijs, gewonnen door M. Schot, Krommenie, 4 elven. De L.T.B. vraagt de aandacht TUITJENHORN Op 21 Sept organiseert de L.T.B. een bede vaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. Omdat dit jaar geen parochiële bedevaart wordt gehouden, verwacht men een flinke deelname van vrouwen en meisjes. Zij die de tocht per autobus wen sen te maken, kunnen zich opgeven bij de secretaris. Bij voldoende deelname zal een twee winterhalfjaarlijkse tuinbouw- cursus worden gegeven in de school te Kerkbuurt, voor hen die nog niet beschikken over een tuinbouw- diploma. Opgave voor a.s. Zondag bij de secretaris. Ook is er gelegenheid tot het vol gen van een kadercursus en een Boerenl.eergang. Bij de secretaris zijn inlichtingen te bekomen en tevens kan men zich er opgeven, als deelnemer. Verpachting kermis EGMOND—BINNEN. Volgens de gehouden verpachting van stand plaatsen voor de kermis te Egmond- Binnen zijn aan de navolgende per sonen standplaatsen gegund: van Dam te Amsterdam met De Spin, Elings uit Alkmaar met vliegbom- sport, Kamlag uit Amsterdam met bussensport en hoeplatent, Takken Amsterdam met luohtschommel, En ting van Amsterdam met autorace baan, Braak met zweef- en draai molen, Teunis met schiettent, Hof man uit Alkmaar met koekhak-stal, Koopman uit Zaandam met speel- goedkraam, Broek uit Heiloo met paling, Zentveld met suikerwerken en paling, Klaassen en de Boer, bei den Egmond-Binnen, respectievelijk met fruit en ijs. Burgerlijke Stand EGMOND a. ZEE. Gijsbertus, zv H. H. Kolk en G. Schutz; Ma theus Petrus, zv A. Visser en J. M. Schat; Marijke Cornelia, dv K. Krah en H. Wensink. Ondertrouwd: Johannes Chris- tiaan de Jong en Marijtja Schreu- der; Douwe Dirk de Vries te Alk maar en Wilhelmina Gerhardina Riksma. Jan Mijndert Krijger te Alkmaar en Alida Catharina Tamis, Gerardus Dekker en Lena Maria Dekker; Arie Zwanenburg en Ma ria Elisabeth Stam. Getrouwd: Jacob Buis en Jacoba Glas; Cornelis Zwart en Engeltje Buis; Johannes Christiaan de Jong te Velsen en Marijtje Schreuder; Jacobus Sturm en Cornelia Heilig. Overladen; Kniertje Dekker, 66 jr., wed. v. Pieter Groen; Dirk Huypen, 70 jr; Pieter Voogd, 86 jr. Burgerlijke Stand LIMMEN GeborenJohanna Maria Francis- ca, dv Merks, Franciscus J. A en Lagrange, Elisabeth, Christina; Ca tharina Johanna Agatha, dv Van Bruin, Cornedis en Rietveld, Anna; Severinus Nicolaas, zv Admiraal, Ni colaas J. en Commandeur, Alida; Johannes Henricus, zv Komen, Pe trus A. en Breed, Dieuwertje. OverledenSwart, Brigitha, echt genote van Van Dieipen, Nicolaas, oud 57 jaar, zonder beroep, wonen de te Limmen. OndertrouwdDe Vries, Lamber- tus J. 23 jaren, magazijnbediende, te Limmen en Hollander, Alida, 23 jaren, zonder beiroep, te Limmen. De Munck, Franciscus H. M„ 27 jr. schilder, wonende te Alkmaar, en Vergouw, Elisageth, 35 jaren, ver koopster, wonende te Limmen. MARKTOVERZICHT PURMEREND Bij het begin van de markt was de handel in de vette koeien vrij uitgebreid, maar door het grote aan bod werd de vraag al spoedig min der, zodat de afloop in deze rubriek maar heel stroef ging en de prijzen lager kwamen te liggen. Ook bij de geldekoeien wag de afloop minder en vooral de meer vleesloze waren slecht te verkopen. De handel in verse melkkoeien was bepaald stil. Nuchtere kalveren gingen heel goed; en brachten hoge prijzen op. Met de vette ging het maar heel kalm aan. De schapenmarkt wag nog drukker dan de vorige week en daar door werd de handel iets geremd en ook voor de f°k was de vraag wej iets kalmer. Het grote aanbod van lam meren scheen niet hinderlijk de handel was vlug de prijzen waren hoog. Ook de bokken en geiten gin gen heel goed. Dê handel in vette varkens was bepaald stug. De prijs voor de zware lag iets boven de f 1,80, maar de prijs voor de lichte' soorten zakte door het grote aanbod, al spoedig in; de vette zeugen de den om de f 1,70. Van begin tot eind bleef de handel in biggen kalm en de prijs houdend. Fokzeugen: handel eveneens kalm. Handel In paarden, stil. Ook de handel In veu lens wilde niet erg votten. Op de puimvemarkt was het tamelijk stil en de vraag naar konijnen was even min groot. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. LATER MEER BEWOLKING Aanvankelijk over het alge meen weinig, maar later toene mende bewolking met waar schijnlijk in de middag enkele plaatselijke buien. Matige en aan de kust tijdelijk krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Iets lagere temperaturen. CONTACTBIJEENKOMSTEN R.K. MIDDENSTAND Actuele problemen worden besproken Het Hoofdbestuur van de Dioc. Kath. Middenstandsbond in het Dio cees Haarlem organiseert 10 ge westelijke contact-bijeenkomsten met de plaatselijke bestuurders, als inzet van de winitercampagne. Reeds vior van deze contactbij eenkomsten werden gehouden, t.w. in Naaldwijk voor het Westland;in Gouda voor Gouda en omgeving; in Sassenheim voor de Bollenstreek en in Wormerveer voor de Zaan streek, Deize bijeenkomsten waarin o.m. wordt gesproken over de grote middenstands-problemen, als: loon- en prijzenpolitiek, kinderbijslag voor zelfstandigen, middenstands wetgeving enz., mogen zich ver heugen in een grote belangstelling van de afd.-besturen, die in ver band met hun winteyprogramma en komende actie dit persoonlijk contact met het Hoofdbestuur ten zeerste waarderen. Achtereenvolgens zullen nog con tactbijeenkomsten worden belegd op Donderdag 14 Sept. te Schagenvoor N.-Holl. Noorderkwartier, 18 Sep tember te Leimuiden; Dinsdag 19 September te Uitgeest voor Ken- nemerland; Maandag 2 October voor omgeving Den Haag. Daarna zullen er nog twee volgen, met name voor West-Friesland en Zee land. VIERLING TE LONDEN LONDEN, 13 Sept. (Reuter) Mevrouw Elizabeth Coles heeft vanochtend vroeg het leven ge schonken aan een viertal meis jes in een ziekenhuis te loon den. De babies, die elk onge veer drie a vier pond wegen, kwamen binnen een uur ter we reld. Zij zijn onmiddellijk in speciale couveuses geplaatst. De moeder maakt het goed. Vader van de vierling is een 31-jarige monteur. Het echtpaar heeft reeds een zoon van vijf jaar. AVENHORN 12 Sept. Grove Schot 6.80—7 Midd 7.30—7.80; Eigenheimers 7—7.30 aanv. 45 kg; Witte kool 44.10 aanv. 56500 kg; Rode kool 5—10.70 aanv. 15.500 kg; Gele kool 3.50—5.60 (aanv. 5000 kg; Groene kool 7.50 aanv. 400 kg; Chi nese kool 6.90 aanv. 400 kg; Grove Uien 4.60—4.80 gewone 5.20—5 80; Driel 8.40—9.60; Nep 10—14.40. aanv. 15.400 kg; Bieten I Rond 5.50 6.80; II 44.50 aanv. 30.200 kg; Peen II 5.50; III 2.60—2.90 aanv. 1500 kg; Augurken Grof 11.80—16.50 Basterd 25.10; Stek 4 aanv. 12.285 kg; Slabonen I 21.60—23.90 p zak; II 20.70—21.10; II B 10—15 aanv. 10330 kg; Andijvie 5.20 aanv. 350 kg. PURMEREND Eiermarkt: 6000 Kipeieren 1516; 2000 eendeneieren f 9 per 100 stuks. Veemarkt: 712 runderen; handel stugger; 322 vette koeien 230—280 begin goed afl. stug; 262 G. koeien 575825 kalm; 102 melkkoeien 675 975 stug; 84 pinken 350525 ma tig; 32 stieren 5801350 kalm; 12 vette kalveren 130—275 matig; 181 nuchtere kalveren v.d. sL 55125 vlug; 201 vette varkens v.d. sl. 1.70 —1.82 p. kg stug; 898 magere var kens 23.4562.50 p. st. kalm, prijsh.; biggen 3045 kalm, prijsh.; 2369 schapen (weiderij) 70—120 kalm, (fokkerij) 5592.50 p. st. vlug; 70 bokken en geiten 1060 vlug; 28 paarden en veulens 48 650—825 stil; 230325 stil; 30 fokzeugen 230375 stug; 4551 totaal aantal dieren; 400 Konijnen 0.807.50 p. st. GROOTEBROEK 12 September Eersteling 7.508.90; Blauwe eigen heimers 6.907.80; Blanke Eigenh. 7.40—7.50; Bintje 8.30—9.90 26.000 kg; Slabonen 15.5022.40 1000 kg; Bieten A 5.305.50 4000 kg; Groe- nekool 8.108.70 2000 kg; Uien A 4.00 B 4.60—5.60; C 4.20—4.90; D 3.70—4.20; nep 11.60—12.80 20.000 kg; Bloemkool B 26.00—34.00; B II 8.00 —16.00; C 18.00—24.00 68.000 stuks. WARMENHUIZEN. 5600 kg slabonen 1630; 500 kg bieten 5,105,70; 30000 kg aardappelen bl. eigenheimers 78; witte ei genh. 77,70; meerlanders 7,10 8,70; 11000 rode kool 58,10; 43000 gele kool 4,60—5,50; 45000 kg witte kool 4. NRD.-SCHARWOUDE. 11.000 kg aardappelen, eerstelingen 8.20; grote 8.70; blauwe eigenheimers 7.40 7.80; eigenheimers 8.108.30; be velanders 77.20; IJselster 8.30; 5000 kg uien 6.10; drielingen 6.70 —7.10; nep 13—13.60; 1400 k.g kro ten A 5.60; B 4.10.000 kg rode kool 4.007.30; 6000 kg gele kool 3.505.10.000 kg groene kool 5.007.30; 155.000 kg witte kool 4; 17.000 kg slabonen 15—25.10. (Vc Op de eerste vei groeiden de hanc agenda uit. De v' van de Nieuw-Gi steld en dat hij t commissie afwaci dienden de leden het voornemen lii September te doi beraadslaging. Vervolgens vroeg zak (Com.) verlof vragen te mogen jongste loonsverho dellijk na hem vi Suurhoff (P.v.d.A. met de regering va wisselen over de invoering van een beslissing over bei werd aangehouden dagpauze. Die pau: ruime tijd. Na heropening di zitter mede, dat hij lende leden van de leg had gepleegd. D bleken, dat de regi overleg pleegt over vraagstukken, die n loonsverhoging ver Hangende dit over! de voorzitter niet oj om reeds nu over de regering van ged len wisselen. Wel h; ter het vertrouwen, taat van het overle aan de Kamer op eigende wijze zou gedeeld. Wat de invoering stop betreft, had de degedeeld, dat zij h; inzake de prijspolitic ciale nota uiteen za debat hierover steld ter op Donderdag in uitzicht. Noch de noch de heer Suurho deze mededelingen steld. De heer Gortza in elk geval toch u, kon worden over dii het loonbeleid, waan ring blijkens de jc delingen reeds een l genomen. De heer 5 van oordeel, dat de genoeg had gehad haar prijspolitiek te Maar wat z-i. nog was: Een uitstel van waarschijnlijk nieuwi DONDERDAG 14 HILVERSUM I, 40! 7.00 avro, 7.50 vprc avro. 7.00 nieuws; 7.15 gi dagopening; 8.00 nieu ber.; 8.15 gr.muz.; 9.1 wijding; 9.15 gr.muz. waterstanden; 10.30 vo 10.35 gr.muz.; 10.50 vo ren; 11.00 gr.muz.; meur en essenceur, ca lichte muziek; 12.30 m 12.33 in 't spionnetje muz.; 13.00 nieuws; 13 orkest; 13.45 u kunt of niet; 13.50 gr.muz. de vrouw; 14.15 koor mentale begeleiding 1! zieken; 16.00 gev. 17.00 voor de jeugd; ringsuitzending; 18.0 18.15 sportpraatje: 11 nade-orkest en soliste; causerie; 20.00 nieuws; aliteiten; 20.15 orkestcc luchtbrug berlijn, hoo radio philharmonisch Solist; 23.00 nieuws; actualiteiten; 23.3021 HILVERSUM II, 298 7.00 kro, 10.00 nerv, 14.0024.00 nerv. 7.00 nieuws; 7.15 och! 7.30 gr.muz.; 7.45 morg liturg, kalender; 8.00 weerber.; 8.15 gr.muz. de vrouw: 9.40 schooli gr.muz.; 10.15 morgendi orgelconcert; 11.00 voor 11.45 schoolradio; 12.( 12.03 gr.muz.; 12.30 met 12.33 lunchconcert; 12 wijzer; 13.00 nieuws et nieuws; 13.20 septet; 13 piano; 14.00 kamerorl voor de vrouw 15.30 voc ble en soliste; 16.00 b 16.45 pianorecital; 17. telten voor de jeugd; ziek; 18.00 koor van he heils; 18.15 land- en causerie; 18.30 voor po; zamelaars; 19.30 gr.muz diokrant; 19.55 nieuws; phonieconcert; 20.50 gr.i causerie over spaar- en fondsen; 21.20 kamerk amusementsmuziek; 22. overzicht; 22.35 gr.m avondoverdenking; 23.i 23.1524.00 gr.muz. BRUSSEL, 324 en 484 324 m.: 12.00 gr.muz. geunermuziek; 12.30 wt 12.33 voor de landbouw zigeunermuziek; 13.00 13.15 gr.muz.; 14.00 voor 15.00 engelse les; 15.1! 15.40 franse les; 16.00 i kest en soliste; 17.00 nie gr.muz.; 17.15 voor de 18.15 syndicale kroniek; muziek; 18.30 voor de 19.00 nieuws; 19.30 gr.rr causerie; 20.00 verz.pr 21.00 klankbeeld; 21.25 21.45 actualiteiten; 22.0 22.15 kamermuziek; 23.0 23.0524.00 gr.muz. 484 m.: 12.05 omroepor] nieuws; 13.10 gr.muz.; 1 c 15.00, 16.00 en 16.30 id lichte muziek; 18.30 gr.rr omroeporkest; 19.45 niet hoorspel; 22.00 nieuws; muz.; 22.55 nieuws; 23.01 33.55 nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2